gettext-runtime 0.13-pre1 - en to sr translation catalogue (39 entries)

en: write error
sr: грешка при упису

en: Unknown system error
sr: Непозната системска грешка

en: %s: option `%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s“ није једнозначна

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „--%s“ не дозвољава аргументе

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%c%s“ не дозвољава аргументе

en: %s: option `%s' requires an argument
sr: %s: опција „%s“ захтева аргумент

en: %s: unrecognized option `--%s'
sr: %s: непозната опција „--%s“

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sr: %s: непозната опција „%c%s“

en: %s: illegal option -- %c
sr: %s: неисправна опција %c

en: %s: invalid option -- %c
sr: %s: неисправна опција -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
sr: %s: опција захтева аргумент -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sr: %s: опција „-W %s“ није једнозначна

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „-W %s“ не дозвољава аргумент

en: memory exhausted
sr: меморија исцрпљена

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sr: Сва права задржана © %s Free Software Foundation, Inc.
    Ово је слободан софтвер; погледајте изворни код за услове умножавања. НЕМА
    гаранције; чак ни за употребљивост или одређену намену.

en: Written by %s.
sr: Написао је %s.

en: too many arguments
sr: превише аргумената

en: missing arguments
sr: недостају аргументи

en: Try `%s --help' for more information.
sr: Пробајте „%s --help“ за више података.

en: Usage: %s [OPTION] [SHELL-FORMAT]
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА] [ФОРМАТ-ЉУСКЕ]

en: Substitutes the values of environment variables.
sr: Замењује вредности променљивих из окружења.

en: Operation mode:
sr: Начин рада:

en:   -v, --variables             output the variables occurring in SHELL-FORMAT
sr:   -v, --variables             исписује променљиве из ФОРМАТ-ЉУСКЕ

en: Informative output:
sr: Обавештајни излаз:

en:   -h, --help                  display this help and exit
sr:   -h, --help                  прикажи ову помоћ и изађи

en:   -V, --version               output version information and exit
sr:   -V, --version               испиши податке о издању и изађи

en: In normal operation mode, standard input is copied to standard output,
    with references to environment variables of the form $VARIABLE or ${VARIABLE}
    being replaced with the corresponding values.  If a SHELL-FORMAT is given,
    only those environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT are
    substituted; otherwise all environment variables references occurring in
    standard input are substituted.
sr: При обичном раду, стандардни улаз се копира на стандардни излаз, уз замену
    променљивих из окружења облика $ПРОМЕНЉИВА или ${ПРОМЕНЉИВА} одговарајућим
    вредностима. Ако је дат ФОРМАТ-ЉУСКЕ, само оне променљиве које су у њему
    наведене се замењују; иначе, све променљиве окружења наведене у стандардном
    улазу се замењују.

en: When --variables is used, standard input is ignored, and the output consists
    of the environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT, one per line.
sr: Када се користи --variables, занемарује се стандардни улаз, а излаз се састоји 
    из променљивих окружења које се помињу у ФОРМАТ-ЉУСКЕ, једна променљива по реду.

en: Report bugs to <bug-gnu-gettext@gnu.org>.
sr: Пријавите грешке на <bug-gnu-gettext@gnu.org>.

en: error while reading "%s"
sr: грешка при читању „%s“

en: standard input
sr: стандардни улаз

en: Usage: %s [OPTION] [[TEXTDOMAIN] MSGID]
    or:    %s [OPTION] -s [MSGID]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА] [[ДОМЕН ТЕКСТА] MSGID]
    или:      %s [ОПЦИЈА] -s [MSGID]...

en: Display native language translation of a textual message.
sr: Прикажи превод текстуалне поруке у природном језику.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated messages from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -n                        suppress trailing newline
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN] MSGID        retrieve translated message corresponding
                                to MSGID from TEXTDOMAIN
sr:   -d, --domain=ДОМЕНТЕКСТА  користи преведене поруке из ДОМЕНТЕКСТА
      -e                        укључи употребу неких нарочитих низова
      -E                        (занемарено ради сагласности)
      -h, --help                прикажи ову помоћ па изађи
      -n                        одбаци пратећи знак за нови ред
      -V, --version             прикажи податке о издању па изађи
      [ДОМЕНТЕКСТА] MSGID       користи преведену поруку за MSGID из 
                                ДОМЕНТЕКСТА

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    When used with the -s option the program behaves like the `echo' command.
    But it does not simply copy its arguments to stdout.  Instead those messages
    found in the selected catalog are translated.
    Standard search directory: %s
sr: Уколико није дат параметар ДОМЕНТЕКСТА, домен се одређује на основу 
    променљиве окружења TEXTDOMAIN.  Уколико не може да нађе каталог порука 
    у обичном директоријуму, други директоријум се може навести помоћу 
    променљиве окружења TEXTDOMAINDIR.
    Када се користи уз опцију -s, програм се понаша као „echo“ наредба.
    Међутим, он не пребацује само своје аргументе на излаз. Уместо тога, поруке 
    које постоје у изабраном каталогу се преводе.
    Уобичајени директоријум за тражење: %s

en: Usage: %s [OPTION] [TEXTDOMAIN] MSGID MSGID-PLURAL COUNT
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА] [ДОМЕНТЕКСТА] MSGID MSGID-МНОЖИНА БРОЈ

en: Display native language translation of a textual message whose grammatical
    form depends on a number.
sr: Прикажи превод у природном језику за текстуалну поруку чији 
    облик зависи од броја.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN]              retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      MSGID MSGID-PLURAL        translate MSGID (singular) / MSGID-PLURAL (plural)
      COUNT                     choose singular/plural form based on this value
sr:   -d, --domain=ДОМЕНТЕКСТА  користи преведене поруке из ДОМЕНТЕКСТА
      -e                        укључи употребу неких нарочитих низова
      -E                        (занемарено ради сагласности)
      -h, --help                прикажи ову помоћ па изађи
      -n                        одбаци пратећи знак за нови ред
      -V, --version             прикажи податке о издању па изађи
      [ДОМЕНТЕКСТА]             користи преведену поруку из ДОМЕНТЕКСТА
      MSGID MSGID-МНОЖИНА       преведи облик једнине/множине
      БРОЈ                      изабери облик једнине/множине према овој вредности

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    Standard search directory: %s
sr: Уколико није дат параметар ДОМЕНТЕКСТА, домен се одређује на основу 
    променљиве окружења TEXTDOMAIN.  Уколико не може да нађе каталог порука 
    у обичном директоријуму, други директоријум се може навести помоћу 
    променљиве окружења TEXTDOMAINDIR.
    Уобичајени директоријум за тражење: %s
