wget2-1.99.1 - en to nb translation catalogue (203 entries)

en: Unknown system error
nb: Ukjent systemfeil

en: Address family for hostname not supported
nb: Vertsnavnets adressetype støttes ikke

en: Temporary failure in name resolution
nb: Midlertidig feil i navnoppbygging

en: Bad value for ai_flags
nb: ai_flags har ugyldig verdi

en: Non-recoverable failure in name resolution
nb: Ikke-gjenopprettbar feil i navnoppbygging

en: ai_family not supported
nb: ai_family støttes ikke

en: Memory allocation failure
nb: Feil ved minnetildeling

en: No address associated with hostname
nb: Ingen adresse forbindes med vertsnavnet

en: Name or service not known
nb: Navnet eller tjenesten er ukjent

en: Servname not supported for ai_socktype
nb: Tjenernavnet støttes ikke for ai_socktype

en: ai_socktype not supported
nb: ai_socktype støttes ikke

en: System error
nb: Systemfeil

en: Argument buffer too small
nb: Argument-mellomlageret er for lite

en: Processing request in progress
nb: Behandler forespørsel

en: Request canceled
nb: Forespørselen ble avbrutt

en: Request not canceled
nb: Forespørselen er ikke avbrutt

en: All requests done
nb: Alle forespørsler er utført

en: Interrupted by a signal
nb: Brutt av et signal

en: Parameter string not correctly encoded
nb: Parameter-strengen er ikke kodet korrekt

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: _open_osfhandle failed
nb: _open_osfhandle mislyktes

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
nb: klarte ikke å gjenopprette fd %d. dup2 mislyktes

en: Success
nb: Vellykket

en: No match
nb: Ingen treff

en: Invalid regular expression
nb: Ugyldig regulært uttrykk

en: Invalid collation character
nb: Ugyldig sorteringstegn

en: Invalid character class name
nb: Ugyldig tegnklassenavn

en: Trailing backslash
nb: Etterfølgende omvendt skråstrek

en: Invalid back reference
nb: Ugyldig tilbakereferanse

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
nb: Ingen treff på  «[», «[^», «[:», «[.» eller «[=»

en: Unmatched ( or \(
nb: Ingen treff på «(» eller «\(»

en: Unmatched \{
nb: Ingen treff på «\{»

en: Invalid content of \{\}
nb: Ugyldig innhold i «\{\}»

en: Invalid range end
nb: Ugyldig ende på rekkevidde

en: Memory exhausted
nb: Minnet er oppbrukt

en: Invalid preceding regular expression
nb: Ugyldig foregående regulært uttrykk

en: Premature end of regular expression
nb: For tidlig slutt på regulært uttrykk

en: Regular expression too big
nb: Regulært uttrykk er for stort

en: Unmatched ) or \)
nb: Ingen treff på «)» eller «\)»

en: No previous regular expression
nb: Intet tidligere regulært uttrykk

en: cannot create pipe
nb: klarte ikke å lage datarør

en: %s subprocess failed
nb: underprosess av %s mislyktes

en: %s subprocess
nb: underprosess av %s

en: %s subprocess got fatal signal %d
nb: underprosess av %s fikk kritisk feilsignal %d

en: memory exhausted
nb: minnet er oppbrukt

en: Incomplete cookie entry: %s
nb: Ufullstendig informasjonskapsel-oppføring: %s

en: Failed to read cookies
nb: Klarte ikke å lese informasjonskapsler

en: Failed to write cookie file '%s'
nb: Klarte ikke å lagre informasjonskapsel-fil «%s»

en: Cookie without name or assignment ignored
nb: Informasjonskapsel uten navn eller tideling ble ignorert

en: Unknown token after @charset: %d
nb: Ukjent symbol etter @charset: %d

en: Failed to open %s
nb: Klarte ikke å åpne %s

en: Cannot resolve relative URI '%s'
nb: Klarte ikke å slå opp relativ nettadresse «%s»

en: Failed to init gzip decompression
nb: Klarte ikke å starte gzip-utpakking

en: Failed to uncompress gzip stream (%d)
nb: Klarte ikke å pakke ut gzip-strøm (%d)

en: Failed to close gzip stream (%d)
nb: Klarte ikke å lukke gzip-strøm (%d)

en: Failed to init deflate decompression
nb: Klarte ikke å starte deflate-utpakking

en: Failed to init LZMA decompression
nb: Klarte ikke å starte LZMA-utpakking

en: Failed to init Brotli decompression
nb: Klarte ikke å starte Brotli-utpakking

en: Failed to uncompress Brotli stream (%u): %s
nb: Klarte ikke å pakke ut Brotli-strøm (%u): %s

en: Failed to init bzip2 decompression
nb: Klarte ikke å starte bzip2-utpakking

en: Failed to uncompress bzip2 stream (%d)
nb: Klarte ikke å pakke ut bzip2-strøm (%d)

en: Failed to resolve %s (%s)
nb: Klarte ikke å slå opp %s (%s)

en: Failed to transcode '%s' string into '%s' (%d)
nb: Klarte ikke å kode om «%s»-streng til «%s» (%d)

en: Failed to prepare transcoding '%s' into '%s' (%d)
nb: Klarte ikke å forberede omkoding av «%s»-streng til «%s» (%d)

en: toASCII(%s) failed (%d): %s
nb: toASCII(%s) mislyktes (%d): %s

en: toASCII failed (%d): %s
nb: toASCII mislyktes (%d): %s

en: Invalid UTF-8 sequence not converted: '%s'
nb: Ugyldig UTF-8-sekvens ikke konvertert: «%s»

en: toASCII not available: '%s'
nb: toASCII ikke tilgjengelig: «%s»

en: Failed to hash (%d)
nb: Klarte ikke å lage kontrollsum (%d)

en: Unknown hash type '%s'
nb: Kontrollsumtype «%s» er ukjent

en: %s: Failed to read %llu bytes
nb: %s: Klarte ikke å lese %llu byte

en: HPKP: could not parse host line '%s'
nb: HPKP: klarte ikke å tolke vertslinje «%s»

en: HPKP: could not parse pin line '%s'
nb: HPKP: klarte ikke å tolke pin-linje «%s»

en: Failed to read HPKP data
nb: Klarte ikke å lese HPKP-data

en: Failed to write HPKP file '%s'
nb: Klarte ikke å skrive HPKP-fil «%s»

en: Failed to parse HSTS line: '%s'
nb: Klarte ikke å tolke HSTS-linje: «%s»

en: Failed to read HSTS data
nb: Klarte ikke å lese HSTS-data

en: Failed to write HSTS file '%s'
nb: Klarte ikke å skrive HPKP-fil «%s»

en: %s: Unknown key %d (or value must not be an integer)
nb: %s: nøkkelen %d er ukjent (verdi kan ikke være heltall)

en: Unsupported quality of protection '%s'.
nb: Beskyttelseskvalitet «%s» støttes ikke.

en: Unsupported algorithm '%s'.
nb: Algoritmen «%s» støttes ikke.

en: Decompress failed [host: %s - resource: %s]
nb: Utpakking mislyktes [vert: %s - ressurs: %s]

en: Failed to create HTTP2 callbacks
nb: Klarte ikke å lage HTTP2-tilbakekall

en: Failed to create HTTP2 client session (%d)
nb: Klarte ikke å lage HTTP2-klientøkt (%d)

en: Failed to submit HTTP2 client settings (%d)
nb: Klarte ikke å sende HTTP2-klientoppsett (%d)

en: Failed to terminate HTTP2 session (%d)
nb: Klarte ikke å avslutte HTTP2-klientøkt (%d)

en: Failed to submit HTTP2 request
nb: Klarte ikke å sende HTTP2-klientforespørsel

en: Failed to create request buffer
nb: Klarte ikke å lage mellomlager for forespørsler

en: Expected end-of-chunk not found
nb: Fant ikke forventet slutt på stykke

en: Failed to read %zd bytes (%d)
nb: Klarte ikke å lese %zd byte (%d)

en: Just got %zu of %zu bytes
nb: Mottok nettopp %zu av %zu bytes

en: Body too large: %zu instead of %zu bytes
nb: For mye innhold - %zu i stedet for %zu byte

en: Unknown option %d
nb: Valget %d er ukjent

en: Error parsing URL
nb: Feil under tolking av nettadresse

en: Missing URL/URI
nb: Nettadresse mangler

en: Failed to parse date '%s'
nb: Klarte ikke å tolke datostreng «%s»

en: HTTP response header not found
nb: Fant ikke HTTP-svarhode

en: %s: Unknown option %d
nb: %s: valget %d er ukjent

en: %s: Failed to init networking (%d)
nb: %s: Klarte ikke å laste inn nettverk (%d)

en: %s: Failed to deinit networking (%d)
nb: %s: Klarte ikke å slå av nettverk (%d)

en: %s: Failed to read, error %d
nb: %s: Klarte ikke å lese. Feil %d

en: WARNING: Size of %s changed from %lld to %lld while reading. This may lead to unwanted results !
nb: ADVARSEL: Størrelsen på %s er endret fra %lld til %lld under lesing. Dette kan gi uønskede resultater.

en: Failed to fstat %s
nb: Klarte ikke å utføre fstat på %s

en: Failed to create '%s' (%d)
nb: Klarte ikke å lage «%s» (%d)

en: Failed to lock '%s' (%d)
nb: Klarte ikke å låse «%s» (%d)

en: Failed to read open '%s' (%d)
nb: Klarte ikke å lese åpen fil «%s» (%d)

en: Failed to open tmpfile '%s' (%d)
nb: Klarte ikke å åpne midlertidig fil «%s» (%d)

en: Failed to write open '%s' (%d)
nb: Klarte ikke å skrive til åpen fil «%s» (%d)

en: Failed to write/close '%s' (%d)
nb: Klarte ikke å lagre/lukke «%s» (%d)

en: Failed to rename '%s' to '%s' (%d)
nb: Klarte ikke å gi fila «%s» nytt navn «%s» (%d)

en: Take manually care for '%s'
nb: Håndter «%s» manuelt

en: Missing host/domain in URI '%s'
nb: Nettadresse «%s» mangler vert eller domene

en: Failed to set socket to non-blocking
nb: Klarte ikke å åpne sokkel

en: Failed to get socket flags
nb: Klarte ikke å hente sokkelvalg

en: Failed to set socket option REUSEADDR
nb: Klarte ikke å endre sokkelvalg REUSEADDR

en: Failed to set socket option NODELAY
nb: Klarte ikke å endre sokkelvalg NODELAY

en: Failed to bind (%d)
nb: Klarte ikke å utføre «bind» (%d)

en: Failed to connect (%d)
nb: Klarte ikke å koble til (%d)

en: Failed to create socket (%d)
nb: Klarte ikke å lage sokkel (%d)

en: Failed to read %zu bytes (%d)
nb: Klarte ikke å lese %zu byte (%d)

en: %s: internal error: length mismatch %zu != %zd
nb: %s: intern feil: lengde stemmer ikke. (%zu != %zd)

en: Error in parsing XML
nb: Feil under tolking av XML

en: Failed to parse OCSP line: '%s'
nb: Klarte ikke å tolke OCSP-linje: «%s»

en: Failed to read OCSP hosts
nb: Klarte ikke å lese OSCP-vertsnavn

en: Failed to read OCSP fingerprints
nb: Klarte ikke å lese OSCP-avtrykk

en: Failed to write to OCSP hosts to '%s'
nb: Klarte ikke å lagre OSCP-vertsnavn som «%s»

en: Failed to write to OCSP fingerprints to '%s'
nb: Klarte ikke å lagre OSCP-avtrykk som «%s»

en: Failed to create pipe for STDIN on %s
nb: Klarte ikke å lage datarør for standard inndata på %s

en: Failed to create pipe for STDOUT on %s
nb: Klarte ikke å lage datarør for standardutdata på %s

en: Failed to create pipe for STDERR on %s
nb: Klarte ikke å lage datarør for standardfeil på %s

en: Failed to dup2(%d,%d) (%d)
nb: Klarte ikke å utføre dup2(%d,%d) (%d)

en: Failed to fork '%s'
nb: Klarte ikke å duplisere «%s»

en: Unknown config key %d (or value must not be a string)
nb: Oppsettsnøkkel %d er ukjent (verdi kan ikke være en tekststreng)

en: Unknown config key %d (or value must not be an object)
nb: Oppsettsnøkkel %d er ukjent (verdi kan ikke være et objekt)

en: Unknown config key %d (or value must not be an integer)
nb: Oppsettsnøkkel %d er ukjent (verdi kan ikke være et heltall)

en: Certificate info [%u]:
nb: Sertifikat-info [%u]:

en:   Valid since: %s
nb:  Gyldig fra: %s

en:   Expires: %s
nb:  Utgår: %s

en:   Fingerprint: %s
nb:  Avtrykk: %s

en:   Serial number: %s
nb:  Serienummer: %s

en:   Public key: %s, %s (%u bits)
nb:   Offentlig nøkkel: %s, %s (%u bit)

en:   Version: #%d
nb:   Versjon: #%d

en:   Issuer's DN: %s
nb:  Utsteders DN: %s

en:   Issuer's OID: %s
nb:  Utsteders OID: %s

en:   Issuer's UID: %s
nb:  Utsteders UID: %s

en:   Unknown certificate type %d
nb:  Sertifikattype %d er ukjent

en: TLS/IA session
nb: TLS-/IA-økt

en: SRP session with username %s
nb: SRP-økt med brukernavn %s

en: PSK authentication. PSK hint '%s'
nb: PSK-autentisering. PSK-hint «%s»

en: PSK authentication. Connected as '%s'
nb: PSK-autentisering. Koblet til som «%s»

en: Anonymous authentication.
nb: Anonym autentisering.

en: Transport authentication failure
nb: Feil under transport-autentisering

en: Unsupported credential type %d.
nb: Akkreditivtype «%d» støttes ikke.

en: Ephemeral DH using prime of %d bits
nb: Flyktig DH med primtall av %d bit

en: Ephemeral ECDH using curve %s
nb: Flyktig DH med kurve %s

en: Key Exchange: %s
nb: Nøkkelutveksling: %s

en: Protocol: %s
nb: Protokoll: %s

en: Certificate Type: %s
nb: Sertifikattype: %s

en: Cipher: %s
nb: Krypteringsmetode: %s

en: Failed to import pubkey: %s
nb: Klarte ikke å importere offentlig nøkkel: %s

en: Failed to export pubkey: %s
nb: Klarte ikke å eksportere offentlig nøkkel: %s

en: ERROR
nb: FEIL

en: WARNING
nb: ADVARSEL

en: %s: Certificate verification error
nb: %s: Sertifikat-valideringsfeil

en: %s: The certificate is not trusted.
nb: %s: Sertifikatet er ikke pålitelig.

en: %s: The certificate has been revoked.
nb: %s: Sertifikatet er tilbakekalt.

en: %s: The certificate signer was not a CA.
nb: %s: Sertifikatet er ikke signert av en gyldig CA.

en: %s: The certificate was signed using an insecure algorithm.
nb: %s: Sertifikatet er signert med en usikker algoritme.

en: %s: The certificate is not yet activated.
nb: %s: Sertifikatet er ikke gyldig enda.

en: %s: The certificate has expired.
nb: %s: Sertifikatet er utgått.

en: %s: The certificate signature is invalid.
nb: %s: Ugyldig sertifikat-signatur.

en: %s: The certificate's owner does not match hostname '%s'.
nb: %s: Sertifikatets eier samsvarer ikke med vertsnavn «%s».

en: %s: The certificate could not be verified (0x%X).
nb: %s: Klarte ikke å bekrefte sertifikat (0x%X).

en: %s: Certificate must be X.509
nb: %s: Sertifikat må være av typen X.509

en: %s: Error initializing X.509 certificate
nb: %s: Feil under innlasting av X.509-sertifikat

en: %s: No certificate was found!
nb: %s: Fant ingen sertifikat.

en: %s: Failed to parse certificate: %s
nb: %s: Klarte ikke å tolke sertifikat: %s

en: WARNING: The certificate's (stapled) OCSP status is invalid
nb: ADVARSEL: Sertifikatets (stemplede) OSCP-status er ugyldig

en: WARNING: The certificate's (stapled) OCSP status has not been sent
nb: ADVARSEL: Sertifikatets (stemplede) OSCP-status ble ikke sendt

en: GnuTLS: Unsupported priority string '%s': %s
nb: GnuTLS: Prioritetsstreng «%s» støttes ikke: %s

en: GnuTLS: Unsupported default priority 'NULL': %s
nb: GnuTLS: Forvalgt prioritet «NULL» støttes ikke: %s

en: WARNING: OCSP is not available in this version of GnuTLS.
nb: ADVARSEL: OSCP er ikke tilgjengelig i denne versjonen av GnuTLS.

en: Unsupported protocol type for content: %s
nb: Innholdsprotokoll-type «%s» støttes ikke.

en: Value out of range (0-65535): %s
nb: Verdi %s er utenfor tillatt rekkevidde (0-65535)

en: Unsupported regex type '%s'
nb: Reg.uttrykkstype «%s» støttes ikke.

en: Unknown progress type '%s'
nb: Framdriftstype «%s» er ukjent

en: Unknown restrict-file-name type '%s'
nb: «%s» er en ukjent «restrict-file-name»-type

en: Unknown option '-n%c'
nb: Valget «-n%c» er ukjent

en: Compression type %s not supported
nb: Komprimeringstype %s støttes ikke

en: Unknown option '%s'
nb: Valget «%s» er ukjent

en: Unknown option '-%c'
nb: Valget «-%c» er ukjent

en: Password:
nb: Passord:

en: Cannot create pipe
nb: Klarte ikke å lage datarør

en: Error reading response from command "%s %s": %s
nb: Feil under lesing av kommandosvar «%s %s»: %s

en: Options for %s:
nb: Valg for %s:

en: URI scheme not supported: '%s'
nb: Nettadresse-type «%s» støttes ikke

en: Nothing to do - goodbye
nb: Ingenting å gjøre. Ha det bra!

en: Wget2 built without thread support. Disabling progress report
nb: Wget2 er satt sammen uten trådstøtte. Slår av framdriftsrapportering

en: set by user
nb: valgt av bruker

en: set by BOM
nb: valgt av BOM

en: set by server response
nb: valgt av tjenersvar

en: set by document
nb: valgt av dokument

en: URI content encoding = '%s'
nb: Innholdskoding av nettadresse = «%s»
