gettext-runtime 0.15-pre5 - en to ca translation catalogue (39 entries)

en: write error
ca: error d’escriptura

en: Unknown system error
ca: Error desconegut del sistema

en: %s: option `%s' is ambiguous
ca: %s: l’opció «%s» és ambígua

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l’opció «--%s» no admet arguments

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l’opció «%c%s» no admet arguments

en: %s: option `%s' requires an argument
ca: %s: l’opció «%s» necessita un argument

en: %s: unrecognized option `--%s'
ca: %s: l’opció «--%s» no és reconeguda

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ca: %s: l’opció «%c%s» no és reconeguda

en: %s: illegal option -- %c
ca: %s: no es permet l’opció «%c»

en: %s: invalid option -- %c
ca: %s: l’opció «%c» no és vàlida

en: %s: option requires an argument -- %c
ca: %s: l’opció «%c» necessita un argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ca: %s: l’opció «-W %s» és ambígua

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l’opció «-W %s» no admet arguments

en: memory exhausted
ca: la memòria s’ha exhaurit

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ca: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.
    Aquest és programari lliure; vegeu el codi font per a les condicions de còpia.
    No hi ha CAP garantia; ni tan sols de COMERCIABILITAT o ADEQUACIÓ PER A UN
    PROPÒSIT PARTICULAR.

en: Written by %s.
ca: Escrit per %s.

en: too many arguments
ca: sobren arguments

en: missing arguments
ca: manquen arguments

en: Try `%s --help' for more information.
ca: Proveu «%s --help» per a obtenir més informació.

en: Usage: %s [OPTION] [SHELL-FORMAT]
ca: Forma d’ús: %s [OPCIÓ] [CADENA]…

en: Substitutes the values of environment variables.
ca: Substitueix variables d’entorn pels seus valors.

en: Operation mode:
ca: Mode de funcionament:

en:   -v, --variables             output the variables occurring in SHELL-FORMAT
ca:   -v, --variables      Mostra les variables que es troben a la CADENA.

en: Informative output:
ca: Eixida informativa:

en:   -h, --help                  display this help and exit
ca:   -h, --help           Mostra aquesta ajuda i ix.

en:   -V, --version               output version information and exit
ca:   -V, --version        Mostra informació sobre la versió i ix.

en: In normal operation mode, standard input is copied to standard output,
    with references to environment variables of the form $VARIABLE or ${VARIABLE}
    being replaced with the corresponding values.  If a SHELL-FORMAT is given,
    only those environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT are
    substituted; otherwise all environment variables references occurring in
    standard input are substituted.
ca: En el mode normal de funcionament es copia l’entrada estàndard a l’eixida
    estàndard, reemplaçant les referències a variables d’entorn amb la forma
    «$VARIABLE» o «${VARIABLE}» per llurs valors.  Si s’especifica una CADENA,
    només es substituiran les variables d’entorn referides en ella; altrament,
    es substituiran totes les variables d’entorn que apareguen a l’entrada
    estàndard.

en: When --variables is used, standard input is ignored, and the output consists
    of the environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT, one per line.
ca: En emprar l’opció «--variables», es descartarà l’entrada estàndard i l’eixida
    consistirà en les variables referides en la CADENA, una per línia.

en: Report bugs to <bug-gnu-gettext@gnu.org>.
ca: Informeu dels errors a <bug-gnu-gettext@gnu.org>.

en: error while reading "%s"
ca: error en llegir «%s»

en: standard input
ca: entrada estàndard

en: Usage: %s [OPTION] [[TEXTDOMAIN] MSGID]
    or:    %s [OPTION] -s [MSGID]...
ca: Forma d’ús: %s [OPCIÓ] [DOMINI_TEXTUAL] IDMSG
             o: %s [OPCIÓ] -s [IDMSG]…

en: Display native language translation of a textual message.
ca: Mostra la traducció a idioma natiu d’un missatge textual.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated messages from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -n                        suppress trailing newline
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN] MSGID        retrieve translated message corresponding
                                to MSGID from TEXTDOMAIN
ca:   -d, --domain=DOMINI_TEXTUAL
                           Obté del DOMINI_TEXTUAL els missatges traduïts.
      -e                   Habilita l’expansió d’algunes seqüències d’escapada.
      -E                   (No es té en compte, s’accepta per compatibilitat).
      -h, --help           Mostra aquesta ajuda i ix.
      -n                   Elimina el caràcter de nova línia final.
      -V, --version        Mostra informació sobre la versió i ix.
      [DOMINI_TEXTUAL] IDMSG
                           Obté del DOMINI_TEXTUAL el missatge traduït
                           corresponent a l’IDMSG.

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    When used with the -s option the program behaves like the `echo' command.
    But it does not simply copy its arguments to stdout.  Instead those messages
    found in the selected catalog are translated.
    Standard search directory: %s
ca: Si no s’especifica el paràmetre DOMINI_TEXTUAL, la variable d’entorn
    TEXTDOMAIN determinarà el domini a emprar.  Si el catàleg de missatges no es
    troba al directori habitual, es pot especificar una altra ubicació amb la
    variable d’entorn TEXTDOMAINDIR.
    Quan s’empra l’opció «-s» el programa es comporta com l’ordre «echo».  Però,
    no només còpia els seus arguments en l’eixida estàndard, sinò que tradueix els
    missatges que troba al catàleg seleccionat.
    Directori estàndard de cerca: %s

en: Usage: %s [OPTION] [TEXTDOMAIN] MSGID MSGID-PLURAL COUNT
ca: Forma d’ús: %s [OPCIÓ] [DOMINI_TEXTUAL] IDMSG IDMSG_PLURAL NOMBRE

en: Display native language translation of a textual message whose grammatical
    form depends on a number.
ca: Mostra la traducció a idioma natiu d’un missatge textual la forma gramatical
    del qual depén del nombre.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN]              retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      MSGID MSGID-PLURAL        translate MSGID (singular) / MSGID-PLURAL (plural)
      COUNT                     choose singular/plural form based on this value
ca:   -d, --domain=DOMINI_TEXTUAL
                           Obté del DOMINI_TEXTUAL els missatges traduïts.
      -e                   Habilita l’expansió d’algunes seqüències d’escapada.
      -E                   (No es té en compte, s’accepta per compatibilitat.)
      -h, --help           Mostra aquesta ajuda i ix.
      -V, --version        Mostra informació sobre la versió i ix.
      [DOMINI_TEXTUAL]     Obté del DOMINI_TEXTUAL el missatge traduït.
      IDMSG IDMSG_PLURAL   Tradueix IDMSG (singular) / IDMSG_PLURAL (plural).
      NOMBRE               Escull la forma singular o la plural basant‐se en
                           aquest valor.

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    Standard search directory: %s
ca: Si no s’especifica el paràmetre DOMINI_TEXTUAL, la variable d’entorn
    TEXTDOMAIN determinarà el domini a emprar.  Si el catàleg de missatges no es
    troba al directori habitual, es pot especificar una altra ubicació amb la
    variable d’entorn TEXTDOMAINDIR.
    Directori estàndard de cerca: %s
