help2man-1.40.7 - en to sr translation catalogue (48 entries)

en: GNU %s %s
    
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010,
    2011, 2012 Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    
    Written by Brendan O'Dea <bod@debian.org>
sr: ГНУ %s %s
    
    Ауторска права (C) 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010,
    2011, 2012 Задужбина слободног софтвера, Инц.
    Ово је слободан софтвер; погледајте извор за услове умножавања.  Нема НИКАКВЕ
    гаранције; чак ни за ТРЖИШНУ ВРЕДНОСТ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ПОСЕБНОЈ НАМЕНИ.
    
    Написао је Брендан О'Деа <bod@debian.org>

en: `%s' generates a man page out of `--help' and `--version' output.
    
    Usage: %s [OPTION]... EXECUTABLE
    
     -n, --name=STRING       description for the NAME paragraph
     -s, --section=SECTION   section number for manual page (1, 6, 8)
     -m, --manual=TEXT       name of manual (User Commands, ...)
     -S, --source=TEXT       source of program (FSF, Debian, ...)
     -L, --locale=STRING     select locale (default "C")
     -i, --include=FILE      include material from `FILE'
     -I, --opt-include=FILE  include material from `FILE' if it exists
     -o, --output=FILE       send output to `FILE'
     -p, --info-page=TEXT    name of Texinfo manual
     -N, --no-info           suppress pointer to Texinfo manual
     -l, --libtool           exclude the `lt-' from the program name
         --help              print this help, then exit
         --version           print version number, then exit
    
    EXECUTABLE should accept `--help' and `--version' options and produce output on
    stdout although alternatives may be specified using:
    
     -h, --help-option=STRING     help option string
     -v, --version-option=STRING  version option string
     --version-string=STRING      version string
     --no-discard-stderr          include stderr when parsing option output
    
    Report bugs to <bug-help2man@gnu.org>.
sr: „%s“ ствара странице упутства из „--help“ и „--version“ излаза.
    
    Употреба: %s [ОПЦИЈА]... ИЗВРШНИ
    
     -n, --name=НИСКА            опис пасуса НАЗИВ
     -s, --section=ОДЕЉАК        број одељка за страницу упутства (1, 6, 8)
     -m, --manual=ТЕКСТ          назив упутства (Корисничке наредбе, ...)
     -S, --source=ТЕКСТ          извор програма (3ЦЦ, Дебијан, ...)
     -L, --locale=НИСКА          бира локалитет (основно је "C")
     -i, --include=ДАТОТЕКА      укључује материјал из „ДАТОТЕКЕ“
     -I, --opt-include=ДАТОТЕКА  укључује материјал из ДАТОТЕКЕ ако постоји
     -o, --output=ДАТОТЕКА       шаље излаз у ДАТОТЕКУ
     -p, --info-page=ТЕКСТ       назив Тексинфо упутства
     -N, --no-info               потискује указивач на Тексинфо упутства
     -l, --libtool               искључује „lt-“ из назива програма
         --help                  исписује ову помоћ, затим излази
         --version               исписује број издања, затим излази
    
    ИЗВРШНИ треба да прихвати „--help“ и „--version“ опције и да произведе излаз
    на стандардном излазу иако алтернативе могу бити наведене користећи:
    
     -h, --help-option=НИСКА     ниска опције помоћи
     -v, --version-option=НИСКА  ниска опције издања
     --version-string=НИСКА      ниска издања
     --no-discard-stderr         укључује стандардну грешку при обради излаза опције
    
    Грешке пријавите на <bug-help2man@gnu.org>.

en: %s: can't open `%s' (%s)
sr: %s: не могу да отворим „%s“ (%s)

en: %s: no valid information found in `%s'
sr: %s: нисам пронашао исправне информације у „%s“

note: Translators: the following message is a strftime(3) format string, which in the English version expands to the month as a word and the full year.  It is used on the footer of the generated manual pages.  If in doubt, you may just use %x as the value (which should be the full locale-specific date).
en: %B %Y
sr: %B %Y.

en: %s: can't unlink %s (%s)
sr: %s: не могу да поништим везу „%s“ (%s)

en: %s: can't create %s (%s)
sr: %s: не могу да направим „%s“ (%s)

note: Translators: "NAME", "SYNOPSIS" and other one or two word strings in all upper case are manual page section headings.  The man(1) manual page in your language, if available should provide the conventional translations.
en: NAME
sr: НАЗИВ

en: %s \- manual page for %s %s
sr: %s \— страница упутства за %s %s

en: System Administration Utilities
sr: Помагала за администрацију система

en: Games
sr: Игре

en: User Commands
sr: Корисничке наредбе

note: Translators: "Usage" and "or" here are patterns (regular expressions) which are used to match the usage synopsis in program output.  An example from cp (GNU coreutils) which contains both strings: Usage: cp [OPTION]... [-T] SOURCE DEST or:  cp [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY or:  cp [OPTION]... -t D
en: Usage
sr: Употреба

en: or
sr: или

en: SYNOPSIS
sr: УВОД

en: DESCRIPTION
sr: ОПИС

note: Translators: patterns are used to match common program output. In the source these strings are all of the form of "my $PAT_something = _('...');" and are regular expressions.  If there is more than one commonly used string, you may separate alternatives with "|".  Spaces in these expressions are wri
en: Report +(?:[\w-]+ +)?bugs|Email +bug +reports +to
sr: Пријавите +(?:[\w-]+ +)?грешке|Пошаљите +извештаје +о +грешкама +на

en: Written +by
sr: Написали +су

en: Options
sr: Опције

en: Environment
sr: Окружење

en: Files
sr: Датотеке

en: Examples
sr: Примери

en: This +is +free +software
sr: Ово +је +слободан +софтвер

en: OPTIONS
sr: ОПЦИЈЕ

en: ENVIRONMENT
sr: ОКРУЖЕЊЕ

en: FILES
sr: ДАТОТЕКЕ

en: EXAMPLES
sr: ПРИМЕРИ

en: COPYRIGHT
sr: АУТОРСКА ПРАВА

en: REPORTING BUGS
sr: ПРИЈАВЉИВАЊЕ ГРЕШАКА

en: AUTHOR
sr: АУТОР

en: SEE ALSO
sr: ПОГЛЕДАЈТЕ ТАКОЂЕ

en: The full documentation for
    .B %s
    is maintained as a Texinfo manual.  If the
    .B info
    and
    .B %s
    programs are properly installed at your site, the command
    .IP
    .B info %s
    .PP
    should give you access to the complete manual.
sr: Потпуна документација за
    .B %s
    је одржавана као Тексинфо упутство.  Ако су
    .B инфо
    и
    .B %s
    исправно инсталирани на вашем сајту, наредба
    .IP
    .B инфо %s
    .PP
    треба да вам да приступ потпуном упутству.

en: %s: error writing to %s (%s)
sr: %s: грешка приликом писања у %s (%s)

en: %s: can't get `%s' info from %s%s
sr: %s: не могу да добавим „%s“ инфо са %s%s

en: Try `--no-discard-stderr' if option outputs to stderr
sr: Покушајте „--no-discard-stderr“ ако опција шаље резултат у стандардну грешку

en: Include file for help2man man page
sr: Укључи датотеку за страницу упутства хелп2мана

en: help2man \- generate a simple manual page
sr: help2man \— ствара страницу упутства

en: INCLUDE FILES
sr: УКЉУЧИ ДАТОТЕКЕ

en: Additional material may be included in the generated output with the
    .B \-\-include
    and
    .B \-\-opt\-include
    options.  The format is simple:
    
        [section]
        text
    
        /pattern/
        text
sr: Додатни материјал може бити укључен у створени резултат употребом
    .B \-\-include
    и
    .B \-\-opt\-include
    опцијом.  Облик је једноставан:
    
        [одељак]
        текст
    
        /шаблон/
        текст

en: Blocks of verbatim *roff text are inserted into the output either at
    the start of the given
    .BI [ section ]
    (case insensitive), or after a paragraph matching
    .BI / pattern /\fR.
sr: Блокови дословног *рофф текста су уметнути у резултату било на
    почетку датог
    .BI [ одељка ]
    (неосетљив на величину слова), или након поклапања пасуса са
    .BI / шаблоном /\fR.

en: Patterns use the Perl regular expression syntax and may be followed by
    the
    .IR i ,
    .I s
    or
    .I m
    modifiers (see
    .BR perlre (1)).
sr: Шаблони користе синтаксу регуларног израза Перла и за њима могу да
    стоје
    .IR i ,
    .I s
    или
    .I m
    измењивачи (погледајте
    .BR perlre (1)).

en: Lines before the first section or pattern which begin with `\-' are
    processed as options.  Anything else is silently ignored and may be
    used for comments, RCS keywords and the like.
sr: Редови пре првог одељка или шаблона који почињу са „\-“ се
    обрађују као опције.  Све остало се немо занемарује и може бити
    коришћено за напомене, РЦС кључне речи и слично.

en: The section output order (for those included) is:
sr: Поредак резултата одељка (за оне укључене) је:

en: other
sr: остало

en: Any
    .B [NAME]
    or
    .B [SYNOPSIS]
    sections appearing in the include file will replace what would have
    automatically been produced (although you can still override the
    former with
    .B --name
    if required).
sr: Сваки
    .B [НАЗИВ]
    или
    .B [УВОД]
    одељак који се појави у датотеци укључивања ће заменити оно што је
    самостално произведено (ипак можете још увек да прескочите
    модел са
    .B --name
    ако је затражено).

en: Other sections are prepended to the automatically produced output for
    the standard sections given above, or included at
    .I other
    (above) in the order they were encountered in the include file.
sr: Остали одељци су прикачени самостално произведеном резултату за
    стандардне одељке дате изнад, или укључени у
    .I осталим
    (изнад) по редоследу како су проналажени у датотеци укључивања.

en: AVAILABILITY
sr: ДОСТУПНОСТ

en: The latest version of this distribution is available on-line from:
sr: Најновије издање ове расподеле је доступно на мрежи са:
