idutils-4.6 - en to sr translation catalogue (131 entries)

en: write error
sr: грешка писања

en: Unknown system error
sr: Непозната грешка система

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
sr: %s: опција „%s“ је нејасна; могућности:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „--%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%c%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '--%s' requires an argument
sr: %s: опција „--%s“ захтева аргумент

en: %s: unrecognized option '--%s'
sr: %s: непозната опција „--%s“

en: %s: unrecognized option '%c%s'
sr: %s: непозната опција „%c%s“

en: %s: invalid option -- '%c'
sr: %s: неисправна опција -- „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sr: %s: опција захтева аргумент -- „%c“

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
sr: %s: опција „-W %s“ је нејасна

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „-W %s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '-W %s' requires an argument
sr: %s: опција „-W %s“ захтева аргумент

en: memory exhausted
sr: меморија је потрошена

en: unable to record current working directory
sr: не могу да снимим тренутни радни директоријум

en: failed to return to initial working directory
sr: не могу да се вратим у почетни радни директоријум

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sr: „

en: '
sr: “

en: Success
sr: Успешно

en: No match
sr: Нема подударања

en: Invalid regular expression
sr: Неисправан регуларан израз

en: Invalid collation character
sr: Неисправан знак поретка

en: Invalid character class name
sr: Неисправан назив класе знака

en: Trailing backslash
sr: Водећа контра коса црта

en: Invalid back reference
sr: Неисправна повратна референца

en: Unmatched [ or [^
sr: Не одговара [ или [^

en: Unmatched ( or \(
sr: Не одговара ( или \(

en: Unmatched \{
sr: Не одговара \{

en: Invalid content of \{\}
sr: Неисправан садржај \{\}

en: Invalid range end
sr: Неисправан крај опсега

en: Memory exhausted
sr: Меморија је потрошена

en: Invalid preceding regular expression
sr: Неисправан регуларан израз који претходи

en: Premature end of regular expression
sr: Прерани крај регуларног израза

en: Regular expression too big
sr: Регуларни израз је превелик

en: Unmatched ) or \)
sr: Не одговара ) или \)

en: No previous regular expression
sr: Нема претходног регуларног израза

en: invalid `--separator' style: `%s'
sr: неисправан „--separator“ стил: „%s“

en: can't determine the io_size of a string!
sr: не могу да одредим уи_величину ниске!

en: can't open `%s'
sr: не могу да отворим „%s“

en: `%s' is not an ID file! (bad magic #)
sr: „%s“ није ИБ датотека! (лоша магија #)

en: `%s' is version %d, but I only grok version %d
sr: „%s“ је издања %d, али ја знам само за издање %d

en: unsupported size in io_read (): %d
sr: неподржана величина у уи_читање (): %d

en: unknown I/O type: %d
sr: непозната врста У/И: %d

en: can't allocate %ld bytes for hash table: memory exhausted
sr: не могу да доделим %ld бајта за хеш табелу: меморија је потрошена

en: Load=%ld/%ld=%.0f%%,
sr: Учитавам=%ld/%ld=%.0f%%,

en: Rehash=%d,
sr: Поново хеширам=%d,

en: Collisions=%ld/%ld=%.0f%%
sr: Сукоби=%ld/%ld=%.0f%%

en: unsupported size in io_write (): %d
sr: неподржана величина у уи_писање (): %d

en: unrecognized language: `%s'
sr: непознат језик: „%s“

en: can't allocate language args obstack: memory exhausted
sr: не могу да доделим одељке аргумената језика: меморија је потрошена

en: can't allocate language args: memory exhausted
sr: не могу да доделим аргументе језика: меморија је потрошена

en: language name expected following `%s' in file `%s'
sr: назив језика је очекивао следеће „%s“ у датотеци „%s“

en: can't open language map file `%s'
sr: не могу да отворим датотеку мапе језика „%s“

en: can't get size of map file `%s'
sr: не могу да добавим величину датотеке мапе „%s“

en: can't read language map file `%s'
sr: не могу да прочитам датотеку мапе језика „%s“

en: can't read entire language map file `%s'
sr: не могу да прочитам читаву датотеку мапе језика „%s“

en: C language:
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in single-token strings, keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in single-token strings, toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from single-token strings
sr: Ц језик:
      -k,--keep=ЗНАЦИ        Омогућава ЗНАКЕ у нискама једног објекта, задржава резултате
      -i,--ignore=ЗНАЦИ      Омогућава ЗНАКЕ у нискама једног објекта, баца резултате
      -u,--strip-underscore  Откида водећу подвлаку из ниски једног објекта

en: C++ language:
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in single-token strings, keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in single-token strings, toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from single-token strings
sr: Ц++ језик:
      -k,--keep=ЗНАЦИ        Омогућава ЗНАКЕ у нискама једног објекта, задржава резултате
      -i,--ignore=ЗНАЦИ      Омогућава ЗНАКЕ у нискама једног објекта, баца резултате
      -u,--strip-underscore  Откида водећу подвлаку из ниски једног објекта

en: Java language:
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in single-token strings, keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in single-token strings, toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from single-token strings
sr: Јава језик:
      -k,--keep=ЗНАЦИ        Омогућава ЗНАКЕ у нискама једног објекта, задржава резултате
      -i,--ignore=ЗНАЦИ      Омогућава ЗНАКЕ у нискама једног објекта, баца резултате
      -u,--strip-underscore  Откида водећу подвлаку из ниски једног објекта

en: junk: `%c'
sr: ђубре: „%c“

en: junk: `\%03o'
sr: ђубре: „\%03o“

en: Assembly language:
      -c,--comment=CHARS     Any of CHARS starts a comment until end-of-line
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in tokens, and keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in tokens, and toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from tokens
      -n,--no-cpp            Don't handle C pre-processor directives
sr: Језик преводиоца:
      -c,--comment=ЗНАЦИ     Било који од ЗНАКА започиње напомену све до краја реда
      -k,--keep=ЗНАЦИ        Омогућава ЗНАКЕ у објектима, и задржава резултат
      -i,--ignore=ЗНАЦИ      Омогућава ЗНАКЕ у објектима, и баца резултат
      -u,--strip-underscore  Откида водећу подвлаку из објеката
      -n,--no-cpp            Не рукује смерницама Ц пре-процесора

en: Text language:
      -i,--include=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token constituents
      -x,--exclude=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token delimiters
sr: Текстуални језик:
      -i,--include=РАЗРЕД-ЗНАКА  Сматра знаке РАЗРЕДА-ЗНАКА као саставне симбола
      -x,--exclude=РАЗРЕД-ЗНАКА  Сматра знаке РАЗРЕДА-ЗНАКА као граничнике симбола

en: Perl language:
      -i,--include=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token constituents
      -x,--exclude=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token delimiters
      -d,--dtags  Include documentation tags
sr: Перл језик:
      -i,--include=РАЗРЕД-ЗНАКА  Сматра знаке РАЗРЕДА-ЗНАКА као саставне симбола
      -x,--exclude=РАЗРЕД-ЗНАКА  Сматра знаке РАЗРЕДА-ЗНАКА као граничнике симбола
      -d,--dtags                 Укључује ознаке документације

en: Lisp language:
sr: Лисп језик:

en: can't read directory `%s' (`.' from `%s')
sr: не могу да прочитам диреторијум „%s“ („.“ из „%s“)

en: notice: `%s' was a %s, but is now a %s!
sr: обавештење: „%s“ беше %s, али сада је %s!

en: file
sr: датотека

en: directory
sr: директоријум

en: warning: `%s' and `%s' are the same file, but yield different scans!
sr: упозорење: „%s“ и „%s“ јесу иста датотека, али резултирају различите прегледе!

en: notice: scan parameters changed for `%s'
sr: обавештење: параметри прегледа су измењени за „%s“

en: can't mix --include and --exclude options
sr: не можете да мешате „--include“ и „--exclude“ опције

en: can't get working directory
sr: не могу да добавим радни директоријум

en: can't chdir to `%s'
sr: не могу да се пребацим у „%s“

en: can't chdir to `%s' from `%s'
sr: не могу да променим директоријум у „%s“ из „%s“

en: can't lstat `%s' from `%s'
sr: не могу да добавим податке везе „%s“ из „%s“

en: can't stat `%s' from `%s'
sr: не могу да добавим податке „%s“ из „%s“

en: Try `%s --help' for more information.
sr: Покушајте „%s --help“ за више података.

en: Usage: %s [OPTION] FILENAME [FILENAME2]
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА] ДАТОТЕКА [ДАТОТЕКА2]

en: List identifiers that occur in FILENAME, or if FILENAME2 is
    also given list the identifiers that occur in both files.
    
      -f, --file=FILE  file name of ID database
          --help       display this help and exit
          --version    output version information and exit
sr: Исписује показатеље који се јављају у НАЗИВУ ДАТОТЕКЕ, или ако је НАЗИВ ДАТОТЕКЕ2
    такође дат списак показатеља који се јављају у обе датотеке.
    
      -f, --file=ДАТОТЕКА  назив датотеке ИБ базе подататка
          --help           приказује ову помоћ и излази
          --version        исписује податке о издању и излази

en: 
    Report bugs to
sr: 
    Грешке пријавите на

en: no file name arguments
sr: нема аргуманата назива датотеке

en: too many file name arguments
sr: има превише аргумената назива датотеке

en: can't locate `ID'
sr: не могу да пронађем „ИБ“

en: `%s' is ambiguous
sr: „%s“ је нејасно

en: `%s' not found
sr: нисам пронашао „%s“

en: Usage: %s [OPTION]... [PATTERN]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... [ОБРАЗАЦ]...

en: Print constituent file names that match PATTERN,
    using shell-style wildcards.
      -f, --file=FILE        file name of ID database
      -S, --separator=STYLE  STYLE is one of `braces', `space' or `newline'
          --help             display this help and exit
          --version          output version information and exit
sr: Исписује називе саставних датотека које одговарају ОБРАСЦУ,
    користећи џокере у стилу конзоле.
      -f, --file=ДАТОТЕКА        назив датотеке ИБ базе података
      -S, --separator=СТИЛ       СТИЛ може бити „braces“, „space“ или „newline“
          --help                 приказује ову помоћ и излази
          --version              исписује податке о издању и излази

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... ОБРАЗАЦ...

en: Query ID database and report results.
    By default, output consists of multiple lines, each line containing the
    matched identifier followed by the list of file names in which it occurs.
    
      -f, --file=FILE       file name of ID database
    
      -i, --ignore-case     match PATTERN case insensitively
      -l, --literal         match PATTERN as a literal string
      -r, --regexp          match PATTERN as a regular expression
      -w, --word            match PATTERN as a delimited word
      -s, --substring       match PATTERN as a substring
                Note: If PATTERN contains extended regular expression meta-
                characters, it is interpreted as a regular expression substring.
                Otherwise, PATTERN is interpreted as a literal word.
    
      -k, --key=STYLE       STYLE is one of `token', `pattern' or `none'
      -R, --result=STYLE    STYLE is one of `filenames', `grep', `edit' or `none'
      -S, --separator=STYLE  STYLE is one of `braces', `space' or `newline' and
                            only applies to file names when `--result=filenames'
                The above STYLE options control how query results are presented.
                Defaults are --key=token --result=filenames --separator=%s
    
      -F, --frequency=FREQ  find tokens that occur FREQ times, where FREQ
                            is a range expressed as `N..M'.  If N is omitted, it
                            defaults to 1, if M is omitted it defaults to MAX_USHRT
      -a, --ambiguous=LEN   find tokens whose names are ambiguous for LEN chars
    
      -x, --hex             only find numbers expressed as hexadecimal
      -d, --decimal         only find numbers expressed as decimal
      -o, --octal           only find numbers expressed as octal
                By default, searches match numbers of any radix.
    
          --help            display this help and exit
          --version         output version information and exit
sr: Пропитује ИБ базе података и извештава о резултату.
    По основи, излаз се састоји од више редова, сваки ред садржи
    поклопљеног показатеља за којим следи списак назива датотека у којима се појављује.
    
      -f, --file=ДАТОТЕКА     назив датотеке ИБ базе података
    
      -i, --ignore-case       поклапа ОБРАЗАЦ без обзира на величину слова
      -l, --literal           поклапа ОБРАЗАЦ као дословну ниску
      -r, --regexp            поклапа ОБРАЗАЦ као регуларни израз
      -w, --word              поклапа ОБРАЗАЦ као ограничену реч
      -s, --substring         поклапа ОБРАЗАЦ као подниску
                   Напомена: Ако ОБРАЗАЦ садржи проширене мета-знаке регуларног
                   израза, тумачи се као подниска регуларног израза.
                   У супротном, ОБРАЗАЦ се тумачи као дословна реч.
    
      -k, --key=СТИЛ          СТИЛ може бити „token“, „pattern“ или „none“
      -R, --result=СТИЛ       СТИЛ може бити „filenames“, „grep“, „edit“ или „none“
      -S, --separator=СТИЛ    СТИЛ може бити „braces“, „space“ или „newline“ и примењује
                              се само на називе датотека када је „--result=filenames“
                   Горње опције СТИЛА одлучују на који начин су приказани резултати упита.
                   Основни су: --key=token --result=filenames --separator=%s
    
      -F, --frequency=УЧЕСТ   налази симболе који се јављају УЧЕСТАНОСТ пута, где је УЧЕСТ
                              опсег изражен као „N..M“.  Ако је N изостављено по основи
                              поставља 1, ако је M изостављено поставља MAX_USHRT
      -a, --ambiguous=ДУЖИНА  проналази симболе чији називи су двосмислени за ДУЖИНУ знака
    
      -x, --hex               проналази само бројеве изражене као хексадецималне
      -d, --decimal           проналази само бројеве изражене као децималне
      -o, --octal             проналази само бројеве изражене као окталне
                   По основи, претраге поклапају бројеве било које основе.
    
          --help              приказује ову помоћ излази
          --version           исписује податке о издању и излази

en: braces
sr: витичасте заграде

en: space
sr: размак

en: notice: use of `-e' is deprecated, use `-r' instead
sr: обавештење: употреба „-e“ је застарела, користите „-r“

en: All identifiers are non-ambiguous within the first %d characters
sr: Сви одредници нису нејасни унутар првих %d знака

en: invalid `--key' style: `%s'
sr: неисправан „--key“ стил: „%s“

en: invalid `--result' style: `%s'
sr: неисправан „--result“ стил: „%s“

en: can't match regular-expression: memory exhausted
sr: не могу да упоредим регуларни израз: меморија је потрошена

en: edit? [y1-9^S/nq]
sr: да уредим? [y1-9^S/nq]

en: can't fork
sr: не могу да расцепим

en: can't exec `%s'
sr: не могу да извршим „%s“

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... [ДАТОТЕКА]...

en: Build an identifier database.
      -o, --output=OUTFILE    file name of ID database output
      -f, --file=OUTFILE      synonym for --output
      -i, --include=LANGS     include languages in LANGS (default: "C C++ asm")
      -x, --exclude=LANGS     exclude languages in LANGS
      -l, --lang-option=L:OPT pass OPT as a default for language L (see below)
      -m, --lang-map=MAPFILE  use MAPFILE to map file names onto source language
      -d, --default-lang=LANG  make LANG the default source language
      -p, --prune=NAMES       exclude the named files and/or directories
      -v, --verbose           report per file statistics
      -s, --statistics        report statistics at end of run
    
          --files0-from=F     tokenize only the files specified by
                               NUL-terminated names in file F
    
           --help              display this help and exit
          --version           output version information and exit
    
    FILE may be a file name, or a directory name to recursively search.
    If no FILE is given, the current directory is searched by default.
    Note that the `--include' and `--exclude' options are mutually-exclusive.
    
    The following arguments apply to the language-specific scanners:
sr: Изграђује базу података показатеља.
      -o, --output=ИЗЛАЗНАДАТОТЕКА  назив датотеке излаза ИБ базе података
      -f, --file=ИЗЛАЗНАДАТОТЕКА    синоним за „--output“
      -i, --include=ЈЕЗИЦИ          укључује језике у ЈЕЗИЦИМА (основно: „C C++ asm“)
      -x, --exclude=ЈЕЗИЦИ          искључује језике у ЈЕЗИЦИМА
      -l, --lang-option=Ј:ОПЦИЈА    прослеђује ОПЦИЈУ као основну за језик Л (погледајте испод)
      -m, --lang-map=ДАТОТЕКАМАПЕ   користи ДАТОТЕКУ МАПЕ да мапира називе датотека у језику извора
      -d, --default-lang=ЈЕЗИК      чини ЈЕЗИК основним језииком извора
      -p, --prune=НАЗИВИ            искључује именоване датотеке и/или директоријуме
      -v, --verbose                 извештава статистике за појединачну датотеку
      -s, --statistics              извештава о статистици на крају извршавања
    
          --files0-from=F           поставља симболе само на датотеке наведене
                                    НИЧИМ-завршеним називим у датотеци Ф
    
           --help                   приказује ову помоћ и излази
          --version                 исписује податке о издању и излази
    
    ДАТОТЕКА може бити назив датотеке, или назив директоријума за дубинску претрагу.
    Ако није дата ДАТОТЕКА, текући директоријум се претражује по основи.
    Знајте да су опције „--include“ и „--exclude“ обострано искључиве.
    
    Следећи аргументи се примењују на језички посебне претраживаче:

en: extra operand %s
sr: додатни операнд %s

en: file operands cannot be combined with --files0-from
sr: операнди датотеке не могу бити комбиновани са „--files0-from“

en: cannot open %s for reading
sr: не могу да отворим „%s“ за читање

en: %s: read error
sr: %s: грешка читања

en: when reading file names from stdin, no file name of %s allowed
sr: приликом читања назива датотека са стандардног улаза, није допуштен назив датотеке %s

en: invalid zero-length file name
sr: неисправан назив датотеке нулте дужине

en: nothing to do
sr: нема ничега за рад

en: can't create `%s' in `%s'
sr: не могу да направим „%s“ у „%s“

en: can't modify `%s'
sr: не могу да изменим „%s“

en: can't stat `%s'
sr: не могу да добавим податке „%s“

en:   new = %d/%d
sr:   ново = %d/%d

en: Name=%ld,
sr: Назив=%ld,

en: Number=%ld,
sr: Број=%ld,

en: String=%ld,
sr: Ниска=%ld,

en: Literal=%ld,
sr: Дословно=%ld,

en: Comment=%ld
sr: Примедба=%ld

en: Files=%ld,
sr: Датотеке=%ld,

en: Tokens=%ld,
sr: Симболи=%ld,

en: Bytes=%ld Kb,
sr: Бајтова=%ld Kb,

en: Heap=%llu+%llu Kb,
sr: Скупина=%llu+%llu Kb,

en: Output=%ld (%ld tok, %ld hit)
sr: Излаз=%ld (%ld ток, %ld хит)

en: , Freq=%ld/%ld=%.2f
sr: , Учестаност=%ld/%ld=%.2f

en: Sorting tokens...
sr: Ређам симболе...

en: Writing `%s'...
sr: Записујем „%s“...

en: can't create `%s'
sr: не могу да направим „%s“

en: internal limitation: offset of 2^32 or larger
sr: унутрашње ограничење: померај од 2^32 или већи

en: error closing `%s'
sr: грешка затварања „%s“

en: level %d: %ld/%ld = %.0f%%
sr: ниво %d: %ld/%ld = %.0f%%

en: Print all tokens found in a source file.
      -i, --include=LANGS     include languages in LANGS (default: "C C++ asm")
      -x, --exclude=LANGS     exclude languages in LANGS
      -l, --lang-option=L:OPT pass OPT as a default for language L (see below)
      -m, --lang-map=MAPFILE  use MAPFILE to map file names onto source language
      -d, --default-lang=LANG  make LANG the default source language
      -p, --prune=NAMES       exclude the named files and/or directories
    
          --files0-from=F     tokenize only the files specified by
                               NUL-terminated names in file F
    
          --help              display this help and exit
    		      --version           output version information and exit
    
    The following arguments apply to the language-specific scanners:
sr: Исписује све симболе пронађене у изворној датотеци.
      -i, --include=ЈЕЗИЦИ         укључује језике у ЈЕЗИЦИМА (основно: „C C++ asm“)
      -x, --exclude=ЈЕЗИЦИ         искључује језике у ЈЕЗИЦИМА
      -l, --lang-option=Ј:ОПЦИЈА   прослеђује ОПЦИЈУ као основну за језик Л (погледајте испод)
      -m, --lang-map=ДАТОТЕКАМАПЕ  користи ДАТОТЕКУ МАПЕ да мапира називе датотека у језику извора
      -d, --default-lang=ЈЕЗИК     чини ЈЕЗИК основним језииком извора
      -p, --prune=НАЗИВИ           искључује именоване датотеке и/или директоријуме
    
          --files0-from=Ф          поставља симболе само на датотеке наведене
                                   НИЧИМ-завршене називе у датотеци Ф
    
          --help                   приказује ову помоћ и излази
          --version                исписује податке о издању и излази
    
    Следећи аргументи се примењују на језички посебне претраживаче:
