sed-4.7.13 - en to sr translation catalogue (146 entries)

en: write error
sr: грешка писања

en: preserving permissions for %s
sr: причувавам овлашћења за %s

en: unbalanced [
sr: неуравнотежена [

en: invalid character class
sr: неисправна класа знака

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
sr: синтакса класе знака је [[:размак:]], а не [:размак:]

en: unfinished \ escape
sr: недовршена \ излазим

en: invalid content of \{\}
sr: неисправан садржај \{\}

en: regular expression too big
sr: регуларни израз је превелик

en: unbalanced (
sr: неуравнотежена (

en: no syntax specified
sr: синтакса није наведена

en: unbalanced )
sr: неуравнотежена )

en: Unknown system error
sr: Непозната грешка система

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна; могућности:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
sr: %s: непозната опција „%s%s“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%s%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%s%s' requires an argument
sr: %s: опција „%s%s“ захтева аргумент

en: %s: invalid option -- '%c'
sr: %s: неисправна опција — %c

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sr: %s: опција захтева аргумент — %c

en: memory exhausted
sr: нема више меморије

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sr: „

en: '
sr: “

en: Success
sr: Успешно

en: No match
sr: Нема поклапања

en: Invalid regular expression
sr: Неисправан регуларни израз

en: Invalid collation character
sr: Неисправан знак слагања

en: Invalid character class name
sr: Неисправан назив класе знака

en: Trailing backslash
sr: Пратећа обрнута коса црта

en: Invalid back reference
sr: Неисправна повратна упута

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sr: Није упарена [, [^, [:, [., или [=

en: Unmatched ( or \(
sr: Није упарена ( или \(

en: Unmatched \{
sr: Није упарена \{

en: Invalid content of \{\}
sr: Неисправан садржај у \{\}

en: Invalid range end
sr: Неисправан крај опсега

en: Memory exhausted
sr: Нема више меморије

en: Invalid preceding regular expression
sr: Неисправан регуларни израз који претходи

en: Premature end of regular expression
sr: Прерани крај регуларног израза

en: Regular expression too big
sr: Регуларан израз је превелик

en: Unmatched ) or \)
sr: Није упарена ) или \)

en: No previous regular expression
sr: Нема претходног регуларног израза

en: setting permissions for %s
sr: подешавам овлашћења за %s

en: Packaged by %s (%s)
sr: Запаковао је %s (%s)

en: Packaged by %s
sr: Запаковао је %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
sr: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sr: Дозвола ОЈЛв3+: Гнуова ОЈЛ издање 3 или касније <%s>.
    Ово је слободан софтвер: можете слободно да га мењате и расподељујете.
    Нема НИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ, у оквирима дозвољеним законом.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
sr: Написао је %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
sr: Написали су %s и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, и други.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
sr: Грешке пријавите на: %s

en: Report %s bugs to: %s
sr: Грешке програма „%s“ пријавите на: %s

en: %s home page: <%s>
sr: Матична страница за „%s“: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
sr: Општа помоћ за Гнуов софтвер: <%s>

en: multiple `!'s
sr: више „!“

en: unexpected `,'
sr: неочекиван „,“

en: invalid usage of +N or ~N as first address
sr: неисправно употребљено +N или ~N као прва адреса

en: unmatched `{'
sr: није упарена {

en: unexpected `}'
sr: неочекивана „}“

en: extra characters after command
sr: вишак знакова после наредбе

en: expected \ after `a', `c' or `i'
sr: очекивана је \ после „a“, „c“ или „i“

en: `}' doesn't want any addresses
sr: „}“ не захтева никакве адресе

en: : doesn't want any addresses
sr: : не захтева никакве адресе

en: comments don't accept any addresses
sr: примедбе не прихватају никакве адресе

en: missing command
sr: недостаје наредба

en: command only uses one address
sr: наредба користи само једну адресу

en: unterminated address regex
sr: недовршен рег. израз адресе

en: unterminated `s' command
sr: недовршена наредба „s“

en: unterminated `y' command
sr: недовршена наредба „y“

en: unknown option to `s'
sr: непозната опција за „s“

en: multiple `p' options to `s' command
sr: више „p“ опција за „s“ наредбу

en: multiple `g' options to `s' command
sr: више „g“ опција за „s“ наредбу

en: multiple number options to `s' command
sr: више бројчаних опција за „s“ наредбу

en: number option to `s' command may not be zero
sr: бројчана опција наредбе „s“ не може бити нула

en: strings for `y' command are different lengths
sr: ниске за наредбу „y“ су различитих дужина

en: delimiter character is not a single-byte character
sr: раздвојник није једнобајтни знак

en: expected newer version of sed
sr: очекивано је новије издање седа

en: invalid usage of line address 0
sr: неправилна употреба адресе реда 0

en: unknown command: `%c'
sr: непозната наредба: „%c“

en: incomplete command
sr: непотпуна наредба

en: ":" lacks a label
sr: „:“ недостаје натпис

en: recursive escaping after \c not allowed
sr: дубинско завршавање реда након „\c“ није дозвољено

en: e/r/w commands disabled in sandbox mode
sr: наредбе „e/r/w“ су искључене у режиму заштићеног окружења

en: %s: file %s line %lu: %s
sr: %s: датотека %s ред %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
sr: %s: -e израз #%lu, знак %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
sr: не могу да нађем ознаку за скок на „%s“

en: case conversion produced an invalid character
sr: претварање величине знакова је резултирало неисправним знаком

en: %s: can't read %s: %s
sr: %s: не могу да прочитам  %s: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
sr: не могу да уредим %s: то је терминал

en: couldn't edit %s: not a regular file
sr: не могу да уредим %s: није обична датотека

en: %s: warning: failed to set default file creation context to %s: %s
sr: %s: упозорење: нисам успео да подесим основни контекст стварања датотеке на %s: %s

en: %s: warning: failed to get security context of %s: %s
sr: %s: упозорење: нисам успео да добавим безбедносни контекст за %s: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
sr: не могу да отворим привремену датотеку %s: %s

en: error in subprocess
sr: грешка у потпроцесу

en: option `e' not supported
sr: опција „e“ није подржана

en: `e' command not supported
sr: наредба „e“ није подржана

en: no input files
sr: нема улазних датотека

en: no previous regular expression
sr: без претходног регуларног израза

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
sr: неисправна референца \%d на десној страни наредбе „s“

en: regex input buffer length larger than INT_MAX
sr: дужина међумеморије уноса регизраза је већа од „INT_MAX“

en: Jay Fenlason
sr: Џеј Фенласон

en: Tom Lord
sr: Том Лорд

en: Ken Pizzini
sr: Кен Пицини

en: Paolo Bonzini
sr: Паоло Бонцини

en: Jim Meyering
sr: Џим Мејеринг

en: Assaf Gordon
sr: Асаф Гордон

en: GNU sed home page: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <https://www.gnu.org/gethelp/>.
sr: Матична страница ГНУ-овог седа: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    Општа помоћ за коришћење ГНУ-ових програма: <https://www.gnu.org/gethelp/>.

en: E-mail bug reports to: <%s>.
sr: Извештаје о грешкама пошаљите на: <%s>.

en: This sed program was built with SELinux support.
sr: Овај сед програм је изграђен са подршком СЕЛинукса.

en: SELinux is enabled on this system.
sr: СЕЛинукс је укључен на овом систему.

en: SELinux is disabled on this system.
sr: СЕЛинукс је искључен на овом систему.

en: This sed program was built without SELinux support.
sr: Овај сед програм је изграђен без подршке СЕЛинукса.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... {скрипта-само-ако-нема-друге-скрипте} [улазна-датотека]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
sr:   -n, --quiet, --silent
                     обуставља аутоматски испис простора образаца

en:       --debug
                     annotate program execution
sr:       --debug
                     бележи извршење програма

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
sr:   -e спис, --expression=скрипта
                     додаје скрипту наредбама да би била извршена

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
sr:   -f списотека, --file=списотека
                     додаје садржај списотеке наредбама да би била извршена

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
sr:   --follow-symlinks
                     прати симболичне везе када обрађује на месту

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
sr:   -i[СУФИКС], --in-place[=СУФИКС]
                     уређује датотеке на месту (прави резерву ако је дат СУФИКС)

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
sr:   -b, --binary
                     отвара датотеке у бинарном режиму (ЦР+ЛФ нису посебно обрађени)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
sr:   -l N, --line-length=Н
                     наводи жељену ширину реда за наредбу „l“

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
sr:   --posix
                     искључује сва ГНУ-ова проширења.

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
sr:   -E, -r, --regexp-extended
                     користи проширене регуларне изразе у спису
                     (зарад преносивости користитие „POSIX -E).

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
sr:   -s, --separate
                     сматра датотеке одвојеним а не као један,
                     непрекидан дуги ток.

en:       --sandbox
                     operate in sandbox mode (disable e/r/w commands).
sr:       --sandbox
                     ради у режиму заштићеног окружења (искључује „e/r/w“ наредбе).

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
sr:   -u, --unbuffered
                     учитава најмање количине података из улазних датотека и
                     чешће празни излазне бафере

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
sr:   -z, --null-data
                     раздваја редове НИШТАВНИМ знацима

en:       --help     display this help and exit
sr:       --help     приказује ову помоћ и излази

en:       --version  output version information and exit
sr:       --version  исписује податке о издању и излази

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
sr: 
    Уколико није задата опција „-e“, „--expression“, „-f“, или „--file“, онда
    се први ванопциони аргумент узима као сед спис за тумачење. Сви преостали
    аргументи су називи улазних датотека; ако они нису задати, онда се чита са
    стандардног улаза.

en: failed to set binary mode on STDIN
sr: нисам успео да поставим бинарни режим на СТНД_УЛАЗ

en: failed to set binary mode on STDOUT
sr: нисам успео да поставим бинарни режим на СТНД_ИЗЛАЗ

en: cannot remove %s: %s
sr: не могу да уклоним %s: %s

en: couldn't open file %s: %s
sr: не могу да отворим датотеку %s: %s

en: couldn't attach to %s: %s
sr: не могу да прикачим на %s: %s

en: failed to set binary mode on '%s'
sr: нисам успео да поставим бинарни режим на „%s“

en: couldn't write %llu item to %s: %s | couldn't write %llu items to %s: %s
sr[0]: не могу да запишем %llu ставку на %s: %s
sr[1]: не могу да запишем %llu ставке на %s: %s
sr[2]: не могу да запишем %llu ставки на %s: %s

en: read error on %s: %s
sr: грешка читања на %s: %s

en: couldn't follow symlink %s: %s
sr: не могу да пратим симболичку везу %s: %s

en: cannot stat %s: %s
sr: не могу да добавим податке „%s“: %s

en: cannot rename %s: %s
sr: не могу да преименујем %s: %s
