psmisc 22.2pre1 - en to nb translation catalogue (39 entries)

en: PSmisc comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under
    the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the files named COPYING.
nb: PSmisc kommer ABSOLUTT UTEN NOEN GARANTI.
    Dette er fri programvare, og du har tillatelse til å redistribuere det
    under betingelsene i GNU General Public License.
    For mer informasjon om dette, les filene som heter COPYING.

en: Cannot open /proc directory: %s
nb: Kan ikke åpne /proc-katalogen: %s

en: Cannot allocate memory for matched proc: %s
nb: Kan ikke allokere minne for funnet prosess: %s

en: Cannot stat %s: %s
nb: Kan ikke kjøre stat på %s: %s

en: Cannot resolve local port %s: %s
nb: Kan ikke løse lokalport %s: %s

en: Unknown local port AF %d
nb: Ukjent lokalport AF %d

en: Cannot open protocol file "%s": %s
nb: Kan ikke åpne protokollfil «%s»: %s

en: Namespace option requires an argument.
nb: Navneromvalget krever et argument.

en: Invalid namespace name
nb: Ugyldig navn på navnerom

en: No process specification given
nb: Ingen prosesspesifikasjon ble gitt

en: all option cannot be used with silent option.
nb: alle valg kan ikke bli brukt med stillevalget.

en: You cannot search for only IPv4 and only IPv6 sockets at the same time
nb: Du kan ikke søke etter bare IPv4- og bare IPv6-socketer samtidig

en: (unknown)
nb: (ukjent)

en: Cannot stat file %s: %s
nb: Kan ikke kjøre stat på fila %s: %s

en: Cannot open /proc/net/unix: %s
nb: Kan ikke åpne /proc/net/unix: %s

en: Kill process %d ? (y/N)
nb: Drepe prosess %d ? (j/N)

en: Could not kill process %d: %s
nb: Kunne ikke drepe prosessen %d: %s

en: Cannot open a network socket.
nb: Kan ikke åpne en nettverkssocket.

en: Cannot find socket's device number.
nb: Kan ikke finne socketens enhetsnummer.

en: Kill %s(%s%d) ? (y/N)
nb: Drepe %s(%s%d) ? (j/n)

en: Cannot get UID from process status
nb: Kan ikke finne UID fra prosesstatus

en: Bad regular expression: %s
nb: Ugyldig regulært uttrykk: %s

en: skipping partial match %s(%d)
nb: hopper over delvis treff %s(%d)

en: Killed %s(%s%d) with signal %d
nb: Drepte %s(%s%d) med signalet %d

en: Usage: pidof [ -eg ] NAME...
           pidof -V
    
        -e      require exact match for very long names;
                skip if the command line is unavailable
        -g      show process group ID instead of process ID
        -V      display version information
nb: Bruksmåte: pidof [ -eg ] navn ...
               pidof -V
    
        -e      krever nøyaktig treff for veldig lange navn;
                hopp over dersom kommandolinjen er utilgjengelig
        -g      vis prosessgruppe ID i stedet for prosess ID
        -V      vis programversjon

en: Usage: killall [-Z CONTEXT] [-u USER] [ -eIgiqrvw ] [ -SIGNAL ] NAME...
nb: Bruksmåte: killall [-Z kontekst] [-u bruker] [ -egiqvw ] [ -signal ] navn ...

en: Usage: killall [OPTION]... [--] NAME...
nb: Bruksmåte: killall [VALG]... [--] navn...

en:   -Z,--context REGEXP kill only process(es) having context
                          (must precede other arguments)
nb:   -Z,--context REGEXP bare drep prosesser med kontekst
                          (må komme foran andre argumenter)

en: Copyright (C) 1993-2005 Werner Almesberger and Craig Small
nb: Copyright (C) 1993-2005 Werner Almesberger og Craig Small

en: Cannot find user %s
nb: Kan ikke finne brukeren %s

en: Maximum number of names is %d
nb: Maksimalt antall navn er %d

en: %s is empty (not mounted ?)
nb: %s er tom (ikke montert?)

en: pstree (PSmisc) %s
nb: pstree (psmisc) %s

en: TERM is not set
nb: TERM er ikke angitt

en: Can't get terminal capabilities
nb: Kan ikke finne ut egenskapene til terminalen

en: No such user name: %s
nb: Fant ikke brukeren «%s».

en: No processes found.
nb: Fant ingen prosesser.

en: Press return to close
nb: Trykk på enter for å lukke.

en: %s: unknown signal; %s -l lists signals.
nb: %s: ukjent signal; %s -l angir kjente signaler.
