libc 2.22-pre1 - en to sl translation catalogue (514 entries)

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
sl: %.*s: parameter ARGP_HELP_FMT zahteva podano vrednost

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
sl: %.*s: neznan parameter ARGP_HELP_FMT

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
sl: Smetje v ARGP_HELP_FMT: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
sl: Argumenti, navedeni kot obvezni ali neobvezni pri dolgi obliki izbire, so obvezni ali neobvezni tudi pri vseh odgovarjajočih kratkih oblikah.

en: Usage:
sl: Uporaba:

en:   or:
sl:   ali:

en:  [OPTION...]
sl:  [IZBIRA...]

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
sl: Poskusite »%s --help« ali »%s --usage« za izčrpnejša navodila.

en: Report bugs to %s.
sl: Poročila o napakah javite na %s.

en: Give this help list
sl: Poda ta seznam pomoči

en: Give a short usage message
sl: Poda kratka navodila za uporabo

en: NAME
sl: IME

en: Set the program name
sl: Nastavi ime programa

en: SECS
sl: SEK

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
sl: Premor SEK sekund (privzeto 3600)

en: Print program version
sl: Izpis izdaje programa

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
sl: (PROGRAMSKA NAPAKA) Različica ni poznana?!

en: %s: Too many arguments
sl: %s: Preveč argumentov

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
sl: (PROGRAMSKA NAPAKA) Izbira bi morala biti prepoznana?!

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
    %n
sl: %s%s%s:%u: %s%sPredpostavka »%s« spodletela.
    %n

en: Create C header file NAME containing symbol definitions
sl: Ustvari zaglavno datoteko C IME z definicijami simbolov

en: Do not use existing catalog, force new output file
sl: Ne uporabljaj obstoječega kataloga, zahtevaj novo izhodno datoteko

en: Write output to file NAME
sl: Zapiši izhod na datoteko IME

en: Generate message catalog.
    If INPUT-FILE is -, input is read from standard input.  If OUTPUT-FILE
    is -, output is written to standard output.
sl: Ustvari katalog sporočil.
    Če je VHODNA_DATOTEKA enaka -, se vhod bere s standardnega vhoda. Če je IZHODNA_DATOTEKA enaka -, se izhod zapisuje na standardni izhod.

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
sl: -o IZHODNA_DATOTEKA [VHODNA_DATOTEKA]...
    [IZHODNA_DATOTEKA [VHODNA_DATOTEKA]...]

en: For bug reporting instructions, please see:
    %s.
sl: Za navodila o prijavljanju napak prosim poglejte:
    %s.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    To je prost program; pogoji, pod katerimi ga lahko razmnožujete in
    razširjate so navedeni v izvorni kodi. Za program ni NOBENEGA jamstva,
    niti jamstev USTREZNOSTI ZA PRODAJO ali PRIMERNOSTI ZA RABO.

en: Written by %s.
sl: Avtor(ica): %s.

en: *standard input*
sl: *standardni vhod*

en: cannot open input file `%s'
sl: Vhodne datoteke »%s« ni mogoče odpreti

en: illegal set number
sl: neveljavna številka množice

en: duplicate set definition
sl: podvojena definicija množice

en: this is the first definition
sl: to je prva definicija

en: unknown set `%s'
sl: neznana množica »%s«

en: invalid quote character
sl: neveljavna navednica

en: unknown directive `%s': line ignored
sl: neznana direktiva »%s«: vrstica se ne upošteva

en: duplicated message number
sl: podvojena številka sporočila

en: duplicated message identifier
sl: podvojen identifikator sporočila

en: invalid character: message ignored
sl: neveljaven znak: sporočilo se ne upošteva

en: invalid line
sl: neveljavna vrstica

en: malformed line ignored
sl: okvarjena vrstici se ne upošteva

en: cannot open output file `%s'
sl: izhodne datoteke »%s« ni mogoče odpreti

en: invalid escape sequence
sl: neveljavno ubežno zaporedje

en: unterminated message
sl: nezaključeno sporočilo

en: while opening old catalog file
sl: ob odpiranju starega kataloga

en: conversion modules not available
sl: moduli za pretvorbo niso na voljo

en: cannot determine escape character
sl: ubežnega znaka ni mogoče ugotoviti

en: Don't buffer output
sl: Ne uporabljaj medpomnilnika na izhodu

en: Dump information generated by PC profiling.
sl: Izpiši podatke, pridobljene s profiliranjem PC

en: [FILE]
sl: [DATOTEKA]

en: cannot open input file
sl: vhodne datoteke ni mogoče odpreti

en: cannot read header
sl: glave ni mogoče prebrati

en: invalid pointer size
sl: neveljavna velikost kazalca

en: Usage: xtrace [OPTION]... PROGRAM [PROGRAMOPTION]...\n
sl: Uporaba: xtrace [IZBIRA]... PROGRAM [IZBIRA_PROGRAMA]...\n

en: Try \`%s --help' or \`%s --usage' for more information.\n
sl: Poskusite »%s --help« ali »%s --usage« za izčrpnejša navodila.\n

en: %s: option '%s' requires an argument.\n
sl: %s: izbira »%s« zahteva argument\n

en: Trace execution of program by printing currently executed function.
    
         --data=FILE          Don't run the program, just print the data from FILE.
    
       -?,--help              Print this help and exit
          --usage             Give a short usage message
       -V,--version           Print version information and exit
    
    Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding
    short options.
sl: Sledi izvajanju programa z izpisom funkcije, ki se trenutno izvaja.
    
         --data=DATOTEKA      Programa ne poženi, ampak le izpiši podatke iz
                              DATOTEKE.
       -?,--help              Izpiši ta navodila in končaj.
          --usage             Kratko navodilo za uporabo.
       -V,--version           Različica programa.
    
    Argumenti, navedeni kot obvezni pri dolgi obliki izbire, so obvezni tudi za kratko.

en: For bug reporting instructions, please see:\\n%s.\\n
sl: Za napotke glede javljanja napak prosim poglejte:\\n%s.\\n

en: xtrace: unrecognized option \`$1'\n
sl: xtrace: neprepoznana izbira \»$1«\n

en: No program name given\n
sl: Ime programa ni podano\n

en: executable \`$program' not found\n
sl: izvedljivega programa \»$program« ni moč najti\n<

en: \`$program' is no executable\n
sl: \»$program« ni izvedljiv program\n<<

en: unsupported dlinfo request
sl: nepodprt zahtevek dlinfo

en: invalid namespace
sl: neveljaven imenski prostor

en: invalid mode
sl: napačna zaščita

en: invalid mode parameter
sl: napačen parameter zaščita

en: unknown
sl: neznano

en: Unknown OS
sl: Neznan OS

en: Can't open cache file %s
sl: Ni mogoče odpreti predpomnilniške datoteke %s

en: mmap of cache file failed.
sl: mmap predpomnilniške datoteke ni uspel.

en: File is not a cache file.
sl: Datoteka ni predpomnilniška datoteka.

en: %d libs found in cache `%s'
sl: %d knjižnic najdeno v predpomnilniku »%s«

en: Can't create temporary cache file %s
sl: Začasne predpomnilniške datoteke %s ni mogoče ustvariti

en: Writing of cache data failed
sl: Zapisovanje predpomnilniških podatkov ni uspelo

en: Changing access rights of %s to %#o failed
sl: Sprememba pravic dostopa za %s na %#o ni uspela

en: Renaming of %s to %s failed
sl: Preimenovanje %s v %s ni uspelo

en: cannot create scope list
sl: seznama področja ni mogoče ustvariti

en: shared object not open
sl: deljeni predmet ni odprt

en: DST not allowed in SUID/SGID programs
sl: DST ni dovoljen pri programih SUID/SGID

en: empty dynamic string token substitution
sl: prazna zamenjava dinamičnega niza žetonov

en: cannot load auxiliary `%s' because of empty dynamic string token substitution
sl: pomožne datoteke »%s« ni mogoče naložiti zaradi prazne zamenjave dinamičnega niza žetonov

en: cannot allocate dependency list
sl: seznama odvisnosti ni mogoče dodeliti

en: cannot allocate symbol search list
sl: seznama iskalnih simbolov ni mogoče dodeliti

en: Filters not supported with LD_TRACE_PRELINKING
sl: Pri LD_TRACE_PRELINKING filtri niso podprti

en: error while loading shared libraries
sl: napaka ob nalaganju deljene knjižnice

en: DYNAMIC LINKER BUG!!!
sl: NAPAKA DINAMIČNEGA POVEZOVALNIKA!!!

en: cannot map pages for fdesc table
sl: strani za tabelo fdesc ni mogoče preslikati

en: cannot map pages for fptr table
sl: strani za tabelo fptr ni mogoče preslikati

en: internal error: symidx out of range of fptr table
sl: interna napaka: symidx je izven obsega tabele fptr

en: cannot create capability list
sl: seznama sposobnosti ni mogoče ustvariti

en: cannot allocate name record
sl: zapisa imena ni mogoče dodeliti

en: cannot create cache for search path
sl: predpomnilnika za iskalno pot ni mogoče ustvariti

en: cannot create RUNPATH/RPATH copy
sl: kopije RUNPATH/RPATH ni mogoče ustvariti

en: cannot create search path array
sl: polja iskalnih poti ni mogoče ustvariti

en: cannot stat shared object
sl: statusa deljenega predmeta ni mogoče ugotoviti

en: cannot create shared object descriptor
sl: deljenega predmetnega deskriptorja ni mogoče ustvariti

en: cannot read file data
sl: podatkov datoteke ni mogoče prebrati

en: object file has no loadable segments
sl: predmetna datoteka nima včitljivega segmenta

en: cannot dynamically load executable
sl: dinamično nalaganje izvedljive datoteke ni mogoče

en: object file has no dynamic section
sl: predmetna datoteka nima dinamične sekcije

en: shared object cannot be dlopen()ed
sl: dlopen() na deljenih predmetih ni mogoč

en: cannot allocate memory for program header
sl: dodelitev pomnilnika za glavo programa ni mogoča

en: cannot change memory protections
sl: sprememba zaščite pomnilnika ni mogoča

en: cannot enable executable stack as shared object requires
sl: izvedljivega sklada ni mogoče omogočiti, kot to zahteva deljeni predmet

en: cannot close file descriptor
sl: datotečnega deskriptorja ni mogoče zapreti

en: file too short
sl: datoteka je prekratka

en: invalid ELF header
sl: neveljavna glava ELF

en: ELF file data encoding not big-endian
sl: kodiranje podatkov datoteke ELF ni »big-endian«

en: ELF file data encoding not little-endian
sl: kodiranje podatkov datoteke ELF ni »little-endian«

en: ELF file version ident does not match current one
sl: identifikator različice datoteke ELF se ne ujema s trenutnim

en: ELF file OS ABI invalid
sl: OS ABI datoteke ELF ni veljaven

en: ELF file ABI version invalid
sl: različica ABI datoteke ELF ni veljavna

en: nonzero padding in e_ident
sl: neničelno zapolnjenje pri e_ident

en: internal error
sl: interna napaka

en: ELF file version does not match current one
sl: različica datoteke ELF se ne ujema s trenutno

en: only ET_DYN and ET_EXEC can be loaded
sl: samo ET_DYN in ET_EXEC je mogoče naložiti

en: ELF file's phentsize not the expected size
sl: phentsize datoteke ELF ni pričakovane velikosti

en: wrong ELF class: ELFCLASS64
sl: napačen razred ELF: ELFCLASS64

en: wrong ELF class: ELFCLASS32
sl: napačen razred ELF: ELFCLASS32

en: cannot open shared object file
sl: deljene predmetne datoteke ni mogoče odpreti

en: failed to map segment from shared object
sl: preslikava segmenta iz deljenega predmeta ni uspela

en: cannot map zero-fill pages
sl: ničelnih strani ni mogoče preslikati

en: symbol lookup error
sl: napaka pri iskanju simbola

en: cannot extend global scope
sl: ni mogoče razširiti globalnega področja

en: TLS generation counter wrapped!  Please report this.
sl: Zapletanje števca generacij TLS! Prosim, javite to napako.

en: invalid mode for dlopen()
sl: neveljavni način za dlopen()

en: no more namespaces available for dlmopen()
sl: nobenega imenskega prostora za dlmopen() ni več na voljo

en: invalid target namespace in dlmopen()
sl: neveljavni ciljni imenski prostor pri dlmopen()

en: cannot allocate memory in static TLS block
sl: ni mogoče dodeliti pomnilnika v statičnem bloku TLS

en: cannot make segment writable for relocation
sl: segmenta se ne da odščititi za pisanje pred premikom

en: %s: out of memory to store relocation results for %s
sl: %s: pomnilnika ni dovolj za shranjevanje rezultatov premikanja %s

en: cannot restore segment prot after reloc
sl: zaščite segmenta po premiku ni mogoče povrniti

en: cannot apply additional memory protection after relocation
sl: dodatne zaščite pomnilnika po premiku ni mogoče uporabiti

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
sl: RTLD_NEXT uporabljen v kodi se ni dinamično naložil

en: cannot create TLS data structures
sl: podatkovnih struktur TLS ni mogoče ustvariti

en: version lookup error
sl: napaka pri vpogledu v različico

en: cannot allocate version reference table
sl: ni mogoče dodeliti tabele sklicev različic

en: Print cache
sl: Izpiši vsebino predpomnilnika

en: Generate verbose messages
sl: Ustvarjaj obširna sporočila

en: Don't build cache
sl: Ne gradi predpomnilnika

en: Change to and use ROOT as root directory
sl: Spremeni delovni imenik v KOREN in ga uporabi kot korenski imenik

en: ROOT
sl: KOREN

en: CACHE
sl: PREDPOMNILNIK

en: Use CACHE as cache file
sl: Uporabi PREDPOMNILNIK kot predpomnilniško datoteko

en: CONF
sl: KONF

en: Use CONF as configuration file
sl: Uporabi KONF kot nastavitveno datoteko

en: Only process directories specified on the command line.  Don't build cache.
sl: Obdelaj le imenike, določene v ukazni vrstici. Ne gradi predpomnilnika.

en: Manually link individual libraries.
sl: Ročno poveži posamične knjižnice.

en: FORMAT
sl: OBLIKA

en: Ignore auxiliary cache file
sl: Ne upoštevaj nadomestne predpomnilniške datoteke

en: Configure Dynamic Linker Run Time Bindings.
sl: Nastavi izvajalne povezave dinamičnega povezovalnika.

en: Path `%s' given more than once
sl: Pot »%s« je podana več kot enkrat

en: %s is not a known library type
sl: »%s« ni poznan tip knjižnice

en: Can't stat %s
sl: Statusa %s ni moč ugotoviti

en: Can't stat %s
sl: Statusa %s ni moč ugotoviti

en: %s is not a symbolic link
sl: %s ni simbolna povezava

en: Can't unlink %s
sl: Ni mogoče odstraniti povezave %s

en: Can't link %s to %s
sl: Ni mogoče ustvariti povezave %s na %s

en:  (changed)
sl:  (zamenjano)

en:  (SKIPPED)
sl:  (PRESKOČENO)

en: Can't find %s
sl: Neuspelo iskanje %s

en: Cannot lstat %s
sl: Ni mogoče izvesti lstat %s

en: Ignored file %s since it is not a regular file.
sl: Datoteka %s ni bila upoštevana, ker ni navadna datoteka.

en: No link created since soname could not be found for %s
sl: Povezava ni bila ustvarjena, ker ni bilo moč najti soname za %s

en: Can't open directory %s
sl: Ni mogoče odpreti imenika %s

en: Input file %s not found.
sl: Vhodne datoteke %s ni moč najti.

en: Cannot stat %s
sl: Statusa %s ni moč ugotoviti

en: libc5 library %s in wrong directory
sl: knjižnica libc5 %s v napačnem imeniku

en: libc6 library %s in wrong directory
sl: knjižnica libc6 %s v napačnem imeniku

en: libc4 library %s in wrong directory
sl: knjižnica libc4 %s v napačnem imeniku

en: libraries %s and %s in directory %s have same soname but different type.
sl: knjižnici %s in %s v imeniku %s imata isti soname, a sta različnega tipa.

en: Warning: ignoring configuration file that cannot be opened: %s
sl: Opozorilo: nastavitvene datoteke ni mogoče prebrati in se je ne upošteva: %s

en: need absolute file name for configuration file when using -r
sl: ob izbiri -r je potrebo absolutno ime za nastavitveno datoteko

en: memory exhausted
sl: pomnilnik porabljen

en: %s:%u: cannot read directory %s
sl: %s:%u: imenika %s ni mogoče prebrati

en: relative path `%s' used to build cache
sl: relativna pot »%s« uporabljena za izgradnjo predpomnilnika

en: Can't chdir to /
sl: Sprememba imenika na / ni mogoča

en: Can't open cache file directory %s
sl: Ni mogoče odpreti imenika %s s predpomnilniško datoteko

en: Written by %s and %s.
sl: Avtorja: %s in %s.

en: Usage: ldd [OPTION]... FILE...
          --help              print this help and exit
          --version           print version information and exit
      -d, --data-relocs       process data relocations
      -r, --function-relocs   process data and function relocations
      -u, --unused            print unused direct dependencies
      -v, --verbose           print all information
sl: Uporaba: ldd [IZBIRA]... DATOTEKA...
          --help              izpiši ta navodila in končaj
          --version           različica programa
      -d, --data-relocs       obdelaj premike podatkov
      -r, --function-relocs   obdelaj premike podatkov in funkcij
      -u, --unused            izpiši neuporabljene neposredne odvisnosti
      -v, --verbose           izpiši vse informacije

en: ldd: option \`$1' is ambiguous
sl: ldd: izbira \»%s« je dvoumna

en: unrecognized option
sl: neprepoznana izbira

en: Try \`ldd --help' for more information.
sl: Poskusite »ldd --help« za več informacij.

en: missing file arguments
sl: manjkajoči argumenti datoteke

note: TRANS This is a ``file doesn't exist'' error TRANS for ordinary files that are referenced in contexts where they are TRANS expected to already exist.
en: No such file or directory
sl: Datoteka ali imenik s tem imenom ne obstaja

en: not regular file
sl: ni navadna datoteka

en: warning: you do not have execution permission for
sl: opozorilo: nimate dovoljenja za izvajanje za

en: 	not a dynamic executable
sl: 	ni dinamična izvedljiva datoteka

en: exited with unknown exit code
sl: zaključek z neznano izhodno kodo

en: error: you do not have read permission for
sl: napaka: nimate dovoljenja za branje za

en: cannot find program header of process
sl: programske glave procesa ni mogoče najti

en: cannot read program header
sl: programske glave ni mogoče prebrati

en: cannot read dynamic section
sl: dinamične sekcije ni mogoče prebrati

en: cannot read r_debug
sl: branje r_debug ni mogoče

en: cannot read program interpreter
sl: programskega tolmača ni mogoče prebrati

en: cannot read link map
sl: preslikave povezav ni mogoče prebrati

en: cannot read object name
sl: imena predmeta ni mogoče prebrati

en: cannot allocate buffer for object name
sl: dodelitev medpomnilnika za ime predmeta ni mogoča

en: List dynamic shared objects loaded into process.
sl: Izpiši seznam dinamičnih deljenih predmetov, naloženih v proces.

en: Exactly one parameter with process ID required.
sl: Zahtevan je natančno en parameter z ID procesa.

en: invalid process ID '%s'
sl: neveljavna identifikacijska številka procesa »%s«

en: cannot open %s
sl: ni mogoče odpreti %s

en: cannot open %s/task
sl: ni mogoče odpreti %s/task

en: cannot prepare reading %s/task
sl: ni mogoče pripraviti %s/task za branje

en: invalid thread ID '%s'
sl: neveljavna identifikacijska številka niti »%s«

en: cannot attach to process %lu
sl: pripenjanje k procesu %lu ni mogoče

en: cannot get information about process %lu
sl: informacije o procesu %lu niso na voljo

en: process %lu is no ELF program
sl: proces %lu ni program ELF

en: file %s is truncated
sl: datoteka %s je okrnjena

en: %s is a 32 bit ELF file.
sl: %s je 32-bitna datoteka ELF.

en: %s is a 64 bit ELF file.
sl: %s je 64-bitna datoteka ELF.

en: Unknown ELFCLASS in file %s.
sl: Neznani ELFCLASS v datoteki %s.

en: %s is not a shared object file (Type: %d).
sl: %s ni deljena predmetna datoteka (tip: %d).

en: more than one dynamic segment
sl: več kot en dinamični segment

en: Cannot fstat file %s.
sl: fstat() na datoteki %s ni mogoče izvesti.

en: File %s is empty, not checked.
sl: Datoteka %s je prazna, brez preverjanja.

en: File %s is too small, not checked.
sl: Datoteka %s je premajhna, brez preverjanja.

en: Cannot mmap file %s.
sl: mmap() na datoteki %s ni mogoče izvesti.

en: %s is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
sl: %s ni datoteka ELF - magično zaporedje bajtov na začetku je napačno.

en: Usage: sln src dest|file
sl: Uporaba: sln IZVOR CILJ|DATOTEKA

en: %s: file open error: %m
sl: %s: napaka pri odpiranju datoteke: %m

en: No target in line %d
sl: V vrstici %d ni tarče

en: %s: destination must not be a directory
sl: %s: cilj ne sme biti imenik

en: %s: failed to remove the old destination
sl: %s: odstranitev starega cilja ni uspela

en: %s: invalid destination: %s
sl: %s: neveljaven cilj: %s

en: Invalid link from "%s" to "%s": %s
sl: Neveljavna povezava z »%s« na »%s«: %s

en: Usage: sotruss [OPTION...] [--] EXECUTABLE [EXECUTABLE-OPTION...]
      -F, --from FROMLIST     Trace calls from objects on FROMLIST
      -T, --to TOLIST         Trace calls to objects on TOLIST
    
      -e, --exit              Also show exits from the function calls
      -f, --follow            Trace child processes
      -o, --output FILENAME   Write output to FILENAME (or FILENAME.$PID in case
    			  -f is also used) instead of standard error
    
      -?, --help              Give this help list
          --usage             Give a short usage message
          --version           Print program version
sl: Usage: sotruss [IZBIRA...] [--] PROGRAM [IZBIRA_PROGRAMA...]
      -F, --from SEZNAM       Sledi klicem predmetov s SEZNAMA
      -T, --to SEZNAM         Sledi klicem predmetom s SEZNAMA
    
      -e, --exit              Prikaži tudi izhode klicev funkcij
      -f, --follow            Sledi procesom naslednikom
      -o, --output DATOTEKA   Zapiši izhod na DATOTEKO (ali DATOTEKO.$PID, če
                              je uporabljena izbira -f) namesto na standardni izhod
    
      -?, --help              Prikaži ta seznam pomoči
          --usage             Prikaži kratko sporočilo o rabi
          --version           Izpiši različico programa

en: Mandatory arguments to long options are also mandatory for any corresponding\nshort options.\n
sl: Argumenti, navedeni kot obvezni ali neobvezni pri dolgi obliki izbire, so\nobvezni ali neobvezni tudi pri vseh odgovarjajočih kratkih oblikah.\n

en: %s: option requires an argument -- '%s'\n
sl: %s: izbira zahteva argument -- »%s«\n

en: %s: option is ambiguous; possibilities:
sl: %s: izbira ni enopomenska; možnosti so:

en: Written by %s.\n
sl: Avtor(ica): %s.\n

en: Usage: %s [-ef] [-F FROMLIST] [-o FILENAME] [-T TOLIST] [--exit]
    	    [--follow] [--from FROMLIST] [--output FILENAME] [--to TOLIST]
    	    [--help] [--usage] [--version] [--]
    	    EXECUTABLE [EXECUTABLE-OPTION...]\n
sl: Usage: %s [-ef] [-F SEZNAM] [-o DATOTEKA] [-T SEZNAM] [--exit]
           [--follow] [--from SEZNAM] [--output DATOTEKA] [--to SEZNAM]
           [-help] [--usage] [--version] [--]
           PROGRAM [IZBIRA_PROGRAMA...]

en: %s: unrecognized option '%c%s'\n
sl: %s: neprepoznana izbira »%c%s«\n

en: Output selection:
sl: Izbira izhoda:

en: print list of count paths and their number of use
sl: izpiši seznam štetih poti in število njihovih rab

en: generate flat profile with counts and ticks
sl: ustvari enostavni profil s števili in takti

en: generate call graph
sl: ustvari graf klicev

en: Read and display shared object profiling data.
sl: Preberi in prikaži profilne podatke za deljeni predmet.

en: failed to load shared object `%s'
sl: nalaganje deljenega predmeta »%s« ni uspelo

en: cannot create internal descriptor
sl: internega deskriptorja ni mogoče ustvariti

en: Reopening shared object `%s' failed
sl: Ponovno odpiranje deljenega predmeta »%s« ni uspelo

en: reading of section headers failed
sl: branje zaglavij razdelkov ni uspelo

en: reading of section header string table failed
sl: branje tabele nizov zaglavja razdelka ni uspelo

en: *** Cannot read debuginfo file name: %m
sl: *** Ni mogoče prebrati imena datoteke debuginfo: %m

en: cannot determine file name
sl: imena datoteke ni mogoče ugotoviti

en: reading of ELF header failed
sl: branje zaglavja ELF ni uspelo

en: *** The file `%s' is stripped: no detailed analysis possible
sl: *** Datoteka »%s« je posneta; podrobna analiza ni mogoča

en: failed to load symbol data
sl: nalaganje simbolnih podatkov ni uspelo

en: cannot load profiling data
sl: profilnih podatkov ni mogoče naložiti

en: while stat'ing profiling data file
sl: ob branju statistike datoteke s profilnimi podatki

en: profiling data file `%s' does not match shared object `%s'
sl: datoteka s profilimi podatki »%s« ne ustreza deljenemu predmetu »%s«

en: failed to mmap the profiling data file
sl: klic mmap() na datoteki s profilnimi podatki ni uspel

en: error while closing the profiling data file
sl: napaka pri zapiranju datoteke s podatki za profiliranje

en: `%s' is no correct profile data file for `%s'
sl: »%s« ni prava datoteka s profilnimi podatki za »%s«

en: cannot allocate symbol data
sl: prostora za simbolne podatke ni mogoče dodeliti

en: cannot open output file
sl: izhodne datoteke ni mogoče odpreti

en: error while closing input `%s'
sl: napaka pri zapiranju vhoda »%s«

en: illegal input sequence at position %Zd
sl: neveljavno vhodno zaporedje na poziciji %Zd

en: incomplete character or shift sequence at end of buffer
sl: nepopolni znak ali pomično zaporedje na koncu medpomnilnika

en: error while reading the input
sl: napaka pri branju vhoda

en: unable to allocate buffer for input
sl: vhodnega medpomnilnika ni mogoče dodeliti

en: Input/Output format specification:
sl: Specifikacija V/I zapisa:

en: encoding of original text
sl: kodiranje izvirnega besedila

en: encoding for output
sl: prekodiranje za izhod

en: Information:
sl: Informacija:

en: list all known coded character sets
sl: seznam vseh znanih naborov znakov

en: Output control:
sl: Nadzor nad izhodom:

en: omit invalid characters from output
sl: izpusti neveljavne znake na izhodu

en: FILE
sl: DATOTEKA

en: output file
sl: izhodna datoteka

en: suppress warnings
sl: brez izpisa opozoril

en: print progress information
sl: izpis informacije o napredku

en: Convert encoding of given files from one encoding to another.
sl: Pretvori navedene datoteke iz enega kodnega nabora v drugega.

en: [FILE...]
sl: [DATOTEKA...]

en: failed to start conversion processing
sl: zagon procesa pretvorbe ni uspel

en: conversions from `%s' and to `%s' are not supported
sl: pretvorbe iz nabora »%s« v nabor »%s« niso podprte

en: conversion from `%s' is not supported
sl: pretvorbe iz nabora »%s« niso podprte

en: conversion to `%s' is not supported
sl: pretvorbe v nabor »%s« niso podprte

en: conversion from `%s' to `%s' is not supported
sl: pretvorba iz »%s« v nabor »%s« ni podprta

en: error while closing output file
sl: napaka pri zapiranju izhodne datoteke

en: conversion stopped due to problem in writing the output
sl: pretvorba ustavljena zaradi težav pri pisanju na izhod

en: illegal input sequence at position %ld
sl: neveljavno vhodno zaporedje na poziciji %ld

en: internal error (illegal descriptor)
sl: interna napaka (neveljavni deskriptor)

en: unknown iconv() error %d
sl: neznana napaka iconv() %d

en: The following list contains all the coded character sets known.  This does
    not necessarily mean that all combinations of these names can be used for
    the FROM and TO command line parameters.  One coded character set can be
    listed with several different names (aliases).
sl: Sledeči seznam vsebuje vse poznane kodirane nabore znakov. To ne pomeni nujno,
    da je mogoče katerokoli kombinacijo uporabiti za izbiro vhodnega in izhodnega
    kodiranja v ukazni vrstici. Posamezni kodirani nabor znakov je lahko naštet
    pod več sinonimi.

en: Create fastloading iconv module configuration file.
sl: Ustvarjam konfiguracijsko datoteko za hitro-naložljiv modul iconv.

en: [DIR...]
sl: [IMENIK...]

en: PATH
sl: POT

en: Prefix used for all file accesses
sl: Predpona za vse dostope do datotek

en: Put output in FILE instead of installed location (--prefix does not apply to FILE)
sl: Zapiši izhod v DATOTEKO namesto na običajno mesto (--prefix se ne nanaša na DATOTEKO)

en: Do not search standard directories, only those on the command line
sl: Ne preiskuj standardnih imenikov, ampak le tiste, navedene v ukazni vrstici

en: Directory arguments required when using --nostdlib
sl: Pri izbiri --nostdlib mora biti podan imenik

en: no output file produced because warnings were issued
sl: zaradi opozoril med potekom izhodna datoteka ni bila ustvarjena

en: while inserting in search tree
sl: med vrivanjem v iskalno drevo

en: cannot generate output file
sl: izhodne datoteke ni mogoče ustvariti

en: rcmd: Cannot allocate memory
sl: rcmd: Pomnilnika ni mogoče rezervirati

en: rcmd: socket: All ports in use
sl: rcmd: socket: Vsa vrata so v rabi

en: connect to address %s:
sl: priklop na naslov %s:

en: Trying %s...
sl: Poskuša se %s...

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
sl: rcmd: write (nastavljanje stderr): %m

en: rcmd: poll (setting up stderr): %m
sl: rcmd: poll (nastavljanje stderr): %m

en: poll: protocol failure in circuit setup
sl: poll: napaka v protokolu pri nastavljanju vezja

en: socket: protocol failure in circuit setup
sl: socket: napaka v protokolu pri nastavljanju vezja

en: rcmd: %s: short read
sl: rcmd: %s: manjkajoči podatki pri branju

en: lstat failed
sl: lstat ni uspel

en: cannot open
sl: ni mogoče odpreti

en: fstat failed
sl: fstat ni uspel

en: bad owner
sl: nepravi lastnik

en: writeable by other than owner
sl: dovoljenje za pisanje ima ne-lastnik

en: hard linked somewhere
sl: obstaja trda povezava

en: out of memory
sl: zmanjkalo pomnilnika

en: Error: .netrc file is readable by others.
sl: Napaka: datoteko .netrc lahko berejo drugi.

en: Unknown .netrc keyword %s
sl: Neznana ključna beseda .netrc %s

en: cannot read character map directory `%s'
sl: imenika »%s« s preslikavami znakov ni mogoče prebrati

en: character map file `%s' not found
sl: datoteke »%s« s preslikavami znakov ni najti

en: default character map file `%s' not found
sl: privzete datoteke »%s« s preslikavami znakov ni najti

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
sl: %s: <mb_cur_max> mora biti večje od <mb_cur_min>

en: syntax error in prolog: %s
sl: skladenjska napaka v preambuli: %s

en: invalid definition
sl: neveljavna definicija

en: bad argument
sl: neveljavni argument

en: duplicate definition of <%s>
sl: podvojena definicija <%s>

en: value for <%s> must be 1 or greater
sl: vrednost <%s> mora biti 1 ali več

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
sl: vrednost <%s> mora biti večja ali enaka od vrednosti <%s>

en: argument to <%s> must be a single character
sl: argument <%s> mora biti en sam znak

en: character sets with locking states are not supported
sl: nabori znakov z zaklepnimi stanji niso podprti

en: syntax error in %s definition: %s
sl: skladenjska napaka v definiciji %s: %s

en: no symbolic name given
sl: simbolno ime ni podano

en: invalid encoding given
sl: podano je neveljavno kodiranje

en: too few bytes in character encoding
sl: premalo bajtov v kodiranju znakov

en: too many bytes in character encoding
sl: preveč bajtov v kodiranju znakov

en: no symbolic name given for end of range
sl: simbolno ime za konec razpona ni podano

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
sl: %1$s: definicija se ne zaključi z »END %1$s«

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
sl: definiciji CHARMAP smejo slediti le definicije WIDTH

en: value for %s must be an integer
sl: vrednost %s mora biti celo število

en: %s: error in state machine
sl: %s: napaka v stroju stanj

en: %s: premature end of file
sl: %s: predčasen konec datoteke

en: unknown character `%s'
sl: neznani znak »%s«

en: number of bytes for byte sequence of beginning and end of range not the same: %d vs %d
sl: število bajtov v zaporedju bajtov za začetek in konec razpona ni enako: %d proti %d

en: invalid names for character range
sl: neveljavna imena za razpon znakov

en: hexadecimal range format should use only capital characters
sl: v šestnajstiškem zapisu razpona so dovoljene le velike črke

en: <%s> and <%s> are invalid names for range
sl: <%s> in <%s> sta neveljavni imeni za razpon

en: upper limit in range is smaller than lower limit
sl: zgornja meja v razponu je manjša od spodnje meje

en: No definition for %s category found
sl: Za kategorijo %s ni mogoče najti definicije

en: %s: field `%s' not defined
sl: %s: polje »%s« ni določeno

en: %s: field `%s' must not be empty
sl: %s: polje »%s« ne sme biti prazno

en: %s: invalid escape `%%%c' sequence in field `%s'
sl: %s: neveljavno ubežno zaporedje »%%%c« v polju »%s«

en: %s: terminology language code `%s' not defined
sl: %s: terminološka koda jezika »%s« ni določena

en: %s: field `%s' must not be defined
sl: %s: polje »%s« ne sme biti določeno

en: %s: language abbreviation `%s' not defined
sl: %s: okrajšava jezika »%s« ni določena

en: %s: `%s' value does not match `%s' value
sl: %s: vrednost »%s« ne ustreza vrednosti »%s«

en: %s: numeric country code `%d' not valid
sl: %s: številčna koda države »%d« ni določena

en: %s: field `%s' declared more than once
sl: %s: polje »%s« je deklarirano več kot enkrat

en: %s: unknown character in field `%s'
sl: %s: neznani znak v polju »%s«

en: %s: incomplete `END' line
sl: %s: nepopolna vrstica »END«

en: %s: syntax error
sl: %s: napaka v skladnji

en: `%.*s' already defined in charmap
sl: »%.*s« je že definiran v kodni preslikavi

en: `%.*s' already defined in repertoire
sl: »%.*s« je že definiran v naboru

en: `%.*s' already defined as collating symbol
sl: »%.*s« je že definiran kot sortirni simbol

en: `%.*s' already defined as collating element
sl: »%.*s« je že definiran kot sortirni element

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
sl: %s: »forward« in »backward« se vzajemno izključujeta

en: %s: `%s' mentioned more than once in definition of weight %d
sl: %s: »%s« je omenjeno več kot enkrat v definiciji uteži %d

en: %s: too many rules; first entry only had %d
sl: %s: preveč pravil; prvi vnos jih je imel %d

en: %s: not enough sorting rules
sl: %s: pravil za urejanje ni dovolj

en: %s: empty weight string not allowed
sl: %s: prazen utežni niz ni dovoljen

en: %s: weights must use the same ellipsis symbol as the name
sl: %s: uteži morajo uporabljati isti simbol za tripičje kot ime

en: %s: too many values
sl: %s: preveč vrednosti

en: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
sl: red za »%.*s« je že definiran pri %s:%Zu

en: %s: the start and the end symbol of a range must stand for characters
sl: %s: simbola za začetek in konec razpona morata označevati znaka

en: %s: byte sequences of first and last character must have the same length
sl: %s: zaporedji bajtov za prvi in zadnji znak morata imeti isto dolžino

en: %s: `%s' must be a character
sl: %s: »%s« mora biti znak

en: symbol `%s' not defined
sl: simbol »%s« ni določen

en: symbol `%s' has the same encoding as
sl: simbol »%s« ima isto kodiranje kot

en: symbol `%s'
sl: simbol »%s«

en: syntax error
sl: napaka v skladnji

en: while preparing output
sl: med pripravo izpisa

en: too many arguments
sl: preveč argumentov

en: STRING
sl: NIZ

en: Unknown system error
sl: Neznana sistemska napaka

en: Success
sl: Uspešno

en: NUMBER
sl: N

en: wrong number of arguments
sl: napačno število argumentov

en: cannot fork
sl: vejitev ni mogoča

en: cannot create temporary file
sl: začasne datoteke ni mogoče ustvariti

en: undefined
sl: nedoločeno

en: %s: invalid option -- '%c'
sl: %s: neveljavna izbira -- »%c«

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sl: %s: izbira zahteva argument -- »%c«

en: No match
sl: Brez zadetkov

en: Invalid regular expression
sl: Neveljaven regularen izraz

en: Invalid collation character
sl: Neveljaven razvrščevalni znak

en: Invalid character class name
sl: Neveljavno ime razreda znakov

en: Trailing backslash
sl: Zaključna obrnjena poševnica

en: Invalid back reference
sl: Neveljaven povratni sklic

en: Unmatched ( or \(
sl: Uklepaj ( ali \( brez para

en: Unmatched \{
sl: Uklepaj \{ brez para

en: Invalid content of \{\}
sl: Neveljavna vsebina \{\}

en: Invalid range end
sl: Neveljavna zgornja meja razpona

en: Memory exhausted
sl: Pomnilnik porabljen

en: Invalid preceding regular expression
sl: Neveljaven predhodni regularni izraz

en: Premature end of regular expression
sl: Predčasen zaključek regularnega izraza

en: Regular expression too big
sl: Regularni izraz je preobsežen

en: Unmatched ) or \)
sl: Zaklepaj ) ali \) brez para

en: No previous regular expression
sl: Manjkajoč prejšnji regularni izraz

en: I/O error
sl: V/I napaka

en: Real-time signal %d
sl: Realnočasovni signal %d

en: Unknown signal %d
sl: Neznani signal %d

en: Hangup
sl: Odklop

en: Interrupt
sl: Prekinitev

en: Quit
sl: Končanje

en: Illegal instruction
sl: Nedovoljen ukaz

en: Trace/breakpoint trap
sl: Past

en: Aborted
sl: Prekinjen

en: Floating point exception
sl: Prekoračitev plavajoče vejice

en: Killed
sl: Pobit

en: Bus error
sl: Napaka vodila

en: Bad system call
sl: Slab sistemski klic

en: Segmentation fault
sl: Napaka segmentacije

note: TRANS There is no process reading from the other end of a pipe. TRANS Every library function that returns this error code also generates a TRANS @code{SIGPIPE} signal; this signal terminates the program if not handled TRANS or blocked.  Thus, your program will never actually see @code{EPIPE} TRANS u
en: Broken pipe
sl: Prekinjen cevovod

en: Alarm clock
sl: Budilka

en: Terminated
sl: Zaključen

en: Urgent I/O condition
sl: Nujno V/I stanje

en: Stopped (signal)
sl: Ustavljen (signal)

en: Stopped
sl: Ustavljen

en: Continued
sl: Nadaljevan

en: Child exited
sl: Izhod nasledniškega procesa

en: Stopped (tty input)
sl: Ustavljen (vhod TTY)

en: Stopped (tty output)
sl: Ustavljen (izhod TTY)

en: I/O possible
sl: Mogoč V/I

en: CPU time limit exceeded
sl: Presežena omejitev procesorskega časa

en: File size limit exceeded
sl: Presežena omejitev dolžine datoteke

en: Virtual timer expired
sl: Iztek virtualne štoparice

en: Profiling timer expired
sl: Iztek profilirne štoparice

en: User defined signal 1
sl: Uporabniški signal 1

en: User defined signal 2
sl: Uporabniški signal 2

en: Window changed
sl: Zamenjano okno

en: EMT trap
sl: Past EMT

en: Stack fault
sl: Napaka sklada

en: Power failure
sl: Izpad toka

en: Information request
sl: Informacijski zahtevek

en: Resource lost
sl: Vir izgubljen

note: TRANS Only the owner of the file (or other resource) TRANS or processes with special privileges can perform the operation.
en: Operation not permitted
sl: Operacija ni dovoljena

note: TRANS No process matches the specified process ID.
en: No such process
sl: Tak proces ne obstaja

note: TRANS An asynchronous signal occurred and prevented TRANS completion of the call.  When this happens, you should try the call TRANS again. TRANS TRANS You can choose to have functions resume after a signal that is handled, TRANS rather than failing with @code{EINTR}; see @ref{Interrupted TRANS Primi
en: Interrupted system call
sl: Prekinjen sistemski klic

note: TRANS Usually used for physical read or write errors.
en: Input/output error
sl: Vhodno/izhodna napaka

note: TRANS The system tried to use the device TRANS represented by a file you specified, and it couldn't find the device. TRANS This can mean that the device file was installed incorrectly, or that TRANS the physical device is missing or not correctly attached to the TRANS computer.
en: No such device or address
sl: Taka naprava ali naslov ne obstaja

note: TRANS Used when the arguments passed to a new program TRANS being executed with one of the @code{exec} functions (@pxref{Executing a TRANS File}) occupy too much memory space.  This condition never arises on TRANS @gnuhurdsystems{}.
en: Argument list too long
sl: Seznam argumentov je predolg

note: TRANS Invalid executable file format.  This condition is detected by the TRANS @code{exec} functions; see @ref{Executing a File}.
en: Exec format error
sl: Napaka v zapisu izvedljive datoteke

note: TRANS For example, I/O on a descriptor that has been TRANS closed or reading from a descriptor open only for writing (or vice TRANS versa).
en: Bad file descriptor
sl: Nepravilni datotečni deskriptor

note: TRANS This error happens on operations that are TRANS supposed to manipulate child processes, when there aren't any processes TRANS to manipulate.
en: No child processes
sl: Proces naslednik ne obstaja

note: TRANS Allocating a system resource would have resulted in a TRANS deadlock situation.  The system does not guarantee that it will notice TRANS all such situations.  This error means you got lucky and the system TRANS noticed; it might just hang.  @xref{File Locks}, for an example.
en: Resource deadlock avoided
sl: Blokada virov preprečena

note: TRANS The system cannot allocate more virtual memory TRANS because its capacity is full.
en: Cannot allocate memory
sl: Pomnilnika ni mogoče dodeliti

note: TRANS An invalid pointer was detected. TRANS On @gnuhurdsystems{}, this error never happens; you get a signal instead.
en: Bad address
sl: Nepravilni naslov

note: TRANS A file that isn't a block special file was given in a situation that TRANS requires one.  For example, trying to mount an ordinary file as a file TRANS system in Unix gives this error.
en: Block device required
sl: Potrebuje se bločna enota

note: TRANS A system resource that can't be shared is already in use. TRANS For example, if you try to delete a file that is the root of a currently TRANS mounted filesystem, you get this error.
en: Device or resource busy
sl: Naprava ali vir je v rabi

note: TRANS An existing file was specified in a context where it only TRANS makes sense to specify a new file.
en: File exists
sl: Datoteka že obstaja

note: TRANS An attempt to make an improper link across file systems was detected. TRANS This happens not only when you use @code{link} (@pxref{Hard Links}) but TRANS also when you rename a file with @code{rename} (@pxref{Renaming Files}).
en: Invalid cross-device link
sl: Neveljavna povezava med napravami

note: TRANS The wrong type of device was given to a function that expects a TRANS particular sort of device.
en: No such device
sl: Takšna naprava ne obstaja

note: TRANS A file that isn't a directory was specified when a directory is required.
en: Not a directory
sl: Ni imenik

note: TRANS You cannot open a directory for writing, TRANS or create or remove hard links to it.
en: Is a directory
sl: Je imenik

note: TRANS This is used to indicate various kinds of problems TRANS with passing the wrong argument to a library function.
en: Invalid argument
sl: Neveljavni argument

note: TRANS The current process has too many files open and can't open any more. TRANS Duplicate descriptors do count toward this limit. TRANS TRANS In BSD and GNU, the number of open files is controlled by a resource TRANS limit that can usually be increased.  If you get this error, you might TRANS want 
en: Too many open files
sl: Preveč odpretih datotek

note: TRANS There are too many distinct file openings in the entire system.  Note TRANS that any number of linked channels count as just one file opening; see TRANS @ref{Linked Channels}.  This error never occurs on @gnuhurdsystems{}.
en: Too many open files in system
sl: Preveč odprtih datotek v sistemu

note: TRANS Inappropriate I/O control operation, such as trying to set terminal TRANS modes on an ordinary file.
en: Inappropriate ioctl for device
sl: Neprimeren ioctl za napravo

note: TRANS An attempt to execute a file that is currently open for writing, or TRANS write to a file that is currently being executed.  Often using a TRANS debugger to run a program is considered having it open for writing and TRANS will cause this error.  (The name stands for ``text file busy''.)  This 
en: Text file busy
sl: Besedilna datoteka je v rabi

note: TRANS The size of a file would be larger than allowed by the system.
en: File too large
sl: Prevelika datoteka

note: TRANS Write operation on a file failed because the TRANS disk is full.
en: No space left on device
sl: Na napravi ni več prostora

note: TRANS Invalid seek operation (such as on a pipe).
en: Illegal seek
sl: Nedovoljeno iskanje

note: TRANS An attempt was made to modify something on a read-only file system.
en: Read-only file system
sl: Datotečni sistem je zgolj za branje

note: TRANS The link count of a single file would become too large. TRANS @code{rename} can cause this error if the file being renamed already has TRANS as many links as it can take (@pxref{Renaming Files}).
en: Too many links
sl: Preveč povezav

note: TRANS Used by mathematical functions when an argument value does TRANS not fall into the domain over which the function is defined.
en: Numerical argument out of domain
sl: Številčni argument izven domene

note: TRANS Used by mathematical functions when the result value is TRANS not representable because of overflow or underflow.
en: Numerical result out of range
sl: Številčni rezultat izven obsega

note: TRANS The call might work if you try again TRANS later.  The macro @code{EWOULDBLOCK} is another name for @code{EAGAIN}; TRANS they are always the same in @theglibc{}. TRANS TRANS This error can happen in a few different situations: TRANS @itemize @bullet TRANS @item TRANS An operation that would bl
en: Resource temporarily unavailable
sl: Vir začasno ni na razpolago

note: TRANS An operation that cannot complete immediately was initiated on an object TRANS that has non-blocking mode selected.  Some functions that must always TRANS block (such as @code{connect}; @pxref{Connecting}) never return TRANS @code{EAGAIN}.  Instead, they return @code{EINPROGRESS} to indicate t
en: Operation now in progress
sl: Operacija je v teku

note: TRANS An operation is already in progress on an object that has non-blocking TRANS mode selected.
en: Operation already in progress
sl: Operacija je že v teku

note: TRANS A file that isn't a socket was specified when a socket is required.
en: Socket operation on non-socket
sl: Operacija vtičnice na ne-vtičnici

note: TRANS The size of a message sent on a socket was larger than the supported TRANS maximum size.
en: Message too long
sl: Sporočilo je predolgo

note: TRANS The socket type does not support the requested communications protocol.
en: Protocol wrong type for socket
sl: Napačna vrsta protokola za vtičnico

note: TRANS You specified a socket option that doesn't make sense for the TRANS particular protocol being used by the socket.  @xref{Socket Options}.
en: Protocol not available
sl: Protokol ni na voljo

note: TRANS The socket domain does not support the requested communications protocol TRANS (perhaps because the requested protocol is completely invalid). TRANS @xref{Creating a Socket}.
en: Protocol not supported
sl: Protokol ni podprt

note: TRANS The socket type is not supported.
en: Socket type not supported
sl: Vrsta vtičnice ni podprta

note: TRANS The operation you requested is not supported.  Some socket functions TRANS don't make sense for all types of sockets, and others may not be TRANS implemented for all communications protocols.  On @gnuhurdsystems{}, this TRANS error can happen for many calls when the object does not support the
en: Operation not supported
sl: Operacija ni podprta

note: TRANS The socket communications protocol family you requested is not supported.
en: Protocol family not supported
sl: Družina protokolov ni podprta

note: TRANS The address family specified for a socket is not supported; it is TRANS inconsistent with the protocol being used on the socket.  @xref{Sockets}.
en: Address family not supported by protocol
sl: Protokol ne podpira družine naslovov

note: TRANS The requested socket address is already in use.  @xref{Socket Addresses}.
en: Address already in use
sl: Naslov je že v rabi

note: TRANS The requested socket address is not available; for example, you tried TRANS to give a socket a name that doesn't match the local host name. TRANS @xref{Socket Addresses}.
en: Cannot assign requested address
sl: Zahtevanega naslova ni mogoče dodeliti

note: TRANS A socket operation failed because the network was down.
en: Network is down
sl: Omrežje ni dejavno

note: TRANS A socket operation failed because the subnet containing the remote host TRANS was unreachable.
en: Network is unreachable
sl: Omrežje ni dostopno

note: TRANS A network connection was reset because the remote host crashed.
en: Network dropped connection on reset
sl: Omrežje je prekinilo povezavo ob vnovičnem zagonu

note: TRANS A network connection was aborted locally.
en: Software caused connection abort
sl: Programsko povzročena prekinitev povezave

note: TRANS The kernel's buffers for I/O operations are all in use.  In GNU, this TRANS error is always synonymous with @code{ENOMEM}; you may get one or the TRANS other from network operations.
en: No buffer space available
sl: Prostor za medpomnilnik ni na voljo

en: Bad font file format
sl: Okvarjen zapis datoteke s pisavo

en: Remote I/O error
sl: Oddaljena V/I napaka

en: Authentication error
sl: Overitvena napaka

note: TRANS In @theglibc{}, this is another name for @code{EAGAIN} (above). TRANS The values are always the same, on every operating system. TRANS TRANS C libraries in many older Unix systems have @code{EWOULDBLOCK} as a TRANS separate error code.
en: Operation would block
sl: Operacija bi blokirala

en: Address family for hostname not supported
sl: Družina naslovov za ime gostitelja ni podprta

en: Temporary failure in name resolution
sl: Razreševanje imena začasno ni uspelo

en: Bad value for ai_flags
sl: Slaba vrednost ai_flags

en: Non-recoverable failure in name resolution
sl: Nepopravljiv neuspeh pri razreševanju imena

en: ai_family not supported
sl: ai_family ni podprt

en: Memory allocation failure
sl: Dodelitev pomnilnika ni uspela

en: No address associated with hostname
sl: Z imenom gostitelja ni povezan noben naslov

en: Name or service not known
sl: Ime ali storitev ni poznana

en: Servname not supported for ai_socktype
sl: Servname ni podprt za ai_socktype

en: ai_socktype not supported
sl: ai_socktype ni podprt

en: System error
sl: Sistemska napaka

en: Processing request in progress
sl: Obdelava zahtevka v teku

en: Request canceled
sl: Zahtevek preklican

en: Request not canceled
sl: Zahtevek ni preklican

en: All requests done
sl: Vsi zahtevki obdelani

en: Interrupted by a signal
sl: Prekinjeno s signalom

en: Parameter string not correctly encoded
sl: Parametrični niz nepravilno kodiran

en: cannot open `%s'
sl: ni mogoče odpreti »%s«

en: %s: Memory exhausted: %s
sl: %s: Pomnilnik porabljen: %s

en: warning:
sl: opozorilo:

en: standard input
sl: standardni vhod
