libidn-1.36 - en to sr translation catalogue (51 entries)

en: Success
sr: Успешно

en: String preparation failed
sr: Није успела припрема ниске

en: Punycode failed
sr: Паникод није успео

en: Non-digit/letter/hyphen in input
sr: Нецифра/слово/цртица у улазу

en: Forbidden leading or trailing minus sign (`-')
sr: Недозвољени водећи или завршни знак минус („-“)

en: Output would be too large or too small
sr: Излаз би био превелик или премали

en: Input does not start with ACE prefix (`xn--')
sr: Улаз не почиње АЦЕ префиксом („xn--“)

en: String not idempotent under ToASCII
sr: Ниска није истомоћна под ТоАСКРИ

en: Input already contain ACE prefix (`xn--')
sr: Улаз већ садржи АЦЕ префикс („xn--“)

en: Character encoding conversion error
sr: Грешка претварања кодирања знакова

en: Cannot allocate memory
sr: Не могу да доделим меморију

en: System dlopen failed
sr: Длопен система није успео

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: String not idempotent under Unicode NFKC normalization
sr: Ниска није истомоћна под нормализацијом Уникода НФКЦ

en: Invalid input
sr: Неисправан улаз

en: Output would exceed the buffer space provided
sr: Излаз би премашио предвиђену величину бафера

en: String size limit exceeded
sr: Премашено је ограничење величине ниске

en: Forbidden unassigned code points in input
sr: Недозвољене недодељене кодне тачке у улазу

en: Prohibited code points in input
sr: Забрањене кодне тачке у улазу

en: Conflicting bidirectional properties in input
sr: Сукобљавајућа двосмерна својства у улазу

en: Malformed bidirectional string
sr: Лоша двосмерна ниска

en: Prohibited bidirectional code points in input
sr: Забрањене двосмерне кодне тачке у улазу

en: Error in stringprep profile definition
sr: Грешка у одредници профила стрингпреп

en: Flag conflict with profile
sr: Сукоб опција са профилом

en: Unknown profile
sr: Непознат профил

en: Unicode normalization failed (internal error)
sr: Неуспех Уникод нормализације (унутрашња грешка)

en: Code points prohibited by top-level domain
sr: Кодне тачке забрањене доменом највишег нивоа

en: Missing input
sr: Недостаје улаз

en: No top-level domain found in input
sr: Домен највишег нивоа није нађен у улазу

en: Try `%s --help' for more information.
sr: Пробајте „%s --help“ за више информација.

en: Usage: %s [OPTION]... [STRINGS]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... [НИСКЕ]...

en: Internationalized Domain Name (IDN) convert STRINGS, or standard input.
sr: Интернационализовани назив домена (IDN) претвара НИСКЕ, или стандардни улаз.

en: Command line interface to the internationalized domain name library.
    
    All strings are expected to be encoded in the preferred charset used
    by your locale.  Use `--debug' to find out what this charset is.  You
    can override the charset used by setting environment variable CHARSET.
    
    To process a string that starts with `-', for example `-foo', use `--'
    to signal the end of parameters, as in `idn --quiet -a -- -foo'.
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
sr: Сучеље линије наредби за библиотеку интернационализованог назива домена.
    
    Очекује се да су све ниске кодиране у жељеном скупу знакова коришћеном
    вашим локалитетом.  Употребите „--debug“ да сазнате који је то скуп знакова.
    Можете да препишете коришћени скуп знакова подешавајући променљиву окружења СКУПЗНАКОВА.
    
    Да обрадите ниску која почиње са „-“, на пример „-foo“, употребите „--“
    да назначите крај параметара, као у „idn --quiet -a -- -foo“.
    
    Обавезни аргументи за дуге опције су такође обавезни и за кратке опције.

en:   -h, --help               Print help and exit
      -V, --version            Print version and exit
sr:   -h, --help               Исписује помоћ и излази
      -V, --version            Исписује издање и излази

en:   -s, --stringprep         Prepare string according to nameprep profile
      -d, --punycode-decode    Decode Punycode
      -e, --punycode-encode    Encode Punycode
      -a, --idna-to-ascii      Convert to ACE according to IDNA (default mode)
      -u, --idna-to-unicode    Convert from ACE according to IDNA
sr:   -s, --stringprep         Припрема ниску у складу са профилом нејмпреп
      -d, --punycode-decode    Декодира Паникод
      -e, --punycode-encode    Кодира Паникод
      -a, --idna-to-ascii      Претвара у АЦЕ у складу са ИДНА-ом (основни режим)
      -u, --idna-to-unicode    Претвара из АЦЕ-а у складу са ИДНА-ом

en:       --allow-unassigned   Toggle IDNA AllowUnassigned flag (default off)
          --usestd3asciirules  Toggle IDNA UseSTD3ASCIIRules flag (default off)
sr:       --allow-unassigned   Пребацује опцију ИДНА Дозволи недодељене (унапред искључено)
          --usestd3asciirules  Пребацује опцију ИДНА КористиСТД3АСКРИ правила (унапред искључено)

en:       --no-tld             Don't check string for TLD specific rules
                                 Only for --idna-to-ascii and --idna-to-unicode
sr:       --no-tld             Не проверава ниску за ТЛД посебним правилима
                                 Само за --idna-to-ascii и --idna-to-unicode

en:   -n, --nfkc               Normalize string according to Unicode v3.2 NFKC
sr:   -n, --nfkc               Нормализује ниску у складу са Уникодом в3.2 НФКЦ

en:   -p, --profile=STRING     Use specified stringprep profile instead
                                 Valid stringprep profiles: `Nameprep',
                                 `iSCSI', `Nodeprep', `Resourceprep', 
                                 `trace', `SASLprep'
sr:   -p, --profile=НИСКА     Уместо тога користи одређени профил стрингпрепа
                                 Исправни стрингпреп профили: „Nameprep“,
                                 „iSCSI“, „Nodeprep“, „Resourceprep“, 
                                 „trace“, „SASLprep“

en:       --debug              Print debugging information
          --quiet              Silent operation
sr:       --debug              Исписује податке за уклањање грешака
          --quiet              Нечујна операција

en: only one of -s, -e, -d, -a, -u or -n can be specified
sr: може бити задато само једно од: -s, -e, -d, -a или -u

en: Charset `%s'.
sr: Скуп знакова „%s“.

en: Type each input string on a line by itself, terminated by a newline character.
sr: Куцајте улазну ниску на засебној линији, завршавајући знаком за нови ред.

en: input error
sr: улазна грешка

en: could not convert from %s to UTF-8
sr: не могу да претворим из „%s“ у УТФ-8

en: could not convert from UTF-8 to UCS-4
sr: не могу да претворим из УТФ-8 у УЦС-4

en: could not convert from UTF-8 to %s
sr: не могу да претворим из УТФ-8 у %s

en: malloc
sr: додела меморије

en: could not convert from UCS-4 to UTF-8
sr: не могу да претворим из УЦС-4 у УТФ-8

en: tld_check_4z (position %lu): %s
sr: tld_check_4z (положај %lu): %s

en: could not do NFKC normalization
sr: не могу да урадим нормализацију НФКЦ-а
