pspp 1.2.0 - en to sl translation catalogue (1686 entries)

en: An error occurred while opening `%s': %s.
sl: prišlo je do napake med odpiranjem »%s«: %s.

en: Error reading `%s': %s.
sl: Napaka med branjem »%s«: %s.

en: `%s' is not a system or portable file.
sl: »%s« ni sistemska ali prenosna datoteka.

en: The inline file is not allowed here.
sl: Uporaba medvrstične (inline) datoteke ni dovoljena.

en: Cannot read from dataset %s because no dictionary or data has been written to it yet.
sl: Vsebine podatkovne zbirke %s ni mogoče prebrati, ker ne vsebuje slovarja spremenljivk ali podatkov.

en: Dataset
sl: Podatkovna zbirka

en: At least one case in the data read had a weight value that was user-missing, system-missing, zero, or negative.  These case(s) were ignored.
sl: Vsaj en primer v podatkih ima vrednost uteži, ki je uporabniško določena oziroma sistemska manjkajoča vrednost, vrednost enaka nič ali negativna vrednost. Ti primeri so bili prezrti.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: CSV file
sl: Datoteka CSV

en: An I/O error occurred writing CSV file `%s'.
sl: prišlo je do V/I napake med zapisovanjem datoteke CSV » %s «.

en: Data is not valid as format %s: %s
sl: podatki niso v veljavnem zapisu %s: %s

en: Field contents are not numeric.
sl: vrednost, zapisana v polju, ni številčna.

en: Number followed by garbage.
sl: številu sledijo neštevilski znaki.

en: Invalid numeric syntax.
sl: Neveljavna številska skladnja.

en: Too-large number set to system-missing.
sl: za sistemsko manjkajočo vrednost je nastavljeno preveliko število.

en: Too-small number set to zero.
sl: premajhno število je nastavljeno na nič.

en: All characters in field must be digits.
sl: vsi znaki v polju morajo biti števila.

en: Unrecognized character in field.
sl: neprepoznan znak v polju.

en: Field must have even length.
sl: polje mora imeti celo dolžino.

en: Field must contain only hex digits.
sl: polje lahko vsebuje le šestnajstiška števila.

en: Invalid zoned decimal syntax.
sl: neveljavna skladnja decimalnega območja.

en: Invalid syntax for P field.
sl: neveljavna skladnja polja P.

en: Syntax error in date field.
sl: napaka skladnje v polju datuma.

en: Day (%ld) must be between 1 and 31.
sl: dan (%ld) mora biti med 1 in 31.

en: Delimiter expected between fields in date.
sl: med polji datuma je pričakovan ločilni znak.

en: Unrecognized month format.  Months may be specified as Arabic or Roman numerals or as at least 3 letters of their English names.
sl: neprepoznan zapis meseca. Mesece je mogoče določiti z arabskimi ali rimskimi števili ali pa vsaj s tremi črkami angleških imen.

en: Year (%ld) must be between 1582 and 19999.
sl: leto (%ld) mora biti med 1582 in 19999.

en: Trailing garbage `%.*s' following date.
sl: zapisu datuma sledi smetje »%.*s«.

en: Julian day must have exactly three digits.
sl: Po julijanskem koledarju je dan zapisan kot trimestno število.

en: Julian day (%ld) must be between 1 and 366.
sl: Po julijanskem koledarju je dan (%ld) zapisan kot trimestno število med 1 in 366.

en: Quarter (%ld) must be between 1 and 4.
sl: Četrtletje (%ld) ima lahko le vrednosti od 1 do 4.

en: Week (%ld) must be between 1 and 53.
sl: Teden (%ld) mora biti med 1 in 53.

en: Delimiter expected between fields in time.
sl: Ločilni znak med polji časa.

en: Minute (%ld) must be between 0 and 59.
sl: Minuta (%ld) mora biti med 0 in 59.

en: Unrecognized weekday name.  At least the first two letters of an English weekday name must be specified.
sl: Neprepoznano ime dneva v tednu. Določiti je potrebno vsaj prva dva znaka angleškega imena dneva.

en: `%c' expected in date field.
sl: V datumskem polju je pričakovan »%c«.

en: Weekday number %f is not between 1 and 7.
sl: Številka dneva v tednu %f ni med 1 in 7.

en: Month number %f is not between 1 and 12.
sl: Številka meseca (%f) ni med 1 in 12.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: dataset
sl: podatkovna zbirka

en: ordinary
sl: običajna

en: system
sl: sistemska

en: scratch
sl: začasna

note: TRANSLATORS: "bytes" is correct, not characters due to UTF encoding
en: Truncating document line to %d bytes.
sl: Vrstica dokumenta je prirezana na %d bajtov.

en: An error occurred while reading `%s': %s.
sl: Prišlo je do napake med branjem »%s«: %s.

en: active dataset
sl: aktivna podatkovna zbirka

en: Can't read from %s as a %s because it is already being read as a %s.
sl: Ni mogoče prebrati iz %s kot %s, ker je že prebrano kot %s.

en: Can't write to %s as a %s because it is already being written as a %s.
sl: Ni mogoče zapisati v %s kot %s, ker je že zapisano kot %s.

en: Can't re-open %s as a %s.
sl: Ni mogoče odpreti %s kot %s.

en: Not opening pipe file `%s' because %s option set.
sl: ni mogoče odpreti datoteke »%s« zaradi izbrane možnosti %s.

en: Format %s may not be used for input.
sl: Zapisa %s ni dovoljeno uporabiti za vhodne podatke.

en: %s variables are not compatible with %s format %s.
sl: Spremenljivke vrste %s niso združljive z %s formatom %s.

en: String
sl: Niz znakov

en: Numeric
sl: Števila

en: numeric
sl: števila

en: string
sl: niz znakov

en: String variable with width %d is not compatible with format %s.
sl: Spremenljivka niza s širino %d ni združljiva z zapisom %s.

en: Comma
sl: Decimalna števila, ločena z vejico

en: Dot
sl: Decimalna števila, ločena s piko

en: Scientific
sl: Znanstveni zapis števil

en: Date
sl: Datumi

en: Dollar
sl: Vrednost v dolarjih

en: Custom
sl: Po meri

en: Cannot convert the value in the spreadsheet cell %s to format (%s): %s
sl: Vrednosti v celici preglednice %s ni mogoče pretvoriti v zapis (%s): %s

en: There was a problem whilst reading the %s file `%s' (near line %d): `%s'
sl: Prišlo je do težav med branjem %s datoteke »%s« (blizu vrstice %d): »%s«

en: Invalid cell range `%s'
sl: Neveljaven obseg celic »%s«

en: Selected sheet or range of spreadsheet `%s' is empty.
sl: Izbran delovni list oziroma obseg podatkov preglednice »%s« je prazen.

en: The gnumeric file `%s' is encoded as %s instead of the usual UTF-8 encoding. Any non-ascii characters will be incorrectly imported.
sl: Preglednica Gnumeric »%s« je kodirana kot %s namesto pričakovanega kodiranja UTF-8. Vsak znak, ki ni del nabora ASCII, bo najverjetneje uvožen napačno.

en: Identifier `%s' exceeds %d-byte limit.
sl: Določilo »%s« je preseglo %d-bajtno omejitev.

en: Identifier cannot be empty string.
sl: Določilo ne more biti prazen niz.

en: `%s' may not be used as an identifier because it is a reserved word.
sl: »%s« ni mogoče uporabiti kot določilo, ker je to sistemsko rezervirana beseda.

en: `%s' may not be used as an identifier because it contains ill-formed UTF-8 at byte offset %tu.
sl: »%s« ni mogoče uporabiti kot določilo, ker vsebuje neustrezno zapisan znak UTF-8 pri bajtnem odmiku %tu.

en: Character %s (in `%s') may not appear as the first character in a identifier.
sl: Znaka %s (v »%s«) ni mogoče uporabiti kot prvi znak določila.

en: Character %s (in `%s') may not appear in an identifier.
sl: Znaka %s (v »%s«) ni mogoče uporabiti kot prvi znak določila.

en: An I/O error occurred writing metadata file `%s'.
sl: Prišlo je do V/I napake med zapisovanjem datoteke metapodatkov »%s«.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: metadata file
sl: metapodatkovna datoteka

en: Error opening `%s' for writing as a metadata file: %s.
sl: Napaka med odpiranjem »%s« za pisanje kot sistemske datoteke: %s.

en: Opening %s for writing: %s.
sl: Odpiranje %s za pisanje: %s.

en: Opening stream for %s: %s.
sl: Odpiranje pretoka za %s: %s.

en: Creating temporary file to replace %s: %s.
sl: Ustvarjanje začasne datoteke za zamenjavo %s: %s.

en: Creating temporary file %s: %s.
sl: Ustvarjanje začasne datoteke %s: %s.

en: Opening stream for temporary file %s: %s.
sl: Odpiranje toka podatkov za začasno datoteko %s: %s.

en: Replacing %s by %s: %s.
sl: Zamenjava %s z %s: %s.

en: Removing %s: %s.
sl: Odstranjevanje %s: %s.

en: %s is not a valid name for a multiple response set.  Multiple response set names must begin with `$'.
sl: %s ni veljavno ime za skupino spremenljivk. Ime skupine se mora začeti z znakom » $ «.

en: Cannot open %s as a OpenDocument file: %s
sl: Ni mogoče odpreti »%s« kot datoteko OpenDocument: %s.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: SPSS/PC+ system file
sl: sistemska datoteka SPSS/PC+

en: Error opening `%s' for reading as an SPSS/PC+ system file: %s.
sl: Napaka med odpiranju »%s« za pisanje kot sistemske datoteke SPSS/PC+: %s.

en: %s: stat failed (%s).
sl: %s: stat je spodletel (%s).

en: %s: file too large.
sl: %s: datoteka je prevelika

en: Directory entry is for a %u-byte record starting at offset %u but file is only %u bytes long.
sl: slovarski vpis je za %u-bajtni zapis, z začetkom pri odmiku %u, skupna velikost datoteke pa je le %u bajtov.

en: Directory fields have unexpected values (%u,%u).
sl: slovarsko polje ima nepričakovane vrednosti (%u, %u).

en: Variable %zu
sl: Spremenljivka %zu

en: Variable %zu Label
sl: Oznaka spremenljivke %zu

en: Variable %zu Value Label %zu
sl: Spremenljivka %zu vrednost oznake %zu

en: Creation Date
sl: Datum ustvarjanja

en: Creation Time
sl: Čas ustvarjanja

en: File Label
sl: Oznaka datoteke

en: Using default encoding %s to read this SPSS/PC+ system file.  For best results, specify an encoding explicitly.  Use SYSFILE INFO with ENCODING="DETECT" to analyze the possible encodings.
sl: za branje sistemske datoteke SPSS/PC+ bo uporabljeno privzeto znakovno kodiranje %s. Priporočljivo je izrecno določiti nabor znakov. Z uporabo ukaza SYSFILE INFO z možnostjo ENCODING="DETECT" je mogoče določiti možne ustrezne nabore.

en: Error closing system file `%s': %s.
sl: Napaka med zapiranjem sistemske datoteke »%s«: %s.

en: This is not an SPSS/PC+ system file.
sl: Datoteka ni sistemska datoteka SPSS/PC+.

en: Record 0 has unexpected length %u.
sl: Zapis primera 0 je nepričakovane dolžine %u.

en: Record 0 specifies unexpected system missing value %g (%a).
sl: Zapis primera 0 določa nepričakovano sistemsko manjkajočo vrednost %g (%a).

en: Record 0 reserved fields have unexpected values (%u,%u,%u,%u,%u,%u).
sl: Rezervirana polja zapisa primera 0 imajo nepričakovane vrednosti (%u,%u,%u,%u,%u,%u).

en: Record 0 case counts differ (%u versus %u).
sl: Števci primerov v zapisu primera 0 se razlikujejo (%u proti %u)

en: Invalid compression type %u.
sl: Neveljavna vrsta stiskanja %u

en: Record 0 claims %u cases with %u values per case (requiring at least %zu bytes) but data record is only %u bytes long.
sl: Zapis 0 opredeljuje %u primerov s skupno %u vrednosti na primer (kar zahteva %zu bajtov), zapis podatkov pa je dolg le %u bajtov.

en: Value labels claimed to end at offset %u in labels record but labels record is only %u bytes.
sl: oznaka vrednosti naj bi se končala pri odmiku %u v zapisu oznake, vendar pa je ta le %u bajtov.

en: Value labels claimed to be at offset %u with length %u but file size is only %u bytes.
sl: oznaka vrednosti naj bi bila pri odmiku %u z dolžino %u, vendar pa je ta le %u bajtov.

en: Value labels end with partial label (%u bytes left in record, label length %<PRIu8>).
sl: oznake vrednosti se končajo z nepopolno vrednostjo (preostaja %u bajtov v zapisu, dolžina oznake %<PRIu8>.

en: %u leftover bytes following value labels.
sl: %u bajtov preostanka za oznakami vrednosti.

en: Variable label claimed to start at offset %u in labels record but labels record is only %u bytes.
sl: oznaka vrednosti naj bi se začela pri odmiku %u v zapisu oznake, vendar pa je ta le %u bajtov.

en: Variable label with length %u starting at offset %u in labels record overruns end of %u-byte labels record.
sl: oznaka vrednosti z dolžino %u, ki se začne pri odmiku %u v zapisu oznake, prekriva konec %u-bitnega zapisa oznake.

en: Record 1 has length %u (expected %u).
sl: Zapis 1 je dolžine %u (pričakovana je %u).

en: Variable %u has invalid type %<PRIu8>.
sl: spremenljivka %u ima navedeno neveljavno vrsto %<PRIu8>.

en: Invalid weight index %u.
sl: Neveljavna vrednost uteži %u.

en: Invalid variable name `%s'.
sl: Neveljavno ime spremenljivke »%s«.

en: Renaming variable with duplicate name `%s' to `%s'.
sl: Podvojeno ime spremenljivke »%s« je preimenovano v »%s«.

en: Cannot weight by string variable `%s'.
sl: vrednosti ni mogoče utežiti s spremenljivko niza »%s«

en: File ends in partial case.
sl: datoteka se konča z nepopolnim primerom

en: Case beginning at offset 0x%08x extends past end of data record at offset 0x%08x.
sl: Primer, ki se začne pri odmiku 0x%08x, se razteza prek konca zapisa podatkov pri odmiku 0x%08x.

en: Error reading case from file %s.
sl: Napaka med branjem primera iz datoteke %s.

en: Possible compressed data corruption: string contains compressed integer (opcode %d).
sl: zaznana je možnost okvare stisnjenih podatkov: niz vsebuje stisnjeno celo število (opcode %d).

en: `%s' near offset 0x%llx:
sl: »%s«" pri odmiku 0x%llx:

en: `%s':
sl: »%s«:

en: System error: %s.
sl: Sistemska napaka: %s.

en: Unexpected end of file.
sl: Dosežen je nepričakovan konec datoteke.

en: %s: seek failed (%s).
sl: %s: ukaz seek() je spodletel (%s).

en: SPSS/PC+ System File
sl: Sistemska datoteka SPSS/PC+

en: portable file %s corrupt at offset 0x%llx:
sl: prenosna datoteka %s je okvarjena pri odmiku 0x%llx:

en: reading portable file %s at offset 0x%llx:
sl: poteka branje prenosne datoteke %s pri odmiku 0x%llx:

en: Error closing portable file `%s': %s.
sl: Napaka med zapiranjem prenosne datoteke »%s«: %s.

en: unexpected end of file
sl: nepričakovan konec datoteke

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: portable file
sl: prenosna datoteka

en: An error occurred while opening `%s' for reading as a portable file: %s.
sl: Prišlo je do napake med odpiranjem »%s« za branje kot prenosne datoteke: %s.

en: Data record expected.
sl: Pričakovan je podatkovni zapis.

en: Number expected.
sl: Pričakovan je vnos števila.

en: Missing numeric terminator.
sl: Manjka številski zaključni znak.

en: Invalid integer.
sl: Neveljavno celo število.

en: Bad string length %d.
sl: Neveljavna dolžina niza %d.

en: %s: Not a portable file.
sl: %s: datoteka ni prenosna datoteka.

en: Unrecognized version code `%c'.
sl: Neprepoznana različica kode »%c«.

en: Bad date string length %zu.
sl: Napačna dolžina datumskega niza %zu.

en: Bad time string length %zu.
sl: Napačna dolžina časovnega niza %zu.

en: %s: Bad format specifier byte (%d).  Variable will be assigned a default format.
sl: %s: neustrezno določilo zapisa (%d). Spremenljivki bo dodeljen privzet zapis.

en: Numeric variable %s has invalid format specifier %s.
sl: Številčna spremenljivka %s ima neveljavno določilo zapisa %s.

en: String variable %s with width %d has invalid format specifier %s.
sl: Spremenljivka niza %s širine %d ima neveljavno določilo zapisa %s.

en: Expected variable count record.
sl: Pričakovan je zapis števila spremenljivke.

en: Invalid number of variables %d.
sl: Neveljavno število spremenljivk %d.

en: Weight variable name (%s) truncated.
sl: Ime spremenljivke uteži (%s) je bilo prirezano.

en: Expected variable record.
sl: Pričakovan je zapis spremenljivke.

en: Invalid variable width %d.
sl: Neveljavna širina spremenljivke %d.

en: Invalid variable name `%s' in position %d.
sl: Neveljavno ime spremenljivke »%s« na mestu %d.

en: Bad width %d for variable %s.
sl: Neustrezna širina %d za spremenljivko %s.

en: Duplicate variable name %s in position %d renamed to %s.
sl: Podvojeno ime spremenljivke %s na mestu %d je preimenovano v %s.

en: Weighting variable %s not present in dictionary.
sl: spremenljivke uteži »%s« ni v slovarju spremenljivk.

en: Unknown variable %s while parsing value labels.
sl: neznana spremenljivka %s med razčlenjevanjem oznak vrednosti.

en: Cannot assign value labels to %s and %s, which have different variable types.
sl: Ni mogoče določiti oznak vrednosti na %s in %s, ker imajo različne vrste spremenljivk.

en: SPSS Portable File
sl: Prenosna datoteka SPSS

en: Invalid decimal digits count %d.  Treating as %d.
sl: Neveljavno število decimalnih mest %d. Vrednost bo obravnavana kot %d.

en: Error opening `%s' for writing as a portable file: %s.
sl: Napaka med odpiranjem »%s« za pisanje kot prenosne datoteke: %s.

en: An I/O error occurred writing portable file `%s'.
sl: Prišlo je do V/I napake ob zapisovanju v prenosno datoteko »%s«.

en: Support for reading postgres databases was not compiled into this installation of PSPP
sl: Podpora za branje podatkovnih zbirk PostgreS v tej namestitvi programa PSPP ni vključena.

en: Memory error whilst opening psql source
sl: Napaka pomnilnika med odpiranjem vira psql

en: Error opening psql source: %s.
sl: Napaka med odpiranjem vira psql: %s.

en: Postgres server is version %s. Reading from versions earlier than 8.0 is not supported.
sl: Strežnik PostgreS je različice %s. Različice, starejše od 8.0 niso več podprte za branje.

en: Connection is unencrypted, but unencrypted connections have not been permitted.
sl: Povezava ni šifrirana in kot taka ni dovoljena.

en: Error from psql source: %s.
sl: Napaka iz vira psql: %s.

en: Unsupported OID %d.  SYSMIS values will be inserted.
sl: Nepodprto določilo OID %d. Z ukazom SYSMIS bodo vstavljene sistemske manjkajoče vrednosti.

en: Warnings re-enabled. %d warnings will be issued before aborting syntax processing.
sl: opozorila so omogočena. Izpisanih bo %d opozoril, preden bo prekinjena obdelava skladnje.

en: %s: Custom currency string `%s' does not contain exactly three periods or commas (or it contains both).
sl: %s: niz denarne enote po meri »%s« nima natanko treh pik ali vejic (ali pa vsebuje obe ločili).

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: system file
sl: sistemska datoteka

en: Error opening `%s' for reading as a system file: %s.
sl: Napaka med odpiranjem »%s« za pisanje kot sistemske datoteke: %s.

en: Misplaced type 4 record.
sl: napačno mesto zapisa tipa 4.

en: Duplicate type 6 (document) record.
sl: podvojen zapis tipa 6 (dokument).

en: Unrecognized record type 7, subtype %d.  For help, please send this file to %s and mention that you were using %s.
sl: Neprepoznan zapis tipa 7, podtipa %d. Za pomoč pošljite datoteko za %s in omenite, da ste uporabljali %s.

en: Record type 7, subtype %d found here has the same type as the record found near offset 0x%llx.  For help, please send this file to %s and mention that you were using %s.
sl: zaznan zapis tip 7, podtip %d je enake vrste kot zapis, zaznan ob odmiku 0x%llx. Za pomoč pošljite datoteko za %s in omenite, da ste uporabljali %s.

en: Unrecognized record type %d.
sl: Neprepoznana vrsta zapisa %d.

en: Value Label %zu
sl: Oznaka vrednosti %zu

en: Document Line %zu
sl: Vrstica dokumenta %zu

en: MRSET %zu Label
sl: Oznaka MRSET %zu

en: MRSET %zu Counted Value
sl: Šteta vrednost MRSET %zu

en: This system file does not indicate its own character encoding.  Using default encoding %s.  For best results, specify an encoding explicitly.  Use SYSFILE INFO with ENCODING="DETECT" to analyze the possible encodings.
sl: V sistemski datoteki ni navedenega določila za prednostno uporabljeni jezikovni nabor znakov. Uporabljen bo privzeti nabor %s, priporočljivo pa je določiti nabor, ki je značilen za jezikovno področje. Z uporabo ukazov SYSFILE INFO in ENCODING="DETECT" je mogoče analizirati možne izbire.

en: File header claims %d variable positions but %zu were read from file.
sl: glava datoteke navaja %d mest spremenljivk, prebranih pa je le %zu.

en: This is not an SPSS system file.
sl: Datoteka ni sistemska datoteka SPSS.

en: Compression bias is not the usual value of 100, or system file uses unrecognized floating-point format.
sl: vodilo stiskanja ni običajne vrednosti 100, ali pa je v sistemski datoteki določen neprepoznan zapis s plavajočo vejico.

en: Variable label indicator field is not 0 or 1.
sl: Polje določila oznake spremenljivke ni 0 oziroma 1.

en: Numeric missing value indicator field is not -3, -2, 0, 1, 2, or 3.
sl: Polje določila številske manjkajoče vrednosti ni -3, -2, 0, 1, 2 oziroma 3.

en: String missing value indicator field is not 0, 1, 2, or 3.
sl: Polje določila manjkajoče vrednosti ni 1, 2 oziroma 3.

en: Invalid number of labels %u.
sl: Neveljavno število oznak %u.

en: Variable index record (type 4) does not immediately follow value label record (type 3) as it should.
sl: indeks zapisa spremenljivke (tip 4) ne sledi takoj zapisu oznake spremenljivke (tip 4), kot bi morala.

en: Number of variables associated with a value label (%u) is not between 1 and the number of variables (%zu).
sl: Število spremenljivk, povezanih z oznako (%u) ni med 1 in številom spremenljivk (%zu).

en: Number of document lines (%d) must be greater than 0 and less than %d.
sl: Število vrstic dokumenta (%d) mora biti večje od 0 in manjše od %d.

en: Record type 7, subtype %d has bad size %u (expected %d).
sl: zapis tipa 7, podtipa %d je neustrezne velikosti %u (pričakovana je velikost %d).

en: Record type 7, subtype %d has bad count %u (expected %d).
sl: zapis tip 7, podtip %d ima ustrezno oštevilčenje %u (pričakovano %d).

en: Suppressing further invalid format warnings.
sl: Nadaljnja opozorila o neveljavnem formatu ne bodo izpisana.

en: Floating-point representation indicated by system file (%d) differs from expected (%d).
sl: zapis s plavajočo vejico, določen v sistemski datoteki (%d), se razlikuje od pričakovanega (%d).

en: Integer format indicated by system file (%d) differs from expected (%d).
sl: zapis števila, določen v sistemski datoteki (%d), se razlikuje od pričakovanega (%d).

en: File specifies unexpected value %g (%a) as %s, instead of %g (%a).
sl: Datoteka določa nepričakovano vrednost %g (%a) kot %s namesto %g (%a).

en: File specifies unexpected value %g (%a) as %s, instead of %g (%a) or %g (%a).
sl: Datoteka določa nepričakovano vrednost %g (%a) kot %s namesto %g (%a) oziroma %g (%a).

en: Missing space following `%c' at offset %zu in MRSETS record.
sl: manjka presledek za »%c« pri odmiku %zu v zapisu skupine MRSETS.

en: Missing label source value following `E' at offset %zu in MRSETS record.
sl: manjka izvorna vrednost oznake za »E« pri odmiku %zu v zapisu skupine MRSETS.

en: Unexpected label source value following `E' at offset %zu in MRSETS record.
sl: nepričakovana izvorna vrednost oznake za »E« pri odmiku %zu v zapisu skupine MRSETS.

en: Missing `C', `D', or `E' at offset %zu in MRSETS record.
sl: manjka »C«, »D« ali »E« pri odmiku %zu v zapisu skupine MRSETS.

en: Missing new-line parsing variable names at offset %zu in MRSETS record.
sl: manjka nova vrstica za razčlenjevanje imen spremenljivk pri odmiku %zu v zapisu skupine MRSETS.

en: Invalid multiple response set name `%s'.
sl: Neveljavno ime skupine spremenljivk » %s «.

en: MRSET %s contains duplicate variable name %s.
sl: skupina MRSET %s vsebuje podvojeno ime spremenljivke %s.

en: MRSET %s contains both string and numeric variables.
sl: skupina MRSET %s vsebuje spremenljivke vrste niz in številske spremenljivke.

en: MRSET %s has no variables.
sl: skupina MRSET %s nima določenih spremenljivk.

en: MRSET %s has only one variable.
sl: skupina MRSET %s ima določeno le eno spremenljivko.

en: Invalid variable display parameters for variable %zu (%s).  Default parameters substituted.
sl: neveljavni parametri za prikaz spremenljivke %zu (%s). Parametri so zamenjani s privzetim naborom.

en: Duplicate long variable name `%s'.
sl: Podvojeno dolgo ime spremenljivke » %s «.

en: Long variable mapping from %s to invalid variable name `%s'.
sl: preslikava dolgega imena spremenljivke %s v neveljavno ime » %s «.

en: %s listed as string of invalid length %s in very long string record.
sl: vrednost %s, zapisana kot niz neustrezne dolžine %s v zelo dolgem zapisu niza.

en: %s listed in very long string record with width %s, which requires only one segment.
sl: vrednost %s, zapisana kot zelo dolg zapis s širino %s, ki zahteva le en segment.

en: Very long string %s overflows dictionary.
sl: zelo dolg niz %s je prekoračil omejitve slovarja spremenljivk.

en: Very long string with width %ld has segment %d of width %d (expected %d).
sl: zelo dolg niz širine %ld vključuje obseg %d s širino %d (pričakovana pa je %d).

en: Variables associated with value label are not all of identical type.  Variable %s is %s, but variable %s is %s.
sl: Spremenljivke, povezane z oznako vrednosti, niso iste vrste. Spremenljivka %s je %s, spremenljivka %s pa %s.

en: Duplicate value label for %g on %s.
sl: Podvojena oznaka vrednosti za %g na %s.

en: Duplicate value label for `%.*s' on %s.
sl: Podvojena oznaka vrednosti za »%.*s« na %s.

en: Ignoring string variable `%s' set as weighting variable.
sl: besedilna spremenljivka »%s«, določena kot utež spremenljivke, bo prezrta.

en: Error parsing attribute value %s[%d].
sl: Napaka razčlenjevanja vrednosti atributa %s[%d].

en: Attribute value %s[%d] is not quoted: %s.
sl: Vrednost atributa %s[%d] ni v navednicah: %s.

en: Duplicate attribute %s.
sl: Podvojen atribut %s.

en: Invalid role for variable %s.
sl: Neveljavna vloga spremenljivke %s.

en: %zu other variables had invalid roles.
sl: %zu drugih spremenljivk ima neveljavne vloge.

en: Extension record subtype %d ends unexpectedly.
sl: Podvrsta razširjenega zapisa %d je nepričakovano končana.

en: Ignoring long string value label record for unknown variable %s.
sl: zapis oznake vrednosti dolgega niza za neznano spremenljivko %s bo prezrt.

en: Ignoring long string value label record for numeric variable %s.
sl: zapis oznake vrednosti dolgega niza za številsko spremenljivko %s bo prezrt.

en: Ignoring long string value label record for variable %s because the record's width (%d) does not match the variable's width (%d).
sl: zapis oznake vrednosti dolgega niza znakov spremenljivke %s bo prezrt, ker širina zapisa (%d) ni skladna širini spremenljivke (%d).

en: Ignoring long string value label %zu for variable %s, with width %d, that has bad value width %zu.
sl: oznaka vrednosti dolgega niza spremenljivke %zu spremenljivke %s s širino %d bo prezrta, ker širina zapisa %zu ni ustrezna.

en: Long string missing values record says variable %s has %d missing values, but only 1 to 3 missing values are allowed.
sl: zapis manjkajoče vrednosti dolgega niza kaže, da ima spremenljivka %s %d manjkajočih vrednosti, dovoljenih pa jih je od 1 do 3.

en: Ignoring long string missing value record for unknown variable %s.
sl: zapis manjkajoče vrednosti za neznano spremenljivko %s bo prezrt.

en: Ignoring long string missing value record for numeric variable %s.
sl: zapis manjkajoče vrednosti dolgega niza za številsko spremenljivko %s bo prezrt.

en: Ignoring long string missing value %zu for variable %s, with width %d, that has bad value width %zu.
sl: manjkajoča vrednost dolgega niza %zu spremenljivke %s s širino %d bo prezrta, ker širina zapisa %zu ni ustrezna.

en: File ends in partial string value.
sl: Podatki v datoteki se končajo na nepopolni vrednosti niza.

en: Suppressed %d additional related warnings.
sl: Zadržanih je %d dodatnih podobnih opozoril.

en: Dictionary record refers to unknown variable %s.
sl: Slovarski zapis vključuje sklic na neznano spremenljivko %s.

en: Expecting digit at offset %zu in MRSETS record.
sl: pričakovana je številka pri odmiku %zu v zapisu skupine MRSETS.

en: Expecting space at offset %zu in MRSETS record.
sl: pričakovan je presledek pri odmiku %zu v zapisu skupine MRSETS.

en: %zu-byte string starting at offset %zu exceeds record length %zu.
sl: %zu-bajtni znakovni niz z začetkom pri odmiku %zu presega dolžino zapisa %zu.

en: Expecting space at offset %zu following %zu-byte string.
sl: pričakovan je presledek pri odmiku %zu za %zu-bajtnim nizom.

en: Wrong ZLIB data header offset %#llx (expected %#llx).
sl: napačen odmik podatkovne glave ZLIB %#llx (pričakovan je %#llx).

en: Impossible ZLIB trailer offset 0x%llx.
sl: nemogoč odmik repa ZLIB 0x%llx.

en: Invalid ZLIB trailer length %lld.
sl: neveljavna vrednost repa ZLIB %lld.

en: End of ZLIB trailer (0x%llx) is not file size (0x%llx).
sl: konec repa ZLIB (0x%llx) ni velikost datoteke (0x%llx).

en: ZLIB trailer bias (%lld) differs from file header bias (%.2f).
sl: vodilo repa ZLIB (%lld) se razlikuje od vodila glave datoteke (%.2f).

en: ZLIB trailer "zero" field has nonzero value %lld.
sl: »ničti« rep ZLIB ima neničto vrednost %lld.

en: ZLIB trailer specifies unexpected %u-byte block size.
sl: rep ZLIB določa nepričakovano %u-bajtno velikost bloka.

en: %lld-byte ZLIB trailer specifies %u data blocks (expected %lld).
sl: %lld-bajtni rep ZLIB določa %u podatkovnih blokov (pričakovano %lld).

en: ZLIB block descriptor %u reported uncompressed data offset %#llx, when %#llx was expected.
sl: opisnik bloka ZLIB %u najavlja nestisnjen odmik podatkov %#llx, pričakovan pa je %#llx.

en: ZLIB block descriptor %u reported compressed data offset %#llx, when %#llx was expected.
sl: opisnik bloka ZLIB %u najavlja stisnjen odmik podatkov %#llx, pričakovan p aje %#llx.

en: ZLIB block descriptor %u reported block size %#x, when %#x was expected.
sl: opisnik bloka ZLIB %u najavlja velikost bloka %#x, pričakovana pa je velikost %#x.

en: ZLIB block descriptor %u reported block size %#x, when at most %#x was expected.
sl: Opisnik bloka ZLIB %u najavlja velikost bloka %#x, pričakovana pa je največ %#x.

en: ZLIB block descriptor %u reports compressed size %u and uncompressed size %u.
sl: Opisnik bloka ZLIB %u najavlja stisnjeno velikost %u in razširjeno %u.

en: ZLIB trailer is at offset %#llx but %#llx would be expected from block descriptors.
sl: rep ZLIB je pri odmiku %#llx, iz opisnikov bloka pa je pričakovan %#llx.

en: ZLIB initialization failed (%s).
sl: začenjanje ukaza ZLIB je spodletelo (%s).

en: Inconsistency at end of ZLIB stream (%s).
sl: Zaznana je neskladnost na koncu toka ZLIB (%s).

en: ZLIB stream inconsistency (%s).
sl: Zaznana je neskladnost toka ZLIB (%s).

en: Unexpected end of ZLIB compressed data.
sl: Nepričakovan zaključek stisnjenih podatkov ZLIB.

en: SPSS System File
sl: Sistemska datoteka SPSS

en: Unknown system file version %d. Treating as version %d.
sl: Neznana različica sistemske datoteke %d. Obravnavana bo kot različica %d.

en: Error opening `%s' for writing as a system file: %s.
sl: prišlo je do napake pri odpiranju datoteke »%s« za pisanje kot sistemske datoteke: %s.

en: An I/O error occurred writing system file `%s'.
sl: V/I napaka med zapisovanjem sistemske datoteke »%s«.

en: Failed to initialize ZLIB for compression (%s).
sl: Začenjanje ZLIB za stiskanje je spodletela (%s).

en: Failed to complete ZLIB stream compression (%s).
sl: Zaključevanje stiskanja toka ZLIB je spodletelo (%s).

en: ZLIB stream compression failed (%s).
sl: Stiskanje toka ZLIB je spodletelo (%s).

en: %s: Seek failed (%s).
sl: %s: iskanje je spodletelo (%s).

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Center
sl: Sredinsko

en: Nominal
sl: Nominalna (imenska)

en: Ordinal
sl: Ordinalna (urejenostna)

en: Scale
sl: Numerična (številska)

en: Input
sl: Vhodna spremenljivka

note: TRANSLATORS: This will be part of a filename.  Please avoid whitespace.
en: Output
sl: Izhodna spremenljivka

en: Both
sl: Vhodno-izhodna spremenljivka

en: None
sl: Neopredeljeno

en: Partition
sl: Razdelitveni filter

en: Split
sl: Programski ročnik +

en: At least one case in the data file had a weight value that was user-missing, system-missing, zero, or negative.  These case(s) were ignored.
sl: Vsaj en primer v podatkih ima vrednost uteži, ki je uporabniško oziroma sistemsko določena manjkajoča vrednost, vrednost enaka nič ali negativna vrednost. Ti primeri so prezrti.

en: %s is not yet implemented.
sl: možnost %s še ni podprta.

en: %s may be used only in testing mode.
sl: ukaz %s je mogoče uporabiti le v preizkusnem načinu.

en: %s may be used only in enhanced syntax mode.
sl: ukaz %s je mogoče uporabiti le v načinu skladnje.

en: expecting command name
sl: pričakovano je ime ukaza

en: Unknown command `%s'.
sl: neznan ukaz » %s «.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined.
sl: ukaz » %s « je mogoče uporabiti le pred določitvijo dejavne podatkovne zbirke.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined.
sl: ukaz » %s « je mogoče uporabiti le po določitvi dejavne podatkovne zbirke.

en: %s is allowed only inside %s.
sl: ukaz » %s « je mogoče uporabiti le znotraj %s.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined or inside %s.
sl: ukaz » %s « je mogoče uporabiti le pred določitvijo dejavne podatkovne zbirke oziroma znotraj %s.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined or inside %s.
sl: ukaz » %s « je mogoče uporabiti le po določitvi dejavne podatkovne zbirke oziroma znotraj ukaza %s.

en: %s is allowed only inside %s or inside %s.
sl: ukaz » %s « je mogoče uporabiti le znotraj %s oziroma %s.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined, inside INPUT PROGRAM, or inside FILE TYPE.
sl: ukaz » %s « je mogoče uporabiti le po določitvi dejavne podatkovne zbirke in znotraj ukazov INPUT PROGRAM oziroma FILE TYPE.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined, inside INPUT PROGRAM, or inside FILE TYPE.
sl: ukaz » %s « je mogoče uporabiti je pred določitvijo dejavne podatkovne zbirke in znotraj ukazov INPUT PROGRAM oziroma FILE TYPE.

en: %s is not allowed inside %s.
sl: ukaza » %s « ni mogoče uporabiti znotraj %s.

en: This command not allowed when the %s option is set.
sl: ukaza ni mogoče uporabiti z omogočeno možnostjo %s.

en: Error removing `%s': %s.
sl: Napaka odstranjevanja »%s«: %s.

en: expecting %s
sl: pričakovana je vrednost %s

en: expecting %s or %s
sl: pričakovana je vrednost %s ali %s

en: expecting %s, %s, or %s
sl: pričakovana je vrednost %s, %s ali %s

en: expecting %s, %s, %s, or %s
sl: pričakovana je vrednost %s, %s, %s ali %s

en: expecting %s, %s, %s, %s, or %s
sl: pričakovana je vrednost %s, %s, %s, %s ali %s

en: expecting %s, %s, %s, %s, %s, or %s
sl: pričakovana je vrednost %s, %s, %s, %s, %s ali %s

en: expecting %s, %s, %s, %s, %s, %s, or %s
sl: pričakovana je vrednost %s, %s, %s, %s, %s, %s ali %s

en: expecting %s, %s, %s, %s, %s, %s, %s, or %s
sl: pričakovana je vrednost %s, %s, %s, %s, %s, %s, %s ali %s

en: Subcommand %s may only be specified once.
sl: Podrejen ukaz %s je lahko naveden le enkrat.

en: Required subcommand %s was not specified.
sl: Zahtevani podrejeni ukaz %s ni določen.

en: %s may only be specified once within subcommand %s
sl: %s je lahko določen le enkrat znotraj podukaza %s.

en: Required %s specification missing from %s subcommand
sl: Zahtevano določilo %s manjka med argumenti podukaza %s

en: Syntax error at end of input
sl: napaka v skladnji na koncu dovoda

en: expecting end of command
sl: pričakovan je konec ukaza

en: expecting string
sl: pričakovan je niz

en: expecting integer
sl: pričakovano je celo število

en: expecting number
sl: pričakovano je število

en: expecting identifier
sl: pričakovano je določilo

en: Syntax error at end of command
sl: napaka v skladnji na koncu ukaza

en: Syntax error at `%s'
sl: napaka v skladnji »%s«

en: Syntax error
sl: napaka v skladnji

en: Opening `%s': %s.
sl: Poteka odpiranje »%s«: %s.

en: Error closing `%s': %s.
sl: Napaka med zapiranjem »%s«: %s.

en: expecting valid format specifier
sl: pričakovano je veljavno določilo zapisa

en: Unknown format type `%s'.
sl: neznana vrsta zapisa »%s«.

en: Format specifier `%s' lacks required width.
sl: določilu zapisa »%s« manjka zahtevana širina.

en: expecting format type
sl: pričakovana je vrsta oblike

en: The high end of the range (%.*g) is below the low end (%.*g).  The range will be treated as if reversed.
sl: Zgornja meja obsega (%.*g) je pod spodnjim (%.*g). Obseg bo obravnavan kot obrnjen.

en: Ends of range are equal (%.*g).
sl: Meji obsega sta enaki (%.*g).

en: %s or %s must be part of a range.
sl: %s oziroma %s mora biti del obsega.

en: System-missing value is not valid here.
sl: Sistemsko manjkajoča vrednost na tem mestu ni veljavna.

en: expecting variable name
sl: pričakovano je ime spremenljivke

en: %s is not a variable name.
sl: %s ni ime spremenljivke.

en: %s is not a numeric variable.  It will not be included in the variable list.
sl: spremenljivka » %s « ni številske vrednosti, zato ne bo upoštevana.

en: %s is not a string variable.  It will not be included in the variable list.
sl: spremenljivka » %s « ni niz, zato ne bo upoštevana.

en: Scratch variables (such as %s) are not allowed here.
sl: Začasne spremenljivke (kot je na primer %s) ne tem mestu niso dovoljene.

en: %s and %s are not the same type.  All variables in this variable list must be of the same type.  %s will be omitted from the list.
sl: spremenljivki » %s « in » %s « nista iste vrste, vendar taki morata biti. Spremenljivka » %s « bo odstranjena s seznama.

en: %s and %s are string variables with different widths.  All variables in this variable list must have the same width.  %s will be omitted from the list.
sl: spremenljivki » %s « in » %s « imata različni širini. Vse spremenljivke na tem seznamu morajo biti enake širine. Spremenljivka » %s « bo odstranjena s seznama.

en: Variable %s appears twice in variable list.
sl: Spremenljivka » %s « se pojavi dvakrat na seznamu spremenljivk.

en: %s TO %s is not valid syntax since %s precedes %s in the dictionary.
sl: %s TO %s ni veljaven skladenjski zapis, ker je %s pred %s v slovarju spremenljivk.

en: When using the TO keyword to specify several variables, both variables must be from the same variable dictionaries, of either ordinary, scratch, or system variables.  %s is a %s variable, whereas %s is %s.
sl: pri uporabi ključne besede TO za določitev več spremenljivk, morata biti obe spremenljivki iz iste slovarske skupine, običajne, začasne ali sistemske. Spremenljivka %s je » %s «, spremenljivka %s pa je » %s «.

en: `%s' cannot be used with TO because it does not end in a digit.
sl: »%s« ni mogoče uporabiti z ukazom TO, ker se ne konča s številko.

en: Numeric suffix on `%s' is larger than supported with TO.
sl: številska pripona na »%s« je večja od podprte z ukazom TO.

en: Scratch variables not allowed here.
sl: Začasne spremenljivke na tem mestu niso dovoljene.

en: Prefixes don't match in use of TO convention.
sl: predpona ni skladna z določilo ukaza TO.

en: Bad bounds in use of TO convention.
sl: neustrezne vrednosti za uporabo z določili ukaza TO.

en: When executing COMPUTE: SYSMIS is not a valid value as an index into vector %s.
sl: pri ukazu COMPUTE SYSMIS ni veljavna vrednost kot število za vektor %s.

en: When executing COMPUTE: %.*g is not a valid value as an index into vector %s.
sl: pri ukazu COMPUTE %.*g ni veljavna vrednost kot število za vektor %s.

en: There is no vector named %s.
sl: Ni vektorja, imenovanega %s.

en: Destination cannot be a string variable.
sl: cilj ne more biti spremenljivka niza.

en: The sampling factor must be between 0 and 1 exclusive.
sl: faktor vzorčenja mora biti med izključno 0 in 1.

en: Inconsistent target variable types.  Target variables must be all numeric or all string.
sl: zaznana je nestalna vrsta ciljne spremenljivke. Ciljna spremenljivka mora biti v celoti ali številska ali niz znakov.

en: CONVERT requires string input values and numeric output values.
sl: ukaz CONVERT zahteva vhodne vrednosti niza in številske vrednosti odvoda.

en: %s is not allowed with string variables.
sl: vrednost %s ni dovoljena za analizo spremenljivk niza

en: expecting output value
sl: pričakovana je vrednost odvoda

en: %zu variable(s) cannot be recoded into %zu variable(s).  Specify the same number of variables as source and target variables.
sl: navesti je treba enako število izvornih in ciljnih spremenljivk. Trenutno je stanje %zu : %zu.

en: There is no variable named %s.  (All string variables specified on INTO must already exist.  Use the STRING command to create a string variable.)
sl: ni spremenljivke z imenom %s (vse spremenljivke nizov, določene za ukaz INTO morajo že obstajati. Mogoče je uporabiti ukaz STRING za ustvarjanje tovrstne spremenljivke).

en: INTO is required with %s input values and %s output values.
sl: ukaz INTO je zahtevan pri uporabi vhodih vrednosti %s in izhodnih %s.

en: Type mismatch.  Cannot store %s data in %s variable %s.
sl: neskladje vrste. Ni mogoče shraniti podatkov vrste » %s « v vrsto » %s « spremenljivke %s.

en: Cannot recode because the variable %s would require a width of %d bytes or greater, but it has a width of only %d bytes.
sl: prekodiranje ni mogoče ker zahteva spremenljivka » %s « širino %d ali več bajtov, širina pa je le %d.

en: Syntax error expecting OFF or BY.  Turning off case filtering.
sl: napaka skladnje pričakovanja ukazov OFF ali BY. Filtriranje primerov bo onemogočeno.

en: The filter variable must be numeric.
sl: Spremenljivka filtra mora biti številčna vrednost.

en: The filter variable may not be scratch.
sl: Spremenljivka filtra ne sme biti začasna spremenljivka.

en: Only one index clause may be specified.
sl: določiti je mogoče le en stavek ukaza INDEX.

en: Dummy variable name `%s' hides dictionary variable `%s'.
sl: ime slepe spremenljivke »%s« prekrije spremenljivko slovarja »%s«.

en: Dummy variable name `%s' is given twice.
sl: slepa spremenljivka »%s« je podana dvakrat.

en: Dummy variable `%s' had %zu substitutions, so `%s' must also, but %zu were specified.
sl: slepa spremenljivka »%s« ima %zu zamenjav, enako velja za »%s«, določenih pa jih je le %zu.

en: Ranges may only have integer bounds.
sl: obsegi morajo imeti celoštevilčni meji.

en: %ld TO %ld is an invalid range.
sl: %ld TO %ld je neveljaven obseg.

en: No matching %s.
sl: ni skladne vrednosti %s.

en: This command may only appear once between procedures and procedure-like commands.
sl: ta ukaz se lahko pojavi le enkrat med opravilom oziroma ukazi opravil.

en: Variable %s is %s in target file, but %s in source file.
sl: Spremenljivka %s je %s v ciljni datoteki, a %s v izvorni.

en: No matching variables found between the source and target files.
sl: ni najdenih skladnih spremenljivk med izvorno in ciljno datoteko.

en: %s may not be used after %s.  Temporary transformations will be made permanent.
sl: ukaza %s ni mogoče uporabiti za %s. Začasne pretvorbe bodo uveljavljene trajno.

en: %s may not be used to delete all variables from the active dataset dictionary.  Use %s instead.
sl: ukaza %s ni mogoče uporabiti za izbris vseh spremenljivk iz trenutnega slovarja podatkovne zbirke. Priporočljivo je uporabiti ukaz %s.

en: Cannot mix numeric variables (e.g. %s) and string variables (e.g. %s) within a single list.
sl: ni mogoče mešati številskih spremenljivk (npr. %s) in besedilnih nizov (npr. %s) znotraj enega seznama.

en: Too many numeric missing values.  At most three individual values or one value and one range are allowed.
sl: Preveč je številskih manjkajočih vrednosti. Dovoljene so največ tri samostojne vrednosti ali pa ena vrednost in en obseg.

en: Truncating missing value to maximum acceptable length (%d bytes).
sl: manjkajoče vrednosti so prirezane na največjo sprejemljivo dolžino (%d-bajtov)

en: Too many string missing values.  At most three individual values are allowed.
sl: zaznanih je preveč manjkajočih vrednosti niza. Dovoljene so največ tri samostojne vrednosti.

en: Missing values provided are too long to assign to variable of width %d.
sl: podane manjkajoče vrednosti so predolge za dodelitev k spremenljivki širine %d.

en: Cannot specify ALL after specifying a set of variables.
sl: ni mogoče določiti ukaza ALL po določiti nabora spremenljivk.

en: Differing number of variables in old name list (%zu) and in new name list (%zu).
sl: število spremenljivk v starem (%zu) in novem seznamu (%zu) se razlikuje.

en: %s subcommand may be given at most once.  It may not be given in conjunction with the %s subcommand.
sl: podukaz %s je mogoče podatki največ enkrat, ni pa ga mogoče podati skupaj s podukazom %s.

en: Unrecognized subcommand name `%s'.
sl: Neprepoznano ime podukaza »%s«.

en: Subcommand name expected.
sl: pročakovano je ime podukaza.

en: VARIABLES specified only variable %s on %s, but at least two variables are required.
sl: ukaz VARIABLES določa le spremenljivko %s na %s, zahtevani pa sta vsaj dve spremenljivki.

en: Numeric VALUE must be an integer.
sl: Numerična vrednost mora biti celo število.

en: Variables %s and %s specified as part of multiple dichotomy group %s have the same variable label.  Categories represented by these variables will not be distinguishable in output.
sl: Spremenljivki %s in %s, določeni kot del dihotomne skupine %s imata enako oznako. Kategorij, predstavljenih s tema spremenljivkama, v izpisu ne bo mogoče razlikovati.

en: Variable %s specified as part of multiple dichotomy group %s (which has CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) has no value label for its counted value.  This category will not be distinguishable in output.
sl: Spremenljivka %s, določena kot del dihotomne skupine %s (z določilom CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES), nima oznake za štete vrednosti. Kategorije v izpisu ne bo mogoče razlikovati.

en: Variables %s and %s specified as part of multiple dichotomy group %s (which has CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) have the same value label for the group's counted value.  These categories will not be distinguishable in output.
sl: Spremenljivki %s in %s, določeni kot del dihotomne skupine %s (z določilom CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES), imata enake oznake za štete vrednosti. Kategorije v izpisu ne bo mogoče razlikovati.

en: No multiple response set named %s.
sl: ni skupine spremenljivk z imenom %s

en: The active dataset dictionary does not contain any multiple response sets.
sl: trenutni slovar podatkovne zbirke ne vsebuje nobenih skupin spremenljivk.

en: Multiple Response Sets
sl: Skupina spremenljivk

en: Label
sl: Oznaka

en: Name
sl: Ime

en: Format type %s may not be used with a numeric variable.
sl: vrste zapisa %s ni mogoče uporabiti s številsko spremenljivko.

en: There is already a variable named %s.
sl: Spremenljivka z imenom %s že obstaja.

en: Format type %s may not be used with a string variable.
sl: vrste zapisa %s ni mogoče uporabiti za spremenljivke nizov.

en: Renaming would duplicate variable name %s.
sl: preimenovanje bi podvojilo ime spremenljivke %s.

en: Value
sl: Vrednost

en: Variable
sl: Spremenljivka

en: Attribute
sl: Atribut

en: Unknown
sl: Neznano

en: IBM 390 Hex Long.
sl: IBM 390 dolgi šestnajstiški.

en: Variables
sl: Spremenljivke

en: Cases
sl: Primeri

en: Type
sl: Vrsta

en: No variables to display.
sl: Ni spremenljivk za prikaz!

en: Macros not supported.
sl: Makri niso podprti.

en: Position
sl: Vrstica

en: Role
sl: Vloga

en: Width
sl: Širina

en: Missing Values
sl: Manjkajoče vrednosti

en: Value Labels
sl: Vrednosti oznake

en: No vectors defined.
sl: Ni določenih vektorjev.

en: No valid encodings found.
sl: Ni zaznanega veljavnega znakovnega kodiranja.

en: Usable encodings for %s.
sl: Uporabna kodiranja za %s.

en: Encodings that can successfully read %s (by specifying the encoding name on the GET command's ENCODING subcommand).  Encodings that yield identical text are listed together.
sl: Znakovni nabori, ki uspešno kodirajo %s (z določilom imena kodnega nabora z ukazom GET in podukazom ENCODING). Nabori, katerih izpis je enak, so navedeni skupaj.

en: Encodings
sl: Kodiranja

en: Text strings in the file dictionary that the previously listed encodings interpret differently, along with the interpretations.
sl: Besedilni nizi v slovarju datoteke, ki so v predhodnem seznamu kodiranj tolmačeni različno, skupaj s tolmačenjem.

en: Text
sl: Besedilo

en: Purpose
sl: Namen

en: Truncating value label to %d bytes.
sl: Oznaka vrednosti je prirezana na %d bajtno dolžino.

en: A vector named %s already exists.
sl: Vektor z imenom %s že obstaja.

en: Vector name %s is given twice.
sl: Ime vektorja %s je podano dvakrat.

en: A slash must separate each vector specification in VECTOR's long form.
sl: vsako določilo vektorja v dolgem zapisu ukaza VECTOR mora ločevati poševnica

en: expecting vector length
sl: pričakovana je dolžina vektorja

en: %s is an existing variable name.
sl: %s je že obstoječe ime spremenljivke.

en: The weighting variable must be numeric.
sl: Spremenljivka uteži mora biti številčna vrednost.

en: The weighting variable may not be scratch.
sl: Spremenljivka za uteževanje ne sme biti začasna spremenljivka.

en: expecting weight value
sl: pričakovana je vrednost uteži

en: Only %s is currently implemented.
sl: Trenutno je podprta le funkcija %s.

en: Couldn't fork: %s.
sl: Ni mogoče ustvariti veje: %s.

en: ISL (32-bit IEEE 754 single, little-endian)
sl: ISL (32-bitni IEEE 754 enojni, little-endian)

en: ISB (32-bit IEEE 754 single, big-endian)
sl: ISB (32-bitni IEEE 754 enojni, big-endian)

en: IDL (64-bit IEEE 754 double, little-endian)
sl: IDL (64-bitni IEEE 754 dvojni, little-endian)

en: IDB (64-bit IEEE 754 double, big-endian)
sl: IDB (64-bitni IEEE 754 dvojni, big-endian)

en: VF (32-bit VAX F, VAX-endian)
sl: VF (32-bitni VAX F, VAX-endian)

en: VD (64-bit VAX D, VAX-endian)
sl: VD (64-binit VAX D, VAX-endian)

en: VG (64-bit VAX G, VAX-endian)
sl: VG (64-bitni VAX G, VAX-endian)

en: ZS (32-bit IBM Z hexadecimal short, big-endian)
sl: ZS (32-bitni IBM Z kratek šestnajstiški, big-endian)

en: ZL (64-bit IBM Z hexadecimal long, big-endian)
sl: ZL (64-bit IBM Z dolgi šestnajstiški, big-endian)

en: expecting %s or year
sl: pričakovana je vrednost %s ali leto.

en: %s requires numeric output format as an argument.  Specified format %s is of type string.
sl: %s zahteva številski odvod kot argument. Določen zapis %s je niz.

en: %s is not a recognized encoding or locale name
sl: %s ni prepoznana jezikovna koda oziroma krajevno ime

en: %s must be at least 1.
sl: %s mora biti vsaj 1.

en: %s must not be negative.
sl: %s ne sme biti negativna.

en: %s is %s.
sl: %s je %s.

en: Too many %s commands without a %s: at most %d levels of saved settings are allowed.
sl: določenih je preveč ukazov %s brez %s: dovoljenih je največ %d ravni shranjenih nastavitev.

en:    (Entered %s)
sl:  (vpisano %s).

en: Can't find `%s' in include file search path.
sl: datoteke »%s« ni mogoče najti v vključeni poti.

en: Cannot change mode of %s: %s
sl: Ni mogoče spremeniti načina %s: %s

en: Sum of values
sl: Vsota vrednosti

en: Mean average
sl: Aritmetična sredina

en: Median average
sl: Mediana sredina

en: Standard deviation
sl: Standardni odklon (SD)

en: Maximum value
sl: Največja vrednost

en: Minimum value
sl: Najmanjša vrednost

en: Percentage greater than
sl: Odstotek večjih kot

en: Percentage less than
sl: Odstotek manjših kot

en: Percentage included in range
sl: Odstotek upoštevan v obsegu

en: Percentage excluded from range
sl: Odstotek izločen iz obsega

en: Fraction greater than
sl: Delež večjih kot

en: Fraction less than
sl: Delež manjših kot

en: Fraction included in range
sl: Delež upoštevan v obsegu

en: Fraction excluded from range
sl: Delež izločen iz obsega

en: Number of cases
sl: Število primerov

en: Number of cases (unweighted)
sl: Število primerov (neuteženo)

en: Number of missing values
sl: Število manjkajočih vrednosti

en: Number of missing values (unweighted)
sl: Število manjkajočih vrednosti (neuteženo)

en: First non-missing value
sl: Prva ne-manjkajoča vrednost

en: Last non-missing value
sl: Zadnja ne-manjkajoča vrednost

en: When PRESORTED is specified, specifying sorting directions with (A) or (D) has no effect.  Output data will be sorted the same way as the input data.
sl: kadar je določen ukaz PRESORTED, določilo smeri razvrščanja (A, naraščajoče) oziroma (D, padajoče) nima učinka. Izpis bo razvrščen enako kot vhodni podatki.

en: expecting aggregation function
sl: pričakovana je funkcija združevanja podatkov

en: Unknown aggregation function %s.
sl: Neznana funkcija združevanja %s.

en: Missing argument %zu to %s.
sl: Manjka argument %zu za %s

en: Arguments to %s must be of same type as source variables.
sl: argumenti za %s morajo biti enake vrste kot izvorne spremenljivke.

en: Number of source variables (%zu) does not match number of target variables (%zu).
sl: število izvornih spremenljivk (%zu) ni skladno s številom ciljnih (%zu).

en: The value arguments passed to the %s function are out-of-order.  They will be treated as if they had been specified in the correct order.
sl: Argumenti vrednosti, določeni za funkcijo %s so v napačnem zaporedju. Obravnavani bodo v ustreznem zaporedju.

en: Variable name %s is not unique within the aggregate file dictionary, which contains the aggregate variables and the break variables.
sl: Ime spremenljivke %s ni enoznačno znotraj slovarja združene datoteke, ki vsebuje združene in razdelitvene spremenljivke.

en: Source variable count (%zu) does not match target variable count (%zu).
sl: število primerov izvorne spremenljivke (%zu) ni skladno s številom ciljne (%zu).

en: Target variable %s duplicates existing variable %s.
sl: Ciljna spremenljivka %s podvoji obstoječo spremenljivko %s.

en: New Value
sl: Nova vrednost

en: Value Label
sl: Oznaka vrednosti

en: Variable %s is not dichotomous
sl: Vrednosti spremenljivke %s niso dihotomne

en: Binomial Test
sl: Binomski test

en: Statistics
sl: Statistika

en: Category
sl: Kategorija

en: Observed Prop.
sl: Opazovana lastnost

en: Test Prop.
sl: Preizkusna lastnost

en: Exact Sig. (2-tailed)
sl: Natančna stat. znač.
    (2-smerni test)

en: Exact Sig. (1-tailed)
sl: Natančna stat. znač.
    (1-smerni test)

en: Total
sl: Skupaj

en: Observed N
sl: Opazovani N

en: Expected N
sl: Pričakovani N

en: Residual
sl: Ostanek

en: Frequencies
sl: Frekvence

en: Test Statistics
sl: Statistika preizkusa

en: Asymp. Sig.
sl: Asimp. značilnost *

en: More than two values encountered.  Cochran Q test will not be run.
sl: Zaznanih je več kot le dve vrednosti. Cochranov Q test ne bo izveden.

en: Success (%.*g)
sl: Uspešno zaključeno (%.*g)

en: Failure (%.*g)
sl: Spodletelo opravilo (%.*g)

en: Cochran's Q
sl: Cochranov Q

en: Descriptive Statistics
sl: Opisna statistika

en: Mean
sl: Povprečje

en: Std. Deviation
sl: Standardni odklon (SD)

en: Correlations
sl: Korelacije

en: Pearson Correlation
sl: Pearsonova korelacija

en: Sig. (2-tailed)
sl: Stat. znač.
    (2-smerni test)

en: Sig. (1-tailed)
sl: Stat. znač.
    (1-smerni test)

en: Covariance
sl: Kovarianca

en: The data for the chosen variables are all missing or empty.
sl: Podatki izbrane spremenljivke so vse ali manjkajoče ali pa prazne vrednosti.

en: No variables specified.
sl: ni določenih spremenljivk za analizo.

en: Count
sl: Števec

en: Expected
sl: Pričakovano

en: Std. Residual
sl: Std. ostanek

en: Too many cross-tabulation variables or dimensions.
sl: podanih je preveč spremenljivk za kontingenčno razpredelnico.

en: %s must be specified before %s.
sl: ukaz %s mora biti določen pred %s.

en: Percent
sl: Odstotek

en: Valid
sl: Veljavno

en: Missing
sl: Manjkajoče

note: TRANSLATORS: The %s here describes a crosstabulation.  It takes the form "var1 * var2 * var3 * ...".
en: Crosstabulation %s contained no non-missing cases.
sl: v kontingenčni tabeli %s ni ne-manjkajočih primerov.

en: Pearson Chi-Square
sl: Pearsonov Hi-kvadrat

en: Likelihood Ratio
sl: Razmerje verjetij

en: Fisher's Exact Test
sl: Fisherjev natančni test

en: N of Valid Cases
sl: N veljavnih primerov

en: Asymp. Std. Error
sl: Asimp. SN

en: Approx. T
sl: Pribl. T

en: Approx. Sig.
sl: Pribl. stat. zn.

en: Nominal by Nominal
sl: Nominalna po nominalni

en: Phi
sl: Koeficient Fi (φ)

en: Cramer's V
sl: Cramerjev V

en: Contingency Coefficient
sl: Kontingenčni koeficient

en: Ordinal by Ordinal
sl: Ordinalna po ordinalni

en: Kendall's tau-b
sl: Kendallov tau-b

en: Kendall's tau-c
sl: Kendallov tau-c

en: Gamma
sl: Goodman-Kruskalova gama (γ)

en: Spearman Correlation
sl: Spearmanova korelacija

en: Interval by Interval
sl: Intervalna po intervalni

en: Pearson's R
sl: Pearsonov R

en: Measure of Agreement
sl: Mera skladnosti

en: Kappa
sl: Cohenova kapa (κ)

en: Lower
sl: Spodnja

en: Upper
sl: Zgornja

en: Symmetric
sl: Simetrično

en: Goodman and Kruskal tau
sl: Goodman-Kruskalov tau

en: Uncertainty Coefficient
sl: Koeficient negotovosti

en: Somers' d
sl: Somersov D

en: Nominal by Interval
sl: Nominalna po intervalni

en: Eta
sl: Razmerje korelacije Eta (η)

en: S.E. Mean
sl: Povprečje SN

en: Std Dev
sl: Std. odklon

en: Variance
sl: Varianca

en: Kurtosis
sl: Sploščenost

en: S.E. Kurt
sl: Sploščenost SN

en: Skewness
sl: Asimetrija

en: S.E. Skew
sl: Asimetrija SN

en: Range
sl: Obseg

en: Minimum
sl: Min

en: Maximum
sl: Maks

en: Sum
sl: Vsota

en: Z-score variable name %s would be a duplicate variable name.
sl: Ime spremenljivke vrednosti Z %s bi podvojilo ime spremenljivke.

en: DESCRIPTIVES with Z scores ignores TEMPORARY.  Temporary transformations will be made permanent.
sl: ukaz DESCRIPTIVES, izveden z ukazom Z, prezre ukaz TEMPORARY. Začasne pretvorbe bodo uveljavljene trajno.

en: expecting statistic name: reverting to default
sl: pričakovano je ime statistične analize: opravilo je povrnjeno na privzeto vrednost.

en: Ran out of generic names for Z-score variables.  There are only 126 generic names: ZSC001-ZSC0999, STDZ01-STDZ09, ZZZZ01-ZZZZ09, ZQZQ01-ZQZQ09.
sl: Dosežena je omejitev privzetih imen za vrednosti Z. Na voljo je le 126 imen: ZSC001–ZSC0999, STDZ01–STDZ09, ZZZZ01–ZZZZ09, ZQZQ01–ZQZQ09.

en: Source
sl: Izvorno

en: Target
sl: Ciljno

en: Z-score of %s
sl: Vrednost Z spremenljivke %s

en:  (missing)
sl: (manjkajoče)

en: Boxplot of %s vs. %s
sl: Diagram kvartilov %s po %s

en: Boxplot of %s
sl: Diagram kvartilov %s

en: Boxplot
sl: Diagram kvartilov

en: Percentiles
sl: Percentili

en: Weighted Average
sl: Uteženo povprečje

en: Tukey's Hinges
sl: Tukeyevi kvartili

en: Statistic
sl: Statistika

en: Sig.
sl: Stat. značilnost

en: Descriptives
sl: Opisne statistike

en: Std. Error
sl: Std. napaka

en: %g%% Confidence Interval for Mean
sl: %g%% interval zaupanja za povprečje

en: Lower Bound
sl: Spodnja meja

en: Upper Bound
sl: Zgornja meja

en: 5% Trimmed Mean
sl: 5% obrezana srednja vrednost

en: Median
sl: Mediana

en: Interquartile Range
sl: Medkvartilni obseg

en: Extreme Values
sl: Skrajne vrednosti

en: Case Number
sl: Številka primera

en: Highest
sl: Najvišja

en: Lowest
sl: Najnižja

en: Case Processing Summary
sl: Povzetek obdelave primerov

en: %s and %s are mutually exclusive
sl: %s in %s se medsebojno izključujeta

en: Matrix input for %s must be either COV or CORR
sl: Dovod matrice za %s mora biti ali kovarianca COV ali korelacija CORR.

en: Factor analysis on a single variable is not useful.
sl: Faktorska analiza na eni spremenljivki ne vrne uporabnih izračunov.

en: Factor analysis without variables is not possible.
sl: Faktorska analiza brez določenih spremenljivk ni mogoča.

en: Component Number
sl: Številka komponente

en: Factor Number
sl: Številka faktorja

en: Communalities
sl: Komunalitete

en: Initial
sl: Začetno

en: Extraction
sl: Ekstrakcija

en: Component
sl: Komponenta

en: Factor
sl: Faktor

en: Total Variance Explained
sl: Pojasnjena celotna varianca

en: % of Variance
sl: % variance

en: Cumulative %
sl: Zbirni %

en: Initial Eigenvalues
sl: Začetne lastne vrednosti

en: Extraction Sums of Squared Loadings
sl: Ekstrahirane vsote kvadratov faktorskih korelacij

en: Rotation Sums of Squared Loadings
sl: Rotirane vsote faktorskih korelacij

en: Factor Correlation Matrix
sl: Matrika korelacij faktorjev

en: Anti-Image Matrices
sl: Matrika »Anti-Image«

en: Anti-image Covariance
sl: Kovarianca »Anti-Image«

en: Anti-image Correlation
sl: Korelacija »Anti-Image«

en: Correlation Matrix
sl: Korelacijska matrika

en: Correlation
sl: Korelacija

en: Determinant
sl: Determinanta

en: Covariance Matrix
sl: Kovariančna matrika

en: The dataset contains no complete observations. No analysis will be performed.
sl: v podatkovni zbirki ni nobenega popolnega primera, zato analiza ne bo izvedena.

en: Analysis N
sl: Analiza N

en: KMO and Bartlett's Test
sl: Ustreznost vzorca KMO in Bartlettov test sferičnosti

en: Kaiser-Meyer-Olkin Measure of Sampling Adequacy
sl: Kaiser-Meyer-Olkinova mera za primernost vzorčenja

en: Bartlett's Test of Sphericity
sl: Bartlettov test sferičnosti

en: Approx. Chi-Square
sl: Pribl. Hi-kvadrat

en: Component Matrix
sl: Matrika komponent

en: Factor Matrix
sl: Faktorska matrika

en: Pattern Matrix
sl: Matrica vzorca

en: Structure Matrix
sl: Matrica zgradba

en: Rotated Component Matrix
sl: Rotirana matrika komponent

en: Rotated Factor Matrix
sl: Rotirana faktorska matrika

en: %s ignores %s.  Temporary transformations will be made permanent.
sl: ukaza %s prezre %s. Začasne pretvorbe bodo uveljavljene trajno.

en: Could not create temporary file for %s.
sl: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke za »%s«.

en: Error creating %s source file.
sl: Napaka med ustvarjanjem izvorne datoteke %s.

en: Error reading %s file: %s.
sl: Napaka med branjem datoteke %s: %s.

en: Unexpected end of file reading %s file.
sl: Nepričakovan konec datoteke med branjem podatkov v %s.

en: Error seeking %s source file: %s.
sl: Napaka iskanja v izvorni datoteki %s: %s.

en: Error writing %s source file: %s.
sl: Napaka med zapisovanjem izvorne datoteke %s: %s.

en: Error reading %s temporary file: %s.
sl: Napaka med branjem začasne datoteke %s: %s.

en: Unexpected end of file reading %s temporary file.
sl: Nepričakovan konec datoteke med branjem začasne datoteke %s.

en: Mode
sl: Modus

en: Frequency
sl: Frekvenca

en: Valid Percent
sl: Odstotek veljavnih

en: Cumulative Percent
sl: Zbirni odstotek

en: Omitting pie chart for %s, which has only %d unique values.
sl: tortni diagram za %s bo izpuščen, ker ima ta le %d enoznačnih vrednosti.

en: Omitting pie chart for %s, which has over 50 unique values.
sl: tortni diagram za %s bo izpuščen, ker ima ta prek 50 enoznačnih vrednosti.

en: Ranks
sl: Rangi

en: Mean Rank
sl: Povprečni rang

en: Kendall's W
sl: Kendallov W

en: Chi-Square
sl: Hi-kvadrat

en: Multivariate analysis is not yet implemented
sl: Multivariatna analiza še ni podprta.

en: Tests of Between-Subjects Effects
sl: Preizkus učinkov med primeri

en: Mean Square
sl: Kvadrat povprečja

en: Corrected Model
sl: Popravljen model

en: Intercept
sl: Prestrezek

en: Error
sl: Napaka

en: Corrected Total
sl: Popravljeno skupaj

en: Percentage
sl: Odstotek

en: Cumulative Count
sl: Zbirni seštevek

en: %s vs. %s
sl: %s po %s

en: Maximum number of scatterplot categories reached. Your BY variable has too many distinct values. The coloring of the plot will not be correct.
sl: Doseženo je največje število kategorij razsevnega diagrama. Spremenljivka, določen z ukazom BY ima preveč različnih vrednosti, zato obarvanje izrisa ne bo pravilno.

en: %s of %s
sl: %s od %s

en: Only one chart type is allowed.
sl: Dovoljena je le ena vrsta diagrama.

en: Only one variable is allowed.
sl: Dovoljena je le ena spremenljivka.

en: Variable expected
sl: Pričakovana spremenljivka

en: FOOTNOTE is not implemented yet for GRAPH
sl: za GRAPH podukaz FOOTNOTE še ni podprt.

en: One-Sample Kolmogorov-Smirnov Test
sl: Kolmogorov-Smirnov preizkus enega vzorca

en: Uniform Parameters
sl: Parametri enakomerne porazdelitve

en: Normal Parameters
sl: Parametri normalne porazdelitve

en: Poisson Parameters
sl: Parametri Poissonove porazdelitve

en: Exponential Parameters
sl: Parametri potenc

en: Most Extreme Differences
sl: Najskrajnejše razlike

en: Absolute
sl: Absolutno

en: Positive
sl: Pozitivno

en: Negative
sl: Negativno

en: Asymp. Sig. (2-tailed)
sl: Asimp. stat. znač.
    (2-smerni test)

en: All predicted values are either 1 or 0
sl: vse napovedane vrednosti so ali 1 ali 0.

en: Dependent variable's values are not dichotomous.
sl: vrednosti odvisne spremenljivke niso dihotomne

en: Category %s does not have at least two distinct values. Logistic regression will not be run.
sl: kategorija %s nima vsaj dveh razločnih vrednosti. Logistična regresija ne bo izvedena.

en: Estimation terminated at iteration number %d because parameter estimates changed by less than %g
sl: ocenjevanje se je zaključilo pri %d. ponovitvi, ker so se ocene parametrov spremenile za manj kot %g.

en: Estimation terminated at iteration number %d because Log Likelihood decreased by less than %g%%
sl: ocenjevanje se je zaključilo pri %d. ponovitvi, ker se je logaritem verjetij zmanjšal za manj kot %g%%.

en: Estimation terminated at iteration number %d because maximum iterations has been reached
sl: ocenjevanje se je zaključilo pri %d. ponovitvi (določena meja ponovitev).

en: Dependent Variable Encoding
sl: Kodiranje odvisne spremenljivke

en: Internal Value
sl: Notranja vrednost

en: Original Value
sl: Izvorna vrednost

en: Variables in the Equation
sl: Spremenljivke v izrazu

en: S.E.
sl: SN

en: Wald
sl: Waldov
    preizkus

en: %d%% CI for Exp(B)
sl: %d%% interval zaupanja za Exp(B)

en: Step 1
sl: Korak 1

en: Constant
sl: Konstanta

en: Model Summary
sl: Povzetek modela

en: Cox & Snell R Square
sl: Cox-Snellov R-kvadrat

en: Nagelkerke R Square
sl: Nagelkerkejev R-kvadrat

en: Unweighted Cases
sl: Neuteženi primeri

en: Included in Analysis
sl: Upoštevano pri analizi

en: Missing Cases
sl: Manjkajoči primeri

en: Categorical Variables' Codings
sl: Kodiranje spremenljivk kategorij

en: Parameter coding
sl: Kodiranje parametra

en: Classification Table
sl: Klasifikacijska razpredelnica

en: Predicted
sl: Napovedano

en: Observed
sl: Opazovano

en: Overall Percentage
sl: Skupni odstotek

en: Jonckheere-Terpstra Test
sl: Test Jonckheere-Terpstra (J-T)

en: Number of levels in %s
sl: Število ravni v %s

en: Observed J-T Statistic
sl: Opazovana statistika J-T

en: Mean J-T Statistic
sl: Statistika povprečja J-T

en: Std. Deviation of J-T Statistic
sl: Std. odklon statistike J-T

en: Std. J-T Statistic
sl: Standardna statistika J-T

en: Sum of Ranks
sl: Vsota rangov

en: Mann-Whitney U
sl: Mann-Whitneyev U

en: Wilcoxon W
sl: Wilcoxonov W

en: Columns
sl: Stolpci

en: Included
sl: Upoštevano

en: Excluded
sl: Izločeno

en: Report
sl: Poročilo

en: Group Median
sl: Mediana skupine

en: First
sl: Prvi

en: Last
sl: Zadnji

en: Percent N
sl: Odstotek N

en: Percent Sum
sl: Vsota odstotkov

en: Harmonic Mean
sl: Harmonično povprečje

en: Geom. Mean
sl: Geometrijsko povprečje

en: The McNemar test is appropriate only for dichotomous variables
sl: McNemarjev test je ustrezen le za dihotomne spremenljivke

en: Point Probability
sl: Točkovna verjetnost

en: > Median
sl: > mediane

en: ≤ Median
sl: ≤ mediane

en: %s subcommand not currently implemented.
sl: podukaz %s še ni podprt.

en: Expecting %s, %s, %s or a number.
sl: pričakovana je vrednost %s, %s, %s ali število.

en: The specified value of HI (%d) is lower than the specified value of LO (%d)
sl: določena NAJVIŠJA (%d) vrednost je nižja od določene NAJNIŽJE (%d)

en: %d expected values were given, but the specified range (%d-%d) requires exactly %d values.
sl: podanih je %d pričakovanih vrednosti, določen obseg (%d–%d) pa zahteva natanko %d vrednosti.

en: Tukey HSD
sl: Tukeyev HSD

en: Bonferroni
sl: Bonferronijev popravek

en: Scheffé
sl: Schefféjeva primerjava

en: Šidák
sl: Šidákov popravek

en: The post hoc analysis method %s is not supported.
sl: Metoda analize post hoc %s ni podprta.

en: Dependent variable %s has no non-missing values.  No analysis for this variable will be done.
sl: Odvisna spremenljivka %s je brez ne-manjkajočih vrednosti. Za to spremenljivko analiza ne bo izvedena.

en: In contrast list %zu, the number of coefficients (%zu) does not equal the number of groups (%d). This contrast list will be ignored.
sl: na seznamu kontrastov %zu število koeficientov (%zu) ni enako številu skupin (%d). Ta seznam bo prezrt.

en: Coefficients for contrast %zu do not total zero
sl: končna vrednost koeficientov kontrasta %zu ni enaka nič

en: Sum of Squares
sl: Vsota kvadratov

en: Between Groups
sl: Med skupinami

en: Within Groups
sl: Znotraj skupin

en: Test of Homogeneity of Variances
sl: Test homogenosti varianc

en: Levene Statistic
sl: Levenova statistika

en: Contrast Coefficients
sl: Koeficienti kontrasta

en: Contrast
sl: Kontrast

en: Contrast Tests
sl: Testi kontrastov

en: Value of Contrast
sl: Vrednost kontrasta

en: Assume equal variances
sl: Privzemi enakost varianc

en: Multiple Comparisons (%s)
sl: Večkratne primerjave (%s)

en: %g%% Confidence Interval
sl: %g%% interval zaupanja

en: Initial Cluster Centers
sl: Začetka središča gruče

en: Final Cluster Centers
sl: Končna središča gruče

en: Cluster
sl: Gruča

en: Cluster Membership
sl: Članstvo gruče

en: Number of Cases in each Cluster
sl: Število primerov v vsaki gruči.

en: Cannot generate variable name for ranking %s with %s.  All candidates in use.
sl: ni mogoče ustvariti imena spremenljivke za rangiranje %s z %s. Uporabljeni bodo vsi ustrezni primeri.

en: Too many variables in %s clause.
sl: določenih je preveč spremenljivk v izrazu %s.

en: Variable %s already exists.
sl: spremenljivka %s že obstaja.

en: Duplicate variable name %s.
sl: podvojeno ime spremenljivke %s.

en: Reliability on a single variable is not useful.
sl: analiza zanesljivosti, podana ne eni spremenljivki, ni uporabna.

en: The STATISTICS subcommand is not yet implemented.  No statistics will be produced.
sl: podukaz STATISTICS še ni podprt, zato analiza ne bo izvedena.

en: The split point must be less than the number of variables
sl: točka razdelitve mora biti manjša od števila spremenljivk.

en: Scale: %s
sl: Merilo: %s

en: Item-Total Statistics
sl: Diskriminativnost postavk

en: Scale Mean if Item Deleted
sl: Povprečje,
    če je postavka izbrisana

en: Scale Variance if Item Deleted
sl: Varianca,
    če je postavka izbrisana

en: Corrected Item-Total Correlation
sl: Popravljena
    diskriminativnost postavk

en: Cronbach's Alpha if Item Deleted
sl: Cronbachov alfa,
    če je predmet izbrisan

en: Reliability Statistics
sl: Analiza zanesljivosti

en: Cronbach's Alpha
sl: Cronbachov alfa

en: N of Items
sl: N postavk

en: Part 1
sl: Del 1

en: Part 2
sl: Del 2

en: Total N of Items
sl: Skupno N postavk

en: Correlation Between Forms
sl: Korelacija med oblikami

en: Spearman-Brown Coefficient
sl: Spearman-Brownov koeficient

en: Equal Length
sl: Enake dolžine

en: Unequal Length
sl: Neenake dolžine

en: Guttman Split-Half Coefficient
sl: Guttmanov razpolovitveni koeficient

en: Area Under the Curve
sl: Površina pod krivuljo

en: Area
sl: Površina

en: Asymptotic Sig.
sl: Asimp. značilnost -

en: Asymp. %g%% Confidence Interval
sl: Asimp. %g%% interval zaupanja

en: Variable under test
sl: Spremenljivka

en: Case Summary
sl: Povzetek primera

en: Unweighted
sl: Neuteženo

en: Weighted
sl: Uteženo

en: Coordinates of the Curve
sl: Koordinate krivulje

en: Positive if greater than or equal to
sl: Pozitivno, če je večje ali enako

en: Sensitivity
sl: Občutljivost

en: 1 - Specificity
sl: 1 - Specifičnost

en: Test variable
sl: Spremenljivka

en: VARIABLES may not appear after %s
sl: ukaz VARIABLES se ne sme pojaviti za %s

en: REGRESSION with SAVE ignores TEMPORARY.  Temporary transformations will be made permanent.
sl: ukaz REGRESON, izveden z ukazom SAVE, onemogoči ukaz TEMPORARY. Začasne pretvorbe bodo uveljavljene trajno.

en: REGRESSION with SAVE ignores FILTER.  All cases will be processed.
sl: ukaz REGRESSION z ukazom SAVE onemogoči filtriranje z ukazom FILTER. Obdelani bodo vsi primeri v podatkovni zbirki.

en: The dependent variable is equal to the independent variable. The least squares line is therefore Y=X. Standard errors and related statistics may be meaningless.
sl: odvisna spremenljivka je enaka neodvisni, zato je izračun najmanjših kvadratov Y = X. Standardne napake in sorodne statistike so najverjetneje brez pomena.

en: No valid data found. This command was skipped.
sl: ni veljavnih podatkov, zato analiza ni izvedena.

en: Model Summary (%s)
sl: Povzetek modela (%s)

en: R
sl: Preizkus R

en: R Square
sl: R-kvadrat

en: Adjusted R Square
sl: Prilagojeni R-kvadrat

en: Std. Error of the Estimate
sl: SN ocene

en: Coefficients (%s)
sl: Koeficienti (%s)

en: Unstandardized Coefficients
sl: Nestandardizirani koeficienti

en: Standardized Coefficients
sl: Standardizirani koeficienti

en: %g%% Confidence Interval for B
sl: %g%% interval zaupanja za B

en: (Constant)
sl: (Konstanta)

en: Regression
sl: Regresija

en: Coefficient Correlations (%s)
sl: Korelacije koeficientov (%s)

en: Covariances
sl: Kovariance

en: Multiple modes exist for variable `%s'.  Using %.*g as the threshold value.
sl: za spremenljivko » %s « obstaja več modusov. Uporabljen bo %.*g kot mejna vrednost.

en: Runs Test
sl: Izvedi analizo

en: Test Value
sl: Preizkusna vrednost

en: Test Value (mode)
sl: Preizkusna vrednost (modus)

en: Test Value (mean)
sl: Preizkusna vrednost (povprečje)

en: Test Value (median)
sl: Preizkusna vrednost (mediana)

en: Cases < Test Value
sl: Primeri < Preizkusna vrednost

en: Cases ≥ Test Value
sl: Primeri ≥ Preizkusna vrednost

en: Total Cases
sl: Skupno primerov

en: Number of Runs
sl: Število sekvenc

en: Negative Differences
sl: Negativne razlike

en: Positive Differences
sl: Pozitivne razlike

en: Ties
sl: Vezi

en: Variable %s specified twice in sort criteria.
sl: spremenljivka %s je določena dvakrat med kriteriji razvrščanja.

en: Group Statistics
sl: Statistika skupine

en: Independent Samples Test
sl: Test neodvisnih vzorcev

en: Levene's Test for Equality of Variances
sl: Levenov test enakosti varianc

en: Mean Difference
sl: Povprečna razlika

en: Std. Error Difference
sl: Razlika SN

en: Equal variances assumed
sl: Predpostavljena enakost varianc

en: Equal variances not assumed
sl: Brez predpostavljene enakosti varianc

en: One-Sample Test
sl: T-test enega vzorca

en: %g%% Confidence Interval of the Difference
sl: %g%% interval zaupanja razlike

en: One-Sample Statistics
sl: Statistika enega vzorca

en: Paired Sample Statistics
sl: Statistika odvisnih parov vzorcev

en: Paired Samples Correlations
sl: Korelacije odvisnih parov vzorcev

en: %s & %s
sl: %s in %s

en: Paired Samples Test
sl: Test odvisnih parov vzorcev

en: Paired Differences
sl: Razlike odvisnih parov vzorcev

en: %s - %s
sl: %s – %s

en: When applying %s to a string variable, two values must be specified.
sl: pri uporabi %s za spremenljivko vrste niz je treba določiti dve vrednosti.

en: %s subcommand may not be used with %s.
sl: podrejenega ukaza %s ni mogoče uporabiti z ukazom %s.

en: Exactly one of TESTVAL, GROUPS and PAIRS subcommands must be specified.
sl: Določen mora biti natančno en od podukazov TESTVAL, GROUPS ali PAIRS.

en: Negative Ranks
sl: Negativni rangi

en: Positive Ranks
sl: Pozitivni rangi

en: Cannot specify the active dataset since none has been defined.
sl: Ni mogoče opredeliti dejavne podatkovne zbirke, ker nobena ni določena.

en: This command may not be used after TEMPORARY when the active dataset is an input source.  Temporary transformations will be made permanent.
sl: tega ukaza za ukazom TEMPORARY ni mogoče uporabiti, če je dejavna podatkovna zbirka vhodni vir. Začasne pretvorbe bodo uveljavljene trajno.

en: File %s lacks BY variable %s.
sl: datoteki %s manjka spremenljivka z ukazom BY %s.

en: Active dataset lacks BY variable %s.
sl: Trenutni podatkovni zbirki manjka spremenljivka ukaza BY %s.

en: BY is required when %s is specified.
sl: ukaz BY je zahteven, kadar je določena spremenljivka %s.

en: Combining files with incompatible encodings. String data may not be represented correctly.
sl: poteka združevanje datotek z neskladnim znakovnim naborom. Besedilni nizi morda ne bodo prikazani pravilno.

en: Variable %s in file %s has different type or width from the same variable in earlier file.
sl: spremenljivka %s v datoteki %s je drugačne vrste kot ista spremenljivka v predhodni datoteki.

en: In file %s, %s is numeric.
sl: v datoteki %s je » %s « številske vrednosti.

en: In file %s, %s is a string variable with width %d.
sl: V datoteki %s je spremenljivka %s vrste niz s širino %d.

en: In an earlier file, %s was numeric.
sl: v starejši različici datoteke je bila spremenljivka » %s « številska.

en: In an earlier file, %s was a string variable with width %d.
sl: v starejši različici datoteke je bila spremenljivka » %s « niz s širino %d.

en: Encountered %zu sets of duplicate cases in the master file.
sl: zaznanih je %zu nizov podvojenih primerov v glavni datoteki.

en: The %s subcommand may only be used within %s.
sl: podukaz %s je mogoče uporabiti le znotraj %s.

en: The %s subcommand may be used only with %s.
sl: podrejen ukaz %s je lahko naveden le hkrati z %s.

en: At least one variable must be specified.
sl: Določiti je treba vsaj eno spremenljivko.

en: %s is a duplicate variable name.
sl: ime spremenljivke %s je podvojeno.

en: There is already a variable %s of a different type.
sl: Spremenljivka %s že obstaja, vendar je druge vrste.

en: There is already a string variable %s of a different width.
sl: Spremenljivka %s že obstaja, vendar je drugačne podatkovne širine.

en: Cannot place variable %s on record %d when RECORDS=%d is specified.
sl: ni mogoče določiti spremenljivke %s za zapis %d, če je določen ukaz RECORDS=%d.

en: Quoted string extends beyond end of line.
sl: Niz z navedkom sega čez konec vrstice.

en: Missing delimiter following quoted string.
sl: manjka ločilnik, ki sledi navedku niza.

en: Data for variable %s is not valid as format %s: %s
sl: podatki spremenljivke » %s « niso v veljavnem zapisu %s : %s

en: Partial case of %d of %d records discarded.
sl: Delni podatki zapisa primera %d od %d bodo izpuščeni.

en: Partial case discarded.  The first variable missing was %s.
sl: Delni podatki zapisa primera so izpuščeni. Prva manjkajoča spremenljivka je %s.

en: Missing value(s) for all variables from %s onward.  These will be filled with the system-missing value or blanks, as appropriate.
sl: zaznane so manjkajoče vrednosti za vse spremenljivke od %s naprej. Zapolnjene bodo s sistemsko manjkajočo vrednostjo oziroma s praznim poljem.

en: Record ends in data not part of any field.
sl: zapis primera se konča s podatki, ki niso vključeni v nobeno polje.

en: Reading %d record from %s. | Reading %d records from %s.
sl[0]: Branje %d zapisov primerov iz %s.
sl[1]: Branje %d zapisa primera iz %s.
sl[2]: Branje %d zapisov primerov iz %s.
sl[3]: Branje %d zapisov primerov iz %s.

en: Record
sl: Zapis primera

en: Format
sl: _Formatiraj

en: Reading free-form data from %s.
sl: poteka branje neoblikovanih podatkov iz %s.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: data file
sl: podatkovna datoteka

en: Could not open `%s' for reading as a data file: %s.
sl: Ni mogoče odpreti »%s« za branje kot podatkovno datoteko: %s.

en: Could not read `%s' as a text file with encoding `%s': %s.
sl: Ni mogoče odpreti datoteke »%s« za branje kot »%s«: %s.

en: Error reading file %s: %s.
sl: Napaka med branjem datoteke %s: %s

en: Unexpected end of file in partial record reading %s.
sl: nepričakovan konec datoteke med branjem delnega zapisa primera %s.

en: Corrupt block descriptor word at offset 0x%lx in %s.
sl: zaznan je okvarjen opisnik bloka pri odmiku 0x%lx v %s.

en: Corrupt record descriptor word at offset 0x%lx in %s.
sl: zaznan je okvarjen opisnik zapisa pri odmiku 0x%lx v %s.

en: Corrupt record size at offset 0x%lx in %s.
sl: zaznana je neustrezna velikost zapisa pri odmiku 0x%lx v %s.

en: Record exceeds remaining block length.
sl: zapis primera presega dolžino preostalega bloka podatkov.

en: Attempt to read beyond end-of-file on file %s.
sl: Izveden je poskus branja po koncu datoteke v datoteki %s.

en: Attempt to read beyond %s.
sl: Izveden je poskus branja po oznaki %s.

en: This command is not valid here since the current input program does not access the inline file.
sl: ukaz na tem mestu ni veljaven, ker trenutni vhodni program ne dostopa do medvrstične datoteke.

en: An error occurred while opening `%s' for writing as a data file: %s.
sl: Prišlo je do napake med odpiranjem »%s« za pisanje podatkov: %s.

en: I/O error occurred writing data file `%s'.
sl: Prišlo je do V/I napake med zapisovanjem podatkovne datoteke »%s«.

en: There is no dataset named %s.
sl: Ni mogoče najti podatkovne zbirke z imenom %s.

en: unnamed dataset
sl: neimenovana podatkovna množica

en: File handle %s is already defined.  Use %s before redefining a file handle.
sl: ročnik datoteke %s je že določen. Uporabite ukaz %s pred ponovnim določanjem ročnika.

en: %s must be specified with %s.
sl: spremenljivka » %s « mora biti določena z možnostjo %s.

en: The specified file mode requires LRECL.  Assuming %zu-character records.
sl: določen datotečni način zahteva ukaz LRECL. Predviden je %zu-znakovni zapis.

en: file
sl: datoteka

en: inline file
sl: medvrstična datoteka

en: expecting a file name or handle name
sl: pričakovano je ime datoteke ali ročnika ukaza

en: Handle for %s not allowed here.
sl: ročnik ukaza %s na tem mestu ni dovoljen.

en: error reading file `%s'
sl: napaka med branjem datoteke »%s«

en: Unsupported TYPE %s.
sl: Nepodprt tip TYPE %s.

en: %s must be followed by either "%s" or "%s".
sl: ukazu %s lahko sledita le »%s« ali »%s«.

en: %s is allowed only with %s arrangement, but %s arrangement was stated or implied earlier in this command.
sl: uporaba %s je mogoča le z določilom %s, vendar pa je določilo %s podano oziroma nakazano prej v ukazu.

en: In compatible syntax mode, the QUALIFIER string must contain exactly one character.
sl: v združljivem načinu skladnje mora niz QUALIFIER vsebovati natanko en znak.

en: %s: Data file dictionary has no variables.
sl: %s: slovar podatkovne datoteke je brez spremenljivk.

en: Unexpected end-of-file within %s.
sl: zaznan je nepričakovan konec datoteke znotraj %s.

en: Input program must contain %s or %s.
sl: dovodni program ne sme vključevati %s ali %s.

en: Input program did not create any variables.
sl: Vhodni program ni ustvaril nobene spremenljivke.

en: REREAD: Column numbers must be positive finite numbers.  Column set to 1.
sl: REREAD: številke stolpcev morajo biti pozitivna končna števila. Stolpcu je dodeljena vrednost 1.

en: The first case (%ld) specified precedes the last case (%ld) specified.  The values will be swapped.
sl: prvi primer v seznamu (%ld) je pred zadnjim navedenim primerom (%ld). Vrednosti bosta zamenjani.

en: The first case (%ld) to list is numbered less than 1.  The value is being reset to 1.
sl: prvi primer v seznamu (%ld) je oštevilčen z vrednostjo manj kot 1, zato bo preštevilčen.

en: The last case (%ld) to list is numbered less than 1.  The value is being reset to 1.
sl: zadnji primer v seznamu (%ld) je oštevilčen z vrednostjo manj kot 1, zato bo preštevilčen.

en: The step value %ld is less than 1.  The value is being reset to 1.
sl: Vrednost koraka %ld ima določeno vrednost manjšo od 1, zato je spremenjena v 1.

en: Number of variables specified (%zu) differs from number of variable formats (%zu).
sl: Število določenih spremenljivk (%zu) se ne sklada s številom zapisov spremenljivke (%zu).

en: SPSS-like or Fortran-like format specification expected after variable names.
sl: za imeni spremenljivk je pričakovano določilo zapisa, podobno zapisu SPSS ali Fortran.

en: The %d columns %d-%d can't be evenly divided into %zu fields.
sl: Stolpcev %d %d–%d ni mogoče enakomerno razdeliti na %zu polj.

en: Column positions for fields must be positive.
sl: Položaj stolpca za polja mora biti pozitivna vrednost.

en: Column positions for fields must not be negative.
sl: Položaj stolpca za polja ne sme biti negativna vrednost.

en: The ending column for a field must be greater than the starting column.
sl: Končni stolpec polja mora biti večji od začetnega.

en: The expression on %s evaluated to %g.
sl: izraz na %s je ocenjen na %g.

en: expecting a valid subcommand
sl: pričakovan je veljaven podukaz

en: %s is required when binary formats are specified.
sl: ukaz %s je zahteven, kadar so določeni binarni zapisi.

en: Matrix dataset lacks a variable called %s.
sl: Podatkovni zbirki matrike manjka spremenljivka, imenovana %s.

en: Matrix dataset variable %s should be of string type.
sl: Spremenljivka matrike podatkovne zbirke %s mora biti niz.

en: The %s string must contain exactly one character.
sl: Niz %s mora vsebovati natančno en znak.

en: Output file `%s' exists but %s was not specified.
sl: Odvodna datoteka »%s« obstaja, vendar pa %s ni določen.

en: Cannot rename %s as %s because there already exists a variable named %s.  To rename variables with overlapping names, use a single RENAME subcommand such as `/RENAME (A=B)(B=C)(C=A)', or equivalently, `/RENAME (A B C=B C A)'.
sl: Ni mogoče preimenovati %s v %s, ker spremenljivka z imenom %s že obstaja. Za preimenovanje spremenljivk s prekrivajočimi se imeni, je priporočljivo uporabiti zapis podukaza /RENAME (A=B)(B=C)(C=A) oziroma okrajšano /RENAME (A B C=B C A).

en: Number of variables on left side of `=' (%zu) does not match number of variables on right side (%zu), in parenthesized group %d of RENAME subcommand.
sl: Število spremenljivk na levi strani » = « (%zu) se ne sklada s številom spremenljivk na desni (%zu), v skupini %d pri podukazu za preimenovanje RENAME.

en: Requested renaming duplicates variable name %s.
sl: zahtevano preimenovanje podvoji ime spremenljivke %s.

en: Cannot DROP all variables from dictionary.
sl: z ukazom DROP ni mogoče spustiti vseh spremenljivk iz slovarja.

en: expecting number or string
sl: pričakovana je bila številka ali niz znakov

en: Unrecognized date unit `%.*s'.  Valid date units are `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', and `%s'.
sl: neprepoznana enota datuma »%.*s«. Veljavne enote so »%s«, »%s«, »%s«, »%s«, »%s«, »%s«, »%s«, in »%s«.

en: Invalid DATESUM method.  Valid choices are `%s' and `%s'.
sl: neveljavna metoda DATESUM. veljavni izbiri sta »%s« in »%s«.

en: Unknown system variable %s.
sl: Neznana sistemska spremenljivka »%s«.

en: Unknown identifier %s.
sl: Neznano določilo %s.

en: Type mismatch invoking %s as
sl: Zaznana je neskladnost vrste pri priklicu %s kot

en: Function invocation
sl: Priklic funkcije

en:  does not match any known function.  Candidates are:
sl: ni znana funkcija; možnosti so:

en: No function or vector named %s.
sl: Ni funkcije oziroma vektorja z imenom %s.

en: %s is a PSPP extension.
sl: %s je razširitev PSPP.

en: %s is not available in this version of PSPP.
sl: %s v nameščeni različici programa PSPP ni na voljo.

en: %s may not appear after %s.
sl: ukaz %s se ne sme pojaviti za %s.

en: failed to create temporary file
sl: ustvarjanje začasne datoteke je spodletelo

en: seeking in temporary file
sl: iskanje po začasni datoteki

en: reading temporary file
sl: branje začasne datoteke

en: unexpected end of file reading temporary file
sl: nepričakovan konec med branjem začasne datoteke

en: writing to temporary file
sl: zapisovanje v začasno datoteko

en: Arabic
sl: arabski

en: Armenian
sl: armenski

en: Baltic
sl: baltski

en: Celtic
sl: keltski

en: Central European
sl: srednjeevropski

en: Chinese Simplified
sl: kitajski poenostavljeni

en: Chinese Traditional
sl: kitajski tradicionalni

en: Croatian
sl: hrvaški

en: Cyrillic
sl: cirilica

en: Cyrillic/Russian
sl: cirilica/ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
sl: cirilica/ukrajinski

en: Georgian
sl: gruzijski

en: Greek
sl: grški

en: Gujarati
sl: gudžaratski

en: Gurmukhi
sl: gurmuki

en: Hebrew
sl: hebrejski

en: Hebrew Visual
sl: hebrejski predočeni

en: Hindi
sl: hindujski

en: Icelandic
sl: islandski

en: Japanese
sl: japonski

en: Korean
sl: korejski

en: Nordic
sl: nordijski

en: Romanian
sl: romunski

en: South European
sl: južnoevropski

en: Thai
sl: tajski

en: Turkish
sl: turški

en: Vietnamese
sl: vietnamski

en: Western European
sl: Zahodnoevropski

en: error
sl: napaka

en: warning
sl: opozorilo

en: note
sl: opomba

en: Notes (%d) exceed limit (%d).  Suppressing further notes.
sl: število opomb (%d) presega omejitev (%d). Nadaljnji izpis opozoril je ustavljen.

en: Warnings (%d) exceed limit (%d).  Syntax processing will be halted.
sl: število opozoril (%d) presega omejitev (%d). Obdelava skladnje je ustavljena.

en: Errors (%d) exceed limit (%d).  Syntax processing will be halted.
sl: število napak (%d) presega omejitev (%d). Obdelava skladnje je ustavljena.

en: %s: error opening output file
sl: %s: napaka odpiranja odvodne datoteke

en: %s: error seeking in output file
sl: %s: napaka iskanja v odvodni datoteki

en: %s: write failed
sl: %s: zapisovanje je spodletelo

note: TRANSLATORS: This is a format string which, when presented to printf like functions, will create a pango markup string to display real number in scientific  notation. In its untranslated form, it will display similar to "1.23 x 10^4". You can leave it untranslated if this is how scientific notation 
en: %%.%dlf&#215;10<sup>%d</sup>
sl: %%.%dlf#8901;10<sup>%d</sup>

en: Not creating histogram because the data contains less than 2 distinct values
sl: Histogram ne bo izrisan, ker vsebujejo podatki manj kot 2 različni vrednosti

en: ascii: opening output file `%s'
sl: ascii: poteka odpiranje datoteke odvoda »%s«

en: %s: %s must be positive integer or `auto'
sl: %s: `%s mora biti pozitivno celo število ali pa določeno kot »samodejno«

en: error writing output file `%s': %s
sl: napaka med zapisovanjem v odvodno datoteko »%s«: %s

en: `%s': bad font specification
sl: »%s«: napačno določilo pisave

en: error opening output file `%s': %s
sl: napaka med odpiranjem odvodne datoteke »%s«: %s

en: Bar Chart
sl: Palčni diagram

en: Normal Q-Q Plot of %s
sl: Diagram normale Q-Q od %s

en: Observed Value
sl: Opazovana vrednost

en: Detrended Normal Q-Q Plot of %s
sl: Netrendni diagram normale Q-Q od %s

en: Dev from Normal
sl: Odklon od normalne porazdelitve

en: *MISSING*
sl: *MANJKAJOČE*

en: HISTOGRAM
sl: Histogram

en: ROC Curve
sl: Krivulja ROC

en: Scatterplot %s
sl: Raztreseni diagram %s

en: Scree Plot
sl: Diagram komponent (Scree)

en: Eigenvalue
sl: Lastna vrednost

en: Spread vs. Level Plot of %s
sl: Diagram razpršenosti v odvisnosti od ravni %s

en: Level
sl: Raven

en: Spread
sl: Razpršenost

en: error opening output file `%s'
sl: napaka med odpiranjem datoteke odvoda »%s«

en: %s is not a valid device type (the choices are `%s' and `%s')
sl: %s ni veljavna vrsta naprave (možnosti sta »%s« in »%s«)

en: %s: unknown option `%s'
sl: %s: neznana možnost »%s«

en: %s: output option missing `='
sl: %s: manjka možnost odvoda » = «

en: %s: output option specified more than once
sl: %s: možnost odvoda je navedena več kot enkrat

en: PSPP Output
sl: Izpis PSPP

en: No description
sl: Brez opisa

en: error writing output file `%s'
sl: napaka med zapisovanjem odvodne odvoda »%s«

en: `%s' is not a valid length.
sl: »%s« ni veljavna dolžina.

en: syntax error in paper size `%s'
sl: napaka skladnje v velikosti papirja »%s«

en: unknown paper type `%.*s'
sl: neznana vrsta papirja `%.*s'

en: error opening input file `%s'
sl: napaka med odpiranjem dovodne datoteke »%s«

en: file `%s' does not state a paper size
sl: datoteka »%s« nima podatkov navedbe velikosti papirja

en: %s: `%s' is `%s' but a Boolean value is required
sl: %s: »%s« je »%s«, zahtevana pa je logična vrednost.

en: %s: `%s' is `%s' but one of the following is required: %s
sl: %s: »%s« je »%s«, zahtevana pa je eden izmed: %s.

en: %s: `%s' is `%s' but a positive integer is required
sl: %s: »%s« je »%s«, zahtevano pa je pozitivno celo število.

en: %s: `%s' is `%s' but an integer is required
sl: %s: »%s« je »%s«, zahtevano pa je celo število.

en: %s: `%s' is `%s' but an integer greater than %d is required
sl: %s: »%s« je »%s«, zahtevano pa je celo število, večje od %d.

en: %s: `%s' is `%s'  but an integer between %d and %d is required
sl: %s: »%s« je »%s«, zahtevano pa je celo število med %d in %d.

en: %s: `%s' is `%s' but a file name that contains `#' is required.
sl: %s: »%s« je »%s«, zahtevana pa je datoteka, ki vsebuje »#«.

en: Add
sl: Dodaj

en: Edit
sl: Uredi

en: Remove
sl: Odstrani

en: OK
sl: V redu

en: Go To
sl: Pojdi na

en: Continue
sl: Naprej

en: Paste
sl: Prilepi

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Close
sl: Zapri

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Help
sl: Pomoč

en: _Insert Case
sl: Vstavi _primer

en: Cl_ear Cases
sl: _Počisti primere

en: _Insert Variable
sl: Vstavi _spremenljivko

en: Cl_ear Variables
sl: Poč_isti spremenljivke

en: Sort _Ascending
sl: Razvrsti _naraščajoče

en: Sort _Descending
sl: Razvrsti _padajoče

en: Aggregate destination file
sl: Združi ciljno datoteko

en: Save
sl: Shrani

en: System Files (*.sav)
sl: Sistemske datoteke (*.sav)

en: Compressed System Files (*.zsav)
sl: Stisnjene sistemske datoteke (*.zsav)

en: Portable Files (*.por)
sl: Prenosne datoteke (*.por)

en: New
sl: Novo

en: Old
sl: Staro

en: Column Number: %d
sl: Številka stolpca: %d

en: Chisq
sl: Pearsonov Hi-kvadrat

en: CC
sl: Kontingenči koeficient CC

en: UC
sl: Koeficient enakomernosti UC

en: BTau
sl: Koeficient BTau (Bτ)

en: CTau
sl: Koeficient CTau (Cτ)

en: Risk
sl: Ocena tveganja

en: D
sl: Somersov D

en: Corr
sl: Spearmanov R

en: Row
sl: Vrstica

en: Column
sl: Stolpec

en: Adjusted Std. Residual
sl: Prilagojen std. ostanek

en: Standard error
sl: Standardna napaka (SN)

en: _Eigenvalues over %4.2f times the mean eigenvalue
sl:  _Lastne vrednosti nad %4.2f-krat povprečne lastne vrednosti

en: Standard error of the mean
sl: SN povprečja

en: Standard error of the skewness
sl: SN koeficienta asimetrije

en: Standard error of the kurtosis
sl: SN koeficienta sploščenosti

en: Contrast %d of %d
sl: Kontrast %d od %d

en: O_ptions...
sl: _Možnosti ...

en: Paired Samples T Test
sl: T-test _odvisnih parov vzorcev

en: Recode into Different Variables
sl: Prekodiraj v nove spremenljivke

en: Recode into Different Variables: Old and New Values
sl: Prekodiraj v nove spremenljivke: stare in nove vrednosti

en: Recode into Same Variables
sl: Prekodiraj v iste spremenljivke

en: Recode into Same Variables: Old and New Values
sl: Prekodiraj v iste spremenljivke: stare in nove vrednosti

en: Coeff
sl: Koeficient

en: Show the regression coefficients
sl: Pokaži koeficiente regresije

en: Conf. Interval
sl: Interval zaupanja

en: Show the confidence interval for the regression coefficients
sl: Pokaži interval zaupanja za koeficiente regresije

en: Show the correlation between observed and predicted values
sl: Pokaži korelacije med opazovanimi in napovedanimi vrednostmi

en: Anova
sl: Preizkus ANOVA

en: Show the analysis of variance table
sl: Pokaži analizo razpredelnice variance

en: Bcov
sl: Matrika variance-kovariance Bcov

en: Show the variance coefficient matrix
sl: Pokaži matriko koeficientov variance

en: Approximately %3d%% of all cases.
sl: Približno %3d%% vseh primerov.

en: Exactly %3d cases from the first %3d cases.
sl: Natanko %3d izmed prvih %3d primerov.

en: %d thru %d
sl: %d skozi %d

en: Test Type
sl: Vrsta preizkusa

en: _Wilcoxon
sl: _Wilcoxonov W

en: _Sign
sl: _Preizkus z znaki

en: _McNemar
sl: _McNemarjev test

en: Two-Related-Samples Tests
sl: Preizkus dveh povezanih vzorcev

en: Do not weight cases
sl: Ne uteži primerov

en: Weight cases by %s
sl: Uteži primere s spremenljivko %s

en: Var
sl: Spr

note: TRANSLATORS: This string must be a valid variable name.  That means: - The string must be at most 64 bytes (not characters) long. - The string may not contain whitespace. - The first character may not be '$' - The first character may not be a digit - The final character may not be '.' or '_'
en: Var%04d
sl: Spr%04d

en: Duplicate variable name.
sl: Podvojeno ime spremenljivke.

en: Prefer variable labels
sl: Prednostne oznake spremenljivk

en: Default sort order
sl: Privzeti vrstni red razvrščanja

en: Unsorted (dictionary order)
sl: Nerazvrščeno (vpisna razvrstitev)

en: Sort by name
sl: Razvrsti po imenu

en: Sort by label
sl: Razvrsti po oznaki

en: Layer %d of %d
sl: Plast %d od %d

en: Forward
sl: Naprej

en: Back
sl: Nazaj

en: Could not open `%s'
sl: Ni mogoče odpreti »%s«

en: Error reading `%s': %s
sl: Napaka med branjem »%s«: %s

en: Failed to read `%s', because it contains a line over %d bytes long and therefore appears not to be a text file.
sl: Branje datoteke »%s« je zaradi vrstice, daljše od %d-bajtov, spodletelo. Datoteka ni videti kot običajna besedilna datoteka.

en: `%s' is empty.
sl: »%s« je prazen.

en: _Value:
sl: _Vrednost:

en: _System Missing
sl: _Sistemske manjkajoče

en: System _or User Missing
sl: Sistemska ali uporabniška manjkajoča vrednost

en: _Range:
sl: _Obseg:

en: Range, _LOWEST thru value
sl: Rang, NAJNIŽJA do vrednosti

en: Range, value thru _HIGHEST
sl: Rang, vrednost do NAJVIŠJE

en: _All other values
sl: _Vse druge vrednosti

en: Var%d
sl: Spr%d

en: Decimal
sl: Decimalke

en: Align
sl: Poravnava

en: Measure
sl: Mera

en: Algorithm must be either `%s' or `%s'.
sl: Algoritem mora biti ali »%s« ali »%s«.

en: Syntax must be either `%s' or `%s'.
sl: Skladnja mora biti ali »%s« ali »%s«.

en: Error encountered while ERROR=STOP is effective.
sl: Zaznana je napaka pri omogočeni možnosti ERROR=STOP.

en: Stopping syntax file processing here to avoid a cascade of dependent command failures.
sl: obdelava datoteke skladnje bo zaustavljena zaradi nalaganja opozoril odvisnih ukazov.

en: Find
sl: Najdi

en: Bad regular expression: %s
sl: Neustrezen logični izraz: %s

en: A program for the analysis of sampled data
sl: Program za statistično analizo podatkov

en: Help path conversion error: %s
sl: Napaka pretvorbe poti pomoči: %s

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _About
sl: _O programu

en: _Reference Manual
sl: _Priročnik

en: Show version information and exit
sl: Pokaži podatke različice in končaj

en: Do not display the splash screen
sl: Ne prikaži pozdravnega pojavnega okna

en: The maximum length of a missing value for a string variable is 8 in UTF-8.
sl: omejitev dolžine manjkajoče vrednosti za vrsto niza je 8 pri uporabi UTF-8.

en: At least one value must be specified
sl: Določiti je treba vsaj eno vrednost.

en: Incorrect range specification
sl: Nepravilno določilo obsega

en: %'d case | %'d cases
sl[0]: %'d primerov
sl[1]: %'d primer
sl[2]: %'d primera
sl[3]: %'d primeri

en: %'d variable | %'d variables
sl[0]: %'d spremenljivk
sl[1]: %'d spremenljivka
sl[2]: %'d spremenljivki
sl[3]: %'d spremenljivke

en: Case
sl: Primer

en: Data View
sl: Pregled podatkov

en: Variable View
sl: Pregled spremenljivk

en: Transformations Pending
sl: Čakajoče obdelave

en: Filter off
sl: Nefiltrirano

en: Filter by %s
sl: Filtriranje po %s

en: No Split
sl: Nerazdeljeno

en: Split by
sl: Razdeli po

en: Weights off
sl: Neuteženo

en: Weight by %s
sl: Uteženo po %s

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: System File
sl: Sistemska datoteka

en: Compressed System File
sl: Stisnjena sistemska datoteka

en: Portable File
sl: Prenosna datoteka

en: Delete Existing Dataset?
sl: Ali želite izbrisati obstoječo podatkovno zbirko?

en: Renaming "%s" to "%s" will destroy the existing dataset named "%s".  Are you sure that you want to do this?
sl: Preimenovanje »%s« v »%s« bo uničilo trenutno podatkovno zbirko z imenom »%s«. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Delete
sl: Izbriši

en: Please enter a new name for dataset "%s":
sl: Vpis novega imena za podatkovno zbirko »%s«

en: Rename Dataset
sl: Preimenovanje podatkovne zbirke

en: _File
sl: _Datoteka

en: _New
sl: _Nova

en: _Syntax
sl: Datoteka _skladnje

en: _Data
sl: Datoteka s _podatki

en: _Open
sl: _Odpri

en: _Import Data...
sl: _Uvozi podatke ...

en: _Save...
sl: _Shrani ...

en: Save _As...
sl: Shrani _kot ...

en: _Rename Dataset...
sl: _Preimenuj podatkovno zbirko ...

en: _Display Data File Information
sl: _Pokaži podrobnosti podatkovne datoteke

en: Working File
sl: Delovna datoteka

en: _External File...
sl: _Zunanja datoteka ...

en: _Recently Used Data
sl: Nedavno uporabljeni _podatki

en: Recently Used _Files
sl: Nedavno uporabljene _datoteke

en: _Quit
sl: _Končaj

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Go To Variable...
sl: _Skoči na spremenljivko ...

en: _Go To Case...
sl: _Skoči na primer ...

en: Cu_t
sl: _Izreži

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: Clear _Variables
sl: Poč_isti spremenljivke

en: _Find...
sl: _Najdi ...

en: _Options...
sl: _Možnosti ...

en: Jump to variable
sl: Skoči na spremenljivko

en: Jump to a case in the data sheet
sl: Skoči na primer na podatkovnem listu

en: Search for values in the data
sl: Poišči spremenljivke med podatki

en: Create a new case at the current position
sl: Ustvari nov primer na trenutnem mestu

en: Create a new variable at the current position
sl: Ustvari novo spremenljivko na trenutnem mestu

en: Split the active dataset
sl: Razdeli izbrano podatkovno zbirko

en: Weight cases by variable
sl: Uteži primere s spremenljivko

en: Show/hide value labels
sl: Pokaži/Skrij oznake vrednosti

en: Data Editor
sl: Urejevalnik podatkov

en: Automatically Detect
sl: samodejno zaznaj

en: Locale Encoding
sl: sistemsko kodiranje

en: Character Encoding:
sl: Znakovni nabor:

en: Text Files
sl: Besedilne datoteke

en: Text (*.txt) Files
sl: Besedilne datoteke (*.txt)

en: Plain Text (ASCII) Files
sl: Besedilne datoteke (ASCII)

en: Comma Separated Value Files
sl: Datoteke s podatki, ločenimi z vejico

en: Tab Separated Value Files
sl: Datoteke s podatki, ločenimi s tabulatorji

en: Gnumeric Spreadsheet Files
sl: Datoteke preglednic Gnumeric

en: OpenDocument Spreadsheet Files
sl: Datoteke preglednic OpenDocument

en: All Spreadsheet Files
sl: Vse preglednične datoteke

en: Select File to Import
sl: Izbor datoteke za uvoz ...

en: Importing Delimited Text Data
sl: Uvažanje podatkov iz besedilne datoteke

en: Adjust Variable Formats
sl: Pregled lastnosti spremenljivk

en: Importing Spreadsheet Data
sl: Uvažanje podatkov iz preglednice

en: line
sl: vrstica

en: var
sl: spr

en: Select the First Line
sl: Izbor prve vrstice

en: Line
sl: Črta

en: The selected file contains approximately %'lu line of text.   | The selected file contains approximately %'lu lines of text.
sl[0]: Izbrana datoteka vsebuje približno %'lu vrstic besedila.
sl[1]: Izbrana datoteka vsebuje približno %'lu vrstico besedila.
sl[2]: Izbrana datoteka vsebuje približno %'lu vrstici besedila.
sl[3]: Izbrana datoteka vsebuje približno %'lu vrstice besedila.

en: You may choose below how much of the file should actually be imported.
sl: Izbrati je mogoče tudi obseg podatkov, ki naj tudi bodo uvoženi v program.

en: Only the first %4d cases
sl: Uvozi prvih %4d primerov

en: Only the first %3d %% of file (approximately)
sl: Uvozi %3d %% podatkov v datoteki (okvirno)

en: Select the Lines to Import
sl: Izbor podatkov za uvoz

en: Choose Separators
sl: Izbor ločilnikov

en: failed to create temporary directory during clipboard operation
sl: ustvarjanje začasne mape med obdelavo odložišča ja spodletelo

en: Infer file type from extension
sl: Vrsta datoteke po priponi

en: PDF (*.pdf)
sl: Dokument PDF (*.pdf)

en: HTML (*.html)
sl: Dokument HTML (*.html)

en: Text (*.txt)
sl: Besedilo [razširjeno] (*.txt)

en: Text [plain] (*.txt)
sl: Besedilo [poenostavljeno] (*.txt)

en: Comma-Separated Values (*.csv)
sl: Z vejico ločene vrednosti (*.csv)

en: Export Output
sl: Izvozi odvod

en: Output Viewer
sl: Pregledovalnik rezultatov analize

en: (empty)
sl: (prazno)

en: Saved file `%s'
sl: Shranjena datoteka »%s«

en: Save Syntax
sl: Shrani skladnjo

en: Syntax Files (*.sps)
sl: Datoteka s skladnjo (*.sps)

en: Syntax Editor
sl: Urejevalnik skladnje

en: Cannot load syntax file `%s'
sl: Ni mogoče naložiti datoteke skladnje »%s«.

en: Save the changes to `%s' before closing?
sl: Ali želite pred zapiranjem shraniti spremembe v »%s«?

en: If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
sl: V kolikor sprememb ne shranite, bodo podatki %ld sekund dela trajno izgubljeni.

en: Close _without saving
sl: Zapri _brez shranjevanja

en: Open
sl: Odpri

en: Data and Syntax Files
sl: Datoteke s podatki in s skladnjo

en: System Files (*.sav, *.zsav)
sl: Sistemske datoteke (*.sav)

en: Con_fidence Interval: %2d %%
sl: Interval _zaupanja: %2d %%

en: %s = `%s'
sl: %s = »%s«

en: _Minimize all Windows
sl: _Skrči vsa okna

en: _Split
sl: _Razdeli

en: _Windows
sl: _Okna

en: exactly two non-option arguments are required; use --help for help
sl: zahtevana sta natanko 2 ne-izbirna argumenta; uporabite --help za pomoč o ukazih.

en: %s: cannot guess output format (use -O option)
sl: %s: ni mogoče določiti zapisa odvoda (uporabiti je treba zastavico -O)

en: %s: unknown output format (use -O option)
sl: %s: neznan zapis odvoda (uporabiti je treba zastavico -O)

en: %s: error reading input file
sl: %s: napaka med branjem dovodne datoteke

en: %s: error writing output file
sl: %s: napaka med zapisovanjem odvodne datoteke

en: sorry, wrong password
sl: napačno geslo

en: Aggregate Data
sl: Združevanje podatkov

en: _Break variable(s)
sl: _Razdelitvene spremenljivke

en: Variable Name:
sl: Ime spremenljivke:

en: Variable Label:
sl: Oznaka spremenljivke:

en: Function:
sl: Funkcija:

en: Aggregated variables
sl:  <b> Združene spremenljivke</b>

en: _Add aggregated variables to the active dataset
sl: _Dodaj združene spremenljivke v podatkovno zbirko

en: _Replace the current dataset with the aggregated variables
sl: _Zamenjaj trenutno podatkovno zbirko z združenimi spremenljivkami

en: _Write a new data file containing only the aggregated variables
sl: _Zapiši novo podatkovno datoteko z le združenimi spremenljivkami

en: label
sl: oznaka

en: File is _already sorted on break variable(s)
sl: Datoteka je že _razvrščena po razdelitvenih spremenljivkah

en: Sort file before a_ggregating
sl: Razvrsti datoteke pred _združevanjem

en: Options for very large datasets
sl: <b> Možnosti za zelo velike podatkovne zbirke </b>

en: Automatic Recode
sl: Samodejno prekodiranje

en: Variable -> New Name
sl: Spremenljivka → Novo ime

en: _Lowest value
sl: _najnižjo vrednostjo

en: _Highest value
sl: _najvišjo vrednostjo

en: Recode starting from
sl: Prekodiraj, začenši z

en: _New Name
sl: _Novo ime

en: _Add New Name
sl: _Dodaj novo ime

en: _Use the same recoding scheme for all variables
sl: _Uporabi enako shemo prekodiranja za vse spremenljivke

en: Treat _blank string values as missing
sl: _Prazna polja obravnavaj kot manjkajoče vrednosti

en: _Test Variable List:
sl: Seznam _preizkusnih spremenljivk

en: _Get from data
sl: _Pridobi iz podatkov

en: _Cut point:
sl: Točka _prereza

en: Define Dichotomy
sl: Določi dihotomnost

en: Test _Proportion:
sl: Sorazmerni _delež:

en: Compute Variable: Type and Label
sl: Spremenljivka izračuna: vrsta in oznaka

en: Use _expression as label
sl: Uporabi _izraz kot oznako

en: _Label:
sl: _Oznaka:

en: _String
sl: _Niz znakov

en: _Numeric
sl: _Številska

en: Compute Variable
sl: Izračun spremenljivke

en: Target _Variable:
sl: _Ciljna spremenljivka

en: _Type & Label...
sl: _Vrsta in oznaka

en: _Numeric Expressions:
sl: _Enačba za izračun

en: _Functions:
sl: _Funkcije:

en: _If...
sl: _Če ...

en: Barchart
sl: Palčni diagram

en: Category A_xis:
sl: Kategorija _osi:

en: _N of cases
sl: _N primerov

en: _Cum. n of cases
sl: Zbirni n primerov

en: Other _summary function
sl: Druga funkcija _povzetka

en: % of c_ases
sl: Celotni % primerov

en: C_um. % of cases
sl: Združeni % primerov

en: _Variable:
sl: _Spremenljivka:

en: Bars Represent
sl: Paličice predstavljajo

en: Category C_luster:
sl: Gruča _kategorije:

en: Bivariate Correlations
sl: Bivariatne analize

en: _Kendall's tau-b
sl: _Kendallov tau-b

en: Correlation Coefficients
sl: Korelacijski koeficienti

en: _Two-tailed
sl: _Dvosmerni test

en: One-tai_led
sl: _Enosmerni test

en: Test of Significance
sl: Preizkus statistične značilnosti

en: _Flag significant correlations
sl: _Označi statistično značilne korelacije

en: Count Occurrences of Values within Cases
sl: Število pojavljanj vrednosti med primeri

en: Numeric _Variables:
sl: Številske _spremenljivke:

en: _Target Variable:
sl: _Ciljna spremenljivka:

en: Target _Label:
sl: Ciljna _oznaka:

en: _Define Values...
sl: _Določi vrednosti ...

en: Count Values within Cases: Values to Count
sl: Preštej vrednosti znotraj primerov: vrednosti za štetje

en: Values _to Count:
sl: Vrednosti _za štetje:

en: Data File Comments
sl: Opombe podatkovne datoteke

en: Comments:
sl: Opombe:

en: Display comments in output
sl: Pokaži opombe v odvodu analize

en: Column Number: 0
sl: Številka stolpca: 0

en: Crosstabs: Cells
sl: Kontingenčne tabele: celice

en: Cell Display
sl: <b> Izbor celic</b>

en: Crosstabs
sl: Kontingenčne tabele

en: _Rows
sl: _Vrstice

en: _Columns
sl: _Stolpci

en: _Format...
sl: _Zapis ...

en: _Statistics...
sl: _Statistika ...

en: Ce_lls...
sl: _Celice ...

en: Crosstabs: Format
sl: Kontingenčne tabele: zapis

en: Print tables
sl: Natisni razpredelnice

en: Pivot
sl: Vrtilne razpredelnice

en: Ascending
sl: Naraščajoče

en: Crosstabs: Statistics
sl: Kontingenčne tabele: statistika

en: Chi-Square Test
sl: Hi-kvadrat preizkus

en: All categor_ies equal
sl: Vse kategorije so enake

en: _Values
sl: _Vrednosti

en: Expected Values:
sl: Pričakovane vrednosti

en: Test _Variables
sl: _Spremenljivke preizkusa

en: Use _specified range
sl: Uporabi _določen obseg

en: _Lower:
sl: _Spodnja meja:

en: _Upper:
sl: _Zgornja meja:

en: Expected Range:
sl: Pričakovan obseg:

en: _Variables:
sl: <b>_Spremenljivke:</b>

en: S_tatistics:
sl: <b>S_tatistika:</b>

en: _Exclude entire case if any selected variable is missing
sl: _Izloči celoten primer, če manjka katerakoli spremenljivka

en: _Include user-missing data in analysis
sl: Upoštevaj tudi _manjkajoče podatke

en: Save _Z-scores of selected variables as new variables
sl: Shrani standardno vrednost (_Z) izbranih spremenljivk kot nove spremenljivke

en: Options:
sl: Možnosti

en: Explore
sl: Razišči

en: _Label Cases by:
sl: <b>_Označi primere s spremenljivko:</b>

en: _Factor List:
sl: <b>Seznam _faktorjev:</b>

en: _Dependent List:
sl: <b>Seznam _odvisnih spremenljivk:</b>

en: Display
sl: <b>Prikaz *</b>

en: Explore: Options
sl: Razišči: možnosti

en: Exclude cases _listwise
sl: Izloči nepopolne _primere

en: Exclude cases _pairwise
sl: Izloči nepopolne _pare

en: _Report values
sl: _Izpiši vrednosti

en: Explore: Statistics
sl: Razišči: statistika

en: _Descriptives
sl: _Opisna statistika

en: _Extremes
sl: _Skrajne vrednosti

en: _Percentiles
sl: _Percentili

en: Goto Case
sl: Skok na primer

en: Goto Case Number:
sl:  Skoči na primer številka:

en: Factor Analysis: Rotation
sl: Faktorska analiza: rotacija

en: _None
sl: _Brez rotacije

en: _Varimax
sl: _Varimax (variance uteži)

en: _Quartimax
sl: _Quartimax (faktorske uteži)

en: _Equimax
sl: _Equimax (poenostavitev)

en: Method
sl: <b> Metoda </b>

en: _Display rotated solution
sl: Pokaži _rotirano rešitev

en: Ma_ximum iterations for convergence:
sl: Zgornja _mejna ponovitev za konvergenco:

en: Principal Components Analysis
sl: Analiza glavnih komponent (PCA)

en: Principal Axis Factoring
sl: Metoda glavnih osi (PAF)

en: Factor Analysis: Extraction
sl: Faktorska analiza: ekstrakcija

en: _Method:
sl: _Metoda:

en: Co_rrelation matrix
sl: Ko_relacijska matrika

en: Co_variance matrix
sl: Matrika ko_varianc

en: Analyze
sl: <b> Analiza </b>

en: _Unrotated factor solution
sl: _Nerotirana faktorska rešitev

en: _Scree plot
sl: Diagram komponent (Scree plot)

en: _Number of factors:
sl: _Število faktorjev:

en: Extract
sl: <b> Ekstrakcija </b>

en: Factor Analysis
sl: Faktorska analiza

en: _Descriptives...
sl: _Opisne statistike ...

en: _Extraction...
sl: _Ekstrakcije ...

en: _Rotations...
sl: _Rotacije ...

en: Find Case
sl: Poišči primer

en: Variable:
sl: Spremenljivka:

en: Value:
sl: Vrednost:

en: Search value labels
sl: Išči med vrednostmi oznake

en: Regular expression Match
sl: Upoštevaj logični izraz za iskanje

en: Search substrings
sl: Išči med podrejenimi nizi

en: Wrap around
sl: Prelomi besedilo zadetkov

en: Search backward
sl: Išči v obratni smeri

en: Frequencies: Frequency Tables
sl: Frekvence: frekvenčne razpredelnice

en: _Always
sl: _Vedno

en: _Never
sl: _Nikoli

en: If no _more than
sl: Če ni _več kot

en: values
sl: vrednosti

en: Display frequency tables
sl: <b>Izriši frekvenčne razpredelnice</b>

en: A_scending value
sl: naraščajoče po _vrednosti

en: D_escending value
sl: padajoče po _vrednost

en: Ascending _frequency
sl: naraščajoče po _frekvenci

en: Descending f_requency
sl: padajoče po _frekvenci

en: Order by
sl: <b>Razvrsti</b>

en: Frequencies: Charts
sl: Frekvence: diagrami

en: Scale:
sl: Merilo:

en: _Frequencies
sl: _Frekvence

en: _Percentages
sl: _Odstotki

en: Exclude values _below
sl: Izloči vrednosti _pod

en: Exclude values _above
sl: Izloči vrednosti _nad

en: <b>Chart Formatting</b>
sl: <b> Oblikovanje diagrama </b>

en: Draw _histograms
sl: Izriši _histograme

en: Superimpose _normal curve
sl: Nariši _krivuljo normale

en: <b>Histograms</b>
sl: <b> Histogrami</b>

en: Draw _bar charts
sl: Izriši _palčne diagrame

en: <b>Bar Charts</b>
sl: <b> Palčni diagrami</b>

en: Draw _pie charts
sl: Izriši _tortne diagrame

en: Include slices for _missing values
sl: Vključi rezine _manjkajočih vrednosti

en: <b>Pie Charts</b>
sl: <b> Tortni diagrami</b>

en: _Variable(s):
sl: _Spremenljivke:

en: _Statistics:
sl: _Statistika:

en: Include _missing values
sl: Vključi _manjkajoče vrednosti

en: Ch_arts...
sl: _Diagrami ...

en: Frequency _Tables...
sl: _Frekvenčne razpredelnice ...

en: _Display normal curve
sl: _Izriši krivuljo normale

en: Define Groups
sl: Določi skupine

en: Group_2 value:
sl: Vrednost Skupine _2:

en: Group_1 value:
sl: Vrednost Skupine _1:

en: _Use specified values:
sl: _Uporabi določene vrednosti:

en: Independent-Samples T Test
sl: T-test _neodvisnih vzorcev

en: _Define Groups...
sl: _Določi skupine ...

en: _Test Variable(s):
sl: _Preizkusne spremenljivke:

en: _Grouping Variable:
sl: Spremenljivka skupin:

en: _Upper limit:
sl: _Zgornja meja:

en: _Lower limit:
sl: _Spodnja meja:

en: Tests for Several Independent Samples
sl: Preizkus več neodvisnih vzorcev

en: Test _Variable List:
sl: Seznam _spremenljivk:

en: _Define Groups
sl: Določi _skupine

en: _Kruskal-Wallis H
sl: _Kruskal-Wallisov H

en: _Median
sl: _Mediana

en: K-Means Cluster Analysis
sl: Analiza voditeljev gruče (K-Means)

en: N_umber of Clusters:
sl: Š_tevilo gruč:

en: Tests for Several Related Samples
sl: Preizkusi za več povezanih vzorcev

en: _Test Variables:
sl: _Preizkusne spremenljivke:

en: _Friedman
sl: _Friedmanov test

en: _Kendall's W
sl: _Kendallov W-test

en: _Cochran's Q
sl: _Cochranov Q-test

en: _Normal
sl: _Normalna

en: _Poisson
sl: _Poissonova

en: _Uniform
sl: _Enakomerna

en: _Exponential
sl: _Eksponentna

en: Test Distribution
sl: Predvidena porazdelitev

en: Logistic Regression: Options
sl: Logistična regresija: možnosti

en: CI for _exp(B):
sl: Interval zaupanja za _exp(B):

en: Classification cu_toff:
sl: Klasifikacijska točka _prereza:

en: _Maximum Iterations:
sl: _Največje število ponovitev:

en: Include _constant in model
sl: V model vključi _konstanto

en: Logistic Regression
sl: Logistična regresija

en: _Dependent
sl: _Odvisna

en: _Independent
sl: _Neodvisna

en: Means
sl: Srednje vrednosti

en: _Independent List:
sl: _Seznam neodvisnih spremenljivk:

en: _No missing values
sl: _Ni manjkajočih vrednosti

en: _Discrete missing values
sl: _Diskretne manjkajoče vrednosti

en: _Low:
sl: _Najnižja:

en: _High:
sl: N_ajvišja:

en: Di_screte value:
sl: Di_skretna vrednost:

en: _Range plus one optional discrete missing value
sl: _Obseg in ena izbirna diskretna manjkajoča vrednost

en: One-Way ANOVA: Contrasts
sl: Enosmerna ANOVA: kontrasti

en: _Coefficients:
sl: _Koeficienti:

en: Coefficient Total:
sl: Skupaj koeficienti:

en: Contrast 1 of 1
sl: Kontrast 1 od 1

en: One-Way ANOVA
sl: Enosmerna ANOVA

en: _Factor:
sl: _Faktor:

en: Dependent _Variable(s):
sl: Od_visne spremenljivke:

en: _Homogeneity
sl: _Homogenost

en: _Contrasts...
sl: _Kontrasti ...

en: Options Case
sl: Možnosti

en: Display _Labels
sl: Pokaži _oznake spremenljivk

en: Display _Names
sl: Pokaži _imena spremenljivk

en: Sort by L_abel
sl: Razvrščaj po o_znaki

en: Sort by Na_me
sl: Razvrščaj po i_menu

en: Do not S_ort
sl: _Ne razvrščaj

en: Variable Lists
sl: Seznami spremenljivk

en: Ma_ximize
sl: _Razpni na zaslon

en: _Raise
sl: _Postavi v ospredje

en: Aler_t
sl: Pokaži _obvestilo

en: Output Window Action
sl: Okno odvoda analize

en: _Test Pair(s):
sl: Preizkusni pari:

en: Rank Cases: Types
sl: Rangiranje primerov: vrste

en: Sum of case _weights
sl: Vsota _uteži primerov

en: _Savage score
sl: _Savage *

en: _Rank
sl: _Rang

en: N_tiles
sl: N_tili

en: _Proportion Estimates
sl: Ocenjevanje _sorazmernosti

en: _Normal Scores
sl: _Točke normale

en: _Blom
sl: _Blom *

en: Tuke_y
sl: Tuke_yev test

en: _Van der Waerden
sl: _Van der Waerdenova števila

en: Proportion Estimation Formula
sl: Formula ocenjevanja sorazmernosti

en: Rank Cases
sl: Rangiranje primerov

en: _By:
sl: _Po:

en: _Smallest Value
sl: Naj_manjša vrednost

en: _Largest Value
sl: Naj_večja vrednost

en: Assign rank 1 to:
sl: Dodeli rang 1 za:

en: _Display summary tables
sl: Pokaži razpredelnice _povzetkov

en: Rank T_ypes
sl: Vrste _rangov

en: _Ties...
sl: _Vezi ...

en: Rank Cases: Ties
sl: Rangiranje primerov: vezi

en: _Mean
sl: _Povprečje

en: _Low
sl: _Nizka

en: _High
sl: _Visoka

en: Rank Assigned to Ties
sl: Rang, dodeljen vezem

en: M_ean
sl: _Povprečje

en: Mo_de
sl: Modu_s

en: _Custom:
sl: _Po meri:

en: Cut Point
sl: Točka prereza

en: Sort Cases
sl: Razvrsti primere

en: Sort by:
sl: Razvrsti po:

en: Descending
sl: Padajoče

en: Sort Order
sl: Vrstni red

en: Split File
sl: Razdeli datoteko

en: Anal_yze all cases.  Do not create groups.
sl: _Analiziraj vse primere in ne ustvari skupin

en: Compare _groups.
sl: Primerjaj _skupine

en: Organize ou_tput by groups.
sl: Uredi _odvod po skupinah

en: Groups _based on:
sl: Skupine, ki _temeljijo na:

en: _Sort the file by grouping variables.
sl: _Razvrsti datoteko s skupinjenjem spremenljivk

en: _File is already sorted.
sl: Datoteka je že _razvrščena

en: Current Status :
sl: Trenutno stanje :

en: Analysis by groups is off
sl: analiza po skupinah je izključena

en: System _Missing
sl: _Sistemske manjkajoče

en: Co_py old values
sl: Ko_piraj stare vrednosti

en: Va_lue:
sl: _Vrednost:

en: Conver_t numeric strings to numbers (`5' -> 5)
sl: _Pretvori številski niz v številko ('5 → 5)

en: Output variables are _strings
sl: Prekodiraj v _nize

en: Width:
sl: Širina:

en: _Name:
sl: _Ime:

en: La_bel:
sl: _Oznaka:

en: Chan_ge
sl: _Spremeni

en: Output Variable
sl: Izhodna spremenljivka

en: Old and New Va_lues...
sl: Stare in nove _vrednosti ...

en: S_tatistics...
sl: S_tatistika ...

en: Regression: Save
sl: Regresija: shrani

en: _Predicted values
sl: _Napovedane vrednosti

en: _Residuals
sl: _Ostanki

en: Regression: Statistics
sl: Regresija: statistika

en: S_tatistics
sl: S_tatistika

en: Alpha
sl: Alfa

en: Reliability Analysis
sl: Analiza zanesljivosti

en: _Items:
sl: _Postavke:

en: _Variables in first split:
sl: _Spremenljivke prvega razdelka

en: Show _descriptives for scale if item is deleted
sl: Izpiši _opisno statistiko, če je postavka izbrisana

en: _Test Variable:
sl: <b>_Preizkusna spremenljivka:</b>

en: _State Variable:
sl: <b>Spremenljivka _stanja:</b>

en: _Value of state variable:
sl: _Vrednost spremenljivke stanja:

en: ROC C_urve
sl: Kriv_ulja ROC

en: _With diagonal reference line
sl: _Izriši referenčno diagonalo

en: Standard _Error and Confidence Interval
sl: Standardna napaka in interval zaupanja

en: _Coordinate points of the ROC Curve
sl: _Koordinatne točke krivulje ROC

en: Scatterplot
sl: Raztreseni diagram

en: _X Axis:
sl: Os _X diagrama:

en: _Y Axis:
sl: Os _Y diagrama:

en: Select Cases: Range
sl: Izbor primerov: obseg

en: First case
sl: začetni primer

en: Last case
sl: končni primer

en: Observation
sl: Opazovani

en: Select Cases
sl: Izbor primerov

en: Use filter variable
sl: Uporabi spremenljivko kot filter

en: Based on time or case range
sl: Na osnovi časa ali obsega primerov

en: Range...
sl: Obseg ...

en: Random sample of cases
sl: Naključni vzorec primerov

en: Sample...
sl: Vzorec ...

en: If condition is satisfied
sl: Če je zadoščeno pogoju

en: If...
sl: Če ...

en: All Cases
sl: Vsi primeri

en: Select
sl: Izbor

en: Filtered
sl: naj bodo filtrirani

en: Deleted
sl: naj bodo izbrisani

en: Unselected Cases Are
sl: Neizbrani primeri

en: Select Cases: Random Sample
sl: Izbor enot: naključni vzorec

en: Sample Size
sl: Velikost vzorca

en: _Cells:
sl: _Celice:

en: <b>Cells to Import</b>
sl: <b>Celice za uvoz</b>

en: Options
sl: Možnosti

en: Exclude cases _analysis by analysis
sl: Izloči primere _analizo po analizo

en: One - Sample T Test
sl: T-test enega vzorca

en: Test _Value:
sl: Preizkusna _vrednost:

en: Select the first line of the data file that contains data.
sl: Izberite prvo vrstico v podatkovni datoteki, ki vsebuje podatke primera.

en: Line above selected line contains variable names
sl: Vrstica nad izbrano vrstico vsebuje imena spremenljivk

en: Check the data formats displayed below and fix any that are incorrect.  You may set other variable properties now or later.
sl: Lastnosti podatkov in spremenljivk je mogoče pred uvozom prilagoditi, spreminjanje nastavitev je mogoče narediti tudi kasneje.

en: <b>Variables</b>
sl: <b>Spremenljivke</b>

en: <b>Data Preview</b>
sl: <b>Predogled podatkov</b>

en: This assistant will guide you through the process of importing data into PSPP from a text file with one line per case,  in which fields are separated by tabs, commas, or other delimiters.
    
    	The selected file contains N lines of text.  Only the first M of these will be shown for preview purposes in the following screens.  You may choose below how much of the file should actually be imported.
sl: Pomočnik olajša postopek uvažanja podatkov v program PSPP. Podatki posameznega primera morajo biti zbrani v vrstici, polja pa morajo biti ločena z vejico, tabulatorjem oziroma drugim ločilnikom.
    
    	V izbrani datoteki je N vrstic besedila. Prvih M vrstic bo pokazanih kot predogled podatkov. Spodnje izbire omogočajo določitev količine uvoženih podatkov.

en: All cases
sl: Uvozi vse primere

en: <b>Amount to Import</b>
sl: <b> Število podatkov za uvoz</b>

en: C_ustom
sl: Po _meri

en: Slas_h (/)
sl: Po_ševnica ( / )

en: Semicolo_n (;)
sl: Pod_pičje ( ; )

en: P_ipe (|)
sl: _Cev ( | )

en: H_yphen (-)
sl: _Vezaj ( - )

en: Co_mma (,)
sl: _Vejica ( , )

en: _Colon (:)
sl: _Dvopičje ( : )

en: Ban_g (!)
sl: _Klicaj ( ! )

en: Ta_b
sl: _Tabulator

en: _Space
sl: _Presledek

en: <b>Fields Preview</b>
sl: <b>Predogled polj</b>

en: Transpose
sl: Transponiraj

en: Name Variable:
sl: Ime spremenljivke:

en: Variable(s):
sl: Spremenljivke:

en: Univariate: Save
sl: Univariatna analiza: Shrani

en: Univariate: Statistics
sl: Univariatna analiza: statistika

en: Univariate
sl: Univariatna analiza

en: _Dependent Variable
sl: _Odvisna spremenljivka

en: _Fixed Factors
sl: _Določeni faktorji

en: Value Label:
sl: Oznaka vrednosti:

en: Information Area
sl: Polje podrobnosti

en: Case Counter Area
sl: Polje števca primerov

en: Filter Use Status Area
sl: Polje stanja uporabe filtrov

en: Weight Status Area
sl: Polje stanja uteževanja

en: Split File Status Area
sl: Polje stanja razdelitve datoteke

en: _View
sl: _Pogled

en: _Status Bar
sl: Pokaži vrstico _stanja

en: _Font...
sl: Izbor _pisave ...

en: _Grid Lines
sl: Izriši črte _razpredelnice

en: Value _Labels
sl: Pokaži _oznake vrednosti

en: _Variables
sl: _Spremenljivke

en: _Sort Cases...
sl: _Razvrščanje ...

en: _Transpose...
sl: _Transponiranje ...

en: _Aggregate...
sl: _Združevanje ...

en: S_plit File...
sl: _Razdeli datoteko ...

en: Select _Cases...
sl: Izbor _primerov ...

en: _Weight Cases...
sl: _Uteževanje primerov ...

en: _Transform
sl: _Preoblikovanje

en: _Compute...
sl: _Preračunavanje ...

en: Cou_nt...
sl: _Preštevanje ...

en: Ran_k Cases...
sl: Ran_giranje primerov ...

en: Auto_matic Recode...
sl: _Samodejno prekodiranje ...

en: Recode into _Same Variables...
sl: Prekodiranje v _iste spremenljivke ...

en: Recode into _Different Variables...
sl: Prekodiranje v _nove spremenljivke ...

en: _Run Pending Transforms
sl: _Izvedi pripravljena preoblikovanja

en: _Analyze
sl: _Analiza

en: _Descriptive Statistics
sl: _Opisna statistika

en: _Frequencies...
sl: _Frekvence ...

en: _Explore...
sl: _Razišči ...

en: _Crosstabs...
sl: _Kontingenčne tabele ...

en: Compare _Means
sl: Primerjava _srednjih vrednosti

en: _Means...
sl: _Srednje vrednosti ...

en: _One Sample T Test...
sl: T-test _enega vzorca ...

en: _Independent Samples T Test...
sl: T-test _neodvisnih vzorcev ...

en: _Paired Samples T Test...
sl: T-test _odvisnih parov vzorcev ...

en: One Way _ANOVA...
sl: Enosmerna _ANOVA ...

en: _Univariate Analysis...
sl: _Univariatna analiza ...

en: Bivariate _Correlation...
sl: Bivariatna _korelacija ...

en: _K-Means Cluster...
sl: Analiza _voditeljev gruče ...

en: _Factor Analysis...
sl: Faktorska _analiza ...

en: Re_liability...
sl: _Zanesljivost ...

en: _Regression
sl: _Regresija

en: _Linear...
sl: _Linearna ...

en: _Binary Logistic...
sl: _Binarna logistična ...

en: _Non-Parametric Statistics
sl: _Neparametrična statistika

en: _Chi Square...
sl: _Hi-kvadrat ...

en: _Binomial...
sl: _Binomska statistika ...

en: _Runs...
sl: Število _sekvenc ...

en: _1 Sample K-S...
sl: _1 vzorec K–S ...

en: _2 Related Samples...
sl: 2 povezana vzorca ...

en: _K Related Samples...
sl: K _povezanih vzorcev ...

en: K _Independent Samples...
sl: K _neodvisnih vzorcev ...

en: ROC Cur_ve...
sl: Kri_vulja ROC ...

en: _Graphs
sl: _Grafi

en: _Scatterplot
sl: _Raztreseni diagram

en: _Barchart
sl: _Palčni diagram

en: _Utilities
sl: _Orodja

en: _Variables...
sl: _Seznam spremenljivk ...

en: Data File _Comments...
sl: Opombe k _podatkovni datoteki ...

en: _Print...
sl: _Natisni ...

en: _Export...
sl: Iz_vozi ...

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: Syntax
sl: Skladnja

en: Data
sl: _Podatki +

en: _Save
sl: _Shrani

en: Save _As
sl: Shrani _kot

en: _Print
sl: _Natisni

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: _Redo
sl: _Ponovno uveljavi

en: _Run
sl: _Zaženi

en: _All
sl: _Vse ukaze

en: _Selection
sl: _Izbrane vrstice

en: _Current Line
sl: _Trenutno vrstico

en: _To End
sl: _Do konca ukazov

en: Scientific notation
sl: Znanstven zapis števil

en: Custom currency
sl: Denarna enota po meri

en: positive
sl: pozitivno

en: negative
sl: negativno

en: Sample
sl: Vzorec

en: Width:
sl: Širina:

en: Decimal Places:
sl: Decimalna mesta:

en: Weight Cases
sl: Uteževanje primerov

en: Weight cases by
sl: Uteži primere s spremenljivko

en: Frequency Variable
sl: Spremenljivka frekvence

en: Current Status:
sl: Trenutno stanje:

en: Statistical Software
sl: Statistika

en: Analyze statistical data with a free alternative to SPSS
sl: Odprtokodni program za analizo statističnih podatkov po vzoru SPSS.
