sarg-2.3.10 - en to sr translation catalogue (494 entries)

en: Path too long:
sr: Путања је предуга:

en: Cannot open file "%s": %s
sr: Нне могу да отворим датотеку „%s“: %s

en: %d more authentication failure not shown here&hellip; | %d more authentication failures not shown here&hellip;
sr[0]: Још %d неуспех потврђивања идентитета није приказан овде&hellip;
sr[1]: Још %d неуспеха потврђивања идентитета нису приказана овде&hellip;
sr[2]: Још %d неуспеха потврђивања идентитета није приказано овде&hellip;

en: Cannot delete "%s": %s
sr: Не могу да обришем „%s“: %s

en: Authentication failures report not produced because it is empty
sr: Извештај несупеха потврђивања идентитета није произведен јер је празан

en: sort command return status %d
sr: наредба ређања је дала стање „%d“

en: sort command: %s
sr: наредба ређања: %s

note: TRANSLATORS: This is a column header
en: Authentication Failures
sr: Неуспеси потврђивања идентитета

en: Period: %s
sr: Раздобље: %s

en: USERID
sr: ИД_КОРИСНИКА

en: IP/NAME
sr: ИП/ИМЕ

en: DATE/TIME
sr: ДАТУМ/ВРЕМЕ

note: TRANSLATORS: This is a column header showing the URL of the visited sites.
en: ACCESSED SITE
sr: ПРИСТУПЉЕНИ САЈТ

en: Not enough memory to read file "%s"
sr: Нема довољно меморије за читање датотеке „%s“

en: Invalid date in file "%s"
sr: Неисправан датум у датотеци „%s“

en: Invalid time in file "%s"
sr: Неисправно време у датотеци „%s“

en: Invalid user in file "%s"
sr: Неисправан корисник у датотеци „%s“

en: Invalid IP address in file "%s"
sr: Неисправна ИП адреса у датотеци „%s“

en: Invalid url in file "%s"
sr: Неисправна адреса у датотеци „%s“

en: Unknown user ID %s in file "%s"
sr: Непознат ИД корисника „%s“ у датотеци „%s“

en: Write error in file "%s"
sr: Грешка писања у датотеци „%s“

en: Failed to close file "%s": %s
sr: Нисам успео да затворим датотеку „%s“: %s

en: Invalid record in file "%s"
sr: Неисправан запис у датотеци „%s“

en: Using the dansguardian log file "%s" found in your configuration file "%s"
sr: Користим датотеку дневника данс_чувара „%s“ нађену у вашој датотеци подешавања „%s“

en: Reading DansGuardian log file "%s"
sr: Читам датотеку дневника Данс чувара „%s“

en: Sorting file "%s"
sr: Ређам датотеку „%s“

en: %d more dansguardian entry not shown here&hellip; | %d more dansguardian entries not shown here&hellip;
sr[0]: Још %d унос данс_чувара није приказан овде&hellip;
sr[1]: Још %d уноса данс_чувара нису приказана овде&hellip;
sr[2]: Још %d уноса данс_чувара није приказано овде&hellip;

en: Dansguardian report not generated because it is empty
sr: Извештај Данс чувара није створен јер је празан

en: DansGuardian
sr: Данс чувар

en: CAUSE
sr: РАЗЛОГ

en: Invalid rule in file "%s"
sr: Неисправно правило у датотеци „%s“

en: Cannot enumerate the user list
sr: Не могу да набројим списак корисника

en: Reading user file "%s/%s"
sr: Читам датотеку корисника „%s/%s“

en: Invalid smart info in file "%s"
sr: Неисправни паметни подаци у датотеци „%s“

en: Not enough memory to store the url
sr: Нема довољно меморије за смештај адресе

en: Datafile "%s" written successfully
sr: Датотека података „%s“ је успешно записана

en: File "%s" not found
sr: Нисам нашао датотеку „%s“

note: TRANSLATORS: The last %s is the decompression program such as zcat or bzcat
en: Decompressing log file "%s" with %s
sr: Распакујем датотеку дневника „%s“ са „%s“

en: Decompression command too long for log file "%s"
sr: Наредба распакивања је предуга за датотеку дневника „%s“

en: %d more denied access not shown here&hellip; | %d more denied accesses not shown here&hellip;
sr[0]: Још %d забрањени приступ није приказан овде&hellip;
sr[1]: Још %d забрањена приступа нису приказана овде&hellip;
sr[2]: Још %d забрањених приступа није приказано овде&hellip;

en: Denied report not produced because it is empty
sr: Извештај забрана није створен јер је празан

en: Denied
sr: Забрањено

en: Not enough memory to store the key/value pair %s/%s
sr: Нема довољно меморије за смештај пара кључ/вредност „%s/%s“

note: TRANSLATORS: The message is followed by the command that's too long.
en: Command too long:
sr: Наредба је предуга:

en: No downloaded files to report
sr: Нема преузетих датотека за извештај

en: Sorted file doesn't exist (to produce the download report)
sr: Причувана датотека не постоји (за давање извештаја преузимања)

en: Downloads
sr: Преузимања

en: Download suffix list too long
sr: Списак суфикса преузимања је предуг

en: Too many download suffixes
sr: Превише суфикса преузимања

en: Total statistics mismatch when reading %s to produce the email report
sr: Укупна статистика не одговара када читам „%s“ да бих произвео извештај е-поште

en: Squid User Access Report
sr: Извештај приступа корисника Сквида

en: Decreasing Access (bytes)
sr: Растући приступ (бајта)

en: Period
sr: Раздобље

note: TRANSLATORS: This is a column header showing the position of the entry in the sorted list.
en: NUM
sr: БРОЈ

note: TRANSLATORS: This is a column header showing the number of connections to a visited site.
en: CONNECT
sr: ПОВЕЗИВАЊА

note: TRANSLATORS: This is a column header showing the number of transfered bytes.
en: BYTES
sr: БАЈТА

en: ELAPSED TIME
sr: ПРОТЕКЛО ВРЕМЕ

en: MILLISEC
sr: МИЛИСЕК

note: TRANSLATORS: This is a column header showing the time spent by the proxy processing the requests.
en: TIME
sr: ВРЕМЕ

en: Invalid user ID in file "%s"
sr: Неисправан ИД корисника у датотеци „%s“

en: Invalid number of bytes in file "%s"
sr: Неисправан број бајтова у датотеци „%s“

en: Invalid number of accesses in file "%s"
sr: Неисправан број приступа у датотеци „%s“

en: Invalid elapsed time in file "%s"
sr: Неисправно протекло време у датотеци „%s“

en: TOTAL
sr: УКУПНО

en: AVERAGE
sr: ПРОСЕК

note: TRANSLATORS: The string is formatted using strftime. You can use * any string formatting marker allowed by strftime. The %c is the * time formatted according to the currently selected locale.
en: SARG report, %c
sr: САРГ-ов извештај, %c

en: Sending mail with command: %s
sr: Шаљем пошту наредбом: %s

en: command return status %d
sr: наредба је дала стање „%d“

en: command: %s
sr: наредба: %s

en: Not enough memory to store the exlcluded IP addresses
sr: Нема довољно меморије за смештај искључених ИП адреса

en: Not enough memory to store the excluded URLs
sr: Нема довољно меморије за смештај искључених адреса

en: Loading exclude host file from: %s
sr: Учитаавам датотеку домаћина искључења из: %s

en: While reading "%s"
sr: Приликом читања „%s“

en: Loading exclude file from: %s
sr: Учитаавам датотеку искључења из: %s

en: Failed to move till the end of file "%s": %s
sr: Нисам успео да се пребацим на крај датотеке „%s“: %s

en: Cannot get the size of file "%s": %s
sr: Не могу да добавим величину датотеке „%s“: %s

en: Failed to rewind file "%s": %s
sr: Нисам успео да премотам датотеку „%s“: %s

en: malloc failed to allocate %ld bytes
sr: функција доделе меморије није успела да додели %ld бајта

en: The string value of parameter "%s" is too long
sr: Вредност ниске параметра „%s“ је предуга

en: Missing double quote after parameter "%s"
sr: Недостаје двоструки наводник након параметра „%s“

en: Missing double quote after parameter "%s" or value is more than %d bytes long
sr: Недостаје двоструки наводник након параметра „%s“ или је вредност дужа од %d бајта

en: The first word of parameter "%s" is more than %d bytes long
sr: Прва реч параметра „%s“ је дужа од %d бајта

en: Missing second word for parameter "%s"
sr: Недостаје друга реч за параметар „%s“

en: The second word of parameter "%s" is more than %d bytes long
sr: Друга реч параметра „%s“ је дужа од %d бајта

en: The integer value of parameter "%s" is invalid
sr: Вредност целог броја параметра „%s“ је неисправна

en: Unknown value "%s" for parameter "%s"
sr: Непозната вредност „%s“ за параметар „%s“

en: Value "%s" conflicts with other selected values for parameter "%s"
sr: Вредност „%s“ се сукобљава са другим изабраним вредностима за параметар „%s“

en: Unknown sort criterion "%s" for parameter "%s"
sr: Непознат услов ређања „%s“ за параметар „%s“

en: Unknown sort order "%s" for parameter "%s"
sr: Непознат редослед ређања „%s“ за параметар „%s“

en: SARG: TAG: %s
sr: САРГ: ОЗНАКА: %s

en: Invalid value in the "date_format" parameter
sr: Неисправна вредност у „date_format“ параметру

en: Error: Invalid syntax in hours tag!
sr: Грешка: Неисправна синтакса у ознаци часова!

en: Error: Invalid syntax in weekdays tag!
sr: Грешка: Неисправна синтакса у ознаци викенда!

en: Too many log files in configuration file
sr: Превише датотека дневника у датотеци подешавања

en: Too many redirector log files in configuration file
sr: Превише датотека дневника преусмеравања у датотеци подешавања

en: Template file name is too long in parameter "AuthUserTemplateFile"
sr: Назив датотеке шаблона је предуг у параметру „AuthUserTemplateFile“

en: No graphs available as sarg was not compiled with libgd. Set "graphs" to "no" in %s to disable this warning
sr: Графици нису доступни јер сарг није преведен либгд-ом. Подесите „graphs“ на „no“ у „%s“ да искључите ово упозорење

en: squidguard_log_format is deprecated and has been replaced by redirector_log_format. Please update your configuration file.
sr: „squidguard_log_format“ је застарело и замењено је „redirector_log_format“-ом. Освежите вашу датотеку подешавања.

en: redirector_ignore_date is deprecated and has been replaced by redirector_filter_out_date that does the action implied by its name as opposed to redirector_ignore_date. Please update your configuration file.
sr: „redirector_ignore_date“ је застарело и замењено је „redirector_filter_out_date“-ом који одрађује радњу коју подразумева његов назив супротно „redirector_ignore_date“-у. Освежите вашу датотеку подешавања.

en: squidguard_ignore_date is deprecated and has been replaced by redirector_filter_out_date that does the action implied by its name as opposed to squidguard_ignore_date. Please update your configuration file.
sr: „squidguard_ignore_date“ је застарело и замењено је „redirector_filter_out_date“-ом који одрађује радњу коју подразумева његов назив супротно „squidguard_ignore_date“-у. Освежите вашу датотеку подешавања.

en: dansguardian_ignore_date is deprecated and has been replaced by dansguardian_filter_out_date that does the action implied by its name as opposed to dansguardian_ignore_date. Please update your configuration file.
sr: „dansguardian_ignore_date“ је застарело и замењено је „dansguardian_filter_out_date“-ом који одрађује радњу коју подразумева његов назив супротно „dansguardian_ignore_date“-у. Освежите вашу датотеку подешавања.

en: The "byte_cost" parameter of the configuration file is invalid
sr: Параметар „byte_cost“ датотеке подешавања није исправан

en: SARG: Unknown option %s
sr: САРГ: Непозната опција „%s“

en: Loading configuration from %s
sr: Учитавам подешавања из „%s“

en: realloc error (%<PRIu64> bytes required)
sr: грешка реалока (потребна су %<PRIu64> бајта)

note: TRANSLATORS: First %s is the string that failed to convert. Second %s is the input * character encoding. Last %s is the reason for the failure.
en: iconv failed to convert string "%s" from %s to UTF-8: %s
sr: иконв није успео да претвори ниску „%s“ из „%s“ у УТФ-8: %s

en: libgd failed to calculate the bounding box of the text "%s": %s
sr: либгд није успела да израчуна гранично поље текста „%s“: %s

en: libgd failed to render the text "%s": %s
sr: либгд није успела да испише текст „%s“: %s

en: Minimum for Y scale of the graph is out of range: %<PRId64>
sr: Најмања вредност за Y лествицу графика је ван опсега: %<PRId64>

en: Maximum for Y scale of the graph is out of range: %<PRId64>
sr: Највећа вредност за Y лествицу графика је ван опсега: %<PRId64>

en: Unknown type %d for Y axis scale
sr: Непозната врста %d за лествицу Y осе

en: Unknown color "%s" requested for the graph. Using orange instead
sr: Непозната боја „%s“ је затражена за график. Користићу наранџасту

en: SARG,
sr: САРГ,

en: User: %s
sr: Корисник: %s

note: TRANSLATORS: The message is followed by the path that is too long.
en: User name too long to manufacture file name
sr: Корисничко име је предуго да би се произвео назив датотеке

note: TRANSLATORS: %s is the name of the configuration file providing * the graph option.
en: Graphs disabled as requested in "%s"
sr: Графици су искључени као што је затражено у „%s“

note: TRANSLATORS: %s is the name of the configuration file providing * the graph option.
en: Graphs disabled as no font names were provided in "%s"
sr: Графици су искључени јер нису достављени називи слова у „%s“

en: Fontname "%s" not found
sr: Нисам нашао назив слова „%s“

en: iconv cannot convert from %s to UTF-8: %s
sr: иконв не може да претвори из „%s“ у УТФ-8: %s

en: Invalid entry in file "%s"
sr: Неисправан унос у датотеци „%s“

en: Graph report
sr: Извештај графика

en: DAYS
sr: ДАНИ

en: Destination directory too long:
sr: Одредишни директоријум је предуг:

en: Cannot create directory "%s": %s
sr: Не могу да направим директоријум „%s“: %s

en: Invalid download size in file "%s"
sr: Неисправна величина преузимања у датотеци „%s“

en: Invalid access code in file "%s"
sr: Неисправан код приступа у датотеци „%s“

en: Invalid in-cache volume in file "%s"
sr: Неисправан волумен у-остави у датотеци „%s“

en: Invalid out-of-cache volume in file "%s"
sr: Неисправан волумен ван-оставе у датотеци „%s“

en: User report
sr: Извештај корисника

en: User
sr: Корисник

en: Sort:&nbsp;%s, %s
sr: Ређање:&nbsp;%s, %s

en: SmartFilter report
sr: Извештај паметног филтера

en: IN-CACHE-OUT
sr: У-ОСТАВИ-ВАН

en: Making report %s
sr: Правим извештај „%s“

en: Invalid in-cache column in file "%s"
sr: Неисправна колона у-остави у датотеци „%s“

en: Invalid out-of-cache column in file "%s"
sr: Неисправна колона ван-оставе у датотеци „%s“

en: date/time report
sr: извештај датума и времена

en: DENIED
sr: ОДБИЈЕН

en: Invalid user IP in file "%s"
sr: Неисправан ИП корисника у датотеци „%s“

en: Invalid day in file "%s"
sr: Неисправан дан у датотеци „%s“

en: Invalid size in file "%s"
sr: Неисправна величина у датотеци „%s“

en: User %s limit exceeded (%d MB). Added to file "%s"
sr: Превазиђено је ограничење корисника „%s“ (%d MB). Додато у датотеку „%s“

en: Making index.html
sr: Правим „index.html“

en: Failed to open directory "%s": %s
sr: Нисам успео да отворим директоријум „%s“: %s

en: SARG report | SARG reports
sr[0]: САРГ-ов извештај
sr[1]: САРГ-ови извештаји
sr[2]: САРГ-ови извештаји

en: YEAR
sr: ГОДИНА

en: SIZE
sr: ВЕЛИЧИНА

en: Too many month directories in %s
    Supernumerary entries are ignored
sr: Превише директоријума месеца у „%s“
    Сувишни уноси су занемарени

en: SARG: report for %04d | SARG: reports for %04d
sr[0]: САРГ: извештај за %04d
sr[1]: САРГ: извештаји за %04d
sr[2]: САРГ: извештаји за %04d

en: MONTH
sr: МЕСЕЦ

en: Cannot open directory "%s": %s
sr: Не могу да отворим директоријум „%s“: %s

en: Too many day directories in %s
    Supernumerary entries are ignored
sr: Превише директоријума дана у „%s“
    Сувишни уноси су занемарени

en: SARG: report for %04d/%02d | SARG: reports for %04d/%02d
sr[0]: САРГ: извештај за %04d/%02d
sr[1]: САРГ: извештаји за %04d/%02d
sr[2]: САРГ: извештаји за %04d/%02d

en: Write error in the index %s
sr: Грешка писања у индексу „%s“

en: The directory "%s%s" looks like a report directory but doesn't contain a sarg-date file. You should delete it
sr: Директоријум „%s%s“ изгледа као директоријум извештаја али не садржи датотеку „sarg-date“. Треба да га избришете

en: not enough memory to sort the index
sr: нема довољно меморије за ређање индекса

en: Invalid week day in file "%s%s/sarg-date"
sr: Неисправан дан недеље у датотеци „%s%s/sarg-date“

en: Invalid month in file "%s%s/sarg-date"
sr: Неисправан месец у датотеци „%s%s/sarg-date“

en: Invalid day in file "%s%s/sarg-date"
sr: Неисправан дан у датотеци „%s%s/sarg-date“

en: Invalid time in file "%s%s/sarg-date"
sr: Неисправно време у датотеци „%s%s/sarg-date“

en: Invalid year in file "%s%s/sarg-date"
sr: Неисправна година у датотеци „%s%s/sarg-date“

en: Not enough memory to store the directory name "%s" in the index
sr: Нема довољно меморије за смештај назива датотеке „%s“ у индекс

en: FILE/PERIOD
sr: ДАТОТЕКА/РАЗДОБЉЕ

en: CREATION DATE
sr: ДАТУМ СТВАРАЊА

note: TRANSLATORS: This is a column header showing the users who visited each site. TRANSLATORS: This is a column header showing the number of users who visited a sites.
en: USERS
sr: КОРИСНИЦИ

en: Failed to rename "%s" into "%s": %s
sr: Нисам успео да преименујем „%s“ у „%s“: %s

en: Failed to create link "%s" to "%s": %s
sr: Нисам успео да направим везу „%s“ у „%s“: %s

en: Name of the file to remove is too long: %s/%s
sr: Назив датотеке за уклањање је предуг: %s/%s

en: Chaining IP resolving module "%s"
sr: Модул решавања ланчане ИП „%s“

en: Ignoring duplicate module "%s" to resolve an IP address
sr: Занемарујем удвостручени модул „%s“ да бих решио ИП адресу

en: Unknown module "%.*s" to resolve the IP addresses
sr: Непознат модул „%.*s“ за решавање ИП адреса

en: No option to configure for module %s
sr: Нема опције за подешавање модула „%s“

en: No known module to resolve an IP address using the DNS
sr: Нема познатог модула за решавање ИП адресе користећи ДНС

en: Not enough memory to store the names corresponding to the IP address
sr: Нема довољно меморије за смештај назива који одговарају ИП адреси

en: Cannot resolve host name "%s": %s
sr: Не могу да решим назив домаћина „%s“: %s

en: Short structure returned by getaddrinfo for an IPv4 address: %d bytes instead of %d
sr: Кратку структуру је вратио „getaddrinfo“ за ИПв4 адресу: %d бајта уместо %d

en: Short structure returned by getaddrinfo for an IPv6 address: %d bytes instead of %d
sr: Кратку структуру је вратио „getaddrinfo“ за ИПв6 адресу: %d бајта уместо %d

en: Invalid address type %d returned when resolving host name "%s"
sr: Враћена је неисправна врста адресе %d приликом решавања назива доамћина „%s“

en: Invalid record in IP address "%s"
sr: Неисправан запис у ИП адреси „%s“

en: IP to name resolution (getnameinfo) on IP address "%s" failed with error %d - %s
sr: Решавање ИП-а у назив (getnameinfo) над ИП адресом „%s“ није успело са грешком %d — %s

en: Command to execute to resolve the IP addresses is too long (maximum is %d bytes)
sr: Наредба за извршавање решавања ИП адреса је предуга (највише %d бајта)

en: No command to run to resolve an IP address. Please configure it in sarg.conf
sr: Нема наредбе за покретање да би се решила ИП адреса. Подесите је у датотеци „sarg.conf“

en: IP address "%s" too long for the command to run
sr: ИП адреса „%s“ је предуга за наредбу за извршавање

en: IP address "%.*s" too long for the command to run
sr: ИП адреса „%.*s“ је предуга за наредбу за извршавање

en: Cannot run command %s
sr: Не могу да покренем наредбу „%s“

en: Command failed: %s
sr: Наредба није успела: %s

en: Failed to get the creation time of "%s": %s
sr: Нисам успео да добавим време стварања за „%s“: %s

en: No old reports to delete as only %d report currently exist
     | No old reports to delete as only %d reports currently exists
sr[0]: Нема старих извештаја за брисање јер тренутно постоји само %d извештај
sr[1]: Нема старих извештаја за брисање јер тренутно постоје само %d извештаја
sr[2]: Нема старих извештаја за брисање јер тренутно постоји само %d извештаја

en: %d report directory found
     | %d report directories found
sr[0]: Нађох %d директоријум извештаја
sr[1]: Нађох %d директоријума извештаја
sr[2]: Нађох %d директоријума извештаја

en: %d old report to delete
     | %d old reports to delete
sr[0]: %d стари извештај за брисање
sr[1]: %d стара извештаја за брисање
sr[2]: %d старих извештаја за брисање

en: Removing old report file "%s"
sr: Уклањам стару датотеку извештаја „%s“

en: Too many log files passed on command line with option %s.
sr: Превише датотека дневника је прослеђено линији наредби опцијом „%s“.

en: Log file name too long passed on command line with option %s: %s
sr: Предуг назив датотеке дневника је прослеђен линији наредби опцијом „%s“: %s

en: Log file name too long passed on command line with opton %s: %s
sr: Предуг назив датотеке дневника је прослеђен линији наредби опцијом „%s“: %s

en: Time period passed on the command line with option -t must be HH:MM
sr: Временско раздобље прослеђено линији наредби опцијом „-t“ мора бити „HH:MM“

en: Time range passed on the command line with option -t must be HH:MM-HH:MM
sr: Временски опсег прослеђен линији наредби опцијом „-t“ мора бити „HH:MM-HH:MM“

en: Option -%c requires an argument
sr: Опција „%c“ захтева аргумент

en: Too many log files passed on command line.
sr: Превише датотека дневника је прослеђено линији наредби.

en: Log file name too long passed on command line: %s
sr: Предуг назив датотеке дневника је прослеђен линији наредби: %s

en: Init
sr: Почетак

en: The output directory "%s" must be outside of the temporary directory "%s"
sr: Излазни директоријум „%s“ мора бити ван привременог директоријума „%s“

en: Deleting temporary directory "%s"
sr: Бришем привремени директоријум „%s“

en: Parameters:
sr: Параметри:

en:           Hostname or IP address (-a) = %s
sr:             Назив домаћина или ИП адреса (-a) = %s

en:                    Useragent log (-b) = %s
sr:                 Дневник агента корисника (-b) = %s

en:                     Exclude file (-c) = %s
sr:                       Искључење датотеке (-c) = %s

en:                  Date from-until (-d) = %s
sr:                              Датум од-до (-d) = %s

en:    Email address to send reports (-e) = %s
sr:        Адреса е-поште за слање извештаја (-e) = %s

en:                      Config file (-f) = %s
sr:                      Датотека подешавања (-f) = %s

en:                      Date format (-g) = Europe (dd/mm/yyyy)
sr:                             Запис датума (-g) = Европа (dd.mm.gggg.)

en:                      Date format (-g) = USA (mm/dd/yyyy)
sr:                             Запис датума (-g) = САД (mm/dd/gggg)

en:                      Date format (-g) = Sites & Users (yyyy/ww)
sr:                             Запис датума (-g) = Сајтови и корисници (gggg/vv)

en:                        IP report (-i) = %s
sr:                              ИП извештај (-i) = %s

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en:             Keep temporary files (-k) = %s
sr:             Задржавање привремене датотеке (-k) = %s

en:                        Input log (-l) = %s
sr:                            Дневник улаза (-l) = %s

en:                   Redirector log (-L) = %s
sr:                    Дневник преусмеривача (-L) = %s

en:               Resolve IP Address (-n) = %s
sr:                         Решавање ИП адресе (-n) = %s

en:                       Output dir (-o) = %s
sr:                     Излазни директоријум (-o) = %s

en: Use Ip Address instead of userid (-p) = %s
sr:  Користи ип адресу уместо ид-а корисника (-p) = %s

en:                    Accessed site (-s) = %s
sr:                         Приступљени сајт (-s) = %s

en:                             Time (-t) = %s
sr:                                    Време (-t) = %s

en:                             User (-u) = %s
sr:                                 Корисник (-u) = %s

en:                    Temporary dir (-w) = %s
sr:                  Привремени директоријум (-w) = %s

en:                   Debug messages (-x) = %s
sr:                      Грешке прочишћавања (-x) = %s

en:                 Process messages (-z) = %s
sr:                          Поруке обраде (-z) = %s

en:  Previous reports to keep (--lastlog) = %d
sr: Претходни извештаји за задржавање (--lastlog) = %d

en: SARG version: %s
sr: Издање САРГ-а: %s

en: Sarg compiled to report warnings if the output is inconsistent
sr: Сарг је преведен да извести о упозорењима ако је излаз недоследан

en: setrlimit error: %s
sr: грешка подешавања ограничења извештаја: %s

en: Not enough memory to read a log file
sr: Нема довољно меморије за читање датотеке дневника

en: Reading access log file: from stdin
sr: Читам датотеку дневника приступа: из стандардног улаза

en: Cannot get the modification time of input log file "%s": %s
    Processing it anyway
sr: Не могу да добавим време измене улазне датотеке дневника „%s“: %s
    Ипак је обрађујем

en: Ignoring old log file %s
sr: Занемарујем стару датотеку дневника „%s“

en: Reading access log file: %s
sr: Читам датотеку дневника приступа: %s

en: SARG: Records in file: %lu, reading: %3.2lf%%
sr: САРГ: Записа у датотеци: %lu, читам: %3.2lf%%

en: Log is from Microsoft ISA: %s
sr: Дневник је из Мајкрософтовог ИСА: %s

en: The name of the file is invalid: %s
sr: Назив датотеке је неисправан: %s

en: Invalid record in exclusion string
sr: Неисправан запис у нисци искључења

en: Invalid client IP address in file "%s"
sr: Неисправна ИП адреса клијента у датотеци „%s“

en: Invalid result code in file "%s"
sr: Неисправан код резултата у датотеци „%s“

en: Invalid amount of data in file "%s"
sr: Неисправна количина података у датотеци „%s“

en: Invalid request method in file "%s"
sr: Неисправан режим захтева у датотеци „%s“

en: Cannot convert the timestamp from the squid log file
sr: Не могу да претворим временску ознаку из сквидове датотеке дневника

en: Invalid download duration in file "%s"
sr: Неисправно трајање преузимања у датотеци „%s“

en: Invalid year in file "%s"
sr: Неисправна година у датотеци „%s“

en: Invalid month in file "%s"
sr: Неисправан месец у датотеци „%s“

en: Unknown input log file format
sr: Непознат улазни запис датотеке дневника

en: User ID too long: %s
sr: ИБ корисника је предуг: %s

en: Excluded code: %s
sr: Искључени код: %s

en: Excluded site: %s
sr: Искључени сајт: %s

en: Excluded user: %s
sr: Искључени корисник: %s

en: Not enough memory to store user %s
sr: Нема довољно меморије за смештај корисника „%s“

en: Write error in the log file of user %s
sr: Грешка писања у датотеци дневника корисника „%s“

en:    Records read: %ld, written: %ld, excluded: %ld
sr:    Записа прочитаних: %ld, записаних: %ld, искључених: %ld

en: Log with mixed records format (squid and common log)
sr: Дневник са помешаним форматима записа (сквид и општи дневник)

en: Common log format
sr: Општи формат дневника

en: Squid log format
sr: Сквидов формат дневника

en: Sarg log format
sr: Саргов формат дневника

en: Log with invalid format
sr: Дневник са неисправним форматом

en: No records found
sr: Нисам нашао записе

en: End
sr: Крај

en: Period covered by log files: %s-%s
sr: Раздобље покривено датотекама дневника: %s-%s

en: Failed to build the string representation of the date range
sr: Нисам успео да изградим представљање ниском опсега датума

en: date=%s
sr: датум=%s

en: period=%s
sr: раздобље=%s

en: Sarg parsed log saved as %s
sr: Саргов обрађени дневник је сачуван као „%s“

en: Total execution time: %.0lf seconds
sr: Укупно време извршавања: %.0lf секунде

en: Lines read: %lu lines in %.0lf seconds (%.0lf lines/s)
sr: Прочитаних редова: %lu реда за %.0lf секунде (%.0lf реда/сек)

en: Processed records: %lu records in %.0lf seconds (%.0lf records/s)
sr: Обрађених записа: %lu записа за %.0lf секунде (%.0lf записа/сек)

en: Users: %lu users in %.0lf seconds (%.0lf users/s)
sr: Корисници: %lu корисника за %.0lf секунде (%.0lf корисника/сек)

en: Loading password file from %s
sr: Учитаавам датотеку лозинке из „%s“

en: A text line is more than %d bytes long denoting a corrupted file
sr: Ред текста је за %d бајта дужи означавајући оштећену датотеку

en: Not enough memory to read one more line from the file
sr: Нема довољно меморије за читање још једног реда из датотеке

en: Cannot create a temporary file name to produce the report: %s
sr: Не могу да направим привремену датотеку за стварање извештаја: %s

en: mkstemp error: %s
sr: грешка стварања привременог: %s

en: Not enough memory to read the log file
sr: Нема довољно меморије за читање датотеке дневника

en: Failed to get the %d trailing lines of "%s": %s
sr: Нисам успео да добавим %d пратећа реда за „%s“: %s

en: Failed "tail" command: %s
sr: Није успела наредба „tail“: %s

note: TRANSLATORS: The %s is the command returning the invalid data.
en: Invalid data returned by %s
sr: „%s“ је вратио неисправне податке

en: The time stamp at column 1 is too long
sr: Временска ознака у 1. колони је предуга

en: The time stamp decimal part at column 1 is too long
sr: Децимални део временске ознаке у 1. колони је предуг

en: The connection duration at column 2 is too long
sr: Трајање везе у 2. колони је предуго

en: The IP address at column 3 is too long
sr: ИП адреса у 3. колони је предуга

en: The status at column 4 is too long
sr: Стање у 4. колони је предуго

en: The size at column 5 is too long
sr: Величина у 5. колони је предуга

en: The action at column 6 is too long
sr: Радња у 6. колони је предуга

en: The URL at column 7 is too long
sr: Адреса у 7. колони је предуга

en: The user ID at column 8 is too long
sr: ИД корисника у 8. колони је предуг

en: The data at column 8 is too long
sr: Датум у 8. колони је предуг

en: The user at column 9 is too long
sr: Корисник у 9. колони је предуг

en: Invalid time column in file %s
sr: Неисправна колона времена у датотеци „%s“

en: Invalid access type in file "%s"
sr: Неисправна врста приступа у датотеци „%s“

en: Realtime
sr: Стварно време

en: Auto refresh
sr: Сам освежи

en: TYPE
sr: ВРСТА

en: Invalid "redirector_log_format" option in your sarg.conf (too many characters before first tag)
sr: Неисправна опција „redirector_log_format“ у вашој датотеци „sarg.conf“ (превише знакова пре прве ознаке)

en: Invalid "redirector_log_format" option in your sarg.conf (missing # at end of tag)
sr: Неисправна опција „redirector_log_format“ у вашој датотеци „sarg.conf“ (недостаје # на крају ознаке)

en: Invalid "redirector_log_format" option in your sarg.conf (too many characters in column separator)
sr: Неисправна опција „redirector_log_format“ у вашој датотеци „sarg.conf“ (превише знакова у раздвојнику колоне)

en: Parsing of tag "%s" in redirector log "%s" returned no result
sr: Обрада ознаке „%s“ у дневнику преусмеривача „%s“ није дала резултата

en: Hour string too long in redirector log file %s
sr: Ниска часова је предуга у датотеци дневника преусмеривача „%s“

en: Banning source name too long in redirector log file %s
sr: Забрањујући назив извора је предуг у датотеци дневника преусмеривача „%s“

en: Banning list name too long in redirector log file %s
sr: Забрањујући назив списка је предуг у датотеци дневника преусмеривача „%s“

en: IP address too long in redirector log file %s
sr: ИП адреса је предуга у датотеци дневника преусмеривача „%s“

en: User ID too long in redirector log file "%s"
sr: ИД корисника је предуг у датотеци дневника преусмеривача „%s“

en: Invalid redirected source in file %s
sr: Неисправан преусмерени извор у датотеци „%s“

en: Invalid redirected list in file "%s"
sr: Неисправан преусмерени списак у датотеци „%s“

en: Invalid source IP in file "%s"
sr: Неисправна ИП извора у датотеци „%s“

en: Reading redirector log file "%s"
sr: Читам датотеку дневника преусмеривача „%s“

en: Not enough memory to store the name of the new redirector log to be read - %s
sr: Нема довољно меморије за смештај назива новог дневника преусмеривача за читање — %s

en: No redirector logs provided to produce that kind of report
sr: Нису достављени дневници преусмеривача за давање таквог извештаја

en: Cannot open squidGuard config file: %s
sr: Не могу да отворим датотеку подешавања сквид чувара: %s

en: %d more redirector entry not shown here&hellip; | %d more redirector entries not shown here&hellip;
sr[0]: Још %d унос преусмеривача није приказан овде&hellip;
sr[1]: Још %d уноса преусмеривача нису приказана овде&hellip;
sr[2]: Још %d уноса преусмеривача није приказано овде&hellip;

en: Redirector report not generated because it is empty
sr: Извештај преусмеривача није створен јер је празан

en: Redirector report
sr: Извештај преусмеривача

en: RULE
sr: ПРАВИЛО

en: Invalid user found in file "%s"
sr: Нађох неисправног корисника у датотеци „%s“

en: %d error found in the log file. Some entries may be missing. | %d errors found in the log file. Some entries may be missing.
sr[0]: Нађох %d грешку у датотеци дневника. Неки уноси ће недостајати.
sr[1]: Нађох %d грешке у датотеци дневника. Неки уноси ће недостајати.
sr[2]: Нађох %d грешака у датотеци дневника. Неки уноси ће недостајати.

en: Too many different dates in "%s"
sr: Превише различитих датума у „%s“

en: Day report
sr: Извештај дана

note: TRANSLATORS: It is an hour in the hourly report
en: %02dH
sr: %02dч

en: Total downloaded bytes is %<PRIi64> instead of %<PRIi64> in the hourly report of user %s
sr: Износ преузетих бајтова је %<PRIi64> уместо %<PRIi64> у часовном извештају за корисника „%s“

en: H:M:S
sr: ч:м:с

en: Total elapsed time is %<PRIi64> instead of %<PRIi64> in the hourly report of user %s
sr: Укупно протекло време је %<PRIi64> уместо %<PRIi64> у часовном извештају за корисника „%s“

en: Cannot create the output directory name containing the period as part of the name
sr: Не могу да створим излазни назив директоријума који садржи раздобље као део назива

en: Report output directory name=%s
sr: Извештава назив излазног директоријума=%s

en: Site access report
sr: Извештај приступа сајту

en: DATE
sr: ДАТУМ

en: Dansguardian report not produced because no dansguardian configuration file was provided
sr: Нема извештаја Данс чувара јер није достављена датотека подешавања данс чувара

en: Downloaded files report not requested in report_type
sr: Извештај преузетих датотека није затражен у „report_type“

en: Top sites report not requested in report_type
sr: Извештај најпосећенијих сајтова није затражен у „report_type“

en: Sites & users report not requested in report_type
sr: Извештај сајтова и корисника није затражен у „report_type“

en: Denied accesses report not requested in report_type
sr: Извештај забрањених приступа није затражен у „report_type“

en: Authentication failures report not requested in report_type
sr: Извештај неуспелих потврђивања идентитета није затражен у „report_type“

en: User's detailed report not requested in report_type
sr: Опширан извештај о кориснику није затражен у „report_type“

en: Successful report generated on %s
sr: Успешан извештај је створен %s

en: Successful report generated and sent to %s
sr: Успешан извештај је створен и послат „%s“

en: Making file %s/%s
sr: Правим датотеку „%s/%s“

en: Failed to write a line in "%s"
sr: Нисам успео да запишем ред у „%s“

en: Failed to write the total line in "%s"
sr: Нисам успео да запишем укупан ред у „%s“

en: Invalid total number of accesses in file "%s"
sr: Неисправан број броја приступа у датотеци „%s“

en: Invalid total size in "%s"
sr: Неисправна укупна величина у „%s“

en: Invalid total elapsed time in "%s"
sr: Неисправно укупно протекло време у „%s“

en: Invalid total cache hit in "%s"
sr: Неисправан укупан број погодака оставе у „%s“

en: Invalid total cache miss in "%s"
sr: Неисправан укупан број недостатака оставе у „%s“

en: User name too long or invalid in "%s"
sr: Корисничко име је предуго или неисправно у „%s“

en: URL too long or invalid in "%s"
sr: Адреса је предуга или неисправна у „%s“

en: IP address too long or invalid in "%s"
sr: ИП адреса је предуга или неисправна у „%s“

en: Time too long or invalid in "%s"
sr: Време је предуго или неисправно у „%s“

en: Date too long or invalid in "%s"
sr: Датум је предуг или неисправан у „%s“

en: Invalid cache hit size in "%s"
sr: Неисправна величина погодака оставе у „%s“

en: Invalid cache miss size in "%s"
sr: Неисправна величина недостатака оставе у „%s“

en: Sites and users report not generated because privacy option is on
sr: Извештај сајтова и корисника није створен јер је укључена опција приватности

en: Sites & Users
sr: Сајтови и корисници

en: cannot build the sort command to sort file %s
sr: не могу да изградим наредбу ређања да поређам датотеку „%s“

en: SmartFilter
sr: Паметан филтер

en: SMARTFILTER
sr: ПАМЕТАН_ФИЛТЕР

note: TRANSLATORS: The first %s is an html <a> tag with a link to the sarg * website. The second %s is the report generation time.
en: Generated by %s on %s
sr: Створено „%s“-ом %s

en: Sorting log %s/%s.user_unsort
sr: Ређам дневник „%s/%s.user_unsort“

note: TRANSLATORS: The message is followed by the command that is too long.
en: User name too long to sort with command
sr: Корисничко име је предуго за ређање наредбом

en: connect
sr: повезан

en: site
sr: сајт

en: time
sr: време

en: bytes
sr: бајта

en: normal
sr: уобичајено

en: reverse
sr: обрнуто

en: Top sites report not produced because privacy option is on
sr: Извештај најпосећенијих сајтова није створен јер је укључена опција приватности

en: Total statistics mismatch when reading %s to produce the top sites
sr: Укупна статистика не одговара када читам „%s“ да бих произвео најпосећеније сајтове

en: Top sites
sr: Најпосећенији сајтови

en: Top %d sites
sr: Најпосећенија %d сајта

en: Invalid number of users in file "%s"
sr: Неисправан број корисника у датотеци „%s“

en: Total statistics mismatch when reading %s to produce the top users
sr: Укупна статистика не одговара када читам „%s“ да бих произвео најактивније кориснике

en: user
sr: корисник

en: SARG report for %s
sr: САРГ-ов извештај за „%s“

en: Sort: %s, %s
sr: Поређај: %s, %s

en: Top users
sr: Најактивнији корисници

note: TRANSLATORS: This is the title of the main report page when no * top users list are requested.
en: Table of content
sr: Садржај

en: Redirector
sr: Преусмеривач

en: Denied accesses
sr: Забрањени приступи

en: Useragent
sr: Агент корисника

en: No top users report because it is not configured in report_type
sr: Нема извештаја најактивнијих корисника јер није подешено у врсти извештаја (report_type)

en: Invalid in-cache size in file "%s"
sr: Неисправна величина у-остави у датотеци „%s“

en: Invalid out-of-cache size in file "%s"
sr: Неисправна величина ван-оставе у датотеци „%s“

en: Graphic
sr: График

en: The total of the in-cache and cache-miss is not 100%% at position %d (user %s)
sr: Укупност у-остави и недостатак-оставе није 100%% на положају %d (корисник „%s“)

en: The total of the in-cache and cache-miss is not 100%%
sr: Укупност у-остави и недостатак-оставе није 100%%

en: Write error in top user list %s
sr: Грешка писања на списку најактивнијег корисника „%s“

en: Not enough memory to store the daily statistics
sr: Нема довољно меморије за смештај дневне статистике

en: Invalid date "%s" for the hourly statistics
sr: Неисправан датум „%s“ за часовну статистику

en: Invalid date component in "%s" for the hourly statistics
sr: Неисправан састојак датума „%s“ за часовну статистику

en: Invalid hour %d for the hourly statistics
sr: Неисправан час „%d“ за часовну статистику

en: Too many different dates for the hourly statistics
sr: Превише различитих датума за часовну статистику

en: Invalid day index found in the hourly statistics
sr: Нађох неисправан индекс датума за часовну статистику

en: Host name alias "%s*%s" contains too many wildcards (*)
sr: Алијас назива домаћина „%s*%s“ садржи превише џокера (*)

en: Host name alias "%*s" must not end with a wildcard
sr: Алијас назива домаћина „%*s“ не сме да се заврши џокером

en: Not enough memory to store the host name aliasing directives
sr: Нема довољно меморије за смештај директива алијазирања назива домаћина

en: Invalid NUL character found in regular expression
sr: Нађох неисправан НИШТАВАН знак у регуларном изразу

en: Unterminated regular expression
sr: Неокончан регуларни израз

en: Failed to compile the regular expression "%s": %s
sr: Нисам успео да преведем регуларни израз „%s“: %s

en: PCRE not compiled in therefore the regular expressions are not available in the host alias file
sr: ПЦРЕ није преведено стога регуларни изрази нису доступни у датотеци алијаса домаћина

en: Reading host alias file "%s"
sr: Читам датотеку алијаса домаћина „%s“

en: Cannot read host name alias file "%s": %s
sr: Не могу да прочитам датотеку алијаса назива домаћина „%s“: %s

en: List of host names to alias:
sr: Списак назива домаћина за алијасе:

en: Usage: %s [options...]
sr: Употреба: %s [опције...]

en:      -a NAME|IP     Create report for host name or IP address
sr:      -a НАЗИВ|ИП    Ствара извештај за назив домаћина или ИП адресу

en:      -c FILE        Exclude connected hosts from the report
sr:      -c ДТТКА       Искључује прикључене домаћине из извештаја

en:      --convert      Convert the access.log file to a legible date
sr:      --convert      Претвара датотеку дневника приступа (access.log) у читљив датум

en:      --css          Output the internal CSS
sr:      --css          Исписује унутрашњи ЦСС

en:      -d DATE        Date range to include in the report: from-until dd/mm/yyyy-dd/mm/yyyy
sr:      -d ДАТУМ       Опсег датума за извештај: од-до дд.мм.гггг.-дд.мм.гггг.

en:      -e MAIL        Email address to send reports to (stdout for console)
sr:      -e ПОШТА       Адреса е-поште на коју се шаљу извештаји (стандардни излаз за конзолу)

en:      -f FILE        Config file to read (default is %s/sarg.conf)
sr:      -f ДТТКА       Датотека подешавања за читање (основна је „%s/sarg.conf“)

en:      -g FMT         Date format [e=Europe -> dd/mm/yyyy, u=USA -> mm/dd/yyyy]
sr:      -g ФМТ         Формат датума [e=Европа → дд.мм.гггг., u=САД → мм/дд/гггг]

en:      -h             This help
sr:      -h             Приказује ову помоћ

en:      --help         This help
sr:     --help          Приказује ову помоћ

en:      -i             Reports by user and IP address
sr:      -i             Извештава према кориснику и ИП адреси

en:      --keeplogs     Keep every previously generated report
sr:      --keeplogs     Задржава сваки претходно створени извештај

en:      -l FILE        Input log
sr:      -l ДТТКА       Дневник улаза

en:      --lastlog      Set the number of previous reports to keep
sr:      --lastlog      Број претходних извештаја за задржавање

en:      -m             Advanced process messages
sr:      -m             Напредне поруке процеса

en:      -n             Resolve IP addresses using RDNS
sr:      -n             Решава ИП адресе користећи РДНС

en:      -o DIR         Report output directory
sr:      -o ДИР         Излазни директоријум извештаја

en:      -p             Use Ip Address instead of userid (reports)
sr:      -p             Користи ИП адресу уместо ид-а корисника (извештаји)

en:      -P PREFIX      Prepend a prefix to the splitted file names
sr:      -P ПРЕФИКС     Додаје префикс подељеним називима датотека

en:      -s SITE        Limit report to accessed site [eg. www.microsoft.com]
sr:      -s САЈТ        Ограничава извештај само за приступљени сајт [нпр. „www.microsoft.com“]

en:      --split        Split the log file by date in -d parameter
sr:      --split        Дели датотеку дневника према датуму у параметру „-d “

en:      --splitprefix PREFIX
                        Prepend a prefix to the splitted file names
sr:      --splitprefix ПРЕФИКС
                        Додаје префикс подељеним називима датотека

en:      --statistics   Print run time statistics
sr:      --statistics   Исписује статистику времена рада

en:      -t TIME        Limit report to time range [HH:MM or HH:MM-HH:MM]
sr:      -t ВРЕМЕ       Ограничава извештај на временски опсег [ЧЧ:ММ или ЧЧ:ММ-ЧЧ:ММ]

en:      -u USER        Report only that user's activity
sr:      -u КОРИСНИК    Извештава само о активности овог корисника

en:      -w DIR         Temporary directory
sr:      -w ДИР         Привремени директоријум

en:      -x             Debug messages
sr:      -x             Поруке прочишћавања

en:      -z             Process messages
sr:      -z             Поруке обраде

en: Reading useragent log "%s"
sr: Читам дневник агента корисника „%s“

en: Invalid useragent in file "%s"
sr: Неисправан агент корисника у датотеци „%s“

en:    Records read: %ld
sr:    Прочитаних записа: %ld

en: Making Useragent report
sr: Правим извештај агента корисника

en: Squid Useragent's Report
sr: Сквидов извештај агента корисника

en: AGENT
sr: АГЕНТ

en: Not enough memory to store the user
sr: Нема довољно меморије за смештај корисника

en: Cannot load "%s": not enough memory
sr: Не могу да учитам „%s“: нема довољно меморије

en: The list of the users is too long in file "%s"
sr: Списак корисника је предуг у датотеци „%s“

en: Cannot prepare ldap URI for server %s on port %d
sr: Не могу да припремим лдап путању за сервер „%s“ на порту %d

en: Unable to connect to LDAP server %s on port %d: %d (%s)
sr: Не могу да се повежем на ЛДАП сервер „%s“ на порту %d: %d (%s)

en: Could not disable LDAP_OPT_REFERRALS
sr: Не могу да искључим „LDAP_OPT_REFERRALS“

en: Could not set LDAP protocol version %d
sr: Не могу да подесим ЛДАП протокол издање %d

en: Cannot bind to LDAP server: %s
sr: Не могу да се свежем на ЛДАП сервер: %s

en: LDAP search failed: %s
sr: ЛДАП претрага није успела: %s

en: looking for "%s" at or below "%s"
sr: тражим „%s“ на или испод „%s“

en: Loading user table from LDAP
sr: Учитавам табелу корисника са ЛДАП-а

en: LDAP module not compiled in sarg
sr: ЛДАП модул није преведен у саргу

en: Loading User table: %s
sr: Учитаавам табелу корисника: %s

note: TRANSLATORS: "getword" is the function displaying * the backtrace leading to its execution.
en: getword backtrace:
sr: повратни траг „getword“-а:

en: Cannot parse again the line as it was modified
sr: Не могу опет да обрадим ред јер је измењен

note: TRANSLATORS: %s is the name of the function reporting this error.
en: Loop detected in %s after %d bytes.
sr: Откривена је петља у „%s“ након %d бајта.

en: Line="%s"
sr: Ред=„%s“

en: Record="%s"
sr: Запис=„%s“

en: searching for 'x%x'
sr: тражим „x%x“

note: TRANSLATORS: The first %s is the name of the function displaying * this message.
en: Integer overflow detected in %s in line "%s"
sr: Откривено је прекорачење целог броја у „%s“ у реду „%s“

en: Invalid buffer passed to getword_ptr
sr: Неисправна међумеморија је прослеђена „getword_ptr“-у

en: Invalid path "%s". Please, use absolute paths only.
sr: Неисправна путања „%s“. Користите само апсолутне путање.

en: The requested number of digits passed to my_lltoa (%d) is bigger than the output buffer size (%d)
sr: Захтевани број цифара прослеђених „my_lltoa“-у (%d) је већи од излазне величине међумеморије (%d)

en: January,February,March,April,May,June,July,August,September,October,November,December
sr: јануар,фебруар,март,април,мај,јун,јул,август,септембар,октобар,новембар,децембар

en: The internal list of month names is invalid. Please report this bug to the translator.
sr: Унутрашњи списак назива месеци је неисправан. Обавестите преводиоца о овоме. (Нисам ја крив.)

note: TRANSLATORS: This text is printed on the console before any message from * the debug log with level "debug".
en: SARG:
sr: САРГ:

note: TRANSLATORS: This text is printed on the console before any message from * the debug log with level "info".
en: SARG: (info)
sr: САРГ: (инфо)

note: TRANSLATORS: %s is a file name.
en: Failed to read the date in "%s"
sr: Нисам успео да прочитам датум у „%s“

note: TRANSLATORS: %s is a file name.
en: Failed to read the number of users in "%s"
sr: Нисам успео да прочитам број корисника у „%s“

en: Cannot stat "%s": %s
sr: Не могу да добијем податке о „%s“: %s

en: Failed to copy image "%s" to "%s"
sr: Нисам успео да умножим слику „%s“ у „%s“

en: File "%s" already exists, moved to "%s"
sr: Датотека „%s“ већ постоји, преместио сам је у „%s“

en: Failed to write the date in "%s"
sr: Нисам успео да запишем датум у „%s“

en: Invalid buffer length passed to the function to safely copy a string
sr: Неисправна дужина међумеморије је прослеђена функцији за безбедно умножавање ниске

en: The date passed as argument is not formated as dd/mm/yyyy or dd/mm/yyyy-dd/mm/yyyy
sr: Датум прослеђен као аргумент није форматиран као „дд.мм.гггг.“ или „дд.мм.гггг.-дд.мм.гггг.“

en: The date range passed as argument is not formated as dd/mm/yyyy or dd/mm/yyyy-dd/mm/yyyy
sr: Опсег датума прослеђен као аргумент није форматиран као „дд.мм.гггг.“ или „дд.мм.гггг.-дд.мм.гггг.“

en: Failed to get the current time
sr: Нисам успео да добавим текуће време

en: Invalid number of days in -d parameter
sr: Неисправан број дана у параметру „-d“

en: Cannot convert local time: %s
sr: Не могу да претворим локално време: %s

en: Invalid number of weeks in -d parameter
sr: Неисправан број недеља у параметру „-d“

en: Invalid number of months in -d parameter
sr: Неисправан број месеца у параметру „-d“

en: Invalid date range passed on command line
sr: Неисправан опсег датума је прослеђен линији наредби

en: Purging temporary file sarg-general
sr: Избацујем привремену датотеку „sarg-general“

en: Too many codes to exclude in file "%s"
sr: Превише кодова за искључивање из датотеке „%s“

en: Cannot get disk space because the path "%s%s" is too long
sr: Не могу да добавим простор на диску јер је путања „%s%s“ предуга

en: Cannot get disk space with command %s
sr: Не могу да добавим простор на диску наредбом „%s“

en: Cannot get disk size with command %s
sr: Не могу да добавим величину диска наредбом „%s“

note: TRANSLATORS: First %s is the command to get the occuped disk size (namely, du -skh "..."). * The second %s is the string returned by the command.
en: The command to compute the occupied disk size (%s) returned the unknown string %s
sr: Наредба за израчунавање величине заузетости диска (%s) је дала непознату ниску „%s“

en: 
    For the translation to work, a valid message file should be installed as "%s/<Locale>/LC_MESSAGES/%s.mo" where <Locale> is derived from the effective locale.
sr: 
    Да би превод радио, исправна датотека порука би требало да се инсталира као „%s/<Locale>/LC_MESSAGES/%s.mo“ где „<Locale>“ произилази из језика окружења.

en: Currently effective locale is "%s".
sr: Тренутни језик окружења је „%s“.

en: Locale is not set in the environment variable.
sr: Језик није подешен у променљивој окружења.

note: TRANSLATORS: You may change this message to tell the reader that the language is correctly supported.
en: If this message is in English, then your language is not supported or not correctly installed.
sr: Ако је ова порука на српском језику, онда је језик исправно инсталиран и све је у најбољем реду.

en: Unknown path type "%s"
sr: Непозната врста путање „%s“

en: Unknown file "%s" found in temporary directory "%s". It is not one of our files. Please check the temporary directory you gave to sarg. Adjust the path to a safe directory or manually delete the content of "%s"
sr: Нађох непознату датотеку „%s“ у привременом директоријуму „%s“. То није једна од наших датотека. Проверите привремени директоријум који сте дали саргу. Подесите путању ка безбедном директоријуму или ручно обришите садржај из „%s“

en: Unknown path type "%s". Check your temporary directory
sr: Непозната врста путање „%s“. Проверите ваш привремени директоријум
