doodle-0.7.0 - en to sr translation catalogue (108 entries)

en: consider strings to match if DISTANCE letters are different
sr: разматра ниске за поређење ако су РАСТОЈАЊА слова различита

en: build database (default is to search)
sr: гради базу података (основно је да тражи)

en: use location FILENAME to store doodle database
sr: користи НАЗИВ ДАТОТЕКЕ места за складиштење базе података жврљотине

en: for each matching file, print the extracted keywords
sr: за сваку поређену датотеку, исписује извучене кључне речи

en: add the filename to the list of keywords (use when building database)
sr: додаје назив датотеке у списак кључних речи (користи када изграђује базу података)

en: print this help page
sr: исписује страницу ове помоћи

en: be case-insensitive (use when searching)
sr: биће неосетљив на величину слова (користи приликом тражења)

en: load an extractor plugin named LIBRARY
sr: учитава прикључак извлчивача под називом БИБЛОТЕКА

en: log keywords to a file named FILENAME
sr: записује кључне речи у датотеку НАЗИВ ДАТОТЕКЕ

en: do not load default set of extractor plugins
sr: не учитава основни скуп прикључака извлачивача

en: set the memory limit to SIZE MB (for the tree).
sr: подешава ограничење меморије на ВЕЛИЧИНУ МВ (за стабло).

en: print suffix tree (for debugging)
sr: исписује стабло суфикса (за уклањање грешака)

en: exclude given paths from building or searching
sr: искључује дате путање из изградње или претраге

en: print the version number
sr: исписује број издања

en: be verbose
sr: даје опширнији испис

en: doodle [OPTIONS] ([FILENAMES]*|[KEYWORDS]*)
sr: doodle [ОПЦИЈЕ] ([НАЗИВИ ДАТОТЕКА]*|[КЉУЧНЕ РЕЧИ]*)

en: Index and search meta-data of files.
sr: Индексира и тражи метаподатке датотека.

en: Pruned: %s
sr: Упрошћено: %s

en: Call to '%s' for file '%s' failed: %s
sr: Позив за „%s“ за датотеку „%s“ није успео: %s

en: Processing '%s'
sr: Обрађујем „%s“

en: No database specified.  Aborting.
sr: Није наведена база података.  Прекидам.

en: '%s' is an invalid database filename (has a colon) for building database (option '%s').
sr: „%s“ је неисправан назив базе података (садржи двотачку) за изградњу базе података (опција „%s“).

en: Could not open '%s' for logging: %s.
sr: Не могу да отворим „%s“ за записивање: %s.

en: Indexing '%s'
sr: Индексирам „%s“

en: Keywords for matching file '%s':
sr: Кључне речи за поређење датотеке „%s“:

en: No database specified. Aborting.
sr: Није наведена база података. Прекидам.

en: Call to '%s' for file '%s' failed: %s.
sr: Позив за „%s“ за датотеку „%s“ није успео: %s.

en: Searching for '%s':
sr: Тражим „%s“:

en: Warning: search string is longer than %d characters, search will not work.
sr: Упозорење: ниска претраге је дужа од %d знака, претрага неће радити.

en: Warning: search string is longer than %d characters, search may not work properly.
sr: Упозорење: ниска претраге је дужа од %d знака, претрага можда неће радити исправно.

en: 	Not found!
sr:         Нисам пронашао!

en: You must pass a number to the '%s' option.
sr: Морате да проследите број опцији „%s“.

en: The options '%s' and '%s' cannot be used together!
sr: Опције „%s“ и „%s“ не могу бити коришћене заједно!

en: Specified memory limit is too high.
sr: Наведено ограничење меморије је превелико.

en: Version %s
sr: Издање %s

en: Use '--help' to get a list of options.
sr: Употребите „--help“ за списак опција.

en: Invoke with filenames or directories to index!
sr: Призовите са називима датотека или директоријима за индексирање!

en: Invoke with query terms to search for!
sr: Призовите са појмовима упита да их потражите!

en: run in debug mode, do not daemonize
sr: ради у режиму уклањања грешака, не као демон

en: add the filename to the list of keywords
sr: додаје назив датотеке у списак кључних речи

en: log activity to a file named FILENAME
sr: записује активности у датотеку НАЗИВ ДАТОТЕКЕ

en: doodled [OPTIONS] [FILENAMES]
sr: doodled [ОПЦИЈЕ] [НАЗИВИ ДАТОТЕКА]

en: Continuously index files in the background.
sr: Непрекидно индексира датотеке у позадини.

en: Event processing thread created.
sr: Направљена је нит обраде догађаја.

en: Call to '%s' failed: %s
sr: Позив „%s“ није успео: %s

en: Will monitor directory '%s' for changes.
sr: Надгледаће директоријум „%s“ за променама.

en: Processing file '%s'.
sr: Обрађујем датотеку „%s“

en: Main worker thread created.
sr: Направљена је нит главног радника.

en: Failed to spawn event processing thread.
sr: Нисам успео да изродим нит обраде догађаја.

en: Registering with FAM for file system events.
sr: Записујем ФАМ-ом догађаје система датотека.

en: doodled startup complete.  Now waiting for FAM events.
sr: Обављено је покретање жврљотине.  Сада чекам на ФАМ догађаје.

en: Error disconnecting from fam.
sr: Грешка прекидања везе са фам-а.

en: Failed to connect to fam.  Aborting.
sr: Нисам успео да се повежем на фам.  Прекидам.

en: Failed to create worker thread: %s
sr: Нисам успео да направим радникову нит: %s

en: doodled is shutting down.
sr: жврљотина се гаси.

en: No files exist that doodled would monitor for changes.  Exiting.
sr: Не постоје датотеке које ће жврљотина да надгледа за изменама.  Излазим.

en: Cancelling fam monitor '%s'.
sr: Отказујем фам надгледање „%s“.

en: Unloading libextractor plugins.
sr: Истоварујем прикључке библиотеке извлачивача.

en: Invoke with filenames or directories to monitor!
sr: Призовите са називима датотека или директоријима за надгледање!

en: Assertion failed at %s:%d.
sr: Потврђивање није успело на %s:%d.

en: Scanning '%s'
sr: Претражујем „%s“

en: Access to directory '%s' was denied.
sr: Приступ директоријуму „%s“ је забрањен.

en: %s: option `%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s“ је нејасна

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „--%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%c%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option `%s' requires an argument
sr: %s: опција „%s“ захтева аргумент

en: %s: unrecognized option `--%s'
sr: %s: непозната опција „--%s“

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sr: %s: непозната опција „%c%s“

en: %s: illegal option -- %c
sr: %s: недозвољена опција -- %c

en: %s: invalid option -- %c
sr: %s: погрешна опција -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
sr: %s: опција захтева аргумент -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sr: %s: опција „-W %s“ је нејасна

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „-W %s“ не дозвољава аргумент

en: FATAL: MALLOC called with size 0!
sr: КОБНО: „MALLOC“ је позвана величином 0!

en: FATAL: MALLOC called with size < 0!
sr: КОБНО: „MALLOC“ је позвана величином < 0!

en: FATAL: %s
sr: КОБНО: %s

en: FATAL: STRDUP called with str NULL!
sr: КОБНО: „STRDUP“ је позвана са стр „NULL“!

en: FATAL: can not allocate %u * %d elements (number too large) at %s:%d.
sr: КОБНО: не могу да доделим %u * %d елемената (број је превелик) на %s:%d.

en: Usage: %s
    %s
sr: Употреба: %s
    %s

en: Arguments mandatory for long options are also mandatory for short options.
sr: Аргументи обавезни за дуге опције су такође обавезни за кратке опције.

en: Loading default set of libextractor plugins.
sr: Учитавам основни скуп прикључака библиотеке извлачивача.

en: Loading libextractor plugins: '%s'
sr: Утоварујем прикључке библиотеке извлачивача: „%s“

en: Short read at offset %llu (attempted to read %llu bytes).
sr: Кратко читање на померају %llu (покушах да прочитам %llu бајта).

en: '%s' failed: %s
sr: „%s“ није успело: %s

en: Short write at offset %llu (wanted to write %llu bytes).
sr: Кратко писање на померају %llu (покушах да упишем %llu бајта).

en: Assertion failed at %s:%d.
    Database format error!
sr: Потврђивање није успело на %s:%d.
    Грешка формата базе података!

en: Memory limit (%u bytes) hit, serializing some data.
sr: Ограничење меморије (%u бајта) је достигнуто, серијализујем неке податке.

en: Reduced memory consumption for suffix tree to %u bytes.
sr: Смањена потрошња меморије за стабло суфикса на %u бајта.

en: Assertion failed at %s:%d: %llu > %llu or %llu > %llu.
sr: Потврђивање није успело на %s:%d: %llu > %llu или %llu > %llu.

en: Assertion failed at %s:%d: %llu > %llu.
sr: Потврђивање није успело на %s:%d: %llu > %llu

en: Could not open '%s': %s
sr: Не могу да отворим „%s“: %s

en: Could not lock database '%s': %s
sr: Не могу да закључам базу података „%s“: %s

en: Database file '%s' is from incomplete database build.  I will remove it and rebuild the database.
sr: Датотека базе података „%s“ је из недовршене изградње базе података. Уклонићу је и поново изградити базу података.

en: Could not unlink '%s': %s
sr: Не могу да развежем „%s“: %s

en: Database file '%s' has wrong magic code.
sr: Датотека базе података „%s“ има погрешан магични код.

en: Error reading database '%s' at %s.%d.
sr: Грешка читања базе података „%s“ при %s.%d.

en: Database '%s' does not exist.
sr: База података „%s“ не постоји.

en: Error creating database '%s' at %s:%d: %s
sr: Грешка стварања базе података „%s“ при %s.%d: %s

en: Could not open temporary file '%s': %s
sr: Не могу да отворим привремену датотеку „%s“: %s

en: Writing doodle database to temporary file '%s'.
sr: Записујем базу података жврљотине у привремену датотеку „%s“.

en: Could not remove old database '%s': %s
sr: Не могу да уклоним стару базу података „%s“: %s

en: Could not rename temporary file '%s' to '%s: %s
sr: Не могу да да преименујем привремену датотеку „%s“ у „%s“: %s

en: Assertion failed at %s:%d!
sr: Потврђивање није успело на %s:%d!

en: Adding keyword '%s' for file '%s'.
sr: Додајем кључну реч „%s“ за датотеку „%s“.

en: Removing the keywords for file '%s'.
sr: Уклањам кључне речи за датотеку „%s“.

en: Scanning filesystem in order to remove obsolete entries from existing database.
sr: Прегледам систем датотека да бих уклонио застареле уносе из постојеће базе података.

en: File '%s' could not be accessed: %s. Removing file from index.
sr: Датотеци „%s“ се не може приступити: %s. Уклањам је из индекса.

en: File '%s' is not a regular file. Removing file from index.
sr: Датотека „%s“ није редовна датотека. Уклањам је из индекса.
