wget 1.11.3 - en to sl translation catalogue (340 entries)

en: %s: unable to resolve bind address `%s'; disabling bind.
sl: %s: ne morem ugotoviti naslova za povezovanje `%s'; onemogočam povezavo.

en: Connecting to %s|%s|:%d...
sl: Povezujem se na %s|%s|:%d...

en: Connecting to %s:%d...
sl: Povezujem se na %s:%d...

en: connected.
sl: priključen.

en: failed: %s.
sl: spodletelo: %s.

en: %s: unable to resolve host address `%s'
sl: %s: ne morem ugotoviti naslova ,%s`

en: Converted %d files in %s seconds.
sl: Pretvorjenih %d datotek v %s sekundah.

en: Converting %s...
sl: Pretvarjam %s...

en: nothing to do.
sl: nič za storiti.

en: Cannot convert links in %s: %s
sl: Ne morem pretvoriti povezav v %s: %s

en: Unable to delete `%s': %s
sl: Ni moč izbrisati ,%s`: %s

en: Cannot back up %s as %s: %s
sl: Ni mogoče varnostno shraniti %s kot %s: %s

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
sl: Skladenjska napaka v Set-Cookie: %s na mestu %d.

en: Cookie coming from %s attempted to set domain to %s
sl: Piškot iz %s je skušal nastaviti domeno na %s

en: Cannot open cookies file `%s': %s
sl: Datoteke s piškoti ,%s` ni moč odpreti: %s

en: Error writing to `%s': %s
sl: Napaka pri pisanju v ,%s`: %s

en: Error closing `%s': %s
sl: Napaka pri zapiranju ,%s`: %s

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
sl: Nepodprta vrsta seznama, poskušam z razčlenjevalnikom seznama za Unix.

en: Index of /%s on %s:%d
sl: Kazalo imenika /%s na %s:%d

en: time unknown
sl: neznan čas

en: File
sl: Datoteka

en: Directory
sl: Imenik

en: Link
sl: Povezava

en: Not sure
sl: Neznano

en:  (%s bytes)
sl:  (%s bajtov)

en: Length: %s
sl: Dolžina: %s

en: , %s (%s) remaining
sl: , %s (%s) preostalo

en: , %s remaining
sl: , %s preostalo

en:  (unauthoritative)
sl:  (neavtorizirana)

note: Second: Login with proper USER/PASS sequence.
en: Logging in as %s ...
sl: Prijavljam se kot %s ...

en: Error in server response, closing control connection.
sl: Napačen odgovor, zapiram nadzorno povezavo.

en: Error in server greeting.
sl: Napaka v pozdravu strežnika.

en: Write failed, closing control connection.
sl: Pisanje neuspešno, zapiram nadzorno povezavo.

en: The server refuses login.
sl: Strežnik zavrača prijavo.

en: Login incorrect.
sl: Napačna prijava.

en: Logged in!
sl: Prijavljen!

en: Server error, can't determine system type.
sl: Napaka v strežniku, vrste sistema ni moč ugotoviti.

en: done.
sl: opravljeno.

en: done.
sl: končano.

en: Unknown type `%c', closing control connection.
sl: Neznan tip `%c', zapiram nadzorno zvezo.

en: done.
sl: opravljeno.

en: ==> CWD not needed.
sl: ==> CWD ni potreben.

en: No such directory `%s'.
sl: Ni imenika z imenom `%s'.

note: do not CWD
en: ==> CWD not required.
sl: ==> CWD ni zahtevan.

en: Cannot initiate PASV transfer.
sl: Ne morem začeti prenosa PASV.

en: Cannot parse PASV response.
sl: Ne morem razčleniti odgovora PASV.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
sl: ni se bilo moč povezati z %s na vrata %d: %s.

en: Bind error (%s).
sl: Napaka pri povezovanju (%s).

en: Invalid PORT.
sl: Neveljaven PORT.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
sl: 
    REST neuspešen, začenjam znova.

en: No such file `%s'.
sl: Ni datoteke `%s'.

en: No such file or directory `%s'.
sl: Ni datoteke ali imenika `%s'.

note: We cannot just invent a new name and use it (which is what functions like unique_create typically do) because we told the user we'd use this name. Instead, return and retry the download.
en: %s has sprung into existence.
sl: %s je začela obstajati.

en: %s: %s, closing control connection.
sl: %s: %s, zapiram nadzorno zvezo.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
sl: %s (%s) - Podatkovna zveza: %s;

en: Control connection closed.
sl: Nadzorna zveza prekinjena.

en: Data transfer aborted.
sl: Prenos podatkov prekinjen.

note: Check if output file exists; if it does, exit.
en: File `%s' already there; not retrieving.
sl: Datoteka `%s' že obstaja; ne jemljem.

en: (try:%2d)
sl: (posk:%2d)

en: %s (%s) - `%s' saved [%s]
sl: %s (%s) - `%s' posnet [%s]

en: Removing %s.
sl: Odstranjujem %s.

en: Using `%s' as listing tmp file.
sl: Uporabljam `%s' kot začasno datoteko za izpis.

en: Removed `%s'.
sl: Odstranil `%s'.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
sl: Globina rekurzije %d presega največjo dovoljeno %d.

note: Remote file is older, file sizes can be compared and are both equal.
en: Remote file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
sl: Datoteka na strežniku ni novejša kot lokalna ,%s` -- ne prenašam.

note: Remote file is newer or sizes cannot be matched
en: Remote file is newer than local file `%s' -- retrieving.
sl: Datoteka na strežniku je novejša kot lokalna ,%s` -- prenašam.

note: Sizes do not match
en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
sl: Velikosti se ne ujemata (lokalna %s) -- prenašam.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
sl: Neveljavno ime simbolne povezave, preskakujem.

en: Already have correct symlink %s -> %s
sl: Obstaja že pravilna simbolna povezava %s -> %s

en: Creating symlink %s -> %s
sl: Ustvarjam simbolno povezavo %s -> %s

en: Symlinks not supported, skipping symlink `%s'.
sl: Povezave niso podprte, preskakujem simbolno povezavo `%s'.

en: Skipping directory `%s'.
sl: Preskakujem imenik `%s'.

en: %s: unknown/unsupported file type.
sl: %s: neznana/nepodprta vrsta datoteke.

en: %s: corrupt time-stamp.
sl: %s: okvarjena označba časa.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
sl: Ne jemljem imenikov, ker je globina %d (maksimalno %d).

en: Not descending to `%s' as it is excluded/not-included.
sl: Ne grem v `%s', ker je izključen ali pa ni vključen.

en: Rejecting `%s'.
sl: Zavračam `%s'.

en: Error matching %s against %s: %s
sl: Napaka pri ujemanju %s z %s: %s

note: No luck. #### This message SUCKS.  We should see what was the reason that nothing was retrieved.
en: No matches on pattern `%s'.
sl: Ni zadetkov za vzorec `%s'.

en: Wrote HTML-ized index to `%s' [%s].
sl: Kazalo v HTML zapisal kot ,%s` [%s].

en: Wrote HTML-ized index to `%s'.
sl: Kazalo v HTML zapisal kot `%s'.

en: %s: option `%s' is ambiguous
sl: %s: izbira `%s' je dvoumna

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira `--%s' ne dopušča dodatnih argumentov

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira `%c%s' ne dopušča dodatnih argumentov

en: %s: option `%s' requires an argument
sl: %s: izbira `%s' zahteva argument

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
sl: %s: neprepoznana izbira `--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
sl: %s: neznana izbira `%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
sl: %s: nedovoljena izbira -- %c

en: %s: invalid option -- %c
sl: %s: neveljavna izbira -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
sl: %s: izbira zahteva argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sl: %s: izbira '-W %s' je dvoumna

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira `-W %s' ne dopušča dodatnih argumentov

en: Unknown host
sl: Neznan računalnik

note: Message modeled after what gai_strerror returns in similar circumstances.
en: Temporary failure in name resolution
sl: Začasna napaka pri razreševanju imena

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Resolving %s...
sl: Razrešuje se %s...

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
sl: spodletelo: Ni naslova IPv4/IPv6 za računalnik.

en: failed: timed out.
sl: spodletelo: zakasnitev.

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
sl: %s: Ni moč razrešiti nepopolne povezave %s.

en: %s: Invalid URL %s: %s
sl: %s: Neveljaven URL %s: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
sl: Napaka pri pisanju zahteve HTTP: %s.

en: No headers, assuming HTTP/0.9
sl: Ni glav, privzema se HTTP/0.9

en: Disabling SSL due to encountered errors.
sl: SSL se onemogoča zaradi opaženih težav.

en: POST data file `%s' missing: %s
sl: Manjka podatkovna datoteka ,%s` za POST: %s

en: Reusing existing connection to %s:%d.
sl: Znova se uporablja povezava z %s:%d.

en: Failed reading proxy response: %s
sl: Napaka pri branju odgovora posrednika: %s

en: Proxy tunneling failed: %s
sl: Posredniško tuneliranje spodletelo: %s

en: %s request sent, awaiting response...
sl: %s zahteva poslana, čakam odgovor...

en: No data received.
sl: Brez sprejetih podatkov.

en: Read error (%s) in headers.
sl: Napaka pri branju glave (%s).

note: If opt.noclobber is turned on and file already exists, do not retrieve the file. But if the output_document was given, then this test was already done and the file didn't exist. Hence the !opt.output_document
en: File `%s' already there; not retrieving.
sl: Datoteka ,%s` že obstaja, ne jemljem.

note: If the authentication header is missing or unrecognized, there's no sense in retrying.
en: Unknown authentication scheme.
sl: Neznata metoda avtentikacije.

en: Authorization failed.
sl: Avtorizacija neuspešna.

en: Malformed status line
sl: Zmaličena statusna linija

en: (no description)
sl: (brez opisa)

en: Location: %s%s
sl: Položaj: %s%s

en: unspecified
sl: nedoločen

en:  [following]
sl:  [spremljam]

note: If `-c' is in use and the file has been fully downloaded (or the remote file has shrunk), Wget effectively requests bytes after the end of file and the server response with 416.
en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
sl: 
        Datoteka je že popolnoma prenešena; nič ni za storiti.

note: No need to print this output if the body won't be downloaded at all, or if the original server response is printed.
en: Length:
sl: Dolžina:

en: ignored
sl: prezrta

en: Saving to: `%s'
sl: Shranjujem v: ,%s`

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
sl: Pozor: HTTP ne podpira džokerjev.

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
sl: Omogočen način pajka. Preverite, če obstaja oddaljena datoteka.

en: Cannot write to `%s' (%s).
sl: Ne morem pisati v `%s' (%s).

note: Another fatal error.
en: Unable to establish SSL connection.
sl: Povezave SSL ni bilo moč vzpostaviti.

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
sl: NAPAKA: Preusmeritev (%d) brez nove lokacije.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
sl: Oddaljena datoteka ne obstaja -- pokvarjena povezava!!!

en: %s ERROR %d: %s.
sl: %s NAPAKA %d: %s.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
sl: Glava ,Last-Modified` manjka - izklapljam oznako časa.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
sl: Neveljavna glava `Last-Modified' -- ignoriram časovno oznako.

en: Server file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
sl: Datoteka na strežniku ni novejša kot lokalna ,%s` -- ne prenašamo.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
sl: Velikosti se ne ujemata (lokalno %s) -- prenašamo.

en: Remote file is newer, retrieving.
sl: Oddaljena datoteka je novejša, jemljem.

en: Remote file exists and could contain links to other resources -- retrieving.
sl: Oddaljena datoteka obstaja in lahko vsebuje povezave na druge vire -- prenašamo.

en: Remote file exists but does not contain any link -- not retrieving.
sl: Oddaljena datoteka obstaja, vendar ne vsebuje nobenih povezav -- ne prenašamo.

en: Remote file exists and could contain further links,
    but recursion is disabled -- not retrieving.
sl: Oddaljena datoteka obstaja, in morda vsebuje nadaljnje
    povezave, vendar je rekurzija onemogočena -- ne prenašamo.

en: Remote file exists.
sl: Oddaljena datoteka obstaja.

en: %s (%s) - `%s' saved [%s/%s]
sl: %s (%s) - `%s' shranjen [%s/%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
sl: %s (%s) - Zveza zaprta z bajtom št. %s.

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
sl: %s (%s) - Napaka pri branju na bajtu %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
sl: %s (%s) - Napaka pri branju na bajtu %s/%s (%s).

en: %s: WGETRC points to %s, which doesn't exist.
sl: %s: WGETRC kaže na %s, ki ne obstaja.

en: %s: Cannot read %s (%s).
sl: %s: Ne morem prebrati %s (%s).

en: %s: Error in %s at line %d.
sl: %s: Napaka v %s na liniji %d.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
sl: %s: Sintaktična napaka v %s v %d. vrstici.

en: %s: Unknown command `%s' in %s at line %d.
sl: %s: Neznan ukaz ,%s` v %s v %d. vrstici.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to `%s'.
sl: %s: Pozor: sistemska in uporabnikova wgetrc kažeta na `%s'.

en: %s: Invalid --execute command `%s'
sl: %s: Neveljaven ukaz --execute `%s'

en: %s: %s: Invalid boolean `%s'; use `on' or `off'.
sl: %s: %s: Neveljavni booleov izraz ,%s`, uporabite ,on` ali ,off`.

en: %s: %s: Invalid number `%s'.
sl: %s: %s: Neveljavno število `%s'

en: %s: %s: Invalid byte value `%s'
sl: %s: %s: Neveljavna vrednost bajta ,%s`

en: %s: %s: Invalid time period `%s'
sl: %s: %s: Neveljavno časovno obdobje `%s'

en: %s: %s: Invalid value `%s'.
sl: %s: %s: Neveljavna vrednost '%s'

en: %s: %s: Invalid header `%s'.
sl: %s: %s: Neveljavna glava `%s'

en: %s: %s: Invalid progress type `%s'.
sl: %s: %s: Neveljavna vrsta napredka ,%s`

en: %s: %s: Invalid restriction `%s', use [unix|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol].
sl: %s: %s: Neveljavna omejitev ,%s`, uporabite  [unix|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol].

en: 
    %s received, redirecting output to `%s'.
sl: 
    %s prejet, preusmerjam izhod na ,%s`.

note: Eek!  Opening the alternate log file has failed.  Nothing we can do but disable printing completely.
en: 
    %s received.
sl: 
    %s sprejetih.

en: %s: %s; disabling logging.
sl: %s: %s; onemogočeno beleženje.

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... [URL]...

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
sl: Obvezni argumenti za dolge izbire so obvezni tudi za kratke izbire.

en: Startup:
sl: Zagon:

en:   -V,  --version           display the version of Wget and exit.
sl:   -V,  --version           prikaži različico Wgeta in se vrni.

en:   -h,  --help              print this help.
sl:   -h,  --help              izpiši pomoč.

en:   -b,  --background        go to background after startup.
sl:   -b,  --background        po zagonu pojdi v ozadje.

en:   -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc'-style command.
sl:   -e,  --execute=UKAZ      izvedi ukaz v slogu ,.wgetrc`.

en: Logging and input file:
sl: Beleženje in vhodna datoteka:

en:   -o,  --output-file=FILE    log messages to FILE.
sl:   -o,  --output-file=DAT.    shranjuj sporočila v DATOTEKO.

en:   -a,  --append-output=FILE  append messages to FILE.
sl:   -a,  --append-output=DAT.  dodajaj sporočila v DATOTEKO.

en:   -d,  --debug               print lots of debugging information.
sl:   -d,  --debug               izpisuj razhroščevalni dnevnik.

en:        --wdebug              print Watt-32 debug output.
sl:        --wdebug              izpisuj razhroščevalni izhod za Watt-32.

en:   -q,  --quiet               quiet (no output).
sl:   -q,  --quiet               tišina (brez izpisa).

en:   -v,  --verbose             be verbose (this is the default).
sl:   -v,  --verbose             vključi polni izpis (privzeto).

en:   -nv, --no-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
sl:   -nv, --no-verbose          izključi večino izpisa, a brez tišine.

en:   -i,  --input-file=FILE     download URLs found in FILE.
sl:   -i,  --input-file=DAT.     poberi URL-je iz DATOTEKE.

en:   -F,  --force-html          treat input file as HTML.
sl:   -F,  --force-html          privzemi, da je vhodna datoteka HTML.

en:   -B,  --base=URL            prepends URL to relative links in -F -i file.
sl:   -B,  --base=URL            pripni URL pred relativne povezave v -F -i datoteka.

en: Download:
sl: Jemanje:

en:   -t,  --tries=NUMBER            set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
sl:   -t,  --tries=ŠTEVILO           nastavi ŠTEVILO poskusov (0 za neskončno).

en:        --retry-connrefused       retry even if connection is refused.
sl:        --retry-connrefused         znova poskusi, tudi če je povezava zavrnjena.

en:   -O,  --output-document=FILE    write documents to FILE.
sl:   -O   --output-document=DAT.    zapisuj dokumente v DATOTEKO.

en:   -nc, --no-clobber              skip downloads that would download to
                                     existing files.
sl:   -nc, --no-clobber              preskoči jemanja, ki bi pobrala
                                     v obstoječe datoteke.

en:   -c,  --continue                resume getting a partially-downloaded file.
sl:   -c,  --continue                nadaljuj z jemanjem delno prenešene datoteke.

en:        --progress=TYPE           select progress gauge type.
sl:        --progress=VRSTA          določi slog prikaza jemanja.

en:   -N,  --timestamping            don't re-retrieve files unless newer than
                                     local.
sl:   -N,  --timestamping              vdrugo ne jemlji datotek, ki so
                                       starejše od lokalnih.

en:   -S,  --server-response         print server response.
sl:   -S,  --server-response           izpisuj gostiteljev odziv.

en:        --spider                  don't download anything.
sl:        --spider                    ničesar ne jemlji.

en:   -T,  --timeout=SECONDS         set all timeout values to SECONDS.
sl:   -T,  --timeout=SEKUNDE           določi vse zakasnitve na SEKUNDE.

en:        --dns-timeout=SECS        set the DNS lookup timeout to SECS.
sl:        --dns-timeout=SEKUNDE       določi zakasnitev poizvedbe DNS na SEKUNDE.

en:        --connect-timeout=SECS    set the connect timeout to SECS.
sl:        --connect-timeout=SECS      določi povezovalno zakasnitev na SEKUNDE.

en:        --read-timeout=SECS       set the read timeout to SECS.
sl:        --read-timeout=SECS         določi bralno zakasnitev na SEKUNDE.

en:   -w,  --wait=SECONDS            wait SECONDS between retrievals.
sl:   -w,  --wait=SEKUNDE              počakaj toliko SEKUND med jemanji.

en:        --waitretry=SECONDS       wait 1..SECONDS between retries of a retrieval.
sl:        --waitretry=SEKUNDE         počakaj 1..SEKUNDE med ponovnimi poskusi
                                         jemanja.

en:        --random-wait             wait from 0...2*WAIT secs between retrievals.
sl:        --random-wait               počakaj od 0...2*WAIT sek. med jemanji.

en:        --no-proxy                explicitly turn off proxy.
sl:        --no-proxy                posebej izključi posrednika.

en:   -Q,  --quota=NUMBER            set retrieval quota to NUMBER.
sl:   -Q,  --quota=ŠTEVILO             določi omejitev jemanja na ŠTEVILO.

en:        --bind-address=ADDRESS    bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host.
sl:        --bind-address=NASLOV       poveži se z NASLOVOM (ime ali IP) na 
                                         lokalnem računalniku.

en:        --limit-rate=RATE         limit download rate to RATE.
sl:        --limit-rate=HITROST        omeji hitrost jemanja na HITROST.

en:        --no-dns-cache            disable caching DNS lookups.
sl:        --no-dns-cache                onemogoči predpomnjenje poizvedb DNS.

en:        --restrict-file-names=OS  restrict chars in file names to ones OS allows.
sl:        --restrict-file-names=OS    omeji znake v imenih datotek na tiste, ki
                                         so dovoljeni v OS.

en:        --ignore-case             ignore case when matching files/directories.
sl:        --ignore-case             ne upoštevaj velikosti črk pri
                                     ujemanju datotek/imenikov

en:   -4,  --inet4-only              connect only to IPv4 addresses.
sl:   -4,  --inet4-only              priključuj se zgolj na naslove IPv4

en:   -6,  --inet6-only              connect only to IPv6 addresses.
sl:   -6,  --inet6-only              priključuj se zgolj na naslove IPv6

en:        --prefer-family=FAMILY    connect first to addresses of specified family,
                                     one of IPv6, IPv4, or none.
sl:        --prefer-family=DRUŽINA   najprej se prijavljaj na naslove iz določene družine,
                                     lahko je IPv6, IPv4, ali none.

en:        --user=USER               set both ftp and http user to USER.
sl:        --user=UPORABNIK          določi uporabnika za FTP in HTTP na UPORABNIK.

en:        --password=PASS           set both ftp and http password to PASS.
sl:        --passwd=GESLO     določi geslo za FTP in HTTP kot GESLO.

en: Directories:
sl: Imeniki:

en:   -nd, --no-directories           don't create directories.
sl:   -nd  --no-directories             ne ustvarjaj imenikov.

en:   -x,  --force-directories        force creation of directories.
sl:   -x,  --force-directories          vedno ustvarjaj imenike.

en:   -nH, --no-host-directories      don't create host directories.
sl:   -nH, --no-host-directories        ne ustvarjaj imenikov po gostiteljih.

en:        --protocol-directories     use protocol name in directories.
sl:        --protocol-directories     v imenikih uporabljaj ime protokola.

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX  save files to PREFIX/...
sl:   -P,  --directory-prefix=PREDPONA  shranjuj datoteke v PREDPONA/...

en:        --cut-dirs=NUMBER          ignore NUMBER remote directory components.
sl:        --cut-dirs=ŠTEVILO         ignoriraj ŠTEVILO komponent oddaljenih imenikov.

en: HTTP options:
sl: Izbire za HTTP:

en:        --http-user=USER        set http user to USER.
sl:        --http-user=UPORABNIK   določi uporabnika HTTP na UPORABNIK.

en:        --http-password=PASS    set http password to PASS.
sl:        --http-passwd=GESLO     določi geslo za HTTP kot GESLO.

en:        --no-cache              disallow server-cached data.
sl:        --no-cache              onemogoči predpomnjene podatke s strežnika.

en:   -E,  --html-extension        save HTML documents with `.html' extension.
sl:   -E,  --html-extension        vse nadbesedilne spise shranjuj s pripono .html.

en:        --ignore-length         ignore `Content-Length' header field.
sl:        --ignore-length         ignoriraj glavo `Content-Length'.

en:        --header=STRING         insert STRING among the headers.
sl:        --header=NIZ            vstavi NIZ v glavo.

en:        --max-redirect          maximum redirections allowed per page.
sl:        --max-redirect          največ dovoljenih preusmeritev na stran.

en:        --proxy-user=USER       set USER as proxy username.
sl:        --proxy-user=UPORABNIK  določi UPORABNIKA kot uporabnika proxy-ja.

en:        --proxy-password=PASS   set PASS as proxy password.
sl:        --proxy-passwd=GESLO    določi geslo za proxy GESLO.

en:        --referer=URL           include `Referer: URL' header in HTTP request.
sl:        --referer=URL           vključi ,Referer: URL` v zahtevek HTTP.

en:        --save-headers          save the HTTP headers to file.
sl:        --save-headers          shranjuj glave HTTP v datoteko.

en:   -U,  --user-agent=AGENT      identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
sl:   -U,  --user-agent=ODJEMNIK   predstavi se kot ODJEMNIK namesto Wget/RAZLIČICA.

en:        --no-http-keep-alive    disable HTTP keep-alive (persistent connections).
sl:        --no-http-keep-alive    onemogoči stalne povezave HTTP (keep-alive).

en:        --no-cookies            don't use cookies.
sl:        --no-cookies            ne uporabljaj piškotov.

en:        --load-cookies=FILE     load cookies from FILE before session.
sl:        --load-cookies=DATOT.   pred sejo naloži piškote iz DATOTEKE.

en:        --save-cookies=FILE     save cookies to FILE after session.
sl:        --save-cookies=DATOT.   po seji shrani piškote v DATOTEKO.

en:        --keep-session-cookies  load and save session (non-permanent) cookies.
sl:        --keep-session-cookies  naloži in shrani (začasne) piškote seje.

en:        --post-data=STRING      use the POST method; send STRING as the data.
sl:        --post-data=NIZ         uporabi metodo POST; pošlji NIZ kot podatke.

en:        --post-file=FILE        use the POST method; send contents of FILE.
sl:        --post-file=DATOTEKA    uporabi metodo POST; pošlji vsebino DATOTEKE.

en:        --content-disposition   honor the Content-Disposition header when
                                   choosing local file names (EXPERIMENTAL).
sl:        --content-disposition   upoštevaj glavo Content-Disposition, ko
                                   izbiraš lokalna imena datotek (POSKUSNO).

en:        --auth-no-challenge     Send Basic HTTP authentication information
                                   without first waiting for the server's
                                   challenge.
sl:        --auth-no-challenge     Pošlji osnovne podatke za avtentikacijo HTTP,
                                   ne da bi najprej čakal na strežnikov poziv.

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
sl:  Izbire za HTTPS (SSL/TLS):

en:        --secure-protocol=PR     choose secure protocol, one of auto, SSLv2,
                                    SSLv3, and TLSv1.
sl:        --secure-protocol          izberi varni protokol SSL; lahko je auto,
                                      SSLv2, SSLv3 ali TLSv1

en:        --no-check-certificate   don't validate the server's certificate.
sl:        --no-check-certificate   ne preveri certifikata strežnika.

en:        --certificate=FILE       client certificate file.
sl:        --certificate=DAT.       odjemniška datoteka s certifikati.

en:        --certificate-type=TYPE  client certificate type, PEM or DER.
sl:        --certificate-type=TIP   tip certifikata odjemnika, PEM ali DER.

en:        --private-key=FILE       private key file.
sl:        --private-key=DAT.       dat. s privatnim ključem.

en:        --private-key-type=TYPE  private key type, PEM or DER.
sl:        --private-key-type=TIP   tip privatnega ključa, PEM ali DER.

en:        --ca-certificate=FILE    file with the bundle of CA's.
sl:        --ca-certificate=DAT.    datoteka s CA-ji.

en:        --ca-directory=DIR       directory where hash list of CA's is stored.
sl:        --ca-directory=DIR       imenik s hash-seznamom CA-jev.

en:        --random-file=FILE       file with random data for seeding the SSL PRNG.
sl:        --random-file=DAT.       datoteka z naključnim semenom za SSL PRNG.

en:        --egd-file=FILE          file naming the EGD socket with random data.
sl:        --egd-file=DAT.       ime datoteke vtiča EGD z naključnimi podatki.

en: FTP options:
sl: Izbire za FTP:

en:        --ftp-user=USER         set ftp user to USER.
sl:        --ftp-user=UPORABNIK    določi uporabnika FTP na UPORABNIK.

en:        --ftp-password=PASS     set ftp password to PASS.
sl:        --ftp-passwd=GESLO     določi geslo za FTP kot GESLO.

en:        --no-remove-listing     don't remove `.listing' files.
sl:        --no-remove-listing     ne odstranjuj datotek ,.listing`.

en:        --no-glob               turn off FTP file name globbing.
sl:        --no-glob             izključi `globbing' imen datotek pri FTP.

en:        --no-passive-ftp        disable the "passive" transfer mode.
sl:        --no-passive-ftp           ne uporabljaj "pasivnega" načina prenosa.

en:        --retr-symlinks         when recursing, get linked-to files (not dir).
sl:        --retr-symlinks         pri rekurziji jemlji cilje (ne velja za imenike).

en:        --preserve-permissions  preserve remote file permissions.
sl:        --preserve-permissions  ohrani oddaljena dovoljenja datotek.

en: Recursive download:
sl: Rekurzivno jemanje:

en:   -r,  --recursive          specify recursive download.
sl:   -r,  --recursive            določi rekurzivno jemanje.

en:   -l,  --level=NUMBER       maximum recursion depth (inf or 0 for infinite).
sl:   -l,  --level=ŠTEVILO      največja dovoljena globina rekurzije (inf ali 0
                                za neskončno).

en:        --delete-after       delete files locally after downloading them.
sl:        --delete-after         briši krajevne datoteke, ko jih pobereš.

en:   -k,  --convert-links      make links in downloaded HTML point to local files.
sl:   -k,  --convert-links        povezave v pobranem HTML naj kažejo lokalno.

en:   -K,  --backup-converted   before converting file X, back up as X.orig.
sl:   -K,  --backup-converted   pred pretvorbo datoteke X shrani izvorno 
                                datoteko kot X.orig.

en:   -m,  --mirror             shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing.
sl:   -m,  --mirror              bližnjica za -N -r -l inf --no-remove-listing.

en:   -p,  --page-requisites    get all images, etc. needed to display HTML page.
sl:   -p,  --page-requisites      vzemi vse slike itd., potrebne za prikaz spletne
                                    strani HTML.

en:        --strict-comments    turn on strict (SGML) handling of HTML comments.
sl:        --strict-comments     vključi striktno rokovanje SGML s komentarji HTML.

en: Recursive accept/reject:
sl: Rekurzivno sprejemanje/zavračanje:

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions.
sl:   -A,  --accept=SEZNAM               seznam sprejemljivih pripon.

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions.
sl:   -R,  --reject=SEZNAM               seznam zavrnljivih pripon.

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains.
sl:   -D,  --domains=SEZNAM              seznam sprejemljivih domen.

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains.
sl:        --exclude-domains=SEZNAM     seznam (z vejicami) zavrnljivih domen.

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents.
sl:        --follow-ftp                sledi povezavam FTP iz spisov HTML.

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags.
sl:        --follow-tags=SEZNAM         seznam (z vejicami) sledenim značkam HTML.

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags.
sl:         --ignore-tags=SEZNAM          seznam ignoriranih značk HTML.

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive.
sl:   -H,  --span-hosts                pri rekurziji pojdi tudi na druge računalnike.

en:   -L,  --relative                  follow relative links only.
sl:   -L,  --relative                    spremljaj samo relativne povezave.

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories.
sl:   -I,  --include-directories=SEZNAM  seznam dovoljenih imenikov.

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories.
sl:   -X,  --exclude-directories=SEZNAM  seznam nedovoljenih imenikov.

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory.
sl:   -np, --no-parent                   ne pojdi v starševski imenik.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
sl: Pošiljajte poročila o hroščih in predloge na <bug-wget@gnu.org>.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
sl: GNU Wget %s, orodje za neinteraktivno jemanje preko mreže.

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sl: Licenca GPLv3+: GNU GPL različice 3 ali poznejša
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    To je prosto programje: lahko ga spreminjate in razširjate.
    Programje je BREZ VSAKEGA JAMSTVA, kolikor to dopušča zakon.

en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
sl: 
    Izvorni avtor: Hrvoje Nikšić <hniksic@xemacs.org>.

en: Currently maintained by Micah Cowan <micah@cowan.name>.
sl: Trenutno vzdržuje: Micah Cowan <micah@cowan.name>.

note: #### Something nicer should be printed here -- similar to the pre-1.5 `--help' page.
en: Try `%s --help' for more options.
sl: Poskusite `%s --help' za več izbir.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
sl: %s: nedovoljena izbira -- `-n%c'

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
sl: Ne morem biti istočasno izčrpen in tih.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
sl: Ne morem istočasno upoštevati časa in prepisovati starih datotek.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
sl: Ni mogoče hkrati določiti --inet4-only in --inet6-only.

en: Cannot specify both -k and -O if multiple URLs are given, or in combination
    with -p or -r. See the manual for details.
sl: Ni mogoče določiti hkrati -k in -O, če je podanih več URL-jev, ali
    v kombinaciji s -p ali -r. Za podrobnosti glejte priročnik.

en: WARNING: combining -O with -r or -p will mean that all downloaded content
    will be placed in the single file you specified.
sl: POZOR: kombinacija -O z -r ali -p bo pomenila, da se bo vsa pobrana vsebina
    vpisovala v eno samo datoteko, ki ste jo podali.

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O. See the manual
    for details.
sl: POZOR: časovno žigosanje v kombinaciji z -O ne dela nič. Za podrobnosti
    glejte priročnik.

note: No URL specified.
en: %s: missing URL
sl: %s: manjka URL

en: No URLs found in %s.
sl: V %s nisem našel nobenega URL.

en: FINISHED --%s--
    Downloaded: %d files, %s in %s (%s)
sl: KONČANO --%s--
    Pobrano: %d datotek, %s v %s (%s)

en: Download quota of %s EXCEEDED!
sl: Kvota pobiranja %s je PREKORAČENA!

en: Continuing in background.
sl: Nadaljujem v ozadju.

en: Continuing in background, pid %lu.
sl: Nadaljujem v ozadju, pid %lu.

en: Output will be written to `%s'.
sl: Izhod bo zapisan v `%s'.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
sl: %s: Ne morem najti uporabnega gonilnika za vtičnice.

en: %s: %s:%d: warning: "%s" token appears before any machine name
sl: %s: %s:%d: pozor: beseda "%s" se pojavlja pred vsakim imenom stroja

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
sl: %s: %s:%d: neznana beseda "%s"

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
sl: Uporaba: %s NETRC [RAČUNALNIK]

en: %s: cannot stat %s: %s
sl: %s: ne morem pognati stat na %s: %s

note: Still not random enough, presumably because neither /dev/random nor EGD were available.  Try to seed OpenSSL's PRNG with libc PRNG.  This is cryptographically weak and defeats the purpose of using OpenSSL, which is why it is highly discouraged.
en: WARNING: using a weak random seed.
sl: POZOR: uporabljate šibko seme za naključna števila.

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
sl: Ni moč zasejati PRNG; razmislite o rabi --random-file.

note: If the user has specified --no-check-cert, we still want to warn him about problems with the server's certificate.
en: ERROR
sl: NAPAKA

en: WARNING
sl: OPOZORILO

en: %s: No certificate presented by %s.
sl: %s: %s ni podal certifikata.

en: %s: cannot verify %s's certificate, issued by `%s':
sl: %s: ni moč preveriti certifikata od %s, ki ga je izdal ,%s`:

en:   Unable to locally verify the issuer's authority.
sl:   Istovetnosti izdajalca ni moč preveriti lokalno.

en:   Self-signed certificate encountered.
sl:   Zaznan samopodpisan certifikat.

en:   Issued certificate not yet valid.
sl:   Izdani certifikat še ne velja.

en:   Issued certificate has expired.
sl:   Izdani certifikat je že potekel.

en: %s: certificate common name `%s' doesn't match requested host name `%s'.
sl: %s: običajno ime ,%s` na certifikatu ne ustreza imenu računalnika ,%s`.

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
sl: Uporabite ,--no-check-certificate`, če se želite povezati z %s brez varnosti.

note: Align the [ skipping ... ] line with the dots.  To do that, insert the number of spaces equal to the number of digits in the skipped amount in K.
en: 
    %*s[ skipping %sK ]
sl: 
    %*s[ preskakujem %sK ]

en: Invalid dot style specification `%s'; leaving unchanged.
sl: Neveljavna določitev sloga pike ,%s`: ostaja nespremenjena.

note: Translation note: "ETA" is English-centric, but this must be short, ideally 3 chars.  Abbreviate if necessary.
en:   eta %s
sl:   oc. %s

note: Note to translators: this should not take up more room than available here.  Abbreviate if necessary.
en:    in
sl:    v

note: If no clock was found, it means that clock_getres failed for the realtime clock.
en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
sl: Ni moč dobiti realnega časa: %s

en: Removing %s since it should be rejected.
sl: Odstranjam %s, saj bi moral biti zavrnjen.

en: Cannot open %s: %s
sl: Ni moč odpreti %s: %s

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
sl: Nalagam robots.txt; prosim, prezrite napake.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
sl: Napaka pri razčlenjevanju URL zastopnika %s: %s.

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
sl: Napaka v URL zastopnika %s: Mora biti HTTP.

en: %d redirections exceeded.
sl: %d preusmeritev prekoračenih.

en: Giving up.
sl: Odneham.

en: Retrying.
sl: Poskušam ponovno.

en: Found no broken links.
sl: Ni najdenih pokvarjenih povezav.

en: Found %d broken link.
    
     | Found %d broken links.
sl[0]: Najdenih %d pokvarjenih povezav.
sl[1]: Najdena %d pokvarjena povezava.
sl[2]: Najdeni %d pokvarjeni povezavi.
sl[3]: Najdene %d pokvarjene povezave.

en: No error
sl: Brez napake

en: Unsupported scheme
sl: Nepodprta shema

en: Invalid host name
sl: Neveljavno ime gostitelja

en: Bad port number
sl: Slaba stevilka vrat

en: Invalid user name
sl: Neveljavno uporabnisko ime

en: Unterminated IPv6 numeric address
sl: Neprekinjen številski naslov IPv6

en: IPv6 addresses not supported
sl: Naslovi IPv6 niso podprti

en: Invalid IPv6 numeric address
sl: Neveljaven številski naslov IPv6

note: parent, no error
en: Continuing in background, pid %d.
sl: Nadaljujem v ozadju, pid %d.

en: Failed to unlink symlink `%s': %s
sl: Ne morem odstraniti simbolne povezave `%s': %s

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
sl: %s: %s: Ni moč dodeliti %ld bajtov; zmanjkalo pomnilnika.
