gst-plugins-good 0.10.28.2 - en to nb translation catalogue (173 entries)

en: Could not establish connection to sound server
nb: Kunne ikke etablere tilkobling til lydtjener

en: Failed to query sound server capabilities
nb: Klarte ikke å etterspørre lydtjenerens evner

note: TRANSLATORS: 'song title' by 'artist name'
en: '%s' by '%s'
nb: «%s» av «%s»

en: Internal data stream error.
nb: Intern feil i datastrøm.

en: Failed to decode JPEG image
nb: Klarte ikke å dekode JPEG-bilde

en: Could not connect to server
nb: Kunne ikke koble til tjener.

en: Server does not support seeking.
nb: Tjener støtter ikke søking.

en: Could not resolve server name.
nb: Kunne ikke slå opp navn på tjener.

en: Could not establish connection to server.
nb: Kunne ikke etablere tilkobling til tjener.

en: Secure connection setup failed.
nb: Oppsett av sikker tilkobling feilet.

en: A network error occured, or the server closed the connection unexpectedly.
nb: Et nettverk feil oppstod, eller tjeneren lukket uventet tilkoblingen.

en: Server sent bad data.
nb: Tjener sendte ugyldige data.

en: No URL set.
nb: Ingen URL satt.

en: No or invalid input audio, AVI stream will be corrupt.
nb: Ingen eller ugyldig inndatalyd, AVI-strømmen vil bli skadet.

en: This file contains no playable streams.
nb: Filen inneholder ingen spillbare strømmer.

en: This file is invalid and cannot be played.
nb: Filen er ugyldig og kan ikke spilles.

en: This file is corrupt and cannot be played.
nb: Filen er skadet og kan ikke spilles.

en: Invalid atom size.
nb: Ugyldig atomstørrelse.

en: This file is incomplete and cannot be played.
nb: Filen er ufullstendig og kan ikke spilles.

en: The video in this file might not play correctly.
nb: Videoen i denne filen spilles kanskje ikke av korrekt.

en: This file contains too many streams. Only playing first %d
nb: Filen inneholder for mange strømmer. Spiller bare første %d

en: No supported stream was found. You might need to install a GStreamer RTSP extension plugin for Real media streams.
nb: Ingen støttet strøm ble funnet. Du må kanskje installere en GStreamer RTSP utvidelsesprogramtillegg for Real mediestrømmer.

en: No supported stream was found. You might need to allow more transport protocols or may otherwise be missing the right GStreamer RTSP extension plugin.
nb: Ingen støttet strøm ble funnet. Du må kanskje tillate flere transportprotokoller eller den kan mangle den rette GStreamer RTSP-utvidelsestillegget.

en: Internal data flow error.
nb: Intern dataflytfeil.

en: Volume
nb: Volum

en: Treble
nb: Diskant

en: Speaker
nb: Høyttaler

en: Line-in
nb: Linje inn

en: Microphone
nb: Mikrofon

en: Mixer
nb: Mikser

en: Record
nb: Opptak

en: In-gain
nb: Innstyrke

en: Out-gain
nb: Utstyrke

en: Line-1
nb: Linje 1

en: Line-2
nb: Linje 2

en: Line-3
nb: Linje 3

en: Digital-1
nb: Digital 1

en: Digital-2
nb: Digital 2

en: Digital-3
nb: Digital 3

en: Phone-in
nb: Telefon inn

en: Phone-out
nb: Telefon ut

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
nb: Kunne ikke åpne lydenheten for avspilling. Enheten brukes av et annet program.

en: Could not open audio device for playback. You don't have permission to open the device.
nb: Kunne ikke åpne lydenheten for avspilling. Du har ikke tillatelse til å åpne enheten.

en: Could not open audio device for playback.
nb: Kunne ikke åpne lydenhet for avspilling.

en: Could not open audio device for recording. You don't have permission to open the device.
nb: Kunne ikke åpne lydenheten for opptak. Du har ikke tillatelse til å åpne enheten.

en: Could not open audio device for recording.
nb: Kunne ikke åpne lydenhet for opptak.

en: Could not open audio device for mixer control handling.
nb: Kunne ikke åpne lydenheten for mikserkontrollhåndtering.

en: Could not open audio device for mixer control handling. This version of the Open Sound System is not supported by this element.
nb: Kunne ikke åpne lydenheten for mikserkontrollhåndtering. Denne versjonen av «Open Sound System» støttes ikke av dette elementet.

en: Master
nb: Hovedvolum

en: Rear
nb: Bak

en: Headphones
nb: Hodetelefoner

en: Center
nb: Senter

en: Built-in Speaker
nb: Innebygget høyttaler

en: AUX 1 Out
nb: AUX 1 ut

en: AUX 2 Out
nb: AUX 2 ut

en: AUX Out
nb: AUX ut

en: 3D Depth
nb: 3D dybde

en: 3D Center
nb: 3D senter

en: 3D Enhance
nb: 3D-forbedring

en: Telephone
nb: Telefon

en: Line Out
nb: Linje ut

en: Line In
nb: Linje inn

en: Internal CD
nb: Intern CD

en: Video In
nb: Video inn

en: AUX 1 In
nb: AUX 1 inn

en: AUX 2 In
nb: AUX 2 inn

en: AUX In
nb: AUX inn

en: Record Gain
nb: Innspillingsstyrke

en: Output Gain
nb: Utdatastyrke

en: Microphone Boost
nb: Mikrofonforsterkning

en: Diagnostic
nb: Diagnose

en: Bass Boost
nb: BassBoost

en: Playback Ports
nb: Avspillingsporter:

en: Input
nb: Inngang

en: Record Source
nb: Opptakskilde

en: Monitor Source
nb: Monitorkilde

en: Keyboard Beep
nb: Tastaturpip

en: Simulate Stereo
nb: Simulert stereo

en: Surround Sound
nb: Surroundlyd

en: Microphone Gain
nb: Mikrofonstyrke

en: Speaker Source
nb: Høyttalerkilde

en: Microphone Source
nb: Mikrofonkilde

en: Center / LFE
nb: Senter / LFE

en: Stereo Mix
nb: Stereomiks

en: Mono Mix
nb: Monomiks

en: Input Mix
nb: Inndatamiks

en: SPDIF In
nb: SPDIF Inn

en: SPDIF Out
nb: SPDIF ut

en: Microphone 1
nb: Mikrofon 1

en: Microphone 2
nb: Mikrofon 2

en: Digital Out
nb: Digital ut

en: Digital In
nb: Digital inn

en: Handset
nb: Håndsett

en: Other
nb: Annet

en: None
nb: Ingen

en: On
nb: På

en: Off
nb: Av

en: Mute
nb: Demp

en: Fast
nb: Rask

note: TRANSLATORS: "Very Low" is a quality setting here
en: Very Low
nb: Meget lav

note: TRANSLATORS: "Low" is a quality setting here
en: Low
nb: Lav

note: TRANSLATORS: "Medium" is a quality setting here
en: Medium
nb: Middels

note: TRANSLATORS: "High" is a quality setting here
en: High
nb: Høy

note: TRANSLATORS: "Very High" is a quality setting here
en: Very High
nb: Meget høy

note: TRANSLATORS: "Production" is a quality setting here
en: Production
nb: Produksjon

en: Front Panel Microphone
nb: Fronpanelmikrofon

en: Front Panel Line In
nb: Frontpanel innlinje

en: Front Panel Headphones
nb: Frontpanelhodetelefoner

en: Front Panel Line Out
nb: Frontpanel utlinje

en: Green Connector
nb: Grønn kontakt

en: Pink Connector
nb: Rosa kontakt

en: Blue Connector
nb: Blå kontakt

en: White Connector
nb: Hvit kontakt

en: Black Connector
nb: Sort kontakt

en: Gray Connector
nb: Grå kontakt

en: Orange Connector
nb: Oransje kontakt

en: Red Connector
nb: Rød kontakt

en: Yellow Connector
nb: Gul kontakt

en: Green Front Panel Connector
nb: Grønn frontpanelkontakt

en: Pink Front Panel Connector
nb: Rosa frontpanelkontakt

en: Blue Front Panel Connector
nb: Blå frontpanelkontakt

en: White Front Panel Connector
nb: Hvit frontpanelkontakt

en: Black Front Panel Connector
nb: Sort frontpanelkontakt

en: Gray Front Panel Connector
nb: Grå frontpanelkontakt

en: Orange Front Panel Connector
nb: Oransje frontpanelkontakt

en: Red Front Panel Connector
nb: Rød frontpanelkontakt

en: Yellow Front Panel Connector
nb: Gul frontpanelkontakt

en: Spread Output
nb: Spredningsutgang

en: Downmix
nb: Nedmiks

en: Virtual Mixer Input
nb: Virtuell mikserinngang

en: Virtual Mixer Output
nb: Virtuell mikserutgang

en: Virtual Mixer Channels
nb: Virtuelle mikserkanaler

note: TRANSLATORS: name + number of a volume mixer control
en: %s %d Function
nb: %s %d Funksjon

note: TRANSLATORS: name of a volume mixer control
en: %s Function
nb: %s Funksjon

en: Could not open audio device for playback. This version of the Open Sound System is not supported by this element.
nb: Kunne ikke åpne lydenheten for avspilling. Denne versjonen av «Open Sound System» støttes ikke av dette elementet.

en: Playback is not supported by this audio device.
nb: Avspilling støttes ikke av denne lydenheten.

en: Audio playback error.
nb: Lydavspillingsfeil

en: Recording is not supported by this audio device.
nb: Opptak støttes ikke av denne lydenheten.

en: Error recording from audio device.
nb: Feil ved opptak fra lydenheten.

en: Gain
nb: Styrke

en: Headphone
nb: Hodetelefon

en: Error reading %d bytes from device '%s'.
nb: Feil ved lesing av% d bytes fra enheten '% s».

en: Got unexpected frame size of %u instead of %u.
nb: Fikk uventet rammestørrelsen %u istedenfor %u.

en: Error reading %d bytes on device '%s'.
nb: Feil ved lesing av %d byte på enheten «%s».

en: Error getting capabilities for device '%s': It isn't a v4l2 driver. Check if it is a v4l1 driver.
nb: Feil ved henting av evner for enheten «%s»: Det er ikke en v4l2 driver. Sjekk om det er en v4l1 driver.

en: Failed to query attributes of input %d in device %s
nb: Feil ved attributtspørring av inndata %d på enhet %s

en: Failed to get setting of tuner %d on device '%s'.
nb: Kunne ikke hente innstillingen av mottakeren %d på enheten «%s».

en: Failed to query norm on device '%s'.
nb: Feil ved norm-spørring på enhet %s.

en: Failed getting controls attributes on device '%s'.
nb: Kunne ikke å få inn kontrollattributter på enhet «%s».

en: Cannot identify device '%s'.
nb: Kan ikke identifisere enhet «%s».

en: This isn't a device '%s'.
nb: Dette er ikke en enhet «%s».

en: Could not open device '%s' for reading and writing.
nb: Kunne ikke åpne enhet «%s» for lesing og skriving.

en: Device '%s' is not a capture device.
nb: Enhet «%s» kan ikke fange data.

en: Device '%s' is not a output device.
nb: Enhet «%s» er ikke en utgangsenhet.

en: Failed to set norm for device '%s'.
nb: Kunne ikke sette normen for enhet «%s».

en: Failed to get current tuner frequency for device '%s'.
nb: Klarte ikke å få gjeldende mottakerfrekvens for enheten «%s».

en: Failed to set current tuner frequency for device '%s' to %lu Hz.
nb: Klarte ikke å sette gjeldende mottakerfrekvens for enheten «%s» til %lu Hz.

en: Failed to get signal strength for device '%s'.
nb: Klarte ikke å innhente signalstyrken for enheten «%s».

en: Failed to get value for control %d on device '%s'.
nb: Kunne ikke hente verdi for kontroll %d på enheten «%s».

en: Failed to set value %d for control %d on device '%s'.
nb: Klarte ikke å sette verdi %d for kontroll %d på enheten «%s».

en: Failed to get current input on device '%s'. May be it is a radio device
nb: Kunne ikke hente gjeldende inndata på enheten «%s». Kanskje det er en radioenhet

en: Failed to set input %d on device %s.
nb: Klarte ikke å sette inngang %d på enhet %s.

en: Failed to get current output on device '%s'. May be it is a radio device
nb: Kunne ikke hente utdata fra enheten «%s». Kanskje det er en radioenhet

en: Failed to set output %d on device %s.
nb: Klarte ikke å sette utgang %d på enhet %s.

en: Could not enqueue buffers in device '%s'.
nb: Kunne ikke legge i kø buffere i enheten «%s».

en: Failed trying to get video frames from device '%s'.
nb: Mislyktes i å få videobilder fra enhet «%s».

en: Failed after %d tries. device %s. system error: %s
nb: Mislyktes etter %d forsøk. Enhet %s. Systemfeil: %s

en: Could not get parameters on device '%s'
nb: Kunne ikke få parametere på enheten «%s».

en: Video input device did not accept new frame rate setting.
nb: Videoinndataenheten aksepterte ikke ny bildefrekvensinnstilling.

en: Could not map buffers from device '%s'
nb: Kunne ikke tilordne buffere fra enheten «%s».

en: The driver of device '%s' does not support any known capture method.
nb: Driveren av enheten «%s» støtter ikke kjente opptaksmetoder.

en: Changing resolution at runtime is not yet supported.
nb: Endring av oppløsning under kjøring støttes ikke enda.

en: Cannot operate without a clock
nb: Kan ikke operere uten en klokke
