msmtp 1.8.8rc2 - en to sr translation catalogue (325 entries)

note: TRANSLATORS: msmtp shares a lot of code and translatable strings with mpop <https://marlam.de/mpop>.
en: %s: FATAL: %s
sr: %s: КОБНО: %s

en: the server does not support TLS via the STARTTLS command
sr: сервер не подржава „TLS“ путем „STARTTLS“ наредбе

en: the server does not support Remote Message Queue Starting
sr: сервер не подржава започињање реда удаљене поруке

en: the server does not support authentication
sr: сервер не подржава потврђивање идентитета

en: %s server at %s (%s [%s]), port %d:
sr: „%s“ сервер на „%s“ (%s [%s]), прикључник %d:

en: %s server at %s (%s), port %d:
sr: „%s“ сервер на „%s“ (%s), прикључник %d:

en: %s server at %s ([%s]), port %d:
sr: „%s“ сервер на „%s“ ([%s]), прикључник %d:

en: %s server at %s, port %d:
sr: „%s“ сервер на „%s“, прикључник %d:

en: No special capabilities.
sr: Нема нарочитих могућности.

en: Capabilities:
sr: Могућности:

en: Maximum message size is
sr: Највећа величина поруке је

en: unlimited
sr: неограничено

en: %ld bytes
sr: %ld бајта

en: Support for command grouping for faster transmission
sr: Подршка за груписање наредби ради бржег преноса

en: Support for RMQS (Remote Message Queue Starting)
sr: Подршка за „RMQS“ (започињање реда удаљене поруке)

en: Support for Delivery Status Notifications
sr: Подршка за обавештења стања испоруке

en: Support for TLS encryption via the STARTTLS command
sr: Подршка за „TLS“ шифровање путем наредбе „STARTTLS“

en: Supported authentication methods:
sr: Подржани начини потврђивања идентитета:

en: This server might advertise more or other capabilities when TLS is active.
sr: Овај сервер може обавестити о више или о другим могућностима када је „TLS“ активно.

en: cannot write mail headers to temporary file: output error
sr: не могу да пишем заглавља поште у привремену датотеку: излазна грешка

en: input error while reading the mail
sr: улазна грешка приликом читања поште

en: the server does not support DSN
sr: сервер не подржава „DSN“

en: automatic configuration based on SRV records failed: %s
sr: самоподешавање на основу „SRV“ снимака није успело: %s

en: invalid mail address
sr: нетачна адреса е-поште

en: no SRV records for %s or %s
sr: нема „SRV“ снимака за „%s“ или „%s“

en: copy this to your configuration file %s
sr: умножите ово у вашу датотеку подешавања „%s“

en: warning: the host does not match the mail domain; please check
sr: упозорење: домаћин не одговара домену поште; проверите то

en: add your password to the key ring:
sr: додајте вашу лозинку у привезак кључева:

en: encrypt your password:
sr: шифрујте вашу лозинку:

en: this system lacks libresolv
sr: овом систему недостаје „libresolv“

en: invalid logfile_time_format
sr: неисправан запис_времена_дневника

en: cannot open: %s
sr: не могу да отворим: %s

en: cannot lock (tried for %d seconds): %s
sr: не могу да закључам (покушах %d секунде): %s

en: cannot lock: %s
sr: не могу да закључам: %s

en: output error
sr: излазна грешка

en: cannot log to %s: %s
sr: не могу да упишем дневник у „%s“: %s

en: log info was: %s
sr: подаци дневника беху: %s

en: %s version %s
sr: %s издање %s

en: Platform: %s
sr: Платформа: %s

en: TLS/SSL library: %s
sr: „TLS/SSL“ библиотека: %s

en: none
sr: ништа

en: Authentication library: %s
    Supported authentication methods:
sr: Библиотека потврђивања идентитета: %s
    Подржани начини потврђивања идентитета:

en: GNU SASL; oauthbearer: built-in
sr: GNU SASL; oauthbearer: уграђено

en: built-in
sr: уграђено

en: IDN support:
sr: „IDN“ подршка:

en: enabled
sr: омогућено

en: disabled
sr: онемогућено

en: , LOCALEDIR is %s
sr: , ДИРЈЕЗИКА ЈЕ „%s“

en: Keyring support:
sr: Подршка привеска кључева:

en: Gnome
sr: Гном

en: System configuration file name: %s
sr: Датотека подешавања система: %s

en: User configuration file name: %s
sr: Датотека подешавања корисника: %s

en: Copyright (C) 2020 Martin Lambers and others.
    This is free software.  You may redistribute copies of it under the terms of
    the GNU General Public License <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sr: Ауторска права © 2020. Мартин Ламберс и други.
    Ово је слободан софтвер.  Можете да расподељујете његове умношке под условима
    Гнуове Опште Јавне Лиценце <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Не постоји НИКАКВА ГАРАНЦИЈА, у оквирима дозвољеним законом.

en: Usage:
sr: Употреба:

en: Sendmail mode (default):
      %s [option...] [--] recipient...
      %s [option...] -t [--] [recipient...]
      Read a mail from standard input and transmit it to an SMTP or LMTP server.
sr: Режим слања поште (основно):
      %s [опција...] [--] прималац...
      %s [опција...] -t [--] [прималац...]
      Чита пошту са стандардног улаза и пребацује је на „SMTP“ или „LMTP“ сервер.

en: Configuration mode:
      %s --configure=mailadress
      Generate and print configuration for address.
sr: Режим подешавања:
      %s --configure=адреса_поште
      Ствара и исписује подешавање за адресу.

en: Server information mode:
      %s [option...] --serverinfo
      Print information about a server.
sr: Режим података сервера:
      %s [опција...] --serverinfo
      Исписује податке о серверу.

en: Remote Message Queue Starting mode:
      %s [option...] --rmqs=host|@domain|#queue
      Send a Remote Message Queue Starting request to a server.
sr: Режим започињања реда удаљене поруке:
      %s [опција...] --rmqs=домаћин|@домен|#ред
      Шаље серверу захтев започињања реда удаљене поруке.

en: General options:
sr: Опште опције:

en:   --version                    print version
sr:   --version                      исписује издање

en:   --help                       print help
sr:   --help                         исписује помоћ

en:   -P, --pretend                print configuration info and exit
sr:   -P, --pretend                  исписује податке подешавања и излази

en:   -d, --debug                  print debugging information
sr:   -d, --debug                    исписује податке пречишћавања

en: Changing the mode of operation:
sr: Промена режима рада:

en:   --configure=mailaddress      generate and print configuration for address
sr:   --configure=адреса_поште       ствара и исписује подешавање за адресу

en:   -S, --serverinfo             print information about the server
sr:   -S, --serverinfo               исписује податке о серверу

en:   --rmqs=host|@domain|#queue   send a Remote Message Queue Starting request
sr:   --rmqs=домаћин|@домен|#ред     шаље захтев започињања реда удаљене поруке

en: Configuration options:
sr: Опције подешавања:

en:   -C, --file=filename          set configuration file
sr:   -C, --file=датотека            поставља датотеку подешавања

en:   -a, --account=id             use the given account instead of the account
                                   named "default"; its settings may be changed
                                   with command-line options
sr:   -a, --account=иб               користи дати налог уместо налога
                                     под називом „основни“; његова подешавања се могу изменити
                                     опцијама линије наредби

en:   --host=hostname              set the server, use only command-line settings;
                                   do not use any configuration file data
sr:   --host=домаћин                 подешава сервер, користи само подешавања линије наредби;
                                     не користи никакве податке датотеке подешавања

en:   --port=number                set port number
sr:   --port=број                    подешава број прикључника

en:   --source-ip=[IP]             set/unset source ip address to bind the socket to
sr:   --source-ip=[ИП]               подешава/расподешава ип адресу извора на коју ће свезати прикључницу

en:   --proxy-host=[IP|hostname]   set/unset proxy
sr:   --proxy-host=[ИП|домаћин]      подешава/расподешава посредника

en:   --proxy-port=[number]        set/unset proxy port
sr:   --proxy-port=[број]            подешава/расподешава прикључник посредника

en:   --socket=[socketname]        set/unset local socket to connect to
sr:   --socket=[прикључница]         подешава/расподешава локалну прикључницу на коју ће се повезати

en:   --timeout=(off|seconds)      set/unset network timeout in seconds
sr:   --timeout=(искљ.|сек.)         подешава/расподешава време истека мреже у секундама

en:   --protocol=(smtp|lmtp)       use the given sub protocol
sr:   --protocol=(smtp|lmtp)         користи дати подпротокол

en:   --domain=string              set the argument of EHLO or LHLO command
sr:   --domain=ниска                 подешава аргумент „EHLO“ или „LHLO“ наредбе

en:   --auth[=(on|off|method)]     enable/disable authentication and optionally
                                   choose the method
sr:   --auth[=(укљ|искљ|начин)]      омогућује/онемогућује потврђивање идентитета и
                                     опционално бира начин

en:   --user=[username]            set/unset user name for authentication
sr:   --user=[корисник]              подешава/расподешава корисничко име за потврђивање идентитета

en:   --passwordeval=[eval]        evaluate password for authentication
sr:   --passwordeval=[оцењ]          оцењује лозинку за потврђивање идентитета

en:   --tls[=(on|off)]             enable/disable TLS encryption
sr:   --tls[=(укљ|искљ)]             омогућује/онемогућује „TLS“ шифровање

en:   --tls-starttls[=(on|off)]    enable/disable STARTTLS for TLS
sr:   --tls-starttls[=(укљ|искљ)]    омогућује/онемогућује „STARTTLS“ за „TLS“

en:   --tls-trust-file=[file]      set/unset trust file for TLS
sr:   --tls-trust-file=[датотека]    подешава/расподешава датотеку поверења за „TLS“

en:   --tls-crl-file=[file]        set/unset revocation file for TLS
sr:   --tls-crl-file=[датотека]      подешава/расподешава датотеку опозивања за „TLS“

en:   --tls-fingerprint=[f]        set/unset trusted certificate fingerprint for TLS
sr:   --tls-fingerprint=[ф]          подешава/расподешава отисак поверљивог уверења за „TLS“

en:   --tls-certcheck[=(on|off)]   enable/disable server certificate checks for TLS
sr:   --tls-certcheck[=(укљ|искљ)]   подешава/расподешава провере уверења сервера за „TLS“

en:   --tls-key-file=[file]        set/unset private key file for TLS
sr:   --tls-key-file=[датотека]      подешава/расподешава датотеку личног кључа за „TLS“

en:   --tls-cert-file=[file]       set/unset private cert file for TLS
sr:   --tls-cert-file=[датотека]     подешава/расподешава датотеку личног уверења за „TLS“

en:   --tls-priorities=[prios]     set/unset TLS priorities.
sr:   --tls-priorities=[приор]       подешава/расподешава „TLS“ приоритете.

en:   --tls-host-override=[host]   set/unset override for TLS host verification.
sr:   --tls-host-override=[домаћин]  подешава/расподешава прескок за проверу „TLS“ домаћина.

en:   --tls-min-dh-prime-bits=[b]  set/unset minimum bit size of DH prime
sr:   --tls-min-dh-prime-bits=[б]    подешава/расподешава најмању величину бита „DH“ простог броја

en: Options specific to sendmail mode:
sr: Опције специфичне режиму слања поште:

en:   --auto-from[=(on|off)]       enable/disable automatic envelope-from addresses
sr:   --auto-from[=(укљ|искљ)]       омогућује/онемогућује аутоматске адресе за „коверту-шаље“

en:   -f, --from=address           set envelope from address
sr:   -f, --from=адреса              подешава адресу за „коверту шаље“

en:   --maildomain=[domain]        set the domain for automatic envelope from
                                   addresses
sr:   --maildomain=[домен]           подешава домен за аутоматске адресе за
                                     „коверту шаље“

en:   -N, --dsn-notify=(off|cond)  set/unset DSN conditions
sr:   -N, --dsn-notify=(искљ|усл)    подешава/расподешава „DSN“ услове

en:   -R, --dsn-return=(off|ret)   set/unset DSN amount
sr:   -R, --dsn-return=(искљ|врат)   подешава/расподешава „DSN“ износ

en:   -X, --logfile=[file]         set/unset log file
sr:   -X, --logfile=[датотека]       подешава/расподешава датотеку дневника

en:   --logfile-time-format=[fmt]  set/unset log file time format for strftime()
sr:   --logfile-time-format=[зпв]    подешава/расподешава запис времена датотеке дневника за „strftime()“

en:   --syslog[=(on|off|facility)] enable/disable/configure syslog logging
sr:   --syslog[=(укљ|искљ|олакш)]    омогућава/онемогућава/подешава вођење сситемског дневника

en:   -t, --read-recipients        read additional recipients from the mail
sr:   -t, --read-recipients          чита додатне примаоце из поште

en:   --read-envelope-from         read envelope from address from the mail
sr:   --read-envelope-from           чита даресу за „коверту шаље“ из поште

en:   --aliases=[file]             set/unset aliases file
sr:   --aliases=[датотека]           подешава/расподешава датотеку алијаса

en:   --set-from-header[=(auto|on|off)] set From header handling
sr:   --set-from-header[=(ауто|укљ|искљ)] подешава руковање заглављем пошиљаоца

en:   --set-date-header[=(auto|off)] set Date header handling
sr:   --set-date-header[=(ауто|искљ)]  подешава руковање заглављем датума

en:   --remove-bcc-headers[=(on|off)] enable/disable removal of Bcc headers
sr:   --remove-bcc-headers[=(укљ|искљ)] омогућује/онемогућује уклањање заглавља угљених умножака

en:   --                           end of options
sr:   --                             крај опција

en: Accepted but ignored: -A, -B, -bm, -F, -G, -h, -i, -L, -m, -n, -O, -o, -v
sr: Прихваћене али занемарене су: -A, -B, -bm, -F, -G, -h, -i, -L, -m, -n, -O, -o, -v

en: 
    Report bugs to <%s>.
sr: 
    Грешке пријавите на <%s>.

en: cannot use both --serverinfo and --rmqs
sr: не можете користити и „--serverinfo“ и „--rmqs“

en: cannot use both --host and --account
sr: не можете користити и „--host“ и „--account“

en: invalid argument %s for %s
sr: неисправан аргумент „%s“ за „%s“

en: cannot use both --from and --read-envelope-from
sr: не можете користити и „--from“ и „--read-envelope-from“

en: unsupported operation mode b%s
sr: неподржан режим радње „b%s“

en: cannot create temporary file: %s
sr: не могу да направим привремену датотеку: %s

en: cannot rewind temporary file: %s
sr: не могу да премотам привремену датотеку: %s

en: ignoring system configuration file %s: %s
sr: занемарујем системску датотеку подешавања „%s“: %s

en: loaded system configuration file %s
sr: учитах системску датотеку подешавања „%s“

en: ignoring user configuration file %s: %s
sr: занемарујем корисничку датотеку подешавања „%s“: %s

en: loaded user configuration file %s
sr: учитах корисничку датотеку подешавања „%s“

en: using account %s from %s
sr: користим налог „%s“ са „%s“

en: (not set)
sr: (није подешено)

en: off
sr: искљ

en: %d seconds
sr: %d секунде

en: 1 second
sr: 1 секунда

en: none
sr: ништа

en: choose
sr: изабери

en: on
sr: укљ

en: off
sr: искљ

en: (read from mail)
sr: (читам из поште)

en: auto
sr: самостално

en: reading recipients from the command line and the mail
sr: читам примаоце са линије наредби и из поште

en: reading recipients from the command line
sr: читам примаоце са линије наредби

en: too many arguments
sr: превише аргумената

en: envelope from address extracted from mail: %s
sr: адреса за „коверту шаље“ извучена из поште: %s

en: no recipients found
sr: нисам нашао примаоце

en: account chosen by envelope from address %s: %s
sr: налог који је изабран адресом за „коверту шаље“ „%s“: %s

en: falling back to default account
sr: пребацујем се на основни налог

en: using environment variables EMAIL and SMTPSERVER
sr: користим променљиве окружења „EMAIL“ и „SMTPSERVER“

en: account %s not found in %s and %s
sr: нисам нашао налог „%s“ у „%s“ и „%s“

en: account %s not found in %s
sr: нисам нашао налог „%s“ у „%s“

en: account %s not found: no configuration file available
sr: нисам нашао налог „%s“: датотека подешавања није доступна

en: using account specified on command line
sr: користим налог наведен на линији наредби

en: account %s from %s: %s
sr: налог „%s“ из „%s“: %s

en: this platform does not support syslog logging
sr: ова платформа не подржава вођење системског дневника

en: support for authentication method %s is not compiled in
sr: подршка за начин потврђивања идентитета „%s“ није преведена

en: cannot initialize networking: %s
sr: не могу да покренем умрежавање: %s

en: cannot initialize TLS library: %s
sr: не могу да покренем „TLS“ библиотеку: %s

en: support for TLS is not compiled in
sr: подршка за „TLS“ није преведена

en: LMTP server message: %s
sr: порука „LMTP“ сервера: %s

en: could not send mail to all recipients (account %s from %s)
sr: не могу да пошаљем пошту свим примаоцима (налог „%s“ са „%s“)

en: could not send mail to all recipients
sr: не могу да пошаљем пошту свим примаоцима

en: server message: %s
sr: порука сервера: %s

en: could not send mail (account %s from %s)
sr: не могу да пошаљем пошту (налог „%s“ са „%s“)

en: could not send mail
sr: не могу да пошаљем пошту

en: delivery to one or more recipients failed
sr: испорука примаоцу или примаоцима није успела

en: host not set
sr: домаћин није подешен

en: port not set
sr: прикључник није подешен

en: envelope-from address is missing
sr: недостаје адреса за „коверту шаље“

en: tls_key_file requires tls_cert_file
sr: „tls_key_file“ захтева „tls_cert_file“

en: tls_cert_file requires tls_key_file
sr: „tls_cert_file“ захтева „tls_key_file“

en: tls requires either tls_trust_file (highly recommended) or tls_fingerprint or a disabled tls_certcheck
sr: тлс захтева или „tls_trust_file“ (веома препоручљиво) или „tls_fingerprint“ или искључено „tls_certcheck“

en: tls_crl_file requires tls_trust_file
sr: „tls_crl_file“ захтева „tls_trust_file“

en: cannot evaluate '%s': %s
sr: не могу да оценим „%s“: %s

en: cannot read output of '%s'
sr: не могу да читам излаз од „%s“

en: output of '%s' is longer than %d characters
sr: излаз „%s“ је дужи од %d знака

en: input error
sr: улазна грешка

en: line longer than %d characters
sr: ред је дужи од %d знака

en: line %d: missing account name
sr: %d. ред: недостаје назив налога

en: line %d: account %s not (yet) defined
sr: %d. ред: налог „%s“ није (још увек) дефинисан

en: line %d: command %s does not take an argument
sr: %d. ред: наредба „%s“ не захтева аргумент

en: line %d: an account name must not contain colons or commas
sr: %d. ред: назив налога не сме да садржи двотачке или зарезе

en: line %d: account %s was already defined
sr: %d. ред: налог „%s“ је већ дефинисан

en: line %d: command %s needs an argument
sr: %d. ред: наредба „%s“ захтева аргумент

en: line %d: invalid argument %s for command %s
sr: %d. ред: неисправан аргумент „%s“ за наредбу „%s“

en: line %d: unknown command %s
sr: %d. ред: непозната наредба „%s“

en: contains secrets and therefore must be owned by you
sr: садржи тајне и стога мора бити у вашем власништву

en: contains secrets and therefore must have no more than user read/write permissions
sr: садржи тајне и стога не сме имати ништа сем корисникових овлашћења за читање/писање

en: the server sent an empty reply
sr: сервер је послао празан одговор

en: the server sent an invalid reply
sr: сервер је послао неисправан одговор

en: Rejecting server reply that is longer than %d lines. Increase SMTP_MAXLINES.
sr: Одбацујем одговор сервера који је дужи од %d реда. Повећајте „SMTP_MAXLINES“.

en: Cannot send command because it is longer than %d characters. Increase SMTP_MAXCMDLEN.
sr: Не могу да пошаљем наредбу јер је дужа од %d знака. Повећајте „SMTP_MAXCMDLEN“.

en: cannot get initial OK message from server
sr: не могу добити почетну потврдну поруку са сервера

en: SMTP server does not accept EHLO or HELO commands
sr: „SMTP“ не прихвата „EHLO“ или „HELO“ наредбе

en: command %s failed
sr: наредба „%s“ није успела

en: authentication failed (method %s)
sr: потврђивање идентитета није успело (начин „%s“)

en: authentication method CRAM-MD5: server sent invalid challenge
sr: начин потврђивања идентитета „CRAM-MD5“: сервер је послао неисправан изазов

en: the server does not support authentication method %s
sr: сервер не подржава „%s“ начин потврђивања идентитета

en: GNU SASL: authentication method %s not supported
sr: GNU SASL: „%s“ начин потврђивања идентитета није подржан

en: cannot use a secure authentication method
sr: не могу да користим безбедни начин потврђивања идентитета

en: cannot find a usable authentication method
sr: не могу да нађем употребљив начин потврђивања идентитета

en: authentication method %s needs a user name
sr: „%s“ начин потврђивања идентитета тражи корисничко име

en: authentication method %s needs a password
sr: „%s“ начин потврђивања идентитета тражи лозинку

en: authentication failed: %s (method %s)
sr: потврђивање идентитета није успело: %s (начин „%s“)

en: authentication method %s not supported
sr: „%s“ начин потврђивања идентитета није подржан

en: envelope from address %s not accepted by the server
sr: сервер није прихватио адресу за „коверту шаље“ „%s“

en: recipient address %s not accepted by the server
sr: сервер није прихватио адресу примаоца „%s“

en: the server does not accept mail data
sr: сервер не прихвата податке поште

en: the server did not accept the mail
sr: сервер није прихватио пошту

en: the server refuses to send the mail to %s
sr: сервер одбија да пошаље поштуза „%s“

en: the server is unable to fulfill the request
sr: сервер није у могућности да испуни захтев

en: invalid argument for Remote Message Queue Starting
sr: неисправан аргумент за започињање реда удаљене поруке

en: not enough memory
sr: нема довољно меморије

en: operation aborted
sr: радња је обустављена

en: invalid argument
sr: неисправан агргумент

en: class type not found
sr: нисам нашао врсту класе

en: the network subsystem has failed
sr: подсистем мреже није успео

en: host not found (authoritative)
sr: нисам нашао домаћина (званично)

en: host not found (nonauthoritative) or server failure
sr: нисам нашао домаћина (незванично) или неуспех сервера

en: nonrecoverable error
sr: непоправљива грешка

en: valid name, but no data record of requested type
sr: исправан назив, али нема снимка података тражене врсте

en: address family not supported
sr: скупина адреса није подржана

en: no socket descriptors available
sr: описници прикључнице нису доступни

en: no buffer space available
sr: простор међумеморије није доступан

en: protocol not supported
sr: протокол није подржан

en: wrong protocol type for this socket
sr: погрешна врста протокола за ову прикључницу

en: socket type is not supported in this address family
sr: врста прикључнице није подржана у овој скупини адреса

en: remote address is not valid
sr: удаљена адреса није исправна

en: connection refused
sr: веза је одбијена

en: network unreachable
sr: мрежа није доступна

en: timeout
sr: истекло је време

en: socket not connected
sr: прикључница није прикључена

en: the socket was shut down
sr: прикључница је угашена

en: host unreachable
sr: домаћин није доступан

en: connection reset by peer
sr: веза је прекинута на другом крају

en: the underlying network subsystem is not ready
sr: темељни мрежни подсистем није спреман

en: the requested version is not available
sr: захтевано издање није доступно

en: a blocking operation is in progress
sr: радња блокирања је у току

en: limit on the number of tasks has been reached
sr: ограничење у броју задатака је достигнуто

en: invalid request
sr: неисправан захтев

en: unknown error
sr: непозната грешка

en: network read error: %s
sr: грешка читања мреже: %s

en: the operation timed out
sr: истекло је време за радњу

en: network write error: %s
sr: грешка писања мреже: %s

en: proxy failure: %s
sr: неуспех посредника: %s

en: host name too long
sr: назив домаћина је предуг

en: network write error
sr: грешка писања мреже

en: network read error
sr: грешка читања мреже

en: unexpected reply
sr: неочекиван одговор

en: general server failure
sr: општи неуспех сервера

en: connection not allowed
sr: веза није дозвољена

en: time-to-live expired
sr: време трајања је истекло

en: command not supported
sr: наредба није подржана

en: address type not supported
sr: врста адресе није подржана

en: cannot connect to %s: %s
sr: не могу да се повежем на „%s“: %s

en: cannot create socket: %s
sr: не могу да направим прикључницу: %s

en: cannot locate host %s: %s
sr: не могу да нађем домаћина „%s“: %s

en: cannot bind source ip %s: %s
sr: не могу да свежем ип извора „%s“: %s

en: cannot connect to %s, port %d: %s
sr: не могу да се повежем на „%s“, прикључник %d: %s

en: no environment variables RANDFILE or HOME, or filename of rand file too long
sr: нема променљиве окружења „RANDFILE“ или „HOME“, или је назив датотеке предуг или је предуга насумична датотека

en: %s: input error
sr: %s: улазна грешка

en: random file + time + pseudo randomness is not enough, giving up
sr: насумична датотека + време + псеудо насумичност није довољно, дижем руке од свега

en: cannot get TLS certificate info
sr: не могу да добавим податке „TLS“ уверења

en: %s: no certificate was found
sr: %s: нисам нашао ниједно уверење

en: %s: cannot initialize certificate structure
sr: %s: не могу да покренем структуру уверења

en: %s: error parsing certificate
sr: %s: грешка обраде уверења

en: %s: error getting SHA256 fingerprint
sr: %s: грешка добављања „SHA256“ отиска

en: %s: error getting SHA1 fingerprint
sr: %s: грешка добављања „SHA1“ отиска

en: %s: cannot get activation time
sr: %s: не могу да добавим време активирања

en: %s: cannot get expiration time
sr: %s: не могу да добавим време истека

en: %s: cannot get certificate subject
sr: %s: не могу да добавим субјекат уверења

en: %s: cannot get certificate issuer
sr: %s: не могу да добавим издавача уверења

en: Common Name
sr: Општи назив

en: Organization
sr: Организација

en: Organizational unit
sr: Организациона јединица

en: Locality
sr: Место

en: State or Province
sr: Држава или Покрајина

en: Country
sr: Земља

en: TLS session parameters:
sr: Параметри „TLS“ сесије:

en: not available
sr: недоступно

en: TLS certificate information:
sr: Подаци „TLS“ уверења:

en: Owner
sr: Власник

en: Issuer
sr: Издавач

en: Validity
sr: Исправност

en: Activation time
sr: Време активирања

en: Expiration time
sr: Време истека

en: Fingerprints
sr: Отисци

en: TLS certificate verification failed
sr: Потврђивање „TLS“ уверења није успело

en: TLS certificate check failed
sr: Провера „TLS“ уверења није успела

en: %s: error parsing certificate %u of %u
sr: %s: грешка обраде уверења „%u“ од „%u“

en: %s: the certificate fingerprint does not match
sr: %s: отисак уверења не одговара

en: %s: error getting MD5 fingerprint
sr: %s: грешка добављања „MD5“ отиска

en: %s: the certificate type is not X509
sr: %s: врста уверења није „X509“

en: %s: the certificate has been revoked
sr: %s: уверење је опозвано

en: %s: the certificate hasn't got a known issuer
sr: %s: уверење није добило познатог издавача

en: %s: the certificate is not trusted
sr: %s: уверење није поверљиво

en: %s: the certificate owner does not match hostname %s
sr: %s: власник уверења не одговара домаћину „%s“

en: %s: cannot get activation time for certificate %u of %u
sr: %s: не могу да добавим време активирања за уверење „%u“ од „%u“

en: %s: certificate %u of %u is not yet activated
sr: %s: уверење „%u“ од „%u“ још није активирано

en: %s: cannot get expiration time for certificate %u of %u
sr: %s: не могу да добавим време истека за уверење „%u“ од „%u“

en: %s: certificate %u of %u has expired
sr: %s: уверење „%u“ од „%u“ је истекло

en: %s: no certificate was sent
sr: %s: није послато никакво уверење

en: %s: certificate subject alternative name contains NUL
sr: %s: заменски назив субјекта уверења садржи „NUL“

en: %s: cannot get certificate common name
sr: %s: не могу да добавим уопштен назив уверења

en: %s: certificate common name contains NUL
sr: %s: уопштен назив уверења садржи „NUL“

en: cannot initialize TLS session: %s
sr: не могу да покренем „TLS“ сесију: %s

en: error in priority string at position %d
sr: грешка у нисци приоритета на положају %d

en: cannot set priorities for TLS session: %s
sr: не могу да подесим приоритете за „TLS“ сесију: %s

en: cannot set default priority for TLS session: %s
sr: не могу да подесим основни приоритет за „TLS“ сесију: %s

en: cannot allocate certificate for TLS session: %s
sr: не могу да доделим уверење за „TLS“ сесију: %s

en: cannot set X509 key file %s and/or X509 cert file %s for TLS session: %s
sr: не могу да подесим датотеку „%s“ „X509“ кључа и/или датотеку „%s“ „X509“ уверења за „TLS“ сесију: %s

en: cannot set X509 system trust for TLS session: %s
sr: не могу да подесим поверење „X509“ система за „TLS“ сесију: %s

en: cannot set X509 trust file %s for TLS session: %s
sr: не могу да подесим датотеку „%s“ „X509“ поверења за „TLS“ сесију: %s

en: cannot set X509 CRL file %s for TLS session: %s
sr: не могу да подесим „X509 CRL“ датотеку „%s“ за „TLS“ сесију: %s

en: cannot set credentials for TLS session: %s
sr: не могу да подесим поверења за „TLS“ сесију: %s

en: cannot set minimum number of DH prime bits for TLS: %s
sr: не могу да подесим најмањи број „DH“ простих битова за „TLS“: %s

en: feature not yet implemented for OpenSSL
sr: функција још није примењена за „OpenSSL“

en: cannot load CRL file: %s
sr: не могу да учитам „CRL“ датотеку: %s

en: cannot set TLS method
sr: не могу да подесим „TLS“ начин

en: cannot create TLS context: %s
sr: не могу да направим „TLS“ контекст: %s

en: cannot load key file %s: %s
sr: не могу да учитам датотеку кључа „%s“: %s

en: cannot load certificate file %s: %s
sr: не могу да учитам датотеку уверења „%s“: %s

en: cannot load trust file %s: %s
sr: не могу да учитам датотеку поверења „%s“: %s

en: cannot create a TLS structure: %s
sr: не могу да направим „TLS“ структуру: %s

en: a protocol violating EOF occurred
sr: догодио се протокол који је прекршио крај датотеке

en: the connection was closed unexpectedly
sr: веза је неочекивано затворена

en: TLS handshake failed: %s
sr: „TLS“ руковање није успело: %s

en: cannot set the file descriptor for TLS: %s
sr: не могу да подесим описника датотеке за „TLS“: %s

en: TLS handshake failed
sr: „TLS“ руковање није успело

en: cannot read from TLS connection: %s
sr: не могу да читам са „TLS“ везе: %s

en: cannot read from TLS connection
sr: не могу да читам са „TLS“ везе

en: cannot write to TLS connection: %s
sr: не могу да пишем на „TLS“ везу: %s

en: cannot write to TLS connection
sr: не могу да пишем на „TLS“ везу
