aspell-0.60.8-pre2 - en to sr translation catalogue (299 entries)

en: a number between 0 and 1
sr: број између 0 и 1

en: in the form "<name> <value>"
sr: у облику „<назив> <вредност>“

en: string
sr: ниска

en: integer
sr: цео број

en: boolean
sr: логичка вредност

en: list
sr: списак

note: TRANSLATORS: "true" and "false" are literal * values and should not be translated.
en: either "true" or "false"
sr: било „true“ или „false“

en: a positive integer
sr: позитиван цео број

en: # default:
sr: # основно:

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
sr: 
    #######################################################################
    #
    # Филтер: %s
    #   %s
    #
    # је подешен као што следи:

en: ASPELL_CONF env var
sr: ASPELL_CONF променљива окружења

note: TRANSLATORS: The remaining strings in config.cpp should be kept under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: main configuration file
sr: главна датотека подешавања

en: location of main configuration file
sr: путања главне датотеке подешавања

en: location of language data files
sr: путања датотека за језике

en: create dictionary aliases
sr: ствара алијасе речника

en: location of the main word list
sr: путања главног списка речи

en: encoding to expect data to be in
sr: очекивано кодирање података

en: add or removes a filter
sr: додаје или уклања филтер

en: path(s) aspell looks for filters
sr: путање у којима аспел тражи филтере

en: filter mode
sr: режим филтера

en: extra dictionaries to use
sr: додатни речници за употребу

en: files with list of extra words to accept
sr: датотеке са списком додатних речи за прихватање

en: location for personal files
sr: путања личних датотека

en: ignore words <= n chars
sr: занемарује речи са <= n знакова

note: TRANSLATORS: It is OK if this is longer than 50 chars
en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
sr: занемарује акценте при провери речи — ТРЕНУТНО ЗАНЕМАРЕНО

en: ignore case when checking words
sr: занемарује величину слова при провери речи

en: ignore commands to store replacement pairs
sr: занемарује наредбе за смештај парова за замену

en: extra information for the word list
sr: додатни подаци за списак речи

en: keyboard definition to use for typo analysis
sr: дефиниција тастатуре коришћене за анализу

en: language code
sr: код језика

en: deprecated, use lang instead
sr: превазиђено, користите lang

en: location of local language data files
sr: путања датотека података локалног језика

en: base name of the main dictionary to use
sr: основни назив главног речника за употребу

en: set module name
sr: поставља назив модула

en: search order for modules
sr: редослед тражења модула

en: enable Unicode normalization
sr: укључује сређивање Уникода

en: Unicode normalization required for current lang
sr: сређивање Уникода потребно за текући језик

note: TRANSLATORS: the values after the ':' are literal values and should not be translated.
en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
sr: облик сређивања Уникода: none, nfd, nfc, comp

en: avoid lossy conversions when normalization
sr: избегава претварања са губицима при сређивању

en: personal configuration file
sr: лична датотека подешавања

en: personal dictionary file name
sr: назив датотеке личног речника

en: prefix directory
sr: директоријум префикса

en: replacements list file name
sr: назив датотеке списка размена

en: consider run-together words legal
sr: сматра спојене речи исправним

en: maximum number that can be strung together
sr: највећи бројеви који се могу припојити

en: minimal length of interior words
sr: најмања дужина унутрашњих речи

en: consider camel case words legal
sr: сматра речи са великим почетним словом исправним

en: save replacement pairs on save all
sr: чува парове за размену при чувању свега

en: set the prefix based on executable location
sr: поставља префикс на основу положаја извршне

en: size of the word list
sr: величина списка речи

en: no longer used
sr: више се не користи

en: suggestion mode
sr: режим предлагања

note: TRANSLATORS: "sug-mode" is a literal value and should not be translated.
en: use typo analysis, override sug-mode default
sr: проналази грешке у куцању, обилази основни режим предлога

en: use replacement tables, override sug-mode default
sr: користи таблице замена, обилази основни режим предлога

en: characters to insert when a word is split
sr: знаци који се умећу када се реч подели

en: use personal, replacement & session dictionaries
sr: користи личне, за замену и сесионе речнике

en: search path for word list information files
sr: путања тражења датотека података спискова речи

en: enable warnings
sr: укључује упозорења

note: TRANSLATORS: It is OK if this is longer than 50 chars
en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
sr: указивач на ознаке додатка у списковима речи — ТРЕНУТНО ЗАНЕМАРЕНО

en: use affix compression when creating dictionaries
sr: користи сажимање додатка при прављењу речника

en: remove invalid affix flags
sr: уклања неисправне ознаке додатка

en: attempts to clean words so that they are valid
sr: покушава да прочисти речи тако да буду исправне

en: compute soundslike on demand rather than storing
sr: извршава звучикао на захтев радије него да чува

en: partially expand affixes for better suggestions
sr: делимично шири додатке за боље предлоге

en: skip invalid words
sr: прескаче неисправне речи

en: check if affix flags are valid
sr: проверава да ли су ознаке додатка исправне

en: check if words are valid
sr: проверава да ли су речи исправне

en: create a backup file by appending ".bak"
sr: прави резервни примерак додавањем „.bak“

en: use byte offsets instead of character offsets
sr: користи померај бајта уместо помераја знака

en: create missing root/affix combinations
sr: прави недостајуће комбинације корен/додатак

en: keymapping for check mode: "aspell" or "ispell"
sr: распоред тастера при провери, aspell или ispell

en: reverse the order of the suggest list
sr: обрће редослед списка предлога

en: suggest possible replacements
sr: предлаже могуће замене

en: time load time and suggest time in pipe mode
sr: мери време учитавања и време предлога у цевкама

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
sr: Ово такође значи да датотека „%s“ не може бити отворена за читање или да не постоји.

en: The Unicode code point U+%04X is unsupported.
sr: Тачка Уникод кода „U+%04X“ није подржана.

en: Invalid UTF-8 sequence at position %ld.
sr: Неисправан УТФ-8 низ на положају %ld.

en: Operation Not Supported: %what:1
sr: Радња није подржана: %what:1

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
sr: Начин „%what:1“ није примењен у „%where:2“.

en: The file "%file:1" can not be opened
sr: Датотека „%file:1“ не може бити отворена

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
sr: Датотека „%file:1“ не може бити отворена за читање.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
sr: Датотека „%file:1“ не може бити отворена за упис.

en: The file name "%file:1" is invalid.
sr: Назив датотеке „%file:1“ је неисправан.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
sr: Датотека „%file:1“ није у одговарајућем облику.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
sr: Директоријум „%dir:1“ не може бити отворен за читање.

en: The key "%key:1" is unknown.
sr: Кључ „%key:1“ је непознат.

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
sr: Вредност за опцију „%key:1“ се не може изменити.

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
sr: Кључ „key:1“ није %accepted:2 и зато је неисправан.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
sr: Вредност „%value:2“ није %accepted:3 и зато је неисправна за кључ „%key:1“.

en: The key "%key:1" is not a string.
sr: Кључ „%key:1“ није ниска.

en: The key "%key:1" is not an integer.
sr: Кључ „%key:1“ није цео број.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
sr: Кључ „%key:1“ није логичка вредност.

en: The key "%key:1" is not a list.
sr: Кључ „%key:1“ није списак.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "reset-".
sr: Кључ „%key:1“ не узима параметре ако му се дода „reset-“.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by an "enable-".
sr: Кључ „%key:1“ не узима параметре ако му се дода „enable-“.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "dont-" or "disable-".
sr: Кључ „%key:1“ не узима параметре ако му се дода „dont-“ или „disable-“.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "clear-".
sr: Кључ „%key:1“ не узима параметре ако му се дода „clear-“.

en: The language "%lang:1" is not known.
sr: Језик „%lang:1“ није познат.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
sr: Звучикао „%sl:2“ није познат.

en: The language "%lang:1" is not supported.
sr: Језик „%lang:1“ није подржан.

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
sr: Не могу се наћи спискови речи за језик „%lang:1“.

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
sr: Очекивах језик „%lang:1“ али примих „%prev:2“.

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
sr: Додатак „%aff:1“ је оштећен.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
sr: Услов „%cond:1“ је неисправан.

en: The condition "%cond:1" does not guarantee that "%strip:2" can always be stripped.
sr: Услов „%cond:1“ не осигурава да „%strip:2“ може увек бити сужен.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
sr: Датотека „%file:1“ није у одговарајућем облику. Очекивах да датотека буде у „%exp:2“ а не „%got:3“.

en: The encoding "%encod:1" is not known.
sr: Кодирање „%encod:1“ није познато.

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
sr: Кодирање „%encod:1“ није подржано.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
sr: Претварање из „%encod:1“ у „%encod2:2“ није подржано.

en: The string "%str:1" is invalid.
sr: Ниска „%str:1“ је неисправна.

en: The word "%word:1" is invalid.
sr: Реч „%word:1“ је неисправна.

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
sr: Ознака додатка „%aff:1“ је неисправна за реч „%word:2“.

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
sr: Ознака додатка „%aff:1“ не може бити примењена на реч „%word:2“.

en: not a version number
sr: није број издања

en: dlopen returned "%return:1".
sr: длопен је вратио „%return:3“.

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
sr: Датотека „%filter:1“ не садржи ниједан филтер.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
sr: Филтер „%file:1“ не постоји.

en: Confused by version control.
sr: Збуњен сам контролом издања.

en: Aspell version does not match filter's requirement.
sr: Издање Аспела се не поклапа са захтевом филтера.

en: Filter option already exists.
sr: Опција филтера већ постоји.

en: Use option modifiers only within named option.
sr: Користи измењиваче опције једино уз именовану опцију.

en: Option modifier unknown.
sr: Измењивач опције није познат.

en: Error setting filter description.
sr: Грешка при постављању описа филтера.

en: Empty option specifier.
sr: Празан одредник опције.

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
sr: Опција „%option:1“ по могућству наведена пре филтера.

en: Unknown mode description key "%key:1".
sr: Непознат кључ описа режима „%key:1“.

en: Expecting "%modekey:1" key.
sr: Очекујем „%modekey:1“ кључ.

en: Version specifier missing key: "aspell".
sr: Недостаје кључ одредника издања: „aspell“.

en: Aspell version does not match mode's requirement.
sr: Издање Аспела се не поклапа са захтевом режима.

en: Missing magic mode expression.
sr: Недостаје израз магичног режима.

en: Empty extension at char %char:1.
sr: Празно проширење на знаку %char:1.

en: "%mode:1" error
sr: „%mode:1“ грешка

en: Unknown mode: "%mode:1".
sr: Непознат режим: „%mode:1“.

en: "%mode:1" error while extend Aspell modes. (out of memory?)
sr: „%mode:1“ грешка при ширењу режима Аспела. (понестало меморије?)

en: "%mode:1": no start for magic search given for magic "%magic:2".
sr: „%mode:1“: није дат почетак магичне претраге за магију „%magic:2“.

en: "%mode:1": no range for magic search given for magic "%magic:2".
sr: „%mode:1“: није дат опсег магичне претраге за магију „%magic:2“.

en: "%mode:1": no magic expression available for magic "%magic:2".
sr: „%mode:1“: није доступан магични израз за магију „%magic:2“.

en: "%mode:1": Magic "%magic:2": bad regular expression after location specifier; regexp reports: "%regerr:3".
sr: „%mode:1“: Магија „%magic:2“: лош регуларан израз након одредника места; регизр извештај: „%regerr:3“.

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
sr: „%expression:1“ није исправан регуларни израз.

en: Unhandled Error:
sr: Необрађена грешка:

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: Error:
sr: Грешка:

en: enter Email mode.
sr: улази у режим е-поште

en: enter HTML mode.
sr: улази у ХТМЛ режим

en: enter TeX mode.
sr: улази у ТеКс режим

en: enter Nroff mode.
sr: улази у Бриск режим

en: enter Markdown mode.
sr: улази у режим означавања.

en: Invalid Option: %s
sr: Неисправна опција: %s

en:  does not take any parameters.
sr:  не прихвата никакве параметре.

en: You must specify a parameter for "%s".
sr: Морате навести параметар за „%s“.

en: You must specify an action
sr: Морате навести радњу

en: Unknown Action: %s
sr: Непозната радња: %s

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
sr: Грешка: Морате навести барем %d параметра за „%s“.

en: Invalid Input
sr: Неисправан улаз

en: WARNING: Unable to enter Nroff mode: %s
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Не могу да уђем у Бриск режим: %s

en: Time to load word list:
sr: Време за учитавање списка речи:

en: Suggestion Time: %f
sr: Време за предлог: %f

en: You must specify a file name.
sr: Морате навести назив датотеке.

en: Only one file name may be specified.
sr: Само један назив датотеке може бити наведен.

en: Could not open the file "%s" for reading
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ ради читања

en: Invalid keymapping: %s
sr: Неисправна мапа тастера: %s

en: "%s" is not a regular file
sr: „%s“ није обична датотека

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ ради уписа. Датотека није сачувана.

en: Ignore
sr: Занемари

en: Ignore all
sr: Занемари све

en: Replace
sr: Замени

en: Replace all
sr: Замени све

en: Add
sr: Додај

en: Add Lower
sr: Додај мала

en: Abort
sr: Одустани

en: Exit
sr: Изађи

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
sr: Да ли сте сигурни да желите да одустанете (y/n)?

en: With:
sr: Са:

en: Sorry that is an invalid choice!
sr: Нажалост, то је неисправан избор!

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
sr: Још увек не могу да стопим главни списак речи. Жао ми је.

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
sr: Нажалост „create/merge personal“ није досад направљено.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
sr: Нажалост, нећу преснимити „%s“

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
sr: Нажалост „create/merge repl“ није досад направљено.

en: "%s" is not a valid flag for the "munch-list" command.
sr: „%s“ није исправна ознака за „munch-list“ наредбу.

note: TRANSLATORS: These should all be formated to fit in 80 column or less
en: Usage: aspell [options] <command>
sr: Употреба: aspell [опције] <наредба>

en: <command> is one of:
sr: <наредба> може бити једна од следећих:

en:   -?|usage         display a brief usage message
sr:   -?|usage             приказује кратку поруку коришћења

en:   help             display a detailed help message
sr:   help                 приказује опширну поруку помоћи

en:   -c|check <file>  spellchecks a file
sr:   -c|check <датотека>  проверава датотеку

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
sr:   -a|pipe              „ispell -a“ режим сагласности

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
sr:   [dump] config        избацује текуће подешавање у стандардни излаз

en:   config <key>     prints the current value of an option
sr:   config <key>         исписује тренутну вредност опције

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
sr:           наводи доступне речнике / филтере / режиме филтера

en: [options] is any of the following:
sr: [опције] могу бити неке од следећих:

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
sr:   list                 прави списак лоше написаних речи са сандардног улаза

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
sr:   soundslike           враћа звучни еквивалент за сваку унету реч

en:   munch            generate possible root words and affixes
sr:   munch                ствара могуће корене речи и додатке

en:   expand [1-4]     expands affix flags
sr:   expand [1-4]         проширује ознаке додатка

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
sr:   clean [strict]       чисти списак речи тако да је сваки ред исправна реч

en:   filter           filters input as if it was being spellchecked
sr:   filter           филтрира унос као да се проверава правопис

en:   -v|version       prints a version line
sr:   -v|version           исписује издање

en:     reduce the size of a word list via affix compression
sr:           умањује величину списка речи путем сажимања додатка

en:   conv <from> <to> [<norm-form>]
sr:   conv <из> <у> [<облик-правила>]

en:     converts from one encoding to another
sr:           претвара из једног кодирања у друго

en:   norm (<norm-map> | <from> <norm-map> <to>) [<norm-form>]
sr:   norm (<мапа-правила> | <из> <мапа-правила> <у>) [<облик-правила>]

en:     perform Unicode normalization
sr:           врши сређивање Уникода

en:   dump|create|merge master|personal|repl [<name>]
sr:   dump|create|merge master|personal|repl [<назив>]

en:     dumps, creates or merges a master, personal, or replacement dictionary.
sr:           избацује, ствара или стапа главни, лични, или речник замене.

note: TRANSLATORS: "none", "internal" and "strict" are literal values and should not be translated.
en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
sr:   <облик-правила>        облик сређивања за коришћење, „none“, „internal“, или „strict“

en: 
    Aspell %s.  Copyright 2000-2019 by Kevin Atkinson.
sr: 
    Аспел %s.  Ауторска права 2000-2019 Кевин Аткинсон.

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
sr: Доступни речници:
        Речници могу бити изабрани посредно путем „-d“ или „master“ опције.
        Могу такође бити изабрани непосредно путем „lang“, „variety“, и „size“ опција.

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
sr: Доступни филтери (и придружене опције):
        Филтери могу да се додају или уклоне путем „filter“ опције.

en: 
      %s filter: %s
sr: 
      филтер „%s“: %s

note: TRANSLATORS: This should be formated to fit in 80 column or less
en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
sr: Доступни режими филтера:
        Режими филтера су поново подешене комбинације филтера који су
        прилагођени за датотеке одређене врсте. Режим се бира преко опције
        „mode“. Ово се дешава посредно ако Аспел успе да открије врсту
        датотеке из проширења, и по могућству из контекста, датотеке.

en: Error: Stdin not a terminal.
sr: Грешка: Стандардни улаз није терминал.

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Enter
sr: Унеси

en: Accept Changes
sr: Прихвати измене

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Backspace
sr: Брисање уназад

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-H
sr: Ctrl-H

en: Delete the previous character
sr: Брише претходни знак

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Left
sr: Лево

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-B
sr: Ctrl-B

en: Move Back one space
sr: Помера једно место уназад

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Right
sr: Десно

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-F
sr: Ctrl-F

en: Move Forward one space
sr: Помера једно место унапред

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Home
sr: Почетна

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-A
sr: Ctrl-A

en: Move to the beginning of the line
sr: Помера на почетак реда

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: End
sr: Крај

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-E
sr: Ctrl-E

en: Move to the end of the line
sr: Помера на крај реда

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Delete
sr: Обриши

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-D
sr: Ctrl-D

en: Delete the next character
sr: Брише следећи знак

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-K
sr: Ctrl-K

en: Kill all characters to the EOL
sr: Убија све знакове до краја реда

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-C
sr: Ctrl-C

en: Abort This Operation
sr: Прекини ову операцију

en: This is probably because:
sr: Ово је вероватно зато што:

en: The required field "name" is missing.
sr: Недостаје обавезно поље „name“.

en: Empty string.
sr: Ниска је празна.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
sr: Знак „%s“ (U+%02X) се не може јављати на почетку речи.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
sr: После знака „%s“ (U+%02X) мора да се налази азбучни знак.

en: Does not contain any alphabetic characters.
sr: Не садржи ниједан азбучни знак.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
sr: Знак „%s“ (U+%02X) се не може јављати на средини речи.

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
sr: Знак „\r“ (U+0D) се не може јављати на крају речи. Ово вероватно значи да датотека користи МС-ДОС ЕОЛ уместо Уникс ЕОЛ.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
sr: Знак „%s“ (U+%02X) се не може јављати на крају речи.

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
sr: Упозорење: Уклањам неисправан додатак „%s“ из речи %s.

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
sr: Упозорење: Уклањам непримењив додатак „%s“ из речи %s.

en: Warning: %s Skipping string.
sr: Упозорење: %s прескачем ниску.

en: The total length is larger than 240 characters.
sr: Укупна дужина премашује 240 знакова.

en: Warning: %s Skipping word.
sr: Упозорење: %s прескачем реч.

en: Possibly incorrect count.
sr: Вероватно неисправан бројач.

en: Incompatible hash function.
sr: Несагласна хеш функција.

en: Wrong endian order.
sr: Лош редослед бајтова.

en: Wrong soundslike.
sr: Лоше звучикао.

en: Wrong soundslike version.
sr: Лоше издање звучикао.

en: Affix flags found in word but no affix file given.
sr: Пронађена је ознака додатка али није дата датотека додатка.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
sr: Укупна дужина речи, са подацима звучикао, премашује 240 знакова.

en: There must be at least one "add" line.
sr: Мора да постоји барем један „add“ ред.

en: one of ultra, fast, normal, slow, or bad-spellers
sr: један од ultra, fast, normal, slow, или bad-spellers

en: is not one of the allowed types
sr: није једна од дозвољених врста

en: The personal word list is unavailable.
sr: Лични списак речи није доступан.

en: The session word list is unavailable.
sr: Сесиони списак речи није доступан.

en: The main word list is unavailable.
sr: Главни списак речи није доступан.

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
sr: ниска „o“, „O“, „p“, или „P“

note: TRANSLATORS: Like the strings in config.cpp, all strings in *-filter.opt should be under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: experimental filter for hiding delimited contexts
sr: пробни филтер за сакривање ограничених контекста

en: context delimiters (separated by spaces)
sr: граничници контекста (одвојени размацима)

en: swaps visible and invisible text
sr: размени видљиви и невидљиви текст

en: filter for skipping quoted text in email messages
sr: филтер за прескакање цитата у порукама е-поште

en: email quote characters
sr: знаци наводника е-поште

en: num chars that can appear before the quote char
sr: број дозвољених знакова испред знака наводника

en: filter for dealing with HTML documents
sr: филтер за поступање са ХТМЛ документима

en: HTML attributes to always check
sr: које ХТМЛ атрибуте увек проверавати

en: HTML tags to always skip the contents of
sr: којих ХТМЛ ознака увек прескакати садржај

en: filter for Markdown/CommonMark documents
sr: филтер за документа Обележавања/Опште ознаке

en: skip link labels in link reference definitions
sr: прескаче натписе везе у одредницама упуте везе

en: support tags that span multiple lines outside of HTML blocks
sr: подржава ознаке које прелазе преко више редова ван ХТМЛ блокова

en: HTML tags that start an HTML block that allows blank lines
sr: ХТМЛ ознаке које покрећу ХТМЛ блок који омогућава празне редове

en: HTML tags that start an HTML block that ends with a blank line
sr: ХТМЛ ознаке које покрећу ХТМЛ блок који се завршава празним редом

en: filter for dealing with Nroff documents
sr: филтер за поступање са Бриск документима

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
sr: филтер за поступање са општим СГМЛ/ХМЛ документима

en: SGML attributes to always check
sr: које СГМЛ атрибуте увек проверавати

en: SGML tags to always skip the contents of
sr: којих СГМЛ ознака увек прескакати садржај

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
sr: филтер за поступање са ТеКс/ЛаТеКс документима

en: check TeX comments
sr: проверава ТеКс примедбе

en: TeX commands
sr: ТеКс наредбе

en: filter for dealing with Texinfo documents
sr: филтер за поступање са Тексинфо документима

en: Texinfo commands to ignore the parameters of
sr: којих ТеКсинфо наредби занемарити параметре

en: Texinfo environments to ignore
sr: која ТеКсинфо окружења занемарити

en: filter to skip URL like constructs
sr: филтер за прескакање творбе сличне адреси

en: mode for checking C++ comments and string literals
sr: режим за проверу Ц++ примедби и дословности ниске

en: mode to check any lines starting with a #
sr: режим за проверу свих редова који почињу са #

en: mode for skipping quoted text in email messages
sr: режим за прескакање цитата у порукама е-поште

en: mode for checking HTML documents
sr: режим за проверу ХТМЛ докумената

en: mode for checking Markdown/CommonMark documents
sr: режим за проверавање докумената Обележавања/Опште ознаке

en: mode to disable all filters
sr: режим за искључивање свих филтера

en: mode for checking Nroff documents
sr: режим за проверу Бриск докумената

en: mode for checking Perl comments and string literals
sr: режим за проверу Перл примедби и дословности ниске

en: mode for checking generic SGML/XML documents
sr: режим за проверу општих СГМЛ/ХМЛ докумената

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
sr: режим за проверу ТеКс/ЛаТеКс докумената

en: mode for checking Texinfo documents
sr: режим за проверу Тексинфо докумената

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
sr: режим за прескакање творбе сличне адреси (основни режим)
