sharutils-4.14.3 - en to sr translation catalogue (302 entries)

en: could not allocate %u bytes of scribble space
sr: не могу да доделим %u бајта простора шкрабалице

note: TRANSLATORS:  This is a phony function generated for the purpose of constructing the strings to be extracted for translation.  Each string is associated with a name (e.g. SM_ans_yes) that can be found in shar.c, if you need to look up context.  These strings are all inserted into the shar-generated 
en: Note: not verifying md5sums.  Consider installing GNU coreutils.
sr: Напомена: не проверавам „md5sum“. Размотрите инсталирање Гнуових кључних помагала (GNU coreutils).

en: WARNING: not restoring timestamps.  Consider getting and
    installing GNU 'touch', distributed in GNU coreutils...
sr: УПОЗОРЕЊЕ: не враћам временску ознаку.  Размотрите добављање и инсталацију
    Гнуовог „touch“-а, који се расподељује у Гнуовим кључним помагалима...

en: lock directory %s exists
sr: директоријум закључавања „%s“ постоји

en: failed to create %s lock directory
sr: нисам успео да направим „%s“ директоријум закључавања

en: x - created lock directory %s.
sr: x — направљен је директоријум закључавања „%s“.

en: x - failed to create lock directory %s.
sr: х — нисам успео да направим директоријум закључавања „%s“.

en: x - created directory %s.
sr: х — направљен је директоријум „%s“.

en: x - failed to create directory %s.
sr: х — нисам успео да направим директоријум „%s“.

en: yes
sr: да

en: overwrite this file
sr: преписује ову датотеку

en: no
sr: не

en: skip this file
sr: прескаче ову датотеку

en: all
sr: све

en: overwrite all files
sr: преписује све датотеке

en: none
sr: ништа

en: overwrite no files
sr: не преписује датотеке

en: help
sr: помоћ

en: explain choices
sr: објашњава изборе

en: quit
sr: излази

en: exit immediately
sr: излази одмах

en: restore of %s failed
sr: обнављање „%s“ није успело

en: End of part %d, continue with part %d
sr: Крај дела „%d“, настављам са делом „%d“

en: End of %s part %d
sr: Крај „%s“ део %d

en: restoration warning:  size of %s is not %s
sr: упозорење повраћаја: величина „%s“ није %s

en: (text)
sr: (текст)

en: (compressed)
sr: (сабијен)

en: (gzipped)
sr: (гзипован)

en: (bzipped)
sr: (бзипован)

en: (binary)
sr: (бинаран)

en: archive
sr: архива

en: File %s is continued in part %d
sr: Датотека „%s“ је настављена у делу %d

en: Please unpack part 1 first!
sr: Молим прво отпакујте део 1!

en: Please unpack part ${shar_sequence} next!
sr: Молим затим распакујте део ${shar_sequence}!

en: x - STILL SKIPPING %s
sr: х — И ДАЉЕ ПРЕСКАЧЕМ %s

en: continuing file %s
sr: настављам датотеком „%s“

en: (empty)
sr: (празно)

en: x - overwriting %s
sr: х — преписујем „%s“

en: overwrite %s
sr: преписује „%s“

en: SKIPPING %s
sr: ПРЕСКАЧЕМ %s

en: extraction aborted
sr: распакивање je обустављено

en: x - SKIPPING %s (file already exists)
sr: х — ПРЕСКАЧЕМ %s (датотека већ постоји)

en: x - extracting %s %s
sr: х — распакујем %s %s

en: File %s is complete
sr: Датотека „%s“ је довршена

en: uudecoding file %s
sr: уудекодирам датотеку „%s“

en: MD5 check failed
sr: МД5 провера није успела

en: You have unpacked the last part
sr: Распаковали сте последњи део

en: x - removed lock directory %s.
sr: x — уклоњен је директоријум закључавања „%s“.

en: x - failed to remove lock directory %s.
sr: х — нисам успео да уклоним директоријум закључавања „%s“.

en: Cannot reopen %s as stdin
sr: Не могу поново да отворим „%s“ као стандардни улаз

en: shar usage error:
sr: грешка употребе шар-а:

en: shar fatal error:
sr: кобна грешка шар-а:

en: fserr %d (%s) performing '%s' on %s
sr: фсерр %d (%s) извршава „%s“ на %s

en: No memory for duping translated strings
sr: Нема меморије за удвостручавање преведених ниски

note: TRANSLATORS: The following dummy function was crated solely so that xgettext can extract the correct strings.  These strings are actually referenced by a field name in the sharOptions structure noted in the comments below.  The literal text is defined in shar_opt_strs. NOTE: the strings below are se
en: shar (GNU sharutils) 4.14.3
    Copyright (C) 1994-2014 Free Software Foundation, Inc., all rights reserved.
    This is free software. It is licensed for use, modification and
    redistribution under the terms of the GNU General Public License,
    version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
sr: шар (Гнуова помагала шар-а) 4.14.3
    Ауторска права © 1994-2014 Задужбина слободног софтвера, Инц., сва права су задржана.
    Ово је слободан софтвер. Лиценциран је за употребу, измене и
    расподелу под одредбама Гнуове опште јавне дозволе,
    издања 3 или каснијег <http://gnu.org/licenses/gpl.html>

en: shar is free software: you can redistribute it and/or modify it under the
    terms of the GNU General Public License as published by the Free Software
    Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later
    version.
sr: шар је слободан софтвер: можете га прослеђивати и/или мењати под
    одредбама Гнуове опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина
    слободног софтвера, било издања 3 дозволе, или (по вашем избору)
    било којег новијег издања.

en: shar is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
sr: шар се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ
    ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или
    ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову општу јавну
    лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along
    with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове опште јавне лиценце уз
    овај програм. Ако нисте, погледајте <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
sr: шар (Гнуова помагала шар-а) — направите архиву шкољке
    Употреба:  %s [ -<обележје> [<вредност>] | --<назив>[{=| }<вредност>] ]... [<датотека>...]

en: If no 'file's are specified, the list of input files is read from standard
    input.  Standard input must not be a terminal.
sr: Ако нису наведене „датотеке“, списак улазних датотека се чита са
    стандардног улаза.  Стандардни улаз не сме бити терминал.

en: 'shar' creates "shell archives" (or shar files) which are in text format
    and can be emailed.  These files may be unpacked later by executing them
    with '/bin/sh'.  The resulting archive is sent to standard out unless the
    '-o' option is given.  A wide range of features provide extensive
    flexibility in manufacturing shars and in specifying 'shar' "smartness".
    Archives may be fairly simple ('--vanilla-operation') or essentially a
    mailable 'tar' archive.
sr: „шар“ прави „архиве шкољке“ (или шар датотеке) које су у текстуалном запису
    и могу бити послате ел. поштом.  Те датотеке касније могу бити распаковане
    њиховим извршавањем наредбом „/bin/sh“.  Резултирајућа архива се шаље на
    стандардни излаз осим ако није дата опција „-o“. Широки опсег функција
    обезбеђује опширну прилагодљивост у производњи шарова и у навођењу шарових
    проницљивости. Архиве могу бити врло једноставне („--vanilla-operation“)
    или суштински „тар“ архива која се може слати ел. поштом.

en: Options may be specified in any order until a 'file' argument is
    recognized.  If the '--intermix-type' option has been specified, more
    compression and encoding options will be recognized between the 'file'
    arguments.
sr: Могућности могу бити наведене било којим редом све док је препознат
    аргумент „датотека“.  Ако је наведено „--intermix-type“, више могућности
    сажимања и кодирања ће бити препознато између аргумената „датотеке“.

en: Though this program supports 'uuencode'-d files, they are deprecated.  If
    you are emailing files, please consider mime-encoded files.  If you do
    'uuencode', base64 is the preferred encoding method.
sr: Иако овај програм подржава „uuencode“-d датотеке, оне су застареле.
    Ако шаљете датотеке ле. поштом, узмите у обзир миме-кодиране датотеке.
    Ако радите „uuencode“, „base64“ је жељени начин кодирања.

en: shar (GNU sharutils) 4.14.3
sr: шар (Гнуова помагала шар-а) 4.14.3

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  shar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
sr: шар (Гнуова помагала шар-а) — направите архиву шкољке
    Употреба:  shar [ -<обележје> [<вредност>] | --<назив>[{=| }<вредност>] ]... [<датотека>...]

en: Specify compression:
       -p, --intermix-type        specify compression for input files
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
sr: Наведите сажимање:
       -p, --intermix-type        наводи сажимање улазних датотека
                                    — забрањује могућност „vanilla-operation“

en:    -C, --compactor=PROG       specify compaction (compression) program PROG
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
                                    - may appear multiple times
                                    - it must be known to shar: xz gzip bzip2
sr:    -C, --compactor=ПРОГ       наводи програм ПРОГ сабијања (сажимања)
                                    — забрањује могућност „vanilla-operation“
                                    — може да се појави више пута
                                    — мора бити познат шару: xz gzip bzip2

en:    -g, --level-of-compression=LEVEL
                                  pass LEVEL for compression
                                    - it must be in the range: 1 to 9
sr:    -g, --level-of-compression=НИВО
                                  даје НИВО сажимања
                                    — мора бити у опсегу: од 1 до 9

en: Specify file encoding methodology:
       -M, --mixed-uuencode       decide uuencoding for each file
sr: Наведите методологију кодирања датотеке:
       -M, --mixed-uuencode       одлучује уукодирање за сваку датотеку

en:    -B, --uuencode             treat all files as binary
                                    - an alternate for mixed-uuencode
sr:    -B, --uuencode             све датотеке сматра извршним
                                    — други избор за мешано-уукодирање

en:    -T, --text-files           treat all files as text
                                    - an alternate for mixed-uuencode
sr:    -T, --text-files             све датотеке сматра текстом
                                    — други избор за мешано-уукодирање

en: Specifying file selection and output modes:
sr: Навођење избора датотека и режима излаза:

en:    -o, --output-prefix=str    print output to file PREFIX.nn
sr:    -o, --output-prefix=ниска  исписује излаз у датотеку „PREFIX.nn“

en:    -l, --whole-size-limit=SIZE
                                  split archive, not files, to SIZE
                                    - requires the option 'output-prefix'
                                    - is scalable with a suffix: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    - it must lie in one of the ranges:
                                      8 to 1023, or 8192 to 4194304
sr:    -l, --whole-size-limit=ВЕЛИЧИНА
                                  дели архиву, не датотеке, на ВЕЛИЧИНУ
                                    — захтева опцију „output-prefix“
                                    — заменљиво је са суфиксом: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    — мора бити у једном од опсега:
                                      од 8 до 1023, или од 8192 до 4194304

en:    -L, --split-size-limit=SIZE
                                  split archive or files to SIZE
                                    - requires the option 'output-prefix'
                                    - is scalable with a suffix: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    - it must lie in one of the ranges:
                                      8 to 1023, or 8192 to 4194304
                                    - an alternate for 'whole-size-limit'
sr:    -L, --split-size-limit=ВЕЛИЧИНА
                                  дели архиву или датотеке на ВЕЛИЧИНУ
                                    — захтева опцију „output-prefix“
                                    заменљиво је са суфиксом: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    — мора бити у једном од опсега:
                                      од 8 до 1023, или од 8192 до 4194304
                                    — замена за „whole-size-limit“

en:    -I, --input-file-list=FILE read file list from FILE
sr:    -I, --input-file-list=ДАТОТЕКА чита списак датотека из ДАТОТЕКЕ

en: Controlling the shar headers:
       -n, --archive-name=NAME    use NAME to document the archive
sr: Управљање шаровим заглављима:
       -n, --archive-name=НАЗИВ   користи НАЗИВ за документовање архиве

en:    -s, --submitter=NAME       override the submitter name with NAME
sr:    -s, --submitter=ИМЕ        преписује име пошиљаоца ИМЕНОМ

en:    -a, --net-headers          output Submitted-by: & Archive-name: headers
                                    - requires the option 'archive-name'
sr:    -a, --net-headers          исписује заглавља Предао је: и Назив архиве:
                                    — захтева опцију „archive-name“

en:    -c, --cut-mark             start the shar with a cut line
sr:    -c, --cut-mark             покреће шар са редом за одсецање

en:    -t, --translate            translate messages in the script
sr:    -t, --translate            преводи поруке у спису

en: Protecting against transmission issues:
           --no-character-count   do not use `wc -c' to check size
sr: Заштита од проблема преноса:
           --no-character-count   не користи „wc -c“ да провери величину

en:    -D, --no-md5-digest        do not use md5sum digest to verify
sr:    -D, --no-md5-digest        не користи збирке мд5суме за проверу

en:    -F, --force-prefix         apply the prefix character on every line
sr:    -F, --force-prefix         примењује знак префикса на сваком реду

en:    -d, --here-delimiter=DELIM use DELIM to delimit the files
sr:    -d, --here-delimiter=ОГРАН користи ОГРАН да ограничи датотеке

en: Producing different kinds of shars:
       -V, --vanilla-operation    produce very simple shars
sr: Стварање различитих врста шарова:
       -V, --vanilla-operation    ствара врло једноставне шарове

en:    -P, --no-piping            use temporary files between programs
sr:    -P, --no-piping            користи привремене датотеке између програма

en:    -x, --no-check-existing    blindly overwrite existing files
sr:    -x, --no-check-existing    слепо преписује постојеће датотеке

en:    -X, --query-user           ask user before overwriting files
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
sr:    -X, --query-user           пита корисника пре преписивања датотека
                                    — забрањује опцију „vanilla-operation“

en:    -m, --no-timestamp         do not restore modification times
sr:    -m, --no-timestamp         не враћа времена измена

en:    -Q, --quiet-unshar         avoid verbose messages at unshar time
sr:    -Q, --quiet-unshar         избегава опширне поруке за време разшаривања

en:    -f, --basename             restore in one directory, despite hierarchy
sr:    -f, --basename             враћа у једном директоријуму, упркос хијерархији

en: Internationalization options:
           --no-i18n              do not internationalize
sr: Могућности интернационализације:
           --no-i18n              не интернационализује

en:        --print-text-domain-dir  print directory with shar messages
sr:        --print-text-domain-dir  исписује директоријум са порукама шара

en: User feedback/entertainment:
       -q, --quiet                do not output verbose messages
sr: Корисникове притужбе:
       -q, --quiet                не исписује опширне поруке

en:        --silent               an alias for the 'quiet' option
sr:        --silent               имењак за опцију „quiet“

en: Version, usage and configuration options:
sr: Издање, употреба и могућности подешавања:

en:    -v, --version[=MODE]       output version information and exit
sr:   -V, --version[=РЕЖИМ]       исписује податке о издању и излази

en:    -h, --help                 display extended usage information and exit
sr:    -h, --help                 приказује опширно обавештење о коришћењу и излази

en:    -!, --more-help            extended usage information passed thru pager
sr:    -!, --more-help            опширно обавештење о коришћењу прослеђено страничнику

en:    -R, --save-opts[=FILE]     save the option state to a config file FILE
sr:    -R, --save-opts[=ДАТОТЕКА] чува стање опције у датотеку подешавања ДАТОТЕКА

en:    -r, --load-opts=FILE       load options from the config file FILE
                                    - disabled with '--no-load-opts'
                                    - may appear multiple times
sr:    -r, --load-opts=ДАТОТЕКА   учитава могућности из датотеке подешавања ДАТОТЕКА
                                    — искључено са „--no-load-opts“
                                    — може да се појави више пута

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
    If no 'file's are specified, the list of input files is read from a
    standard input.  Standard input must not be a terminal.
sr: Могућности су наведене удвострученим цртицама и њиховим називом или једном
    цртицом и знаком обележја.
    Ако није наведена ни једна датотека, списак улазних датотека се чита са
    стандардног улаза.  Стандардни улаз не сме бити терминал.

en: The following option preset mechanisms are supported:
sr: Подржани су следећи механизми подешености опција:

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'shar' creates "shell archives" (or shar files) which are in text format
    and can be emailed.  These files may be unpacked later by executing them
    with '/bin/sh'.  The resulting archive is sent to standard out unless the
    '-o' option is given.  A wide range of features provide extensive
    flexibility in manufacturing shars and in specifying 'shar' "smartness".
    Archives may be fairly simple ('--vanilla-operation') or essentially a
    mailable 'tar' archive.
sr:  — читање датотеке „$HOME/.sharrc“
    
    „шар“ прави „архиве шкољке“ (или шар датотеке) које су у текстуалном запису
    и могу бити послате ел. поштом.  Те датотеке касније могу бити распаковане
    њиховим извршавањем наредбом „/bin/sh“.  Резултирајућа архива се шаље на
    стандардни излаз осим ако није дата опција „-o“. Широки опсег функција
    обезбеђује опширну прилагодљивост у производњи шарова и у навођењу шарових
    проницљивости. Архиве могу бити врло једноставне („--vanilla-operation“)
    или суштински „тар“ архива која се може слати ел. поштом.

en: Though this program supports 'uuencode'-d files, they are deprecated.  If
    you are emailing files, please consider mime-encoded files.  If you do
    'uuencode', base64 is the preferred encoding method.
    
    Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
sr: Иако овај програм подржава „uuencode“-d датотеке, оне су застареле.
    Ако шаљете датотеке ле. поштом, узмите у обзир миме-кодиране датотеке.
    Ако радите „uuencode“, „base64“ је жељени начин кодирања.
    
    Извештаје о грешкама пошаљите на:  <bug-gnu-utils@gnu.org>

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  shar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'shar --help' for more information.
sr: шар (Гнуова помагала шар-а) — направите архиву шкољке
    Употреба:  shar [ -<обележје> [<вредност>] | --<назив>[{=| }<вредност>] ]... [<датотека>...]
    Покушајте „shar --help“ за више података.

en: allocation of %d bytes failed
sr: додељивање %d бајта није успело

en: AutoOpts function called without option descriptor
sr: Функција „AutoOpts“ је позвана без описника могућности

en: 	This exceeds the compiled library version:
sr: 	Ово премашује издање преведене библиотеке:

en: Automated Options Processing Error!
    	%s called AutoOpts function with structure version %d:%d:%d.
sr: Грешка обраде осамостаљених могућности!
    	%s је позвао функцију „AutoOpts“ са издањем структуре %d:%d:%d.

en: realloc of %d bytes at 0x%p failed
sr: поновно додељивање %d бајта на 0x%p није успело

en: 	This is less than the minimum library version:
sr: 	Ово је мање од најмањег издања библиотеке:

en: Automated Options version %s
    	Copyright (C) 1999-2014 by Bruce Korb - all rights reserved
sr: Осамостаљене могућности издање %s
    	Ауторска права © 1999-2014 Брус Корб — сва права су задржана

en: (AutoOpts bug):  %s.
sr: (Грешка Осамостаљених могућности):  %s.

en: optionResetOpt() called, but reset-option not configured
sr: позвана је функција „optionResetOpt()“, али није подешено поништавање могућности

en: could not locate the 'help' option
sr: не могу да пронађем могућност „help“

en: optionProcess() was called with invalid data
sr: позвана је фунција „optionProcess()“ са неисправним подацима

en: invalid argument type specified
sr: наведена је неисправна врста аргумента

en: defaulted to option with optional arg
sr: подразумевам могућност са изборним аргументом

en: aliasing option is out of range.
sr: могућност умекшавања ивица је ван опсега.

en: %s error:  the keyword '%s' is ambiguous for %s
sr: %s грешка: кључна реч „%s“ је нејасна за %s

en:   The following options match:
sr:   Следеће могућности се подударају:

en: %s: ambiguous option name: %s (matches %d options)
sr: %s: нејасан назив опције: %s (поклапа %d опције)

en: %s: Command line arguments required
sr: %s: Потребни су аргументи линије наредби

en: %d %s%s options allowed
sr: %d %s%s опције су дозвољене

en: %s error %d (%s) calling %s for '%s'
sr: %s грешка %d (%s) позивања %s за „%s“

en: interprocess pipe
sr: спојка унутарњег процеса

en: error: version option argument '%c' invalid.  Use:
    	'v' - version only
    	'c' - version and copyright
    	'n' - version and full copyright notice
sr: грешка: није исправан аргумент могућности издања „%c“.  Користите:
    	„v“ — само издање
    	„c“ — издање и ауторска права
    	„n“ — издање и потпуно обавештење ауторских права

en: %s error:  the '%s' and '%s' options conflict
sr: %s грешка:  опције „%s“ и „%s“ се сукобљавају

en: %s: The '%s' option has been disabled.
sr: %s: Опција „%s“ је искључена.

en: -equivalence
sr: —једнакост

en: %s: illegal option -- %c
sr: %s: неисправна опција -- %c

en: %s: illegal option -- %s
sr: %s: неисправна опција -- %s

en: %s: unknown vendor extension option -- %s
sr: %s: непозната опција продавца проширења „--%s“

en:   or an integer from %d through %d
sr:   или цео број од %d до %d

en: %s error:  invalid option descriptor for %s
sr: %s грешка: неисправан описник опције за „%s“

en: %s: invalid option name: %s
sr: %s: неисправан назив опције: %s

en: %s: The '%s' option requires an argument.
sr: %s: опција „--%s“ захтева аргумент.

en: (AutoOpts bug):  Equivalenced option '%s' was equivalenced to both
    	'%s' and '%s'.
sr: (Грешка СамстОпцја):  Уједначена опција „%s“ је уједначена и са
    	„%s“ и са „%s“.

en: %s error:  The %s option is required
sr: %s грешка:  Потребна је опција „%s“

en: %s: The '%s' option cannot have an argument.
sr: %s: опција „%s“ не може имати аргумент.

en: %s: Command line arguments are not allowed.
sr: %s: Аргументи линије наредби нису дозвољени.

en: error %d (%s) creating %s
sr: грешка %d (%s) стварања %s

en: %s error:  '%s' does not match any %s keywords.
sr: %s грешка:  „%s“ не одговара ни једној %s кључној речи.

en: %s error: The '%s' option requires an argument.
sr: %s грешка: опција „%s“ захтева аргумент.

en: error %d (%s) stat-ing %s
sr: грешка %d (%s) постављања стања %s

en: %s error: no saved option state
sr: %s грешка: нема сачуваног стања опције

en: '%s' is not a command line option.
sr: „%s“ није опција линије наредби.

en: %s error:  '%s' is not a recognizable date/time.
sr: %s грешка:  „%s“ није препознатљив датум/време.

en: '%s' not defined
sr: „%s“ није наведено

en: %s error:  '%s' is not a recognizable time duration.
sr: %s грешка:  „%s“ није препознатљиво трајање времена.

en: %s error:  The %s option must appear %d times.
sr: %s грешка:  опција „%s“ мора да се појави %d пута.

en: %s error:  '%s' is not a recognizable number.
sr: %s грешка:  „%s“ није препознатљив број.

en: %s error:  %s exceeds %s keyword count
sr: %s грешка:  %s премашује број %s кључне речи

en: Try '%s %s' for more information.
sr: Пробајте „%s %s“ за више информација.

en: one %s%s option allowed
sr: једна %s%s опција је дозвољена

en: standard output
sr: стандардни излаз

en: standard error
sr: стандардна грешка

en: write
sr: пиши

en: %s error:  %s option value %ld is out of range.
sr: %s грешка:  %s опције вредност %ld је ван опсега.

en: %s error:  %s option requires the %s option
sr: %s грешка:  %s опција захтева %s опцију

en: %s warning:  cannot save options - %s not regular file
sr: %s упозорење:  не могу да сачувам опције — %s није обична датотека

en: printf formatting error:  %s
sr: грешка обликовања штампања датотеке:  %s

en: sharutils bug - no status
sr: грешка шарових помагала — нема стања

en: Too many directories for mkdir generation
sr: Превише директоријума за наредбу стварања директоријума (mkdir)

en: Cannot access %s
sr: Не могу да приступим %s

en: Cannot get current directory name
sr: Не могу да добавим назив тренутног директоријума

en: Starting file %s
sr: Почетна датотека %s

en: Could not popen command
sr: Не могу да извршим наредбу „popen“

en: Cannot open file %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“

en: call
sr: позив

en: pipe fd
sr: фд спојка

en: text
sr: текст

en: Continuing file %s
sr: Настављам датотеком „%s“

en: %s: Not a regular file
sr: %s: Није уобичајена датотека

en: empty
sr: празно

en: Saving %s (%s)
sr: Чувам %s (%s)

en: Invalid format for output file names (%s): %s
sr: Неисправан запис за називе излазних датотека (%s): %s

en: more than one format element
sr: више од једног елемента заоиса

en: no conversion character
sr: нема знака претварања

en: format is too wide
sr: запис је преширок

en: invalid conversion character
sr: неисправан знак претварања

en: Opening
sr: Отварам

en: Closing
sr: Затварам

en: reopening stderr to /dev/null
sr: поново отварам стандардну грешку у „/dev/null“

en: No input files
sr: Нису наведене улазне датотеке

en: PLEASE avoid -X shars on Usenet or public networks
sr: МОЛИМ избегавајте „-X“ шарове на Јузнету или јавним мрежама

en: The '%s' option may not be intermixed with file names
    unless the --intermix-type option has been specified.
sr: Опција „%s“ не може бити измешана са називима датотека
    осим ако није наведена опција „--intermix-type“.

en: The '%s' option must appear before any file names
sr: Опција „%s“ мора да се појави пре назива било које датотеке

en: invalid compaction type:  %s
    the known types are:
sr: неисправна врста сабијања:  %s
    познате врсте су:

en: files on command line and --input-file-list specified
sr: наведене су датотеке на линији наредби и „--input-file-list“

en: Created %d files
sr: Направљених датотека — %d

en: fs error %d (%s) %s-ing %s
sr: грешка фс-а %d (%s) %s-инг %s

en: standard input
sr: стандардни улаз

en: unshar usage error:
sr: грешка употребе уншар-а:

en: unshar fatal error:
sr: кобна грешка уншар-а:

note: TRANSLATORS: The following dummy function was crated solely so that xgettext can extract the correct strings.  These strings are actually referenced by a field name in the unsharOptions structure noted in the comments below.  The literal text is defined in unshar_opt_strs. NOTE: the strings below ar
en: unshar (GNU sharutils) 4.14.3
    Copyright (C) 1994-2014 Free Software Foundation, Inc., all rights reserved.
    This is free software. It is licensed for use, modification and
    redistribution under the terms of the GNU General Public License,
    version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
sr: уншар (Гнуова помагала шар-а) 4.14.3
    Ауторска права © 1994-2014 Задужбина слободног софтвера, Инц., сва права су задржана.
    Ово је слободан софтвер. Лиценциран је за употребу, измене и
    расподелу под одредбама Гнуове опште јавне дозволе,
    издања 3 или каснијег <http://gnu.org/licenses/gpl.html>

en: unshar is free software: you can redistribute it and/or modify it under the
    terms of the GNU General Public License as published by the Free Software
    Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later
    version.
sr: уншар је слободан софтвер: можете га прослеђивати и/или мењати под
    одредбама Гнуове опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина
    слободног софтвера, било издања 3 дозволе, или (по вашем избору)
    било којег новијег издања.

en: unshar is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
sr: уншар се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ
    ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или
    ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову општу јавну
    лиценцу за више детаља.

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
sr: уншар (Гнуова помагала шар-а) — распакујте шар архиву
    Употреба:  %s [ -<обележје> [<вредност>] | --<назив>[{=| }<вредност>] ]... [<датотека>...]

en: 
    If no arguments are provided, input arguments are read from stdin,
    one per line; blank and '#'-prefixed lines are comments.
    'stdin' may not be a terminal (tty).
sr: 
    Ако нису обезбеђени аргументи, аргументи улаза се читају са стдулз-а,
    један по реду; празни и редови са префиксом „#“ јесу напомене.
    „стдулз“ не може бити терминал (tty).

en: Unshar scans the input files (typically email messages) looking for the
    start of a shell archive.  If no files are given, then standard input is
    processed instead.  It then passes each archive discovered through an
    invocation of the shell program to unpack it.
sr: Уншар прегледа улазне датотеке (обично поруке ел. поште) тражећи почетак
    архиве шкољке.  Ако нису дате датотеке, онда се обрађује стандардни улаз.
    Затим прослеђује сваку архиву откривену позивом програма шкољке да је распакује.

en: unshar (GNU sharutils) 4.14.3
sr: уншар (Гнуова помагала шар-а) 4.14.3

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  unshar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
sr: уншар (Гнуова помагала шар-а) — распакујте шар архиву
    Употреба:  unshar [ -<обележје> [<вредност>] | --<назив>[{=| }<вредност>] ]... [<датотека>...]

en:    -d, --directory=DIR        unpack into the directory DIR
sr:    -d, --directory=ДИР        распакује у директоријум ДИР

en:    -c, --overwrite            overwrite any pre-existing files
sr:    -c, --overwrite            преписује сваку претходно постојећу датотеку

en:    -f, --force                an alias for the 'overwrite' option
sr:    -f, --force                имењак за опцију „overwrite“

en:    -E, --split-at=SPLIT-PAT   split input on SPLIT-PAT lines
sr:    -E, --split-at=ПОДЕЛИ-ПАТ  дели улаз на редове ПОДЕЛИ-ПАТ

en:    -e, --exit-0               split input on "exit 0" lines
                                    - prohibits the option 'split-at'
sr:    -e, --exit-0               дели улаз на редове „exit 0“
                                    — забрањује опцију „split-at“

en:    -D, --debug                debug the shell code
sr:    -D, --debug                прочишћава код шкољке

en:    -R, --save-opts[=FILE]     save the option state to the config file FILE
sr:    -R, --save-opts[=ДАТОТЕКА] чува стање опције у датотеку подешавања ДАТОТЕКА

en:    -r, --load-opts=FILE       load options from the config file FILE
                                    - disabled as '--no-load-opts'
                                    - may appear multiple times
sr:    -r, --load-opts=ДАТОТЕКА   учитава могућности из датотеке подешавања ДАТОТЕКА
                                    — искључено као „--no-load-opts“
                                    — може да се појави више пута

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
sr: Опције се наводе двоструким цртицама и њиховим називом или једном
    цртицом и знаком обележја.

en: If no arguments are provided, input arguments are read from stdin,
    one per line; blank and '#'-prefixed lines are comments.
    'stdin' may not be a terminal (tty).
sr: Ако нису обезбеђени аргументи, аргументи улаза се читају са стдулз-а,
    један по реду; празни и редови са префиксом „#“ јесу напомене.
    „стдулз“ не може бити терминал (tty).

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'unshar' scans the input files (typically email messages) looking for the
    start of a shell archive.  If no files are given, then standard input is
    processed instead.  It then passes each archive discovered through an
    invocation of the shell program to unpack it.
sr:  — читање датотеке „$HOME/.sharrc“
    
    „уншар“ прегледа улазне датотеке (обично поруке ел. поште) тражећи почетак
    архиве шкољке.  Ако нису дате датотеке, онда се обрађује стандардни улаз.
    Затим прослеђује сваку архиву откривену позивом програма шкољке да је распакује.

en: Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
sr: Извештаје о грешкама пошаљите на:  <bug-gnu-utils@gnu.org>

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  unshar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'unshar --help' for more information.
sr: уншар (Гнуова помагала шар-а) — распакујте архиву шкољке
    Употреба:  shar [ -<обележје> [<вредност>] | --<назив>[{=| }<вредност>] ]... [<датотека>...]
    Покушајте „unshar --help“ за више података.

en: could not allocate %zu bytes for %s
sr: не могу да доделим %zu бајта за %s

en: Found no shell commands after cut line in %s
sr: Нисам пронашао наредбе шкољке након реда исецања у „%s“

en: %s is probably not a shell archive
sr: „%s“ вероватно није архива шкољке

en: The 'cut line' was followed by: %s
sr: Након „реда исецања“ је следило: %s

en: Found no shell commands in %s
sr: Нисам пронашао наредбе шкољке у „%s“

en: %s looks like raw C code, not a shell archive
sr: „%s“ изгледа као изворни Ц код, а не архива шкољке

en: file name buffer
sr: међумеморија назива датотеке

en: read/write buffer
sr: читај/пиши међумеморију

en: uudecode usage error:
sr: грешка коришћења уудекодера:

en: uudecode fatal error:
sr: кобна грешка уудекодера:

note: TRANSLATORS: The following dummy function was crated solely so that xgettext can extract the correct strings.  These strings are actually referenced by a field name in the uudecodeOptions structure noted in the comments below.  The literal text is defined in uudecode_opt_strs. NOTE: the strings belo
en: uudecode (GNU sharutils) 4.14.3
    Copyright (C) 1994-2014 Free Software Foundation, Inc., all rights reserved.
    This is free software. It is licensed for use, modification and
    redistribution under the terms of the GNU General Public License,
    version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
sr: уудекодер (Гнуова помагала шар-а) 4.14.3
    Ауторска права © 1994-2014 Задужбина слободног софтвера, Инц., сва права су задржана.
    Ово је слободан софтвер. Лиценциран је за употребу, измене и
    расподелу под одредбама Гнуове опште јавне дозволе,
    издања 3 или каснијег <http://gnu.org/licenses/gpl.html>

en: uudecode is free software: you can redistribute it and/or modify it under
    the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option)
    any later version.
sr: уудекодер је слободан софтвер: можете га прослеђивати и/или мењати под
    одредбама Гнуове опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина
    слободног софтвера, било издања 3 дозволе, или (по вашем избору)
    било којег новијег издања.

en: uudecode is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
sr: уудекодер се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ
    ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или
    ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову општу јавну
    лиценцу за више детаља.

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
sr: уудекодер (Гнуова помагала шар-а) — дешифрујте шифровану датотеку
    Употреба:  %s [ -<обележје> [<вредност>] | --<назив>[{=| }<вредност>] ]... [<датотека>...]

en: If no 'file'(s) are provided, then standard input is decoded.
sr: Ако нису обезбеђене датотеке, онда се дешифрује стандардни улаз.

en: 'uudecode' transforms uuencoded files into their original form.
sr: „уудекодер“ претвара датотеке шифроване ууенкодером у њихов изворни облик.

en: The encoded file(s) may be specified on the command line, or one may be
    read from standard input.  The output file name is specified in the encoded
    file, but may be overridden with the '-o' option.  It will have the mode of
    the original file, except that setuid and execute bits are not retained.  If
    the output file is specified to be '/dev/stdout' or '-', the result will be
    written to standard output.  If there are multiple input files and the
    second or subsquent file specifies standard output, the decoded data will
    be written to the same file as the previous output.  Don't do that.
sr: Шифроване датотеке могу бити наведене на линији наредби, или једна може
    бити прочитана са стандардног улаза.  Назив излазне датотеке је наведен
    у шифрованој датотеци, али може бити преписан опцијом „-o“.  Имаће режим
    изворне датотеке, изузев ако сетјиб извршни битови нису задржани.
    Ако је излазна датотека наведена да буде „/dev/stdout“ или „-“, резултат
    ће бити записан у стандардни излаз.  Ако има више улазних датотека а друга
    или наредна датотека наводи стандардни излаз, дешифровани подаци ће бити
    записани у истој датотеци као претходни излаз.  Немојте то да радите.

en: 'uudecode' ignores any leading and trailing lines.  It looks for a line
    that starts with "'begin'" and proceeds until the end-of-encoding marker is
    found.  The program determines from the header line of the encoded file
    which of the two supported encoding schemes was used and whether or not the
    output file name has been encoded with base64 encoding.  See 'uuencode(5)'.
sr: „уудекодер“ занемарује сваки водећи и пратећи ред.  Тражи ред који почиње
    са „'begin'“ и наставља све док не пронађе белег крај-шифровања.  Програм
    одређује из реда заглавља шифроване датотеке која је од две подржане шеме
    шифровања коришћена и да ли је назив излазне датотеке шифрован шифровањем
    са базом64.  Погледајте „uuencode(5)“.

en: uudecode (GNU sharutils) 4.14.3
sr: уудекодер (Гнуова помагала шар-а) 4.14.3

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  uudecode [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
sr: уудекодер (Гнуова помагала шар-а) — дешифрујте шифровану датотеку
    Употреба:  uudecode [ -<обележје> [<вредност>] | --<назив>[{=| }<вредност>] ]... [<датотека>...]

en:    -o, --output-file=str      direct output to file
sr:    -o, --output-file=стр      упућује излаз у датотеку

en:    -c, --ignore-chmod         ignore fchmod(3P) errors
sr:    -c, --ignore-chmod         занемарује „fchmod(3P)“ грешке

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
    If no 'file'(s) are provided, then standard input is decoded.
sr: Опције су наведене удвострученим цртицама и њиховим називом или једном
    цртицом и знаком обележја.
    Ако није наведена ни једна датотека, онда се дешифрује стандардни улаз.

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'uudecode' transforms uuencoded files into their original form.
sr:  — читање датотеке „$HOME/.sharrc“
    
    „уудекодер“ претвара датотеке шифроване ууенкодером у њихов изворни облик.

en: 'uudecode' ignores any leading and trailing lines.  It looks for a line
    that starts with "'begin'" and proceeds until the end-of-encoding marker is
    found.  The program determines from the header line of the encoded file
    which of the two supported encoding schemes was used and whether or not the
    output file name has been encoded with base64 encoding.  See 'uuencode(5)'.
sr: „уудекодер“ занемарује сваки водећи и пратећи ред.  Тражи ред који почиње
    са „'begin'“ и наставља све док не пронађе белег крај-шифровања.  Програм
    одређује из реда заглавља шифроване датотеке која је од две подржане шеме
    шифровања коришћена и да ли је назив излазне датотеке шифрован шифровањем
    са базом64.  Погледајте „uuencode(5)“.

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  uudecode [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'uudecode --help' for more information.
sr: уудекодер (Гнуова помагала шар-а) — дешифрујте шифровану датотеку
    Употреба:  shar [ -<обележје> [<вредност>] | --<назив>[{=| }<вредност>] ]... [<датотека>...]
    Покушајте „unshar --help“ за више података.

en: %s: Short file
sr: %s: Кратка датотека

en: %s: No `end' line
sr: %s: Нема реда „end“ (крај)

en: %s: invalid input
sr: %s: неисправан улаз

en: cannot expand $HOME
sr: не могу да повећам $HOME

en: %s: Illegal file name: %s
sr: %s: Неисправан назив датотеке: %s

en: No user '%s'
sr: Нема корисника „%s“

en: output file name
sr: назив излазне датотеке

en: cannot access %s
sr: не могу да приступим „%s“

en: chmod of %s
sr: промена режима датотеке (chmod) за „%s“

en: output name is empty
sr: назив излаза је празан

en: invalid base64 encoded name: %s
sr: неисправан назив шифрован базом64: %s

en: %s: Invalid or missing 'begin' line
sr: %s: Неисправан или недостаје ред „begin“ (почетак)

en: %s: Write error
sr: %s: Грешка уписа

en: You cannot specify an output file when processing
    multiple input files.
sr: Не можете да наведете излазну датотеку када обрађујете
    више улазних датотека.

en: uuencode usage error:
sr: грешка коришћења ууенкодера:

en: uuencode fatal error:
sr: кобна грешка ууенкодера:

note: TRANSLATORS: The following dummy function was crated solely so that xgettext can extract the correct strings.  These strings are actually referenced by a field name in the uuencodeOptions structure noted in the comments below.  The literal text is defined in uuencode_opt_strs. NOTE: the strings belo
en: uuencode (GNU sharutils) 4.14.3
    Copyright (C) 1994-2014 Free Software Foundation, Inc., all rights reserved.
    This is free software. It is licensed for use, modification and
    redistribution under the terms of the GNU General Public License,
    version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
sr: ууенкодер (Гнуова помагала шар-а) 4.14.3
    Ауторска права © 1994-2014 Задужбина слободног софтвера, Инц., сва права су задржана.
    Ово је слободан софтвер. Лиценциран је за употребу, измене и
    расподелу под одредбама Гнуове опште јавне дозволе,
    издања 3 или каснијег <http://gnu.org/licenses/gpl.html>

en: uuencode is free software: you can redistribute it and/or modify it under
    the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option)
    any later version.
sr: ууенкодер је слободан софтвер: можете га прослеђивати и/или мењати под
    одредбама Гнуове опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина
    слободног софтвера, било издања 3 дозволе, или (по вашем избору)
    било којег новијег издања.

en: uuencode is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
sr: ууенкодер се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ
    ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или
    ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову општу јавну
    лиценцу за више детаља.

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  %s [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
sr: ууенкодер (Гнуова помагала шар-а) — шифрујте датотеку у текст погодан за ел. пошту
    Употреба:  %s [ -<обележје> | --<назив> ]... [<ул-датотека>] <назив-излаза>

en: 'uuencode' is used to create an ASCII representation of a file that can be
    sent over channels that may otherwise corrupt the data.  Specifically,
    email cannot handle binary data and will often even insert a character when
    the six character sequence "\nFrom " is seen.
sr: „ууенкодер“ се користи да направи АСКРИ представљање датотеке која може
    бити послата каналима који могу да оштете податке.  Нарочито, ел. пошта
    не може да рукује бинарним подацима и често ће чак и уметнути знак када
    се види низ шест знакова „\nFrom“.

en: 'uuencode' will read 'in-file' if provided and otherwise read data from
    standard in and write the encoded form to standard out.  The output will
    begin with a header line for use by 'uudecode' giving it the resulting
    suggested file 'output-name' and access mode.  If the 'output-name' is
    specifically '/dev/stdout', then 'uudecode' will emit the decoded file to
    standard out.
sr: „ууенкодер“ ће читати „ул-датотеку“ ако је достављена а у супротном чита
    податке са стандардног улаза и записује шифровани облик на стандардни излаз.
    Излаз ће почети редом заглавља за употребу „ууенкодеру“ дајући му резултирајући
    „назив-излаза“ и режим приступа предложене датотеке. Ако је „назив-излаза“
    изричито „/dev/stdout“, тада ће „ууенкодер“ одаслати дешифровану датотеку
    на стандардни излаз.

en: 'Note': 'uuencode' uses buffered input and assumes that it is not hand
    typed from a tty.  The consequence is that at a tty, you may need to hit
    Ctl-D several times to terminate input.
sr: „Напомена“: „ууенкодер“ користи улаз из међумеморије и претпоставља да није
    ручно укуцан из терминала.  Последица овога је да ћете у терминалу,  морати
    неколико пута да укуцате Ктрл-Д да окончате улаз.

en: uuencode (GNU sharutils) 4.14.3
sr: ууенкодер (Гнуова помагала шар-а) 4.14.3

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  uuencode [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
sr: ууенкодер (Гнуова помагала шар-а) — шифрујте датотеку у текст погодан за ел. пошту
    Употреба:  uuencode [ -<обележје> | --<назив> ]... [<ул-датотека>] <назив-излаза>

en:    -m, --base64               convert using base64
sr:    -m, --base64               претвара користећи основу64

en:    -e, --encode-file-name     encode the output file name
sr:    -e, --encode-file-name     шифрује назив излазне датотеке

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'uuencode' is used to create an ASCII representation of a file that can be
    sent over channels that may otherwise corrupt the data.  Specifically,
    email cannot handle binary data and will often even insert a character when
    the six character sequence "\nFrom " is seen.
sr:  — читање датотеке „$HOME/.sharrc“
    
    „ууенкодер“ се користи да направи АСКРИ представљање датотеке која може
    бити послата каналима који могу да оштете податке.  Нарочито, ел. пошта
    не може да рукује бинарним подацима и често ће чак и уметнути знак када
    се види низ шест знакова „\nFrom“.

en: 'Note': 'uuencode' uses buffered input and assumes that it is not hand
    typed from a tty.  The consequence is that at a tty, you may need to hit
    Ctl-D several times to terminate input.
    
    Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
sr: „Напомена“: „ууенкодер“ користи улаз из међумеморије и претпоставља да није
    ручно укуцан из терминала.  Последица овога је да ћете у терминалу,  морати
    неколико пута да укуцате Ктрл-Д да окончате улаз.
    
    Пошаљите извештаје о грешкама на:  <bug-gnu-utils@gnu.org>

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  uuencode [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
    Try 'uuencode --help' for more information.
sr: ууенкодер (Гнуова помагала шар-а) — шифрујте датотеку у текст погодан за ел. пошту
    Употреба:  uuencode [ -<обележје> | --<назив> ]... [<ул-датотека>] <назив-излаза>
    Покушајте „uuencode --help“ за више података.

en: freopen of stdin
sr: отварање тока (freopen) стдулз-а

en: file name
sr: назив датотеке

en: Unknown system error
sr: Непозната системска грешка

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
sr: %s: опција „%s“ је нејасна; могућности:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „--%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%c%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '--%s' requires an argument
sr: %s: опција „--%s“ захтева аргумент

en: %s: unrecognized option '--%s'
sr: %s: непозната опција „--%s“

en: %s: unrecognized option '%c%s'
sr: %s: непозната опција „%c%s“

en: %s: invalid option -- '%c'
sr: %s: неисправна опција -- „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sr: %s: опција захтева аргумент -- „%c“

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
sr: %s: опција „-W %s“ је нејасна

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „-W %s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '-W %s' requires an argument
sr: %s: опција „-W %s“ захтева аргумент

en: unable to record current working directory
sr: не могу да снимим тренутни радни директоријум

en: failed to return to initial working directory
sr: не могу да се вратим у почетни радни директоријум

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sr: „

en: '
sr: “

en: cannot create pipe
sr: не могу да направим спојку

en: %s subprocess failed
sr: %s потпроцес није успео

en: _open_osfhandle failed
sr: „_open_osfhandle“ није успело

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
sr: не могу да повратим фд %d: „dup2“ није успело

en: %s subprocess
sr: %s потпроцес

en: %s subprocess got fatal signal %d
sr: %s потпроцес је добио кобни сигнал %d

en: memory exhausted
sr: нема довољно меморије

en: invalid %s%s argument '%s'
sr: неисправан %s%s аргумент „%s“

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
sr: неисправан суфикс у %s%s аргументу „%s“

en: %s%s argument '%s' too large
sr: %s%s аргумент „%s“ је превелик
