libexif 0.6.24 - en to sr translation catalogue (1182 entries)

en: Invalid format '%s', expected '%s'.
sr: Неисправан формат „%s“, очекивах „%s“.

en: Invalid number of components (%i, expected %i).
sr: Неисправан број састојака (%i, очекивах %i).

en: Invalid number of components (%i, expected %i or %i).
sr: Неисправан број састојака (%i, очекивах %i или %i).

en: Macro
sr: Макро

en: Normal
sr: Обично

en: Economy
sr: Економи

en: Fine
sr: Фино

en: RAW
sr: Сирово

en: Superfine
sr: Финије

en: Off
sr: Искљ.

en: Auto
sr: Ауто

en: On
sr: Укљ.

en: Red-eye reduction
sr: Уклањање црвених очију

en: Slow synchro
sr: Спора усклађеност

en: Auto, red-eye reduction
sr: Ауто, уклањање црвених очију

en: On, red-eye reduction
sr: Укључено, уклањање црвених очију

en: External flash
sr: Спољни блиц

en: Single
sr: Једноструко

en: Continuous
sr: Непрекидно

en: Movie
sr: Филм

en: Continuous, speed priority
sr: Непрекидно, приоритет брзине

en: Continuous, low
sr: Непрекидно, споро

en: Continuous, high
sr: Непрекидно, брзо

en: One-shot AF
sr: Један окид AF

en: AI focus AF
sr: AI фокус AF

en: Manual focus
sr: Ручни фокус

en: Pan focus
sr: Пан фокус

en: Large
sr: Велика

en: Medium
sr: Средња

en: Small
sr: Мала

en: Medium 1
sr: Средња 1

en: Medium 2
sr: Средња 2

en: Medium 3
sr: Средња 3

en: Postcard
sr: Разгледница

en: Widescreen
sr: Широки екран

en: Full auto
sr: Пуна аутоматика

en: Manual
sr: Ручно

en: Landscape
sr: Положено

en: Fast shutter
sr: Брзи застор

en: Slow shutter
sr: Спори застор

en: Night
sr: Ноћ

en: Grayscale
sr: Сиве нијансе

en: Sepia
sr: Црвеносмеђа

en: Portrait
sr: Усправно

en: Sports
sr: Спортови

en: Black & white
sr: Црно и бело

en: Vivid
sr: Живописно

en: Neutral
sr: Неутрално

en: Flash off
sr: Искључен блиц

en: Long shutter
sr: Дуги застор

en: Super macro
sr: Супер макро

en: Foliage
sr: Лишће

en: Indoor
sr: У затвореном

en: Fireworks
sr: Ватромети

en: Beach
sr: Плажа

en: Underwater
sr: Под водом

en: Snow
sr: Снег

en: Kids & pets
sr: Деца и животиње

en: Night snapshot
sr: Ноћни снимак

en: Digital macro
sr: Дигитални макро

en: My colors
sr: Моје боје

en: Still image
sr: Непокретна слика

en: Color accent
sr: Нагласак боја

en: Color swap
sr: Размена боја

en: Aquarium
sr: Акваријум

en: None
sr: Ништа

en: 2x
sr: 2×

en: 4x
sr: 4×

en: Other
sr: Друго

en: High
sr: Високо

en: Low
sr: Ниско

en: Auto high
sr: Ауто високо

en: Default
sr: Основно

en: Spot
sr: Тачкица

en: Average
sr: Просек

en: Evaluative
sr: Процењиво

en: Partial
sr: Делимично

en: Center-weighted average
sr: Просек из центра

en: Not known
sr: Непознато

en: Very close
sr: Врло близу

en: Close
sr: Близу

en: Middle range
sr: Средњи опсег

en: Far range
sr: Далеки опсег

en: Infinity
sr: Бесконачно

en: Manual AF point selection
sr: Ручно бирање АФ тачке

en: None (MF)
sr: Ништа (MF)

en: Auto-selected
sr: Ауто-изабрано

en: Right
sr: Десно

en: Center
sr: Усредиштено

en: Left
sr: Лево

en: Auto AF point selection
sr: Аутоматско бирање АФ тачке

en: Easy shooting
sr: Лако окидање

en: Program
sr: Програм

en: Tv-priority
sr: Тв-важност

en: Av-priority
sr: Ав-важност

en: Sigma 50mm f/2.8 EX or 28mm f/1.8
sr: Sigma 50mm f/2.8 EX или 28mm f/1.8

en: Canon EF 24mm f/2.8 or Sigma 15mm f/2.8 EX Fisheye
sr: Canon EF 24mm f/2.8 или Sigma 15mm f/2.8 EX Fisheye

en: Sigma 10-20mm F4-5.6 or 12-24mm f/4.5-5.6 or 14mm f/2.8
sr: Sigma 10-20mm F4-5.6 или 12-24mm f/4.5-5.6 или 14mm f/2.8

en: Canon EF 28-70mm f/2.8L or Sigma 24-70mm EX f/2.8
sr: Canon EF 28-70mm f/2.8L или Sigma 24-70mm EX f/2.8

en: Canon EF 180mm Macro f/3.5L or Sigma 180mm EX HSM Macro f/3.5
sr: Canon EF 180mm Macro f/3.5L или Sigma 180mm EX HSM Macro f/3.5

en: FP sync enabled
sr: FP усклађивање је укључено

en: 2nd-curtain sync used
sr: 2°-заслона усклађивање је коришћено

en: FP sync used
sr: FP усклађивање је коришћено

en: Internal
sr: Унутрашње

en: External
sr: Спољашње

en: Normal AE
sr: Нормално АЕ

en: Exposure compensation
sr: Поправка изложености

en: AE lock
sr: AE закључавање

en: AE lock + exposure compensation
sr: АЕ закључавање + поправка изложености

en: No AE
sr: Без АЕ

en: On, shot only
sr: Укључено, окидање само

en: Smooth
sr: Углађено

en: Custom
sr: Произвољно

en: My color data
sr: Моји подаци боје

en: Full
sr: Потпуно

en: Fixed
sr: Непромењиво

en: Zoom
sr: Увеличање

en: Sunny
sr: Сунчано

en: Cloudy
sr: Облачно

en: Tungsten
sr: Волфрам

en: Fluorescent
sr: Флуоресцентна

en: Flash
sr: Блиц

en: Shade
sr: Засенчено

en: Manual temperature (Kelvin)
sr: Ручна температура (Келвин)

en: PC set 1
sr: PC скуп 1

en: PC set 2
sr: PC скуп 2

en: PC set 3
sr: PC скуп 3

en: Daylight fluorescent
sr: Флуоресцентна дневна светлост

en: Custom 1
sr: Произвољно 1

en: Custom 2
sr: Произвољно 2

en: Night scene
sr: Ноћна сцена

en: Center-right
sr: Средином-десно

en: Left-right
sr: Лево-десно

en: Left-center
sr: Лево-средином

en: All
sr: Све

en: On (shot 1)
sr: Укључено (окидање 1)

en: On (shot 2)
sr: Укључено (окидање 2)

en: On (shot 3)
sr: Укључено (окидање 3)

en: EOS high-end
sr: ЕОС врхунско

en: Compact
sr: Сажето

en: EOS mid-range
sr: ЕОС осредње

en: Rotate 90 CW
sr: Заокрени за 90° на десно

en: Rotate 180
sr: Заокрени за 180°

en: Rotate 270 CW
sr: Заокрени за 270° на десно

en: Rotated by software
sr: Заокренуто софтвером

en: Left to right
sr: Са лева на десно

en: Right to left
sr: Са десна на лево

en: Bottom to top
sr: Одоздо на горе

en: Top to bottom
sr: Одозго на доле

en: 2x2 matrix (clockwise)
sr: 2x2 матрица (на десно)

en: Standard
sr: Уобичајено

en: N/A
sr: Н/Д

en: Lowest
sr: Најниже

en: Highest
sr: Највише

en: Daylight
sr: Дневна светлост

en: Set 1
sr: Скуп 1

en: Set 2
sr: Скуп 2

en: Set 3
sr: Скуп 3

en: User def. 1
sr: Корисничка деф. 1

en: User def. 2
sr: Корисничка деф. 2

en: User def. 3
sr: Корисничка деф. 3

en: External 1
sr: Спољашње 1

en: External 2
sr: Спољашње 2

en: External 3
sr: Спољашње 3

en: Faithful
sr: Потпуно

en: Monochrome
sr: Једнобојно

en: %i bytes unknown data
sr: %i бајта непознатих података

en: Settings (First Part)
sr: Поставке (Први део)

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: Settings (Second Part)
sr: Поставке (Други део)

en: Panorama
sr: Панорама

en: Image Type
sr: Врста слике

en: Firmware Version
sr: Издање уграђеног програма

en: Image Number
sr: Број слике

en: Owner Name
sr: Име власника

en: Color Information
sr: Подаци о боји

en: Serial Number
sr: Серијски број

en: Camera Info
sr: Подаци о фото-апарату

en: File Length
sr: Величина датотеке

en: Custom Functions
sr: Произвољне функције

en: Model ID
sr: ИД модела

en: Movie Info
sr: Подаци о филму

en: AF Info
sr: АФ подаци

en: Thumbnail Valid Area
sr: Исправна област сличице

en: Serial Number Format
sr: Формат серијског броја

en: Super Macro
sr: Супер макро

en: Date Stamp Mode
sr: Режим печата датума

en: My Colors
sr: Моје боје

en: Firmware Revision
sr: Ревизија уграђеног програма

en: Categories
sr: Категорије

en: Face Detect 1
sr: Откривање лица 1

en: Face Detect 2
sr: Откривање лица 2

en: AF Info 2
sr: AE подаци 2

en: Contrast Info
sr: Подаци контраста

en: Image Unique ID
sr: Јединствени ИБ слике

en: WB Info
sr: „WB“ подаци

en: Face Detect 3
sr: Откривање лица 3

en: Time Info
sr: Подаци о времену

en: Battery Type
sr: Врста батерије

en: AF Info 3
sr: AE подаци 3

en: Raw Data Offset
sr: Померај сирових података

en: Original Decision Data Offset
sr: Изворни померај података одлуке

en: Personal Functions
sr: Личне функције

en: Personal Functions Values
sr: Вредности личних функција

en: File Info
sr: Подаци датотеке

en: Lens Model
sr: Модел сочива

en: CMOS Serial Number
sr: Серијски број „CMOS“-а

en: Dust Removal Data
sr: Подаци уклањања прашине

en: Crop Info
sr: Подаци опсецања

en: Custom Functions 2
sr: Произвољне функције 2

en: Aspect Info
sr: Подаци изгледа

en: Tone Curve Table
sr: Табела криве тоналитета

en: Sharpness Table
sr: Табела оштрине

en: Sharpness Frequency Table
sr: Табела учесталости оштрине

en: Whitebalance Table
sr: Табела равнотеже белог

en: Color Balance
sr: Равнотежа боја

en: Measured Color
sr: Измерена боја

en: Color Temperature
sr: Температура боје

en: Canon Flags
sr: Canon заставице

en: Modified Info
sr: Измењени подаци

en: Tonecurve Matching
sr: Поклапање криве тоналитета

en: Whitebalance Matching
sr: Поклапање равнотеже беле

en: Color Space
sr: Простор боја

en: Preview Image Info
sr: Подаци претпрегледа слике

en: VRD Offset
sr: „VRD“ померај

en: Sensor Info
sr: Подаци о сензору

en: WB Packet
sr: „WB“ пакет

en: Flavor
sr: Укус

en: Picture Style Userdefined
sr: Корисникова дефиниција стила слике

en: Picture Style PC
sr: „PC“ стила слике

en: Custom Picture Style Filename
sr: Произвољни назив датотеке стила слике

en: AF Micro Adjust
sr: AF микро подешавање

en: Vignetting Correct
sr: Поправка орнаментом

en: Vignetting Correct 2
sr: Поправка орнаментом 2

en: LightingOpt
sr: Опција осветљења

en: Lens Info
sr: Подаци о сочиву

en: Ambience_Info
sr: Подаци амбијента

en: Multi Exposure
sr: Вишеструка изложеност

en: Filter Info
sr: Подаци о филтеру

en: HDR Info
sr: HDR подаци

en: AF Config
sr: „AF“ подешавање

en: Raw Burst Info
sr: Сирови подаци рафала

en: Macro Mode
sr: Макро режим

en: Self-timer
sr: Само-одбројавач

en: Quality
sr: Квалитет

en: Flash Mode
sr: Режим блица

en: Drive Mode
sr: Режим уређаја

en: Focus Mode
sr: Режим фокуса

en: Record Mode
sr: Режим снимања

en: Image Size
sr: Величина слике

en: Easy Shooting Mode
sr: Режим лаког окидања

en: Digital Zoom
sr: Дигитално увеличање

en: Contrast
sr: Контраст

en: Saturation
sr: Засићење

en: Sharpness
sr: Оштрина

en: Metering Mode
sr: Мерење осветљења

en: Focus Range
sr: Опсег фокуса

en: AF Point
sr: AF тачка

en: Exposure Mode
sr: Режим изложености

en: Lens Type
sr: Врста сочива

en: Long Focal Length of Lens
sr: Дуга жижна даљина сочива

en: Short Focal Length of Lens
sr: Кратка жижна даљина сочива

en: Focal Units per mm
sr: Фокусна јединица по mm

en: Maximal Aperture
sr: Највећи отвор бленде

en: Minimal Aperture
sr: Најмањи отвор бленде

en: Flash Activity
sr: Активност блица

en: Flash Details
sr: Појединости блица

en: AE Setting
sr: АЕ поставке

en: Image Stabilization
sr: Стабилизација слике

en: Display Aperture
sr: Прикажи отвор бленде

en: Zoom Source Width
sr: Шрина извора увеличавања

en: Zoom Target Width
sr: Шрина мете увеличавања

en: Spot Metering Mode
sr: Мерење осветљења тачке

en: Photo Effect
sr: Фото ефекат

en: Manual Flash Output
sr: Ручни излаз блица

en: Color Tone
sr: Тон боје

en: SRAW Quality
sr: „SRAW“ квалитет

en: Focal Type
sr: Врста фокуса

en: Focal Plane X Size
sr: X величина фокусне равни

en: Focal Plane Y Size
sr: Y величина фокусне равни

en: Auto ISO
sr: Ауто ИСО

en: Shot ISO
sr: ИСО окидања

en: Measured EV
sr: Измерени EV

en: Target Aperture
sr: Отвор бленде циља

en: Target Exposure Time
sr: Време изложености циља

en: Exposure Compensation
sr: Поправка изложености

en: White Balance
sr: Равнотежа белог

en: Slow Shutter
sr: Спори застор

en: Sequence Number
sr: Број низа

en: Optical Zoom Code
sr: Код оптичког увеличања

en: Camera Temperature
sr: Температура фото-апарата

en: Flash Guide Number
sr: Број вођице блица

en: Flash Exposure Compensation
sr: Поправка изложености блица

en: AE Bracketing
sr: АЕ вишеснимачја

en: AE Bracket Value
sr: Вредност АЕ вишеснима

en: Control Mode
sr: Режим управљања

en: Focus Distance Upper
sr: Горње растојање фокуса

en: Focus Distance Lower
sr: Доње растојање фокуса

en: F-Number
sr: Отвор бленде

en: Exposure Time
sr: Време изложености

en: Measured EV 2
sr: Измерени EV 2

en: Bulb Duration
sr: Трајање лампе

en: Camera Type
sr: Врста фото-апарата

en: Auto Rotate
sr: Самозаокретање

en: ND Filter
sr: НД филтер

en: Panorama Frame
sr: Кадар панораме

en: Panorama Direction
sr: Смер панораме

en: Tone Curve
sr: Крива тоналитета

en: Sharpness Frequency
sr: Учесталост оштрине

en: Sensor Red Level
sr: Ниво црвене сензора

en: Sensor Blue Level
sr: Ниво плаве сензора

en: White Balance Red
sr: Црвена равнотеже беле

en: White Balance Blue
sr: Плава равнотеже беле

en: Picture Style
sr: Стил слике

en: Digital Gain
sr: Дигитално појачање

en: White Balance Shift AB
sr: „AB“ померај равнотеже беле

en: White Balance Shift GM
sr: „GM“ померај равнотеже беле

en: Motorola
sr: Моторола

en: Intel
sr: Интел

en: Size of data too small to allow for EXIF data.
sr: Величина података је премала за дозвољавање за „EXIF“ податке.

en: EXIF marker not found.
sr: Нисам нашао „EXIF“ маркера.

en: Read length %d is longer than data length %d.
sr: Величина читања „%d“ је већа од величине података %d.

en: APP Tag too short.
sr: „APP“ ознака је прекратка.

en: EXIF header not found.
sr: Нисам нашао „EXIF“ заглавље.

en: Unknown encoding.
sr: Непознато кодирање.

en: Ignore unknown tags
sr: Занемари непознате заставице

en: Ignore unknown tags when loading EXIF data.
sr: Занемарите непознате заставице приликом учитавања „EXIF“ података.

en: Follow specification
sr: Прати одредбу

en: Add, correct and remove entries to get EXIF data that follows the specification.
sr: Додајте, поправите и уклоните уносе да добијете „EXIF“ податке који прате одредбу.

en: Do not change maker note
sr: Не мењај напомену творца

en: When loading and resaving Exif data, save the maker note unmodified. Be aware that the maker note can get corrupted.
sr: Приликом учитавања и поновног чувања „Exif“ података, сачувајте напомену творца неизмењеном. Знајте да напомена творца може постати оштећена.

en: Tag '%s' was of format '%s' (which is against specification) and has been changed to format '%s'.
sr: Ознака „%s“ беше у формату „%s“ (који је супротан одредби) и измењен у формат „%s“.

en: Tag '%s' is of format '%s' (which is against specification) but cannot be changed to format '%s'.
sr: Ознака „%s“ је у формату „%s“ (који је супротан одредби) и не може бити измењен у формат „%s“.

en: Tag 'UserComment' had invalid format '%s'. Format has been set to 'undefined'.
sr: Ознака „Напомена корисника“ је неисправног формата „%s“. Формат је постављен на „недефинисано“.

en: Tag 'UserComment' has been expanded to at least 8 bytes in order to follow the specification.
sr: Ознака „Напомена корисника“ је проширена на најмање 8 бајтова како би пратила одредбу.

en: Tag 'UserComment' is not empty but does not start with a format identifier. This has been fixed.
sr: Ознака „Напомена корисника“ није празна, али не започиње одредником формата. Ово је поправљено.

en: Tag 'UserComment' did not start with a format identifier. This has been fixed.
sr: Ознака „Напомена корисника“ не започиње одредником формата. Ово је поправљено.

en: %i bytes undefined data
sr: %i бајта недефинисаних података

en: %i bytes unsupported data type
sr: %i бајта неподржане врсте података

en: The tag '%s' contains data of an invalid format ('%s', expected '%s').
sr: Ознака „%s“ садржи податке неисправног формата („%s“, очекивах „%s“).

en: The tag '%s' contains an invalid number of components (%i, expected %i).
sr: Ознака „%s“ садржи неисправан број састојака (%i, очекивах %i).

en: Chunky format
sr: Формат делића

en: Planar format
sr: Раван формат

en: Not defined
sr: Није одређено

en: One-chip color area sensor
sr: Једночипни сензор области боје

en: Two-chip color area sensor
sr: Двочипни сензор области боје

en: Three-chip color area sensor
sr: Трочипни сензор области боје

en: Color sequential area sensor
sr: Обласни сензор секвентне боје

en: Trilinear sensor
sr: Тролинијски сензор

en: Color sequential linear sensor
sr: Линеарни сензор секвентне боје

en: Top-left
sr: Горе лево

en: Top-right
sr: Горе десно

en: Bottom-right
sr: Доле десно

en: Bottom-left
sr: Доле лево

en: Left-top
sr: Лево горе

en: Right-top
sr: Десно горе

en: Right-bottom
sr: Десно доле

en: Left-bottom
sr: Лево доле

en: Centered
sr: По средини

en: Co-sited
sr: Упоредно

en: Reversed mono
sr: Обрнута моно

en: Normal mono
sr: Нормална моно

en: RGB
sr: ЦЗП

en: Palette
sr: Палета

en: CMYK
sr: ПЉЖК

en: Normal process
sr: Нормална обрада

en: Custom process
sr: Произвољна обрада

en: Auto exposure
sr: Ауто изложеност

en: Manual exposure
sr: Ручна изложеност

en: Auto bracket
sr: Ауто вишесним

en: Auto white balance
sr: Ауто уравнотежавање беле

en: Manual white balance
sr: Ручно уравнотежавање беле

en: Low gain up
sr: Мали добитак

en: High gain up
sr: Велики добитак

en: Low gain down
sr: Мали губитак

en: High gain down
sr: Велики губитак

en: Low saturation
sr: Мала засићеност

en: High saturation
sr: Велика засићеност

en: Soft
sr: Меко

en: Hard
sr: Тешко

en: Unknown
sr: Непознато

en: Avg
sr: Прос

en: Center-weight
sr: Средње-тешко

en: Multi spot
sr: Из више тачака

en: Pattern
sr: Шаблон

en: Uncompressed
sr: Незапаковано

en: LZW compression
sr: „LZW“ запакивање

en: JPEG compression
sr: „JPEG“ запакивање

en: Deflate/ZIP compression
sr: „Deflate/ZIP“ запакивање

en: PackBits compression
sr: „PackBits“ запакивање

en: Tungsten incandescent light
sr: Светлост ужарене нити од волфрама

en: Fine weather
sr: Лепо време

en: Cloudy weather
sr: Облачно време

en: Day white fluorescent
sr: Флуоресцентна дневна белина

en: Cool white fluorescent
sr: Флуоресцентна топла белина

en: White fluorescent
sr: Флуоресцентна белина

en: Standard light A
sr: Стандардно светло А

en: Standard light B
sr: Стандардно светло B

en: Standard light C
sr: Стандардно светло C

en: ISO studio tungsten
sr: ИСО студио волфрам

en: Inch
sr: Палац

en: Centimeter
sr: Центиметар

en: Normal program
sr: Нормалан програм

en: Aperture priority
sr: Приоритет отвора бленде

en: Aperture
sr: Отвор бленде

en: Shutter priority
sr: Приоритет застора

en: Shutter
sr: Застор

en: Creative program (biased toward depth of field)
sr: Стваралачки програм (нагнут према дубини поља)

en: Creative
sr: Стваралачки

en: Creative program (biased toward fast shutter speed)
sr: Стваралачки програм (нагнут према великој брзини застора)

en: Action
sr: Радња

en: Portrait mode (for closeup photos with the background out of focus)
sr: Режим портрета (за ближе фотографије са позадином ван фокуса)

en: Landscape mode (for landscape photos with the background in focus)
sr: Режим пејзажа (за положене фотографије са позадином у фокусу)

en: Standard output sensitivity (SOS)
sr: Осетљивост стандардног излаза (SOS)

en: Recommended exposure index (REI)
sr: Индекс препорученог излагања (REI)

en: ISO speed
sr: ИСО брзина

en: Standard output sensitivity (SOS) and recommended exposure index (REI)
sr: Осетљивост стандардног излаза (SOS) индекс препорученог излагања (REI)

en: Standard output sensitivity (SOS) and ISO speed
sr: Осетљивост стандардног излаза (SOS) и ИСО брзина

en: Recommended exposure index (REI) and ISO speed
sr: Индекс препорученог излагања (REI) и ИСО брзина

en: Standard output sensitivity (SOS) and recommended exposure index (REI) and ISO speed
sr: Осетљивост стандардног излаза (SOS) индекс препорученог излагања (REI) и ИСО брзина

en: Flash did not fire
sr: Блиц није одрадио

en: No flash
sr: Без блица

en: Flash fired
sr: Блиц је одрадио

en: Yes
sr: Да

en: Strobe return light not detected
sr: Светло повратног бљеска није откривено

en: Without strobe
sr: Без бљеска

en: Strobe return light detected
sr: Светло повратног бљеска је откривено

en: With strobe
sr: Са бљеском

en: Flash fired, compulsory flash mode
sr: Блиц је одрадио, режим обавезног блица

en: Flash fired, compulsory flash mode, return light not detected
sr: Блиц је одрадио, режим обавезног блица, враћена светлост није откривена

en: Flash fired, compulsory flash mode, return light detected
sr: Блиц је одрадио, режим обавезног блица, враћена светлост је откривена

en: Flash did not fire, compulsory flash mode
sr: Блиц није одрадио, режим обавезног блица

en: Flash did not fire, auto mode
sr: Блиц није одрадио, ауто режим

en: Flash fired, auto mode
sr: Блиц је одрадио, ауто режим

en: Flash fired, auto mode, return light not detected
sr: Блиц је одрадио, ауто режим, враћена светлост није откривена

en: Flash fired, auto mode, return light detected
sr: Блиц је одрадио, ауто режим, враћена светлост је откривена

en: No flash function
sr: Нема функције блица

en: Flash fired, red-eye reduction mode
sr: Блиц је одрадио, режим уклањања црвених очију

en: Flash fired, red-eye reduction mode, return light not detected
sr: Блиц је одрадио, режим уклањања црвених очију, враћена светлост није откривена

en: Flash fired, red-eye reduction mode, return light detected
sr: Блиц је одрадио, режим уклањања црвених очију, враћена светлост је откривена

en: Flash fired, compulsory flash mode, red-eye reduction mode
sr: Блиц је одрадио, режим обавезног блица, режим уклањања црвених очију

en: Flash fired, compulsory flash mode, red-eye reduction mode, return light not detected
sr: Блиц је одрадио, режим обавезног блица, режим уклањања црвених очију, враћена светлост није откривена

en: Flash fired, compulsory flash mode, red-eye reduction mode, return light detected
sr: Блиц је одрадио, режим обавезног блица, режим уклањања црвених очију, враћена светлост је откривена

en: Flash did not fire, auto mode, red-eye reduction mode
sr: Блиц није одрадио, ауто режим, режим уклањања црвених очију

en: Flash fired, auto mode, red-eye reduction mode
sr: Блиц је одрадио, ауто режим, режим уклањања црвених очију

en: Flash fired, auto mode, return light not detected, red-eye reduction mode
sr: Блиц је одрадио, ауто режим, враћена светлост није откривена, режим уклањања црвених очију

en: Flash fired, auto mode, return light detected, red-eye reduction mode
sr: Блиц је одрадио, ауто режим, враћена светлост је откривена, режим уклањања црвених очију

en: Close view
sr: Блиски преглед

en: Distant view
sr: Удаљени преглед

en: Distant
sr: Удаљено

en: sRGB
sr: sЦЗП

en: Adobe RGB
sr: Адобе ЦЗП

en: Uncalibrated
sr: Некалибрисано

en: Invalid size of entry (%i, expected %li x %i).
sr: Неисправна величина уноса (%i, очекивах %li × %i).

en: Unsupported UNICODE string
sr: Неподржана ЈУНИКОД ниска

en: Unsupported JIS string
sr: Неподржана ЈИС ниска

en: Tag UserComment contains data but is against specification.
sr: Ознака „Напомена корисника“ садржи податке али је супротно одредби.

en: Byte at position %i: 0x%02x
sr: Бајт на положају %i: 0x%02x

en: Unknown Exif Version
sr: Непознато Ексиф издање

en: Exif Version %d.%d
sr: Ексиф издање %d.%d

en: FlashPix Version 1.0
sr: FlashPix издање 1.0

en: FlashPix Version 1.01
sr: FlashPix издање 1.01

en: Unknown FlashPix Version
sr: Непознато FlashPix издање

en: [None]
sr: [Ништа]

en: (Photographer)
sr: (Фотограф)

en: (Editor)
sr: (Уређивач)

en:  (35 equivalent: %.0f mm)
sr:  (35 еквивалент: %.0f mm)

en:  sec.
sr:  сек.

en:  (1/%.0f sec.)
sr:  (1/%.0f сек.)

en:  (%.0f sec.)
sr:  (%.0f сек.)

en: Internal error (unknown value %i)
sr: Унутрашња грешка (непозната вредност %i)

en: Y
sr: Ж

en: R
sr: Ц

en: G
sr: З

en: B
sr: П

en: Reserved
sr: Резервисано

en: Directly photographed
sr: Непосредно фотографисано

en: Within distance %i of (x,y) = (%i,%i)
sr: Унутар растојања %i of (x,y) = (%i,%i)

en: Within rectangle (width %i, height %i) around (x,y) = (%i,%i)
sr: Унутар правоугаоника (ширина %i, висина %i) око (x,y) = (%i,%i)

en: Unexpected number of components (%li, expected 2, 3, or 4).
sr: Неочекиван број састојака (%li, очекивах 2, 3 или 4).

en: Sea level
sr: Ниво мора

en: Sea level reference
sr: Упута нивоа мора

en: Unknown value %i
sr: Непозната вредност %i

en: Short
sr: Кратко

en: Rational
sr: Рационално

en: SRational
sr: СРационално

en: Undefined
sr: Неодређено

en: ASCII
sr: АСКРИ

en: Long
sr: Дуго

en: Byte
sr: Бајт

en: SByte
sr: СБајт

en: SShort
sr: СКратко

en: SLong
sr: СДуго

en: Float
sr: Децимално

en: Double
sr: Двоструко

en: The file '%s' could not be opened.
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“.

en: The data supplied does not seem to contain EXIF data.
sr: Достављени подаци не изгледа да садрже „EXIF“ податке.

en: Debugging information
sr: Подаци о прочишћавању

en: Debugging information is available.
sr: Подаци прочишћавања су доступни.

en: Not enough memory
sr: Нема довољно меморије

en: The system cannot provide enough memory.
sr: Систем не може да обезбеди довољно меморије.

en: Corrupt data
sr: Оштећени подаци

en: The data provided does not follow the specification.
sr: Достављени подаци не прате одредбу.

en: GPS Tag Version
sr: Издање ГПС ознаке

en: Indicates the version of <GPSInfoIFD>. The version is given as 2.0.0.0. This tag is mandatory when <GPSInfo> tag is present. (Note: The <GPSVersionID> tag is given in bytes, unlike the <ExifVersion> tag. When the version is 2.0.0.0, the tag value is 02000000.H).
sr: Означава издање <GPSInfoIFD>-а. Издање је дато као 2.0.0.0. Ова ознака је обавезна када је <GPSInfo> ознака присутна. (Напомена: <GPSVersionID> ознака је дата у бајтима, супротно <ExifVersion> ознаци. Када је издање 2.0.0.0, вредност ознаке је 02000000.H).

en: Interoperability Index
sr: Индекс међудејствености

en: Indicates the identification of the Interoperability rule. Use "R98" for stating ExifR98 Rules. Four bytes used including the termination code (NULL). see the separate volume of Recommended Exif Interoperability Rules (ExifR98) for other tags used for ExifR98.
sr: Означава препознавање правила међудејствености. Користите „R98“ за навођење правила „ExifR98“. Четири бајта коришћена укључујући код за завршетак (НИШТА). Видите засебни том Препоручених „Exif“ правила међудејствености (ExifR98) за остале ознаке које се користе за „ExifR98“.

en: North or South Latitude
sr: Северна или јужна географска ширина

en: Indicates whether the latitude is north or south latitude. The ASCII value 'N' indicates north latitude, and 'S' is south latitude.
sr: Показује да ли је географска ширина северна или јужна. АСКРИ вредност „N“ показује северну, а „S“ јужну географску ширину.

en: Interoperability Version
sr: Издање међудејствености

en: Latitude
sr: Географска ширина

en: Indicates the latitude. The latitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is dd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is dd/1,mmmm/100,0/1.
sr: Означава географску ширину. Географска ширина се изражава у облику три РАЦИОНАЛНЕ вредности које дају степене, минуте и секунде, одговарајуће. Када су степени, минути и секунде изражени, формат је дд /1,мм/1,сс /1. Када се степени и минуте користе и, на пример, делићи минута се дају до на две децимале, формат је дд /1,мммм/100,0/1.

en: East or West Longitude
sr: Источна или западна географска дужина

en: Indicates whether the longitude is east or west longitude. ASCII 'E' indicates east longitude, and 'W' is west longitude.
sr: Означава да ли је географска дужина источна или западна. АСКРИ „Е“ означава источну, а „W“ западну дужину.

en: Longitude
sr: Географска дужина

en: Indicates the longitude. The longitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is ddd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is ddd/1,mmmm/100,0/1.
sr: Означава географску дужину. Географска дужина се изражава у облику три РАЦИОНАЛНЕ вредности које дају степене, минуте и секунде, одговарајуће. Када су степени, минути и секунде изражени, формат је ддд /1,мм/1,сс /1. Када се степени и минуте користе и, на пример, делићи минута се дају до на две децимале, формат је ддд /1,мммм/100,0/1.

en: Altitude Reference
sr: Надморска висина

en: Indicates the altitude used as the reference altitude. If the reference is sea level and the altitude is above sea level, 0 is given. If the altitude is below sea level, a value of 1 is given and the altitude is indicated as an absolute value in the GPSAltitude tag. The reference unit is meters. Note that this tag is BYTE type, unlike other reference tags.
sr: Означава надморску висину која се користи као референтна надморска висина. Ако је референца ниво мора, а надморска висина изнад нивоа мора, даје се 0. Ако је надморска висина испод нивоа мора, дата је вредност 1 а надморска висина је означена као апсолутна вредност у ознаци „GPSAltitude“. Референтна јединица је метар. Имајте на уму да је ова ознака вртсе „BYTE“, за разлику од осталих референтних ознака.

en: Altitude
sr: Надморска висина

en: Indicates the altitude based on the reference in GPSAltitudeRef. Altitude is expressed as one RATIONAL value. The reference unit is meters.
sr: Означава надморску висину на основу референце у „GPSAltitudeRef“. Надморска висина је изражена као једна РАЦИОНАЛНА вредност. Референтна јединица је метар.

en: GPS Time (Atomic Clock)
sr: ГПС време (атомски часовник)

en: Indicates the time as UTC (Coordinated Universal Time). TimeStamp is expressed as three RATIONAL values giving the hour, minute, and second.
sr: Означава време као КУВ (координисано универзално време). Ознака времена се изражава као три РАЦИОНАЛНЕ вредности које дају сат, минут и секунду.

en: GPS Satellites
sr: ГПС сателити

en: Indicates the GPS satellites used for measurements. This tag can be used to describe the number of satellites, their ID number, angle of elevation, azimuth, SNR and other information in ASCII notation. The format is not specified. If the GPS receiver is incapable of taking measurements, value of the tag shall be set to NULL.
sr: Означава ГПС сателите који се користе за мерења. Ова ознака се може користити за описивање броја сателита, њиховог ИД броја, елевацијског угла, азимута, СНР-а и других информација у АСКРИ запису. Формат није наведен. Ако ГПС пријемник није у стању да врши мерења, вредност ознаке мора бити постављена на НИШТА.

en: GPS Receiver Status
sr: Стање ГПС пријемника

en: Indicates the status of the GPS receiver when the image is recorded. 'A' means measurement is in progress, and 'V' means the measurement is Interoperability.
sr: Означава стање ГПС пријемника када се слика снима. „А“ значи да је мерење у току, а „V“ значи да је мерење међудејственост.

en: GPS Measurement Mode
sr: Режим ГПС мерења

en: Indicates the GPS measurement mode. '2' means two-dimensional measurement and '3' means three-dimensional measurement is in progress.
sr: Означава режим ГПС мерења. „2“ значи дводимензионално мерење, а „3“ значи да је тродимензионално мерење у току.

en: Measurement Precision
sr: Тачност мерења

en: Indicates the GPS DOP (data degree of precision). An HDOP value is written during two-dimensional measurement, and PDOP during three-dimensional measurement.
sr: Означава ГПС ДОП (степен тачности података). „HDOP“ вредност се записује током дводимензионалног мерења, а „PDOP“ током тродимензионалног мерења.

en: Speed Unit
sr: Јединица брзине

en: Indicates the unit used to express the GPS receiver speed of movement. 'K', 'M' and 'N' represent kilometers per hour, miles per hour, and knots.
sr: Означава јединицу која се користи за изражавање брзине кретања ГПС пријемника. „K“, „M“ и „N“ представљају километре на сат, миље на сат и чворове.

en: Speed of GPS Receiver
sr: Брзина ГПС пријемника

en: Indicates the speed of GPS receiver movement.
sr: Показује брзину кретања ГПС пријемника.

en: Reference for direction of movement
sr: Упута за правац кретања

en: Indicates the reference for giving the direction of GPS receiver movement. 'T' denotes true direction and 'M' is magnetic direction.
sr: Означава референцу за давање правца кретања ГПС пријемника. „Т“ означава прави смер, а „М“ магнетни смер.

en: Direction of Movement
sr: Правац кретања

en: Indicates the direction of GPS receiver movement. The range of values is from 0.00 to 359.99.
sr: Означава смер кретања ГПС пријемника. Распон вредности је од 0,00 до 359,99.

en: GPS Image Direction Reference
sr: Упута правца ГПС слике

en: Indicates the reference for giving the direction of the image when it is captured. 'T' denotes true direction and 'M' is magnetic direction.
sr: Означава референцу за давање смера слике приликом снимања. „Т“ означава прави смер, а „М“ магнетни смер.

en: GPS Image Direction
sr: Правац ГПС слике

en: Indicates the direction of the image when it was captured. The range of values is from 0.00 to 359.99.
sr: Означава смер кретања слике приликом снимања. Распон вредности је од 0,00 до 359,99.

en: Geodetic Survey Data Used
sr: Коришћени подаци геодетског завода

en: Indicates the geodetic survey data used by the GPS receiver. If the survey data is restricted to Japan, the value of this tag is 'TOKYO' or 'WGS-84'. If a GPS Info tag is recorded, it is strongly recommended that this tag be recorded.
sr: Означава податке геодетског завода које користи ГПС пријемник. Ако су подаци завода ограничени на Јапан, вредност ове ознаке је „TOKYO“ или „WGS-84“. Ако је снимљена ГПС инфо ознака, топло се препоручује да се та ознака забележи.

en: Reference For Latitude of Destination
sr: Упута за географску ширину одредишта

en: Indicates whether the latitude of the destination point is north or south latitude. The ASCII value 'N' indicates north latitude, and 'S' is south latitude.
sr: Означава да ли је географска ширина одредишне тачке северна или јужна ширина. АСКРИ вредност „N“ означава северну, а „S“ јужну ширину.

en: Latitude of Destination
sr: Географска ширина одредишта

en: Indicates the latitude of the destination point. The latitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. If latitude is expressed as degrees, minutes and seconds, a typical format would be dd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format would be dd/1,mmmm/100,0/1.
sr: Означава географску ширину одредишне тачке. Ширина се изражава као три РАЦИОНАЛНЕ вредности које дају степене, минуте и секунде, респективно. Ако је географска ширина изражена у степенима, минутима и секундама, типичан формат би био дд/1,мм/1,сс/1. Када се користе степени и минуте и, на пример, делићи минута су дати на до две децимале, формат би био дд/1,мммм/100,0/1.

en: Reference for Longitude of Destination
sr: Упута за географску дужину одредишта

en: Indicates whether the longitude of the destination point is east or west longitude. ASCII 'E' indicates east longitude, and 'W' is west longitude.
sr: Означава да ли је географска дужина одредишне тачке источна или западна. АСКРИ „Е“ означава источну, а „W“ западну дужину.

en: Longitude of Destination
sr: Географска дужина одредишта

en: Indicates the longitude of the destination point. The longitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. If longitude is expressed as degrees, minutes and seconds, a typical format would be ddd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format would be ddd/1,mmmm/100,0/1.
sr: Означава географску дужину одредишне тачке. Дужина се изражава као три РАЦИОНАЛНЕ вредности које дају степене, минуте и секунде, респективно. Ако је географска дужина изражена у степенима, минутима и секундама, типичан формат би био ддд/1,мм/1,сс/1. Када се користе степени и минуте и, на пример, делићи минута су дати на до две децимале, формат би био ддд/1,мммм/100,0/1.

en: Reference for Bearing of Destination
sr: Упута за усмеравање до одредишта

en: Indicates the reference used for giving the bearing to the destination point. 'T' denotes true direction and 'M' is magnetic direction.
sr: Означава упуту која се користи за давање усмеравања до одредишне тачке. „Т“ означава прави смер, а „М“ магнетни смер.

en: Bearing of Destination
sr: Усмерење до одредишта

en: Indicates the bearing to the destination point. The range of values is from 0.00 to 359.99.
sr: Означава усмеравање до тачке одредишта. Распон вредности је од 0,00 до 359,99.

en: Reference for Distance to Destination
sr: Упута за растојање до одредишта

en: Indicates the unit used to express the distance to the destination point. 'K', 'M' and 'N' represent kilometers, miles and nautical miles.
sr: Означава јединицу која се користи за изражавање удаљености до одредишне тачке. „К“, „М“ и „N“ представљају километре, миље и наутичке миље.

en: Distance to Destination
sr: Растојање до одредишта

en: Indicates the distance to the destination point.
sr: Показује растојање до тачке одредишта.

en: Name of GPS Processing Method
sr: Назив методе ГПС обраде

en: A character string recording the name of the method used for location finding. The first byte indicates the character code used, and this is followed by the name of the method. Since the Type is not ASCII, NULL termination is not necessary.
sr: Ниска знакова која бележи назив методе која се користи за проналажење локације. Први бајт означава употребљени код знака, а након тога следи назив методе. С обзиром да Врста није АСКРИ, завршетак НИШТА није потребан.

en: Name of GPS Area
sr: Назив ГПС области

en: A character string recording the name of the GPS area. The first byte indicates the character code used, and this is followed by the name of the GPS area. Since the Type is not ASCII, NULL termination is not necessary.
sr: Ниска знакова која бележи назив ГПС области. Први бајт означава употребљени код знака, а након тога следи назив ГПС области. С обзиром да Врста није АСКРИ, завршетак НИШТА није потребан.

en: GPS Date
sr: ГПС датум

en: A character string recording date and time information relative to UTC (Coordinated Universal Time). The format is "YYYY:MM:DD". The length of the string is 11 bytes including NULL.
sr: Ниска знакова која записује податке о датуму и времену у односу на КУВ (кординисано универзално време). Формат је „ГГГГ:ММ:ДД“. Дужина ниске је 11 бајтова, укључујући НИШТА.

en: GPS Differential Correction
sr: Поправка ГПС разлике

en: Indicates whether differential correction is applied to the GPS receiver.
sr: Показује да ли је поправка разлике примењена на ГПС пријемник.

en: GPS Horizontal Positioning Error
sr: Грешка ГПС водоравног позиционирања

en: Indicates the horizontal positioning errors in meters. This is expressed as one RATIONAL value.
sr: Означава грешке хоризонталног позиционирања у метрима. Ово се изражава као једна РАЦИОНАЛНА вредност.

en: New Subfile Type
sr: Нова врста поддатотеке

en: A general indication of the kind of data contained in this subfile.
sr: Општа назнака врсте података садржаних у овој садржаној датотеци.

en: Image Width
sr: Ширина слике

en: The number of columns of image data, equal to the number of pixels per row. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sr: Број колона са подацима слике, једнак броју пиксела по реду. У ЈПЕГ запакованим подацима користи се ЈПЕГ маркер уместо ове ознаке.

en: Image Length
sr: Дужина слике

en: The number of rows of image data. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sr: Број редова података о слици. У ЈПЕГ запакованим подацима користи се ЈПЕГ маркер уместо ове ознаке.

en: Bits per Sample
sr: Битова по узорку

en: The number of bits per image component. In this standard each component of the image is 8 bits, so the value for this tag is 8. See also <SamplesPerPixel>. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sr: Број битова по састојку слике. У овом стандарду сваки састојак слике има 8 бита, тако да је вредност за ову ознаку 8. Такође видите <Узорака по пикселу>. У ЈПЕГ запакованим подацима користи се ЈПЕГ маркер уместо ове ознаке.

en: Compression
sr: Сажимање

en: The compression scheme used for the image data. When a primary image is JPEG compressed, this designation is not necessary and is omitted. When thumbnails use JPEG compression, this tag value is set to 6.
sr: Шема запакивања која се користи за податке о слици. Када је примарна слика ЈПЕГ запакована, ова назнака није потребна и изостављена је. Када сличице користе ЈПЕГ запакивање, ова вредност ознаке је постављена на 6.

en: Photometric Interpretation
sr: Фотометријско тумачење

en: The pixel composition. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sr: Састојак пиксела. У ЈПЕГ запакованим подацима користи се ЈПЕГ маркер уместо ове ознаке.

en: Fill Order
sr: Редослед попуњавања

en: Document Name
sr: Назив документа

en: Image Description
sr: Опис слике

en: A character string giving the title of the image. It may be a comment such as "1988 company picnic" or the like. Two-bytes character codes cannot be used. When a 2-bytes code is necessary, the Exif Private tag <UserComment> is to be used.
sr: Ниска знакова која даје наслов слике. Може бити напомена попут „Пикник компаније из 1988.“ или слично. Не могу се користити двобајтни кодови знакова. Када је неопходан 2-бајтни код, користи се Ексиф лична ознака <Напомена корисника>.

en: Manufacturer
sr: Произвођач

en: The manufacturer of the recording equipment. This is the manufacturer of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sr: Произвођач опреме за снимање. Ово је произвођач „DSC“-а, скенера, видео дигитализатора или друге опреме која је створила слику. Када се остави празно, третира се као непознато.

en: Model
sr: Модел

en: The model name or model number of the equipment. This is the model name or number of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sr: Назив модела или број модела опреме. Ово је назив модела или број „DSC“-а, скенера, видео дигитализатора или друге опреме која је створила слику. Када се остави празно, третира се као непознато.

en: Strip Offsets
sr: Помераји трака

en: For each strip, the byte offset of that strip. It is recommended that this be selected so the number of strip bytes does not exceed 64 Kbytes. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted. See also <RowsPerStrip> and <StripByteCounts>.
sr: За сваку траку, померај бајта те траке. Препоручује вам се да ово одаберете тако да број бајтова траке не прелази 64 Кбајта. Са ЈПЕГ запакованим подацима ова додела није потребна и изостављена је. Видите такође <Редова по траци> и <Број бајта траке>.

en: Orientation
sr: Усмерење

en: The image orientation viewed in terms of rows and columns.
sr: Усмерење слике виђено у виду редова и колона.

en: Samples per Pixel
sr: Узорака по тачкици

en: The number of components per pixel. Since this standard applies to RGB and YCbCr images, the value set for this tag is 3. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sr: Број састојака по пикселу. Како се овај стандард примењује на ЦЗП и „YCbCr“ слике, вредност за ову ознаку је 3. У ЈПЕГ запакованим подацима користи се ЈПЕГ маркер уместо ове ознаке.

en: Rows per Strip
sr: Редова по траци

en: The number of rows per strip. This is the number of rows in the image of one strip when an image is divided into strips. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted. See also <StripOffsets> and <StripByteCounts>.
sr: Број редова по траци. Ово је број редова на слици од једне траке када је слика подељена на траке. Са ЈПЕГ запакованим подацима ова ознака није потребна и изостављена је. Видите такође <Померај траке> и <Број бајта траке>.

en: Strip Byte Count
sr: Број бајта траке

en: The total number of bytes in each strip. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted.
sr: Укупан број бајтова у свакој траци. Са ЈПЕГ запакованим подацима ова ознака није потребна и изостављена је.

en: X-Resolution
sr: X-резолуција

en: The number of pixels per <ResolutionUnit> in the <ImageWidth> direction. When the image resolution is unknown, 72 [dpi] is designated.
sr: Број пиксела по <Јединици резолуције> у смеру <Ширине слике>. Када је резолуција слике непозната, одређује се 72 [тпи].

en: Y-Resolution
sr: Y-резолуција

en: The number of pixels per <ResolutionUnit> in the <ImageLength> direction. The same value as <XResolution> is designated.
sr: Број пиксела по <Јединици резолуције> у смеру <Дужине слике>. Иста вредност као <Х-резолуција> је одређена.

en: Planar Configuration
sr: Подешавање равни

en: Indicates whether pixel components are recorded in a chunky or planar format. In JPEG compressed files a JPEG marker is used instead of this tag. If this field does not exist, the TIFF default of 1 (chunky) is assumed.
sr: Означава да ли су састојци пиксела снимљени у крупном или равном формату. У ЈПЕГ запакованим датотекама користи се ЈПЕГ маркер уместо ове ознаке. Ако ово поље не постоји, претпоставља се ТИФФ задана вредност 1 (крупни).

en: Resolution Unit
sr: Јединица резолуције

en: The unit for measuring <XResolution> and <YResolution>. The same unit is used for both <XResolution> and <YResolution>. If the image resolution is unknown, 2 (inches) is designated.
sr: Јединица за мерење <X-резолуције> и <Y-резолуције>. Иста јединица се користи и за <X-резолуцију> и <Y-резолуцију>. Ако је резолуција слике непозната, одређују се 2 (инча).

en: Transfer Function
sr: Функција преноса

en: A transfer function for the image, described in tabular style. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in the color space information tag (<ColorSpace>).
sr: Функција преноса слике, описана у табеларном стилу. Обично ова ознака није потребна, јер је простор боја наведен у ознаци информација о простору боја (<Простор боја>).

en: Software
sr: Програми

en: This tag records the name and version of the software or firmware of the camera or image input device used to generate the image. The detailed format is not specified, but it is recommended that the example shown below be followed. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sr: Ова ознака бележи назив и издање софтвера или фирмвера фото-апарата или уређаја за унос слике који је коришћен за стварање слике. Детаљан формат није наведен, али се препоручује да се прати пример приказан у наставку. Када се поље остави празно, оно се третира као непознато.

en: Date and Time
sr: Датум и време

en: The date and time of image creation. In this standard (EXIF-2.1) it is the date and time the file was changed.
sr: Датум и време стварања датотеке. У овом стандарду (EXIF-2.1) то је датум и време када је датотека измењена.

en: Artist
sr: Извођач

en: This tag records the name of the camera owner, photographer or image creator. The detailed format is not specified, but it is recommended that the information be written as in the example below for ease of Interoperability. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sr: Ова ознака бележи име власника фотоапарата, фотографа или творца слике. Детаљан формат није наведен, али се препоручује да се информације запишу као у доњем примеру ради лакше међудејствености. Када се поље остави празно, оно се третира као непознато.

en: White Point
sr: Бела тачка

en: The chromaticity of the white point of the image. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in the color space information tag (<ColorSpace>).
sr: Хроматичност беле тачке слике. Обично ова ознака није потребна, јер је простор боја наведен у ознаци информација о простору боја (<Простор боја>).

en: Primary Chromaticities
sr: Примарна хроматичност

en: The chromaticity of the three primary colors of the image. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in the color space information tag (<ColorSpace>).
sr: Хроматичност три основне боје слике. Обично ова ознака није потребна, јер је простор боја наведен у ознаци информација о простору боја (<Простор боја>).

en: Defined by Adobe Corporation to enable TIFF Trees within a TIFF file.
sr: Дефинисано „Adobe Corporation“ за омогућавање ТИФФ унутар ТИФФ датотеке.

en: Transfer Range
sr: Стопа преноса

en: JPEG Interchange Format
sr: Формат ЈПЕГ размене

en: The offset to the start byte (SOI) of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data.
sr: Померај почетног бајта (SOI) ЈПЕГ запакованих података сличица. Ово се не користи за ЈПЕГ податке примарне слике.

en: JPEG Interchange Format Length
sr: Дужина формата ЈПЕГ размене

en: The number of bytes of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data. JPEG thumbnails are not divided but are recorded as a continuous JPEG bitstream from SOI to EOI. Appn and COM markers should not be recorded. Compressed thumbnails must be recorded in no more than 64 Kbytes, including all other data to be recorded in APP1.
sr: Број бајтова ЈПЕГ запакованих података сличице. Ово се не користи за ЈПЕГ податке примарне слике. ЈПЕГ сличице се не деле, али се записују као непрекидни ЈПЕГ битни ток од „SOI“ до „EOI“. Маркери „Appn“ и „COM“ се не би требало запаисивати. Запаковане сличице морају бити забележене у највише 64 Кбајта, укључујући све остале податке за записивање у „APP1“.

en: YCbCr Coefficients
sr: Коефицијенти „YCbCr“

en: The matrix coefficients for transformation from RGB to YCbCr image data. No default is given in TIFF; but here the value given in "Color Space Guidelines", is used as the default. The color space is declared in a color space information tag, with the default being the value that gives the optimal image characteristics Interoperability this condition.
sr: Матрични коефицијенти за преображај из ЦЗП у „YCbCr“ податке слике. У ТИФФ-у није дато подразумевано подешавање; али овде задата вредност у „Смерницама простора боја“, се користи као подразумевана. Простор боја је декларисан у ознаци са информацијама простора боја, са подразумеваном вредношћу која даје најбоље одлике слике међудејствености овог услова.

en: YCbCr Sub-Sampling
sr: „YCbCr“ под-узорковање

en: The sampling ratio of chrominance components in relation to the luminance component. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sr: Однос узорковања састојака сјајности у односу на састојак осветљености. У ЈПЕГ запакованим подацима користи се ЈПЕГ маркер уместо ове ознаке.

en: YCbCr Positioning
sr: „YCbCr“ позиционирање

en: The position of chrominance components in relation to the luminance component. This field is designated only for JPEG compressed data or uncompressed YCbCr data. The TIFF default is 1 (centered); but when Y:Cb:Cr = 4:2:2 it is recommended in this standard that 2 (co-sited) be used to record data, in order to improve the image quality when viewed on TV systems. When this field does not exist, the reader shall assume the TIFF default. In the case of Y:Cb:Cr = 4:2:0, the TIFF default (centered) is recommended. If the reader does not have the capability of supporting both kinds of <YCbCrPositioning>, it shall follow the TIFF default regardless of the value in this field. It is preferable that readers be able to support both centered and co-sited positioning.
sr: Положај састојака хроминатности у односу на састојак осветљености. Ово поље је намењено само за ЈПЕГ запаковане податке или незапаковане „YCbCr“ податке. Подразумевана вредност ТИФФ-а је 1 (усредиштено); али када је „Y:Cb:Cr = 4:2:2“ препоручује се у овом стандарду да се 2 (упоредно) користи за бележење података, ради побољшања квалитета слике када се гледа на ТВ системима. Када ово поље не постоји, читач ће прихватити ТИФФ подразумеваност. У случају када је „Y:Cb:Cr = 4:2:0“, ТИФФ подразумеваност (усредиштено) се препоручује. Ако читач нема могућност да подржи обе врсте <„YCbCr“ позиционирања>, пратиће ТИФФ подразумеваност, без обзира на вредност у овом пољу. Пожељно је да читачи буду у могућности да подржавају и усредиштено и упоредно позиционирање.

en: Reference Black/White
sr: Упута црно/бело

en: The reference black point value and reference white point value. No defaults are given in TIFF, but the values below are given as defaults here. The color space is declared in a color space information tag, with the default being the value that gives the optimal image characteristics Interoperability these conditions.
sr: Вредност упуте црне тачке и вредност упуте беле тачке. Нема основности датих у ТИФФ-у, али вредности испод су овде дате као подразумеване. Простор боје је објављен у ознаци обавештења простора боје, са подразумеваном која је вредност која даје најбоље одлике слике међудејствености овим условима.

en: XML Packet
sr: ИксМЛ пакет

en: XMP Metadata
sr: ИксМП метаподаци

en: CFA Pattern
sr: ЦФА шаблон

en: Indicates the color filter array (CFA) geometric pattern of the image sensor when a one-chip color area sensor is used. It does not apply to all sensing methods.
sr: Означава геометријски шаблон низа филтера боја (ЦФА) сензора слике када се користи сензор подручја боје са једним чипом. Не односи се на све методе очитавања.

en: Battery Level
sr: Ниво батерије

en: Copyright
sr: Ауторска права

en: Copyright information. In this standard the tag is used to indicate both the photographer and editor copyrights. It is the copyright notice of the person or organization claiming rights to the image. The Interoperability copyright statement including date and rights should be written in this field; e.g., "Copyright, John Smith, 19xx. All rights reserved.". In this standard the field records both the photographer and editor copyrights, with each recorded in a separate part of the statement. When there is a clear distinction between the photographer and editor copyrights, these are to be written in the order of photographer followed by editor copyright, separated by NULL (in this case, since the statement also ends with a NULL, there are two NULL codes) (see example 1). When only the photographer is given, it is terminated by one NULL code (see example 2). When only the editor copyright is given, the photographer copyright part consists of one space followed by a terminating NULL code, then the editor copyright is given (see example 3). When the field is left blank, it is treated as unknown.
sr: Информације о ауторским правима. У овом стандарду ознака се користи за означавање ауторских права фотографа и уредника. То је обавештење о ауторским правима особе или организације која полаже право на слику. Изјава о ауторским правима за међудејственост, укључујући датум и права, треба да буде уписана у овом пољу; нпр., „Ауторска права, Јован Симић, 19хх. Сва права су задржана.“. У овом стандарду поље бележи ауторска права фотографа и уредника, при чему је свако забележено у засебном делу изјаве. Када постоји јасна разлика између ауторских права фотографа и уредника, она се записују следећим редом, прво фотографска, након чега следе ауторска права уредника, одвојена са НИШТА (у овом случају, будући да се изјава такође завршава са НИШТА, постоје два НИШТА кода ) (видети пример 1). Када је дат само фотограф, он се прекида једним кодом НИШТА (видети пример 2). Када су дата само ауторска права уређивача, део ауторских права фотографа састоји се од једног простора праћеног завршним кодом НИШТА, тада се даје ауторско право уређивача (видети пример 3). Када поље остане празно, оно се третира као непознато.

en: Exposure time, given in seconds (sec).
sr: Време изложености, дато у секундама (сек).

en: The F number.
sr: Број F.

en: Image Resources Block
sr: Блок изворишта слике

en: A pointer to the Exif IFD. Interoperability, Exif IFD has the same structure as that of the IFD specified in TIFF. ordinarily, however, it does not contain image data as in the case of TIFF.
sr: Показивач на Ексиф ИФД. Међудејственост, Ексиф ИФД има исту структуру као и ИФД наведен у ТИФФ-у. Обично, међутим, не садржи податке о слици као у случају ТИФФ-а.

en: Exposure Program
sr: Програм експозиције

en: The class of the program used by the camera to set exposure when the picture is taken.
sr: Разред програма коришћеног фото-апаратом за подешавање експозиције приликом снимања слике.

en: Spectral Sensitivity
sr: Спектрална осетљивост

en: Indicates the spectral sensitivity of each channel of the camera used. The tag value is an ASCII string compatible with the standard developed by the ASTM Technical Committee.
sr: Означава спектралну осетљивост сваког канала коришћеног фотоапарата. Вредност ознаке је АСКРИ ниска сагласна са стандардом који је развио АСТМ Технички комитет.

en: GPS Info IFD Pointer
sr: Показивач ГПС Инфо ИФД-а

en: A pointer to the GPS Info IFD. The Interoperability structure of the GPS Info IFD, like that of Exif IFD, has no image data.
sr: Показивач на ГПС Инфо ИФД. Структура међудејствености ГПС Инфо ИФД-а, као и Ексиф ИФД-а, нема података о слици.

en: ISO Speed Ratings
sr: Разреди ИСО брзине

en: Indicates the ISO Speed and ISO Latitude of the camera or input device as specified in ISO 12232.
sr: Означава ИСО брзину и ИСО географску ширину фотоапарата или улазног уређаја како је наведено у ИСО 12232.

en: Opto-Electronic Conversion Function
sr: Функција опто-електронског претварања

en: Indicates the Opto-Electronic Conversion Function (OECF) specified in ISO 14524. <OECF> is the relationship between the camera optical input and the image values.
sr: Показује функцију опто-електронског претварања (OECF) наведену у ИСО 14524. <„OECF“> је однос између оптичког улаза фото-апарата и вредности слике.

en: Time Zone Offset
sr: Померај временске зоне

en: Encodes time zone of camera clock relative to GMT.
sr: Кодира временску зону сата фото-апарата у односу на ГСВ.

en: Sensitivity Type
sr: Врста осетљивости

en: The SensitivityType tag indicates which one of the parameters of ISO12232 is the PhotographicSensitivity tag. Although it is an optional tag, it should be recorded when a PhotographicSensitivity tag is recorded. Value = 4, 5, 6, or 7 may be used in case that the values of plural parameters are the same.
sr: Ознаке врсте осетљивости означава који од параметара ISO12232 јесте ознака фотографске осетљивости. Иако је ово изборна ознака, треба бити забележено када ознака фотографске осетљивости је забележена. Вредност = 4, 5, 6, или 7 се може користити у случају да су вредности параметара множине исти.

en: Standard Output Sensitivity
sr: Осетљивост стандардног излаза

en: Recommended Exposure Index
sr: Индекс препорученог излагања

en: ISO Speed
sr: ИСО брзина

en: ISO Speed Latitude yyy
sr: Географска ширина yyy ИСО брзине

en: ISO Speed Latitude zzz
sr: Географска ширина zzz ИСО брзине

en: Exif Version
sr: Издање Ексифа

en: The version of this standard supported. Nonexistence of this field is taken to mean nonconformance to the standard.
sr: Подржано издање овог стандарда. Непостојање овог поља подразумева неусаглашеност са стандардом.

en: Date and Time (Original)
sr: Датум и време (оригинал)

en: The date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
sr: Датум и време када су створени оригинални подаци о слици. За дигитални фотоапарат бележе се датум и време снимања слике.

en: Date and Time (Digitized)
sr: Датум и време (дигитализовано)

en: The date and time when the image was stored as digital data.
sr: Датум и време ускладиштења слике као дигиталних података.

en: Offset Time For DateTime
sr: Време помака за „ДатумВреме“

en: A tag used to record the offset from UTC (the time difference from Universal Time Coordinated including daylight saving time) of the time of DateTime tag. The format when recording the offset is "+|-HH:MM". The part of "+|-" shall be recorded as "+" or "-". When the offset are unknown, all the character spaces except colons (":")should be filled with blank characters, or else the Interoperability field should be filled with blank characters. The character string length is 7 Bytes including NULL for termination. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sr: Ознака која се користи за бележење помераја од КУВ-а (време се разликује од Координисаног Универзалног Времена укључујући време чувања дневног светла) времена ознаке „ДатумВреме“. Формат приликом бележења помераја је „+|-ЧЧ:ММ“. Део „+|-“ треба да се бележи као + или -. Када померај није познат, сви размаци знакова изузев двотачки (:) треба да се попуне са празним знаковима, или поље међудејствености треба да се попуни празним знацима. Дужина ниске знакова је 7 бајта укључујући НИШТА за окончање. Када је поље остављено празно, сматра се непознатим.

en: Offset Time For DateTimeOriginal
sr: Време помака за „ДатумВремеОригинал“

en: A tag used to record the offset from UTC (the time difference from Universal Time Coordinated including daylight saving  time)  of  the time  of  DateTimeOriginal  tag.  The  format  when  recording  the  offset  is "+|-HH:MM". The part of "+|-" shall be recorded as "+" or "-". When the offset are unknown, all the character spaces except colons (":")should be filled with blank characters, or else the Interoperability field should be filled with blank characters. The character string length is 7 Bytes including NULL for termination. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sr: Ознака која се користи за бележење помераја од КУВ-а (време се разликује од Координисаног Универзалног Времена укључујући време чувања дневног светла) времена ознаке „ДатумВремеОригинал“. Формат приликом бележења помераја је „+|-ЧЧ:ММ“. Део „+|-“ треба да се бележи као + или -. Када померај није познат, сви размаци знакова изузев двотачки (:) треба да се попуне са празним знаковима, или поље међудејствености треба да се попуни празним знацима. Дужина ниске знакова је 7 бајта укључујући НИШТА за окончање. Када је поље остављено празно, сматра се непознатим.

en: Offset Time For DateTimeDigitized
sr: Време помака за „ДатумВремеДигитализована“

en: A tag used to record the offset from UTC (the time difference from Universal Time Coordinated including daylight  saving  time)  of  the time  of  DateTimeDigitized  tag.  The  format  when  recording  the  offset  is "+|-HH:MM". The part of "+|-" shall be recorded as "+" or "-". When the offset are unknown, all the character spaces except colons (":")should be filled with blank characters, or else the Interoperability field should be filled with blank characters. The character string length is 7 Bytes including NULL for termination. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sr: Ознака која се користи за бележење помераја од КУВ-а (време се разликује од Координисаног Универзалног Времена укључујући време чувања дневног светла) времена ознаке „ДатумВремеДигитализована“. Формат приликом бележења помераја је „+|-ЧЧ:ММ“. Део „+|-“ треба да се бележи као + или -. Када померај није познат, сви размаци знакова изузев двотачки (:) треба да се попуне са празним знаковима, или поље међудејствености треба да се попуни празним знацима. Дужина ниске знакова је 7 бајта укључујући НИШТА за окончање. Када је поље остављено празно, сматра се непознатим.

en: Components Configuration
sr: Подешавање састојака

en: Information specific to compressed data. The channels of each component are arranged in order from the 1st component to the 4th. For uncompressed data the data arrangement is given in the <PhotometricInterpretation> tag. However, since <PhotometricInterpretation> can only express the order of Y, Cb and Cr, this tag is provided for cases when compressed data uses components other than Y, Cb, and Cr and to enable support of other sequences.
sr: Податак својствен запакованим подацима. Канали сваког састојка су поређани по реду од 1° састојка до 4°. За незапаковане податке поредак података је дат у ознаци <Фотометријско тумачење>. Међутим, како <Фотометријско тумачење> може једино да изрази поредак за Y, Cb и Cr, ова ознака се доставља за случајеве када запаковани подаци користе друге састојке поред Y, Cb, и Cr и за укључивање подршке осталих низова.

en: Compressed Bits per Pixel
sr: Запаковани битови по тачкици

en: Information specific to compressed data. The compression mode used for a compressed image is indicated in unit bits per pixel.
sr: Податак својствен запакованим подацима. Режим запакивања коришћен за сажету слику се приказује у битовима јединице по тачкици.

en: Shutter Speed
sr: Брзина застора

en: Shutter speed. The unit is the APEX (Additive System of Photographic Exposure) setting.
sr: Брзина застора. Јединица је „APEX“ поставка (Додатни систем фотографске изложености).

en: The lens aperture. The unit is the APEX value.
sr: Отвор сочива бленде. Јединица је вредност „APEX“.

en: Brightness
sr: Осветљеност

en: The value of brightness. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
sr: Вредност осветљености. Јединица је вредност „APEX“. Уобичајено је дат у опсегу од -99.99 до 99.99.

en: Exposure Bias
sr: Нагиб експозиције

en: The exposure bias. The units is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
sr: Нагиб експозиције. Јединице су вредност „APEX“. Уобичајено је дат у опсегу од -99.99 до 99.99.

en: Maximum Aperture Value
sr: Највећа вредност отвора бленде

en: The smallest F number of the lens. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of 00.00 to 99.99, but it is not limited to this range.
sr: Најмањи F број сочива. Јединица је „APEX“ вредност. Обично је дата у опсегу од 00.00 до 99.99, али није ограничена на тај опсег.

en: Subject Distance
sr: Растојање субјекта

en: The distance to the subject, given in meters.
sr: Растојање до субјекта, дато у метрима.

en: The metering mode.
sr: Начин мерења.

en: Light Source
sr: Извор светлости

en: The kind of light source.
sr: Врста извора светлости.

en: This tag is recorded when an image is taken using a strobe light (flash).
sr: Ова ознака се снима када се слика снима помоћу светла бљеска (блица).

en: The actual focal length of the lens, in mm. Conversion is not made to the focal length of a 35 mm film camera.
sr: Стварна жижна даљина сочива, у mm. Претварање није урађено за жижну даљину филмске камере 35 милиметара.

en: Subject Area
sr: Област субјекта

en: This tag indicates the location and area of the main subject in the overall scene.
sr: Ова ознака означава локацију и област главног субјекта у целокупној сцени.

en: TIFF/EP Standard ID
sr: „TIFF/EP“ стандардни ИБ

en: Maker Note
sr: Белешка ствараоца

en: A tag for manufacturers of Exif writers to record any desired information. The contents are up to the manufacturer.
sr: Ознака за произвођаче Ексиф писача за бележење сваке жељене информације. Садржај зависи од произвођача.

en: User Comment
sr: Напомена корисника

en: A tag for Exif users to write keywords or comments on the image besides those in <ImageDescription>, and without the character code limitations of the <ImageDescription> tag. The character code used in the <UserComment> tag is identified based on an ID code in a fixed 8-byte area at the start of the tag data area. The unused portion of the area is padded with NULL ("00.h"). ID codes are assigned by means of registration. The designation method and references for each character code are defined in the specification. The value of CountN is determined based on the 8 bytes in the character code area and the number of bytes in the user comment part. Since the TYPE is not ASCII, NULL termination is not necessary. The ID code for the <UserComment> area may be a Defined code such as JIS or ASCII, or may be Undefined. The Undefined name is UndefinedText, and the ID code is filled with 8 bytes of all "NULL" ("00.H"). An Exif reader that reads the <UserComment> tag must have a function for determining the ID code. This function is not required in Exif readers that do not use the <UserComment> tag. When a <UserComment> area is set aside, it is recommended that the ID code be ASCII and that the following user comment part be filled with blank characters [20.H].
sr: Ознака за кориснике Ексифа у којој могу на слику да напишу кључне речи или напомене, поред оних у <Опис слике>, и без ограничења кода знакова ознаке <Опис слике>. Код знакова коришћен у ознаци <Напомена корисника> се одређује на основу ИБ кода у непромењивој 8-бајтној области на почетку подручја података ознаке. Неискоришћени део области попуњава се са НИШТА ("00.h"). ИБ кодови се додељују регистрацијом. Метода означавања и упута за сваки код знакова су дефинисани у одредби. Вредност БројN се одређује на основу 8 бајтова у области кода знакова и броја бајтова у делу напомене корисничка. Како ВРСТА није АСКРИ, завршница НИШТА није потребна. ИБ код за област <Напомена корисника> може бити Дефинисан код као што је ЈИС или АСКРИ или може бити Недефинисан. Недефинисано име је НедефинисанТекст, а ИБ код је попуњен са 8 бајтова свих „НИШТА“ („00.H“). Ексиф читач који чита ознаку <Напомена корисника> мора имати функцију за одређивање ИБ кода. Ова функција није потребна у Ексиф читачима који не користе ознаку <Напомена корисника>. Када је одвојена област <Напомена корисника>, препоручује се да ИБ код буде АСКРИ и да се следећи део напомене корисника попуни празним знаковима [20.Н].

en: Sub-second Time
sr: Време подсекунде

en: A tag used to record fractions of seconds for the <DateTime> tag.
sr: Ознака која се користи за бележење делова секунди за ознаку <ДатумВреме>.

en: Sub-second Time (Original)
sr: Време подсекинде (оригинал)

en: A tag used to record fractions of seconds for the <DateTimeOriginal> tag.
sr: Ознака која се користи за бележење делова секунди за ознаку <ДатумВремеОригинал>.

en: Sub-second Time (Digitized)
sr: Време подсекинде (дигитализовано)

en: A tag used to record fractions of seconds for the <DateTimeDigitized> tag.
sr: Ознака која се користи за бележење делова секунди за ознаку <ДатумВремеДигитализовано>.

en: XP Title
sr: „XP“ наслов

en: A character string giving the title of the image, encoded in UTF-16LE.
sr: Ниска знакова која даје наслов слике, кодирана у „UTF-16LE“.

en: XP Comment
sr: „XP“ напомена

en: A character string containing a comment about the image, encoded in UTF-16LE.
sr: Ниска знакова која садржи напомену о слици, кодирана у „UTF-16LE“.

en: XP Author
sr: „XP“ аутор

en: A character string containing the name of the image creator, encoded in UTF-16LE.
sr: Ниска знакова која садржи име творца слике, кодирана у „UTF-16LE“.

en: XP Keywords
sr: „XP“ кључне речи

en: A character string containing key words describing the image, encoded in UTF-16LE.
sr: Ниска знакова која садржи кључне речи које описују слику, кодирана у „UTF-16LE“.

en: XP Subject
sr: „XP“ субјекат

en: A character string giving the image subject, encoded in UTF-16LE.
sr: Ниска знакова која даје субјекат слике, кодирана у „UTF-16LE“.

en: The FlashPix format version supported by a FPXR file.
sr: Издање „FlashPix“ формата је подржано „FPXR“ датотеком.

en: The color space information tag is always recorded as the color space specifier. Normally sRGB (=1) is used to define the color space based on the PC monitor conditions and environment. If a color space other than sRGB is used, Uncalibrated (=FFFF.H) is set. Image data recorded as Uncalibrated can be treated as sRGB when it is converted to FlashPix.
sr: Ознака информација о простору боја увек се бележи као одредник простора боја. Обично се „sRGB (=1)“ користи за дефинисање простора боја на основу услова и окружења монитора рачунара. Ако се користи простор боје који није „sRGB“, поставља се некалибрисано (=FFFF.H). Подаци о слици забележени као Некалибрисани се могу третирати као „sRGB“ када се претворе у „FlashPix“.

en: Pixel X Dimension
sr: X величина сличице

en: Information specific to compressed data. When a compressed file is recorded, the valid width of the meaningful image must be recorded in this tag, whether or not there is padding data or a restart marker. This tag should not exist in an uncompressed file.
sr: Информације специфичне за запаковане податке. Када се запакована датотека забележи, важећа ширина смислене слике мора бити забележена у ову ознаку, без обзира на то постоје ли подаци о допуни или маркер за поновно покретање. Ова ознака не би требало да постоји у незапакованој датотеци.

en: Pixel Y Dimension
sr: Y величина сличице

en: Information specific to compressed data. When a compressed file is recorded, the valid height of the meaningful image must be recorded in this tag, whether or not there is padding data or a restart marker. This tag should not exist in an uncompressed file. Since data padding is unnecessary in the vertical direction, the number of lines recorded in this valid image height tag will in fact be the same as that recorded in the SOF.
sr: Информације специфичне за запаковане податке. Када се запакована датотека забележи, важећа висина смислене слике мора бити забележена у ову ознаку, без обзира на то постоје ли подаци о допуни или маркер за поновно покретање. Ова ознака не би требало да постоји у незапакованој датотеци. Будући да је додавање података непотребно у усправном смеру, број редова забележених у овој важећој ознаци висине слике у ствари ће бити исти оном забележеном у „SOF“-у.

en: Related Sound File
sr: Повезана звучна датотека

en: This tag is used to record the name of an audio file related to the image data. The only relational information recorded here is the Exif audio file name and extension (an ASCII string consisting of 8 characters + '.' + 3 characters). The path is not recorded. Stipulations on audio and file naming conventions are defined in the specification. When using this tag, audio files must be recorded in conformance to the Exif audio format. Writers are also allowed to store the data such as Audio within APP2 as FlashPix extension stream data. The mapping of Exif image files and audio files is done in any of three ways, [1], [2] and [3]. If multiple files are mapped to one file as in [2] or [3], the above format is used to record just one audio file name. If there are multiple audio files, the first recorded file is given. In the case of [3], for example, for the Exif image file "DSC00001.JPG" only  "SND00001.WAV" is given as the related Exif audio file. When there are three Exif audio files "SND00001.WAV", "SND00002.WAV" and "SND00003.WAV", the Exif image file name for each of them, "DSC00001.JPG", is indicated. By combining multiple relational information, a variety of playback possibilities can be supported. The method of using relational information is left to the implementation on the playback side. Since this information is an ASCII character string, it is terminated by NULL. When this tag is used to map audio files, the relation of the audio file to image data must also be indicated on the audio file end.
sr: Ова ознака се користи за снимање назива звучне датотеке повезане са подацима о слици. Једине релативне информације које су овде забележене су назив и проширење Ексиф звучне датотеке (АСКРИ низ који се састоји од 8 знакова + '.' + 3 знака). Путања није забележена. Одредбе о правилима именовања звука и датотека дефинисане су у спецификацији. Када користите ову ознаку, звучне датотеке морају бити снимљене у складу са Ексиф аудио форматом. Писцима је такође дозвољено да податке, као што је Аудио, чувају у „APP2“ као податке тока „FlashPix“ проширења. Мапирање Ексиф датотека са сликама и звучних датотека врши се на неки од три начина, [1], [2] и [3]. Ако је више датотека мапирано у једну датотеку као у [2] или [3], горњи формат се користи за бележење само једног назива звучне датотеке. Ако постоји више звучних датотека, даје се прва снимљена датотека. У случају [3], на пример, за Ексиф датотеку слике „DSC00001.JPG“ само „SND00001.WAV“ је дато као повезана Ексиф звучна датотека. Када постоје три Ексиф звучне датотеке „SND00001.WAV“, „SND00002.WAV“ и „SND00003.WAV“, назив датотеке Ексиф слике за сваку од њих, „DSC00001.JPG“, је назначен. Комбиновањем више односних информација могу се подржати разне могућности репродукције. Начин коришћења односних информација препуштен је примени на страни репродукције. Будући да су ове информације АСКРИ низ знакова, завршава их НИШТА. Када се ова ознака користи за мапирање звучних датотека, однос звучне датотеке и података са сликом такође мора бити назначен на крају звучне датотеке.

en: Interoperability IFD Pointer
sr: Показивач ИФД међудејствености

en: Interoperability IFD is composed of tags which stores the information to ensure the Interoperability and pointed by the following tag located in Exif IFD. The Interoperability structure of Interoperability IFD is the same as TIFF defined IFD structure but does not contain the image data characteristically compared with normal TIFF IFD.
sr: ИФД међудејственост се састоји од ознака које чувају информације да би се осигурала међудејственост и на које указује следећа ознака која се налази у Ексиф ИФД-у. Структура међудејствености ИФД међудејствености је иста као и ИФД структура дефинисана ТИФФ-ом, али не садржи податке о слици који су карактеристични у поређењу са нормалним ТИФФ ИФД-ом.

en: Flash Energy
sr: Енергија блица

en: Indicates the strobe energy at the time the image is captured, as measured in Beam Candle Power Seconds (BCPS).
sr: Означава енергију бљеска у тренутку снимања слике, мерено у секундама снаге зрака свеће (BCPS).

en: Spatial Frequency Response
sr: Одговор просторне фреквенције

en: This tag records the camera or input device spatial frequency table and SFR values in the direction of image width, image height, and diagonal direction, as specified in ISO 12233.
sr: Ова ознака бележи табелу просторних фреквенција фотоапарата или улазног уређаја и „SFR“ вредности у смеру ширине слике, висине слике и дијагоналног смера, како је наведено у ИСО 12233.

en: Focal Plane X-Resolution
sr: X-резолуција фокусне равни

en: Indicates the number of pixels in the image width (X) direction per <FocalPlaneResolutionUnit> on the camera focal plane.
sr: Означава број пиксела у смеру ширине слике (X) по <јединици резолуције фокусне равни> у фокусној равни фотоапарата.

en: Focal Plane Y-Resolution
sr: Y-резолуција фокусне равни

en: Indicates the number of pixels in the image height (V) direction per <FocalPlaneResolutionUnit> on the camera focal plane.
sr: Означава број пиксела у смеру висине слике (V) по <јединици резолуције фокусне равни> у фокусној равни фотоапарата.

en: Focal Plane Resolution Unit
sr: Јединица резолуције фокусне равни

en: Indicates the unit for measuring <FocalPlaneXResolution> and <FocalPlaneYResolution>. This value is the same as the <ResolutionUnit>.
sr: Озбачава јединицу за мерење <X-резолуције фокусне равни> и <Y-резолуције фокусне равни>. Ова вредност је иста као <Јединица резолуције>.

en: Subject Location
sr: Место субјекта

en: Indicates the location of the main subject in the scene. The value of this tag represents the pixel at the center of the main subject relative to the left edge, prior to rotation processing as per the <Rotation> tag. The first value indicates the X column number and the second indicates the Y row number.
sr: Означава локацију главног објекта у сцени. Вредност ове ознаке представља пиксел у центру главног предмета у односу на леву ивицу, пре обраде ротације према ознаци <Заокретање>. Прва вредност означава број X колоне, а друга број Y реда.

en: Exposure Index
sr: Индекс изложености

en: Indicates the exposure index selected on the camera or input device at the time the image is captured.
sr: Означава индекс изложености изабран на фото-апарату или улазном уређају у време снимања слике.

en: Sensing Method
sr: Начин очитавања

en: Indicates the image sensor type on the camera or input device.
sr: Означава врсту сензора слике на фотоапарату или улазном уређају.

en: File Source
sr: Извор датотеке

en: Indicates the image source. If a DSC recorded the image, the tag value of this tag always be set to 3, indicating that the image was recorded on a DSC.
sr: Означава извор слике. Ако је „DSC“ снимио слику, означна вредност ове ознаке увек се поставља на 3, што значи да је слика снимљена на „DSC“-у.

en: Scene Type
sr: Врста сцене

en: Indicates the type of scene. If a DSC recorded the image, this tag value must always be set to 1, indicating that the image was directly photographed.
sr: Означава врсту сцене. Ако је „DSC“ снимио слику, ова означна вредност мора увек да се постави на 1, што значи да је слика директно фотографисана.

en: Custom Rendered
sr: Произвољно исцртана

en: This tag indicates the use of special processing on image data, such as rendering geared to output. When special processing is performed, the reader is expected to disable or minimize any further processing.
sr: Ова ознака означава употребу посебне обраде података о сликама, као што је исцртавање усмерено на излаз. Када се изврши посебна обрада, очекује се да читач онемогући или смањи сваку даљу обраду.

en: This tag indicates the exposure mode set when the image was shot. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
sr: Ова ознака означава режим изложености постављен приликом снимања слике. У режиму аутоматског вишеснима, фотоапарат прави неколико кадрова исте сцене са различитим подешавањима изложености.

en: This tag indicates the white balance mode set when the image was shot.
sr: Ова ознака означава режим баланса белог подешен приликом снимања слике.

en: Digital Zoom Ratio
sr: Однос дигиталног зума

en: This tag indicates the digital zoom ratio when the image was shot. If the numerator of the recorded value is 0, this indicates that digital zoom was not used.
sr: Ова ознака означава однос дигиталног зума када је слика снимљена. Ако је бројилац забележене вредности 0, то значи да дигитални зум није коришћен.

en: Focal Length in 35mm Film
sr: Жижна даљина у 35mm филму

en: This tag indicates the equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown. Note that this tag differs from the FocalLength tag.
sr: Ова ознака означава еквивалентну жижну даљину претпостављајући 35 мм филмску камеру, у мм. Вредност 0 значи да је жижна даљина непозната. Имајте на уму да се ова ознака разликује од ознаке „Жижна дужина“.

en: Scene Capture Type
sr: Врста снимања сцене

en: This tag indicates the type of scene that was shot. It can also be used to record the mode in which the image was shot. Note that this differs from the scene type <SceneType> tag.
sr: Ова ознака означава врсту сцене која је снимљена. Такође се може користити за снимање режима у којем је слика снимљена. Имајте на уму да се ово разликује од ознаке врсте сцене <Врста сцене>.

en: Gain Control
sr: Управљање појачањем

en: This tag indicates the degree of overall image gain adjustment.
sr: Ова ознака означава степен укупног подешавања појачања слике.

en: This tag indicates the direction of contrast processing applied by the camera when the image was shot.
sr: Ова ознака означава смер обраде контраста који примењује фотоапарат приликом снимања слике.

en: This tag indicates the direction of saturation processing applied by the camera when the image was shot.
sr: Ова ознака означава смер обраде засићења који примењује фотоапарат приликом снимања слике.

en: This tag indicates the direction of sharpness processing applied by the camera when the image was shot.
sr: Ова ознака означава смер обраде јасноће који примењује фотоапарат приликом снимања слике.

en: Device Setting Description
sr: Опис подешавања уређаја

en: This tag indicates information on the picture-taking conditions of a particular camera model. The tag is used only to indicate the picture-taking conditions in the reader.
sr: Ова ознака означава информације о условима фотографисања одређеног модела фотоапарата. Ознака се користи само за означавање услова фотографисања у читачу.

en: Subject Distance Range
sr: Опсег растојање субјекта

en: This tag indicates the distance to the subject.
sr: Ова ознака означава удаљеност до субјекта.

en: This tag indicates an identifier assigned uniquely to each image. It is recorded as an ASCII string equivalent to hexadecimal notation and 128-bit fixed length.
sr: Ова ознака означава одредник који је јединствено додељен свакој слици. Бележи се као АСКРИ низ еквивалентан хексадецималном запису и 128-битној фиксној дужини.

en: Camera Owner Name
sr: Име власника фотоапарата

en: This tag indicates the name of the camera owner, photographer or image creator.
sr: Ова ознака означава име власника фотоапарата, фотографа или творца слика.

en: Body Serial Number
sr: Серијски број кућишта

en: This tag indicates the serial number of the body of the camera
sr: Ова ознака означава серијски број кућишта фотоапарата

en: Lens Specification
sr: Одредба сочива

en: This tag indicates minimum focal length, maximum focal length, minimum F number in the minimum focal length, and minimum F number in the maximum focal length.
sr: Ова ознака означава најмању жижну даљину, највећу жижну даљину, најмањи Ф број у најмањој жижној даљини, и најмањи Ф број у највећој жижној даљини.

en: Lens Make
sr: Творац сочива

en: This tag indicates the lens manufacturer.
sr: Ова ознака показује произвођача сочива.

en: This tag indicates the lens' model name and model number.
sr: Ова ознака показује назив модела сочива и број модела.

en: Lens Serial Number
sr: Серијски број сочива

en: This tag indicates the serial number of the interchangeable lens.
sr: Ова ознака показује серијски број заменљивог сочива.

en: Composite Image
sr: Састављена слика

en: This tag indicates whether this image was composed from multiple images
sr: Ова ознака означава да ли је ова слика састављена од више слика

en: Source Image Number Of Composite Image
sr: Број извора слике састављене слике

en: This tag indicates how many images are included and used in the composition of this image
sr: Ова ознака означава колико је слика укључено и употребљено у састављању ове слике

en: Source Exposure Times of Composite Image
sr: Времена излагања извора састављене слике

en: This tag indicates the exposure times of the source images of this image
sr: Ова ознака означава време експозиције изворних слика ове слике

en: Gamma
sr: Гамут

en: Indicates the value of coefficient gamma.
sr: Означава вредност коефицијента гама.

en: PRINT Image Matching
sr: Поклапање ШТАМПАЊА слике

en: Related to Epson's PRINT Image Matching technology
sr: Односи се на Епсонову технологију поклапања ШТАМПАЊА слике

en: Padding
sr: Попуна

en: This tag reserves space that can be reclaimed later when additional metadata are added. New metadata can be written in place by replacing this tag with a smaller data element and using the reclaimed space to store the new or expanded metadata tags.
sr: Ова ознака задржава простор који се касније може затражити када се додају додатни метаподаци. Нови метаподаци се могу написати на месту заменом ове ознаке мањим елементом података и коришћењем обновљеног простора за чување нових или проширених ознака метаподатака.

en: Softest
sr: Мекше

en: Hardest
sr: Тврђе

en: Medium soft
sr: Средње меко

en: Medium hard
sr: Средње тврдо

en: Film simulation mode
sr: Симулација филма

en: Incandescent
sr: Ужарен

en: Medium high
sr: Средње високо

en: Medium low
sr: Средње ниско

en: Original
sr: Оригинално

en: Program AE
sr: Програм AE

en: Natural photo
sr: Природна фотографија

en: Vibration reduction
sr: Умањење вибрација

en: Sunset
sr: Залазак сунца

en: Museum
sr: Музеј

en: Party
sr: Журка

en: Flower
sr: Цвет

en: Text
sr: Текст

en: NP & flash
sr: NP и блиц

en: Aperture priority AE
sr: Приоритет АЕ отвора бленде

en: Shutter priority AE
sr: АЕ приоритет застора

en: F-Standard
sr: Ф-Уобичајено

en: F-Chrome
sr: Ф-Хроматска

en: F-B&W
sr: Ф-Ц&Б

en: No blur
sr: Без замућења

en: Blur warning
sr: Упозорење о замућењу

en: Focus good
sr: У фокусу

en: Out of focus
sr: Ван фокуса

en: AE good
sr: AE добра

en: Over exposed
sr: Прекомерно изложено

en: Wide
sr: Широко

en: F0/Standard
sr: Ф0/Уобичајено

en: F1/Studio portrait
sr: Ф1/Студио портрет

en: F1a/Professional portrait
sr: Ф1a/Професионални портрет

en: F1b/Professional portrait
sr: Ф1б/Професионални портрет

en: F1c/Professional portrait
sr: Ф1ц/Професионални портрет

en: Auto (100-400%)
sr: Ауто (100-400%)

en: Standard (100%)
sr: Уобичајено (100%)

en: Wide1 (230%)
sr: Широко1 (230%)

en: Wide2 (400%)
sr: Широко2 (400%)

en: Maker Note Version
sr: Издање напомене творца

en: This number is unique and based on the date of manufacture.
sr: Овај број је јединствен и заснован на датуму производње.

en: Chromaticity Saturation
sr: Засићеност хроматичности

en: Flash Firing Strength Compensation
sr: Поправка јачине паљења блица

en: Focusing Mode
sr: Режим фокуса

en: Focus Point
sr: Тачка фокуса

en: Slow Synchro Mode
sr: Спори синхро режим

en: Picture Mode
sr: Режим слике

en: Continuous Taking
sr: Непрекидно снимање

en: Continuous Sequence Number
sr: Број непрекидног низа

en: FinePix Color
sr: „FinePix“ боја

en: Blur Check
sr: Провера замућења

en: Auto Focus Check
sr: Провера ауто фокуса

en: Auto Exposure Check
sr: Провера ауто изложености

en: Dynamic Range
sr: Динамички опсег

en: Film Simulation Mode
sr: Режим симулације филма

en: Dynamic Range Wide Mode
sr: Режим широког динамичког опсега

en: Development Dynamic Range Wide Mode
sr: Режим широког развојног динамичког опсега

en: Minimum Focal Length
sr: Најмања жижна даљина

en: Maximum Focal Length
sr: Највећа жижна даљина

en: Maximum Aperture at Minimum Focal
sr: Највећи отвор бленде при најмањем фокусу

en: Maximum Aperture at Maximum Focal
sr: Највећи отвор бленде при највећем фокусу

en: Order Number
sr: Број поретка

en: Frame Number
sr: Број оквира

en: Invalid format '%s', expected '%s' or '%s'.
sr: Неисправан формат „%s“, очекивах „%s“ или „%s“.

en: AF non D lens
sr: AF није D сочиво

en: AF-D or AF-S lens
sr: AF-D или AF-S сочиво

en: AF-D G lens
sr: AF-D G сочиво

en: AF-D VR lens
sr: AF-D VR сочиво

en: AF-D G VR lens
sr: AF-D G VR сочиво

en: Flash unit unknown
sr: Јединица блица је непозната

en: Flash is external
sr: Блиц је спољни

en: Flash is on camera
sr: Блиц је на фото-апарату

en: VGA basic
sr: „VGA“ основно

en: VGA normal
sr: „VGA“ нормално

en: VGA fine
sr: „VGA“ фино

en: SXGA basic
sr: „SXGA“ основно

en: SXGA normal
sr: „SXGA“ нормално

en: SXGA fine
sr: „SXGA“ фино

en: 2 Mpixel basic
sr: 2 Mpixel основно

en: 2 Mpixel normal
sr: 2 Mpixel нормално

en: 2 Mpixel fine
sr: 2 Mpixel фино

en: Color
sr: Боја

en: Bright+
sr: Осветљеност+

en: Bright-
sr: Осветљеност-

en: Contrast+
sr: Контраст+

en: Contrast-
sr: Контраст-

en: Preset
sr: Претподешавање

en: Incandescence
sr: Ужареност

en: Fluorescence
sr: Флуоресцентност

en: SpeedLight
sr: Брзина светлости

en: No fisheye
sr: Без рибљих очију

en: Fisheye on
sr: Рибље око укључено

en: Normal, SQ
sr: Нормално, SQ

en: Normal, HQ
sr: Нормално, HQ

en: Normal, SHQ
sr: Нормално, SHQ

en: Normal, RAW
sr: Нормално, RAW

en: Normal, SQ1
sr: Нормално, SQ1

en: Normal, SQ2
sr: Нормално, SQ2

en: Normal, super high
sr: Нормално, супер високо

en: Normal, standard
sr: Нормално, уобичајено

en: Fine, SQ
sr: Фино, SQ

en: Fine, HQ
sr: Фино, HQ

en: Fine, SHQ
sr: Фино, SHQ

en: Fine, RAW
sr: Фино, RAW

en: Fine, SQ1
sr: Фино, SQ1

en: Fine, SQ2
sr: Фино, SQ2

en: Fine, super high
sr: Фино, супер високо

en: Super fine, SQ
sr: Супер фино, SQ

en: Super fine, HQ
sr: Супер фино, HQ

en: Super fine, SHQ
sr: Супер фино, SHQ

en: Super fine, RAW
sr: Супер фино, RAW

en: Super fine, SQ1
sr: Супер фино, SQ1

en: Super fine, SQ2
sr: Супер фино, SQ2

en: Super fine, super high
sr: Супер фино, супер високо

en: Super fine, high
sr: Супер фино, високо

en: No
sr: Не

en: On (Preset)
sr: Укљ. (Претподешавање)

en: Fill
sr: Попуна

en: Internal + external
sr: Унутрашње + спољашње

en: Interlaced
sr: Преплетено

en: Progressive
sr: Напредно

en: Best
sr: Најбоље

en: Adjust exposure
sr: Дотерај изложеност

en: Spot focus
sr: Фокус тачке

en: Normal focus
sr: Нормални фокус

en: Record while down
sr: Сними када је доле

en: Press start, press stop
sr: Притисни старт, притисни стоп

en: Sport
sr: Спорт

en: TV
sr: ТВ

en: User 1
sr: Корисник 1

en: User 2
sr: Корисник 2

en: Lamp
sr: Сијалица

en: 5 frames/sec
sr: 5 кадра/сек

en: 10 frames/sec
sr: 10 кадрова/сек

en: 15 frames/sec
sr: 15 кадрова/сек

en: 20 frames/sec
sr: 20 кадрова/сек

en: Red Correction %f, blue Correction %f
sr: Поправка црвене %f, поправка плаве %f

en: No manual focus selection
sr: Нема ручног бирања фокуса

en: %2.2f meters
sr: %2.2f метара

en: AF position: center
sr: AF положај: у средини

en: AF position: top
sr: AF положај: горе

en: AF position: bottom
sr: AF положај: доле

en: AF position: left
sr: AF положај: лево

en: AF position: right
sr: AF положај: десно

en: AF position: upper-left
sr: AF положај: горе-лево

en: AF position: upper-right
sr: AF положај: горе-десно

en: AF position: lower-left
sr: AF положај: доле-лево

en: AF position: lower-right
sr: AF положај: доле-десно

en: AF position: far left
sr: AF положај: далеко лево

en: AF position: far right
sr: AF положај: далеко десно

en: Unknown AF position
sr: Непознат AF положај

en: Internal error (unknown value %hi)
sr: Унутрашња грешка (непозната вредност %hi)

en: Unknown value %hi
sr: Непозната вредност %hi

en: Unknown %hu
sr: Непознато %hu

en: 2 sec.
sr: 2 сек.

en: Fast
sr: Брзо

en: Automatic
sr: Аутоматски

en: Manual: %liK
sr: Ручно: %liK

en: Manual: unknown
sr: Ручно: непознато

en: One-touch
sr: Један додир

en: Infinite
sr: Бесконачно

en: %i bytes unknown data:
sr: %i бајта непознатих података:

en: ISO Setting
sr: ISO поставке

en: Color Mode (?)
sr: Режим боје (?)

en: Image Sharpening
sr: Изоштравање слике

en: Flash Setting
sr: Поставке блица

en: White Balance Fine Adjustment
sr: Фино подешавање равнотеже белог

en: White Balance RB
sr: Равнотежа белог RB

en: Program Shift
sr: Помак програма

en: ISO Selection
sr: ИСО бирање

en: Preview Image IFD
sr: ИФД претпрегледа слике

en: Offset of the preview image directory (IFD) inside the file.
sr: Померај директоријума за претпреглед слика (ИФД) унутар датотеке.

en: Exposurediff ?
sr: Изложености разлика ?

en: Image Boundary
sr: Граница слике

en: External Flash Exposure Compensation
sr: Спољна поправка изложености блица

en: Flash Exposure Bracket Value
sr: Вредност блица вишеснима изложености

en: Exposure Bracket Value
sr: Вредност вишеснима изложености

en: Image Adjustment
sr: Дотеривање слике

en: Tone Compensation
sr: Поправка тоналитета

en: Adapter
sr: Прилагодник

en: Lens
sr: Сочиво

en: Manual Focus Distance
sr: Удаљеност ручног фокуса

en: Flash Used
sr: Коришћен блиц

en: AF Focus Position
sr: Положај AF фокуса

en: Bracketing
sr: Вишеснимачје

en: Lens F Stops
sr: Стопке F сочива

en: Contrast Curve
sr: Крива контраста

en: Color Mode
sr: Режим боја

en: Light Type
sr: Врста светла

en: Shot Info
sr: Инфо окидања

en: Hue Adjustment
sr: Подешавање нијансе

en: Noise Reduction
sr: Смањење сметњи

en: Lens Data
sr: Подаци сочива

en: Sensor Pixel Size
sr: Величина пиксела сензора

en: Retouch History
sr: Историјат поновног рада

en: Image Data Size
sr: Величина података слике

en: Size of compressed image data in bytes.
sr: Величина запакованих података о слици у бајтовима.

en: Total Number of Pictures Taken
sr: Укупан број направљених слика

en: Flash Info
sr: Подаци о блицу

en: Optimize Image
sr: Оптимизуј слику

en: Vari Program
sr: Вари програм

en: Capture Editor Data
sr: Подаци уређивача снимања

en: Capture Editor Version
sr: Издање уређивача снимања

en: Crop HiSpeed
sr: Велика брзина опсецања

en: Exposure Tuning
sr: Дотеривање изложености

en: VR Info
sr: ВР подаци

en: Image Authentication
sr: Потврђивање слике

en: Face Detect
sr: Откривање лица

en: Active DLighting
sr: Активно Д-осветљавање

en: Picture Control Data
sr: Подаци управљања сликом

en: World Time
sr: Светско време

en: ISO Info
sr: ИСО подаци

en: Vignette Control
sr: Управљање орнаментом

en: Distort Info
sr: Подаци дисторзије

en: Shutter Mode
sr: Режим застора

en: Mechanical Shutter Count
sr: Број механичког застора

en: Black Level
sr: Ниво црне

en: Image Size Raw
sr: Сирова величина слике

en: Crop Area
sr: Област одсецања

en: Nikon Settings
sr: Никон подешавање

en: Color Temperature Auto
sr: Ауто температура боје

en: Serial Number 2
sr: Серијски број 2

en: Saturation 2
sr: Засићење 2

en: High ISO Noise Reduction
sr: Високо смањење ИСО шума

en: Toning Effect
sr: Ефекат тонирања

en: Powerup Time
sr: Време паљења

en: Retouch Info
sr: Подаци поновне обраде

en: Preview Image
sr: Претпреглед слике

en: CCD Sensitivity
sr: Осетљивост „CCD“-а

en: Focus
sr: Фокус

en: Converter
sr: Преображавач

en: Thumbnail Image
sr: Сличица

en: Speed/Sequence/Panorama Direction
sr: Смер брзине/низа/панораме

en: Black & White Mode
sr: Режим црно-бело

en: Focal Plane Diagonal
sr: Дијагонала фокусне равни

en: Lens Distortion Parameters
sr: Параметри кривљења сочива

en: Info
sr: Подаци

en: Camera ID
sr: ИБ фотоапарата

en: Precapture Frames
sr: Кадрови предснимања

en: White Board
sr: Бела табла

en: One Touch White Balance
sr: Равнотежа белог једним додиром

en: White Balance Bracket
sr: Вишесним равнотеже белог

en: White Balance Bias
sr: Нагиб равнотеже белог

en: Data Dump
sr: Избачај података

en: ISO Value
sr: ИСО вредност

en: Aperture Value
sr: Вредност отвора бленде

en: Brightness Value
sr: Вредност осветљености

en: Flash Device
sr: Уређај блица

en: Sensor Temperature
sr: Температура сензора

en: Lens Temperature
sr: Температура сочива

en: Light Condition
sr: Услов светла

en: Zoom Step Count
sr: Број корака зумирање

en: Focus Step Count
sr: Број корака фокуса

en: Sharpness Setting
sr: Подешавање оштрине

en: Flash Charge Level
sr: Ниво напуњености блица

en: Color Matrix
sr: Матрица боја

en: White Balance Setting
sr: Подешавање равнотеже беле

en: Red Balance
sr: Равнотежа црвене

en: Blue Balance
sr: Равнотежа плаве

en: Color Matrix Number
sr: Број матрице боја

en: Flash Exposure Comp
sr: Поправка изложености блица

en: Internal Flash Table
sr: Табела унутрашњег блица

en: External Flash G Value
sr: Г вредност спољног блица

en: External Flash Bounce
sr: Одбијање спољног блица

en: External Flash Zoom
sr: Увеличање спољног блица

en: External Flash Mode
sr: Режим спољног блица

en: Contrast Setting
sr: Подешавање контраста

en: Sharpness Factor
sr: Чинилац оштрине

en: Color Control
sr: Управљање бојама

en: Olympus Image Width
sr: Ширина „Olympus“ слике

en: Olympus Image Height
sr: Висина „Olympus“ слике

en: Scene Detect
sr: Откривање сцене

en: Compression Ratio
sr: Ниво запакивања

en: Preview Image Valid
sr: Исправна слика претпрегледа

en: AF Result
sr: AF резултат

en: CCD Scan Mode
sr: Режим „CCD“ прегледања

en: Infinity Lens Step
sr: Бесконачни корак сочива

en: Near Lens Step
sr: Близи корак сочива

en: Light Value Center
sr: Вредност светла по средини

en: Light Value Periphery
sr: Вредност светла по ободу

en: Sequential Shot
sr: Снимање у низу

en: Wide Range
sr: Широки опсег

en: Color Adjustment Mode
sr: Режим дотеривања боја

en: Quick Shot
sr: Брзи снимак

en: Voice Memo
sr: Белешка гласа

en: Record Shutter Release
sr: Забележи отпуштање застора

en: Flicker Reduce
sr: Смањење трептања

en: Optical Zoom
sr: Оптичко увеличање

en: Light Source Special
sr: Посебност извора светла

en: Resaved
sr: Поново сачувано

en: Scene Select
sr: Бирање сцене

en: Sequence Shot Interval
sr: Период снимања у низу

en: Epson Image Width
sr: Ширина Епсон слике

en: Epson Image Height
sr: Висина Епсон слике

en: Epson Software Version
sr: Издање Епсон софтвера

en: Multi-exposure
sr: Вишеструка изложеност

en: Good
sr: Добро

en: Better
sr: Боље

en: Flash on
sr: Укључен блиц

en: TIFF
sr: ТИФФ

en: 2560x1920 or 2304x1728
sr: 2560x1920 или 2304x1728

en: 2304x1728 or 2592x1944
sr: 2304x1728 или 2592x1944

en: 2816x2212 or 2816x2112
sr: 2816x2212 или 2816x2112

en: Surf & snow
sr: Сурф и снег

en: Sunset or candlelight
sr: Залазак Сунца или светлост свеће

en: Autumn
sr: Јесен

en: Self portrait
sr: Аутопортрет

en: Illustrations
sr: Цртеж

en: Digital filter
sr: Дигитални филтер

en: Food
sr: Храна

en: Green mode
sr: Режим зелене

en: Light pet
sr: Светли кућни љубимац

en: Dark pet
sr: Тамни кућни љубимац

en: Medium pet
sr: Осредњи кућни љубимац

en: Candlelight
sr: Светлост свеће

en: Natural skin tone
sr: Природни тон коже

en: Synchro sound record
sr: Запис синхро звука

en: Frame composite
sr: Састав кадра

en: Auto, did not fire
sr: Ауто, није одрадио

en: Auto, did not fire, red-eye reduction
sr: Ауто, није одрадио, уклањање црвених очију

en: Auto, fired
sr: Ауто, одрадио је

en: Auto, fired, red-eye reduction
sr: Ауто, одрадио је, уклањање црвених очију

en: On, wireless
sr: Укључено, бежично

en: On, soft
sr: Укључено, меко

en: On, slow-sync
sr: Укључено, споро усклађивање

en: On, slow-sync, red-eye reduction
sr: Укључено, споро усклађивање, уклањање црвених очију

en: On, trailing-curtain sync
sr: Укључено, пратећег-заслона усклађивање

en: Upper-left
sr: Горе-лево

en: Top
sr: Горе

en: Upper-right
sr: Горе-десно

en: Mid-left
sr: Средином-лево

en: Mid-right
sr: Средином-десном

en: Lower-left
sr: Доле-лево

en: Bottom
sr: Доле

en: Lower-right
sr: Доле-десно

en: Fixed center
sr: Непромењиво по средини

en: Multiple
sr: Вишеструко

en: Top-center
sr: Горе-средина

en: Bottom-center
sr: Доле-средина

en: User selected
sr: Бира корисник

en: 3008x2008 or 3040x2024
sr: 3008x2008 или 3040x2024

en: Digital filter?
sr: Дигитални филтер?

en: Internal error (unknown value %hu)
sr: Унутрашња грешка (непозната вредност %hu)

en: Internal error (unknown value %hu %hu)
sr: Унутрашња грешка (непозната вредност %hu %hu)

en: Internal error (unknown value %hi %hi)
sr: Унутрашња грешка (непозната вредност %hi %hi)

en: Capture Mode
sr: Режим снимања

en: Quality Level
sr: Ниво квалитета

en: Colors
sr: Боје

en: PrintIM Settings
sr: Подешавање ИМштампе

en: Time Zone
sr: Временска зона

en: Daylight Savings
sr: Летње померање времена

en: Preview Size
sr: Величина претпрегледа

en: Preview Length
sr: Дужина претпрегледа

en: Preview Start
sr: Почетак претпрегледа

en: Model Identification
sr: Препознавање модела

en: Date
sr: Датум

en: Time
sr: Време

en: AF Point Selected
sr: АФ тачка је изабрана

en: Auto AF Point
sr: Ауто АФ тачка

en: Focus Position
sr: Положај фокуса

en: ISO Number
sr: ИСО број

en: Auto Bracketing
sr: Ауто вишеснимачје

en: White Balance Mode
sr: Режим равнотеже белог

en: World Time Location
sr: Место светског времена

en: Hometown City
sr: Родни град

en: Destination City
sr: Одредишни град

en: Hometown DST
sr: ЛРВ родног града

en: Home Daylight Savings Time
sr: Кућно летње рачунање времена

en: Destination DST
sr: Одредиште ЛРВ

en: Destination Daylight Savings Time
sr: Летње рачунање времена одредишта

en: Image Processing
sr: Обрађивање слике

en: Picture Mode (2)
sr: Режим слике (2)

en: Image Area Offset
sr: Померај области слике

en: Raw Image Size
sr: Величина сирове слике

en: Autofocus Points Used
sr: Коришћене тачке аутофокуса

en: Image Tone
sr: Тон слике

en: Shake Reduction Info
sr: Подаци о смањењу подрхтавања

en: Black Point
sr: Црна тачка

en: AE Info
sr: AE подаци

en: Battery Info
sr: Подаци о батерији

en: Hometown City Code
sr: Шифра родног града

en: Destination City Code
sr: Шифра одредишног града

en: Object Distance
sr: Растојање објекта

en: Distance of photographed object in millimeters.
sr: Растојање фотографисаног објекта у милиметрима.

en: Flash Distance
sr: Растојање блица

en: Bestshot Mode
sr: Режим најбољег снимка

en: CCS ISO Sensitivity
sr: ЦЦС ИСО осетљивост

en: Enhancement
sr: Побољшање

en: Finer
sr: Финије

en: [DO_NOT_TRANSLATE_THIS_MARKER]
sr: [НЕМОЈТЕ_ПРЕВОДИТИ_ОВАЈ_ОЗНАЧАВАЧ]
