findutils 4.2.6 - en to sr translation catalogue (117 entries)

en: invalid argument %s for %s
sr: неисправан аргумент %s за %s

en: ambiguous argument %s for %s
sr: неједнозначан аргумент %s за %s

note: We try to put synonyms on the same line.  The assumption is that synonyms follow each other
en: Valid arguments are:
sr: Допуштени аргументи су:

en: Unknown system error
sr: Непозната системска грешка

en: %s: option `%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s“ је неједнозначна

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „--%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%c%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option `%s' requires an argument
sr: %s: опција „%s“ захтева аргумент

en: %s: unrecognized option `--%s'
sr: %s: непозната опција „--%s“

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sr: %s: непозната опција „%c%s“

en: %s: illegal option -- %c
sr: %s: неисправна опција — %c

en: %s: invalid option -- %c
sr: %s: недозвољена опција — %c

en: %s: option requires an argument -- %c
sr: %s: опција захтева аргумент — %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sr: %s: опција „-W %s“ је неједнозначна

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „-W %s“ не дозвољава аргумент

en: block size
sr: величина блока

note: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  If the catalog has no translation, locale_quoting_style quotes `like this', and clocale_quoting_style quotes "like this". For exam
en: `
sr: „

en: '
sr: “

en: Success
sr: Успех

en: No match
sr: Нема поклапања

en: Invalid regular expression
sr: Неисправан регуларни израз

en: Invalid collation character
sr: Неисправни знак за ређање

en: Invalid character class name
sr: Неисправно име класе знака

en: Trailing backslash
sr: Пратећа обрнута коса црта

en: Invalid back reference
sr: Неисправно позивање

en: Unmatched [ or [^
sr: Неупарени [ или [^

en: Unmatched ( or \(
sr: Неупарени ( или \(

en: Unmatched \{
sr: Неупарени \{

en: Invalid content of \{\}
sr: Неисправан садржај \{\}

en: Invalid range end
sr: Неисправан крај опсега

en: Memory exhausted
sr: Меморија истрошена

en: Invalid preceding regular expression
sr: Неисправан претходни регуларни израз

en: Premature end of regular expression
sr: Превремен крај регуларног израза

en: Regular expression too big
sr: Регуларни израз превелик

en: Unmatched ) or \)
sr: Неупарени ) или \)

en: No previous regular expression
sr: Нема претходног регуларног израза

en: ^[yY]
sr: ^[yYдДdD]

en: ^[nN]
sr: ^[nNнН]

en: oops -- invalid default insertion of and!
sr: упс — неисправно подразумевано уметање „и“!

en: Usage: %s [-H] [-L] [-P] [path...] [expression]
sr: Употреба: %s [-H] [-L] [-P] [путања...] [израз]

en: The environment variable FIND_BLOCK_SIZE is not supported, the only thing that affects the block size is the POSIXLY_CORRECT environment variable
sr: Променљива окружења FIND_BLOCK_SIZE није подржана, једина ствар која утиче на величину блока је променљива окружења POSIXLY_CORRECT

en: paths must precede expression
sr: путање морају претходити изразу

note: Command line option not recognized
en: invalid predicate `%s'
sr: неисправан предикат „%s“

note: Command line option requires an argument
en: missing argument to `%s'
sr: недостаје аргумент за „%s“

en: invalid argument `%s' to `%s'
sr: неисправан аргумент „%s“ за „%s“

en: Predicate List:
sr: Списак предиката:

en: unexpected extra predicate
sr: неочекивани допунски предикат

en: Eval Tree:
sr: Стабло вредновања:

en: Optimized Eval Tree:
sr: Оптимизовано стабло вредновања:

en: cannot get current directory
sr: не могу да сазнам текући директоријум

en: Filesystem %s has recently been unmounted.
sr: Систем датотека %s је недавно искључен.

en: Filesystem %s has recently been mounted.
sr: Систем датотека %s је недавно прикључен.

en: %s%s changed during execution of %s (old device number %ld, new device number %ld, filesystem type is %s) [ref %ld]
sr: %s%s је измењен при извршавању %s (стари број уређаја %ld, нови број %ld, врста система датотека је %s) [реф %ld]

en: %s%s changed during execution of %s (old inode number %ld, new inode number %ld, filesystem type is %s) [ref %ld]
sr: %s%s је измењен при извршавању %s (стари број чвора %ld, нови број %ld, врста система датотека је %s) [реф %ld]

en: virtual memory exhausted
sr: виртуелна меморија истрошена

en: error in %s: %s
sr: грешка у %s: %s

en: unknown
sr: непознато

en: warning: you have specified the %s option after a non-option argument %s, but options are not positional (%s affects tests specified before it as well as those specified after it).  Please specify options before other arguments.
sr: упозорење: навели сте опцију %s након аргумента %s који није опција, а опције не зависе од положаја (%s утиче на провере наведене пре њега као и после њега).  Наведите опције пре осталих аргумената.

en: warning: the -d option is deprecated; please use -depth instead, because the latter is a POSIX-compliant feature.
sr: упозорење: опција -d је застарела; уместо ње користите -depth, пошто је ова друга у сагласности са POSIX-ом.

en: Usage: %s [path...] [expression]
sr: Употреба: %s [путања...] [израз]

en: default path is the current directory; default expression is -print
    expression may consist of:
    operators (decreasing precedence; -and is implicit where no others are given):
          ( EXPR ) ! EXPR -not EXPR EXPR1 -a EXPR2 EXPR1 -and EXPR2
sr: подразумевана путања је текући директоријум; подразумевани израз је -print
    израз се може састојати од:
    оператора (према опадајућем првенству; -and је имплицитно када није дат неки други):
          ( ИЗРАЗ ) ! ИЗРАЗ -not ИЗРАЗ ИЗРАЗ1 -a ИЗРАЗ2 ИЗРАЗ1 -and ИЗРАЗ2

en:       EXPR1 -o EXPR2 EXPR1 -or EXPR2 EXPR1 , EXPR2
    positional options (always true): -daystart -follow
    normal options (always true, specified before other expressions): -depth
          --help -maxdepth LEVELS -mindepth LEVELS -mount -noleaf --version -xdev
          -ignore_readdir_race -noignore_readdir_race
    tests (N can be +N or -N or N): -amin N -anewer FILE -atime N -cmin N
sr:       ИЗРАЗ1 -o ИЗРАЗ2 ИЗРАЗ1 -or ИЗРАЗ2 ИЗРАЗ1 , ИЗРАЗ2
    опције (увек тачне): -daystart -depth -follow --help
          -maxdepth НИВОА -mindepth НИВОА -mount -noleaf --version -xdev
    провере (N може бити +N, -N или N): -amin N -anewer ДАТОТЕКА -atime N -cmin N

en:       -cnewer FILE -ctime N -empty -false -fstype TYPE -gid N -group NAME
          -ilname PATTERN -iname PATTERN -inum N -iwholename PATTERN -iregex PATTERN
          -links N -lname PATTERN -mmin N -mtime N -name PATTERN -newer FILE
sr:       -cnewer ДАТОТЕКА -ctime N -empty -false -fstype ВРСТА -gid N -group ИМЕ
          -ilname ШАБЛОН -iname ШАБЛОН -inum N -iwholename ШАБЛОН -iregex ШАБЛОН
          -links N -lname ШАБЛОН -mmin N -mtime N -name ШАБЛОН -newer ДАТОТЕКА

en:       -nouser -nogroup -path PATTERN -perm [+-]MODE -regex PATTERN
          -wholename PATTERN -size N[bcwkMG] -true -type [bcdpflsD] -uid N
          -used N -user NAME -xtype [bcdpfls]
sr:       -nouser -nogroup -path ШАБЛОН -perm [+-]МОД -regex ШАБЛОН
          -wholename ШАБЛОН -size N[bckwMG] -true -type [bcdpfls] -uid N
          -used N -user ИМЕ -xtype [bcdpfls]

en: actions: -exec COMMAND ; -fprint FILE -fprint0 FILE -fprintf FILE FORMAT
          -fls FILE -ok COMMAND ; -print -print0 -printf FORMAT -prune -ls -delete
          -quit
sr: акције: -exec НАРЕДБА ; -fprint ДАТОТЕКА -fprint0 ДАТОТЕКА 
            -fprintf ДАТОТЕКА ФОРМАТ -ok НАРЕДБА ; -print -print0 -printf ФОРМАТ 
            -prune -ls -delete -quit

en: Report (and track progress on fixing) bugs via the findutils bug-reporting
    page at http://savannah.gnu.org/ or, if you have no web access, by sending
    email to <bug-findutils@gnu.org>.
sr: Пријавите (и пратите напредак у исправљању) грешке путем стране за пријаву
    findutils грешака на http://savannah.gnu.org/ или, ако немате приступ вебу,
    слањем е-писма на <bug-findutils@gnu.org>.

en: sanity check of the fnmatch() library function failed.
sr: провера разумности функције fnmatch() библиотеке неуспешна.

en: warning: the predicate -ipath is deprecated; please use -iwholename instead.
sr: упозорење: предикат -ipath је застарео; уместо њега користите -iwholename.

en: invalid mode `%s'
sr: неисправан режим „%s“

en: invalid null argument to -size
sr: неисправан нула-аргумент за -size

en: invalid -size type `%c'
sr: неисправна врста „%c“ за -size

en: GNU find version %s
sr: ГНУ find издање %s

en: warning: unrecognized escape `\%c'
sr: упозорење: непознато истицање „\%c“

note: An unrecognized % escape.  Print the char after the %.
en: warning: unrecognized format directive `%%%c'
sr: упозорење: непозната директива форматирања „%%%c“

en: inserting %s
sr: умећем %s

en:     type: %s    %s
sr:     врста: %s    %s

en: cannot fork
sr: не могу да расцепим

en: error waiting for %s
sr: грешка при чекању %s

en: %s terminated by signal %d
sr: %s окончан сигналом %d

en: left:
sr: лево:

en: right:
sr: десно:

en: invalid expression
sr: неисправан израз

en: oops -- invalid expression type!
sr: упс — неисправна врста израза!

note: Normalized tree.
en: Normalized Eval Tree:
sr: Нормализовано стабло вредновања:

en: Usage: %s [--version | --help]
    or     %s most_common_bigrams < file-list > locate-database
sr: Употреба: %s [--version | --help]
    или       %s најчешћи_биграми < списак-датотека > locate-база

en: 
    Report bugs to <bug-findutils@gnu.org>.
sr: 
    Пријавите грешке на <bug-findutils@gnu.org>.

en: GNU findutils version %s
sr: ГНУ findutils издање %s

note: Printable name of units used in WARN_SECONDS
en: days
sr: дана

note: For example: warning: database `fred' is more than 8 days old
en: warning: database `%s' is more than %d %s old
sr: упозорење: база „%s“ је стара више од %d %s

note: This should not happen generally , but since we're * reading in data which is outside our control, we * cannot prevent it.
en: locate database `%s' is corrupt or invalid
sr: locate база „%s“ је покварена или неисправна

en: Usage: %s [-d path | --database=path] [-e | --existing]
          [-i | --ignore-case] [--wholepath] [--basename] [--limit=N | -l N]
          [--version] [--help] pattern...
sr: Употреба: %s [-d путања | --database=путања] [-e | --existing]
          [-i | --ignore-case] [--wholepath] [--basename] [--limit=N | -l N]
          [--version] [--help] шаблон...

en: warning: locate database path `%s' contains a leading colon, which is not a valid database name
sr: упозорење: путања locate базе „%s“ садржи водећу двотачку, што није исправно име базе

en: warning: locate database path `%s' contains a trailing colon, which is not a valid database name
sr: упозорење: путања locate базе „%s“ садржи завршну двотачку, што није исправно име базе

en: GNU locate version %s
sr: ГНУ locate издање %s

en: argument to --limit
sr: аргумент за --limit

en: environment is too large for exec
sr: окружење је превелико за извршење

en: GNU xargs version %s
sr: ГНУ xargs издање %s

en: Reducing arg_max (%ld) to arg_size (%ld)
sr: Умањујем arg_max (%ld) на arg_size (%ld)

en: Your environment variables take up %ld bytes
sr: Ваше променљиве окружења заузимају %ld бајтова

en: POSIX lower and upper limits on argument length: %ld, %ld
sr: Горње и доње POSIX границе за дужину аргумента: %ld, %ld

en: Maximum length of command we could actually use: %ld
sr: Највећа дужина наредбе коју заправо можемо користити: %ld

en: Size of command buffer we are actually using: %ld
sr: Величина бафера наредби који заправо користимо: %ld

note: I suspect that this can never happen now, because append_char_to_buf() * should only be called wen replace_pat is true.
en: argument line too long
sr: ред аргумената предугачак

en: unmatched %s quote; by default quotes are special to xargs unless you use the -0 option
sr: неупарен наводник %s; уобичајено су наводници нарочити за xargs осим ако користите опцију -0

en: double
sr: двоструки

en: single
sr: једноструки

en: command too long
sr: наредба предугачка

en: can not fit single argument within argument list size limit
sr: не могу да углавим један аргумент у ограничење величине списка аргумената

en: argument list too long
sr: списак аргумената предугачак

en: error waiting for child process
sr: грешка при чекању на подређени процес

en: %s: exited with status 255; aborting
sr: %s: завршио са стањем 255; обустављам

en: %s: stopped by signal %d
sr: %s: заустављен сигналом %d

en: %s: terminated by signal %d
sr: %s: окончан сигналом %d

en: %s: invalid number for -%c option
sr: %s: неисправан број за опцију -%c

en: %s: value for -%c option should be >= %ld
sr: %s: вредност за опцију -%c мора бити >= %ld

en: %s: value for -%c option should be < %ld
sr: %s: вредност за опцију -%c мора бити < %ld

en: Usage: %s [-0prtx] [-e[eof-str]] [-i[replace-str]] [-l[max-lines]]
           [-n max-args] [-s max-chars] [-P max-procs] [--null] [--eof[=eof-str]]
           [--replace[=replace-str]] [--max-lines[=max-lines]] [--interactive]
           [--max-chars=max-chars] [--verbose] [--exit] [--max-procs=max-procs]
           [--max-args=max-args] [--no-run-if-empty] [--version] [--help]
           [command [initial-arguments]]
sr: Употреба: %s [-0prtx] [-e[ниска-краја]] [-i[ниска-замене]] [-l[макс-редова]]
           [-n макс-арг] [-s макс-знакова] [-P макс-проц] [--null] 
           [--eof[=ниска-краја]] [--replace[=ниска-замене]] 
           [--max-lines[=макс-редова]] [--interactive] [--max-chars=макс-знакова] 
           [--verbose] [--exit] [--max-procs=макс-проц] [--max-args=макс-арг] 
           [--no-run-if-empty] [--version] [--help] [command [почетни-аргументи]]
