gst-plugins-base-1.27.90 - en to sl translation catalogue (232 entries)

en: Could not open device for playback in mono mode.
sl: Naprave ni mogoče odpreti za predvajanje v mono načinu.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
sl: Naprave ni mogoče odpreti za predvajanje v stereo načinu.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
sl: Naprave ni mogoče odpreti za predvajanje v %d-kanalnem načinu.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
sl: Zvočne naprave ni mogoče odpreti za predvajanje. Napravo uporablja drug program.

en: Could not open audio device for playback.
sl: Zvočne naprave ni mogoče odpreti za predvajanje.

en: Error outputting to audio device. The device has been disconnected.
sl: Napaka pri oddajanju v zvočno napravo. Naprava je bila odklopljena.

en: Could not open device for recording in mono mode.
sl: Naprave ni mogoče odpreti za snemanje v mono načinu.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
sl: Naprave ni mogoče odpreti za snemanje v stereo načinu.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
sl: Naprave ni mogoče odpreti za snemanje v %d-kanalnem načinu.

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
sl: Zvočne naprave ni mogoče odpreti za snemanje. Napravo uporablja drug program.

en: Could not open audio device for recording.
sl: Zvočne naprave ni mogoče odpreti za snemanje.

en: Error recording from audio device. The device has been disconnected.
sl: Napaka pri snemanju iz zvočne naprave. Naprava je bila odklopljena.

en: Could not open CD device for reading.
sl: Naprave CD ni mogoče odpreti za branje.

en: Could not seek CD.
sl: Po CD-ju ni mogoče iskati.

en: Could not read CD.
sl: CD-ja ni mogoče prebrati.

en: Could not determine type of stream
sl: Vrste pretoka ni mogoče določiti.

en: This appears to be a text file
sl: Datoteka je videti kot besedilna datoteka

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
sl: Predmet '%s' manjka - preverite namestitev paketa GStreamer.

en: Could not create "uridecodebin" element.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti elementa »uridecodebin«.

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
sl: Predmeta autovideosink in %s manjkata.

en: The autovideosink element is missing.
sl: Predmet autovideosink manjka.

en: Configured videosink %s is not working.
sl: Nastavljeni predmet videosink %s ne deluje.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
sl: Predmeta autovideosink in %s ne delujeta.

en: The autovideosink element is not working.
sl: Predmet autovideosink ne deluje.

en: Custom text sink element is not usable.
sl: Predmet ponora besedila po meri ni uporaben.

en: No volume control found
sl: Nadzornika glasnosti ni mogoče najti

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
sl: Predmeta autoaudiosink in %s manjkata.

en: The autoaudiosink element is missing.
sl: Predmet autoaudiosink manjka.

en: Configured audiosink %s is not working.
sl: Nastavljeni predmet autosink %s ne deluje.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
sl: Predmeta autovideosink in %s ne delujeta.

en: The autoaudiosink element is not working.
sl: Predmet autovideosink ne deluje.

en: Can't play a text file without video or visualizations.
sl: Besedilne datoteke ni mogoče predvajati brez videa ali predočenja.

en: No decoder available for type '%s'.
sl: Za vrsto »%s« ni ustreznega odkodirnika.

en: No URI specified to play from.
sl: Ni navedenega naslova URI za predvajanje.

en: Invalid URI "%s".
sl: Neveljaven URI »%s«.

en: This stream type cannot be played yet.
sl: Te vrste pretoka še ni mogoče predvajati.

en: No URI handler implemented for "%s".
sl: Ni ročnika naslovov URI za »%s«.

en: Source element can't be prepared
sl: Izvornega elementa ni mogoče pripraviti

en: Source element is invalid.
sl: Izvorni predmet je neveljaven.

en: Failed to create download directory '%s'.
sl: Ni uspelo ustvariti mape za prenos »%s«.

en: Source element has no pads.
sl: Izvorni element nima blazinic.

en: Error while sending data to "%s:%d".
sl: Napaka med pošiljanjem podatkov na »%s:%d«.

en: Can't record audio fast enough
sl: Ni mogoče dovolj hitro snemati zvoka

en: This CD has no audio tracks
sl: Ta CD nima zvočnih sledi

en: An OpenGL error occurred
sl: Prišlo je do napake OpenGL

en: The GL API is not compatible with the current GL context
sl: GL API ni združljiv s trenutnim kontekstom GL

en: Subclass failed to initialize.
sl: Podrazreda ni bilo mogoče inicializirati.

en: ID3 tag
sl: Oznaka ID3

en: APE tag
sl: Oznaka APE

en: ICY internet radio
sl: Internetni radio ICY

en: Windows Media Speech
sl: Govor Windows Media

en: CYUV Lossless
sl: Brezizgubni CYUV

en: Lossless MSZH
sl: Brezizgubni MSZH

en: Run-length encoding
sl: Kodiranje trajanja izvajanja

note: subtitle formats with static descriptions
en: Timed Text
sl: Časovno opredeljeno besedilo

note: FIXME: add variant field to typefinder?
en: Subtitle
sl: Podnapisi

en: MPL2 subtitle format
sl: Oblika podnapisov MPL2

en: DKS subtitle format
sl: Oblika podnapisov DKS

en: QTtext subtitle format
sl: Oblika podnapisov QTtext

en: Sami subtitle format
sl: Oblika podnapisov Sami

en: TMPlayer subtitle format
sl: Oblika podnapisov TMPlayer

en: CEA 608 Closed Caption
sl: Zaprti podnapisi CEA 608

en: CEA 708 Closed Caption
sl: Zaprti podnapisi CEA 708

en: Kate subtitle format
sl: Oblika podnapisov Kate

en: WebVTT subtitle format
sl: Oblika podnapisov WebVTT

en: Timed ID3 tag Metadata
sl: Časovno omejeni metapodatki oznake ID3

en: Uncompressed video
sl: Nestisnjen video

en: Uncompressed gray
sl: Nestisnjen sivinski video

en: Uncompressed packed YUV %s
sl: Nestisnjeni pakirani YUV %s

en: Uncompressed semi-planar YUV %s
sl: Nestisnjeni polravninski YUV %s

en: Uncompressed planar YUV %s
sl: Nestisnjeni planarni YUV %s

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
sl: Nestisnjeia paletizirani %d-bitni %s

en: Uncompressed %d-bit %s
sl: Nestisnjeni %d-bitni %s

en: DivX MPEG-4 Version %d
sl: DivX MPEG-4 različice %d

en: Uncompressed audio
sl: Nestisnjen zvok

en: Raw %d-bit %s audio
sl: Surov %d-bitni zvok %s

en: Audio CD source
sl: Vir zvočnega CD-ja

en: DVD source
sl: Vir DVD-ja

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
sl: Vir protokola Real Time Streaming Protocol (RTSP)

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
sl: Vir protokola Microsoft Media Server (MMS)

note: TODO: find out how to add a comment for translators to the source code * (and tell them to make the first letter uppercase below if they move * the protocol to the middle or end of the string)
en: %s protocol source
sl: Vir protokola %s

en: %s video RTP depayloader
sl: Razlagalnik video vsebine %s RTP

en: %s audio RTP depayloader
sl: Razlagalnik zvočne vsebine %s RTP

en: %s RTP depayloader
sl: Razlagalnik vsebine %s RTP

en: %s demuxer
sl: Odvijalnik %s

en: %s decoder
sl: Odkodirnik %s

en: %s video RTP payloader
sl: Nalagalnik video vsebine %s RTP

en: %s audio RTP payloader
sl: Nalagalnik zvočne vsebine %s RTP

en: %s RTP payloader
sl: Nalagalnik vsebine %s RTP

en: %s muxer
sl: Zvijalnik %s

en: %s encoder
sl: Kodirnik %s

en: GStreamer element %s
sl: Predmet GStreamer %s

en: Unknown source element
sl: Neznan predmet vira

en: Unknown sink element
sl: Neznan predmet ponora

en: Unknown element
sl: Neznan predmet

en: Unknown decoder element
sl: Neznan predmet odkodirnika

en: Unknown encoder element
sl: Neznan predmet kodirnika

note: we should really never get here, but we better still return * something if we do
en: Plugin or element of unknown type
sl: Vstavek ali predmet neznane vrste

en: Failed to read tag: not enough data
sl: Oznake ni mogoče prebrati: ni dovolj podatkov

en: track ID
sl: ID sledi

en: MusicBrainz track ID
sl: ID sledi MusicBrainz

en: artist ID
sl: ID izvajalca

en: MusicBrainz artist ID
sl: ID izvajalca MusicBrainz

en: album ID
sl: ID albuma

en: MusicBrainz album ID
sl: ID albuma MusicBrainz

en: album artist ID
sl: ID izvajalca albuma

en: MusicBrainz album artist ID
sl: ID izvajalca albuma MusicBrainz

en: release group ID
sl: ID skupine izdaje

en: MusicBrainz release group ID
sl: ID izdane sledi MusicBrainz

en: release track ID
sl: ID izdane sledi

en: MusicBrainz release track ID
sl: ID izdane sledi MusicBrainz

en: track TRM ID
sl: TRM ID sledi

en: MusicBrainz TRM ID
sl: TRM ID MusicBrainz

en: AcoustID ID
sl: ID AcoustID

en: AcoustID fingerprint (chromaprint)
sl: Prstni odtis AcoustID (chromaprint)

en: capturing shutter speed
sl: hitrost zaslonke

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
sl: Hitrost zaslonke, uporabljene med zajemanjem slike (v sekundah)

en: capturing focal ratio
sl: goriščno razmerje med zajemanjem

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
sl: Goriščno razmerje, uporabljeno med zajemanjem slike

en: capturing focal length
sl: goriščna razdalja med zajemanjem

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
sl: Goriščna razdalja leč, uporabljena med zajemanjem slike

en: capturing 35 mm equivalent focal length
sl: zajemanje z goriščno razdaljo, ekvivalentno 35 mm

en: 35 mm equivalent focal length of the lens used capturing the image, in mm
sl: 35-milimetrski ekvivalentna goriščna razdalja uporabljenega objektiva, ki zajema sliko, v mm

en: capturing digital zoom ratio
sl: razmerje digitalnega približevanja med zajemanjem

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
sl: Razmerje digitalnega približevanja, uporabljeno med zajemanjem slike

en: capturing iso speed
sl: hitrost ISO zajema

en: The ISO speed used when capturing an image
sl: Hitrost ISO, uporabljena med zajemanjem slike

en: capturing exposure program
sl: program osvetlitve zajema

en: The exposure program used when capturing an image
sl: Program osvetlitve, uporabljen med zajemanjem slike

en: capturing exposure mode
sl: način osvetlitve zajema

en: The exposure mode used when capturing an image
sl: Program osvetlitve, uporabljen med zajemanjem slike

en: capturing exposure compensation
sl: nadomestitev osvetlitve zajema

en: The exposure compensation used when capturing an image
sl: Nadomestitev osvetlitve, uporabljena med zajemanjem slike

en: capturing scene capture type
sl: vrsta zajemanja scene med zajemanjem

en: The scene capture mode used when capturing an image
sl: Način zajemanja scene, uporabljen med zajemanjem slike

en: capturing gain adjustment
sl: prilagoditev ojačitve med zajemanjem

en: The overall gain adjustment applied on an image
sl: Skupna prilagoditev ojačitve slike

en: capturing white balance
sl: ravnotežje bele barve zajema

en: The white balance mode set when capturing an image
sl: Način ravnotežja bele barve, uporabljen med zajemanjem slike

en: capturing light source
sl: zajemanje svetlobnega vira

en: capturing contrast
sl: kontrast zajema

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
sl: Smer kontrasta, uporabljenega med zajemanjem slike

en: capturing saturation
sl: nasičenost zajema

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
sl: Smer nasičenosti, uporabljene med zajemanjem slike

en: capturing sharpness
sl: ostrina zajema

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
sl: Smer ostrine, uporabljene med zajemanjem slike

en: capturing flash fired
sl: sproženje bliskavice med zajemanjem

en: If the flash fired while capturing an image
sl: Ali je med zajemanjem slike bliskavica sprožena

en: capturing flash mode
sl: način bliskavice med zajemanjem

en: The selected flash mode while capturing an image
sl: Izbrani način bliskavice, uporabljene med zajemanjem slike

en: capturing metering mode
sl: način umerjanja med zajemanjem

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
sl: Način umerjanja, uporabljen med določevanjem osvetljenosti zajemanja slike

en: capturing source
sl: vir zajema

en: The source or type of device used for the capture
sl: Vir ali vrsta naprave, uporabljene za zajemanje

en: image horizontal ppi
sl: vodoravne slikovne točke slike (ppi)

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
sl: Gostota vodoravnih slikovnih točk (v ppi)

en: image vertical ppi
sl: navpične slikovne točke slike (ppi)

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
sl: Gostota navpičnih slikovnih točk (v ppi)

en: ID3v2 frame
sl: Polje ID3v2

en: unparsed id3v2 tag frame
sl: nerazčlenjeno polje oznake id3v2

en: musical-key
sl: glasbeni-ključ

en: Initial key in which the sound starts
sl: Začetna tonaliteta, s katero se zvok začne

en: Print version information and exit
sl: Izpiši podatke o različici in končaj

en: Don't exit after showing the initial device list, but wait for devices to added/removed.
sl: Po prikazu začetnega seznama naprav ne zapusti programa, ampak počakaj, da se naprave dodajo/odstranijo.

en: Include devices from hidden device providers.
sl: Vključi naprave skritih ponudnikov naprav.

en: Volume: %.0f%%
sl: Glasnost: %.0f%%

en: Mute: on
sl: Izklopi zvok: vklopljeno

en: Mute: off
sl: Izklopi zvok: izklopljeno

en: Missing plugin installation was disabled via command line options.
sl: Manjkajoča namestitev vstavkov je bila onemogočena preko možnosti ukazne vrstice.

en: All missing plugins could be installed.
sl: Vse manjkajoče vstavke je bilo možno namestiti.

en: Some missing plugins could be installed.
sl: Nekatere manjkajoče vstavke je bilo možno namestiti.

en: The missing plugins could not be found in the available package repositories.
sl: Manjkajočih vstavkov ni bilo mogoče najti v razpoložljivih skladiščih paketov.

en: An error occurred during plugin installation.
sl: Med namestitvijo vstavka je prišlo do napake.

en: Plugin installation was cancelled by the user.
sl: Namestitev vstavka je preklical uporabnik.

en: Something went wrong when trying to invoke the missing plugin installer.
sl: Nekaj je šlo narobe pri poskusu proženja namestitvenega programa manjkajočega vstavka.

en: This system does not have a missing plugin handler installed.
sl: Ta sistem nima nameščenega upravljalnika manjkajočih vstavkov.

en: Updating plugin registry for newly installed plugins..
sl: Posodabljanje registra vstavkov za novo nameščene vstavke.

en: Error updating plugin registry.
sl: Napaka pri posodabljanju registra vstavkov.

en: Buffering...
sl: Medpomnjenje …

en: Clock lost, selecting a new one
sl: Ura je izgubljena, izbiranje nove

en: Reached end of play list.
sl: Dosegli ste konec seznama predvajanja.

en: Paused
sl: Prekinjeno

en: Now playing %s
sl: Trenutno se predvaja %s

en: About to finish, preparing next title: %s
sl: Kmalu se bo končalo, pripravljen je naslednji naslov: %s

en: Playback rate: %.2f
sl: Hitrost predvajanja: %.2f

en: Could not change playback rate to %.2f
sl: Hitrosti predvajanja ni bilo mogoče spremeniti v %.2f

en: space
sl: preslednica

en: pause/unpause
sl: preklopi premor predvajanja

en: q or ESC
sl: q ali ESC

en: quit
sl: izhod

en: > or n
sl: > ali n

en: play next
sl: predvajaj naslednje

en: < or b
sl: < ali b

en: play previous
sl: predvajaj prejšnje

en: seek forward
sl: išči naprej

en: seek backward
sl: išči nazaj

en: volume up
sl: povečaj glasnost

en: volume down
sl: zmanjšaj glasnost

en: toggle audio mute on/off
sl: vklop/izklop zvoka

en: increase playback rate
sl: povečaj hitrost predvajanja

en: decrease playback rate
sl: zmanjšaj hitrost predvajanja

en: change playback direction
sl: spremeni smer predvajanja

en: enable/disable trick modes
sl: omogoči/onemogoči način trikov

en: change to previous/next audio track
sl: spremeni na prejšnjo/naslednjo zvočno stezo

en: change to previous/next video track
sl: spremeni na prejšnji/naslednji videoposnetek

en: change to previous/next subtitle track
sl: spremeni na prejšnjo/naslednjo stezo podnaslovov

en: seek to beginning
sl: išči do začetka

en: show keyboard shortcuts
sl: pokaži tipkovne bližnjice‫

en: Interactive mode - keyboard controls:
sl: Interaktivni način - kontrolniki tipkovnice:

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
sl: Uporabi uro visoke ločljivosti Windows, natančnost: %u ms

en: Output status information and property notifications
sl: Izhodni podatki o stanju in obvestila o lastnostih

en: Control playback behaviour setting playbin 'flags' property
sl: Nadziraj vedenje predvajanja z nastavitvijo lastnosti »flags« predvajalnega koša

en: Video sink to use (default is autovideosink)
sl: Ponor videoposnetka (privzeto je autovideosink)

en: Audio sink to use (default is autoaudiosink)
sl: Ponor za zvok (privzeto je autoaudiosink)

en: Enable gapless playback
sl: Omogoči predvajanje brez premorov

en: Enable instantaneous uri changes (only with playbin3)
sl: Omogoči takojšnje spremembe uri (samo s playbin3)

en: Shuffle playlist
sl: Premešaj seznam predvajanja

en: Disable interactive control via the keyboard
sl: Onemogoči interaktivni nadzor prek tipkovnice

en: Volume
sl: Glasnost

en: Start position in seconds.
sl: Začetni položaj v sekundah.

en: Enable accurate seeking
sl: Omogoči natančno iskanje

en: Playlist file containing input media files
sl: Datoteka seznama predvajanja, ki vsebuje vhodne predstavnostne datoteke

en: Use the experimental instant-rate-change flag when changing rate
sl: Uporabi poskusno zastavico instant-rate-change pri spreminjanju hitrosti

en: Do not print any output (apart from errors)
sl: Ne tiskaj nobenega izhoda (razen napak)

en: Use playbin3 pipeline (default)
sl: Uporabi cevovod playbin3 (privzeto)

en: Use playbin2 pipeline
sl: Uporabi cevovod playbin2

en: Keep showing the last frame on EOS until quit or playlist change command (gapless is ignored)
sl: Nadaljujte s prikazovanjem zadnje sličice na modelu EOS do zaključka ali ukaza za spremembo seznama predvajanja (brez vrzeli se prezre)

en: Do not print current position of pipeline
sl: Ne natisni trenutnega položaja cevovoda

en: Disable missing plugin installation
sl: Onemogoči namestitev manjkajočih vstavkov

en: Usage: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...
sl: Uporaba: %s DATOTEKA1|URI1 [DATOTEKA2|URI2] [DATOTEKA3|URI3] ...

en: You must provide at least one filename or URI to play.
sl: Za predvajanje morate navesti vsaj eno ime datoteke ali URI.

en: Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
sl: Pritisnite »k«, da si ogledate seznam tipkovnih bližnjic.
