sed 4.1.5 - en to sr translation catalogue (81 entries)

en: multiple `!'s
sr: више „!“

en: unexpected `,'
sr: неочекиван „,“

en: invalid usage of +N or ~N as first address
sr: неважећа употреба +N или ~N као прве адресе

en: unmatched `{'
sr: неспарена „{“

en: unexpected `}'
sr: неочекивана „}“

en: extra characters after command
sr: вишак знакова после наредбе

en: expected \ after `a', `c' or `i'
sr: очекивано \ после „a“, „c“ или „i“

en: `}' doesn't want any addresses
sr: „}“ не захтева икакве адресе

en: : doesn't want any addresses
sr: : не захтева икакве адресе

en: comments don't accept any addresses
sr: коментари не прихватају икакве адресе

en: missing command
sr: недостаје наредба

en: command only uses one address
sr: наредба користи само једну адресу

en: unterminated address regex
sr: незавршена адреса рег. израза

en: unterminated `s' command
sr: незавршена наредба „s“

en: unterminated `y' command
sr: незавршена наредба „y“

en: unknown option to `s'
sr: непозната опција за „s“

en: multiple `p' options to `s' command
sr: више „p“ опција за „s“ наредбу

en: multiple `g' options to `s' command
sr: више „g“ опција за „s“ наредбу

en: multiple number options to `s' command
sr: више бројчаних опција за „s“ наредбу

en: number option to `s' command may not be zero
sr: бројчана опција наредбе „s“ не може бити нула

en: strings for `y' command are different lengths
sr: ниске за команду „y“ су различитих дужина

en: delimiter character is not a single-byte character
sr: раздвојник није једнобајтни знак

en: expected newer version of sed
sr: очекивана новија верзија sed-а

en: invalid usage of line address 0
sr: неправилна употреба адресе реда 0

en: unknown command: `%c'
sr: непозната наредба: „%c“

en: %s: file %s line %lu: %s
sr: %s: датотека %s ред %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
sr: %s: -e израз #%lu, знак %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
sr: не могу да нађем ознаку за скок на „%s“

en: %s: can't read %s: %s
sr: %s: не може читати  %s: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
sr: не могу уредити %s: терминал је

en: couldn't edit %s: not a regular file
sr: не може уредити %s: није обична датотека

en: couldn't open temporary file %s: %s
sr: не могу отворити привремену датотеку %s: %s

en: error in subprocess
sr: грешка у потпроцесу

en: option `e' not supported
sr: опција „e“ није подржана

en: `e' command not supported
sr: наредба „e“ није подржана

en: no input files
sr: нема улазних датотека

en: no previous regular expression
sr: без претходног регуларног израза

en: cannot specify modifiers on empty regexp
sr: не може навести измењивач празном рег. изразу

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
sr: неисправна референца \%d на десној страни наредбе „s“

en:   -R, --regexp-perl
                     use Perl 5's regular expressions syntax in the script.
sr:   -R, --regexp-perl
                     користи у спису синтаксу Перла 5 за регуларне изразе.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... {скрипт-само-ако-нема-другог-скрипта} [улаз-датотека]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
sr:   -n, --quiet, --silent
                     обустави аутоматски испис простора образаца

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
sr:   -e спис, --expression=спис
                     додај спис извршним наредбама

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
sr:   -f списотека, --file=списотека
                     додај садржај списотеке извршним наредбама

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if extension supplied)
sr:   -i[СУФИКС], --in-place[=СУФИКС]
                     уређуј датотеке у месту (прави резервну копију ако је дат
                     наставак)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
sr:   -l N, --line-length=N
                     задај жељену ширину реда за наредбу „l“

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
sr:   --posix
                     онемогући све ГНУ додатке.

en:   -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script.
sr:   -r, --regexp-extended
                     користи проширене регуларне изразе у спису.

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single continuous
                     long stream.
sr:   -s, --separate
                     посматрај датотеке одвојено а не као један непрекидан ток

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
sr:   -u, --unbuffered
                     учитавај минималне количине података из улазних датотека и
                     чешће празни излазне бафере

en:       --help     display this help and exit
sr:       --help     прикажи ово објашњење и заврши

en:       --version  output version information and exit
sr:       --version  испиши верзију и заврши

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
sr: 
    Уколико „-e“, „--expression“, „-f“, или „--file“ опција није задата онда
    се први ванопциони аргумент узима као сед спис за тумачење. Сви преостали
    аргументи су имена улазних датотека; ако они нису задати, онда се чита са
    стандардног улаза.

en: E-mail bug reports to: %s .
    Be sure to include the word ``%s'' somewhere in the ``Subject:'' field.
sr: Епошта за пријаву грешака: %s .
    Постарајте се да укључите реч „%s“ негде у „Subject:“ пољу.

en: super-sed version %s
sr: super-sed верзија %s

en: based on GNU sed version %s
sr: засновано на ГНУ sed верзија %s

en: GNU sed version %s
sr: ГНУ sed верзија %s

en: %s
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
sr: %s
    Ово је слободан софтвер; видети изворни кôд за услове умножавања. БЕЗ икакве
    гаранције; чак ни о ТРЖИШНОСТИ или ИСПУЊАВАЊУ ОДРЕЂЕНЕ ПОТРЕБЕ.

en: cannot remove %s: %s
sr: не може уклонити %s: %s

en: couldn't open file %s: %s
sr: не може отворити датотеку %s: %s

en: couldn't write %d item to %s: %s | couldn't write %d items to %s: %s
sr[0]: неуспешан запис %d ставке на %s: %s
sr[1]: неуспешан запис %d ставке на %s: %s
sr[2]: неуспешан запис %d ставки на %s: %s

en: read error on %s: %s
sr: грешка учитавања на %s: %s

en: cannot rename %s: %s
sr: не може променити име %s: %s

en: Success
sr: Успех

en: No match
sr: Без поклапања

en: Invalid regular expression
sr: Неисправни регуларни израз

en: Invalid collation character
sr: Неисправни знак прикупљања

en: Invalid character class name
sr: Неисправно име класе знакова

en: Trailing backslash
sr: Пратећа обрнута коса црта

en: Invalid back reference
sr: Неисправна повратна референца

en: Unmatched [ or [^
sr: Неспарено [ или ^[

en: Unmatched ( or \(
sr: Неспарено ( или \(

en: Unmatched \{
sr: Неспарено \{

en: Invalid content of \{\}
sr: Неисправни садржај у \{\}

en: Invalid range end
sr: Неисправни крај опсега

en: Memory exhausted
sr: Меморија исцрпљена

en: Invalid preceding regular expression
sr: Неисправан претходећи регуларни израз

en: Premature end of regular expression
sr: Преран крај регуларног израза

en: Regular expression too big
sr: Регуларни израз сувише велик

en: Unmatched ) or \)
sr: Неспарено ) или \)

en: No previous regular expression
sr: Без претходног регуларног израза
