texinfo 4.13 - en to sl translation catalogue (403 entries)

en: Unknown system error
sl: Neznana sistemska napaka

en: memory exhausted
sl: pomnilnik je izčrpan

en: Move forward a character
sl: Pomakni se naprej za en znak

en: Move backward a character
sl: Pomakni se nazaj za en znak

en: Move to the start of this line
sl: Pomakni se na začetek te vrstice

en: Move to the end of this line
sl: Pomakni se na konec te vrstice

en: Move forward a word
sl: Pomakni se naprej za eno besedo

en: Move backward a word
sl: Pomakni se nazaj za eno besedo

en: Delete the character under the cursor
sl: Izbriši znak pod kazalko

en: Delete the character behind the cursor
sl: Izbriši znak za kazalko

en: Cancel or quit operation
sl: Prekliči ali končaj dejanje

en: Accept (or force completion of) this line
sl: Sprejmi (ali prisili dokončanje) to vrstico

en: Insert next character verbatim
sl: Vstavi naslednji dobesedni znak

en: Insert this character
sl: Vstavi ta znak

en: Insert a TAB character
sl: Vstavi znak TAB

en: Transpose characters at point
sl: Zamenjaj znake pri točki

en: Yank back the contents of the last kill
sl: Povleci nazaj vsebino zadnjega uničenja

en: Kill ring is empty
sl: Obroč uničenja je prazen

en: Yank back a previous kill
sl: Povleci nazaj predhodno uničenje

en: Kill to the end of the line
sl: Uniči do konca vrstice

en: Kill to the beginning of the line
sl: Uniči do začetka vrstice

en: Kill the word following the cursor
sl: Uniči besedo, ki sledi kazalki

en: Kill the word preceding the cursor
sl: Uniči besedo pred kazalko

en: No completions
sl: Ni dopolnitev

en: Not complete
sl: Ni dopolnjeno

en: List possible completions
sl: Navedi možne dopolnitve

en: Sole completion
sl: Edina dopolnitev

en: Insert completion
sl: Vstavi dopolnitev

en: Building completions...
sl: Izgradnja dopolnitev ...

en: Scroll the completions window
sl: Pomikaj okno dopolnitev

en: Footnotes could not be displayed
sl: Sprotnih opomb ni bilo mogoče prikazati

en: Show the footnotes associated with this node in another window
sl: Prikaži sprotne opombe, ko so povezane s tem vozliščem v drugem oknu

en: ---------- Footnotes ----------
sl: ---------- Sprotne opombe ----------

en: Look up a string in the index for this file
sl: Poišči niz v kazalu za to datoteko

en: Finding index entries...
sl: Iskanje vnosov kazala ...

en: No indices found.
sl: Najdenega ni nobenega kazala.

en: Index entry:
sl: Vnos kazala:

en: Go to the next matching index item from the last `\[index-search]' command
sl: Pojdi do naslednjega ujemajočega predmeta kazala iz zadnjega ukaza `\[index-search]'

en: No previous index search string.
sl: Brez prejšnjega niza iskanja kazala

en: No index entries.
sl: Brez vnosov kazala.

en: CAN'T SEE THIS
sl: TEGA NI MOGOČE VIDETI

en: Found `%s' in %s. (`\[next-index-match]' tries to find next.)
sl: Najdeno `%s' v %s. (`\[next-index-match]' poskuša najti naslednjo.)

en: Scanning indices of `%s'...
sl: Preiskovanje kazal od `%s' ...

en: No available info files have `%s' in their indices.
sl: Nobena razpoložljiva podatkovna datoteka nima `%s' v svojih kazalih.

en: 
    * Menu: Nodes whose indices contain `%s':
sl: 
    * Meni: vozlišča, katerih kazala vsebujejo `%s':

en: Try --help for more information.
sl: Za več podrobnosti poskusite --help.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sl: Avtorske pravice (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Dovoljenje GPLv3+: GNU GPL različica 3 ali kasnejše <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    To je prosta programska oprema; lahko jo spreminjate in razširjate.
    Je BREZ KAKRŠNEKOLI GARANCIJE, v obsegu, ki ga dovoljuje zakonodaja.

en: no index entries found for `%s'
sl: Za `%s' ni najdenih nobenih vnosov kazal

en: Usage: %s [OPTION]... [MENU-ITEM...]
    
    Read documentation in Info format.
sl: Uporaba: %s [MOŽNOST]... [PREDMET-MENIJA ...]
    
    Preberite dokumentacijo v obliki Info.

en: Options:
      -k, --apropos=STRING         look up STRING in all indices of all manuals.
      -d, --directory=DIR          add DIR to INFOPATH.
          --dribble=FILENAME       remember user keystrokes in FILENAME.
      -f, --file=FILENAME          specify Info file to visit.
sl: Možnosti:
      -k, --apropos=NIZ poišči NIZ v vseh kazalih vseh priročnikov.
      -d, --directory=MAPA dodaj MAPO  v POT_PODROBNOSTI.
          --dribble=IME_DATOTEKE shrani poteze tipk uporabnika v IMENU_DATOTEKE.
      -f, --file=IME_DATOTEKE določi datoteko podrobnosti za ogled.

en:   -h, --help                   display this help and exit.
          --index-search=STRING    go to node pointed by index entry STRING.
      -n, --node=NODENAME          specify nodes in first visited Info file.
      -o, --output=FILENAME        output selected nodes to FILENAME.
sl:   -h, --help prikaži to pomoč in končaj
          --index-search=NIZ pojdi do vozlišča, na katerega kaže NIZ vnosa kazala.
      -n, --node=IME_VOZLIŠČA določi vozlišča v prvi obiskani datoteki Info .
      -o, --output=IME_DATOTEKE izpiši izbrana vozlišča v IME_DATOTEKE.

en:   -R, --raw-escapes            output "raw" ANSI escapes (default).
          --no-raw-escapes         output escapes as literal text.
          --restore=FILENAME       read initial keystrokes from FILENAME.
      -O, --show-options, --usage  go to command-line options node.
sl:   -R, --raw-escapes izpiši "surove" ubežne znake ANSI (privzeto).
          --no-raw-escapes izpiši ubežne znake kot znakovno besedilo.
          --restore=IME_DATOTEKE preberi začetne poteze tipk iz IMENA_DATOTEKE.
      -O, --show-options, --usage pojdi do vozlišča možnosti ukazne vrstice.

en:   -b, --speech-friendly        be friendly to speech synthesizers.
sl:   -b, --speech-friendly bodi prijazen do sintetizatorjev govora.

en: 
    The first non-option argument, if present, is the menu entry to start from;
    it is searched for in all `dir' files along INFOPATH.
    If it is not present, info merges all `dir' files and shows the result.
    Any remaining arguments are treated as the names of menu
    items relative to the initial node visited.
sl: 
    Če je prvi argument brez možnosti, je vnos menija za začetek;
    iskan je v vseh datotekah `map' vzdolž POTI INFO.
    Če ni prisoten, info združi vse datoteke `map' in prikaže rezultat.
    Vsi preostali argumenti so obravnavani kot imena predmetov menijiev,
    glede na začetno obiskano vozlišče.

en: 
    For a summary of key bindings, type h within Info.
sl: 
    Za povzetek tipkovnih bližnjic, vnesite h znotraj Info.

en: 
    Examples:
      info                       show top-level dir menu
      info info                  show the general manual for Info readers
      info info-stnd             show the manual specific to this Info program
      info emacs                 start at emacs node from top-level dir
      info emacs buffers         start at buffers node within emacs manual
      info --show-options emacs  start at node with emacs' command line options
      info --subnodes -o out.txt emacs  dump entire manual to out.txt
      info -f ./foo.info         show file ./foo.info, not searching dir
sl: 
    Primeri:
      info prikaži meni map najvišje ravni
      info info prikaži splošen priročnik za bralce Info
      info info-stnd prikaži priročnik, določen za ta program Info
      info emacs začni pri vozlišču emacs iz mape najvišje ravni
      info emacs buffers začni pri vozlišču medpomnilnikov znotraj priročnika emacs
      info --show-options emacs začni pri vozlišču z možnostmi ukazne vrstice emacs
      info --subnodes -o out.txt emacs odloži izpis celotnega priročnika v out.txt
      info -f ./foo.info prikaži datoteko /foo.info brez iskanja mape

en: 
    Email bug reports to bug-texinfo@gnu.org,
    general questions and discussion to help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo home page: http://www.gnu.org/software/texinfo/
sl: 
    Poročila o hroščih pošljite z e-pošto na bug-texinfo@gnu.org,
    splošna vprašanja in razprave na help-texinfo@gnu.org.
    Domača stran texinfo: http://www.gnu.org/software/texinfo/

en: Cannot find node `%s'.
sl: Ni mogoče najti vozlišča `%s'.

en: Cannot find node `(%s)%s'.
sl: Ni mogoče najti vozlišča `(%s)%s'.

en: Cannot find a window!
sl: Ni mogoče najti okna!

en: Point doesn't appear within this window's node!
sl: Točka se ne prikaže znotraj vozlišča okna!

en: Cannot delete the last window.
sl: Zadnjega okna ni mogoče izbrisati.

en: No menu in this node.
sl: V tem vozlišču ni menijev.

en: No footnotes in this node.
sl: V tem vozlišču ni sprotnih opomb.

en: No cross references in this node.
sl: V tem vozlišču ni navzkrižnih sklicev.

en: No `%s' pointer for this node.
sl: Za to vozlišče ni kazalcev `%s'.

en: Unknown Info command `%c'; try `?' for help.
sl: Neznan ukaz Info `%c'; za pomoč poskusite `?'.

en: Terminal type `%s' is not smart enough to run Info.
sl: Vrsta terminala `%s' ni dovolj napredna za zagon Info.

en: You are already at the last page of this node.
sl: Ste že na zadnji strani tega vozlišča.

en: You are already at the first page of this node.
sl: Ste že na prvi strani tega vozlišča.

en: Only one window.
sl: Samo eno okno.

en: Resulting window would be too small.
sl: Končno okno bi bilo premajhno.

en: Not enough room for a help window, please delete a window.
sl: Za okno pomoči ni dovolj prostora, izbrišite okno.

en: Basic Info command keys
sl: Osnovne ukazne tipke Info

en: \%-10[quit-help]  Close this help window.
sl: \%-10[quit-help] Zapri to okno pomoči.

en: \%-10[quit]  Quit Info altogether.
sl: \%-10[quit] Končaj Info v celoti.

en: \%-10[get-info-help-node]  Invoke the Info tutorial.
sl: \%-10[get-info-help-node] Pokliči vodnik Info

en: \%-10[prev-line]  Move up one line.
sl: \%-10[prev-line] Pomakni se gor za eno vrstico.

en: \%-10[next-line]  Move down one line.
sl: \%-10[next-line] Pomakni se dol za eno vrstico.

en: \%-10[scroll-backward]  Scroll backward one screenful.
sl: \%-10[scroll-backward] Podrsaj nazaj za en zaslon.

en: \%-10[scroll-forward]  Scroll forward one screenful.
sl: \%-10[scroll-forward] Podrsaj naprej za en zaslon.

en: \%-10[beginning-of-node]  Go to the beginning of this node.
sl: \%-10[beginning-of-node] Pojdi na začetek tega vozlišča.

en: \%-10[end-of-node]  Go to the end of this node.
sl: \%-10[end-of-node] Pojdi na konec tega vozlišča.

en: \%-10[move-to-next-xref]  Skip to the next hypertext link.
sl: \%-10[move-to-next-xref] Preskoči na naslednjo hiperbesedilno povezavo.

en: \%-10[select-reference-this-line]  Follow the hypertext link under the cursor.
sl: \%-10[select-reference-this-line] Sledi hiperbesedilni povezavi pod kazalko.

en: \%-10[history-node]  Go back to the last node seen in this window.
sl: \%-10[history-node] Pojdi v zadnjo vozlišče, videno v tem oknu.

en: \%-10[global-prev-node]  Go to the previous node in the document.
sl: \%-10[global-prev-node] Pojdi v predhodno vozlišče v dokumentu.

en: \%-10[global-next-node]  Go to the next node in the document.
sl: \%-10[global-next-node] Pojdi v naslednje vozlišče v dokumentu.

en: \%-10[prev-node]  Go to the previous node on this level.
sl: \%-10[prev-node] Pojdi v predhodno vozlišče na tej ravni.

en: \%-10[next-node]  Go to the next node on this level.
sl: \%-10[next-node] Pojdi v naslednje vozlišče na tej ravni.

en: \%-10[up-node]  Go up one level.
sl: \%-10[up-node] Pojdi gor za eno raven.

en: \%-10[top-node]  Go to the top node of this document.
sl: \%-10[top-node] Pojdi v najvišje vozlišče tega dokumenta

en: \%-10[dir-node]  Go to the main `directory' node.
sl: \%-10[dir-node] Pojdi v glavno vozlišče `mape'.

en: 1...9       Pick the first...ninth item in this node's menu.
sl: 1 ... 9 Izberi prvi ... deveti predmet v tem meniju vozlišča.

en: \%-10[last-menu-item]  Pick the last item in this node's menu.
sl: \%-10[last-menu-item] Izberi zadnji predmet v tem meniju vozlišča.

en: \%-10[menu-item]  Pick a menu item specified by name.
sl: \%-10[menu-item] Izberi predmet menija, podanega z imenom.

en: \%-10[xref-item]  Follow a cross reference specified by name.
sl: \%-10[xref-item] Sledi vzdolž sklica, podanega z imenom.

en: \%-10[goto-node]  Go to a node specified by name.
sl: \%-10[goto-node]  Pojdi v vozlišče, podano z imenom.

en: \%-10[search]  Search forward for a specified string.
sl: \%-10[search] Išči naprej za podan niz.

en: \%-10[search-previous]  Search for previous occurrence.
sl: \%-10[search-previous] Išči predhodno pojavitev.

en: \%-10[search-next]  Search for next occurrence.
sl: \%-10[search-next] Išči naslednjo pojavitev.

en: \%-10[index-search]  Search for a specified string in the index, and
                  select the node referenced by the first entry found.
sl: \%-10[index-search] Išči podan niz v kazalu in izberi vozlišče, ki je
                  sklicevano s prvim najdenim vnosom.

en: \%-10[abort-key]  Cancel the current operation.
sl: \%-10[abort-key] Prekliči trenutno opravilo.

en: Basic Commands in Info Windows
    ******************************
sl: Osnovni ukazi v Oknih Info
    ******************************

en:   %-10s  Quit this help.
sl:   %-10s Končaj to pomoč.

en:   %-10s  Quit Info altogether.
sl:   %-10s Končaj Info v celoti.

en:   %-10s  Invoke the Info tutorial.
sl:   %-10s Prikliči vodnik Info.

en:   %-10s  Move to the `next' node of this node.
sl:   %-10s Pomakni se v `naslednje' vozlišče tega vozlišča.

en:   %-10s  Move to the `previous' node of this node.
sl:   %-10s Pomakni se v `predhodno' vozlišče tega vozlišča.

en:   %-10s  Move `up' from this node.
sl:   %-10s Pomakni se `gor' iz tega vozlišča.

en:   %-10s  Pick menu item specified by name.
                  Picking a menu item causes another node to be selected.
sl:   %-10s Izberi predmet menija, podanega z imenom.
                  Izbira predmeta menija povzroči, da je izbrano drugo vozlišče.

en:   %-10s  Follow a cross reference.  Reads name of reference.
sl:   %-10s Sledi navzkrižni sklic. Prebere ime sklica.

en:   %-10s  Move to the last node seen in this window.
sl:   %-10s  Pomakni se v zadnje videno vozlišče v tem oknu

en:   %-10s  Skip to next hypertext link within this node.
sl:   %-10s Preskoči na naslednjo hiperbesedilno povezavo v tem vozlišču.

en:   %-10s  Follow the hypertext link under cursor.
sl:   %-10s Sledi hiperbesedilni povezavi pod kazalko.

en:   %-10s  Move to the `directory' node.  Equivalent to `g (DIR)'.
sl:   %-10s Pomakni se v vozlišče `map'. Enakovredno `g (DIR)'.

en:   %-10s  Move to the Top node.  Equivalent to `g Top'.
sl:   %-10s Premakni se v Najvišje vozlišče.  Enakovredno `g Top'.

en: Moving within a node:
    ---------------------
sl: Premikanje znotraj vozlišča:
    ---------------------

en:   %-10s  Scroll forward a page.
sl:   %-10s Pomakni se naprej za eno stran.

en:   %-10s  Scroll backward a page.
sl:   %-10s Pomakni se nazaj za eno stran.

en:   %-10s  Go to the beginning of this node.
sl:   %-10s Pojdi na začetek tega vozlišča

en:   %-10s  Go to the end of this node.
sl:   %-10s Pojdi na konec tega vozlišča

en:   %-10s  Scroll forward 1 line.
sl:   %-10s Pomakni se naprej za 1 vrstico.

en:   %-10s  Scroll backward 1 line.
sl:   %-10s Pomakni se nazaj za 1 vrstico.

en: Other commands:
    ---------------
sl: Drugi ukazi:
    ---------------

en:   %-10s  Pick first...ninth item in node's menu.
sl:   %-10s Izberi prvi ... deveti predmet v meniju vozlišča.

en:   %-10s  Pick last item in node's menu.
sl:   %-10s Izberi zadnji predmet v meniju vozlišča.

en:   %-10s  Search for a specified string in the index entries of this Info
                  file, and select the node referenced by the first entry found.
sl:   %-10s Poišči določen niz v vnosih kazala te datoteke Info in izberi
                  vozlišče, sklicevano s prvim najdenim vnosom.

en:   %-10s  Move to node specified by name.
                  You may include a filename as well, as in (FILENAME)NODENAME.
sl:   %-10s Premakni se v vozlišče, podano z imenom.
                  Vključite lahko tudi ime datoteke na način (IME_DATOTEKE)IME_VOZLIŠČA.

en:   %-10s  Search forward for a specified string,
                  and select the node in which the next occurrence is found.
sl:   %-10s  Išči naprej za podan niz
                  in izberi vozlišče, v katerem je najdena naslednja pojavitev.

en:   %-10s  Search backward for a specified string,
                  and select the node in which the next occurrence is found.
sl:   %-10s  Išči nazaj za podan niz
                  in izberi vozlišče, v katerem je najdena naslednja pojavitev.

en: The current search path is:
sl: Trenutna pot iskanja je:

en: Commands available in Info windows:
sl: Ukazi, ki so na voljo v oknih Info:

en: Commands available in the echo area:
sl: Ukazi, ki so na voljo na področju echo:

en: The following commands can only be invoked via %s:
sl: Naslednje ukaze je moč priklicati samo s pomočjo %s:

en: The following commands cannot be invoked at all:
sl: Naslednjih ukazov sploh ni mogoče priklicati:

en: Display help message
sl: Prikaži sporočilo pomoči

en: Visit Info node `(info)Help'
sl: Obiščite vozlišče Info `(info)Help'

en: Print documentation for KEY
sl: Prikaži dokumentacijo za TIPKO

en: Describe key: %s
sl: Opiši tipko: %s

en: ESC %s is undefined.
sl: ESC %s je nedoločen.

en: %s is undefined.
sl: %s je nedoločen.

en: %s is defined to %s.
sl: %s je določen k %s.

en: Show what to type to execute a given command
sl: Prikaži, kaj je potrebno natipkati za izvedbo danega ukaza

en: Where is command:
sl: Kje je ukaz:

en: `%s' is not on any keys
sl: `%s' ni na nobeni tipki

en: %s can only be invoked via %s.
sl: %s je lahko priklican samo s %s.

en: %s can be invoked via %s.
sl: %s je lahko priklican s %s.

en: There is no function named `%s'
sl: Funkcija z imenom `%s' ne obstaja

en: Selecting other nodes:
    ----------------------
sl: Izbira drugih vozlišč:
    ----------------------

en: incorrect number of arguments
sl: neveljavno število argumentov

en: cannot open input file `%s'
sl: ni mogoče odpreti datoteke vnosa `%s'

en: cannot create output file `%s'
sl: ni mogoče ustvariti datoteke vnosa `%s'

en: error writing to `%s'
sl: napaka med branjem v `%s'

en: error closing output file `%s'
sl: napaka med končanjem datoteke vnosa `%s'

en: key sequence too long
sl: tipkovno zaporedje je predolgo

en: missing key sequence
sl: manjka tipkovno zaporedje

en: NUL character (\000) not permitted
sl: znak NUL (\000) ni dovoljen

en: NUL character (^%c) not permitted
sl: znak NUL (^%c) ni dovoljen

en: missing action name
sl: manjka ime dejanja

en: section too long
sl: odsek je predolg

en: unknown action `%s'
sl: neznano dejanje `%s'

en: action name too long
sl: ime dejanja je predolgo

en: extra characters following action `%s'
sl: dodatni znaki sledijo dejanju `%s'

en: missing variable name
sl: manjka ime spremenljivke

en: missing `=' immediately after variable name
sl: takoj za imenom spremenljivke manjka `='

en: variable name too long
sl: ime spremenljivke je predolgo

en: value too long
sl: vrednost je predolga

en: "%s", line %u:
sl: "%s", vrstica %u:

en: Usage: %s [OPTION]... [INPUT-FILE]
    
    Compile infokey source file to infokey file.  Reads INPUT-FILE (default
    $HOME/.infokey) and writes compiled key file to (by default) $HOME/.info.
    
    Options:
      --output FILE        output to FILE instead of $HOME/.info
      --help               display this help and exit.
      --version            display version information and exit.
sl: Uporaba: %s [MOŽNOST]... [VHODNA-DATOTEKA]
    
    Kodno prevedi izvorno datoteko infokey v datoteko infokey. Prebere
    VHODNO-DATOTEKO (privzeto $HOME/.infokey) in zapiše kodno
    prevedeno datoteko ključa v (privzeto) $HOME/.info.
    
    Možnosti:
      --output DATOTEKA izpis v DATOTEKO, namesto v $HOME/.info
      --help prikaži to pomoč in končaj
      --version prikaži podrobnosti različice in končaj.

en: Ignoring invalid infokey file `%s' - too small
sl: Preziranje neveljavne datoteke infokey `%s' - premajhna

en: Ignoring invalid infokey file `%s' - too big
sl: Preziranje neveljavne datoteke infokey `%s' - prevelika

en: Error reading infokey file `%s' - short read
sl: Napaka med branjem datoteke infokey `%s' - kratko branje

en: Invalid infokey file `%s' (bad magic numbers) -- run infokey to update it
sl: Neveljavna datoteka infokey `%s' (slabe magične številke) - zaženite infokey za posodobitev

en: Your infokey file `%s' is out of date -- run infokey to update it
sl: Vaša datoteka infokey `%s' je zastarela - zaženite infokey za posodobitev

en: Invalid infokey file `%s' (bad section length) -- run infokey to update it
sl: Neveljavna datoteka infokey `%s' (slaba dolžina odseka) -- zaženite infokey za posodobitev

en: Invalid infokey file `%s' (bad section code) -- run infokey to update it
sl: Neveljavna datoteka infokey `%s' (slaba koda odseka) -- zaženite infokey za posodobitev

en: Bad data in infokey file -- some key bindings ignored
sl: Slabi podatki v datoteki infokey -- nekatere tipkovne bližnjice so prezrte

en: Bad data in infokey file -- some var settings ignored
sl: Slabi podatki v datoteki infokey -- nekatere nastavitve spremenljivk so prezrte

en: Read the name of an Info command and describe it
sl: Preberi ime ukaza Info in ga opiši

en: Describe command:
sl: Opiši ukaz:

en: Read a command name in the echo area and execute it
sl: Preberi ime ukaza v področju echo  in ga izvrši

en: Cannot execute an `echo-area' command here.
sl: Ukaza `echo-area' ni mogoče izvršiti tukaj.

en: Undefined command: %s
sl: Nedoločen ukaz: %s

en: Set the height of the displayed window
sl: Nastavi višino prikazanega okna

en: Set screen height to (%d):
sl: Nastavi višino zaslona na (%d):

en: Couldn't manipulate the file %s.
sl: Ni mogoče obdelati datoteke %s.

en: 
    * Menu:
      (File)Node                        Lines   Size   Containing File
      ----------                        -----   ----   ---------------
sl: 
    * Meni:
      (Datoteka)Vozlišče Vrstice Velikost Vsebujoča datoteka
      ---------- ----- ---- ---------------

en: Here is the menu of nodes you have recently visited.
    Select one from this menu, or use `\[history-node]' in another window.
sl: Tukaj je meni vozlišč, ki ste jih pred kratkim obiskali.
    Izberite eno iz menija ali pa uporabite `\[history-node]' v drugem oknu.

en: Make a window containing a menu of all of the currently visited nodes
sl: Ustvari okno, ki vsebuje meni vseh trenutno obiskanih vozlišč

en: Select a node which has been previously visited in a visible window
sl: Izberi vozlišče, ki je bilo predhodno obiskano v vidnem oknu

en: Select visited node:
sl: Izberi obiskana vozlišča:

en: The reference disappeared! (%s).
sl: Sklic je izginil! (%s).

en: regexp error: %s
sl: napaka logičnega izraza: %s

en: Welcome to Info version %s. Type \[get-help-window] for help, \[menu-item] for menu item.
sl: Dobrodošli v Info različice %s. Za pomoč vpišite \[get-help-window], za predmet menija pa \[menu-item].

en: Move down to the next line
sl: Pomakni se navzdol v naslednjo vrstico

en: Move up to the previous line
sl: Pomakni se navzgor v predhodno vrstico

en: Move to the end of the line
sl: Pomakni se na konec vrstice

en: Move to the start of the line
sl: Pomakni se na začetek vrstice

en: Next
sl: Naprej

en: No more nodes within this document.
sl: V tem dokumentu ni več vozlišč.

en: No `Prev' for this node.
sl: Brez `Pred' za to vozlišče.

en: No `Prev' or `Up' for this node within this document.
sl: Brez `Pred' ali `Gor' za to vozlišče znotraj tega dokumenta.

en: Move forwards or down through node structure
sl: Pomakni se naprej ali dol skozi strukturo vozlišča

en: Move backwards or up through node structure
sl: Pomakni se nazaj ali gor skozi strukturo vozlišča

en: Scroll forward in this window
sl: Podrsaj  naprej v tem oknu

en: Scroll forward in this window and set default window size
sl: Podrsaj naprej v tem oknu in nastavi privzeto velikost okna

en: Scroll forward in this window staying within node
sl: Podrsaj naprej v tem oknu in ostani znotraj vozlišča

en: Scroll forward in this window staying within node and set default window size
sl: Podrsaj naprej v tem oknu in ostani znotraj vozlišča ter nastavi privzeto velikost okna

en: Scroll backward in this window
sl: Podrsaj nazaj v tem oknu

en: Scroll backward in this window and set default window size
sl: Podrsaj nazaj v tem oknu in nastavi privzeto velikost okna

en: Scroll backward in this window staying within node
sl: Podrsaj nazaj v tem oknu in ostani znotraj vozlišča

en: Scroll backward in this window staying within node and set default window size
sl: Podrsaj nazaj v tem oknu in ostani znotraj vozlišča in nastavi privzeto velikost okna

en: Move to the start of this node
sl: Pomakni se na začetek tega vozlišča

en: Move to the end of this node
sl: Pomakni se na konec tega vozlišča

en: Scroll down by lines
sl: Podrsaj dol po vrsticah

en: Scroll up by lines
sl: Podrsaj gor po vrsticah

en: Scroll down by half screen size
sl: Podrsaj dol za pol velikosti zaslona

en: Scroll up by half screen size
sl: Podrsaj gor za pol velikosti zaslona

en: Select the next window
sl: Izberi naslednje okno

en: Select the previous window
sl: Izberi predhodno okno

en: Split the current window
sl: Razdeli trenutno okno

en: Delete the current window
sl: Izbriši trenutno okno

en: Cannot delete a permanent window
sl: Trajnega okna ni mogoče izbrisati

en: Delete all other windows
sl: Izbriši vsa ostala okna

en: Scroll the other window
sl: Podrsaj drugo okno

en: Scroll the other window backward
sl: Podrsaj drugo okno nazaj

en: Grow (or shrink) this window
sl: Povečaj (ali pomanjšaj) to okno

en: Divide the available screen space among the visible windows
sl: Razdeli razpoložljiv prostor na zaslonu med vidna okna

en: Toggle the state of line wrapping in the current window
sl: Preklopi stanje preloma vrstic v trenutnem oknu

en: Toggle the usage of regular expressions in searches
sl: Preklopi uporabo logičnih izrazov v iskanjih

en: Using regular expressions for searches.
sl: Uporaba logičnih izrazov za iskanja

en: Using literal strings for searches.
sl: Uporaba znakovnih nizov za iskanja

en: Select the Next node
sl: Izberi nasled. vozlišče

en: Select the Prev node
sl: Izberi pred. vozlišče

en: Select the Up node
sl: Izberi zgor. vozlišče

en: Select the last node in this file
sl: Izberi zadnje vozlišče v tej datoteki

en: This window has no additional nodes
sl: To okno nima dodatnih vozlišč

en: Select the first node in this file
sl: Izberi prvo vozlišče v tej datoteki

en: Select the last item in this node's menu
sl: Izberi zadnji predmet v tem meniju vozlišča

en: Select this menu item
sl: Izberi ta predmet menija

en: Menu item (%s):
sl: Predmet menija (%s):

en: Menu item:
sl: Predmet menija:

en: Follow xref (%s):
sl: Sledi xref (%s):

en: Follow xref:
sl: Sledi xref:

en: Read a menu item and select its node
sl: Preberi predmet menija in izberi njegovo vozlišče

en: Read a footnote or cross reference and select its node
sl: Preberi sprotno opombo ali pa navzkrižni sklic in izberi njuno vozlišče

en: Move to the start of this node's menu
sl: Premakni se na začetek tega menija vozlišča

en: Visit as many menu items at once as possible
sl: Če je možno, obišči čim več predmetov menijev naenkrat

en: Read a node name and select it
sl: Preberi ime vozlišča in ga izberi

en: Goto node:
sl: Pojdi v vozlišče:

en: No menu in node `%s'.
sl: V vozlišču `%s' ni menijev.

en: No menu item `%s' in node `%s'.
sl: V vozlišču `%s' ni predmetov menijev `%s'.

en: Unable to find node referenced by `%s' in `%s'.
sl: Ni mogoče najti vozlišča, sklicevanega s strani `%s' v `%s'.

en: Read a list of menus starting from dir and follow them
sl: Preberi seznam menijev, ki se začnejo v mapi in jim sledi

en: Follow menus:
sl: Sledi menijem:

en: Find the node describing program invocation
sl: Najdi vozlišče, ki opisuje priklic programa

en: Find Invocation node of [%s]:
sl: Najdi vozlišče priklica [%s]:

en: Read a manpage reference and select it
sl: preberi priročniško stran in jo izberi

en: Get Manpage:
sl: Pridobi stran priročnika:

en: Select the node `Top' in this file
sl: Izberi vozlišče `Top' v tej datoteki

en: Select the node `(dir)'
sl: Izberi vozlišče `(dir)'

en: Kill node (%s):
sl: Uniči vozlišče (%s):

en: Cannot kill node `%s'
sl: Vozlišča `%s' ni mogoče uničiti

en: Cannot kill the last node
sl: Zadnjega vozlišča ni mogoče uničiti

en: Select the most recently selected node
sl: Izberi nedavno izbrano vozlišče

en: Kill this node
sl: Uniči to vozlišče

en: Read the name of a file and select it
sl: Preberi ime vozlišča in ga izberi

en: Find file:
sl: Najdi datoteko:

en: Cannot find `%s'.
sl: Ni mogoče najti `%s'.

en: Could not create output file `%s'.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti izhodne datoteke `%s'.

en: Done.
sl: Končano.

en: Writing node %s...
sl: Zapisovanje vozlišča %s ...

en: Pipe the contents of this node through INFO_PRINT_COMMAND
sl: Uporabi cev za vsebino tega vozlišča skozi INFO_PRINT_COMMAND

en: Cannot open pipe to `%s'.
sl: Ni mogoče odpreti cevi v `%s'.

en: Printing node %s...
sl: Izpisovanje vozlišča %s ...

en: Search continued from the end of the document.
sl: Iskanje se nadaljuje od konca dokumenta.

en: Search continued from the beginning of the document.
sl: Iskanje se nadaljuje od začetka dokumenta.

en: Searching subfile %s ...
sl: Iskanje poddatoteke %s ...

en: Read a string and search for it case-sensitively
sl: Preberi niz in ga išči občutljivo na velikost črk

en: Read a string and search for it
sl: Preberi niz in ga poišči

en: Read a string and search backward for it
sl: Preberi niz in ga poišči v smeri nazaj

en: Regexp search
sl: Iskanje logičnega izraza

en:  case-sensitively
sl:  ločevanje velikosti črk

en:  backward
sl:  vzvratno

en: Search
sl: Iskanje

en: Search failed.
sl: Iskanje je spodletelo.

en: Repeat last search in the same direction
sl: Ponovi zadnje iskanje v isti smeri

en: No previous search string
sl: Brez niza predhodnega iskanja

en: Repeat last search in the reverse direction
sl: Ponovi zadnje iskanje v obratni smeri

en: Search interactively for a string as you type it
sl: Ko se vpisuje niz, ga išči vzajemno

en: Regexp I-search backward:
sl: Vzvratno I-iskanje logičnega izraza:

en: I-search backward:
sl: I-iskanje vzvratno:

en: Regexp I-search:
sl: I-iskanje logičnega izraza:

en: I-search:
sl: I-iskanje:

en: Failing
sl: Spodletelo

en: Move to the previous cross reference
sl: Pomakni se na predhodni navzkrižni sklic

en: Move to the next cross reference
sl: Pomakni se na naslednji navzkrižni sklic

en: Select reference or menu item appearing on this line
sl: Izberi sklic ali predmet menija, ki se prikazuje v tej vrstici

en: Cancel current operation
sl: Prekliči trenutno opravilo

en: Quit
sl: Končaj

en: Move the cursor to a specific line of the window
sl: Premakni kazalko v določeno vrstico okna

en: Redraw the display
sl: Osveži zaslon

en: Quit using Info
sl: Končaj z uporabo Info

en: Run command bound to this key's lowercase variant
sl: Zaženi ukaz, določen tej izvedbi tipke z malimi črkami

en: Unknown command (%s).
sl: Neznan ukaz (%s).

en: "%s" is invalid
sl: "%s" je neveljaven

en: `%s' is invalid
sl: `%s' je neveljaven

en: Add this digit to the current numeric argument
sl: Dodaj to števko trenutnemu številskemu argumentu

en: Start (or multiply by 4) the current numeric argument
sl: Začni (ali zmnoži s 4) trenutni številski argument

en: Internally used by \[universal-argument]
sl: Notranja uporaba s \[universal-argument]

en: readline: Out of virtual memory!
sl: vrstica branja: zmanjkalo je navideznega pomnilnika!

en: When "On", footnotes appear and disappear automatically
sl: Kadar je "Vključeno", se sprotne opombe prikažejo in izginejo samodejno

en: When "On", creating or deleting a window resizes other windows
sl: Kadar je "Vključeno", ustvarjanje ali izbris okna spremeni velikost drugih oken

en: When "On", flash the screen instead of ringing the bell
sl: Kadar je "Vključeno", naj utripa zaslon namesto zvonjenja z zvoncem

en: When "On", errors cause the bell to ring
sl: Kadar je "Vključeno", napake povzročijo zvonjenje zvonca

en: When "On", Info garbage collects files which had to be uncompressed
sl: Kadar je "Vključeno", Info sprošča pomnilnik datotek, ki so morale biti razširjene

en: When "On", the portion of the matched search string is highlighted
sl: Kadar je "Vključeno", je del ujemajočega niza iskanja označen

en: Controls what happens when scrolling is requested at the end of a node
sl: Nadzoruje, kaj se zgodi, ko je na koncu vozlišča zahtevano drsenje

en: Same as scroll-behaviour
sl: Enako kot obnašanje drsenja

en: The number lines to scroll when the cursor moves out of the window
sl: Število vrstic za drsenje, kadar se kazalka premakne izven okna

en: Controls whether scroll-behavior affects cursor movement commands
sl: Nadzoruje, če obnašanje drsenja vpliva na ukaze premikanja kazalke

en: When "On", Info accepts and displays ISO Latin characters
sl: Kadar je "Vključeno", Info sprejme in prikaže znake ISO Latin

en: What to do when a scrolling command is issued at the end of the last node
sl: Kaj storiti, kadar je ukaz drsenja izdan na koncu zadnjega vozlišča

en: Explain the use of a variable
sl: Pojasni uporabo spremenljivke

en: Describe variable:
sl: Opiši spremenljivko:

en: Set the value of an Info variable
sl: Nastavi vrednost spremenljivke Info

en: Set variable:
sl: Nastavi spremenljivko:

en: Set %s to value (%d):
sl: Nastavi %s na vrednost (%d):

en: Set %s to value (%s):
sl: Nastavi %s na vrednost (%s):

en: --*** Tags out of Date ***
sl: --*** Zastarele oznake ***

en: -----Info: (), lines ----,
sl: -----Info: (), vrstice ----,

en: -%s---Info: %s, %d lines --%s--
sl: -%s---Info: %s, %d vrstic --%s--

en: -%s%s-Info: (%s)%s, %d lines --%s--
sl: -%s%s-Info: (%s)%s, %d vrstic --%s--

en:  Subfile: %s
sl:  Poddatoteka: %s

en: 	Try `%s --help' for a complete list of options.
sl: 	Za popoln seznam možnosti poskusite `%s --help'.

en: Usage: %s [OPTION]... [INFO-FILE [DIR-FILE]]
sl: Uporaba: %s [MOŽNOST]... [DATOTEKA-INFO. [DATOTEKA-MAP]]

en: Add or remove entries in INFO-FILE from the Info directory DIR-FILE.
sl: Dodaj ali odstrani vnose v DATOTEKI-INFO iz mape Info MAPA-DATOTEK

en: Options:
     --debug             report what is being done.
     --delete            delete existing entries for INFO-FILE from DIR-FILE;
                          don't insert any new entries.
     --description=TEXT  the description of the entry is TEXT; used with
                          the --name option to become synonymous with the
                          --entry option.
     --dir-file=NAME     specify file name of Info directory file;
                          equivalent to using the DIR-FILE argument.
     --dry-run           same as --test.
sl: Možnosti:
     --debug poročaj, kaj bo storjeno.
     --delete izbriši obstoječe vnose za DATOTEKO-INFO. iz DATOTEKE-MAP;
                          ne vstavljaj novih vnosov.
     --description=BESEDILO opis vnosa je BESEDILO; uporabljeno
                          z možnostjo --name lahko postane sopomenka 
                          z možnostjo --entry.
     --dir-file=IME navedi ime datoteke datoteke mape Info;
                          enakovredno  uporabi argument MAPE-DATOTEK.
     --dry-run enako kot --test.

en:  --entry=TEXT        insert TEXT as an Info directory entry.
                          TEXT is written as an Info menu item line followed
                           by zero or more extra lines starting with whitespace.
                          If you specify more than one entry, all are added.
                          If you don't specify any entries, they are determined
                           from information in the Info file itself.
                          When removing, TEXT specifies the entry to remove.
                          TEXT is only removed as a last resort, if the
                          entry as determined from the Info file is not present,
                          and the basename of the Info file isn't found either.
sl:  --entry=BESEDILO vstavi BESEDILO kot vnos mape Info.
                          BESEDILO je napisano kot predmet menija Info, čemur
                           sledi ničla ali več dodatnih vrstic, začenši s presledkom.
                          Če navedete več kot en vnos, so dodani vsi.
                          Če ne navedete nobenih vnosov, so določeni na
                           podlagi podatkov v sami datoteki Info.
                          Pri odstranjevanju BESEDILO navede vnos za odstranitev.
                          BESEDILO je odstranjeno samo v skrajnem primeru,
                          če vnos, naveden iz datoteke Info ni prisoten in če
                          osnovnega imena datoteke Info tudi ni mogoče najti.

en:  --help              display this help and exit.
     --info-dir=DIR      same as --dir-file=DIR/dir.
     --info-file=FILE    specify Info file to install in the directory;
                          equivalent to using the INFO-FILE argument.
     --item=TEXT         same as --entry=TEXT.
     --keep-old          do not replace entries, or remove empty sections.
     --menuentry=TEXT    same as --name=TEXT.
     --name=TEXT         the name of the entry is TEXT; used with --description
                          to become synonymous with the --entry option.
     --no-indent         do not format new entries in the DIR file.
     --quiet             suppress warnings.
sl:  --help prikaži to pomoč in končaj.
     --info-dir=MAPA enako kot --dir-file=MAPA/mapa.
     --info-file=DATOTEKA navedi datoteko Info za namestitev v mapi;
                          enakovredno uporabi argumenta DATOTEKA-INFO.
     --item=BESEDILO enako kot --entry=BESEDILO.
     --keep-old ne zamenjaj vnosov ali odstrani prazne odseke.
     --menuentry=BESEDILO enako kot --name=BESEDILO.
     --name=BESEDILO ime vnosa je BESEDILO; uporaba z --description
                          da postane sopomenka z možnostjo --entry.
     --no-indent ne oblikuj novih vnosov v datoteki MAPA.
     --quiet zatri opozorila.

en:  --silent            suppress warnings.
     --test              suppress updating of DIR-FILE.
     --version           display version information and exit.
sl:  --silent zatri opozorila.
     --test zatri posodabljanje MAPE-DATOTEK.
     --version prikaži podrobnosti različice in končaj.

en: Email bug reports to bug-texinfo@gnu.org,
    general questions and discussion to help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo home page: http://www.gnu.org/software/texinfo/
sl: Poročila o hroščih pošljite z e-pošto na bug-texinfo@gnu.org,
    splošna vprašanja in razprave na help-texinfo@gnu.org.
    Domača stran texinfo: http://www.gnu.org/software/texinfo/

en: This is the file .../info/dir, which contains the
    topmost node of the Info hierarchy, called (dir)Top.
    The first time you invoke Info you start off looking at this node.
    
    %s	This is the top of the INFO tree
    
      This (the Directory node) gives a menu of major topics.
      Typing "q" exits, "?" lists all Info commands, "d" returns here,
      "h" gives a primer for first-timers,
      "mEmacs<Return>" visits the Emacs manual, etc.
    
      In Emacs, you can click mouse button 2 on a menu item or cross reference
      to select it.
    
    %s
sl: To je datoteka .../info/dir, katera vsebuje vrhovno
    vozlišče hierarhije Info, ki se imenuje (mapa)Top.
    Ko prvič prikličete Info, začnete s pogledom v to vozlišče.
    
    %s	To je vrh drevesa INFO
    
      To (vozlišče map) da meni pomembnih tem.
      Vnos "q" konča, "?" pokaže vse ukaze Info, "d" vrne sem,
      "h" da primer za začetnike,
      "mEmacs<Return>" obišče priročnik Emacsm, itd.
    
      V Emacs lahko za izbiro kliknete desni miškin gumbom, kliknete na predmet
      menija ali navzkižni sklic.
    
    %s

en: %s: empty file
sl: %s: prazna datoteka

en: START-INFO-DIR-ENTRY without matching END-INFO-DIR-ENTRY
sl: START-INFO-DIR-ENTRY nima ujemajočega END-INFO-DIR-ENTRY

en: END-INFO-DIR-ENTRY without matching START-INFO-DIR-ENTRY
sl: END-INFO-DIR-ENTRY nima ujemajočega START-INFO-DIR-ENTRY

en: %s: already have dir file: %s
sl: %s: datoteka map že obstaja: %s

en: %s: Specify the Info file only once.
sl: %s: Navedi datoteko Info samo enkrat.

en: Extra regular expression specified, ignoring `%s'
sl: Naveden je dodaten logični izraz, prezrtje `%s'

en: Error in regular expression `%s': %s
sl: Napaka v logičnem izrazu `%s': %s

en: excess command line argument `%s'
sl: presežen argument ukazne vrstice `%s'

en: No input file specified; try --help for more information.
sl: Navedene ni nobene datoteke vnosa; za več podrobnosti poskusite --help

en: No dir file specified; try --help for more information.
sl: Navedene ni nobene datoteke map; za več podrobnosti poskusite --help

en: no info dir entry in `%s'
sl: v `%s' ni nobene datoteke info

en: no entries found for `%s'; nothing deleted
sl: za `%s' ni najdenih nobenih vnosov; nič ni izbrisano

en: Entry for index `%s' outside of any node
sl: Vnos za kazalo `%s' je zunaj vseh vozlišč

en: @image file `%s' unreadable: %s
sl: datoteka @image `%s' je neberljiva: %s

en: @strong{Note...} produces a spurious cross-reference in Info; reword to avoid that
sl: @strong{Opomba ...} ustvari lažni navzkrižni sklic v Info; ponovno ubesedite za izognitev temu

en: %c%s requires a name
sl: %c%s potrebuje ime

en: %c%s missing close brace
sl: %c%s manjka zaklepaj

en: `@end' expected `%s', but saw `%s'
sl: `@end' pričakovan `%s', toda viden je `%s'

en: No matching `%cend %s'
sl: Ni ujemajočega `%cend %s'

en: Misplaced %c
sl: Napačno postavljen %c

en: Unmatched `%c%s'
sl: Neujemajoč `%c%s'

en: Bad argument to @%s
sl: Slab argument k @%s

en: %s requires an argument: the formatter for %citem
sl: %s potrebuje argument: oblikovalnik za %citem

en: Bad argument to @%s: %s
sl: Slab argument k @%s: %s

en: unrecognized encoding name `%s'
sl: neprepoznano ime kodiranja `%s'

en: macro `%s' previously defined
sl: makro `%s' je bil predhodno določen

en: here is the previous definition of `%s'
sl: tukaj je predhodna določitev `%s'

en: Use braces to give a command as an argument to @%s
sl: Če želite dati ukaz kot argument v @%s, uporabite oklepaje

en: undefined flag: %s
sl: nedoločena zastavica: %s

en: @%s not meaningful inside `@%s' block
sl: @%s ni smiselno znotraj bloka `@%s'

en: Too many columns in multitable item (max %d)
sl: Preveč stolpcev v predmetu večih razpredelnic (največ %d)

en: ignoring @tab outside of multitable
sl: prezrtje @tab izven večih razpredelnic

en: @%s not meaningful outside `@titlepage' and `@quotation' environments
sl: @%s ni smiselen zunaj okolij `@titlepage' in `@quotation'

en: perhaps your @top node should be wrapped in @ifnottex rather than @ifinfo?
sl: Morda bi vaše vozlišče @top moralo biti ovito v @ifnottex namesto @ifinfo?

en: Unknown command `%s'
sl: Neznan ukaz `%s'

en: @image missing filename argument
sl: @image manjka argument imena datoteke

en: Unknown index `%s' in @printindex
sl: Neznano kazalo `%s' v @printindex

en: Only @%s 10 or 11 is supported, not `%s'
sl: Podprt je samo @%s 10 ali 11, ne `%s'

en: Expected @%s on or off, not `%s'
sl: Pričakuje se @%s on ali off, namesto "%s"

en: unreferenced node `%s'
sl: nesklicevano vozlišče `%s'

en: Node `%s' lacks menu item for `%s' despite being its Up target
sl: Vozlišču `%s' manjka predmet menija za `%s', kljub temu, da je njegov Zgornji cilj

en: Translate Texinfo source documentation to various other formats, by default
    Info files suitable for reading online with Emacs or standalone GNU Info.
sl: Prevedi izvorno dokumentacijo Texinfo v ostale različne oblike, privzeto 
    datoteke Info, ki so primerne za branje na spletu z Emacs ali samostojnim GNU Info.

en: Options for Info and plain text:
          --disable-encoding      do not output accented and special characters
                                    in Info output based on @documentencoding.
          --enable-encoding       override --disable-encoding (default).
          --fill-column=NUM       break Info lines at NUM characters (default %d).
          --footnote-style=STYLE  output footnotes in Info according to STYLE:
                                    `separate' to put them in their own node;
                                    `end' to put them at the end of the node, in
                                    which they are defined (this is the default).
          --paragraph-indent=VAL  indent Info paragraphs by VAL spaces (default %d).
                                    If VAL is `none', do not indent; if VAL is
                                    `asis', preserve existing indentation.
          --split-size=NUM        split Info files at size NUM (default %d).
sl: Možnosti za besedila Info in običajna besedila:
          --disable-encoding ne izpiši naglašenih in posebnih znakov v izhod Info,
                                    ki temelji na @documentencoding.
          --enable-encoding prepiši --disable-encoding (privzeto).
          --fill-column=NUM prelomi vrstice Info pri znakih NUM (privzeto %d).
          --footnote-style=STYLE izpiši sprotne opombe v Info v skladu s STYLE:
                                    uporabite `separate', da se jih da v lastno vozlišče;
                                    `end', da se jih da na konec vozlišča, 
                                    v katerem so določeni (to je privzeto).
          --paragraph-indent=VAL zamakni odstavke Info s presledki VAL (privzeto %d).
                                    Če je VAL `none', ne zamakni; če je VAL
                                    `asis', ohrani obstoječi zamik.
          --split-size=NUM razdeli datoteke Info na velikost NUM (privzeto %d).

en: %s: --footnote-style arg must be `separate' or `end', not `%s'.
sl: %s: --footnote-style argument mora biti `separate' ali `end', ne `%s'.

en: %s: --paragraph-indent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'.
sl: %s: --paragraph-indent argument mora biti številski/`none'/`asis', ne `%s'.

en: %s: Ignoring unrecognized TEXINFO_OUTPUT_FORMAT value `%s'.
sl: %s: Prezrtje neprepoznane vrednosti TEXINFO_OUTPUT_FORMAT `%s'.

en: %s: missing file argument.
sl: %s: manjka argument datoteke.

en: Try `%s --help' for more information.
sl: Za več podrobnosti poskusite `%s --help'.

en: display this help and exit
sl: prikaži to besedilo pomoči in končaj

en: send output to FILE
sl: pošlji izpis v DATOTEKO

en: display version information and exit
sl: prikaži podrobnosti različice in končaj

en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
sl: Uporaba: %s [IZBIRA] ... DATOTEKA ...

en: Generate a sorted index for each TeX output FILE.
sl: Ustvari urejeno kazalo za vsako DATOTEKO izpisa TeX.

en: Usually FILE... is specified as `foo.%c%c' for a document `foo.texi'.
sl: Običajno je DATOTEKA ... navedena kot `foo.%c%c' za dokument `foo.texi'.

en: 
    Options:
sl: 
    Možnosti:

en: failure reopening %s
sl: ponovno odpiranje %s je spodletelo

en: %s: not a texinfo index file
sl: %s: ni datoteka kazala texinfo

en: No page number in %s
sl: Brez številk strani v %s

en: entry %s follows an entry with a secondary name
sl: Vnos %s sledi vnosu z drugotnim imenom
