pspp 0.8.1.1 - en to sl translation catalogue (833 entries)

en: Sorry. The help system hasn't yet been implemented.
sl: Sistem pomoči v tej različici programa še ni podprt.

en: Input format
sl: Vhodni zapis

en: Output format
sl: Izhodni zapis

en: Format %s may not be used for input.
sl: Zapisa %s ni dovoljeno uporabiti za vhod.

en: %s specifies width %d, but %s requires an even width.
sl: %s določa širino %d, vendar %s zahteva sodomestno širino.

en: %s %s specifies width %d, but %s requires a width between %d and %d.
sl: %s %s določa širino %d, vendar %s zahteva širino med %d in %d.

en: %s %s specifies %d decimal place, but %s does not allow any decimals. | %s %s specifies %d decimal places, but %s does not allow any decimals.
sl[0]: %s %s določa %d decimalnih mest, vendar %s ne dovoljuje decimalnih mest.
sl[1]: %s %s določa %d decimalno mesto, vendar %s ne dovoljuje decimalnih mest.
sl[2]: %s %s določa %d decimalni mesti, vendar %s ne dovoljuje decimalnih mest.
sl[3]: %s %s določa %d decimalna mesta, vendar %s ne dovoljuje decimalnih mest.

en: %s %s specifies %d decimal place, but the given width allows at most %d decimals. | %s %s specifies %d decimal places, but the given width allows at most %d decimals.
sl[0]: %s %s določa %d decimalnih mest, a dana širina dovoljuje največ %d decimalnih mest.
sl[1]: %s %s določa %d decimalno mesto, a dana širina dovoljuje največ %d decimalnih mest.
sl[2]: %s %s določa %d decimalni mesti, a dana širina dovoljuje največ %d decimalnih mest.
sl[3]: %s %s določa %d decimalna mesta, a dana širina dovoljuje največ %d decimalnih mest.

en: %s %s specifies %d decimal place, but the given width does not allow for any decimals. | %s %s specifies %d decimal places, but the given width does not allow for any decimals.
sl[0]: %s %s določa %d decimalnih mest, a dana širina ne dovoljuje decimalnih mest.
sl[1]: %s %s določa %d decimalno mesto, a dana širina ne dovoljuje decimalnih mest.
sl[2]: %s %s določa %d decimalni mesti, a dana širina ne dovoljuje decimalnih mest.
sl[3]: %s %s določa %d decimalna mesta, a dana širina ne dovoljuje decimalnih mest.

en: %s variables are not compatible with %s format %s.
sl: Spremenljivke tipa %s niso združljive z %s formatom %s.

en: String
sl: Niz

en: Numeric
sl: Števila

en: numeric
sl: števila

en: string
sl: niz

en: String variable with width %d is not compatible with format %s.
sl: Alfanumerična spremenljivka širine %d ni združljiva s formatom %s.

en: Comma
sl: Vejica

en: Dot
sl: Pika

en: Scientific
sl: Znanstveni

en: Date
sl: Datum

en: Dollar
sl: Dolar oblika

en: Custom
sl: Po meri

en: OK
sl: V redu

en: Go To
sl: Pojdi na

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Paste
sl: Prilepi

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Help
sl: Pomoč

en: Variable
sl: Spremenljivka

en: Prefer variable labels
sl: Prednostne oznake spremenljivk

en: Var%d
sl: Spr%d

en: Statistic
sl: Statistika

en: An error occurred while opening `%s': %s.
sl: Prišlo je do napake med odpiranjem »%s«: %s.

en: Error reading `%s': %s.
sl: Napaka med branjem »%s«: %s.

en: `%s' is not a system or portable file.
sl: »%s« ni sistemska ali prenosna datoteka.

en: The inline file is not allowed here.
sl: Uporaba medvrstične (inline) datoteke ni dovoljena.

en: Cannot read from dataset %s because no dictionary or data has been written to it yet.
sl: Iz podatkovne zbirke %s ni mogoče brati, ker ne vsebuje slovarja ali podatkov.

en: Dataset
sl: Podatkovna zbirka

en: Month %d is not in acceptable range of 0 to 13.
sl: Mesec %d ni znotraj sprejemljivih vrednosti med 0 in 13.

en: Day %d is not in acceptable range of 0 to 31.
sl: Dan %d ni znotraj sprejemljivih vrednosti med 0 in 31.

en: Date %04d-%d-%d is before the earliest acceptable date of 1582-10-15.
sl: Datum %04d-%d-%d je pred najstarejšim sprejemljivim datumom 1582-10-15.

en: At least one case in the data read had a weight value that was user-missing, system-missing, zero, or negative.  These case(s) were ignored.
sl: Vsaj ena enota v podatkih ima vrednost uteži, ki je uporabniško določena manjkajoča vrednost, sistemsko določena manjkajoča vrednost, enaka nič ali negativna. Te enote so bile ignorirane.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: CSV file
sl: Datoteka CSV

en: Error opening `%s' for writing as a system file: %s.
sl: Napaka pri odpiranju »%s« za pisanje kot sistemske datoteke: %s.

en: An I/O error occurred writing CSV file `%s'.
sl: Prišlo je do V/I napake med zapisovanjem datoteke CSV »%s«.

en: Data is not valid as format %s: %s
sl: Podatki niso v veljavnem formatu %s: %s

en: Field contents are not numeric.
sl: Vsebina polja ni številčna.

en: Number followed by garbage.
sl: Številu sledijo "smeti".

en: Invalid numeric syntax.
sl: Neveljavna številska sintaksa.

en: Too-large number set to system-missing.
sl: Za sistemsko manjkajočo vrednost je bilo nastavljeno preveliko število.

en: Too-small number set to zero.
sl: Premajhno število je bilo nastavljeno na nič.

en: All characters in field must be digits.
sl: Vsi znaki v polju morajo biti števila.

en: Unrecognized character in field.
sl: Neprepoznan znak v polju.

en: Field must have even length.
sl: Polje mora imeti celo dolžino.

en: Field must contain only hex digits.
sl: Polje lahko vsebuje le šestnajstiška števila.

en: Invalid syntax for P field.
sl: Neveljavna sintaksa polja P.

en: Syntax error in date field.
sl: Napaka v sintaksi pri polju datuma.

en: Day (%ld) must be between 1 and 31.
sl: Dan (%ld) mora biti med 1 in 31.

en: Delimiter expected between fields in date.
sl: Med polji datuma je pričakovan ločilni znak.

en: Unrecognized month format.  Months may be specified as Arabic or Roman numerals or as at least 3 letters of their English names.
sl: Neprepoznan zapis meseca. Mesece je mogoče določiti z arabskimi ali rimskimi števili ali pa vsaj s tremi črkami angleških imen.

en: Year (%ld) must be between 1582 and 19999.
sl: Leto (%ld) mora biti med 1582 in 19999.

en: Trailing garbage `%.*s' following date.
sl: Datumu sledi smetje »%.*s«.

en: Julian day must have exactly three digits.
sl: Dan po julijanskem koledarju mora imeti natanko tri številke.

en: Julian day (%ld) must be between 1 and 366.
sl: Dan po julijanskem koledarju (%ld) mora bit med 1 in 366.

en: Quarter (%ld) must be between 1 and 4.
sl: Četrtina (%ld) mora biti med 1 in 4.

en: Week (%ld) must be between 1 and 53.
sl: Teden (%ld) mora biti med 1 in 53.

en: Delimiter expected between fields in time.
sl: Ločilni znak med polji časa.

en: Minute (%ld) must be between 0 and 59.
sl: Minuta (%ld) mora biti med 0 in 59.

en: Unrecognized weekday name.  At least the first two letters of an English weekday name must be specified.
sl: Neprepoznano ime dneva v tednu. Določiti je potrebno vsaj prva dva znaka angleškega imena dneva.

en: `%c' expected in date field.
sl: V datumskem polju je pričakovan »%c«.

en: Weekday number %f is not between 1 and 7.
sl: Številka dneva v tednu %f ni med 1 in 7.

en: Month number %f is not between 1 and 12.
sl: Številka meseca (%f) ni med 1 in 12.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: dataset
sl: podatkovna zbirka

en: ordinary
sl: običajno

en: system
sl: sistemsko

en: scratch
sl: začasna

en: Truncating document line to %d bytes.
sl: Vrstica dokumenta okrajšana na %d bajtov.

en: active dataset
sl: aktivna podatkovna zbirka

en: Can't read from %s as a %s because it is already being read as a %s.
sl: Ni mogoče prebrati iz %s kot %s, ker je že prebrano kot %s.

en: Can't write to %s as a %s because it is already being written as a %s.
sl: Ni mogoče zapisati v %s kot %s, ker je že zapisano kot %s.

en: Can't re-open %s as a %s.
sl: Ni mogoče odpreti %s kot %s.

en: Support for %s files was not compiled into this installation of PSPP
sl: Podpora za datoteke %s ni bila vključena v to izvedbo PSPP

en: Cannot convert the value in the spreadsheet cell %s to format (%s): %s
sl: Vrednosti v celici preglednice %s ni mogoče pretvoriti v zapis (%s): %s

en: There was a problem whilst reading the %s file `%s' (near line %d): `%s'
sl: Nastopila je težava ob branju %s datoteke »%s« (blizu vrstice %d): »%s«

en: Invalid cell range `%s'
sl: Neveljaven obseg celic »%s«

en: Selected sheet or range of spreadsheet `%s' is empty.
sl: Izbran delovni list preglednice »%s« je prazen.

en: Identifier cannot be empty string.
sl: Identifikator ne more biti prazen niz.

en: `%s' may not be used as an identifier because it is a reserved word.
sl: »%s« se ne sme uporabiti kot identifikator, ker je rezervirana beseda.

en: `%s' may not be used as an identifier because it contains ill-formed UTF-8 at byte offset %tu.
sl: »%s« se ne sme uporabiti kot identifikator, ker vsebuje slabo formiran znak UTF-8 pri odmiku bajta %tu.

en: Character %s (in `%s') may not appear as the first character in a identifier.
sl: Znak %s (v »%s«) ni dovoljen kot prvi znak identifikatorja.

en: Character %s (in `%s') may not appear in an identifier.
sl: Znak %s (v »%s«) ni dovoljen kot del identifikatorja.

en: Opening %s for writing: %s.
sl: Odpiranje %s za pisanje: %s.

en: Opening stream for %s: %s.
sl: Odpiranje pretoka za %s: %s.

en: Creating temporary file to replace %s: %s.
sl: Ustvarjanje začasne datoteke za zamenjavo %s: %s.

en: Creating temporary file %s: %s.
sl: Ustvarjanje začasne datoteke %s: %s.

en: Opening stream for temporary file %s: %s.
sl: Odpiranje toka podatkov za začasno datoteko %s: %s.

en: Replacing %s by %s: %s.
sl: Zamenjava %s z %s: %s.

en: Removing %s: %s.
sl: Odstranjevanje %s: %s.

en: Cannot open %s as a OpenDocument file: %s
sl: Ni mogoče odpreti »%s« kot datoteko OpenDocument: %s.

en: %s: stat failed (%s).
sl: %s: stat() ni uspel (%s).

en: Error closing system file `%s': %s.
sl: Napaka ob zapiranju sistemske datoteke »%s«: %s.

en: Invalid variable name `%s'.
sl: Neveljavno ime spremenljivke »%s«.

en: Error reading case from file %s.
sl: Napaka pri branju enote iz datoteke %s.

en: `%s':
sl: »%s«:

en: System error: %s.
sl: Sistemska napaka: %s.

en: Unexpected end of file.
sl: Dosežen je nepričakovan konec datoteke.

en: %s: seek failed (%s).
sl: %s: seek() ni uspel (%s).

en: Error closing portable file `%s': %s.
sl: Napaka pri zapiranju prenosne datoteke »%s«: %s.

en: unexpected end of file
sl: nepričakovan konec datoteke

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: portable file
sl: prenosna datoteka

en: An error occurred while opening `%s' for reading as a portable file: %s.
sl: Nastopila je napaka ob odpiranju »%s« za branje kot prenosne datoteke: %s.

en: Data record expected.
sl: Pričakovan podatkovni zapis.

en: Number expected.
sl: Pričakovan je vnos števila.

en: Missing numeric terminator.
sl: Manjkajoč numerični zaključni znak.

en: Invalid integer.
sl: Neveljavno celo število.

en: Bad string length %d.
sl: Neveljavna dolžina niza %d.

en: %s: Not a portable file.
sl: %s: ni prenosna datoteka.

en: Unrecognized version code `%c'.
sl: Neprepoznana različica kode »%c«.

en: Bad date string length %zu.
sl: Napačna dolžina datumskega niza %zu.

en: Bad time string length %zu.
sl: Napačna dolžina časovnega niza %zu.

en: Numeric variable %s has invalid format specifier %s.
sl: Številčna spremenljivka %s ima neveljavno formatno določilo %s.

en: String variable %s with width %d has invalid format specifier %s.
sl: Alfanumerična spremenljivka %s širine %d ima neveljavno formatno določilo %s.

en: Expected variable count record.
sl: Pričakuje se zapis s številom spremenljivk.

en: Invalid number of variables %d.
sl: Neveljavno število spremenljivk %d.

en: Weight variable name (%s) truncated.
sl: Ime spremenljivke uteži (%s) je bilo skrajšano.

en: Expected variable record.
sl: Pričakovan zapis spremenljivke.

en: Invalid variable width %d.
sl: Neveljavna širina spremenljivke %d.

en: Bad width %d for variable %s.
sl: Neustrezna širina %d za spremenljivko %s.

en: An I/O error occurred writing portable file `%s'.
sl: Prišlo je do V/I napake ob zapisovanju v prenosno datoteko »%s«.

en: Error opening psql source: %s.
sl: Napaka pri odpiranju psql vira: %s.

en: Error from psql source: %s.
sl: Napaka iz psql vira: %s.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: system file
sl: sistemska datoteka

en: Misplaced type 4 record.
sl: Napačen zapis tipa 4.

en: Duplicate type 6 (document) record.
sl: Podvojen zapis tip 6 (dokument).

en: Unrecognized record type %d.
sl: Neprepoznana vrsta zapisa %d.:

en: This is not an SPSS system file.
sl: To ni sistemska datoteka SPSS.

en: Missing string continuation record.
sl: Manjkajoč zapis za nadaljevanje niza.

en: Variable %s with width %d has invalid print format 0x%x.
sl: Spremenljivka %s s širino %d ina neveljaven prikazni format 0x%x.

en: Variable %s with width %d has invalid write format 0x%x.
sl: Spremenljivka %s širine %d ima neveljavni format zapisa 0x%x.

en: Suppressing further invalid format warnings.
sl: Nadaljnja opozorila o neveljavnem formatu ne bodo izpisana.

en: Duplicate long variable name `%s'.
sl: Podvojeno dolgo ime spremenljivke »%s«.

en: Duplicate value label for %g on %s.
sl: Podvojena oznaka vrednosti za %g na %s.

en: Duplicate value label for `%.*s' on %s.
sl: Podvojena oznaka vrednosti za `%.*s' na %s.

en: Error parsing attribute value %s[%d].
sl: Napaka pri razčlenjevanju vrednosti atributa %s[%d].

en: Attribute value %s[%d] is not quoted: %s.
sl: Vrednost attributa %s[%d] ni v navednicah: %s.

en: Invalid role for variable %s.
sl: Neveljavna vloga spremenljivke %s.

en: %zu other variables had invalid roles.
sl: %zu drugih spremenljivk ima neveljavne vloge.

en: Unexpected end of ZLIB compressed data.
sl: Nepričakovan zaključek podatkov, stisnjenih z ZLIB.

en: Unknown system file version %d. Treating as version %d.
sl: Neznana verzija sistemske datoteke %d. Obravnavamo kot verzijo %d.

en: An I/O error occurred writing system file `%s'.
sl: V/I napaka med pisanjem sistemske datoteke »%s«.

en: Failed to initialize ZLIB for compression (%s).
sl: Inicializacija ZLIB za stiskanje ni uspela (%s).

en: Failed to complete ZLIB stream compression (%s).
sl: Zaključek stiskanje toka z ZLIB ni uspel (%s).

en: ZLIB stream compression failed (%s).
sl: Stiskanje toka z ZLIB ni uspelo (%s).

en: %s: Seek failed (%s).
sl: %s: Iskanje ni uspelo (%s).

en: Nominal
sl: Nominalna

en: Ordinal
sl: Ordinalna

en: Scale
sl: Številska

en: Input
sl: Vhod

note: TRANSLATORS: This will be part of a filename.  Please avoid whitespace.
en: Output
sl: Rezultati_analize

en: None
sl: Brez

en: Partition
sl: Razdelek

en: Split
sl: Razdeli

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Center
sl: Sredinsko

en: %s is not yet implemented.
sl: %s še ni implementirana.

en: expecting command name
sl: pričakuje se ime ukaza

en: Unknown command `%s'.
sl: Neznan ukaz »%s«.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined.
sl: %s je dovoljeno le, preden se določi aktivna podatkovna zbirka.

en: %s is not allowed inside %s.
sl: %s ni dovoljen znotraj %s.

en: Error removing `%s': %s.
sl: Napaka ob odstranjevanju »%s«: %s.

en: expecting %s
sl: pričakovana je vrednost %s

en: expecting %s or %s
sl: pričakovana je vrednost %s ali %s

en: expecting %s, %s, or %s
sl: pričakovana je vrednost %s, %s ali %s

en: expecting %s, %s, %s, or %s
sl: pričakovana je vrednost %s, %s, %s ali %s

en: expecting %s, %s, %s, %s, or %s
sl: pričakovana je vrednost %s, %s, %s, %s ali %s

en: expecting %s, %s, %s, %s, %s, or %s
sl: pričakovana je vrednost %s, %s, %s, %s, %s ali %s

en: expecting %s, %s, %s, %s, %s, %s, or %s
sl: pričakovana je vrednost %s, %s, %s, %s, %s, %s ali %s

en: expecting %s, %s, %s, %s, %s, %s, %s, or %s
sl: pričakovana je vrednost %s, %s, %s, %s, %s, %s, %s ali %s

en: Subcommand %s may only be specified once.
sl: Podrejen ukaz %s je lahko naveden le enkrat.

en: Required subcommand %s was not specified.
sl: Zahtevani podukaz %s ni bil določen.

en: %s may only be specified once within subcommand %s
sl: %s je lahko določen le znotraj podukaza %s.

en: Syntax error at end of input
sl: Skladenjska napaka pri koncu vhoda

en: expecting end of command
sl: pričakovan konec ukaza

en: expecting string
sl: pričakovan je niz

en: expecting integer
sl: pričakovano je celo število

en: expecting number
sl: pričakovano je število

en: expecting identifier
sl: pričakovan je identifikator

en: Syntax error at end of command
sl: Napaka v sintaksi na koncu ukaza

en: Syntax error at `%s'
sl: Napaka v skladnji pri »%s«

en: Syntax error
sl: Napaka v skladnji

en: String of hex digits has %d characters, which is not a multiple of 2
sl: Niz šestnajstiških števk ima %d znakov, kar ni večkratnik 2

en: `%c' is not a valid hex digit
sl: »%c« ni veljavna šestnajstiška števka

en: U+%04X is not a valid Unicode code point
sl: U+%04X ni veljavna kodna točka nabora Unicode

en: Unterminated string constant
sl: Nezaključena alfanumerična konstanta

en: Missing exponent following `%s'
sl: Manjkajoč eksponent, ki zledi »%s«

en: Unexpected `.' in middle of command
sl: Nepričakovana ».« sredi ukaza

en: Bad character %s in input
sl: Neveljavni znak %s na vhodu

en: Opening `%s': %s.
sl: Odpiranje »%s«: %s.

en: Error closing `%s': %s.
sl: Napaka med zapiranjem »%s«: %s.

en: expecting valid format specifier
sl: pričakuje se veljavno formatno določilo

en: Unknown format type `%s'.
sl: Neznani formatni tip »%s«.

en: Format specifier `%s' lacks required width.
sl: Formatnemu določilu »%s« manjka zahtevana širina.

en: expecting format type
sl: pričakovana je vrsta oblike

en: expecting variable name
sl: pričakovano ime spremenljivke

en: %s is not a variable name.
sl: %s ni ime spremenljivke.

en: Scratch variables (such as %s) are not allowed here.
sl: Začasne spremenljivke (kot na primer %s) tukaj niso dovoljene.

en: %s and %s are not the same type.  All variables in this variable list must be of the same type.  %s will be omitted from the list.
sl: %s in %s nista istega tipa. Vse spremenljivke na tem seznamu spremenljivk morajo biti istega tipa. %s se bo izpustila s seznama.

en: Scratch variables not allowed here.
sl: Začasne sprmenljivke tukaj niso dovoljene.

en: There is no vector named %s.
sl: Ni vektorja, imenovanega %s.

en: Destination cannot be a string variable.
sl: Cilj ne more biti alfanumerična spremenljivka.

en: expecting output value
sl: pričakovana izhodna vrednost

en: The filter variable may not be scratch.
sl: Spremenljivka za filtriranje ne sme biti začasna.

en: %s without %s.
sl: %s brez %s.

en: Dummy variable name `%s' is given twice.
sl: Umetna spremenljivka »%s« je podana dvakrat.

en: Ranges may only have integer bounds.
sl: Razponi morajo imeti celoštevilčni meji.

en: Unrecognized subcommand name `%s'.
sl: Neprepoznano ime podukaza »%s«.

en: Subcommand name expected.
sl: Pričakuje se ime podukaza.

en: Numeric VALUE must be an integer.
sl: Numerična vrednost VALUE mora biti celo število.

en: Name
sl: Ime

en: Variables
sl: Spremenljivke

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Label
sl: Oznaka

en: Label source
sl: Vir oznake

en: There is already a variable named %s.
sl: Spremenljivka z imenom %s že obstaja.

en: Value
sl: Vrednost

en: File:
sl: Datoteka:

en: Label:
sl: Oznaka:

en: No label.
sl: Brez oznake.

en: Created:
sl: Ustvarjeno:

en: Unknown
sl: Neznano

en: IBM 390 Hex Long.
sl: IBM 390 dolgi šestnajstiški.

en: Variables:
sl: Spremenljivke:

en: Cases:
sl: Enote:

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Weight:
sl: Utež:

en: Not weighted.
sl: Ni uteženo.

en: Description
sl: Opis

en: Position
sl: Položaj

en: The active dataset does not have a file label.
sl: Aktivna podatkovna zbirka nima oznake datoteke.

en: Macros not supported.
sl: Makri niso podprti.

en: Documents in the active dataset:
sl: Dokumenti v aktivni podatkovni zbirki:

en: Attribute
sl: Atribut

en: Label: %s
sl: Oznaka: %s

en: Missing Values:
sl: Manjkajoče vrednosti:

en: No vectors defined.
sl: Ni določenih vektorjev.

en: Vector
sl: Vektor

en: Text
sl: Besedilo

en: A vector named %s already exists.
sl: Vector z imenom %s že obstaja.

en: The weighting variable may not be scratch.
sl: Spremenljivka za uteževanje ne sme biti začasna.

en: Couldn't fork: %s.
sl: Vejitev ni uspela: %s.

en: Error executing command: %s.
sl: Napaka pri izvajanju ukaza: %s

en: Sum of values
sl: Vsota vrednosti

en: Mean average
sl: Povprečje aritmetične sredine

en: Median average
sl: Povprečje mediane

en: Standard deviation
sl: Standardni odklon

en: Maximum value
sl: Največja vrednost

en: Minimum value
sl: Najmanjša vrednost

en: Percentage greater than
sl: Odstotek večjih kot

en: Percentage less than
sl: Odstotek manjših kot

en: Percentage included in range
sl: Odstotek vključen v razponu

en: Percentage excluded from range
sl: Odstotek izključen iz razpona

en: Fraction greater than
sl: Delež večjih kot

en: Fraction less than
sl: Delež manjših kot

en: Fraction included in range
sl: Delež vključen v razponu

en: Fraction excluded from range
sl: Delež izključen iz razpona

en: Number of cases
sl: Število primerov

en: Number of cases (unweighted)
sl: Število primerov (neuteženo)

en: Number of missing values
sl: Število manjkajočih vrednosti

en: Number of missing values (unweighted)
sl: Število manjkajočih vrednosti (neuteženo)

en: First non-missing value
sl: Prva ne-manjkajoča vrednost

en: Last non-missing value
sl: Zadnja ne-manjkajoča vrednost

en: Binomial Test
sl: Binomski test

en: Group1
sl: Skupina1

en: Group2
sl: Skupina2

en: Total
sl: Skupaj

en: Category
sl: Kategorija

en: Observed N
sl: Opazovani N

en: Expected N
sl: Pričakovani N

en: Residual
sl: Rezidual

en: Frequencies
sl: Frekvence

en: Chi-Square
sl: Hi-kvadrat

en: df
sl: prost.st.

en: Cochran's Q
sl: Cochranov Q

en: Descriptive Statistics
sl: Opisna statistika

en: Mean
sl: Povprečje

en: Std. Deviation
sl: Standardni odklon

en: Correlations
sl: Korelacije

en: Pearson Correlation
sl: Pearsonova korelacija

en: Cross-products
sl: Križni produkti

en: Covariance
sl: Kovarianca

en: No variables specified.
sl: Nobene spremenljivke ni določene.

en: S.E. Mean
sl: Povprečje std. napake:

en: Std Dev
sl: Std. odklon

en: Variance
sl: Varianca

en: Kurtosis
sl: Sploščenost

en: S.E. Kurt
sl: Sploščenost std. napake

en: Skewness
sl: Asimetrija

en: S.E. Skew
sl: Asimetrija std. napake

en: Range
sl: Razpon

en: Maximum
sl: Maksimum

en: Sum
sl: Vsota

en: Source
sl: Vir

en: Target
sl: Cilj

en: Valid N
sl: Veljavni N

en: Missing N
sl: Manjkajoči N

en: Boxplot of %s vs. %s
sl: Boxplot %s vs. %s

en: Boxplot of %s
sl: Boxplot %s

en: Percentiles
sl: Percentili

en: Tukey's Hinges
sl: Tukeyev Hinges

en: Std. Error
sl: Std. napaka

en: Lower Bound
sl: Spodnja meja

en: Upper Bound
sl: Zgornja meja

en: Median
sl: Mediana

en: Interquartile Range
sl: Medkvartilni razpon

en: Extreme Values
sl: Skrajne vrednosti

en: Case Number
sl: Številka enote

en: Highest
sl: Najvišje

en: Lowest
sl: Najnižje

en: Cases
sl: Enote

en: Valid
sl: Veljavno

en: Missing
sl: Manjkajoče

en: Percent
sl: Odstotek

en: Component Number
sl: Številka komponente

en: Factor Number
sl: Številka faktorja

en: Communalities
sl: Komunalitete

en: Initial
sl: Začetno

en: Component
sl: Komponenta

en: Factor
sl: Faktor

en: Total Variance Explained
sl: Delež celotne pojasnjene variance

en: Initial Eigenvalues
sl: Začetne lastne vrednosti

en: % of Variance
sl: % variance

en: Cumulative %
sl: Kumulativni %

en: Correlation Matrix
sl: Korelacijska matrika

en: Determinant
sl: Determinanta

en: Analysis N
sl: Analiza N

en: Kaiser-Meyer-Olkin Measure of Sampling Adequacy
sl: Kaiser-Meyer-Olkinova mera za primernost vzorčenja

en: Bartlett's Test of Sphericity
sl: Bartlettov test sferičnosti

en: Approx. Chi-Square
sl: Približen hi-hvadrat

en: Sig.
sl: Stat. značilnost

en: Component Matrix
sl: Matrika komponent

en: Factor Matrix
sl: Faktorska matrika

en: Rotated Component Matrix
sl: Rotirana matrika komponent

en: Rotated Factor Matrix
sl: Rotirana faktorska matrika

en: Mode
sl: Način

en: Value Label
sl: Oznaka vrednosti

en: Frequency
sl: Frekvenca

en: Valid Percent
sl: Veljaven delež

en: Cum Percent
sl: Kumulativni delež

en: Count
sl: Števec

en: 50 (Median)
sl: 50 (mediana)

en: Ranks
sl: Rangi

en: Mean Rank
sl: Povprečni rang

en: Kendall's W
sl: Kendallov W

en: Error
sl: Napaka

en: %s of %s
sl: %s od %s

en: Absolute
sl: Absolutno

en: Positive
sl: Pozitivno

en: Negative
sl: Negativno

en: S.E.
sl: Std. nap.

en: Lower
sl: spodnja

en: Upper
sl: zgornja

en: Model Summary
sl: Povzetek modela

en: Missing Cases
sl: Manjkajoči primeri

en: Predicted
sl: Napovedano

en: Observed
sl: Opazovano

en: Mean J-T Statistic
sl: Povprečna statistika J-T

en: Std. Deviation of J-T Statistic
sl: Standardni odklon statistike J-T

en: Sum of Ranks
sl: Vsota rangov

en: Mann-Whitney U
sl: Mann-Whitneyev U

en: Wilcoxon W
sl: Wilcoxonov W

en: Group Median
sl: Mediana skupine

en: Min
sl: Najmanj

en: Max
sl: Največ

en: First
sl: Prvi

en: Last
sl: Zadnji

en: Percent Sum
sl: Vsota odstotkov

en: Harmonic Mean
sl: Harmonično povprečje

en: Geom. Mean
sl: Geometrijsko povprečje

en: Report
sl: Poročilo

en: > Median
sl: > mediane

en: ≤ Median
sl: ≤ mediane

en: 25th
sl: 25.

en: 50th (Median)
sl: 50. (mediana)

en: 75th
sl: 75.

en: Tukey HSD
sl: Tukeyev HSD

en: Sum of Squares
sl: Vsota kvadratov

en: Between Groups
sl: Med skupinami

en: Within Groups
sl: Znotraj skupin

en: Levene Statistic
sl: Levenova statistika

en: Test of Homogeneity of Variances
sl: Test homogenosti varianc

en: Contrast
sl: Kontrast

en: Assume equal variances
sl: Privzemi enakost varianc

en: Does not assume equal
sl: Ne privzemi enakosti

en: Mean Difference
sl: Povprečna razlika

en: Variable %s already exists.
sl: Spremenljivka %s že obstaja.

en: Duplicate variable name %s.
sl: podvojeno ime spremenljivke %s.

en: Cronbach's Alpha if Item Deleted
sl: Cronbachov alfa, če je element izbrisan

en: Cronbach's Alpha
sl: Cronbachov alfa

en: Part 1
sl: Del 1

en: Part 2
sl: Del 2

en: Spearman-Brown Coefficient
sl: Spearman-Brownov koeficient

en: Unweighted
sl: Neuteženo

en: Weighted
sl: Uteženo

en: Valid N (listwise)
sl: Št. veljavnih enot (listwise)

en: Sensitivity
sl: Občutljivost

en: R Square
sl: R-kvadrat

en: Adjusted R Square
sl: Prilagojeni R-kvadrat

en: (Constant)
sl: (Konstanta)

en: Regression
sl: Regresija

en: Covariances
sl: Kovariance

en: Test Value
sl: Testna vrednost

en: Total Cases
sl: Skupno enot

en: Levene's Test for Equality of Variances
sl: Leveneov test enakosti varianc

en: Equal variances not assumed
sl: Enakost varianc ni predpostavljena

en: Correlation
sl: Korelacija

en: Active dataset lacks BY variable %s.
sl: Aktivnemu naboru podatkov manjka BY s spremenljivko %s.

en: BY is required when %s is specified.
sl: Zahtevan je BY, ko je določen %s.

en: At least one variable must be specified.
sl: Potrebno je določiti vsaj eno spremenljivko.

en: Data for variable %s is not valid as format %s: %s
sl: Podatki spremenljivke %s niso v veljavnem formatu %s: %s

en: Reading %d record from %s. | Reading %d records from %s.
sl[0]: Branje %d zapisov iz %s.
sl[1]: Branje %d zapisa iz %s.
sl[2]: Branje %d zapisov iz %s.
sl[3]: Branje %d zapisov iz %s.

en: Could not open `%s' for reading as a data file: %s.
sl: Ni mogoče odpreti `%s' za branje kot podatkovno datoteko: %s.

en: Attempt to read beyond end-of-file on file %s.
sl: Izveden je poskus branja po koncu datoteke v datoteki %s.

en: unnamed dataset
sl: neimenovana podatkovna zbirka

en: (active dataset)
sl: (dejavna podatkovna zbirka)

en: file
sl: datoteka

en: error reading file `%s'
sl: napaka med branjem datoteke `%s'

en: SPSS-like or Fortran-like format specification expected after variable names.
sl: Za imeni spremenljivk se pričakuje SPSSova ali Fortranova specifikacija oblike zapisa.

en: Column positions for fields must be positive.
sl: Položaj stolpca za polja mora biti pozitivna vrednost.

en: Column positions for fields must not be negative.
sl: Položaj stolpca za polja ne sme biti negativna vrednost.

en: Writing %zu record to %s. | Writing %zu records to %s.
sl[0]: Zapisovanje %zu zapisov v %s.
sl[1]: Zapisovanje %zu zapisa v %s.
sl[2]: Zapisovanje %zu zapisov v %s.
sl[3]: Zapisovanje %zu zapisov v %s.

en: Writing %zu record. | Writing %zu records.
sl[0]: Zapisovanje %zu zapisov.
sl[1]: Zapisovanje %zu zapisa.
sl[2]: Zapisovanje %zu zapisov.
sl[3]: Zapisovanje %zu zapisov.

en: %s must not be negative.
sl: %s ne sme biti negativna.

en: expecting number or string
sl: pričakovana je bila številka ali niz znakov

en: %s is a PSPP extension.
sl: %s je PSPP razširitev.

en: failed to create temporary file
sl: ustvarjanje začasne datoteke neuspešno

en: seeking in temporary file
sl: iskanje po začasni datoteki

en: reading temporary file
sl: branje začasne datoteke

en: writing to temporary file
sl: pisanje v začasno datoteko

en: Arabic
sl: arabsko

en: Armenian
sl: armensko

en: Baltic
sl: baltsko

en: Celtic
sl: keltsko

en: Central European
sl: srednjeevropsko

en: Chinese Simplified
sl: kitajsko poenostavljeno

en: Chinese Traditional
sl: kitajsko tradicionalno

en: Croatian
sl: hrvaško

en: Cyrillic
sl: cirilica

en: Cyrillic/Russian
sl: cirilica/rusko

en: Cyrillic/Ukrainian
sl: cirilica/ukrajinsko

en: Georgian
sl: gruzijsko

en: Greek
sl: grško

en: Gujarati
sl: gudžaratsko

en: Gurmukhi
sl: gurmuki

en: Hebrew
sl: hebrejsko

en: Hebrew Visual
sl: hebrejsko predočeno

en: Hindi
sl: hindujsko

en: Icelandic
sl: islandsko

en: Japanese
sl: japonsko

en: Korean
sl: korejsko

en: Nordic
sl: nordijsko

en: Romanian
sl: romunsko

en: South European
sl: južnoevropsko

en: Thai
sl: tajsko

en: Turkish
sl: turško

en: Vietnamese
sl: vietnamsko

en: Western European
sl: Zahodnoevropsko

en: error
sl: napaka

en: warning
sl: opozorilo

en: note
sl: opomba

en: Weighted Average
sl: Uteženo povprečje

en: %s: unknown option `%s'
sl: %s: neznana možnost `%s'

en: PSPP Output
sl: PSPP izpis rezultatov

en: No description
sl: Brez opisa

en: error writing output file `%s'
sl: napaka med zapisovanjem izhodne datoteke `%s'

en: `%s' is not a valid length.
sl: `%s' ni veljavna dolžina.

en: syntax error in paper size `%s'
sl: napaka sintakse pri velikosti papirja `%s'

en: unknown paper type `%.*s'
sl: neznana vrsta papirja `%.*s'

en: error opening input file `%s'
sl: napaka med odpiranjem vhodne datoteke `%s'

en: %s: `%s' is `%s' but a Boolean value is required
sl: %s: `%s' je `%s', zahtevana pa je logična vrednost

en: %s: `%s' is `%s' but one of the following is required: %s
sl: %s: `%s' je `%s', zahtevan pa je eden izmed naslednjih tipov: %s

en: %s: `%s' is `%s' but a nonnegative integer is required
sl: %s: `%s' je `%s', zahtevano pa je ne-negativeno celo število

en: %s: `%s' is `%s' but a positive integer is required
sl: %s: `%s' je `%s', zahtevano pa je pozitivno celo število

en: %s: `%s' is `%s' but an integer is required
sl: %s: `%s' je `%s', zahtevano pa je celo število

en: bad box: (%d+%d=%d,%d+%d=%d)-(%d+%d=%d,%d+%d=%d) in table size (%d,%d)
sl: napačno polje: (%d+%d=%d,%d+%d=%d)-(%d+%d=%d,%d+%d=%d) v velikosti tabele (%d,%d)

en: `%s': bad font specification
sl: `%s': napačna specifikacija pisave

en: error opening output file `%s': %s
sl: napaka pri odpiranju izhodne datoteke `%s': %s

en: error writing output file `%s': %s
sl: napaka pri zapisovanju v izhodno datoteko `%s': %s

en: Observed Value
sl: Opazovana vrednost

en: ROC Curve
sl: ROC krivulja

en: Scree Plot
sl: Scree diagram

en: Eigenvalue
sl: Lastna vrednost

en: error creating temporary file
sl: napaka pri ustvarjanju začasne datoteke

en: Error reading `%s': %s
sl: Napaka med branjem `%s': %s

en: `%s' is empty.
sl: `%s' je prazen.

en: Line
sl: Črta

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: Importing Delimited Text Data
sl: Uvažanje podatkov iz besedilne datoteke

en: Only the first %4d cases
sl: Samo prvih %4d enot

en: Bad regular expression: %s
sl: Napačen regularni izraz: %s

en: A program for the analysis of sampled data
sl: Program za analizo vzorčenih podatkov

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _Reference Manual
sl: Priročnik _sklicev

en: Data View
sl: Pregled podatkov

en: Variable View
sl: Pregled spremenljivk

en: Cl_ear Variables
sl: Poč_isti spremenljivke

en: Transformations Pending
sl: Čakajoče obdelave

en: Filter off
sl: Filtri izključeni

en: Filter by %s
sl: Filtriranje po %s

en: Weights off
sl: Uteži izključene

en: Weight by %s
sl: Uteženo z %s

en: Save
sl: Shrani

en: System Files (*.sav)
sl: Sistemske datoteke (*.sav)

en: Portable Files (*.por)
sl: Prenosne datoteke (*.por)

en: System File
sl: Sistemska datoteka

en: Portable File
sl: Prenosna datoteka

en: Delete Existing Dataset?
sl: Izbrišem obstoječo podatkovno zbirko?

en: Rename Dataset
sl: Preimenuj podatkovno zbirko

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Syntax
sl: _Sintaksa

en: _Data
sl: _Podatki

en: _Save...
sl: _Shrani ...

en: Save _As...
sl: Shrani _kot ...

en: _Rename Dataset...
sl: Preimenuj podatkovno zbirko ...

en: Working File
sl: Delovna datoteka

en: Recently Used _Files
sl: Nedavno uporabljene _datoteke

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Find...
sl: _Najdi ...

en: Jump to variable
sl: Skoči na spremenljivko

en: Jump to a case in the data sheet
sl: Skoči na enoto v podatkovnem listu

en: Create a new case at the current position
sl: Ustvari novo enoto na trenutnem mestu

en: Create a new variable at the current position
sl: Ustvari novo spremenljivko na trenutnem mestu

en: Split the active dataset
sl: Razdeli aktivno podatkovno zbirko

en: Weight cases by variable
sl: Uteži enote s spremenljivko

en: Show/hide value labels
sl: Pokaži/Skrij oznake vrednosti

en: Data Editor
sl: Urejevalnik podatkov

en: New
sl: Novo

en: Old
sl: Staro

en: Column Number: %d
sl: Številka stolpca: %d

en: Chisq
sl: Hi-kv.

en: Gamma
sl: Gama

en: Kappa
sl: Kapa

en: Row
sl: Vrstica

en: Column
sl: Stolpec

en: Standard error
sl: Standardna napaka

en: _Eigenvalues over %4.2f times the mean eigenvalue
sl: _Lastne vrednosti nad %4.2f krat povpečna lastna vrednost

en: Standard error of the mean
sl: Standardna napaka povprečja

en: Standard error of the skewness
sl: Standardna napaka koeficienta asimetrije

en: Standard error of the kurtosis
sl: Standardna napaka koeficienta sploščenosti

en: Recode into Same Variables
sl: Rekodiraj v iste spremenljivke

en: Recode into Same Variables: Old and New Values
sl: Rekodiraj v iste spremenljivke: stare in nove vrednosti

en: Recode into Different Variables
sl: Rekodiraj v nove spremenljivke

en: Recode into Different Variables: Old and New Values
sl: Rekodiraj v nove spremenljivke: stare in nove vrednosti

en: Anova
sl: ANOVA

en: Approximately %3d%% of all cases.
sl: Približno %3d%% vseh primerov.

en: %d thru %d
sl: %d skozi %d

en: Test Type
sl: Vrsta testa

en: _Wilcoxon
sl: _Wilcoxonov W

en: Do not weight cases
sl: Ne uteži enot

en: Weight cases by %s
sl: Uteži enote z %s

en: Duplicate variable name.
sl: Podvojeno ime spremenljivke.

en: Automatically Detect
sl: Samodejno zaznaj

en: Locale Encoding
sl: Jezikovno kodiranje

en: Character Encoding:
sl: Znakovno kodiranje:

en: Message
sl: Sporočilo

en: Text (*.txt)
sl: Besedilna datoteka (*.txt)

en: Comma-Separated Values (*.csv)
sl: Z vejico ločene vrednosti (*.csv)

en: Export Output
sl: Izvozi rezultate analiz

en: Output Viewer
sl: Pregledovalnik rezultatov analize

en: Saved file `%s'
sl: Shranjena datoteka `%s'

en: Save Syntax
sl: Shrani sintakso

en: Syntax Files (*.sps)
sl: Datoteka s sintakso (*.sps)

en: Syntax Editor
sl: Urejevalnik sintakse

en: Type
sl: Vrsta

en: Width
sl: Širina

en: Decimals
sl: Decimalke

en: Value Labels
sl: _Oznake vrednosti

en: Missing Values
sl: Manjkajoče vrednosti

en: Align
sl: Poravnava

en: Measure
sl: Izmeri

en: Save the changes to `%s' before closing?
sl: Shranim spremembe v`%s' pred zaprtjem?

en: If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
sl: V kolikor ne boste shranili sprememb, bodo le-te za zadnjih %ld sekund dela trajno izgubljene.

en: Close _without saving
sl: Zapri _brez shranjevanja

en: Open
sl: Odpri

en: Data and Syntax Files
sl: Podatkovne in datoteke s sintakso

en: _Split
sl: _Razdeli

en: _Windows
sl: _Okna

en: %s must be at least 1.
sl: %s mora biti vsaj 1.

en: %s is obsolete.
sl: %s je zastarela zmožnost.

en: ISL (32-bit IEEE 754 single, little-endian)
sl: ISL (32-bitni IEEE 754 enojni, little-endian)

en: ISB (32-bit IEEE 754 single, big-endian)
sl: ISB (32-bitni IEEE 754 enojni, big-endian)

en: IDL (64-bit IEEE 754 double, little-endian)
sl: IDL (64-bitni IEEE 754 dvojni, little-endian)

en: IDB (64-bit IEEE 754 double, big-endian)
sl: IDB (64-bitni IEEE 754 dvojni, big-endian)

en: VF (32-bit VAX F, VAX-endian)
sl: VF (32-bitni VAX F, VAX-endian)

en: VD (64-bit VAX D, VAX-endian)
sl: VD (64-binit VAX D, VAX-endian)

en: VG (64-bit VAX G, VAX-endian)
sl: VG (64-bitni VAX G, VAX-endian)

en: ZS (32-bit IBM Z hexadecimal short, big-endian)
sl: ZS (32-bitni IBM Z kratek šestnajstiški, big-endian)

en: ZL (64-bit IBM Z hexadecimal long, big-endian)
sl: ZL (64-bit IBM Z dolgi šestnajstiški, big-endian)

en: %s is %s.
sl: %s je %s.

en: Summary.
sl: Povzetek.

en: count
sl: števec

en: row %
sl: vrstica %

en: column %
sl: stolpec %

en: total %
sl: skupno %

en: residual
sl: rezidual

en: Chi-square tests.
sl: Hi-kvadrat testi.

en: Approx. T
sl: Pribl. T

en: Approx. Sig.
sl: Pribl. stat. zn.

en: Risk estimate.
sl: Ocena tveganja.

en: 95%% Confidence Interval
sl: 95%% interval zaupanja

en: Pearson Chi-Square
sl: Pearsonov Hi-kvadrat

en: Likelihood Ratio
sl: Razmerje verjetij

en: Fisher's Exact Test
sl: Fisherjev Exact test

en: N of Valid Cases
sl: N veljavnih enot

en: Cramer's V
sl: Cramerjev V

en: Contingency Coefficient
sl: Kontingenčni koeficient

en: Kendall's tau-b
sl: Kendallov tau-b

en: Kendall's tau-c
sl: Kendallov tau-c

en: Spearman Correlation
sl: Spearmanova korelacija

en: Pearson's R
sl: Pearsonov R

en: Goodman and Kruskal tau
sl: Goodman-Kruskalov tau

en: Uncertainty Coefficient
sl: Koeficient negotovosti

en: Somers' d
sl: Somerjev d

en: Symmetric
sl: Simetrično

en: Variable Name:
sl: Ime spremenljivke:

en: Variable Label:
sl: Oznaka spremenljivke:

en: Function:
sl: Funkcija:

en: label
sl: oznaka

en: Options for very large datasets
sl: Izbire za zelo velike podatkovne zbirke

en: Automatic Recode
sl: Samodejno rekodiranje

en: _Lowest value
sl: _Najnižja vrednost

en: _Highest value
sl: _Najvišja vrednost

en: _New Name
sl: _Novo ime

en: _Add New Name
sl: _Dodaj novo ime

en: Compute Variable
sl: Izračun spremenljivke

en: _Numeric Expressions:
sl: _Numerični izrazi:

en: _Functions:
sl: _Funkcije:

en: Bivariate Correlations
sl: Bivariatne korelacije

en: _Kendall's tau-b
sl: _Kendallov tau-b

en: Correlation Coefficients
sl: Korelacijski koeficienti

en: _Two-tailed
sl: _Dvostranske (2-tailed)

en: One-tai_led
sl: _Enostranske (1-tailed)

en: Test of Significance
sl: Test statistične značilnosti

en: _Flag significant correlations
sl: _Označi statistično značilne korelacije

en: Count Occurrences of Values within Cases
sl: Število pojavljanj vrednosti med enotami

en: Numeric _Variables:
sl: Numerične _spremenljivke:

en: _Define Values...
sl: Določi vrednosti ...

en: Values _to Count:
sl: Vrednosti _za štetje:

en: Comments:
sl: Opombe:

en: Display comments in output
sl: Pokaži komentarje v izhodnem pogledu

en: Column Number: 0
sl: Številka stolpca: 0

en: Crosstabs: Cells
sl: Kontingenčne tabele: celice

en: Crosstabs
sl: Kontingenčne tabele

en: _Rows
sl: _Vrstice

en: _Columns
sl: _Stolpci

en: _Format...
sl: _Oblika ...

en: _Statistics...
sl: _Statistika ...

en: Ce_lls...
sl: _Celice ...

en: Crosstabs: Format
sl: Kontingenčne tabele: oblika

en: Print tables
sl: Natisni tabele

en: Ascending
sl: Naraščajoče

en: Crosstabs: Statistics
sl: Kontingenčne tabele: statistike

en: Statistics
sl: Statistika

en: Chi-Square Test
sl: Hi-kvadrat test

en: _Values
sl: _Vrednosti

en: _Variables:
sl: _Spremenljivke:

en: S_tatistics:
sl: S_tatistika:

en: Options:
sl: Možnosti:

en: Explore
sl: _Razišči

en: Explore: Options
sl: Razišči: možnosti

en: Explore: Statistics
sl: Razišči: statistike

en: Goto Case
sl: Pojdi na enoto

en: Goto Case Number:
sl: Pojdi na enoto številka:

en: _None
sl: _Brez

en: Method
sl: Način

en: Principal Components Analysis
sl: Metoda glavnih komponent (PCA)

en: Principal Axis Factoring
sl: Metoda glavnih osi (PAF)

en: Factor Analysis: Extraction
sl: Faktoska analiza: ekstrakcija

en: _Method:
sl: _Metoda:

en: Co_rrelation matrix
sl: Ko_relacijska matrika

en: Co_variance matrix
sl: Matrika ko_varianc

en: Analyze
sl: _Analiziraj

en: _Scree plot
sl: _Scree diagram

en: Display
sl: Prikaži

en: _Number of factors:
sl: _Število faktorjev:

en: Factor Analysis
sl: Faktorska analiza

en: _Descriptives...
sl: _Deskriptivne statistike ...

en: _Extraction...
sl: _Ekstrakcija ...

en: _Rotations...
sl: _Rotacije ...

en: Find Case
sl: Poišči enoto

en: Variable:
sl: Spremenljivka:

en: Value:
sl: Vrednost:

en: Search value labels
sl: Išči oznake vrednosti

en: Regular expression Match
sl: Zadetki logičnega izraza

en: Search substrings
sl: Iskanje podrejenih nizov

en: Wrap around
sl: Prelomi besedilo

en: Search backward
sl: Išči nazaj

en: Frequencies: Frequency Tables
sl: Frekvence: frekvenčne tabele

en: values
sl: vrednosti

en: Display frequency tables
sl: Prikaži frekvenčne tabele

en: Order by
sl: Razvrsti po

en: Frequencies: Charts
sl: Frekvence: diagrami

en: <b>Chart Formatting</b>
sl: <b>Oblikovanje grafa</b>

en: <b>Histograms</b>
sl: <b>Histogrami</b>

en: <b>Pie Charts</b>
sl: Krožni grafikoni

en: _Variable(s):
sl: _Spremenljivke:

en: _Statistics:
sl: _Statistika:

en: Include _missing values
sl: Vključi _manjkajoče vrednosti

en: K-Means Cluster Analysis
sl: K-Means analiza skupin

en: N_umber of Clusters:
sl: Š_tevilo skupin:

en: _Test Variables:
sl: _Testne spremenljivke:

en: _Kendall's W
sl: _Kendallov W

en: _Cochran's Q
sl: _Cochranov Q

en: Test Distribution
sl: Testna porazdelitev

en: _No missing values
sl: _Ni manjkajočih vrednosti

en: _Discrete missing values
sl: _Diskretne manjkajoče vrednosti

en: _Low:
sl: _Najnižja:

en: _High:
sl: N_ajvišja:

en: Di_screte value:
sl: Di_skretna vrednost:

en: One-Way ANOVA: Contrasts
sl: Enosmerna ANOVA: kontrasti

en: _Coefficients:
sl: _Koeficienti:

en: One-Way ANOVA
sl: Enosmerna _ANOVA ...

en: _Factor:
sl: _Faktor:

en: Dependent _Variable(s):
sl: Od_visne spremenljivke:

en: _Homogeneity
sl: _Homogenost

en: _Contrasts...
sl: _Kontrasti...

en: Rank Cases
sl: Rangiranje enot

en: _Smallest Value
sl: Naj_manjša vrednost

en: _Largest Value
sl: Naj_večja vrednost

en: _Mean
sl: _Povprečje

en: Cut Point
sl: Točka prereza

en: Sort Cases
sl: Razvrsti enote

en: Sort by:
sl: Razvrsti po:

en: Descending
sl: Padajoče

en: Sort Order
sl: Vrstni red

en: Split File
sl: Razdeli datoteko

en: Current Status :
sl: Trenutno stanje :

en: Analysis by groups is off
sl: Analiza po skuponah je izključena

en: New Value
sl: Nova vrednost

en: Width:
sl: Širina:

en: Output Variable
sl: Izhodna spremenljivka

en: S_tatistics...
sl: S_tatistika ...

en: Regression: Save
sl: Regresija: shrani

en: _Residuals
sl: _Reziduali

en: Regression: Statistics
sl: Regresija: statistika

en: S_tatistics
sl: S_tatistika

en: _Items:
sl: _Predmeti:

en: _Test Variable:
sl: _Testna spremenljivka

en: ROC C_urve
sl: ROC kriv_ulja

en: First case
sl: Prva enota

en: Last case
sl: Zadnja enota

en: Select Cases
sl: Izberi enote

en: Sample...
sl: Vzorec ...

en: If...
sl: Če ...

en: All Cases
sl: Vse enote

en: Select
sl: Izberi

en: Deleted
sl: Izbrisano

en: Select Cases: Random Sample
sl: Izbor enot: naključni vzorec

en: Sample Size
sl: Velikost vzorca

en: Options
sl: Možnosti

en: Test _Value:
sl: Testna _vrednost:

en: Line above selected line contains variable names
sl: Vrstica pod izbrano vrstico vsebuje imena spremenljivk

en: <b>Variables</b>
sl: <b>Spremenljivke</b>

en: All cases
sl: Vse enote

en: C_ustom
sl: Po _meri

en: Slas_h (/)
sl: Po_ševnica (/)

en: Semicolo_n (;)
sl: Pod_pičje (;)

en: P_ipe (|)
sl: _Cev (|)

en: H_yphen (-)
sl: _Vezaj (-)

en: Co_mma (,)
sl: _Vejica (,)

en: _Colon (:)
sl: _Dvopičje (:)

en: Ta_b
sl: _Tabulator

en: _Space
sl: _Presledek

en: Transpose
sl: Transponiraj

en: Name Variable:
sl: Ime spremenljivke:

en: Variable(s):
sl: Spremenljivke:

en: _Dependent Variable
sl: _Odvisna spremenljivka

en: Value Label:
sl: Oznaka vrednosti:

en: Information Area
sl: Področje informacij

en: Case Counter Area
sl: Področje štetja enot

en: Filter Use Status Area
sl: Področje stanja uporabe filtrov

en: Weight Status Area
sl: Področje stanja uteževanja

en: Split File Status Area
sl: Področje statusa razdelitve datoteke

en: _View
sl: _Pogled

en: _Status Bar
sl: _Statusna vrstica

en: _Font...
sl: _Pisava ...

en: _Grid Lines
sl: _Mrežne črte

en: Value _Labels
sl: _Oznake vrednosti

en: _Variables
sl: _Spremenljivke

en: _Sort Cases...
sl: _Razvrsti enote ...

en: _Transpose...
sl: _Transponiranje ...

en: _Aggregate...
sl: _Agregacija ...

en: S_plit File...
sl: _Razdeli datoteko ...

en: Select _Cases...
sl: Izbor _enot ...

en: _Weight Cases...
sl: _Uteževanje enot ...

en: _Transform
sl: _Preoblikuj

en: _Compute...
sl: _Izračunaj

en: Cou_nt...
sl: _Preštej ...

en: Ran_k Cases...
sl: Ran_giranje enot

en: Recode into _Same Variables...
sl: Rekodiraj v _iste spremenljivke

en: Recode into _Different Variables...
sl: Rekodiraj v _nove spremenljivke

en: _Run Pending Transforms
sl: _Izvedi čakajoče ukaze

en: _Analyze
sl: _Preuči

en: _Descriptive Statistics
sl: _Opisna statistika

en: _Frequencies...
sl: _Frekvence ...

en: _Explore...
sl: _Razišči ...

en: _Crosstabs...
sl: _Kontingenčne tabele ...

en: Compare _Means
sl: Primerjava _srednjih vrednosti

en: _One Sample T Test...
sl: T-test _enega vzorca

en: _Independent Samples T Test...
sl: T-test _neodvisnih vzorcev

en: One Way _ANOVA...
sl: Enosmerna _ANOVA ...

en: _Univariate Analysis...
sl: _Univariatna analiza ...

en: Bivariate _Correlation...
sl: Bivariatna _korelacija

en: Re_liability...
sl: _Zanesljivost ...

en: _Non-Parametric Statistics
sl: _Neparametrična statistika

en: _Binomial...
sl: _Binom ...

en: ROC Cur_ve...
sl: ROC kri_vulja ...

en: _Utilities
sl: _Pripomočki

en: _Variables...
sl: _Spremenljivke ...

en: Data File _Comments...
sl: Opombe _podatkovne datoteke ...

en: _Print...
sl: _Natisni ...

en: _Export...
sl: Iz_vozi ...

en: _Run
sl: _Zaženi

en: Scientific notation
sl: Znanstveni zapis

en: Custom currency
sl: Denarna enota po meri

en: positive
sl: pozitivno

en: negative
sl: negativno

en: Sample
sl: Vzorec

en: Width:
sl: Širina:

en: Decimal Places:
sl: Decimalna mesta:

en: Weight Cases
sl: Uteževanje enot

en: Weight cases by
sl: Uteževanje enot z

en: Current Status:
sl: Trenutno stanje:
