sed 4.0 - en to sl translation catalogue (64 entries)

note: Various error messages we may want to print
en: Invalid use of address modifier
sl: Nepravilna uporaba modifikatorja naslova

en: Multiple `!'s
sl: Večterni klicaji "!"

en: Unexpected `,'
sl: Nepričakovana vejica ","

en: Unexpected End-of-file
sl: Nepričakovan konec datoteke

en: Cannot use +N or ~N as first address
sl: Obliki +N in ~N nista dovoljeni kot začetna naslova

en: Unmatched `{'
sl: Oklepaj { brez zaklepaja

en: Unexpected `}'
sl: Nepričakovan zaklepaj }

en: Extra characters after command
sl: Ukazu sledijo dodatni znaki

en: Expected \ after `a', `c' or `i'
sl: Za ,a`, ,c` ali ,i` se pričakuje \

en: `}' doesn't want any addresses
sl: Zaklepaj } ne zahteva naslova

en: : doesn't want any addresses
sl: : ne zahteva naslova

en: Comments don't accept any addresses
sl: Komentarji ne sprejemajo naslovov

en: Missing command
sl: Ukaz manjka

en: Command only uses one address
sl: Ukaz uporablja le en naslov

en: Unterminated address regex
sl: Regularni izraz z nezaključenim naslovom

en: Unterminated `s' command
sl: Nezaključen ukaz "s"

en: Unterminated `y' command
sl: Nezaključen ukaz "y"

en: Unknown option to `s'
sl: Neznane izbire pri ukazu "s"

en: multiple `p' options to `s' command
sl: večterne izbire "p" pri ukazu "s"

en: multiple `g' options to `s' command
sl: večterne izbire "g" pri ukazu "s"

en: multiple number options to `s' command
sl: večterne številčne izbire pri ukazu "s"

en: number option to `s' command may not be zero
sl: številčna izbira pri ukazu "s" mora biti neničelna

en: strings for y command are different lengths
sl: niza pri ukazu "y" sta različno dolga

en: Called savchar() with unexpected pushback (%x)
sl: Klic savchar() z nepričakovanim pushback (%x)

en: Unknown command:
sl: Neznan ukaz:

en: %s: file %s line %lu: %s
sl: %s: datoteka %s vrstica %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
sl: %s: -e izraz #%lu, znak %lu: %s

en: Can't find label for jump to `%s'
sl: Oznake za skok na "%s" ni možno najti

en: %s: can't read %s: %s
sl: %s: %s ni možno prebrati: %s

en: INTERNAL ERROR: bad address type
sl: INTERNA NAPAKA: pokvarjen tip naslova

en: error in subprocess
sl: Napaka v podprocesu

en: option `e' not supported
sl: Izbira ,e` ni podprta

en: `e' command not supported
sl: Ukaz ,e` ni podprt

en: INTERNAL ERROR: Bad cmd %c
sl: INTERNA NAPAKA: Pokvarjen ukaz %c

note: XXX shouldn't this be (UCHAR_MAX+1)?
en: No previous regular expression
sl: Prejšnji regularni izraz manjka

en: Cannot specify modifiers on empty regexp
sl: Določanje modifikatorjev pri praznem regularnem izrazu ni mogoče

en: Invalid reference \%d on `s' command's RHS
sl: Neveljavni sklic \%d na desni strani ukaza ,s`

en:   -R, --regexp-perl
                     use Perl 5's regular expressions syntax in the script.
sl:   -R, --regexp-perl
                     dovoli uporabo regularnih izrazov, ki jih podpira Perl 5

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
    
      -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
      -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
      -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
      -i[suffix], --in-place[=suffix]
                     edit files in place (makes backup if extension supplied)
      -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
      -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script.
    %s  -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single continuous
                     long stream.
      -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
          --help     display this help and exit
      -V, --version  output version information and exit
    
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... [SKRIPT] [DATOTEKA]...
    
      -n, --quiet, --silent
                     brez avtomatičnega izpisa prostora vzorcev
      -e SKRIPT, --expression=SKRIPT
                     dodaj SKRIPT med ukaze, ki se izvedejo
      -f SKRIPTNA_DATOTEKA, --file=SKRIPTNA_DATOTEKA
                     dodaj vsebino SKRIPTNE DATOTEKE med ukaze, ki se izvedejo
      -i[PRIPONA], --in-place[=PRIPONA]
                     spremembe opravi v sami datoteki (ustvari varnostno kopijo z
                     dano pripono, če je ta podana)
      -l N, --line-length=N
                     določi širino vrstice za ukaz ,l` na N znakov
      -r, --regexp-extended
                     dovoli uporabo razširjenih regularnih izrazov
    %s  -s, --separate
                     datoteke obravnavaj kot ločene, ne pa kot neprekinjen tok
                     podatkov
      -u, --unbuffered
    
          --help     ta navodila
      -V, --version  različica programa
    
    Če izbire -e, --expression, -f ali --file niso podane, se prvi neizbirni
    argument tolmači kot skript. Vsi preostali argumenti so imena vhodnih datotek.
    Če ni podano nobeno ime datoteke, se bere standardni vhod.

en: E-mail bug reports to: %s .
    Be sure to include the word ``%s'' somewhere in the ``Subject:'' field.
sl: Sporočila o napakah pošljite na %s .
    Poskrbite, da bo nekje v polju ,,Subject`` nastopal izraz ,,%s``.

en: super-sed version %s
sl: super-sed, različica %s

en: based on GNU sed version 3.02.80
sl: na osnovi GNU sed, različica 3.02.80

en: GNU sed version %s
sl: GNU sed, različica %s

en: %s
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
sl: %s
    To je prost program; pogoji, pod katerimi ga lahko uporabljate, razmnožujete
    in razširjate so navedeni v izvorni kodi. Za program ni NOBENEGA JAMSTVA,
    niti jamstev USTREZNOSTI ZA PRODAJO ali PRIMERNOSTI ZA UPORABO.

en: Couldn't open file %s: %s
sl: Datoteke %s ni mogoče odpreti: %s

en: couldn't write %d item to %s: %s | couldn't write %d items to %s: %s
sl[0]: ni mogoče zapisati %d elementov na %s: %s
sl[1]: ni mogoče zapisati %d elementa na %s: %s
sl[2]: ni mogoče zapisati %d elementov na %s: %s
sl[3]: ni mogoče zapisati %d elementov na %s: %s

en: read error on %s: %s
sl: napaka pri branju z %s: %s

en: Success
sl: Uspešno

en: No match
sl: Ni ujemanja

en: Invalid regular expression
sl: Neveljavni regularni izraz

en: Invalid collation character
sl: Znaka izven abecede

en: Invalid character class name
sl: Neveljavno ime razreda znakov

en: Trailing backslash
sl: Zaključna obrnjena poševnica

en: Invalid back reference
sl: Neveljavni povratni sklic

en: Unmatched [ or [^
sl: Oklepaj [ ali [^ brez zaklepaja

en: Unmatched ( or \(
sl: Oklepaj ( ali \( brez zaklepaja

en: Unmatched \{
sl: Oklepaj \{ brez zaklepaja

en: Invalid content of \{\}
sl: Neveljavna vsebina \{\}

en: Invalid range end
sl: Neveljavna zgornja meja intervala

en: Memory exhausted
sl: Zmanjkalo pomnilnika

en: Invalid preceding regular expression
sl: Neveljaven prejšnji regularni izraz

en: Premature end of regular expression
sl: Predčasni zaključek regularnega izraza

en: Regular expression too big
sl: Regularni izraz prevelik

en: Unmatched ) or \)
sl: Oklepaj ) ali \) brez zaklepaja
