cflow-1.6.91 - en to sr translation catalogue (142 entries)

en: unterminated string?
sr: ниска без краја?

en: Command line: %s
sr: Линија наредби: %s

en: cannot execute `%s'
sr: не могу да извршим „%s“

en: cannot open `%s'
sr: не могу да отворим „%s“

en: New location: %s:%d
sr: Ново место: %s:%d

en: generate a program flowgraph
sr: ствара график протока програма

en: General options:
sr: Опште опције:

en: NUMBER
sr: БРОЈ

en: set the depth at which the flowgraph is cut off
sr: подешава дубину на којој се одсеца график протока

en: CLASSES
sr: РАЗРЕДИ

en: include specified classes of symbols (see below); prepend CLASSES with ^ or - to exclude them from the output
sr: обухвата наведене разреде симбола (види испод); додајте ^ или - на почетак РАЗРЕДА да их искључите из излаза

en: NAME
sr: НАЗИВ

en: use given output format NAME; valid names are `gnu' (default) and `posix'
sr: користи дати НАЗИВ излазног формата; важећи називи су „gnu“ (основни) и „posix“

en: print reverse call tree
sr: штампа стабло повратног позива

en: produce cross-reference listing only
sr: производи само списак унакрсне референце

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: set output file name (default -, meaning stdout)
sr: поставља назив излазне датотеке (основно је -, значи стандардни излаз)

en: Symbol classes for --include argument
sr: Разреди симбола за аргумент „--include“

en: all data symbols, both external and static
sr: симболи свих података, и спољних и статичких

en: symbols whose names begin with an underscore
sr: симболи чији називи почињу подвлаком (_)

en: static symbols
sr: статички симболи

en: typedefs (for cross-references only)
sr: одреднице врсте (само за унакрсне референце)

en: Parser control:
sr: Управљање анализатором:

en: rely on indentation
sr: засновано на поравнању

en: don't rely on indentation (default)
sr: није засновано на поравнању (основно)

en: accept only sources in ANSI C
sr: прихвата само изворе у АНСИ Ц-у

en: accept both ANSI and K&R C (default)
sr: прихвата и АНСИ и К&Р Ц (основно)

en: set initial token stack size to NUMBER
sr: поставља величину стека почетног симбола на БРОЈ

en: SYMBOL:[=]TYPE
sr: СИМБОЛ:[=]ВРСТА

note: TRANSLATORS: Don't translate type names.
en: register SYMBOL with given TYPE, or define an alias (if := is used); valid types are: keyword (or kw), modifier, qualifier, identifier, type, wrapper, or any unambiguous abbreviation thereof
sr: бележи СИМБОЛ датом ВРСТОМ, или одређује алијаса (ако се користи „:=“); важеће врсте су: „keyword (или kw), modifier, qualifier, identifier, type, wrapper“ или свака нејасна скраћеница

en: NAME[=DEFN]
sr: НАЗИВ[=ДЕФН]

en: predefine NAME as a macro
sr: унапред одређује НАЗИВ као макро

en: cancel any previous definition of NAME
sr: брише све претходне одреднице за НАЗИВ

en: DIR
sr: ДИР

en: add the directory DIR to the list of directories to be searched for header files
sr: додаје фасциклу ДИР на списак фасцикли у којима ће бити тражене датотеке заглавља

en: COMMAND
sr: НАРЕДБА

en: run the specified preprocessor command
sr: покређе наведену наредбу препроцесора

en: disable preprocessor
sr: искључује препроцесор

en: Output control:
sr: Управљање излазом:

en: show all functions, not only those reachable from main
sr: приказује све функције, не само оне доступне из главне

en: print line numbers
sr: штампа бројеве редова

en: don't print line numbers (default)
sr: не штампа бројеве редова (основно)

en: print nesting level along with the call tree
sr: штампа ниво гнезда уз стабло позива

en: don't print nesting levels (default)
sr: не штампа нивое гнезда (основно)

en: control graph appearance; see [1] for details
sr: управља изгледом графика; видите [1] за детаље

en: draw ASCII art tree
sr: исцртава АСКРИ стабло

en: don't draw ASCII art tree (default)
sr: не исцртава АСКРИ стабло (основно)

en: brief output
sr: кратак излаз

en: full output (default)
sr: пун излаз (основно)

en: additionally format output for use with GNU Emacs
sr: додатно форматира излаз за коришћење са Гну Емаксом

en: don't format output for Emacs (default)
sr: не форматира излаз за Емакс (основно)

en: don't print argument lists in function declarations
sr: не штампа спискове аргумената у објавама функције

en: print argument lists in function declarations (default)
sr: штампа спискове аргумената у објавама функције (основно)

en: don't print symbol names in declaration strings
sr: не штампа називе симбола у објавама ниски

en: print symbol names in declaration strings (default)
sr: штампа називе симбола у објавама ниски (основно)

en: assume main function to be called NAME; multiple options are allowed
sr: Подразумева да главна функција бива звана НАЗИВ; више опција је дозвољено

en: there's no main function; print graphs for all functions in the program
sr: нема главне функције; исписује графике за све функције у програму

en: show only graphs leading from starting symbols to this function; multiple options are allowed
sr: приказује само графике који воде из почетних симбола ка овој функцији; више опција је дозвољено

en: Informational options:
sr: Обавештајне опције:

en: verbose error diagnostics
sr: опширна дијагностика грешке

en: disable verbose diagnostics (default)
sr: искључује опширну дијагностику (основно)

en: set debugging level
sr: поставља ниво прочишћавања

en: give this help list
sr: приказује овај списак помоћи

en: %s: no symbol type supplied
sr: %s: није достављена врста симбола

en: unknown symbol type: %s
sr: непозната врста симбола: %s

en: level indent string is too long
sr: ниска нивоа увлачења је предуга

en: level-indent syntax
sr: синтакса нивоа увлачења

en: unknown level indent option: %s
sr: непозната опција нивоа увлачења: %s

en: References:
sr: Упуте:

en: %s: No such output driver
sr: %s: Не постоји такав излазни управљачки програм

en: Unknown symbol class: %c
sr: Непознат разред симбола: %c

en: [FILE]...
sr: [ДАТОТЕКА]...

en: Exiting
sr: Излазим

en: INTERNAL ERROR: %s: No such output driver
sr: УНУТРАШЊА ГРЕШКА: %s: Не постоји такав излазни управљачки програм

en: no input files
sr: нема улазне датотеке

en:  near
sr:  близу

en: INTERNAL ERROR: cannot return token to stream
sr: УНУТРАШЊА ГРЕШКА: не могу да вратим симбол у ток

en: unrecognized definition
sr: непозната одредница

en: unexpected end of file in declaration
sr: неочекивани крај датотеке у објави

en: unexpected end of file in expression
sr: неочекивани крај датотеке у изразу

en: expected `;'
sr: очекивах „;“

en: missing `;' after struct declaration
sr: недостаје „;“ након објаве структуре

en: unexpected end of file in initializer list
sr: неочекивани крај датотеке у списку покретача

en: unexpected end of file in struct
sr: неочекивани крај датотеке у структури

en: unexpected end of file in function declaration
sr: неочекивани крај датотеке у објави функције

en: expected `)'
sr: очекивах „)“

en: unexpected token in parameter list
sr: неочекивани симбол у списку параметара

en: unexpected end of file in parameter list
sr: неочекивани крај датотеке у списку параметра

en: forced function body close
sr: присилно затварање тела функције

en: unexpected end of file in function body
sr: неочекивани крај датотеке у телу функције

en: %s/%d redefined
sr: %s/%d је поново одређено

en: %s redefined
sr: %s је поново одређено

en: this is the place of previous definition
sr: ово је место претходне одреднице

en: %s:%d: %s/%d defined to %s
sr: %s:%d: %s/%d је одређено у %s

en: %s:%d: type %s
sr: %s:%d: врста %s

en: cannot open file `%s'
sr: не могу да отворим датотеку „%s“

en: --format=posix is not compatible with --emacs
sr: „--format=posix“ није сагласно са опцијом „--emacs“

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
sr: ARGP_HELP_FMT: %s вредност је мања од или једнака са %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
sr: %.*s: ARGP_HELP_FMT параметар захтева вредност

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
sr: %.*s: Непознат ARGP_HELP_FMT параметар

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
sr: Ђубре у ARGP_HELP_FMT: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
sr: Обавезни или опционални аргументи за дуге опције су такође обавезни или опционални за све одговарајуће кратке опције.

en: Usage:
sr: Употреба:

en:   or:
sr:   или:

en:  [OPTION...]
sr:  [ОПЦИЈА...]

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
sr: Покушајте „%s --help“ или „%s --usage“ за више информација.

en: Report bugs to %s.
sr: Грешке пријавите на %s.

en: Unknown system error
sr: Непозната системска грешка

en: give a short usage message
sr: приказује кратку поруку коришћења

en: set the program name
sr: поставља назив програма

en: SECS
sr: СЕКУНДИ

en: hang for SECS seconds (default 3600)
sr: стаје за СЕКУНДЕ секунде (основно је 3600)

en: print program version
sr: исписује издање програма

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
sr: (ГРЕШКА ПРОГРАМА) Није познато издање!?

en: %s: Too many arguments
sr: %s: Превише аргумената

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
sr: (ГРЕШКА ПРОГРАМА) Опција треба да буде препозната!?

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна; могућности:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
sr: %s: непозната опција „%s%s“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%s%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%s%s' requires an argument
sr: %s: опција „%s%s“ захтева аргумент

en: %s: invalid option -- '%c'
sr: %s: неисправна опција —— „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sr: %s: опција захтева аргумент —— „%c“

en: memory exhausted
sr: меморија је потрошена

en: Packaged by %s (%s)
sr: Запаковао %s (%s)

en: Packaged by %s
sr: Запаковао %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
sr: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sr: Дозвола ОЈЛи3+: Гну ОЈЛ издање 3 или новије <%s>.
    Ово је слободан софтвер: можете да га мењате и расподељујете.
    Нема НИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ, у складу са законом.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
sr: Написао је %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
sr: Написали су %s и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s.
    и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s.
    %s и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s.
    %s, %s и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s.
    %s, %s, %s и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s.
    %s, %s, %s, %s.
    и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s.
    %s, %s, %s, %s.
    %s и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
sr: Написали су %s, %s, %s.
    %s, %s, %s, %s.
    %s, %s и други.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
sr: Грешке пријавите на: %s

en: Report %s bugs to: %s
sr: Грешке програма „%s“ пријавите на: %s

en: %s home page: <%s>
sr: Матична страница „%s“: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
sr: Општа помоћ при коришћењу Гну софтвера: <%s>
