gphoto2-2.5.28 - en to sr translation catalogue (340 entries)

en: Number of files in folder '%s': %i
sr: Број датотека у фасцикли „%s“: %i

en: There is %d folder in folder '%s'.
     | There are %d folders in folder '%s'.
sr[0]: %d фасцикла је у фасцикли „%s“.
sr[1]: %d фасцикле су у фасцикли „%s“.
sr[2]: %d фасцикли је у фасцикли „%s“.

en: There is no file in folder '%s'.
sr: Нема датотека у фасцикли „%s“.

en: There is %d file in folder '%s'.
     | There are %d files in folder '%s'.
sr[0]: %d датотека је у фасцикли „%s“.
sr[1]: %d датотеке су у фасцикли „%s“.
sr[2]: %d датотека је у фасцикли „%s“.

en: Information on file '%s' (folder '%s'):
sr: Подаци о датотеци „%s“ (фасцикла „%s“):

en: File:
sr: Датотека:

en:   None available.
sr:   Ништа није доступно.

en:   Mime type:   '%s'
sr:   МИМЕ врста:  „%s“

en:   Width:       %i pixel(s)
sr:   Ширина:      %i пиксел(а)

en:   Height:      %i pixel(s)
sr:   Висина:      %i пиксел(а)

en:   Downloaded:  %s
sr:   Преузето:    %s

en: yes
sr: да

en: no
sr: не

en:   Permissions:
sr:   Дозволе:

en: read/delete
sr: чита/брише

en: read
sr: чита

en: delete
sr: брише

en: none
sr: ништа

en:   Time:        %s
sr:   Време:       %s

en: Thumbnail:
sr: Сличица:

en: Audio data:
sr: Звучни записи:

en:   Mime type:  '%s'
sr:   МИМЕ врста: „%s“

en:   Downloaded: %s
sr:   Преузето:   %s

en: Could not parse EXIF data.
sr: Не могу да обрадим ЕКСИФ податке.

en: EXIF tags:
sr: ЕКСИФ ознаке:

en: Tag
sr: Ознака

en: Value
sr: Вредност

en: EXIF data contains a thumbnail (%i bytes).
sr: ЕКСИФ подаци садрже сличицу (%i бајта).

en: gphoto2 has been compiled without EXIF support.
sr: Гфото2 је преведен без ЕКСИФ подршке.

en: Number of supported cameras: %i
sr: Број подржаних фото-апарата: %i

en: Supported cameras:
sr: Подржани фото-апарати:

en: 	"%s" (TESTING)
sr: 	„%s“ (ПРОБНО)

en: 	"%s" (EXPERIMENTAL)
sr: 	„%s“ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО)

en: 	"%s"
sr: 	„%s“

en: Devices found: %i
sr: Нађених уређаја: %i

en: Path                             Description
    --------------------------------------------------------------
sr: Путања                           Опис
    --------------------------------------------------------------

en: Model
sr: Модел

en: Port
sr: Прикључник

en: Abilities for camera             : %s
sr: Могућности фото-апарата          : %s

en: Serial port support              : %s
sr: Подршка серијског прикључника    : %s

en: USB support                      : %s
sr: УСБ подршка                      : %s

en: Transfer speeds supported        :
sr: Подржане брзине преноса          :

en: Capture choices                  :
sr: Одабир снимања                   :

en:                                  : Image
sr:                                  : Слика

en:                                  : Video
sr:                                  : Видео

en:                                  : Audio
sr:                                  : Звук

en:                                  : Preview
sr:                                  : Преглед

en:                                  : Trigger Capture
sr:                                  : Окида снимање

en:                                  : Capture not supported by the driver
sr:                                  : Управљачки програм не подржава снимањ

en: Configuration support            : %s
sr: Подршка за подешавање            : %s

en: Delete selected files on camera  : %s
sr: Брише означене датотеке на апарату: %s

en: Delete all files on camera       : %s
sr: Брише све датотеке на апарату    : %s

en: File preview (thumbnail) support : %s
sr: Преглед датотека (сличице)       : %s

en: File upload support              : %s
sr: Подршка слања датотека           : %s

en: Ports must look like 'serial:/dev/ttyS0' or 'usb:', but '%s' is missing a colon so I am going to guess what you mean.
sr: Прикључници морају да изгледају као „serial:/dev/ttyS0“ или „usb:“, али „%s“ недостаје двотачка па ћу да нагађам шта сте мислили.

en: The port you specified ('%s') can not be found. Please specify one of the ports found by 'gphoto2 --list-ports' and make sure the spelling is correct (i.e. with prefix 'serial:' or 'usb:').
sr: Прикључник који сте навели („%s“) не може бити нађен. Наведите један од прикључника које сте нашли уз „gphoto2 --list-ports“ и побрините се да је редослед слова тачан (нпр. префикс „serial:“ или „usb:“).

en: About the camera driver:
sr: О управљачком програму фото-апарата:

en: Camera summary:
sr: Сажетак фото-апарата:

en: Camera manual:
sr: Упутство фото-апарата:

en: You can only specify speeds for serial ports.
sr: Можете да наведете само брзине серијских прикључника.

en: gphoto2 %s
    
    Copyright (c) 2000-%d Marcus Meissner and others
    
    gphoto2 comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law. You may
    redistribute copies of gphoto2 under the terms of the GNU General Public
    License. For more information about these matters, see the files named COPYING.
    
    This version of gphoto2 is using the following software versions and options:
sr: Гфото2 %s
    
    Ауторска права (c) 2000-%d Маркус Мајснер и други
    
    Гфото2 долази без ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ, колико је то законом допуштено. Можете
    расподељивати примерке Гфото2 под условима ГНУ Опште јавне лиценце. За
    подробније објашњење ових ствари погледајте датотеку „COPYING“.
    
    Ова верзија Гфото2 користи следеће опције и верзије софтвера:

en: Could not open 'movie.mjpg'.
sr: Не могу да отворим „movie.mjpg“.

en: Capturing preview frames as movie to '%s'. Press Ctrl-C to abort.
sr: Снимам кадрове прегледа као филм у „%s“. Притисните Ктрл-Ц да прекинете.

en: Capturing preview frames as movie to '%s' for %d seconds.
sr: Снимам кадрове прегледа као филм у „%s“ за %d секунде.

en: Capturing %d preview frames as movie to '%s'.
sr: Снимам %d кадра прегледа као филм у „%s“.

en: Movie capture error... Exiting.
sr: Грешка снимања филма... Излазим.

en: Movie capture error... Unhandled MIME type '%s'.
sr: Грешка снимања филма... Нерукована МИМЕ врста „%s“.

en: Ctrl-C pressed ... Exiting.
sr: Ктрл-Ц је притиснуто ... Излазим.

en: Movie capture finished (%d frames)
sr: Снимање филма је завршено (%d кадра)

en: Waiting for events from camera. Press Ctrl-C to abort.
sr: Чекам на догађаје са фото-апарата. Притисните Ктрл-Ц да прекинете.

en: Waiting for %d frames from the camera. Press Ctrl-C to abort.
sr: Чекам на %d кадра са фото-апарат. Притисните Ктрл-Ц да прекинете.

en: Waiting for %d milliseconds for events from camera. Press Ctrl-C to abort.
sr: Чекам на %d милисекунде на догађаје са фото-апарата. Притисните Ктрл-Ц да прекинете.

en: Waiting for %d seconds for events from camera. Press Ctrl-C to abort.
sr: Чекам на %d секунде на догађаје са фото-апарата. Притисните Ктрл-Ц да прекинете.

en: Waiting for %d events from camera. Press Ctrl-C to abort.
sr: Чекам на %d догађаја са фото-апарата. Притисните Ктрл-Ц да прекинете.

en: Waiting for '%s' event from camera. Press Ctrl-C to abort.
sr: Чекам на „%s“ догађај са фото-апарата. Притисните Ктрл-Ц да прекинете.

en: SIGUSR1 signal received, triggering capture!
sr: Примљен је сигнал „SIGUSR1“, окидам снимање!

en: SIGUSR2 signal received, stopping wait!
sr: Примљен је сигнал „SIGUSR2“, заустављам чекање!

en: event found, stopping wait!
sr: нашао сам догађај, заустављам чекање!

en: Could not set folder.
sr: Не могу да подесим фасциклу.

en: Could not get image.
sr: Не могу да добавим слику.

en: Buggy libcanon.so?
sr: „libcanon.so“ пун грешака?

en: Could not delete image.
sr: Не могу да обришем слику.

en: Getting storage information not supported for this camera.
sr: Добављање података о складиштењу није подржано за овај фото-апарат.

en: Read-Write
sr: Чита-пише

en: Read-Only
sr: Само чита

en: Read-only with delete
sr: Само чита са брисањем

en: Unknown
sr: Непознато

en: Fixed ROM
sr: Стални РОМ

en: Removable ROM
sr: Уклоњиви РОМ

en: Fixed RAM
sr: Стални РАМ

en: Removable RAM
sr: Уклоњиви РАМ

en: Undefined
sr: Неодређено

en: Generic Flat
sr: Општи раван

en: Generic Hierarchical
sr: Општи хијерархијски

en: Camera layout (DCIM)
sr: Фото-апарат (ДЦИМ)

en: Overriding USB vendor/product id 0x%x/0x%x with 0x%x/0x%x
sr: Замењујем УСБ иб произвођача/производа 0x%x/0x%x са 0x%x/0x%x

en: ALWAYS INCLUDE THE FOLLOWING LINES WHEN SENDING DEBUG MESSAGES TO THE MAILING LIST:
sr: УВЕК УВРСТИТЕ СЛЕДЕЋЕ РЕДОВЕ КАДА ШАЉЕТЕ ПОРУКЕ ЗА ИСПРАВЉАЊЕ ГРЕШАКА НА ДОПИСНУ ЛИСТУ:

en: %s has been compiled with the following options:
sr: %s је био преведен са следећим опцијама:

en: %s not found in configuration tree.
sr: %s није нађен у стаблу подешавања.

en: Failed to retrieve value of text widget %s.
sr: Нисам успео да довучем вредности текстуалног графичког објекта %s.

en: Failed to retrieve values of range widget %s.
sr: Нисам успео да довучем вредности графичког објекта опсега %s.

en: Failed to retrieve values of toggle widget %s.
sr: Нисам успео да довучем вредности преклопног графичког објекта %s.

en: Failed to retrieve values of date/time widget %s.
sr: Нисам успео да довучем вредности графичког објекта за датум/време %s.

en: Use 'now' as the current time when setting.
sr: Користи „now“ (сада) као текуће време приликом подешавања.

en: Failed to retrieve values of radio widget %s.
sr: Нисам успео да довучем вредности радио графичког објекта %s.

en: Property %s is read only.
sr: Својство „%s“ је само за читање.

en: Failed to set the value of text widget %s to %s.
sr: Нисам успео да подесим вредност текстуалног графичког објекта %s на %s.

en: The passed value %s is not a floating point value.
sr: Прослеђена вредност %s није у облику покретног зареза.

en: The passed value %f is not within the expected range %f - %f.
sr: Прослеђена вредност %f није у очекиваном опсегу %f – %f.

en: Failed to set the value of range widget %s to %f.
sr: Нисам успео да подесим вредност графичког објекта за опсег %s на %f.

en: off
sr: искључено

en: false
sr: нетачно

en: on
sr: укључено

en: true
sr: тачно

en: The passed value %s is not a valid toggle value.
sr: Прослеђена вредност „%s“ није исправна вредност преклопника.

en: Failed to set values %s of toggle widget %s.
sr: Нисам успео да подесим вредности %s преклопног графичког објекта %s.

en: now
sr: сада

en: The passed value %s is neither a valid time nor an integer.
sr: Прослеђена вредност %s није ни исправно време ни цео број.

en: Failed to set new time of date/time widget %s to %s.
sr: Нисам успео да подесим ново време графичког објекта датума/времена %s на %s.

en: Choice %s not found within list of choices.
sr: Нисма пронашао избор %s унутар списка избора.

en: The %s widget is not configurable.
sr: Елемент %s није за подешавање.

en: Failed to set new configuration value %s for configuration entry %s.
sr: Нисам успео да подесим нову вредност подешавања %s за ставку подешавања %s.

en: The %s widget has no indexed list of choices. Use --set-config-value instead.
sr: Елемент „%s“ нема пописан списак избора. Користите „--set-config-value“.

en: Bad file number. You specified %i, but there are only %i files available in '%s' or its subfolders. Please obtain a valid file number from a file listing first.
sr: Лош број датотеке. Задали сте %i, а доступно је само %i датотека у „%s“ или његовим подфасциклама. Сазнајте прво тачан број из списка датотека.

en: There are no files in folder '%s'.
sr: Нема датотека у фасцикли „%s“.

en: Bad file number. You specified %i, but there is only 1 file available in '%s'.
sr: Лош број датотеке. Задали сте %i, а доступна је само 1 датотека у „%s“.

en: Bad file number. You specified %i, but there are only %i files available in '%s'. Please obtain a valid file number from a file listing first.
sr: Лош број датотеке. Задали сте %i, а доступно је свега %i датотека у „%s“. Прибавите прво исправан број датотеке из списка датотека.

en: *** Error ***
sr: *** Грешка ***

en: Press any key to continue.
sr: Притисните било који тастер да наставите.

en: Not enough memory.
sr: Нема довољно меморије.

en: Operation cancelled
sr: Радња је отказана

en: </B/24>Continue
sr: </B/24>Настави

en: </B16>Cancel
sr: </B16>Откажи

en: <C></5>Error
sr: <C></5>Грешка

en: Could not set configuration:
sr: Не могу да поставим подешавање:

en: Exit
sr: Изађи

en: Back
sr: Назад

en: Time:
sr: Време:

en: Value:
sr: Вредност:

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Zero padding numbers in file names is only possible with %%n.
sr: Бројеви попуњени нулом у називима датотека су једино могући са „%%n“.

en: You cannot use %%n zero padding without a precision value!
sr: Не можете користити „%%n“ попуњавање нулом без вредности тачности!

en: The filename provided by the camera ('%s') does not contain a suffix!
sr: Назив датотеке који даје фото-апарат („%s“) не садржи наставак!

en: Invalid format '%s' (error at position %i).
sr: Неисправан запис „%s“ (грешка на положају %i).

en: Skip existing file %s
sr: Прескочите постојећу датотеку „%s“

en: File %s exists. Overwrite? [y|n]
sr: Датотека „%s“ постоји. Да је препишем? [y|n]

en: Specify new filename? [y|n]
sr: Да наведем нови назив датотеке? [y|n]

en: Enter new filename:
sr: Унесите нови назив датотеке:

en: Saving file as %s
sr: Чувам датотеку као „%s“

en: Permission denied
sr: Овлашћење је одбијено

en: Could not trigger capture.
sr: Не могу да окинем снимање.

en: New file is in location %s%s%s on the camera
sr: Нова датотека је на месту „%s%s%s“ на фото-апарату

en: Keeping file %s%s%s on the camera
sr: Задржавам датотеку „%s%s%s“ на фото-апарату

en: Deleting file %s%s%s on the camera
sr: Бришем датотеку „%s%s%s“ на фото-апарату

en: Event FOLDER_ADDED %s/%s during wait, ignoring.
sr: Догађај ДОДАТА_ФАСЦИКЛА %s/%s за време чекања, занемарујем.

en: Event FILE_CHANGED %s/%s during wait, ignoring.
sr: Догађај ИЗМЕЊЕНА_ДАТОТЕКА %s/%s за време чекања, занемарујем.

en: Event UNKNOWN %s during wait, ignoring.
sr: Догађај НЕПОЗНАТО %s за време чекања, занемарујем.

en: Unknown event type %d during bulb wait, ignoring.
sr: Непознат догађај врсте %d за време чекања блица, занемарујем.

en: Could not get capabilities?
sr: Не могу да добавим могућности?

en: Time-lapse mode enabled (interval: %ds).
sr: Режим временског клизања је укључен (период: %dс).

en: Standing by waiting for SIGUSR1 to capture.
sr: Приправнност чека да „SIGUSR1“ снима.

en: Bulb mode enabled (exposure time: %ds).
sr: Режим блица је укључен (време излагања: %dс).

en: Capturing frame #%d...
sr: Снимам кадар бр. %d...

en: Capturing frame #%d/%d...
sr: Снимам кадар бр. %d/%d...

en: Could not set bulb capture, result %d.
sr: Не могу да подесим снимање блица, резултат %d.

en: Could not end capture (bulb mode).
sr: Не могу да завршим снимање (режим блица).

en: Could not trigger image capture.
sr: Не могу да окинем снимање слике.

en: Could not capture image.
sr: Не могу да снимим слику.

en: Capture failed (auto-focus problem?)...
sr: Снимање није успело (проблем само-фокуса?)...

en: Could not capture.
sr: Не могу да снимим.

en: Waiting for next capture slot %ld seconds...
sr: Чекам на следећи прикључак снимања %ld секунде...

en: Awakened by SIGUSR1...
sr: Пробуђен сам „SIGUSR1“...

en: not sleeping (%ld seconds behind schedule)
sr: не спавам (%ld секунде иза планираног)

en: ERROR:
sr: ГРЕШКА:

en: 
    Aborting...
sr: 
    Прекидам...

en: Aborted.
sr: Прекинуто.

en: 
    Cancelling...
sr: 
    Отказујем...

en: Use the following syntax a:b=c:d to treat any USB device detected as a:b as c:d instead. a b c d should be hexadecimal numbers beginning with '0x'.
sr: Користите следећу синтаксу „a:b=c:d“ за преименовање сваког откривеног УСБ уређаја као „a:b“ у „c:d“. a b c d треба да буду хексадецимални бројеви и да почињу на „0x“.

en: gphoto2 has been compiled without support for CDK.
sr: Гфото2 је преведен без подршке за ЦДК.

en: Operation cancelled.
sr: Радња је отказана.

en: *** Error: No camera found. ***
sr: *** Грешка: Нисам пронашао фото-апарат. ***

en: *** Error (%i: '%s') ***
sr: *** Грешка (%i: „%s“) ***

en: For debugging messages, please use the --debug option.
    Debugging messages may help finding a solution to your problem.
    If you intend to send any error or debug messages to the gphoto
    developer mailing list <gphoto-devel@lists.sourceforge.net>, please run
    gphoto2 as follows:
sr: Користите опцију „--debug“ за поруке за откривање грешака. Овакве поруке
    могу да помогну при решавању ваших проблема. Уколико намеравате да пошаљете
    поруке о грешкама или за исправљање грешака на дописну листу програмера гфотоа <gphoto-devel@lists.sourceforge.net>,
    покрените Гфото2 на следећи начин:

en: Please make sure there is sufficient quoting around the arguments.
sr: Уверите се да има довољно цитирања око аргумената.

en: Print complete help message on program usage
sr: Исписује потпуну поруку о употреби програма

en: Print short message on program usage
sr: Исписује кратку поруку о употреби програма

en: Turn on debugging
sr: Укључује откривање грешака

en: Set debug level [error|debug|data|all]
sr: Подешава ниво прочишћавања [error|debug|data|all]

en: Name of file to write debug info to
sr: Назив датотеке за упис података о уклањању грешака

en: FILENAME
sr: ДАТОТЕКА

en: Quiet output (default=verbose)
sr: Тихи излаз (основно=опширно)

en: Simple parsable output (implies quiet)
sr: Једноставан обрадив излаз (подразумева „quiet“)

en: Hook script to call after downloads, captures, etc.
sr: Прикачи скрипту на позив након преузимања, снимања, итд.

en: Specify device port
sr: Наводи прикључник уређаја

en: Specify serial transfer speed
sr: Наводи брзину серијског преноса

en: SPEED
sr: БРЗИНА

en: Specify camera model
sr: Наводи модел фото-апарата

en: MODEL
sr: МОДЕЛ

en: (expert only) Override USB IDs
sr: (само за стручњаке) Заобилази ИБ-ове УСБ-а

en: USBIDs
sr: УСБИБ-ови

en: Display version and exit
sr: Приказује издање и излази

en: List supported camera models
sr: Исписује моделе подржаних фото-апарата

en: List supported port devices
sr: Исписује подржане уређаје прикључника

en: Display the camera/driver abilities in the libgphoto2 database
sr: Приказује могућности фото-апарата/управљачког програма у бази података либгфото2

en: Configure
sr: Подешава

en: List configuration tree
sr: Исписује стабло подешавања

en: Dump full configuration tree
sr: Избацује читаво стабло подешавања

en: Get configuration value
sr: Добавља вредност подешавања

en: Set configuration value or index in choices
sr: Подешава вредност подешавања или попис у изборима

en: Set configuration value index in choices
sr: Подешава попис вредности подешавања у изборима

en: Set configuration value
sr: Поставља вредност подешавања

en: Reset device port
sr: Враћа прикључник уређаја

en: Keep images on camera after capturing
sr: Задржава слике на фото-апарату након снимања

en: Keep RAW images on camera after capturing
sr: Задржава сирове слике на фото-апарату након снимања

en: Remove images from camera after capturing
sr: Уклања слике са фото-апарата након снимања

en: Wait for event(s) from camera
sr: Чека на догађај(е) са фото-апарата

en: EVENT
sr: ДОГАЂАЈ

en: Wait for event(s) from the camera and download new images
sr: Чека на догађај(е) са фото-апарата и преузима нове слике

en: Capture a quick preview
sr: Снима брзи преглед

en: Show a quick preview as Ascii Art
sr: Приказује брзи преглед као Аскри уметност

en: Set bulb exposure time in seconds
sr: Подешава време излагање блица у секундама

en: SECONDS
sr: СЕКУНДЕ

en: Set number of frames to capture (default=infinite)
sr: Подешава број кадрова за снимање (подразумевано=infinite)

en: COUNT
sr: БРОЈ

en: Set capture interval in seconds
sr: Подешава период снимања у секундама

en: Reset capture interval on signal (default=no)
sr: Враћа период снимања на сигналу (основно=no)

en: Capture an image
sr: Снима слику

en: Trigger capture of an image
sr: Окида снимање слике

en: Capture an image and download it
sr: Снима слику и прузима је

en: Capture a movie
sr: Снима филм

en: COUNT or SECONDS
sr: БРОЈ или СЕКУНДЕ

en: Capture an audio clip
sr: Снима звучни одломак

en: Wait for shutter release on the camera and download
sr: Чека на отпуштање бленде на фото-апарату и преузима

en: List folders in folder
sr: Исписује подфасцикле у фасцикли

en: List files in folder
sr: Наброј датотеке у фасцикли

en: Create a directory
sr: Прави фасциклу

en: DIRNAME
sr: НАЗИВДИР.

en: Remove a directory
sr: Уклања фасциклу

en: Display number of files
sr: Приказује број датотека

en: Get files given in range
sr: Добавља датотеке у датом опсегу

en: RANGE
sr: ОПСЕГ

en: Get all files from folder
sr: Добавља све датотеке из фасцикле

en: Get thumbnails given in range
sr: Добавља сличице у датом опсегу

en: Get all thumbnails from folder
sr: Добавља све сличице из фасцикле

en: Get metadata given in range
sr: Добавља метаподатке у датом опсегу

en: Get all metadata from folder
sr: Добавља све метаподатке из фасцикле

en: Upload metadata for file
sr: Шаље метаподатке за датотеку

en: Get raw data given in range
sr: Добавља сирове податке у датом опсегу

en: Get all raw data from folder
sr: Добавља све сирове податке из фасцикле

en: Get audio data given in range
sr: Добавља звучне записе у датом опсегу

en: Get all audio data from folder
sr: Добавља све звучне записе из фасцикле

en: Delete files given in range
sr: Брише датотеке у датом опсегу

en: Delete all files in folder (--no-recurse by default)
sr: Брише све дтотеке у фасцикли („--no-recurse“ је основно)

en: Upload a file to camera
sr: Шаље датотеку фото-апарату

en: Specify a filename or filename pattern
sr: Наводи назив датотеке или образац назива датотеке

en: FILENAME_PATTERN
sr: ОБРАЗАЦ_НАЗИВА_ДАТОТЕКЕ

en: Specify the number a filename %%n will starts with (default 1)
sr: Наводи број са којим ће почети назив датотеке „%%n“ (основно је 1)

en: NUMBER
sr: БРОЈ

en: Specify camera folder (default="/")
sr: Наводи фасциклу за фото-апарат (основно=„/“)

en: FOLDER
sr: ФАСЦИКЛА

en: Recursion (default for download)
sr: Дубачење (основно за преузимање)

en: No recursion (default for deletion)
sr: Без дубачења (основно за брисање)

en: Process new files only
sr: Обрађује само нове датотеке

en: Overwrite files without asking
sr: Пребрисава датотеке без питања

en: Skip existing files
sr: Прескаче постојеће датотеке

en: Send file to stdout
sr: Шаље датотеку на стандардни излаз

en: Print filesize before data
sr: Исписује величину датотеке пре података

en: List auto-detected cameras
sr: Наводи самостално откривене фото-апарате

en: Show EXIF information of JPEG images
sr: Приказује ЕКСИФ податке ЈПЕГ слика

en: Show image information, like width, height, and capture time
sr: Приказује податке слике, као што је ширина, висина и време снимања

en: Show camera summary
sr: Приказује сажетак фото-апарата

en: Show camera driver manual
sr: Приказује упутство управљача фото-апарата

en: About the camera driver manual
sr: О упутству управљача фото-апарата

en: Show storage information
sr: Приказује податке складишта

en: gPhoto shell
sr: Љуска гФотоа

en: Common options
sr: Заједничке опције

en: Miscellaneous options (unsorted)
sr: Разноврсне опције (непоређане)

en: Get information on software and host system (not from the camera)
sr: Добавља податке о софтверу и домаћину (не од фото-апарата)

en: Specify the camera to use
sr: Наводи фото-апарат за коришћење

en: Camera and software configuration
sr: Подешавања фото-апарата и софтвера

en: Capture an image from or on the camera
sr: Снима слику са или на фото-апарат

en: Downloading, uploading and manipulating files
sr: Преузима, шаље и управља датотекама

en: EVENT can be either COUNT, SECONDS, MILLISECONDS, or MATCHSTRING.
sr: ДОГАЂАЈ може бити БРОЈ, СЕКУНДЕ, МИЛИСЕКУНДЕ или НИСКА_ПОРЕЂЕЊА.

en: Port %s not found
sr: Нисам нашао прикључник „%s“

en: %s
    Image IDs must be a number greater than zero.
sr: %s
    ИБ слике мора да буде број већи од нуле.

en: %s
    Image ID %i too high.
sr: %s
    ИБ слике је превелик %i.

en: %s
    Ranges must be separated by ','.
sr: %s
    Опсези морају бити раздвојени зарезима (,).

en: %s
    Ranges need to start with a number.
sr: %s
    Опсези треба да започињу бројем.

en: %s
    Unexpected character '%c'.
sr: %s
    Неочекивани знак „%c“.

en: %s
    Decreasing ranges are not allowed. You specified a range from %i to %i.
sr: %s
    Опадајући опсези нису дозвољени. Задали сте опсег од %i до %i.

en: *** Error (%i: '%s') ***
sr: *** Грешка (%i: „%s“) ***

en: Change to a directory on the camera
sr: Прелази у фасциклу на фото-апарату

en: directory
sr: фасцикла

en: Change to a directory on the local drive
sr: Прелази у фасциклу на месном уређају

en: Exit the gPhoto shell
sr: Напушта љуску Гфотоа

en: Download a file
sr: Преузима датотеку

en: [directory/]filename
sr: [фасцикла/]датотека

en: Upload a file
sr: Шаље датотеку

en: Download a thumbnail
sr: Преузима сличицу

en: Download raw data
sr: Преузима сирове податке

en: Delete
sr: Брише

en: Create Directory
sr: Прави фасциклу

en: Remove Directory
sr: Уклања фасциклу

en: Displays command usage
sr: Приказује употребу наредби

en: [command]
sr: [наредба]

en: List the contents of the current directory
sr: Исписује садржај тренутне фасцикле

en: [directory/]
sr: [фасцикла/]

en: List configuration variables
sr: Исписује променљиве подешавања

en: Get configuration variable
sr: Добавља променљиву подешавања

en: name
sr: назив

en: Set configuration variable
sr: Поставља променљиву подешавања

en: name=value
sr: назив=вредност

en: Set configuration variable index
sr: Поставља попис променљиве подешавања

en: name=valueindex
sr: назив=попис вредности

en: Triggers the capture of a single image
sr: Окида снимање једне слике

en: Capture a single image
sr: Снима једну слику

en: Capture a single image and download it
sr: Снима једну слику и прузима је

en: Capture a preview image
sr: Снима слику прегледа

en: Wait for an event
sr: Чека на догађај

en: count or seconds
sr: износ или секунде

en: Wait for images to be captured and download it
sr: Чека на слике да буду снимљене и преузима их

en: Wait for events and images to be captured and download it
sr: Чека на догађаје и слике да буду снимљене и преузима их

en: Invalid command.
sr: Погрешна наредба.

en: The command '%s' requires an argument.
sr: Наредба „%s“ захтева аргумент.

en: Invalid path.
sr: Погрешна путања.

en: Could not find home directory.
sr: Не могу да нађем личну фасциклу.

en: Could not change to local directory '%s'.
sr: Не могу да пређем у месну фасциклу „%s“.

en: Local directory now '%s'.
sr: Месна фасцикла сада „%s“.

en: Remote directory now '%s'.
sr: Удаљена фасцикла сада „%s“.

en: set-config needs a second argument.
sr: „set-config“ тражи и други аргумент.

en: set-config-value needs a second argument.
sr: „set-config-value“ тражи и други аргумент.

en: set-config-index needs a second argument.
sr: „set-config-index“ тражи и други аргумент.

en: Command '%s' not found. Use 'help' to get a list of available commands.
sr: Наредба „%s“ не постоји. Употребите „help“ за списак доступних наредби.

en: Help on "%s":
sr: Објашњење за „%s“:

en: Usage:
sr: Употреба:

en: Description:
sr: Опис:

en: * Arguments in brackets [] are optional
sr: * Аргументи у [] заградама су необавезни

en: Available commands:
sr: Доступне наредбе:

en: To get help on a particular command, type in 'help command-name'.
sr: За објашњење неке наредбе куцајте „help назив-наредбе“.
