sharutils 4.11 - en to sr translation catalogue (151 entries)

en: Unknown system error
sr: Непозната системска грешка

en: %s: option '%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s“ је нејасна

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „--%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%c%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '--%s' requires an argument
sr: %s: опција „--%s“ захтева аргумент

en: %s: unrecognized option '--%s'
sr: %s: непрепознатљива опција „--%s“

en: %s: unrecognized option '%c%s'
sr: %s: непрепознатљива опција „%c%s“

en: %s: invalid option -- '%c'
sr: %s: неисправна опција —— „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sr: %s: опција захтева аргумент —— „%c“

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
sr: %s: опција „-W %s“ је двосмислена

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „-W %s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '-W %s' requires an argument
sr: %s: опција „-W %s“ захтева аргумент

en: printf formatting error:  %s
sr: грешка обликовања штампања датотеке:  %s

en: sharutils bug - no status
sr: грешка програма — нема стања

en: Too many directories for mkdir generation
sr: Превише директоријума за наредбу стварања директоријума (mkdir)

en: Cannot access %s
sr: Не могу да приступим %s

en: -C is being deprecated, use -Z instead
sr: „-C“ је застарела опција, користите „-Z“

en: Cannot get current directory name
sr: Не могу да добавим назив тренутног директоријума

en: New file, remaining %s,
sr: Нова датотека, остаје %s,

en: Limit still %s
sr: Ограничење је и даље %s

en: Starting file %s
sr: Почетна датотека %s

en: Could not popen 'wc' command:  %s
sr: Не могу да отворим процес спојком наредбе „wc“:  %s

en: Cannot open file %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“

en: popen(3) on: %s
sr: „popen(3)“ (отварање процеса спојком) на: %s

en: fopen(3) of file %s
sr: „fopen(3)“ (отварање тока) датотеке %s

en: text
sr: текст

en: compressed
sr: сабијен

en: gzipped
sr: гзипован

en: bzipped
sr: бзипован

en: binary
sr: бинарни

en: pipe(2) failed
sr: „pipe(2)“ (стварање спојке) није успело

en: Could not fork
sr: Не могу да изродим процес

en: File %s (%s)
sr: Датотека %s (%s)

en: %s: Not a regular file
sr: %s: Није уобичајена врста датотеке

en: In shar: remaining size %s
sr: У архиви: преостала величина %s

en: empty
sr: празно

en: Saving %s (%s)
sr: Снимам %s (%s)

en: allocating output file name
sr: додељујем назив излазне датотеке

en: Opening `%s'
sr: Отварам „%s“

en: Closing `%s'
sr: Затварам „%s“

en: Try `%s --help' for more information.
sr: Покушајте „%s --help“ за више информација.

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... [ДАТОТЕКА]...

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    
    Giving feedback:
          --help              display this help and exit
          --version           output version information and exit
      -q, --quiet, --silent   do not output verbose messages locally
    
    Selecting files:
sr: Обавезни аргументи за дуге опције су обавезни и за кратке опције такође.
    
    Давање потврде:
          --help              приказује ову помоћ и излази
          --version           приказује податке о издању и излази
      -q, --quiet, --silent   не исписује опширне поруке у локалу
    
    Бирање датотека:

en:   -p, --intermix-type     allow -[BTzZ] in file lists to change mode
sr:   -p, --intermix-type     допушта да „-[BTzZ]“ у списку датотека промени режим

en:   -p, --intermix-type     allow -[BTz] in file lists to change mode
sr:   -p, --intermix-type     допушта да „-[BTz]“ у списку датотека промени режим

en:   -S, --stdin-file-list   read file list from standard input
    
    Splitting output:
      -o, --output-prefix=PREFIX    output to file PREFIX.01 through PREFIX.NN
      -l, --whole-size-limit=SIZE   split archive, not files, to SIZE kilobytes
      -L, --split-size-limit=SIZE   split archive, or files, to SIZE kilobytes
    
    Controlling the shar headers:
      -n, --archive-name=NAME   use NAME to document the archive
      -s, --submitter=ADDRESS   override the submitter name
      -a, --net-headers         output Submitted-by: & Archive-name: headers
      -c, --cut-mark            start the shar with a cut line
      -t, --translate           translate messages in the script
    
    Selecting how files are stocked:
      -M, --mixed-uuencode         dynamically decide uuencoding (default)
      -T, --text-files             treat all files as text
      -B, --uuencode               treat all files as binary, use uuencode
      -z, --gzip                   gzip and uuencode all files
      -g, --level-for-gzip=LEVEL   pass -LEVEL (default 9) to gzip
      -j, --bzip2                  bzip2 and uuencode all files
sr:   -S, --stdin-file-list             чита списак датотека са стандардног улаза
    
    Подела излаза:
      -o, --output-prefix=ПРЕФИКС       шаље излазе у датотеке ПРЕФИКС.01 до ПРЕФИКС.nn
      -l, --whole-size-limit=ВЕЛИЧИНА   дели архиву, не датотеке, на ВЕЛИЧИНУ килобајта
      -L, --split-size-limit=ВЕЛИЧИНА   дели архиву, или датотеке, на ВЕЛИЧИНУ килобајта
    
    Управљање шар заглављима:
      -n, --archive-name=НАЗИВ          користи НАЗИВ за документовање архиве
      -s, --submitter=АДРЕСА            превазилази име пошиљаоца
      -a, --net-headers                 записује заглавља „Submitted-by:“ и „Archive-name:“
      -c, --cut-mark                    започиње архиву ознаком за сечење
      -t, --translate                   преводи поруке у скрипти
    
    Бирање начина паковања датотека:
      -M, --mixed-uuencode              динамички одређује ууекодирање (основно)
      -T, --text-files                  сматра све датотеке текстуалним
      -B, --uuencode                    сматра све датотеке бинарним, користи ууенкод
      -z, --gzip                        пропушта све датотеке кроз гзип и ууенкод
      -g, --level-for-gzip=НИВО         прослеђује -НИВО (основни је 9) гзипу
      -j, --bzip2                       пропушта све датотеке кроз бзип2 и ууенкод

en:   -Z, --compress               compress and uuencode all files
      -b, --bits-per-code=BITS     pass -bBITS (default 12) to compress
sr:   -Z, --compress               сажима и кодира све датотеке са „uuencode“
      -b, --bits-per-code=БИТА     поставља опцију „-bBITS“ (основно је 12) за сажимање

en: 
    Protecting against transmission:
      -w, --no-character-count      do not use `wc -c' to check size
      -D, --no-md5-digest           do not use `md5sum' digest to verify
      -F, --force-prefix            force the prefix character on every line
      -d, --here-delimiter=STRING   use STRING to delimit the files in the shar
    
    Producing different kinds of shars:
      -V, --vanilla-operation   produce very simple and undemanding shars
      -P, --no-piping           exclusively use temporary files at unshar time
      -x, --no-check-existing   blindly overwrite existing files
      -X, --query-user          ask user before overwriting files (not for Net)
      -m, --no-timestamp        do not restore file modification dates & times
      -Q, --quiet-unshar        avoid verbose messages at unshar time
      -f, --basename            restore in one directory, despite hierarchy
          --no-i18n             do not produce internationalized shell script
sr: 
    Заштита од грешака у преносу:
      -w, --no-character-count      не проверава величину користећи „wc -c“
      -D, --no-md5-digest           не користи „md5sum“ за проверу
      -F, --force-prefix            приморава знак префикса на сваком реду
      -d, --here-delimiter=НИСКА    користи НИСКУ за раздвајање датотека
    
    Прављење разних врста архива:
      -V, --vanilla-operation       прави једноставне и мало захтевне архиве
      -P, --no-piping               обавезно користи привремене датотеке при распакивању
      -x, --no-check-existing       увек преписује постојеће датотеке
      -X, --query-user              пита корисника пре брисања датотека
      -m, --no-timestamp            не враћа датум и време мењања датотеке
      -Q, --quiet-unshar            избегава детаљне поруке при распакивању
      -f, --basename                враћа у истом директоријуму, без обзира на хијерархију
          --no-i18n                 не производи интернационализовану скрипту љуске

en: 
    Option -o is required with -l or -L, option -n is required with -a.
sr: 
    Опција „-o“ је потребна уз „-l“ или „-L“, опција „-n“ је потребна уз „-a“.

en: Option -g implies -z, option -b implies -Z.
sr: Опција „-g“ подразумева „-z“, опција „-b“ подразумева „-Z“.

en: Option -g implies -z.
sr: Опција „-g“ подразумева „-z“.

note: TRANSLATORS: add the contact address for your translation team!
en: Report bugs to <%s>.
sr: Грешке пријавите на адресу <%s>.
    Поруке у вези овог превода слати на адресу <gnu@prevod.org>.

en: invalid file size limit `%s'
sr: неисправно ограничење величине датотеке „%s“

en: invalid format (count field too wide): '%s'
sr: неисправан формат (бројно поље је прешироко): „%s“

en: DEBUG was not selected at compile time
sr: Исправљање грешака није изабрано приликом превођења

en: Hard limit %s
sr: Строго ограничење %s

en: This system doesn't support -Z ('compress'), use -z instead
sr: Овај систем не подржава „-Z“ ('compress'), користите „-z“ уместо тога

en: Soft limit %s
sr: Благо ограничење %s

en: illegal output prefix
sr: неисправан излазни префикс

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sr: Ауторска права (C) %s Задужбина слободног софтвера, корп.
    Ово је слободан софтвер; погледајте изворни код за услове умножавања. Не постоји
    НИКАКВА гаранције; чак ни о ТРЖИШНОЈ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.

en: WARNING: No user interaction in vanilla mode
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Нема посредовања са корисником у најпростијем режиму

en: WARNING: Non-text storage options overridden
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Опције за обраду не-текстуалних датотека су промењене

en: Cannot use -a option without -n
sr: Опција „-a“ се не може користити без „-n“

en: Cannot use -l or -L option without -o
sr: Опције „-l“ или „-L“ се не могу користити без „-o“

en: No input files
sr: Нису наведене улазне датотеке

en: PLEASE avoid -X shars on Usenet or public networks
sr: МОЛИМ немојте да користите архиве прављене са „-X“ на Јуснету или јавним мрежама

en: Created %d files
sr: Направљених датотека — %d

en: Found no shell commands in %s
sr: Нисам пронашао наредбе шкољке у „%s“

en: %s looks like raw C code, not a shell archive
sr: „%s“ изгледа као изворни код Ц језика, а не архива шкољке

en: Found no shell commands after `cut' in %s
sr: Нисам пронашао наредбе шкољке након „cut“ у „%s“

en: %s is probably not a shell archive
sr: „%s“ вероватно није архива шкољке

en: The `cut' line was followed by: %s
sr: Након реда „cut“ је следило: %s

en: Starting `sh' process
sr: Покрећем процес „sh“

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    
      -d, --directory=DIRECTORY   change to DIRECTORY before unpacking
      -c, --overwrite             pass -c to shar script for overwriting files
      -e, --exit-0                same as `--split-at="exit 0"'
      -E, --split-at=STRING       split concatenated shars after STRING
      -f, --force                 same as `-c'
          --help                  display this help and exit
          --version               output version information and exit
    
    If no FILE, standard input is read.
sr: Обавезни аргументи за дуге опције су такође обавезни и за кратке опције.
    
      -d, --directory=ДИРЕКТОРИЈУМ  пребацује се у ДИРЕКТОРИЈУМ пре распакивања
      -c, --overwrite               доставља „-c“ скрипти архивирања за преписивање датотека
      -e, --exit-0                  исто као „--split-at="exit 0"“
      -E, --split-at=НИСКА          дели нанизане архиве након НИСКЕ
      -f, --force                   исто као „-c“
          --help                    приказује ову помоћ и излази
          --version                 приказује податке о издању и излази
    
    Ако ДАТОТЕКА није наведена, чита са стандардног улаза.

en: Cannot chdir to `%s'
sr: Не могу да се пребацим (chdir) у „%s“

en: allocate file name buffer
sr: додели бафер назива датотеке

en: standard input
sr: стандардни улаз

en: allocate file buffer
sr: додели бафер датотеке

en: %s: Write error
sr: %s: Грешка уписа

en: %s: Short file
sr: %s: Кратка датотека

en: %s: No `end' line
sr: %s: Нема реда „end“ (крај)

en: %s: data following `=' padding character
sr: %s: подаци следе знак допуњавања „=“

en: %s: illegal line
sr: %s: неисправан ред

en: %s: Illegal file name: %s
sr: %s: Неисправан назив датотеке: %s

en: No user `%s'
sr: Не постоји корисник „%s“

en: no memory for %d byte allocation
sr: нема меморије за додељивање %d бајта

en: cannot access %s
sr: не могу да приступим „%s“

en: freopen of %s
sr: отварање тока (freopen) за „%s“

en: chmod of %s
sr: промена режима датотеке (chmod) за „%s“

en: %s: No `begin' line
sr: %s: Нема реда „begin“ (почетак)

en: Usage: %s [FILE]...
sr: Употреба: %s [ДАТОТЕКА]...

en: Mandatory arguments to long options are mandatory to short options too.
      -o, --output-file=FILE   direct output to FILE
          --help               display this help and exit
          --version            output version information and exit
sr: Обавезни аргументи за дуге опције су такође обавезни и за кратке опције.
      -o, --output-file=ДАТОТЕКА   директан излаз у ДАТОТЕКУ
          --help                   приказује ову помоћ и излази
          --version                приказује податке о издању и излази

en: You cannot specify an output file when processing
    multiple input files.
sr: Не можете да наведете излазну датотеку када обрађујете
    више улазних датотека.

en: Write error
sr: Грешка уписа

en: Read error
sr: Грешка читања

en: Usage: %s [INFILE] REMOTEFILE
sr: УПОТРЕБА: %s [УЛАЗНА_ДАТ] УДАЉЕНА_ДАТ

en: 
      -m, --base64    use base64 encoding as of RFC1521
          --help      display this help and exit
          --version   output version information and exit
sr: 
      -m, --base64    користи 64-базно кодирање, према РФЦ1521
          --help      приказује ову помоћ и излази
          --version   приказује податке о издању и излази

en: fopen-ing %s
sr: отварам ток датотеке „%s“

en: fstat-ing %s
sr: добављам податке датотеке „%s“

note: TRANSLATORS:  This is a phony function generated for the purpose of constructing the strings to be extracted for translation.  Each string is associated with a name (e.g. SM_ans_yes) that can be found in shar.c, if you need to look up context.  These strings are all inserted into the shar-generated 
en: Note: not verifying md5sums.  Consider installing GNU coreutils.
sr: Напомена: не проверавам „md5sum“. Размотрите инсталирање Гнуових кључних помагала (GNU coreutils).

en: WARNING: not restoring timestamps.  Consider getting and
    installing GNU `touch', distributed in GNU coreutils...
sr: УПОЗОРЕЊЕ: не враћам временску ознаку.  Размотрите добављање и инсталацију
    Гнуовог „touch“-а, који се расподељује у Гнуовим кључним помагалима...

en: lock directory %s exists
sr: директоријум закључавања „%s“ постоји

en: failed to create %s lock directory
sr: нисам успео да направим „%s“ директоријум закључавања

en: x - created lock directory %s.
sr: x — направљен је директоријум закључавања „%s“.

en: x - failed to create lock directory %s.
sr: х — нисам успео да направим директоријум закључавања „%s“.

en: x - created directory %s.
sr: х — направљен је директоријум „%s“.

en: x - failed to create directory %s.
sr: х — нисам успео да направим директоријум „%s“.

en: yes
sr: да

en: overwrite this file
sr: преписује ову датотеку

en: no
sr: не

en: skip this file
sr: прескаче ову датотеку

en: all
sr: све

en: overwrite all files
sr: преписује све датотеке

en: none
sr: ништа

en: overwrite no files
sr: не преписује датотеке

en: help
sr: помоћ

en: explain choices
sr: објашњава изборе

en: quit
sr: излази

en: exit immediately
sr: излази одмах

en: Archives must be unpacked in sequence!
    Please unpack part `cat ${lock_dir}/seq` next.
sr: Архиве се морају распаковати по реду!
    Распакујте затим део „cat ${lock_dir}/seq“.

en: restore of %s failed
sr: обнављање „%s“ није успело

en: End of part %d, continue with part %d
sr: Крај дела „%d“, настављам са делом „%d“

en: End of %s part %d
sr: Крај „%s“ део %d

en: restoration warning:  size of %s is not %s
sr: упозорење повраћаја: величина „%s“ није %s

en: (text)
sr: (текст)

en: (compressed)
sr: (сабијен)

en: (gzipped)
sr: (гзипован)

en: (bzipped)
sr: (бзипован)

en: (binary)
sr: (бинаран)

en: archive
sr: архива

en: File %s is continued in part %d
sr: Датотека „%s“ је настављена у делу %d

en: Please unpack part 1 first!
sr: Молим прво отпакујте део 1!

en: Please unpack part ${shar_sequence} next!
sr: Молим затим распакујте део ${shar_sequence}!

en: x - STILL SKIPPING %s
sr: х — И ДАЉЕ ПРЕСКАЧЕМ %s

en: continuing file %s
sr: настављам датотеком „%s“

en: (empty)
sr: (празно)

en: x - overwriting %s
sr: х — преписујем „%s“

en: overwrite %s
sr: преписује „%s“

en: SKIPPING %s
sr: ПРЕСКАЧЕМ %s

en: extraction aborted
sr: распакивање je обустављено

en: x - SKIPPING %s (file already exists)
sr: х — ПРЕСКАЧЕМ %s (датотека већ постоји)

en: x - extracting %s %s
sr: х — распакујем %s %s

en: File %s is complete
sr: Датотека „%s“ је довршена

en: uudecoding file %s
sr: уудекодирам датотеку „%s“

en: uncompressing file %s
sr: распакујем датотеку „%s“

en: gunzipping file %s
sr: распакујем гзипом датотеку „%s“

en: bunzipping file %s
sr: распакујем бзипом датотеку „%s“

en: MD5 check failed
sr: МД5 провера није успела

en: You have unpacked the last part
sr: Распаковали сте последњи део

en: x - removed lock directory %s.
sr: x — уклоњен је директоријум закључавања „%s“.

en: x - failed to remove lock directory %s.
sr: х — нисам успео да уклоним директоријум закључавања „%s“.
