aspell 0.51-b20040219 - en to sr translation catalogue (96 entries)

note: TRANSLATORS: The remaing strings in config.cpp should be kept under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: main configuration file
sr: главна датотека са подешавањима

en: location of main configuration file
sr: путања главне датотеке са подешавањима

en: location of language data files
sr: путања датотека за језике

en: location of the main word list
sr: путања главног списка речи

en: encoding to expect data to be in
sr: кодирање у којем се очекују подаци

en: add or removes a filter
sr: додаје или уклања филтер

en: extra dictionaries to use
sr: додатни речници који се користе

en: location for personal files
sr: путања личних датотека

en: ignore words <= n chars
sr: занемари речи са <= n знакова

en: ignore case when checking words
sr: занемари величину слова при провери речи

en: ignore commands to store replacement pairs
sr: занемари наредбе за смештај парова за замену

en: extra information for the word list
sr: додатни подаци за списак речи

en: keyboard definition to use for typo analysis
sr: дефиниција тастатуре која се користи за анализу

en: language code
sr: код језика

en: deprecated, use lang instead
sr: превазиђено, користите lang

en: location of local language data files
sr: путања датотека са подацима о локалном језику

en: base name of the main dictionary to use
sr: основно име главног речника

en: set module name
sr: постави име модула

en: search order for modules
sr: редослед тражења модула

en: personal configuration file
sr: лична датотека са подешавањима

en: personal dictionary file name
sr: име датотеке личног речника

en: prefix directory
sr: префиксни директоријум

en: replacements list file name
sr: име датотеке са списком размена

en: consider run-together words legal
sr: сматрај спојене речи исправним

en: minimal length of interior words
sr: најмања дужина унутрашњих речи

en: save replacement pairs on save all
sr: сачувај парове за размену при чувању свега

en: set the prefix based on executable location
sr: постави префикс на основу положаја извршне

en: size of the word list
sr: величина списка речи

en: no longer used
sr: више се не користи

en: suggestion mode
sr: режим предлагања

note: TRANSLATORS: "sug-mode" is a literal value and should not be translated.
en: edit distance to use, override sug-mode default
sr: измени раздаљину у употреби, превазилази обично

en: use typo analysis, override sug-mode default
sr: проналази грешке у куцању, превазилази обично

en: use replacement tables, override sug-mode default
sr: користи таблице размена, превазилази обично

en: characters to insert when a word is split
sr: знаци који се умећу када се реч подели

en: search path for word list information files
sr: путања у којој се траже подаци о списковима речи

en: use affix compression when creating dictionaries
sr: користи компресију афикса при прављењу речника

en: create a backup file by appending ".bak"
sr: направи резервни примерак додавањем „.bak“

en: reverse the order of the suggest list
sr: обрни редослед списка предлога

en: suggest possible replacements
sr: предложи могуће замене

en: time load time and suggest time in pipe mode
sr: мери време учитавања и време предлога у цевкама

en: The file "%file:1" can not be opened
sr: Датотека „%file:1“ се не може отворити

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
sr: Датотека „%file:1“ се не може отворити ради читања.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
sr: Датотека „%file:1“ се не може отворити ради уписа.

en: The file name "%file:1" is invalid.
sr: Име датотеке „%file:1“ је неисправно.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
sr: Датотека „%file:1“ није у одговарајућем облику.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
sr: Директоријум „%dir:1“ се не може отворити ради читања.

en: The key "%key:1" is unknown.
sr: Кључ „%key:1“ је непознат.

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
sr: Вредност за опцију „%key:1“ се не може изменити.

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
sr: Кључ „key:1“ није %accepted:2 и зато је неисправан.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
sr: Вредност „%value:2“ није %accepted:3 и зато је неисправна за кључ „%key:1“.

en: The language "%lang:1" is not known.
sr: Није познат језик „%lang:1“.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
sr: Није познат звук-као „%sl:2“.

en: The language "%lang:1" is not supported.
sr: Није подржан језик „%lang:1“.

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
sr: Не могу се наћи спискови речи за језик „%lang:1“.

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
sr: Очекивах језик „%lang:1“ али примих „%prev:2“.

en: The encoding "%encod:1" is not known.
sr: Није познато кодирање „%encod:1“.

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
sr: Није подржано кодирање „%encod:1“.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
sr: Није подржано претварање из „%encod:1“ у „%encod2:2“.

en: The word "%word:1" is invalid.
sr: Реч „%word:1“ је неисправна.

en: Unhandled Error:
sr: Необрађена грешка:

en: Error:
sr: Грешка:

en: enter Email mode.
sr: уђи у режим е-поште.

en: enter TeX mode.
sr: уђи у ТеХ режим.

en: Invalid Option: %s
sr: Неисправна опција: %s

en:  does not take any parameters.
sr:  не прихвата никакве параметре.

en: You must specify an action
sr: Морате навести акцију

en: Unknown Action: %s
sr: Непозната акција: %s

en: Invalid Input
sr: Неисправан улаз

en: Time to load word list:
sr: Време за учитавање списка речи:

en: You must specify a file name.
sr: Морате навести име датотеке.

en: Could not open the file "%s" for reading
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ ради читања

en: Invalid keymapping: %s
sr: Неисправна мапа тастера: %s

en: Ignore
sr: Занемари

en: Ignore all
sr: Занемари све

en: Replace
sr: Замени

en: Replace all
sr: Замени све

en: Add
sr: Додај

en: Add Lower
sr: Додај мала

en: Abort
sr: Одустани

en: Exit
sr: Изађи

en: With:
sr: Са:

en: Sorry that is an invalid choice!
sr: Нажалост, то је неисправан избор!

en: Sorry "filter" is currently unimplemented.
sr: Нажалост „filter“ није досад направљен.

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
sr: Још увек не могу да стопим главни списак речи. Жао ми је.

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
sr: Нажалост „create/merge personal“ није досад направљено.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
sr: Нажалост, нећу преснимити „%s“

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
sr: Нажалост „create/merge repl“ није досад направљено.

en: This is probably because:
sr: Ово је вероватно због:

en: The required field "name" is missing.
sr: Недостаје обавезно поље „name“.

en: Empty string.
sr: Празна ниска.

en: Wrong endian order.
sr: Лош редослед бајтова.

en: swaps visible and invisible text
sr: размени видљиви и невидљиви текст

en: email quote characters
sr: знаци за цитирање е-поште

en: num chars that can appear before the quote char
sr: број дозвољених знакова испред знака цитата

en: check TeX comments
sr: провери ТеХ примедбе

en: TeX commands
sr: ТеХ наредбе
